Information om Dansk Svensk Gårdshund från Rasdata.nu

Rallylydnad 2011

Resultat i namnordning


2011-12-11 Hörby SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass80 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F RLD A Ekeröds Hugo Fortsättningsklass80 poäng Eberhard Martina
Pousoda Made in Copenhagen Nybörjarklass0 poäng Wrambeck Monique

2011-12-03 Ale SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass84 poäng Elgh Birgitta
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Fortsättningsklass75 poäng Johansson Jan
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Nybörjarklass100 poäng Johansson Jan
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Avancerad klass98 poäng Johansson Jan
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Avancerad klass86 poäng Johansson Jan
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Avancerad klass77 poäng Johansson Jan

2011-11-13 Söderåsen SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass95 poäng Eberhard Martina
RLD N RLD F RLD A Ekeröds Hugo Fortsättningsklass56 poäng Wrambeck Monique

2011-10-30 Norrtälje SKK
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Avancerad klass83 poäng Berg Emma
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Avancerad klass75 poäng Berg Emma

2011-10-29 Falkenberg SBK
RLD N RLD F RLD A Ekeröds Hugo Fortsättningsklass71 poäng Johansson Karin

2011-10-22 Vallentuna SBK
Easy Jump's Jonnie Nybörjarklass42 poäng Gerdlind Lise Lott

2011-10-15 Eskilstuna SKK
Markattans Aurora Nybörjarklass53 poäng Strömberg Katarina

2011-10-02 Kramfors SBK
RLD N RLD F RLD A Fjellalunda's Gimli Fortsättningsklass97 poäng Falk Emil
RLD N RLD F RLD A Fjellalunda's Gimli Fortsättningsklass92 poäng Falk Emil
LPI SE UCH RLD N SE V-13 NORD VV-15 SE VV-17 Starlight-Nila Nybörjarklass98 poäng Falk Emil
LPI SE UCH RLD N SE V-13 NORD VV-15 SE VV-17 Starlight-Nila Nybörjarklass94 poäng Falk Emil

2011-10-02 Lund SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass89 poäng Palm Beatrice

2011-10-02 Helsingborg SBK
RLD N RLD F Korpens Flisa Fortsättningsklass78 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F RLD A Ekeröds Hugo Fortsättningsklass0 poäng Wrambeck Monique
RLD N Änglarnas Eleganta Tjolanta Nybörjarklass95 poäng Wrambeck Monique

2011-10-02 Mark SBK
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Nybörjarklass100 poäng Elgh Birgitta
Bernmarkens Glory Doris Nybörjarklass90 poäng Johansson Jan
Bernmarkens Glory Doris Nybörjarklass88 poäng Elgh Birgitta
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Nybörjarklass80 poäng Johansson Jan
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Nybörjarklass78 poäng Elgh Birgitta

2011-09-25 Apollogruppen SKK
Easy Jump's Jonnie Nybörjarklass83 poäng Strömberg Katarina

2011-09-24 Torslanda/Öcker SBK
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Nybörjarklass88 poäng Johansson Jan
Bernmarkens Glory Doris Nybörjarklass62 poäng Johansson Jan

2011-09-24 Osby SBK
LPI RLD N RLD F Götängens Ixa-Ilona Nybörjarklass84 poäng Dahlstedt Anna Karin

2011-09-24 Helsingborg SBK
RLD N RLD F Korpens Flisa Fortsättningsklass99 poäng Wrambeck Monique
RLD N Änglarnas Eleganta Tjolanta Nybörjarklass99 poäng Wrambeck Monique

2011-09-18 Skarpnäck SHU
Easy Jump's Jonnie Nybörjarklass65 poäng Strömberg Katarina

2011-09-17 Häverö SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Avancerad klass100 poäng Björklund Emma
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Avancerad klass76 poäng Björklund Emma

2011-09-17 Dala-Floda SBK
Haritzas Alladin Nybörjarklass71 poäng Hjelm Agneta
Änglarnas Absolut Kurant Nybörjarklass66 poäng Hjelm Agneta

2011-09-11 Heby SBK
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Fortsättningsklass100 poäng Strömberg Katarina
Kabokas Tuff Nybörjarklass76 poäng Strömberg Katarina
Änglarnas Absolut Kurant Nybörjarklass66 poäng Björklund Emma
Haritzas Alladin Nybörjarklass19 poäng Strömberg Katarina

2011-09-10 Sollefteå SBK
LPI SE UCH RLD N SE V-13 NORD VV-15 SE VV-17 Starlight-Nila Nybörjarklass89 poäng Falk Emil
LPI SE UCH RLD N SE V-13 NORD VV-15 SE VV-17 Starlight-Nila Nybörjarklass84 poäng Falk Emil

2011-09-04 Olofström SBK
LPI LPII SE UCH Flinkagårdens Esset Nybörjarklass78 poäng Langefors Barbro

2011-09-04 Norsborg SKK
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Fortsättningsklass97 poäng Strömberg Katarina
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Fortsättningsklass72 poäng Strömberg Katarina
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Fortsättningsklass70 poäng Strömberg Katarina
Easy Jump's Jonnie Nybörjarklass67 poäng Strömberg Katarina
Haritzas Charlie Nybörjarklass33 poäng Strömberg Katarina

2011-09-03 Olofström SBK
LPI LPII SE UCH Flinkagårdens Esset Nybörjarklass89 poäng Hansson Gitte

