Information om Dansk Svensk Gårdshund från Rasdata.nu

MH-beskrivning

Resultat i namnordning


2020-10-24 Säffle SBK
Riddarens Sagolika Finish Johansson Mikael

2020-10-03 Örnsköldsvik SBK
Stallbacka's Wild Card Wacek Christine

2020-09-19 Uddevalla SBK
SE VCH Nala Ostheller Michaela

2020-07-16 Järvsö SBK
Rackaby's Lisa Jonasson Fischer L

2020-06-07 Gällivare SBK
NORD UCH Swefarms Kalaskungen Lundgren David

2019-09-29 Halmstad SBK
LD STARTKLASS Tamoras Stormy Summer Nordlinder Roger

2019-09-14 Gamleby SBK
RLD F Traumer's Macallan Ragnar Susanne

2019-06-06 Sjöbo SBK
Team's Gilda Alenius Jessica
Team's Gnista Alenius Jessica
Team's Greta Alenius Jessica

2019-05-25 Hagfors SBK
Björkils Asafräna Freja Eklund Hans

2019-04-28 Hällefors SBK
Stallbacka's Sexa Skåne Segelström Catharina

2018-11-04 Götene SBK
Mastrells Jon Bon Jovi Wadström Mikael

2018-10-20 Sjöbo SBK
Leonberget'z Snow Zilla Af Lilja Borg Vogel Ingrid

2018-10-13 Stehag SBK
Sittac's Swerker Alenius Jessica

2017-11-05 Helsingborg SBK
Lillstintans Supersnälla Silversara Wrambeck Monique

2017-10-29 Borås SBK
Candelinz Surprised Kompis Claesson Marianne

2017-09-23 Mora SBK
Juzzi Englund Ann

2017-08-05 Kil SBK
Stolta Ebbas Bertha Beyla Af Chili Johansson Mikael

2017-05-07 Sjöbo SBK
Team's Alexias Jum Jum Gyllensten Elisabeth

2016-11-13 Växjö SBK
AGHD I Götängens Ralph Lauren Ryberg Mikael

2016-10-15 Göteborg SBK
Hurrelvingens Fifty Shades of Red Larsen Bibbi

2016-10-08 Ockelbo SBK
AGD I AGHD I Frikraft's Moon La Luna Lindgren Laila

2016-09-03 Höganäs SBK
Ninnes Jerry Matador Klein Christer

2016-05-01 Heby SBK
Dobgun's Corrado Hawée Göran
Dobgun's Cicero Hawée Göran
Dobgun's Alexander Hawée Göran

2016-03-13 Laholm SBK
LPI RLD N RLD F LD STARTKLASS Galants Isprinsessa Johansson Morgan

2015-09-20 Heby SBK
NORD UCH JWW-15 NORD JV-15 WW-16 Gartnervejens Pinje Af Tulle Hawée Göran
RLD N Dobgun's Calderon Hawée Göran
Dobgun's Cyrano Hawée Göran

2015-08-15 Eskilstuna SBK
RLD N Leonberget'z Guardian Angel Holmertz Tommy

2015-06-27 Stehag SBK
Ekeröds Ztella Olsson Ann

2015-06-06 Mora SBK
RLD N RLD F RLD A AGHD I SE RALLYCH Lizwiks Prins-Adrian Englund Ann

2015-05-24 Filipstad SBK
Gullvivebackens Cornelius Andersson Kent

2015-05-17 Borås SBK
Traumer's Egon Borg Eva

2015-05-09 Nacka SBK
Björkebos Gaudi Ogebjer Lorentz

2015-04-11 Östervåla SBK
EE CH SE UCH Yacatis Cool Lill Miss Carla Hawée Göran
C.I.B. & NORD UCH EE< CH JWW-15 NORD V-15 WW-16&17 VDH&RU CH Piccobello Ferrari's Fenton- C & D Hawée Göran

2014-11-29 Örkelljunga SBK
Flinkagårdens Figaro Klein Christer

2014-11-15 Karlskrona SBK
LPII LPIII RLD N RLD F RLD A SPH II Götängens Neptunus Bark Ingemar

