Information om Cavalier King Charles spaniel från Rasdata.nu

Registrerade kullar 1988

Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-12-29 SE UCH Apricot Jeremy Mccenter Gullvivans Mamsell Natasha 1
1988-12-29 SE V-91 NORD V-85 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cylvester Carrie 1 3
1988-12-29 SE UCH Salador Carnaby Semblem Gorgeous-Lady 2 3
1988-12-27 Höjdens Young Pretender Charmörs Zabine 1 1
1988-12-26 SE UCH Höjdens Realy-Racy Regnbågens Lillan 6 1
1988-12-25 SE UCH Apricot Jeremy Mccenter Salador Corrin 2 3
1988-12-25 Höjdens Lafayette Höjdens Dream Girl 2 4
1988-12-21 Igor Leading Elvira 2 1
1988-12-19 Furulyckan's Tapto Furulyckan's Mollysette 1
1988-12-19 SE UCH Hårskas Petter Mounsieur's Madame 2 4
1988-12-18 Ambassador For Charnell Danita High Moon 4 4
1988-12-15 Amigo Nallebo Duniee 2
1988-12-14 Charmörs Running Bear Charmörs Quinella 2 2
1988-12-13 SE V-91 NORD V-85 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cylvester SE UCH Pennygown Caramelle 2 2
1988-12-10 NORD V-86 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cegovia Sperringgårdens Casagne 2 4
1988-12-09 Bredagårds Fasett Furulyckan's Farina 1 5
1988-12-07 NORD V-86 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cegovia Sperringgårdens Cybella 2 2
1988-12-03 SE UCH NO UCH NO V-88 INT UCH Blommedalens Adagio Sperringgårdens Celba 1 4
1988-12-01 SE UCH NO UCH Sperringgårdens Comforter Leading Bobbies-Girl 2
1988-11-30 Mc Intosch Rasmus Karlsvads Matilda 1 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-11-30 Regnbågens Endurance Max Aniara 2 1
1988-11-29 SE UCH Bonnyville Fame and Fortune Vitsippans Darling 1
1988-11-29 SE UCH NO UCH INT UCH Nocturnes Biggles Nocturnes Patrice 2 2
1988-11-28 Sperringgårdens Captain Alphofs Sessan 2 1
1988-11-27 Charmörs Running Bear Charmörs Wondering Star 1 3
1988-11-26 Graydyke Graffiti at Linvid NO UCH Mileswood Majesta 2
1988-11-26 Höjdens Lafayette Bonnyville Betty-Boop 3
1988-11-22 Bonnyville Super Sonic Bedecan Happy Kiss Me Kate 2 2
1988-11-20 NORD V-86 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cegovia SE UCH NO UCH Sperringgårdens Caba 2 4
1988-11-20 Rytonion William Tell Hårskas Nefertite 3 1
1988-11-19 Newsflash of Cottismeer Mactus Alexis 3 3
1988-11-17 SE UCH Bystans Basil Augustifoliums Olga-O'hara 4 4
1988-11-17 Cottismeer Against All Odds Honiaras Mon-Chichi 1
1988-11-16 SE UCH NO UCH Brunnsgårdens Jesper SE UCH Höjdens Antoinetta 3
1988-11-16imp GB CH Alberto of Kindrum GB CH Salador Celtic Treasure 1
1988-11-15 Graydyke Graffiti at Linvid Elvira 2 1
1988-11-15 SE UCH NO UCH Sperringgårdens Cinclair Foursome's Extra Special 1
1988-11-14 SE UCH Nocturnes Jarwick Nocturnes Betty-Boop 2 2
1988-11-14 Lövgården Cimone Sperringgårdens Cocette 1 1
