Information om Cavalier King Charles spaniel från Rasdata.nu

Registrerade kullar 1982

Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-12-31 Adahlines Abbe Adahlines Laiza 1 1
1982-12-30imp Crisdig Tony of Hurleaze Hurleaze Golden Delicious 1
1982-12-29 Cirro Berghyddans Camilla 1 3
1982-12-29 SE UCH FI UCH Juhue Fire King Princess-Peeba 3 3
1982-12-28 Mostodalens Hubert Fantine 1
1982-12-25 NORD UCH INT UCH Apricot Fortune Ariette 2 1
1982-12-23 Bombi-Bitt Paula 3 3
1982-12-22 Andy Furulyckan's Mollysette 3
1982-12-22 Leading Road-Runner NO UCH Mileswood Majesta 4 2
1982-12-21 SE UCH FI UCH Dalbovikens Qillro Mounsieur's Diana 3 4
1982-12-21 Viggo Gnistans Hortensia 1 1
1982-12-21 Hamatas Amorillo Hamatas Yvette 2 3
1982-12-20 NORD UCH INT UCH Ravensbeech Llewelyn Ealdland Sea Anemone 2 1
1982-12-19 NORD UCH Hårskas Emil Hazelbury Dolly Bird 1 3
1982-12-19 Viggo Tina 1
1982-12-16 Bombi-Bitt Kullabos Qazzy 4 3
1982-12-12 Björkfallets Chips-Boy Elsa 2 5
1982-12-05 FI UCH Lagoon Dany Sperringgårdens Cione 1 2
1982-12-04 Gnistans Piaster Gnistans Angelique 6 2
1982-12-02 NORD UCH INT UCH Crisdig Pumpkin Sperringgårdens Cidonie 3 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-12-01 NORD UCH INT UCH Höjdens Zatchmo Höjdens Cinderella 1
1982-11-29 SE UCH Kindrum Darcy Pollyannas Bagatelle 1 2
1982-11-28 SE UCH Amantra Trademark Puzzy-Wuzzy 2
1982-11-26 FI UCH Lagoon Dany Frida 1
1982-11-23 Dhikki Cassie 1 3
1982-11-19 Lovespender Minioh Ruffelina 2 2
1982-11-18 Kullabos Timbo Cindy 1
1982-11-15 NORD UCH Rodero's Swooney-Rooney NORD UCH INT UCH Anncourt Dinalovelylady 2
1982-11-13 Cirro Gitt 1
1982-11-12 SE UCH FI UCH Juhue Fire King Höjdens Obey-Me 1 1
1982-11-10 NORD UCH INT UCH Crisdig Pumpkin Sessan 3
1982-11-10 NORD UCH Gnistans Quip-King Fighting-Spirit's Kizzy 1 2
1982-11-09 Bombi-Bitt Kullabos Harmonie 2 2
1982-11-08 Ciceron Filippa 2
1982-11-07 Kindrum Paddywhack Symra Something Else 1
1982-11-06 Gnistans Quippe Gnistans Grace 4
1982-11-05 Andy Furulyckan's Lisette 2 2
1982-11-04 NORD UCH INT UCH Ravensbeech Llewelyn NORD UCH Rodero's Wanessa 2 3
1982-11-04 SE UCH FI UCH Chandlers Ludovic Lizzy 1
1982-11-02 NO UCH Ttiweh Pharoah Alphofs Rosamunda 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-10-29 SE UCH Höjdens Purzel Charmörs Honey Bee 1 2
1982-10-29 NORD UCH Ealdland Sea Urchin Rodero's Tammy-De-Tracy 1 3
1982-10-27 Kullabos Timbo Bettina 2 1
1982-10-24 Kabos Milord Cissie 1 1
1982-10-22 SE UCH FI UCH Juhue Fire King Charmörs Ocarina 1
1982-10-21 NORD UCH NORD V-81 Spot-Line's Zig-Zag Regnbågens Bonita 2 2
