Information om Cocker spaniel från Rasdata.nu Information om SSRK:s raser från Rasdata.nu

AGHD I FLUSHPOINT WHAT A KOOK

Reg.nr/Reg.no SE31138/2016
Kön/Sex hane/dog
Födelsedatum/Born 2016-04-17
Färg/Colour brun/chocolate
Inavelsgrad/Inbreeding 5.5% ( 5 gen., 61 av 63 hundar finns)
Efter/Sire Lowflyer Nipp SE27508/2011   2010-05-17   svart    
Undan/Dam Flushpoint What A Disaster SE50905/2012   2012-07-26   leverfärgad    

Stamtavla / Pedigree



AGILITY
2017-10-22 D hoppklass I Medium - SBK Ulricehamn, Tuomisto Catharina
2017-10-22 13 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Ulricehamn, Tuomisto Catharina
2017-10-22 D hoppklass I Medium - SBK Ulricehamn, Tuomisto Catharina
2018-02-10 D agility klass I Medium - SHU Klippan, Lindqvist Nils
2018-02-10 D hoppklass I Medium - SHU Klippan, Lindqvist Nils
2018-02-10 4 hoppklass I Medium Noll fel - SHU Klippan, Lindqvist Nils
2018-03-25 D hoppklass I Medium - SBK Ulricehamn, Lindskog Malin
2018-03-25 D hoppklass I Medium - SBK Ulricehamn, Lindskog Malin
2018-03-25 D hoppklass I Medium - SBK Ulricehamn, Lindskog Malin
2018-04-08 13 hoppklass I Medium Noll fel - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2018-04-08 D hoppklass I Medium - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2018-04-08 D hoppklass I Medium - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2018-04-15 D agility klass I Medium - SAGIK Kävlinge, Roxenwell Lejonellee
2018-04-15 3 hoppklass I Medium Noll fel - SAGIK Kävlinge, Roxenwell Lejonellee
2018-04-29 5 agility klass I Medium Noll fel - SHU Karlshamn, Franksson Roger
2018-04-29 3 hoppklass I Medium Noll fel - SHU Karlshamn, Lindqvist Nils
2018-05-05 17 agility klass I Medium Noll fel - SBK Eslöv, Eriksson Louise
2018-05-05 D agility klass I Medium - SBK Eslöv, Eriksson Louise
2018-05-05 D hoppklass I Medium - SBK Eslöv, Lindqvist Nils
2018-05-05 2 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Eslöv, Lindqvist Nils
2018-05-10 D agility klass I Medium - SBK Ljungbyhed, Karlsson Kalle
2018-05-10 D agility klass I Medium - SBK Ljungbyhed, Karlsson Kalle
2018-05-10 4 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Ljungbyhed, Lindqvist Nils
2018-05-10 8 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Ljungbyhed, Lindqvist Nils
2018-05-19 7 agility klass I Medium Noll fel - SBK Halmstad, Tangfelt Joakim
2018-05-19 6 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Halmstad, Bergh Ola
2018-05-19 11 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Halmstad, Bergh Ola
2018-05-26 D agility klass I Medium - SBK Hässleholm, Lindqvist Nils
2018-05-26 15 agility klass I Medium Noll fel - SBK Hässleholm, Wrede Åsa
2018-05-26 5 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Hässleholm, Wrede Åsa
2018-05-26 D hoppklass I Medium - SBK Hässleholm, Lindqvist Nils
2018-06-09 D agility klass I Medium - SBK Fjälkest Niad, Franksson Roger
2018-06-09 D agility klass I Medium - SBK Fjälkest Niad, Petersson Roger
2018-06-09 4 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Fjälkest Niad, Tuomisto Catharina