1988-11-12 SE UCH NO UCH Sperringgårdens Comforter Cinderella 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-11-12imp Caerwen Charisma Grantilley Edwardian Miss 1
1988-11-11 SE UCH Bonnyville Fame and Fortune Bonnyville Aquahvite 1 3
1988-11-11 SE UCH Bonnyville Fame and Fortune Lyckoklöverns Honey-Moon 1 2
1988-11-09imp Salador Clown So Happy Salador Clanad 1
1988-11-08 Mounsieur's Ufoo Belani 2 2
1988-11-07 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cebastian Lyalands None-So-Sweet 2 5
1988-11-07 Rytonion William Tell Borgtunas Turid 3
1988-11-07 Longways Kingly Master Longways Golden Pennies 3 2
1988-11-06imp SE UCH Apricot Jeremy Mccenter Crawford Witches Sabbath 4 2
1988-11-06 Newsflash of Cottismeer Fighting-Spirit's Vanessa 2 3
1988-11-05 Charmörs Kevin Sanna 1
1988-11-05 Gunillas Drutten Blåeldens Hortensia 1 2
1988-11-02 NO UCH Ditte's Ever For Ever Victoria 2 2
1988-11-02 Newsflash of Cottismeer Häggstigen's Mimmi 2 4
1988-11-01 Höjdens Young Pretender Charmörs Violet 1 1
1988-11-01imp Rybergets David Freetain Freetain's Rocedora 2
1988-10-30 Höjdens Lafayette Honey-Dream's Belleblue-Rose 2 2
1988-10-29 Sheasca's Dickens Lovespender Amor 5 1
1988-10-29 Gunillas Drutten Blåeldens Hanna 3 1
1988-10-23 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cebastian Lyalands Fancy-Pants 4 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-10-23 NORD V-86 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cegovia SE UCH NO UCH Ebra's Cocoon Coco 1
1988-10-23imp GB CH Cherokee of Rossbonny at Delhaze GB CH Triple Mint From Amantra at Rossbon 1
1988-10-21 Mounsieur's Ufoo Rövardotterns Happy Hippie 1 2
1988-10-21 Evamirs Emilio Gnistans Älsifi 1 2
1988-10-21 Bell Mc Intosch Loranga 3 2
1988-10-20 Regnbågens Endurance Gunillas Nicolina 1 3
1988-10-19 Gunillas Domino Blåeldens Ålga 4 1
1988-10-19 Bungalow Bill From Amantra Carmen 2 3
1988-10-18imp Harry of Kindrum Kindrum Bunny Girl 1
1988-10-17 SE UCH Dianesduo Double Top Vassuddens Millan 1 4
1988-10-14imp Freetain's Imperial Idea Smulan 2 2
1988-10-10 Maibee Marius Lassie 2 2
1988-10-09 Qillro's Bamze Qillro's Friida 1 1
1988-10-08 Rytonion Little John Felice 3 3
1988-10-08 Newsflash of Cottismeer Bonnyville Odile 3 2
1988-10-08 Mc Intosch Lappars Longways Wild-Witch 2 3
1988-10-08 GB CH Cherokee of Rossbonny at Delhaze Amantra Naval Dream of Rossbonny 1
1988-10-05 NORD V-86 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cegovia Brunnsgårdens Benita 3 3
1988-10-04 NORD V-86 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cegovia Adahlines Czarina 2
1988-10-04 SE UCH NO UCH INT UCH LU CH NL CH Thomas Lamslag De Norlys CH UCH Stonehill's Theresia 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-10-02 Rytonian Oliver Twist Gnistans Isolde 1 3
1988-10-01 Rytonion Little John Mounsieur's Tira 2 3
1988-10-01 SE UCH Hazel-White Hamilton Hazel-White Hillary 2
1988-10-01 Gnistans Interpool Trollsångens Stuffa 2 3