2014-11-01 Örkelljunga SBK
Shine-Of-Gold Klein Christer

2014-10-26 Forshaga SBK
SE VCH SE UCH Leonberget'z Gabriel Golb Pålblad Mikael

2014-09-20 Molkom SBK
Ramoya's Eviga Emilio Wadström Mikael
Ramoya's Dona Dixie Wadström Mikael

2014-09-14 Östervåla SBK
Dobgun's Antoinette Hawée Göran
Dobgun's Anastasia Hawée Göran

2014-06-14 Varberg SBK
Smolmark's Havanna Johnsson Thorén Mari

2014-05-11 Fagersta SBK
Gruvfruns Mattis Jacobsson Sten

2014-05-10 Mjölby SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M AGHD I Flinkagårdens Moschino Ragnar Susanne

2014-05-06 Karlskrona SBK
Folbert Aragorn Bark Ingemar

2014-05-04 Falkenberg SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Rippåsens Åberg Johnsson Thorén Mari

2014-05-03 Säffle SBK
Marcato's Knock-Out Nordblom Klas

2014-04-06 Visby SBK
LPI Suderbys Gård Kronos-Diesel Boberg Urban

2014-03-09 Laholm SBK
RLD N RLD F RLD A Galants Padme Johansson Morgan

2013-10-20 Skövde SBK
SE AG(HOPP)CH SE AGCH Howeaz Otto Oban Andersson Stefan

2013-10-12 Ronneby SBK
LPI SE RALLYCH Ekeröds Vera Edner Helene

2013-09-28 Gnesta SBK
Pousoda Pongo Stangvik Stig

2013-08-10 Mora SBK
RLD N Traumer's Manhattan Englund Ann

2013-05-18 Gnesta SBK
Son-Mik's Volmer Axelsson Roberto

2013-04-21 Nossebro SBK
Doris Wadström Mikael

2013-04-06 Olofström SBK
Pousoda Pinocchio Hemmingsson Bertil

2012-11-03 Alvesta SBK
Pousoda Red Hot Chili Pepper Ryberg Mikael
Pousoda Dreams Do Come True Ryberg Mikael
Pousoda Timjan Af Kezzy Ryberg Mikael
Aagerups Imma Ryberg Mikael
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Götängens Fixa Midsommardröm Ryberg Mikael

2012-10-28 Halån SBK
Tallnäsets Ture Sondell Birgitta

2012-10-20 Allatorp SBK
Nattrajens Mirakel Mio Edner Helene

2012-10-06 Osbybk SBK
LPI RLD N RLD F Götängens Ixa-Ilona Karlström Alf

2012-09-22 Anklamsjöbo SBK
RLD N RLD F Ekeröds Olga Rydén Ruby

2012-09-09 Jönköping SBK
Bella-Blixt Liew Anita

2012-09-08 Gällivare SBK
NORD UCH Incalines Aslan Hägglund Jenny

2012-09-02 Svenljunga SBK
Riddarens Goa Gouache Olsson Anders
Rippåsens Tindra Skipperskrå Olsson Anders
Sökarens Bonus Olsson Anders
Sveagårdens Efterlängtade Arn Olsson Anders
SE UCH Drömvinden's Sue-Ellen Olsson Anders
Galants Brown Sugar Olsson Anders
Max Factor Hans-Anders Tahoesson Olsson Anders
Rippåsens Nalle Olsson Anders

2012-09-01 Nyköping SBK
Sofalex Nicke Nyfiken Axelsson Roberto
SE VCH Marcato's Icaros Axelsson Roberto

2012-08-11 Falkenberg SBK
Ekeröds Sacke Johnsson Thorén Mari

2012-07-21 Laholm SBK
Riddarens Ärtiga Märta Johansson Morgan
Riddarens Pas De Deux Johansson Morgan
SE UCH DK UCH Riddarens Fair Lioness Johansson Morgan
SE UCH DK UCH SE V-12 SE VV-18 DK V-18 DK VV-18 Riddarens Sagolika Lejon Johansson Morgan
SE UCH Youhais Kalle Anka Johansson Morgan
Adens Stierne Idel Ädel Adel Johansson Morgan
SE UCH Larsgårds Saga Johansson Morgan
Dean-Martin Johansson Morgan