2018-06-09 3 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Fjälkest Niad, Gustavsson Mats
2018-06-22 D agility klass I Medium - SAGIK Lund, Silfverberg Andreas
2018-06-22 D hoppklass I Medium - SAGIK Lund, Bertelsen Bonnik
2018-06-24 1 agility klass I Medium Noll fel - SAGIK Lund, Bertelsen Bonnik
2018-07-21 3 agility klass I Medium Noll fel - SBK Kungälv, Tangfelt Pär
2018-07-21 11 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Kungälv, Karlsson Tina
2018-07-22 4 agility klass I Medium Noll fel - SBK Kungälv, Ahlin Yvonne
2018-07-22 D hoppklass I Medium - SBK Kungälv, Tangfelt Pär
2018-08-11 D agility klass I Medium - SAGIK Skabersjö, Crone Maj-Brit
2018-08-11 3 agility klass I Medium Noll fel - SAGIK Skabersjö, Crone Maj-Brit
2018-08-11 6 hoppklass I Medium Noll fel - SAGIK Skabersjö, Premholt Gullberg A
2018-08-11 D hoppklass I Medium - SAGIK Skabersjö, Premholt Gullberg A
2018-08-18 D agility klass II Medium - SBK Lund, Bertelsen Bonnik
2018-08-18 D hoppklass II Medium - SBK Lund, Karlsson Susanne
2018-08-19 8 agility klass II Medium Noll fel - SBK Lund, Erlandson Jonas
2018-08-19 D hoppklass II Medium - SBK Lund, Erlandson Jonas
2018-08-25 D agility klass II Medium - SHU Klippan, Erlandson Jonas
2018-08-25 6 agility klass II Medium Noll fel - SHU Klippan, Erlandson Jonas
2018-08-25 D hoppklass II Medium - SHU Klippan, Erlandson Jonas
2018-09-01 D agility klass II Medium - SBK Tidaholm, Hagström Jakobsson T
2018-09-01 12 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Tidaholm, Thorén Martin
2018-09-02 16 agility klass II Medium Noll fel - SBK Tidaholm, Thorén Martin
2018-09-02 D hoppklass II Medium - SBK Tidaholm, Gott Fanny
2018-09-09 1 agility klass II Medium Noll fel - SBK Degeberga, Knutsson Jon
2018-09-09 3 agility klass II Medium Noll fel - SBK Degeberga, Knutsson Jon
2018-09-09 D hoppklass II Medium - SBK Degeberga, Lindqvist Nils
2018-09-09 D hoppklass II Medium - SBK Degeberga, Lindqvist Nils
2018-09-29 8 agility klass II Medium Noll fel - SBK Ljungbyhed, Karlsson Kalle
2018-09-29 D hoppklass II Medium - SBK Ljungbyhed, Lindqvist Nils
2018-09-30 4 agility klass II Medium Noll fel - SBK Skillingaryd, Karlsson Cecilia
2018-09-30 2 agility klass II Medium Noll fel - SBK Skillingaryd, Karlsson Cecilia
2018-09-30 18 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Skillingaryd, Karlsson Cecilia
2018-09-30 D hoppklass II Medium - SBK Skillingaryd, Karlsson Cecilia
2018-10-13 D agility klass II Medium - SBK Ulricehamn, Tångring Malin
2018-10-13 3 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Ulricehamn, Ahlin Yvonne
2018-10-28 D agility klass II Medium - SBK Ulricehamn, Olsen Leif
2018-10-28 14 agility klass II Medium Noll fel - SBK Ulricehamn, Olsen Leif
2018-10-28 6 agility klass II Medium Noll fel - SBK Ulricehamn, Olsen Leif
2018-11-25 2 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Ulricehamn, Roxenwell Lejonellee
2018-11-25 D hoppklass II Medium - SBK Ulricehamn, Roxenwell Lejonellee
2018-11-25 4 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Ulricehamn, Roxenwell Lejonellee
2018-12-08 D hoppklass II Medium - SAGIK Åhus, Karlsson Kalle