1988-10-01 Charmörs Kevin Akribis Ronja 5 1
1988-10-01imp Alansmere Country Boy Alansmere Francesca 1
1988-09-28 NORD UCH Leading Georg SE UCH Mounsieur's Solange 2 1
1988-09-28 Furulyckan's Tapto Furulyckan's Giesela 1
1988-09-27 Ambassador For Charnell Bonnyville Sweet Shannon 3 2
1988-09-27 Charmörs Whisky Mac Charmörs Iris Lady 1 1
1988-09-26 Bonnyville Sea Shanty Akribis Britten 1
1988-09-25 SE UCH Spot-Line's Jeffrey The Jackpot A-Vidi 3 2
1988-09-25 Rodero's Cacao Rodero's Cascade 1
1988-09-23 SE UCH Sperringgårdens Constantine SE UCH Hazel-White Hamily 2 1
1988-09-21 SE UCH NO UCH NO V-88 INT UCH Blommedalens Adagio Rodero's Funny Girl 4 1
1988-09-20 Bredagårds Fasett Furulyckan's Rossie 1 1
1988-09-20 Longways Kingly Master Longways Cool Charm 2 3
1988-09-20 Charmörs Scatman Valkebo Sussi 1
1988-09-17 SE UCH Salador Carnaby SE UCH Gnistans Pipinetth 1 3
1988-09-17 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cebastian Sugar-Sweet 1 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-09-16 SE UCH NO UCH SE V-89 INT UCH Apricot Komando Darlin 3 3
1988-09-15 Regnbågens Endurance Nallebo Birdie 1 1
1988-09-13 Bonny Lady 2 4
1988-09-12 Gnistans Alexander Gnistans Babydoll 1 1
1988-09-11 Cottismeer Against All Odds SE UCH NO UCH Ditte's Sunbeam 2 1
1988-09-11 SE UCH Apricot Jeremy Mccenter Salador Capucine 1
1988-09-09 NORD V-86 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cegovia Vassuddens Moucho 1
1988-09-08 SE UCH NO UCH NO V-88 INT UCH Blommedalens Adagio Rodero's Hannah-Bell 3 1
1988-09-07 SE UCH Höjdens Realy-Racy Ditte's Zita 4 2
1988-09-06 Leading Top Line SE UCH Mounsieur's Humlan 3 2
1988-09-04 SE UCH NO UCH SE V-89 INT UCH Apricot Komando Höjdens Goldie Hawn 2 3
1988-09-04 Charmant Emma 3 1
1988-09-04 Sperringgårdens Captain Cavaliertorpets Stina 1 2
1988-09-03 Dalbovikens Domino Sunbeam-Dot 2
1988-09-02 Gnistans Galax Apricot Karamell 1 2
1988-08-27 Sperringgårdens Captain Cavaliertorpets Dessi 2 1
1988-08-26imp Charmsbourne Kid Curry Sukev Rosalea 1
1988-08-25 NORD V-86 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cegovia Sperringgårdens Cerafim 3 2
1988-08-25 Alphofs King Sandra 3 4
1988-08-24 Karabel Crispian Charmörs Glamour Girl 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-08-23 Mc Intosch K-Chicko A-Vicky 3
1988-08-18 Kimberlies First-Fighter Höjdens Honeymoon 1
1988-08-17 Lovespender Koffe Longways Funny Point 2 1
1988-08-17imp Harry of Kindrum Chantiz Gold Coin 1
1988-08-15 Chang-Dobels Eddie The First Chang-Dobels Bright Benita 3 2
1988-08-13 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cebastian Reggamis N-Tessan 2 3
1988-08-13 Lyalands Boomi-Boomer Bräkentorpens Singoalla 2 4
1988-08-11 Newsflash of Cottismeer Benita 1 4
1988-08-08 Amigo Max Essy 3 2
1988-08-08 Chacombe Hamish Titania of Chacombe 1