2012-06-02 Svenljunga SBK
Aagerups Lycka Olsson Anders
Pousoda Kova Af Nyser Olsson Anders
Sökarens Bellis Olsson Anders
SE UCH JWW-11 Kitenga True Swede Tucker Trucker Olsson Anders
Stallbackens Freja Olsson Anders
Rippåsens Luma Af Trolle Olsson Anders
Rippåsens Quickstep Olsson Anders
Mogulens Pyret Olsson Anders

2012-06-02 Anklam Sjöbo SBK
Valle-Vikings Madeleine Von Gegerfeldt C

2012-06-02 Umeå SBK
Marcato's Listiga-Lilly Asplund Elisabet

2012-05-12 Grums SBK
Kitenga Awesome Asterix Pålblad Mikael

2012-05-06 Nora SBK
SE VCH SE UCH Leonberget'z Snowman of Sweden Holmsten Sven-Einar

2012-05-05 Ronneby SBK
Figaro Lindfalk Ingrid
Ewans Kos Lindfalk Ingrid

2012-05-05 Finspång SBK
Certhia's Barney Kronqvist Anders

2012-04-22 Uddevalla SBK
Ekeröds Sicko Russberg Inger
Sökarens Bohem Russberg Inger
SE UCH Sveagårdens Efterlängtade Argus Russberg Inger
Benzelias Frost Flower Russberg Inger
Riddarens Juvel Russberg Inger
Götängens Frigg Midsommarsol Russberg Inger
Mastrells Eleganta Elvis Russberg Inger

2012-03-31 Laholm SBK
Riddarens Mallige Matador Lundahl Ken

2012-03-31 Linghem SBK
SE UCH DK UCH NORD V-11 Youhais Fanny Knös Kronqvist Anders

2011-10-09 Fagersta SBK
Sofalex Jaxon Knutsson Lennart
RLD N RLD F RLD A Marcato's Ibra Knutsson Lennart

2011-10-08 Södertålje SBK
Marcato's Isaac Stellberg Benita

2011-09-24 Alvesta SBK
Götängens Hermine Ryberg Mikael

2011-09-24 Alvesta SBK
Götängens Juli-Juvel Ryberg Mikael
Götängens Ixon Ryberg Mikael
Marcato's Gaston Ryberg Mikael

2011-09-24 Varberg SBK
Sipp-Ann Bengtsson Thomas

2011-09-11 Tollarp SBK
Navarras Pärla Rydén Ruby
Asterix Rydén Ruby

2011-09-11 Jönköping SBK
RLD N AGD II AGHD II Andersbo Salvia Johnsson Thorén Mari

2011-09-03 Skalvesta SBK
Götängens Jara Juliflicka Ryberg Mikael
Valle-Vikings Desire Ryberg Mikael
Götängens Iza-Ilona Ryberg Mikael
Götängens Herkules Ryberg Mikael

2011-09-03 Alunda SBK
LV CH EE CH Pousoda Ulrika Eleonora Af Danmark Tapper Kjell

2011-08-28 Flen SBK
SE UCH FI UCH Klövenhöjs Brisk Lind Åsa

2011-07-19 Revinge SBK
Adidac Alexia Lundin Maria

2011-06-28 Västerås SBK
Sofalex Hjärtliga Hilda Edlund Marie

2010-10-24 Örby SBK
RLD N RLD F Aagerups Jilla Magnusson Anders

2010-10-17 Vänersborg SBK
Ackabos Milou Wadman Sarah

2010-10-09 Åhus SBK
Piccobello Audi's Aslan of B & C Carlsson Stellan

2010-10-09 Sala SBK
Sofalex Inca Hawée Göran

2010-10-03 Kungsbacka SBK
Nattrajens Mirakel Yessie Andersson Anna-Carin

2010-10-03 Finspång SBK
Leonberget'z Alva Af Queen Kronqvist Anders
Myntagården's Amazing Sixten Kronqvist Anders
Sofalex Idefix Kronqvist Anders
Sofalex Farbror Frost Kronqvist Anders