1982-10-21 SE UCH Sperringgårdens Cezanne Sperringgårdens Corinne 2 4
1982-10-20 Höjdens Latjo Christine 3 3
1982-10-19 NORD UCH INT UCH Cero Charmörs Tara 1
1982-10-18 Pascall Tidytibit 1 2
1982-10-17 SE UCH Nimbus Cecilia 3 4
1982-10-15 Lovespender Maskot Berghyddans Bonni 1
1982-10-14 NORD UCH INT UCH NORD V-80 Sperringgårdens Cecil Höjdens Qwicky 4 2
1982-10-14 NORD UCH INT UCH NL CH Chacombe Eugene Interressting 1
1982-10-13 NO UCH Ttiweh Pharoah Cherie 1 2
1982-10-11 NORD V-83 NORD UCH INT UCH Desto Winston SE UCH NO UCH Ditte's Sunbeam 4
1982-10-10 Gnistans Piaster Brunnsgårdens Angelika 2 2
1982-10-10 NO UCH Ttiweh Pharoah Netta 2
1982-10-07 Gnistans Piaster Charlottenhills Eliza 4 2
1982-10-03 Dhikki Carlett 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-10-01 Björkfallets Chips-Boy Mina 2
1982-09-29 NORD UCH Chandlers Solario Mostodalens Olivia 1
1982-09-27 Kindrum Sunrise Sussi 3 1
1982-09-23 SE UCH FI UCH Juhue Fire King Lucrezia of Chacombe 2
1982-09-23 NORD V-83 NORD UCH INT UCH Desto Winston Bonnyville Follyfoot 2 1
1982-09-22 Lyalands Chubby-Charmer Berloque 5 1
1982-09-21 Charmörs Örbino Carmencita 1
1982-09-20 Nille Annie 1 1
1982-09-19imp INT UCH CH UCH NL CH Roger V H Lamslag Patrice V H Lamslag 1
1982-09-19 SE UCH FI UCH Chandlers Ludovic SE UCH FI UCH Alemap Zanetta 1
1982-09-18 NORD UCH Hårskas Patrik Lagoon Selena 1 1
1982-09-18 Charmörs Åkey Charmörs Balalaika 2 2
1982-09-18 NORD UCH INT UCH Höjdens Zatchmo Sanna 2
1982-09-18 SE UCH Amantra Trademark Charmörs Kokett 1
1982-09-16 Nille Ammy 3 1
1982-09-12 Tobinne's Exodus Cornelia 4
1982-09-11 Cirro Amorina 2
1982-09-10 Alemap Zuccheri Charmörs Funny Girl 2 3
1982-09-09 NORD UCH INT UCH Crisdig Pumpkin Charmörs Ratcha 1
1982-09-06 Backtimjans Legend Backtimjans Singoalla 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-09-05 Gabriel Berghyddans Lo-Lo 2
1982-09-05 NORD UCH INT UCH Höjdens Zatchmo SE UCH Höjdens Cassiopeja 2
1982-09-04 Höjdens Marco Polo Höjdens Uzmina 1 3
1982-09-02 Charlottetown Van Dyke Alpens Jennifer 4
1982-09-01 NORD UCH INT UCH Stormkappans Zombie Lissa 2 3
1982-08-31 Björkfallets Chips-Boy Mc Intosch Nina 1 3
1982-08-30 NORD UCH Hårskas Emil Harrow's Highlime 1 3
1982-08-28 NORD UCH INT UCH Crisdig Pumpkin Mc Intosch Vilma-Emma-Sofia 3
1982-08-26 Gabriel Helena 2 3
1982-08-25 Björkfallets Kardemumma Dolly 2
1982-08-24 Ludde Cissi 1
1982-08-23 Charlottetown Van Dyke Cätlin 2 1
1982-08-23 SE UCH FI UCH Chandlers Ludovic Ella 3 1
1982-08-21 Berghyddans Buster Furulyckan's Pennysette 1 3