1988-08-07 Höjdens Oliver Twist Höjdens Henrietta 5
1988-08-04 NORD V-86 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cegovia Brunnsgårdens Angelika 3 4
1988-07-31 Mac RÚmos Bamse Mitzi 1
1988-07-24 CH UCH Stonehill's Wilhelm Tell Mac RÚmos Sugar-Candy 1
1988-07-21 Mc Intosch Simon Dotty 5
1988-07-20 Graydyke Graffiti at Linvid Greting's Astrid 1 4
1988-07-19 Fighting-Spirit's Harlekin Camie's Champagne 3 2
1988-07-18 SE UCH Sperringgårdens Constantine Flygande Fanornas Krydda 1 1
1988-07-16 Chang-Dobels Eddie The First Qillro's Cicca 3
1988-07-15 Bonny Catleens-Lucy 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-07-15 Hållstas Ztrong Billy Boy Pia's Biba 2 3
1988-07-15 Bonnyville Super Sonic Bedecan Happy Judith 2 4
1988-07-14imp GB CH Knight Magic at Harana Wertune Black Buddleja 1
1988-07-13 SE UCH Gnistans Yankee-Boy Gnistans Surprise 3 5
1988-07-11 Gunillas Drutten Blåeldens Å'jannis 1 1
1988-07-09 Spot-Line's Darken-Downy Charmörs Angelique 2 1
1988-07-08 Höjdens Ironside Catja 1 4
1988-07-08 SE UCH NO UCH NO V-88 INT UCH Blommedalens Adagio Bräkentorpens Tezz 1 2
1988-07-07 Höjdens Lafayette Höjdens Goldie 3 3
1988-07-06 SE UCH Chantesse's Etienne Chantesse's Danielle 2 1
1988-07-05 Newsflash of Cottismeer Blåeldens Heidi 2 3
1988-07-05 SE UCH Bystans Basil Mounsieur's Osis 2 2
1988-07-04 Mc Intosch Rasmus A-Trulsa 1 3
1988-07-04 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cebastian Lyalands Bony-Maronie 2 2
1988-07-03 SE UCH Mounsieur's Lucky-Star Dalbovikens Kunigunda 1 3
1988-07-02 Lagoon Ironside Bonnyville Bella Barbarella 2 2
1988-07-01 Höjdens Ironside Höjdens Delightful Star 1 2
1988-06-28 Freetain's Imperial Idea Raya 1
1988-06-27 SE UCH NO UCH Sperringgårdens Comforter SE UCH NO UCH Toffee 3
1988-06-25 SE UCH Mounsieur's Lucky-Star Gullvivans Day-Humble-Bee 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-06-24 SE UCH Charmörs Crambambuli Charmörs Election 2 2
1988-06-23 Höjdens Lafayette Höjdens Dream Girl 1 2
1988-06-22 Sjödalens Fouquet Saris Feba 5
1988-06-22imp Mac RÚmos Bamse Rybergets Gloria 1 1
1988-06-21 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cebastian Hully-Gully 2
1988-06-21 GB CH Sorata Myfanwy Sorata Lavina 1
1988-06-20 Newsflash of Cottismeer Danita Evning Fame 3 3
1988-06-20 Chang-Dobels Eddie The First Följagårdens Elsa 4 2
1988-06-19 Charmörs Running Bear Charmörs Önnica 2 1
1988-06-16 Höjdens Ironside Drakedram Bimbo 4 2
1988-06-15 SE V-91 NORD V-85 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cylvester Doll 1 1
1988-06-15 SE UCH SE LCH LP Homerbrent Handy Man Skydds Evita 2 2
1988-06-14 SE UCH Dalbovikens Esko Gnistans Isobel 2 2
1988-06-11 Höjdens Lafayette Bonnyville Bella Barbarina 4 2
1988-06-09 Lagoon Ironside Bedecan Happy Mystery Mindy 2 1
1988-06-09 Charmörs Running Bear Charmörs Remi Blue 4 1
1988-06-07 Mr-Sweden Mostodalens Yvette 2 2