2010-09-25 Uallentuna SBK
Björkebos Gillis Färnefors Agnetha

2010-09-19 Allatorp SBK
Kitenga Only One Otzi Bark Ingemar

2010-09-05 Märsta SBK
Azzar Färnefors Agnetha

2010-09-05 Umeå SBK
Viranords Bismuth Olofsson Linda

2010-09-04 Lerum SBK
Sökarens Aspekt Jadepalm Per-Arne
SE UCH Riddarens Vågade Vega Jadepalm Per-Arne
Max Factor Helge-Jan Tahoesson Jadepalm Per-Arne
LPI LPII SE VCH SE&NO UCH RLD N&F&A&M AGD I AGHD I Pousoda Summer Af Nyser Jadepalm Per-Arne
Rippåsens Iris Af Trolle Jadepalm Per-Arne
SE UCH Riddarens Petrousky Jadepalm Per-Arne
Falkentorps Falk Jadepalm Per-Arne
Bergahusens Edith-Piaf Jadepalm Per-Arne

2010-08-28 Alvesta SBK
Götängens Fenix Midsommarkavaljer Gunneriusson I
Götängens Go Glimma Gunneriusson I

2010-08-21 Gnestatrosabk SBK
Navarras Eddie Holmertz Tommy

2010-08-14 Växjö SBK
Andersbo Linnea Axelsson Kia
RLD N Andersbo Humle Axelsson Kia

2010-06-19 Sthlmsavdkist SBK
Armani Holmertz Tommy

2010-06-12 Lerum SBK
Bernmarkens Dagny Af Blond Olsson Anders
Easy Jump's Utindra Olsson Anders
Traumer's Apollo Olsson Anders
SE VCH LPI Benzelias Dots in Snowstorm Olsson Anders
Rippåsens Nora Olsson Anders
Rippåsens Nitro Olsson Anders
Riddarens Anna Pavlova Olsson Anders
Nattrajens Amorella Olsson Anders

2010-05-23 Alvesta SBK
Salvans Ajax Gunneriusson I
Boog Gunneriusson I

2010-05-16 Umeå SBK
Viranords Argentit Asplund Elisabet

2010-05-15 Fagersta SBK
SE UCH HamlÚngårdens Ginza Edlund Marie

2010-05-09 Borås SBK
Ackabos Ebba Grön Österlund Lasse

2010-05-02 Vaxjö SBK
LPI Petzl Axelsson Kia

2010-04-11 Märsta SBK
Fjellalunda's Lalou Färnefors Agnetha

2010-03-27 Bjuv SBK
Balder Adamsson Louise

2010-03-06 Bjuv SBK
Howeaz Ewert Rex Adamsson Louise

2009-11-08 Karlsborg SBK
Stolta Ebbas Balder Brage Eriksson Per-Olof
Stolta Ebbas Bella Breidablick Eriksson Per-Olof
Hopp I Topp Ricky Eriksson Per-Olof
Gassman's Polly Eriksson Per-Olof
Soft-Snowflake Eriksson Per-Olof
SE UCH FI UCH Stolta Ebbas Cernunnos Af Mac Cee Eriksson Per-Olof

2009-11-07 Karlshamn SBK
Howeaz Nitro Newington Eriksson Ronny

2009-10-25 Bjuv SBK
Tufvans Zally Adamsson Louise

2009-10-24 Växjö SBK
Leonberget'z Ulrik Af Gammelby Axelsson Kia

2009-10-24 Laholm SBK
Nattrajens Viking Eriksson Christer
Nattrajens Robin Hood Eriksson Christer

2009-10-17 Lillaedet SBK
Peacewood Astrid Lindahl Eleonor

2009-10-04 Norrtälje SBK
Björkebos Fräcka Musse Söderström Monica

2009-09-20 Veberöd SBK
Gartnervejens Höner Af Embla Björkqvist Cronje

2009-09-13 Ekerö SBK
Easy Jump's Jonnie Hultin Ammie

2009-09-13 Alvesta SBK
Toragårdens Billy-Josef Gunneriusson I
Götängens Dante Leon Gunneriusson I
Götängens Dixon Mirakel Gunneriusson I
Götängens Bianca Bratz Gunneriusson I
Götängens Cärla Midsommarflicka Gunneriusson I