1982-08-21 NORD UCH INT UCH Apricot Fortune SE UCH NO UCH Kroksängens Frida 1
1982-08-20 Gabriel Petra 1 1
1982-08-20 NORD UCH Hårskas Patrik Hårskas Emmita 1 1
1982-08-19 SE UCH Kindrum Darcy Charmörs Xanthi 1
1982-08-19 INT UCH FR CH Sorata James NL CH Wanjeko V D Hoge Bauk 1
1982-08-16 Mostodalens Hubert Dalbovikens Zenta 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-08-16 NORD UCH Rodero's Swooney-Rooney Sonikas Tansy-Tearose 2 1
1982-08-16 NORD UCH INT UCH Crisdig Pumpkin Braids Nancy 1 4
1982-08-14 Atle't Cora 2 1
1982-08-12 Viggo Much-More 1 2
1982-08-11 Rodero's Robin-Hood Kenny 2 3
1982-08-10 NORD UCH INT UCH Crisdig Pumpkin Sperringgårdens Fortuna 3 1
1982-08-10 NORD V-83 NORD UCH INT UCH Desto Winston NORD UCH INT UCH Bonnyville Arabella 2
1982-08-10 NO UCH Ttiweh Pharoah Lady 1
1982-08-04 Mostodalens Hubert Lola 2 1
1982-08-04 NORD UCH Bonnyville Hannibal NORD UCH Zollis Ämy 1 2
1982-08-03imp Ygene Charminglady 2 3
1982-08-03 Spot-Line's Fellow-Boy Funny 1
1982-08-03 Leading Road-Runner Erona 4 1
1982-08-02 NORD UCH INT UCH Aramis Maritza 3 1
1982-07-31 Mileswood Constellation Chanita 1
1982-07-29 SE UCH Gnistans Swiphy Gnistans Wallpocella 3 3
1982-07-28 SE UCH Amantra Trademark Homerbrent Poly-Print 1 1
1982-07-27 NORD UCH INT UCH Crisdig Pumpkin Anncourt Country Girl 3
1982-07-26 Sperringgårdens Nelson Lönnkulla Diana 5 1
1982-07-24 NORD UCH INT UCH Cero Fighting-Spirit's Miss-Minniver 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-07-23 NORD UCH INT UCH NORD V-80 Sperringgårdens Cecil NORD UCH Höjdens Question 2 3
1982-07-20 Augustifoliums Chubby Höjdens Betty Bop 1
1982-07-19 Orfeus-Piraten SE UCH Lilla-Malin 2 2
1982-07-19 Alemap Zuccheri Cavats Bonnie 1
1982-07-19 NORD UCH Georgio Yasmin 1 1
1982-07-17 Chandlers James of Kirroughtree Katja 3 1
1982-07-14 Mostodalens Oscar Kindrum Lillum 3 1
1982-07-12 Höjdens Latjo Dainty-Doll 3
1982-07-11 Charmörs Oliver Lochbuie Dance Du Feu 1 2
1982-07-10 NORD UCH INT UCH Aramis Tamara 1 3
1982-07-10 Lovespender Koffe Pillirina 3
1982-07-08 Lovespender Koffe Lovespender Emmely 1 2
1982-07-07 NORD UCH INT UCH Apricot Fortune Grinnings Diana 3
1982-07-03imp Charlie Loveshine Von Mein Heim 3 1
1982-07-03 Mileswood Constellation Cavamirs Jitterbug 2 1
1982-07-02 SE UCH FI UCH Juhue Fire King Gnistans Jean-Quarrie 3 1
1982-07-01 Cesar Laisan 3 1
1982-06-30 Lovespender Minioh Lovespender Pillirill 2 5
1982-06-29 Lyalands Chubby-Charmer Höjdens Impossible You 4 2
1982-06-28 SE UCH FI UCH Juhue Fire King Kindrum Lustre 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-06-28 NORD UCH INT UCH Stormkappans Zombie Amy-Lady 1 1