1988-06-06imp Cinola Motown of Sukev Sukev Connemara Rose 1 2
1988-06-05 SE UCH Bonnyville Fame and Fortune Bernebo Tilda 1 1
1988-06-04 SE UCH Apricot Jeremy Mccenter Fighting-Spirit's Älvan 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-06-04 Bell Furulyckan's Ramona 4 1
1988-06-04 SE UCH Apricot Jeremy Mccenter Sperringgårdens Calome 2 2
1988-06-04 SE UCH Salador Carnaby SE UCH FI UCH Apricot Hanah 1
1988-06-02 Mounsieur's Ufoo Gullvivans Duchess Amie 2 2
1988-05-31 Newsflash of Cottismeer Gnistans Honeywell 2 3
1988-05-30 Rytonion Little John Kimberlies Fancy-Flower 3 1
1988-05-29 SE UCH INT UCH CH UCH Stonehill's Emil Höjdens Duchess 3 2
1988-05-28 Rytonion William Tell Hårskas Nin-Nita 2 3
1988-05-28 Gnistans Åfight Gnistans Urania 2 3
1988-05-27imp Saymore's Isac Lagoon Amelia 2 1
1988-05-27 SE V-91 NORD V-85 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cylvester Cindy 1
1988-05-25 Charmörs Mr Martin Charmörs Sweet Soki 1 2
1988-05-25 SE UCH NO UCH Sperringgårdens Comforter NORD UCH Leading Candy-Mix 2 3
1988-05-24 Chang-Dobels Eddie The First Cindy 1 1
1988-05-24 Maurits V H Lamslag NO UCH Highgrove's Quality-Succes 1
1988-05-23 Lagoon Ironside Bedecan Happy Morning Mist 2 2
1988-05-22 Longways Walk-On Alphofs Pyret 1 2
1988-05-22 Amigo Max Emilia 2 4
1988-05-21 Charmörs Running Bear Cavats Lisette 1 3
1988-05-20 SE V-91 NORD V-85 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cylvester SE UCH Sperringgårdens Czarina 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-05-19 Cottismeer Against All Odds Fighting-Spirit's My Fair Lady 1
1988-05-18 Spot-Line's Jeremy The Jetset Pillirina 3
1988-05-18 Höjdens Xenos Ullanitas Nosey Fanny 2 2
1988-05-18 Longways Walk-On Alphofs Filifjonka 3 2
1988-05-17 Leading Top Line Leading Angie 2
1988-05-16 Chang-Dobels Biggles Kitty 1
1988-05-15 Mounsieur's Ufoo Cikoria's Chikita 1 1
1988-05-14 Mc Intosch Lappars Longways Tipsy-Daisy 2
1988-05-14 Newsflash of Cottismeer SE UCH Gnistans Öurora 1 2
1988-05-11 Ambassador For Charnell Danita Fannie 4 1
1988-05-11 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cebastian Roly-Poly 1 1
1988-05-10 NORD UCH INT UCH Höjdens Zatchmo SE UCH Höjdens Jean-Li 1
1988-05-10 Regnbågens Linus Lyalands Bonnie-Belle 1 1
1988-05-09 Leading Lawrence Alastair Ariho's Lady Zoia 1
1988-05-07 Mc Intosch K-Chicko Cintra 1 3
1988-05-03 NORD V-86 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cegovia Blanche 3 2
1988-05-03imp Audra Sea Wizard Tender Love Paws 1
1988-05-02 Flygande Fanornas Good-Old-Days Lovespender Amor 2
1988-05-02 Mc Intosch K-Chicko Mc Intosch Filippa 2
1988-05-02 SE V-91 NORD V-85 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cylvester SE UCH Adahlines Caprice 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-05-01 NORD V-86 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cegovia Hillyacres Celtic Pride 4