2009-09-06 Alunda SBK
SE UCH Änglarnas Dejlige Douglas Ahlén Ib

2009-09-05 Bjuv SBK
Easy Jump's Zizzi Adamsson Louise

2009-08-23 Skövde SBK
Götängens Camomill Midsommar Öhrn Andreas

2009-08-23 Löttingelund SBK
Molly Holmertz Tommy
Navarras Klara Kluck Holmertz Tommy

2009-06-24 Revinge SBK
SE UCH Bråvestagårdens Bob-Junior Rydén Ruby

2009-06-23 Sättna SBK
Splash of Water's Lou Carlsson Margaretha
Splash of Water's Nemo Carlsson Margaretha

2009-06-22 Sättna SBK
Royal-Galamexx Carlsson Margaretha

2009-06-22 Revinge SBK
Kitenga Fly Falcon Rydén Ruby
Kitenga Na Canon Rydén Ruby
Kitenga Joy Jambo Rydén Ruby

2009-06-06 Lerum SBK
Kilhult's Gordana Wadström Mikael
Fjellalunda's Cherise Wadström Mikael

2009-05-30 Bjuv SBK
Änglarnas Call Me Doris Adamsson Louise

2009-05-30 Gällivare SBK
Leonberget'z Red Shadows Waltz Lundgren David

2009-05-23 Örkelljunga SBK
Björkstugans Bernhard Ljunggren Felicia
SE UCH Kitenga Hot Harmonie Ljunggren Felicia

2009-05-17 Örebro SBK
Sofalex Felicia Pettersson Elisabeth

2009-05-16 Göta SBK
Nattrajens Kummin Russberg Inger

2009-05-16 Falkenberg SBK
Kurreduttens Pippi Bengtsson Thomas

2009-05-16 Bjuv SBK
Änglarnas Digger Dagny Ljunggren Felicia
RLD N RLD F Korpens Flisa Ljunggren Felicia

2009-05-13 Timrå SBK
LPI SE UCH RLD N SE V-13 NORD VV-15 SE VV-17 Starlight-Nila Nyman Anders
Splash of Water's Debbie Nyman Anders

2009-05-09 Gyttorp SBK
SE UCH Navarras Isabella Dandenella Holmsten Sven-Einar

2009-05-09 Ronneby SBK
Ebba Edner Helene

2009-05-09 Hörby SBK
Piece Smilla Från Djurröd Björkqvist Cronje

2009-05-03 Lerum SBK
SE UCH Ekeröds Nora Jadepalm Per-Arne

2009-05-01 Mjölby SBK
Leonberget'z Luca Won Limos Hansson Hans-Erik
Sussilos Senna Hansson Hans-Erik
Yxnas Piraten Hansson Hans-Erik
Kilhult's Sir Burton Hansson Hans-Erik
Sofalex Durax Hansson Hans-Erik
Aagerups Abbe Hansson Hans-Erik
Easy Jump's Nadja Hansson Hans-Erik
NORD JV-03 LPI Rippåsens Stuffe Hansson Hans-Erik
Kilhult's Wilma Cherokee Hansson Hans-Erik

2009-04-26 Borås SBK
Ekeröds Plus Claesson Marianne

2009-04-26 Åhus SBK
Kitenga Go Giedeon Björkqvist Cronje

2009-04-18 Finspång SBK
Sofalex Greta Garbo Ragnar Susanne

2009-04-05 Alleby SBK
Fjellalunda's Delorie Wadström Mikael
Fjellalunda's Gabriella Wadström Mikael

2009-04-05 Helsingborg SBK
SE UCH Kitenga I Am Ixion Ljunggren Felicia

2009-03-29 Tjörn SBK
Björkstugans Bella Sjunnesson Andreas

2009-03-28 Vallentuna SBK
Götängens Bonus Kasper Blixt Curt

2009-03-22 Alvesta SBK
Götängens Bond-James Bond Axelsson Kia
Ambra Axelsson Kia
Angelique Axelsson Kia
Azahara Axelsson Kia