1982-06-28 Pascall Chikita 1
1982-06-27 Mc Coy's Mandel SE UCH FI UCH Augustifoliums Cherry 1 2
1982-06-24 NO UCH Ttiweh Pharoah Zsa-Zsali 3
1982-06-23 NORD UCH INT UCH Ravensbeech Llewelyn Leynsord Revelry 1 2
1982-06-22 Mileswood Constellation Tintomara 3 1
1982-06-19 SE UCH FI UCH Dalbovikens Qillro Alice 4 2
1982-06-19 Backtimjans Quartetto Backtimjans Da Capo 1 1
1982-06-18 SE UCH Nimbus Jennifer 3
1982-06-18 Dalbovikens Fajano Fanny 2
1982-06-17 Rodero's Robin-Hood Cavaliertorpets Chickolina 1
1982-06-16 Kindrum Sunrise Juhue Royal Gold 1 1
1982-06-15 Höjdens Latjo Haidi 3
1982-06-15 NORD UCH INT UCH Ravensbeech Llewelyn Frida 2 2
1982-06-13 SE UCH Dalbovikens Esko Qillro's Bettie-Boop 5 2
1982-06-12 FI UCH Lagoon Dany Laysi 2 2
1982-06-07 SE UCH FI UCH Juhue Fire King Amantra Strawberry Ice 2 2
1982-06-05 SE UCH FI UCH Juhue Fire King Princess-Peeba 1
1982-06-04 NORD UCH Leynsord Lancelot Ealdland Sea Anemone 1 2
1982-06-02 FI UCH Homerbrent Limelight FI UCH Apricot Elfin-Sunbeam 3 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-06-02 NORD UCH INT UCH Ravensbeech Llewelyn Vivihills Hundred-To-One 2 1
1982-06-02 Viggo Höjdens Xynthia 1 1
1982-06-02 Rodero's Bonny-Swaggman Madonnan's Blen Livingdoll 4 1
1982-06-01 Kloker Kullabos Cherie 2 2
1982-06-01 SE UCH FI UCH Dalbovikens Qillro Bessie 1
1982-05-31 FI UCH Lagoon Dany Lina 1 3
1982-05-27 NORD UCH INT UCH Crisdig Pumpkin Lagoon Fortune 1 1
1982-05-26 NORD UCH Ealdland Sea Urchin Flygande Fanornas Bela-Bimba 2 2
1982-05-26 Cirro Berghyddans Bibbie 2 1
1982-05-24 Cirro Berghyddans Beatriese 2
1982-05-23 FI UCH Lagoon Dany NORD UCH Charmörs Dessi 1
1982-05-23 Astarte Dixieland Dazzle Astarte Amie 2
1982-05-22 NORD UCH INT UCH Ravensbeech Llewelyn Lill-Donja 1 2
1982-05-22 Sonikas Willy Wombat Beldams Fredrika Belle 2
1982-05-20 Lyalands Boo Boo Bear Hazelbury Leonora 2 2
1982-05-20 Alemap Zuccheri Gnistans Rebecka 3 1
1982-05-18 NORD V-83 NORD UCH INT UCH Desto Winston Bernebo Glimma 3 3
1982-05-17 Jerker Ce-Toffee 3
1982-05-16 NORD UCH INT UCH Trademark of Lochbuie Höjdens Xanthinette 1 1
1982-05-16 NORD UCH Rodero's Swooney-Rooney Aeris Kf Mouchie 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-05-15 SE UCH Gnistans Swiphy Höjdens Annie-Lotta 2
1982-05-15 Cirro Berghyddans Camilla 3 2
1982-05-12 Bombi-Bitt Paula 2 5
1982-05-12 Kloker Bonnyville Glamour-Girl 2 2
1982-05-11 Eddy Cherie 1
1982-05-11 Solid Gold of Amantra Dorina 2 2
1982-05-09 Milou Kavaljeros Natalie 4 4