1988-05-01 SE UCH Mounsieur's Lucky-Star Cikoria's Angelique 1
1988-05-01 Gunillas Domino Blåeldens Xyannis 2
1988-04-30 SE UCH Salador Carnaby Pollyannas Enchanting Girl 2
1988-04-30 NORD UCH Gnistans Quip-King Hamatas Unique-One 4 1
1988-04-30 Mc Intosch Rasmus Marlen 3 2
1988-04-29 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cebastian Lyalands Fancy-Pants 2 3
1988-04-28 Alexander-Star Hjortåsens Swinging-Doll 2 1
1988-04-26 Mc Intosch K-Chicko Mc Intosch Alicia 2
1988-04-26 Newsflash of Cottismeer Bonnyville Coctail Candy 2 4
1988-04-26 Ciceron Auriga 2 1
1988-04-25 SE UCH INT UCH CH UCH Stonehill's Emil Nocturnes It Is True 4
1988-04-25 SE UCH INT UCH CH UCH Stonehill's Emil SE UCH Höjdens Damita Jo 1 2
1988-04-24 Spot-Line's Jeremy The Jetset Longways Gold Heart 1 5
1988-04-24 Saknas Saknas 1
1988-04-23 SE UCH Bonnyville Fame and Fortune Vitsippans Darling 1
1988-04-22 Newsflash of Cottismeer Fighting-Spirit's Emma 2
1988-04-20 SE UCH NO UCH NO V-88 INT UCH Blommedalens Adagio NORD UCH Rodero's Wanessa 2
1988-04-20 Rytonian Oliver Twist Bonnyville Fortunate Fairy 2 3
1988-04-20 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cebastian Lyalands Kisses-For-Me 4 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-04-19 Kabos Milord Alpens Petra 1 3
1988-04-19 Kabos Milord Isabell 2 2
1988-04-17 Mc Intosch Rasmus Mc Intosch Nina 1 3
1988-04-17 SE UCH Dalbovikens Red Barry Dalbovikens Marielle 3 1
1988-04-16 Spot-Line's Darken-Downy Catehelina 3 1
1988-04-15 SE UCH Mounsieur's Lucky-Star Mounsieur's Madame 1 2
1988-04-14 Crawford Play Boy Hedsor Tigerwood 2 1
1988-04-12 Cottismeer Against All Odds Fighting-Spirit's Ina-Rubina 2
1988-04-11 Rytonian Oliver Twist Beliboon's Joyce 2 2
1988-04-11 Chang-Dobels Eddie The First Följagårdens Bodil 3
1988-04-10 SE UCH Mounsieur's Lucky-Star Hårskas Esmaralda 2 2
1988-04-09 NORD V-86 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cegovia Sperringgårdens Cimora 2 4
1988-04-09 SE UCH NO UCH NO V-88 INT UCH Blommedalens Adagio Bräkentorpens Daisy 3
1988-04-09 SE UCH Salador Carnaby Semblem Fiorella 1 1
1988-04-08 Rytonian Oliver Twist Trollsångens Betty-Boop 1 2
1988-04-07 Bell Valborg 2 2
1988-04-06 Newsflash of Cottismeer Ditte's Duchess Sara of Marborough 2 2
1988-04-03 Rytonian Oliver Twist Gnistans Xamia 2
1988-04-03 SE UCH Bystans Basil Campanard's Adrienne 1
1988-04-01 Hjortåsens Summer Storm Sperringgårdens Celba 2 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-04-01 Newsflash of Cottismeer Fighting-Spirit's High-Life 3 3
1988-04-01 SE UCH Charmörs Crambambuli Charmörs Quinella 1
1988-04-01 Newsflash of Cottismeer Longways Golden Pennies 2 2
1988-03-31 Gnistans Örnulf Cavaliertorpets Rebecca 1
1988-03-30 Newsflash of Cottismeer Bonnyville Aquahvite 2 2
1988-03-30 Mc Intosch Pajas Mc Intosch Loranga 3 2