2009-02-28 Vallentuna SBK
Kabokas Qvintus Blixt Curt

2008-10-11 Strängnäs SBK
Wittskärs Nadja Axelsson Roberto

2008-09-28 Tollarp SBK
Aagerups Doris Karlström Alf
Änglarnas Attraktiva Fröken Smilla Karlström Alf
Nattrajens Timjan Karlström Alf
Djean Karlström Alf
SE UCH DK UCH Valle-Vikings Gullan-Glitter Karlström Alf
Kilhult's Trash Karlström Alf
LPI Snudigas Isildur Karlström Alf
Björkstugans Puh Karlström Alf
SE UCH Rippåsens Skrållan Karlström Alf
Korpens Creamy Cortado Karlström Alf

2008-09-20 Örebro SBK
Sofalex Elskade Ebba Kamleitner Barbro

2008-09-14 Skövde SBK
SE UCH Hopp I Topp Muskot Öhrn Andreas

2008-08-31 Örkelljunga SBK
Studholidays Maja-Vitnos Persson Pernilla

2008-08-16 Falun SBK
Norrstigens Assar Unic Enblom Eva

2008-07-31 Flen SBK
Woppers Extra Waganza Lamminen Juhani

2008-05-25 Växjö SBK
RLD N Achilles Gunneriusson I

2008-05-18 Heby SBK
Taxinges Lilla Gubben Lindberg Magdalena

2008-05-10 Ronneby SBK
LPI LPII Gitte Gotts Rut Edner Helene

2008-04-19 Mellerud SBK
Max Factor Ernst Hugo Birkson Björklund Pernilla

2008-03-30 Karlsborg SBK
Stolta Ebbas Anni Eriksson Per-Olof

2007-11-24 Ljungbyhed SBK
Keans Doggelito Dådring Helena

2007-10-28 Stenkullen SBK
Youhais Billy Boy Olsson Anders

2007-10-28 Stenkullen SBK
Toragårdens Figaro Olsson Anders
SE UCH Toragårdens Filippa Olsson Anders
Bergahusens Placidodomingo Olsson Anders
Piece Råttjägaren Hugo Olsson Anders
Solskåbacka Santos Olsson Anders

2007-10-21 Finspång SBK
Stockmossens Zacky Ragnar Susanne
Sofalex Ceasar Carlsson Ragnar Susanne

2007-10-07 Toröd SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Nilsson Benny

2007-09-23 Olofsfors SBK
HamlÚngårdens Vira Olofsson Linda

2007-09-02 Märsta SBK
SE VCH SE UCH FI UCH Navarras Dumle Färnefors Agnetha

2007-06-02 Fagersta SBK
SE UCH Woppers Days of Gold Knutsson Lennart

2007-05-14 Osby SBK
LPI LPII Tim Jönsson Inge

2007-05-06 Karlsborg SBK
SE VCH LPI SE UCH Falkentorps Moder Svea Eriksson Per-Olof

2007-05-06 Karlsborg SBK
Karla Eriksson Per-Olof
Riddarens Macqueen Eriksson Per-Olof
Leonberget'z Aniara Von Solkatt Eriksson Per-Olof
Hopp I Topp Shakira Eriksson Per-Olof
Hopp I Topp Hoss Eriksson Per-Olof
Stigsbergets Paris Eriksson Per-Olof
Stolta Ebbas Asta Eriksson Per-Olof

2007-04-29 Karlsborg SBK
Backarnas Snövit Eriksson Per-Olof

2006-11-11 Lilla Edet SBK
SE UCH Rippåsens Amigo Dahlstedt Ingela

2006-10-22 Tollarp SBK
Kitenga Na Caizer Persson Pernilla

2006-09-24 Vänersborg SBK
Leonberget'z Älvis The King Wadman Sarah

2006-06-17 Järvsö SBK
Stockmossens Zazza Brandt Bengt-Olof

2006-06-04 Tollarp SBK
Benito Hultqvist Lennart

2006-05-07 Kungsbacka SBK
Leonberget'z Ockra Af Bäckegrufvan Andersson Anna-Carin
SE UCH NO UCH Youhais Maxi-Mus Andersson Anna-Carin