2018-12-08 D hoppklass II Medium - SAGIK Åhus, Karlsson Kalle
2018-12-08 17 hoppklass II Medium Noll fel - SAGIK Åhus, Karlsson Kalle
2018-12-08 8 hoppklass II Medium Noll fel - SAGIK Åhus, Karlsson Kalle
2018-12-09 D agility klass II Medium - SAGIK Åhus, Rasmusson Oliver
2018-12-09 D agility klass II Medium - SAGIK Åhus, Rasmusson Oliver
2018-12-09 3 agility klass II Medium Noll fel - SAGIK Åhus, Rasmusson Oliver
2018-12-29 D agility klass II Medium - SAGIK Kävlinge, Lundh Viktoria
2018-12-29 D hoppklass II Medium - SAGIK Kävlinge, Lundh Viktoria
2018-12-29 D hoppklass II Medium - SAGIK Kävlinge, Lundh Viktoria
2019-01-19 D agility klass II Medium - SAGIK Kävlinge, Karlsson Kalle
2019-01-19 D agility klass II Medium - SAGIK Kävlinge, Karlsson Kalle
2019-01-19 D agility klass II Medium - SAGIK Kävlinge, Karlsson Kalle
2019-02-16 D agility klass II Medium - SAGIK Åhus, Roxenwell Lejonellee
2019-02-16 D agility klass II Medium - SAGIK Åhus, Roxenwell Lejonellee
2019-02-16 11 agility klass II Medium Noll fel - SAGIK Åhus, Roxenwell Lejonellee
2019-02-16 D agility klass II Medium - SAGIK Åhus, Roxenwell Lejonellee
2019-02-17 D hoppklass II Medium - SAGIK Kävlinge, Karlsson Kalle
2019-02-17 2 hoppklass II Medium Noll fel - SAGIK Kävlinge, Karlsson Kalle
2019-02-17 D hoppklass II Medium - SAGIK Kävlinge, Karlsson Kalle
2019-03-30 D agility klass II Medium - SAGIK Vårgårda, S›rensen Dennis
2019-03-30 12 hoppklass II Medium Noll fel - SAGIK Vårgårda, Lundh Viktoria
2019-03-31 D agility klass II Medium - SAGIK Vårgårda, Uhlan Renée
2019-03-31 D hoppklass II Medium - SAGIK Vårgårda, S›rensen Dennis
2019-04-07 D agility klass II Medium - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2019-04-07 2 agility klass II Medium Noll fel - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2019-04-07 D agility klass II Medium - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2019-04-28 D agility klass II Medium - SBK Tranås, Digréus Tobias
2019-04-28 6 agility klass II Medium Noll fel - SBK Tranås, Digréus Tobias
2019-04-28 4 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Tranås, Olsen Leif
2019-04-28 5 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Tranås, Olsen Leif
2019-06-23 D agility klass III Medium - SAGIK Lund, Santos Hugo
2019-06-23 D hoppklass III Medium - SAGIK Lund, Silfverberg Andreas
2019-07-12 22 agility klass III Medium Noll fel - SAGIK Balingslöv, Uhlan Renée
2019-07-12 D hoppklass III Medium - SAGIK Balingslöv, Uhlan Renée
2019-07-13 D agility klass III Medium - SAGIK Balingslöv, Roxenwell Lejonellee
2019-07-13 D hoppklass III Medium - SAGIK Balingslöv, Silfverberg Andreas
2019-07-27 26 agility klass III Medium Noll fel - SAGIK Torhamn, Erlandson Jonas
2019-07-27 D agility klass III Medium - SAGIK Torhamn, Erlandson Jonas
2019-07-27 D hoppklass III Medium - SAGIK Torhamn, Lundh Viktoria
2019-07-27 28 hoppklass III Medium Noll fel - SAGIK Torhamn, Lundh Viktoria
2019-07-28 D agility klass III Medium - SAGIK Torhamn, Lundh Viktoria
2019-07-28 11 agility klass III Medium Noll fel - SAGIK Torhamn, Lundh Viktoria