1988-03-30 NORD UCH INT UCH Höjdens Zatchmo Höjdens Do-Do 6
1988-03-30 Gnistans Interpool Trollsångens Platina 1
1988-03-29 Cottismeer Against All Odds Fighting-Spirit's Mistinguette 1 5
1988-03-29imp SE UCH NO UCH Sperringgårdens Comforter Rybergets Soo-Sui 2
1988-03-28 Graydyke Graffiti at Linvid LP Bonnyville Scarlet Sweetie 3 1
1988-03-28 Mc Intosch Pajas Max Elvira 2 1
1988-03-27 Rytonion Peter What Trollsångens Ulmerkott 1
1988-03-27 Chang-Dobels Biggles Chang-Dobels Emma 1 2
1988-03-26 Charlottenhills Freddyman Sperringgårdens Cristabelle 3 2
1988-03-26 NORD V-86 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cegovia Höjdens Elektra 1 3
1988-03-25 SE UCH Salador Carnaby Huzzas Isabella 1
1988-03-25 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cebastian Husensjös Frida 1 3
1988-03-24 Charlottenhills Freddyman Herrgårdscavaljerens Rebecka 2
1988-03-23 Höjdens Young Pretender Charmörs Venitia 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-03-22 Rytonian Oliver Twist Blåeldens Xanthe 1 1
1988-03-21 Lagoon Ironside Colette 2 1
1988-03-20 Höjdens Ironside Drakedram Bertha 2
1988-03-19imp Rytonion William Tell Harrow S Henny 3 3
1988-03-19 SE UCH Sperringgårdens Constantine Braids Oriana 1 2
1988-03-19 Tender-Trapper Dalbovikens Evelyn 2
1988-03-18 SE UCH Charmörs Crambambuli Hållstas Zecilia 2 2
1988-03-16 Rytonion William Tell Ditte's Ever So Nice 1
1988-03-16 Lagoon Ironside Bedecan Happy Elegance 2 1
1988-03-15 Gnistans Örnulf Gnistans Jean-Quarrie 1 1
1988-03-12 Ygene Leading Swedish-Game 1 1
1988-03-10 SE UCH Apricot Jeremy Mccenter Darlin 2 2
1988-03-10 Alexander-Star Longways Useful-Pepsie 1 3
1988-03-09 Rodero's Cacao Longways Cool Charm 2 1
1988-03-09imp Volney Helter Skelter Sunninghill Greenshank 1
1988-03-07 Charlottenhills Freddyman Alphofs Ritzi 1 3
1988-03-06 Mc Intosch Lappars Longways Wild-Witch 4 1
1988-03-05 Gnistans Alexander Gnistans Babett 1 2
1988-03-05 Gnistans Åfight Dalbovikens Cilla 1 1
1988-02-27 Cottismeer Against All Odds SE UCH NO UCH Gnistans Harmoni 1 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-02-27 SE UCH Bonnyville Fame and Fortune Bonnyville Maid Marion 2 6
1988-02-25imp GB CH Chantiz Copper Coin Chantiz Moon Jade 1
1988-02-23 Höjdens Lafayette Höjdens Nadja 2 3
1988-02-21 Cottismeer Against All Odds Gnistans Happy-Girl 2 1
1988-02-21 Dalbovikens Domino Nikolinayasmin 1 1
1988-02-19 Tender-Trapper Dalbovikens Nanette 2
1988-02-18 Mc Intosch Rasmus Mc Intosch Astrid 2 1
1988-02-17 SE UCH Spot-Line's Jeffrey The Jackpot Rodero's Silk Mitten 1 1
1988-02-17 Bonny Lady 2 3
1988-02-16 Lövgården Cimone Mostodalens Excess 4 2
1988-02-15 SE UCH NO UCH Sperringgårdens Comforter Leading Pearl 1 1
1988-02-15 SE UCH Apricot Jeremy Mccenter Corbona's Biscaya 1 2
1988-02-14 Qillro's Bamze Qillro's Zandra 1