2006-04-29 Bollnäs SBK
Easy Jump's Umbra Artursson Gun-Britt

2006-04-23 Vänersborg SBK
Liagårdsbacken Riddarolof Russberg Inger

2005-10-01 Karlsborg SBK
SE UCH Easy Jump's Tjalle Eriksson Per-Olof
Diana Eriksson Per-Olof
Hopp I Topp Narkissos-Will Eriksson Per-Olof
Kullerbyttans Freddy Eriksson Per-Olof
Vanda Eriksson Per-Olof
Ipixuna Felisia Af Bea Eriksson Per-Olof

2005-09-24 Olofsfors SBK
SE UCH Leonberget'z Xante Faxe Asplund Elisabet

2005-09-03 Alingsås SBK
Rippåsens Niels Andersson Per-Olof

2005-07-20 Backamo SBK
Max Factor Dora Disa Birk Dotter Jadepalm Per-Arne

2005-07-17 Lidingö SBK
LPI Son-Mik's Dallas Nyström Chatrine

2005-06-04 Norrtälje SBK
SE VCH Björkebos Black-Chico Björk Thomas

2005-05-08 Olofsfors SBK
SE UCH Leonberget'z Prince Legolas Johansson Maj

2005-05-07 Pålsbo SBK
RLD N Doris Westman Anne

2005-04-23 Jönköping SBK
Leonberget'z Crystalsunby Swarovski Andersson Anna-Carin

2005-04-16 Karlsborg SBK
Rippåsens Stolta Ebba Eriksson Per-Olof

2005-04-03 Örby SBK
Keans Corint Borg Eva

2004-09-26 Falun SBK
Leonberget'z Loro Limos Nordmark Lars-Åke

2004-09-18 Järvsö SBK
SE UCH Leonberget'z Impala Ss Jönsegård Anita

2004-06-12 Hörby SBK
SE UCH Falkentorps Kryddan Håkansson Nils-Håkan

2004-06-11 Arvidsjaur SBK
NORD UCH Ocelotens Bassi Bass Wacek Christine

2004-04-18 Trollhättan SBK
Futtentorpets Astor Andersson Per-Olof

2004-04-10 Allatorp SBK
Just About My Romeo Bark Ingemar

2004-03-20 Värnamo SBK
Youhais Snobben Sven Melanoz Carina

2003-10-05 Norrköping NORRKÖPING BRUK
Hebbe Wall Krister

2003-08-17 Örby MARKS BRUKSHUND
Fogdagårdens Eartha K Borg Eva

2002-11-24 Kristianstad KRISTIANSTAD BR
Haritzas James Lindfalk Ingrid

2002-10-27 Skara SKARA BRUKSHUND
SE UCH NO UCH Riddarens Bertolt Brecht Andersson Stefan

2002-10-12 Falkenberg FALKENBERGS BRU
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Svanstedt Benny

2002-09-21 Rottneros SUNNE BRUKSHUND
Hedegärdets Honey Andersson Owe

2002-05-04 Södertälje SBK
Snudigas Cool-Curry Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Laurén Maria
SE UCH Snudigas Chic-Cayenne Genomförd MH-beskrivning Laurén Maria
SE VCH SE AG(HOPP)CH LPI LPII SE AGCH FDIII Youhais Holly Från Hannas Genomförd MH-beskrivning Laurén Maria
Easy Jump's Pastor Aston Genomförd MH-beskrivning Laurén Maria
Snudigas Birk Genomförd MH-beskrivning Laurén Maria