1982-05-08 NORD UCH Hårskas Emil Hazelbury Dolly Bird 1
1982-05-08 Kloker Bojan 2
1982-05-07 Amantra Chocolate Button Apalåsen's Beauty Bjankasdotter 1
1982-05-06 FI UCH Lagoon Dany Sperringgårdens Cione 2
1982-05-05 NORD UCH Dalbovikens Hannibal Dalbovikens Aniara 2
1982-05-04 SE UCH FI UCH Juhue Fire King Charmörs Ocarina 2
1982-05-04 SE UCH Rodero's High-Noon Lucy-Lo 3 3
1982-05-03 SE UCH Gnistans Swiphy Fighting-Spirit's Kizzy 1 2
1982-05-02 SE UCH FI UCH Juhue Fire King Charmörs Daiquiri Blossom 2
1982-05-02 NORD UCH INT UCH Höjdens Zatchmo Sanna 3 1
1982-05-01 SE UCH Amantra Trademark Andrea 2 2
1982-05-01 Kloker Max Aja 2 2
1982-04-30 Cirro Pia 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-04-29 Lochbuie The Saint Gnistans Fleur 1 2
1982-04-28 NORD UCH INT UCH Höjdens Zatchmo Amantra Fantasy Island 2 3
1982-04-27 NORD UCH Bernebo Zingo Bernebo Anje-Li 3 4
1982-04-27 Björkfallets Chips-Boy Rodero's Goody-Woody 2 1
1982-04-25 Mileswood Constellation Riginaginny 2 1
1982-04-24 SE UCH Amantra Trademark Lyalands Miss-Molly 4 3
1982-04-23 Snobben Furulyckan's Lisette 2 1
1982-04-23 Gnistans Andycap Fighting-Spirit's Katitzi 5
1982-04-22 SE UCH FI UCH Juhue Fire King Charmörs Ärna-Lill 1
1982-04-21 Charlottetown Van Dyke Belinda 1 2
1982-04-20 Aeris Cj Åttis Gnistans Beneditte 1 4
1982-04-19 NORD UCH INT UCH Trademark of Lochbuie Cavats Anisette 2
1982-04-16 SE UCH SE LCH LP Homerbrent Handy Man Harrow's Hazelnut 1 3
1982-04-16 Solid Gold of Amantra Sonikas Susquehanna 2 2
1982-04-15 NORD UCH INT UCH Pantisa Hardy Cavamirs Ophelia Squash 2 2
1982-04-11 Mileswood Constellation Interressting 1 2
1982-04-10 Charmör Heidi-Star 3
1982-04-09 Charlottenhills Curtisan Kajsa 2 2
1982-04-07 Mileswood Constellation Lady 1 1
1982-04-06 Charlottetown Van Dyke Kabos Sissie 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-04-06 Mostodalens Hubert Sou-Sou 2
1982-04-03 SE UCH Sperringgårdens Chicko Red-Corneline 3
1982-04-03 SE UCH Kindrum Darcy NORD UCH Dalbovikens Gilda 1 2
1982-04-02 Gabriel Christine 2
1982-03-31 Bonnyville Casanova Bernebo Älvan 4
1982-03-30 Rodero's Robin-Hood Candy 3 1
1982-03-30 Gulliver Kullabos Tina 5 1
1982-03-29 Bombi-Bitt Kullabos Ruffa 3 2
1982-03-27 Björkfallets Chips-Boy Elsa 2 3
1982-03-26 SE UCH FI UCH Chandlers Ludovic Odetta 1 1
1982-03-24 NO UCH Ttiweh Pharoah Netta 4
1982-03-23 NORD UCH INT UCH Trademark of Lochbuie Leidi 2 1
1982-03-23 NORD UCH INT UCH Höjdens Zatchmo SE UCH Seebird 2
1982-03-22 Dali Linda 1 1
1982-03-22 Mc Coy's Rose Manhattan Molly 1
1982-03-22 Pantisa Black Grouse Höjdens Proud Mary 2