2019-07-28 D hoppklass III Medium - SAGIK Torhamn, Erlandson Jonas
2019-07-28 D hoppklass III Medium - SAGIK Torhamn, Erlandson Jonas
2019-08-03 D agility klass III Medium - SBK Ystad, Rasmusson Oliver
2019-08-03 D agility klass III Medium - SBK Ystad, Tangfelt Joakim
2019-08-03 D hoppklass III Medium - SBK Ystad, Lundh Viktoria
2019-08-03 D hoppklass III Medium - SBK Ystad, Erlandson Jonas
2019-08-11 D hoppklass III Medium - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2019-08-11 21 hoppklass III Medium Noll fel - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2019-08-11 D hoppklass III Medium - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2019-08-17 D agility klass III Medium - SBK Lund, Nilsson Jens
2019-08-17 D hoppklass III Medium - SBK Lund, Jansson Nalle
2019-08-18 D agility klass III Medium - SBK Lund, Roxenwell Lejonellee
2019-08-18 D hoppklass III Medium - SBK Lund, Erlandson Jonas
2019-08-24 23 agility klass III Medium Noll fel - SHU Vankiva, Silfverberg Andreas
2019-08-24 D hoppklass III Medium - SHU Vankiva, Myrefelt Kristina
2019-08-25 D agility klass III Medium - SHU Vankiva, Myrefelt Kristina
2019-08-25 44 hoppklass III Medium Noll fel - SHU Vankiva, Roxenwell Lejonellee
2019-09-14 D agility klass III Medium - SBK Jönköping, Karlsson Tina
2019-09-14 D agility klass III Medium - SBK Jönköping, Karlsson Tina
2019-09-14 D hoppklass III Medium - SBK Jönköping, Erlandson Jonas
2019-09-14 17 hoppklass III Medium Noll fel - SBK Jönköping, Erlandson Jonas
2019-09-28 26 agility klass III Medium Noll fel - SBK Ljungbyhed, Erlandson Jonas
2019-09-28 D agility klass III Medium - SBK Ljungbyhed, Erlandson Jonas
2019-09-28 D hoppklass III Medium - SBK Ljungbyhed, Lindqvist Nils
2019-09-28 6 hoppklass III Medium Noll fel - SBK Ljungbyhed, Lindqvist Nils
2019-10-05 D agility klass III Medium - SBK Mölndal, Rasmusson Oliver
2019-10-05 D agility klass III Medium - SBK Mölndal, Rasmusson Oliver
2019-10-05 D hoppklass III Medium - SBK Mölndal, Tuomisto Catharina
2019-10-05 D hoppklass III Medium - SBK Mölndal, Karlsson Kalle
2019-10-12 D hoppklass III Medium - SBK Ystad, Rasmusson Oliver
2019-10-12 D hoppklass III Medium - SBK Ystad, Rasmusson Oliver
2019-10-12 5 hoppklass III Medium Noll fel - SBK Ystad, Rasmusson Oliver
2019-10-13 D agility klass III Medium - SAGIK Klippan, Erlandson Jonas
2019-10-13 D agility klass III Medium - SAGIK Klippan, Erlandson Jonas
2019-10-13 D agility klass III Medium - SAGIK Klippan, Erlandson Jonas
2019-11-09 D agility klass III Medium - SAGIK Kävlinge, Gott Fanny
2019-11-09 D agility klass III Medium - SAGIK Kävlinge, Gott Fanny
2019-11-09 D hoppklass III Medium - SAGIK Kävlinge, Gott Fanny
2019-11-09 22 hoppklass III Medium Noll fel - SAGIK Kävlinge, Gott Fanny


NOSEWORK
2018-03-17 Doftprov I - Godkänd - SNWK Simrishamn, Ingemansson Jenny-Ly och Håkansson Sven


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-01-24 / Page updated 24 Jan 2020: cocker@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-01-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Jan 2020