2002-04-13 Södertälje SBK
Vedlunds Disa Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Grönfelt Patrik
Hedegärdets Hedda Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Grönfelt Patrik
Snudigas Frank Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Grönfelt Patrik
Youhais Hilda Från Hannas Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Grönfelt Patrik
SE UCH Leonberget'z Rosco Mc Queen Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Grönfelt Patrik
Kabokas Elixir Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Grönfelt Patrik
SE UCH Douglas Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Grönfelt Patrik
Kabokas C'ellika Genomförd MH-beskrivning Grönfelt Patrik
Riddarens ApÚritif Genomförd MH-beskrivning Grönfelt Patrik

2002-04-07 Höör SBK/AFS SKÅNE
SE V-08 NORD V-03 WW-08 SE V-05 SE V-06 NORD UCH Haritzas Happy Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Almkvist Lars
SE UCH Youhais Prins Pompe Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Almkvist Lars
Riddarens Akvileja Genomförd MH-beskrivning Almkvist Lars
Björkstugans Zippo Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Almkvist Lars
SE UCH Björkstugans Zingo Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Almkvist Lars
VWW-08 NORD V-05 FI UCH VDH CH NORD UCH Haritzas Elvis Genomförd MH-beskrivning Almkvist Lars
SE UCH Villa Skönadals Antonovka Genomförd MH-beskrivning Almkvist Lars
Haritzas Gnista Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Almkvist Lars
SE UCH Riddarens Harlekin Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Almkvist Lars
LPI LPII SE UCH Flinkagårdens Esset Genomförd MH-beskrivning Almkvist Lars

2002-03-16 Örebro SBK
Leonberget'z Collin Mc Rae Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Hjälm Leif

2002-02-03 Kristianstad SBK
Howeaz Alice Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Ivarsson Ulf

2001-11-03 Kungsbacka SBK
Hörsets Zindra Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Lindqvist Göran

2001-10-27 Malmö SBK
Riddarens Dario Fo Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Isberg Ronny

2001-10-13 Oskarshamn SBK
Lohorvans Ellna Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Ståhl Roth Gunborg

2001-07-24 Kungälv SBK
Rippåsens Lotus Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Lindahl Eleonor
Youhais Livliga Lisa Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Lindahl Eleonor
Björkstugans Vivi Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Lindahl Eleonor
Björkstugans Viggo Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Lindahl Eleonor
Björkstugans Nicke Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Lindahl Eleonor
Riddarens Absinth Genomförd MH-beskrivning Lindahl Eleonor
Son-Mik's Olivia Skipperskrå Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Lindahl Eleonor
Riddarens Absolut Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Lindahl Eleonor
LPI Huliganens Semlon Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Lindahl Eleonor

2001-06-20 Södertälje SBK
SE UCH Keans Emilio Genomförd MH-beskrivning Grönfelt Patrik
Kabokas Bea Blåeld Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Grönfelt Patrik
NORD V-99 SE V-01 SE UCH Rippåsens Bellan Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Grönfelt Patrik
Snudigas Waldemar Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Grönfelt Patrik

2001-06-09 Visby SBK
Björkstugans Lulu Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Fagerhov Hans

2001-06-04 Enköping SBK
Torke Jenka Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Hawée Göran

2001-05-24 Osby SBK
Youhais Fräcka Fia Genomförd MH-beskrivning Håkansson Nils-Håkan

2000-11-18 Mönsterås SBK
Alva Genomförd MH-beskrivning Melanoz Carina

2000-10-21 Tidaholm SBK/AFR
SE UCH Lohorvans Beda Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Magnusson Anders

1999-07-20 Kungälv SBK
LPI Solskåbacka Molly Genomförd MH-beskrivning Kihl Susanne

1998-10-10 Nora SSHK
Lagross Lucky Luke Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Blennholt Kerstin
Lagross Billy The Kid Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Blennholt Kerstin

1998-09-20 Osby SBK/AFB SÖLO
Björkstugans Zita Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Beike Maya

1998-03-21 Gbg/Mölndal SBK
Haritzas Babsan Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Mellqvist Stig

1997-10-25 Oskarshamn SBK
Björkstugans Titti Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Rooth Gun
SE UCH Björkstugans Ticka Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Rooth Gun

1997-08-31 Gävle SBK
SE UCH Emil Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Brandt Bengt-Olof


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-11-18 / Page updated 18 Nov 2020: gardshund@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-11-17 / Information from the Swedish Kennel Club 17 Nov 2020