1982-03-17 Trhulls Cavats Aniara 3 1
1982-03-16 NORD UCH Rodero's Swooney-Rooney NORD UCH INT UCH Anncourt Dinalovelylady 2
1982-03-16 Charmörs Åkey Charmörs Balalaika 2
1982-03-15 FI UCH Lagoon Dany Cim 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-03-15 SE UCH Kindrum Darcy Hamatas Winnipeg 1
1982-03-15 Lyalands Wellington Höjdens Smaling Face 1 1
1982-03-14 Lyalands Chubby-Charmer Berloque 1
1982-03-14 NORD UCH INT UCH Apricot Fortune Sperringgårdens Cidonie 3
1982-03-12 Bombi-Bitt Bonnie 3
1982-03-12 NORD UCH INT UCH NL CH Chacombe Eugene Sweet 3 2
1982-03-11 NORD UCH Dalbovikens Hannibal Nadja 3 3
1982-03-10 Amino Pia 1 2
1982-03-10 Chandlers James of Kirroughtree Chandlers Mermaid 2 2
1982-03-09 NORD UCH Leynsord Lancelot Rodero's Calamity-Jane 4
1982-03-08 Jerker Erika 3 2
1982-03-08 NORD UCH INT UCH Höjdens Zatchmo Sonikas Namby-Pamby 3 2
1982-03-06 SE UCH FI UCH Juhue Fire King Uniq 1 5
1982-03-05 Bombi-Bitt Kullabos Ruffi 2 2
1982-03-04 Prosit Bella-My 1 1
1982-03-04imp GB CH Naval Rating of Amantra Amantra Trade Secret 1
1982-03-03 Atle't Sazzas Millda 1 2
1982-03-03 NORD UCH Leynsord Lancelot SE UCH NO UCH Rodero's Honey-Suckle 1 3
1982-03-03 SE UCH FI UCH Juhue Fire King Fighting-Spirit's Joyful-Jasmine 1 2
1982-03-03 Cirro Berghyddans Jasmin 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-03-02imp SE UCH FI UCH Tobby Stella 3 2
1982-02-27 Bombi-Bitt Regnbågens Assia 2 3
1982-02-27 Mileswood Constellation Mounsieur's Bessie-Loo 4 1
1982-02-27 NORD UCH Leynsord Lancelot Viktoria 1 1
1982-02-27 NORD UCH INT UCH Trademark of Lochbuie SE UCH NO UCH NORD V-79 Bengrove Haidee 3 1
1982-02-25 Kullabos Timbo Kingstones Emmylou 3 3
1982-02-24 NORD UCH INT UCH NL CH Chacombe Eugene SE UCH LU CH Rubybinimoeda 3
1982-02-23 FI UCH Harrow's High-Up Osiris Harrow's Her Majesty 1
1982-02-22 Pon'tiff Quenellas Leading-Lady 4 2
1982-02-22 SE UCH Kindrum Darcy Ginny 1 1
1982-02-20 Rodero's Robin-Hood Cavaliertorpets Mia 2 2
1982-02-20 Prosit Beatrix 1 2
1982-02-19 NORD UCH Ealdland Sea Urchin Georgina V H Lamslag 2 1
1982-02-17 NORD V-83 NORD UCH INT UCH Desto Winston Daisy 2 3
1982-02-17 NORD V-83 NORD UCH INT UCH Desto Winston Sessan 2 6
1982-02-17 NORD UCH INT UCH Stormkappans Zombie Kabos Pernilla 2 2
1982-02-17 SE UCH Nimbus NORD UCH Dalbovikens Nicolina 2
1982-02-16 Gabriel Berghyddans Mia 2
1982-02-15 Inga-Lills Black Rudolf Sophie of Chacombe 1
1982-02-14 NORD UCH INT UCH NORD V-80 Sperringgårdens Cecil Höjdens Åccariha 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-02-13 SE UCH Höjdens Purzel Charmörs Jazza 1 4