1988-02-13 Mounsieur's Ufoo Mounsieur's Jessica 1 6
1988-02-12 Spot-Line's Jeremy The Jetset Filippa 2 4
1988-02-12 Regnbågens Endurance Max Lina 2
1988-02-09 Charmant Emma 1
1988-02-08 Berghyddans Bobby Sperringgårdens Cilia 1
1988-02-08 SE V-91 NORD V-85 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cylvester NORD UCH INT UCH Camie's Blanche 2 4
1988-02-08 NORD V-87 NORD UCH INT UCH Pennygown Coft Centre Leading Raffaela 2 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-02-07 Hållstas Ztrong Billy Boy Pia 2 1
1988-02-04 Mc Intosch K-Chicko Karlsvads Julia 1 2
1988-02-03 Charles Bedecan Happy Just You Wait 2 4
1988-01-29 Fighting-Spirit's Imse-Isherwood Fighting-Spirit's Irresistible Cher 2 2
1988-01-25 Gunillas Drutten Blåeldens Älva 2 2
1988-01-25 Lyalands Boomi-Boomer Lyalands Rosy-Posy 1 2
1988-01-24 SE UCH NO UCH NO V-88 INT UCH Blommedalens Adagio SE UCH Rodero's Flashdance 4 2
1988-01-24 SE UCH Bonnyville Fame and Fortune Bernebo Tonika 2 3
1988-01-24 SE UCH Charmörs Crambambuli Akribis Elsa 2
1988-01-24 Regnbågens Endurance Max Aniara 1 1
1988-01-24 Mr-Sweden Campanard's Lady 2 1
1988-01-22 FI UCH Salador Crepello FI UCH Salador Corn Dolly 1
1988-01-21 Gunillas Drutten Pyret 2 2
1988-01-21 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cebastian Bedecan Happy Jacaranda 4
1988-01-20 SE V-91 NORD V-85 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cylvester Albertina 1 4
1988-01-20 Chang-Dobels Eddie The First Cockie 2 2
1988-01-20 Bredagårds Fasett Furulyckan's Gloria 1
1988-01-18 Cottismeer Against All Odds SE UCH Fighting-Spirit's Aniara 4 4
1988-01-17 SE UCH Hazel-White Hamilton Ditte's Zita 3 2
1988-01-15 Spot-Line's Darken-Downy Tanja 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1988-01-15 Gnistans Alexander Gnistans Ällinor 1 2
1988-01-14 Cottismeer Against All Odds Ekfotens Desideria 2 2
1988-01-14 SE UCH INT UCH CH UCH Stonehill's Emil LP Biroz Blackie-Leia 4 2
1988-01-13 Charmörs Scatman Valkebo Wanda 4 3
1988-01-12 CH UCH Stonehill's Wilhelm Tell Tatanja's Iris 1
1988-01-12imp Mc Intosch Lappars Apalåsen Jenta 1
1988-01-11 Gunillas Drutten Blåeldens Emmy 4 1
1988-01-10 SE V-91 NORD V-85 NORD UCH INT UCH Sperringgårdens Cylvester SE UCH Pennygown Caramelle 2 2
1988-01-09 SE UCH INT UCH CH UCH Stonehill's Emil Riebox Famita 1 4
1988-01-07 NORD UCH Gnistans Quip-King LP Sjödalens Greta Garbo 1
1988-01-07 Regnbågens Endurance Blåeldens Yvette 2 3
1988-01-07imp Kindrum Rambo Kindrum Dora 1
1988-01-04 SE UCH Sperringgårdens Cimon-X Marilyn-Monroe 3 1
1988-01-01 NORD V-83 NORD UCH INT UCH Desto Winston Humlebäckens Odetta 1 1
1988-01-01 Alexander-Star Longways Lady-Be-Good 1


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-02-13 / Page updated 13 Feb 2019: cavalier@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-02-12 / Information from the Swedish Kennel Club 12 Feb 2019