1982-02-12 Cirro Berghyddans Charlotta 3 1
1982-02-10 NORD UCH NORD V-81 Spot-Line's Zig-Zag Fantastica 2 1
1982-02-10 NORD V-83 NORD UCH INT UCH Desto Winston Bonnyville Hanna 3 2
1982-02-10 Björkfallets Chips-Boy Tina 3 2
1982-02-09 SE UCH SE LCH LP Homerbrent Handy Man Honey 3
1982-02-06 Gnistans Andycap Fighting-Spirit's Bellona 5
1982-02-05 SE UCH Nimbus SE UCH FI UCH Mostodalens Ärry 2 1
1982-02-04 SE UCH Kindrum Darcy Charmörs Ratcha 2 1
1982-02-03 Kindrum Sunrise Sussi 1 2
1982-02-03 Gnistans Quippe Gnistans Diana 1 1
1982-02-02 Adahlines Jonas Adahlines Laiza 3 2
1982-02-02 Mylord Berghyddans Andora 1
1982-02-02 Gabriel Lady 1
1982-02-01 SE UCH Kindrum Darcy SE UCH Chantesse's Ariette 2 1
1982-01-31 NORD UCH INT UCH Höjdens Zatchmo Höjdens Dancing Queen 2 3
1982-01-30 Bonnyville Moviestar Bonnyville Tummelisa 1
1982-01-30 Rodero's Robin-Hood Cavaliertorpets Chiquita 2 2
1982-01-29 Hårskas Sebastian Hårskas Rodi 1 3
1982-01-28 NORD UCH INT UCH Apricot Fortune NORD UCH INT UCH Lochbuie Merrymaker 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-01-28 Adahlines Jonas Adahlines Sofia 2 1
1982-01-27 NORD UCH Hårskas Emil Harrow's Highlime 1 3
1982-01-27 SE UCH Höjdens Purzel Charmörs Zizzi 2 3
1982-01-27 Gabriel Cecilia 3 2
1982-01-24 Hårskas Romeo Hårskas Shinie 2 3
1982-01-24 Tobinne's Kardemumma Emelie 1
1982-01-24 Mostodalens Hubert Grynet 1 2
1982-01-23 Bombi-Bitt Spot-Line's Pollyanna 1 1
1982-01-23 Solid Gold of Amantra Höjdens Wishwin-Mimmi 2 1
1982-01-22 NORD UCH INT UCH Ravensbeech Llewelyn Cindy 4
1982-01-22 NORD UCH Homerbrent Andy Dandy Ditte's Rosaly 2
1982-01-21 SE UCH Gnistans Swiphy Gnistans Bessika 3
1982-01-16 NORD UCH INT UCH Stormkappans Zombie Alpens Trixie 3 1
1982-01-15 Hårskas Sebastian Lagoon Idaliida 4
1982-01-14 Mostodalens Oscar Kindrum Lillum 2
1982-01-13 NORD UCH INT UCH Stormkappans Zombie Kabos Blondie 3 1
1982-01-11 Kindrum Sunrise Dalbovikens Zenta 1 2
1982-01-10 Filippo Bernebo Gittan 2 3
1982-01-10 Alemap Zuccheri Charmörs Ökita 2 1
1982-01-07 Kimberlies Bernhard Sugar-Sweetpea 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1982-01-04 SE UCH Kindrum Darcy Lillie-Amy 1
1982-01-03 Mc Coy's Rose Manhattan Tildamccoy 3 1
1982-01-03 Charmörs Örbino Ariola I 3 2
1982-01-02 NORD UCH INT UCH NL CH Chacombe Eugene Senja 2 2


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-02-13 / Page updated 13 Feb 2019: cavalier@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-02-12 / Information from the Swedish Kennel Club 12 Feb 2019