2011-09-03 Söderåsen SBK
RLD N RLD F Korpens Flisa Fortsättningsklass78 poäng Sigsgaard Jytte
RLD N Änglarnas Eleganta Tjolanta Nybörjarklass99 poäng Jansson Ingegerd
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Avancerad klass96 poäng Jansson Mats

2011-09-02 Olofström SBK
LPI LPII SE UCH Flinkagårdens Esset Nybörjarklass85 poäng Hansson Gitte

2011-08-28 Lidingö SBK
Haritzas Charlie Nybörjarklass52 poäng Elegård Liss-Britt
Haritzas Charlie Nybörjarklass26 poäng Angleby Sofia

2011-08-27 Vallentuna SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Fortsättningsklass100 poäng Elegård Liss-Britt
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Fortsättningsklass98 poäng Elegård Liss-Britt
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Fortsättningsklass91 poäng Elegård Liss-Britt

2011-08-27 Karlstad SBK
RLD N RLD F RLD A Fjellalunda's Gimli Fortsättningsklass69 poäng Sandström Peter
Stormhattens Bella Nybörjarklass51 poäng Sandström Peter
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Avancerad klass0 poäng Sandström Peter

2011-08-20 Torslanda SBK
Bernmarkens Glory Doris Nybörjarklass83 poäng Johansson Jan

2011-08-14 Norrtälje SKK
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Fortsättningsklass100 poäng Elegård Liss-Britt
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Fortsättningsklass93 poäng Elegård Liss-Britt
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Nybörjarklass98 poäng Elegård Liss-Britt

2011-08-14 Mark SBK
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Nybörjarklass84 poäng Johansson Jan
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Nybörjarklass83 poäng Johansson Jan
Bernmarkens Glory Doris Nybörjarklass72 poäng Persdotter Hildur
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Avancerad klass89 poäng Persdotter Hildur

2011-08-07 Apollogruppen SKK
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Nybörjarklass100 poäng Björklund Emma
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Nybörjarklass96 poäng Björklund Emma
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Nybörjarklass83 poäng Strömberg Katarina
Easy Jump's Jonnie Nybörjarklass0 poäng Strömberg Katarina

2011-08-06 Linköping SHU
RLD N RLD F RLD A Fjellalunda's Gimli Fortsättningsklass82 poäng Persdotter Hildur

2011-08-06 Burlöv SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Avancerad klass85 poäng Dahlstedt Anna Karin

2011-08-05 Sydöstra Skåne SBK
RLD N RLD F Korpens Flisa Fortsättningsklass83 poäng Hansson Eva

2011-07-28 Söderåsen SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Fortsättningsklass100 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F Korpens Flisa Fortsättningsklass94 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F RLD A Ekeröds Hugo Fortsättningsklass76 poäng Wrambeck Monique

2011-07-27 Söderåsen SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Fortsättningsklass100 poäng Jansson Ingegerd
RLD N RLD F Korpens Flisa Fortsättningsklass92 poäng Jansson Ingegerd

2011-07-26 Söderåsen SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Fortsättningsklass100 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F Korpens Flisa Fortsättningsklass75 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F RLD A Ekeröds Hugo Fortsättningsklass72 poäng Wrambeck Monique

2011-07-16 Varberg SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Fortsättningsklass93 poäng Elgh Birgitta
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Nybörjarklass83 poäng Elgh Birgitta
Bernmarkens Glory Doris Nybörjarklass68 poäng Elgh Birgitta

2011-07-10 Norrtälje SKK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Nybörjarklass100 poäng Björklund Emma
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Nybörjarklass85 poäng Björklund Emma

2011-07-09 Eslöv SBK
RLD N RLD F RLD A Ekeröds Hugo Nybörjarklass84 poäng Nilsson Petra
RLD N Änglarnas Bam-Zigge Bartil Nybörjarklass56 poäng Nilsson Petra

2011-07-08 Heby SBK
RLD N RLD F RLD A Fjellalunda's Gimli Nybörjarklass71 poäng Strömberg Katarina

2011-07-07 Söderåsen SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Nybörjarklass100 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F Korpens Flisa Nybörjarklass91 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F RLD A Ekeröds Hugo Nybörjarklass82 poäng Jansson Ingegerd

2011-07-06 Söderåsen SBK
RLD N RLD F Korpens Flisa Nybörjarklass100 poäng Jansson Ingegerd
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Nybörjarklass98 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F RLD A Ekeröds Hugo Nybörjarklass94 poäng Wrambeck Monique

2011-07-05 Söderåsen SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Nybörjarklass95 poäng Jansson Ingegerd
RLD N RLD F Korpens Flisa Nybörjarklass95 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F RLD A Ekeröds Hugo Nybörjarklass84 poäng Jansson Ingegerd

2011-07-02 Göteborg SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Nybörjarklass100 poäng Johansson Jan
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Nybörjarklass100 poäng Johansson Jan
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Nybörjarklass90 poäng Elgh Birgitta
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Nybörjarklass90 poäng Elgh Birgitta
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Nybörjarklass86 poäng Persdotter Hildur
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Nybörjarklass86 poäng Persdotter Hildur

2011-07-02 Lund SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Nybörjarklass99 poäng Palm Beatrice

2011-07-02 Gnesta SBK
RLD N RLD F RLD A Fjellalunda's Gimli Nybörjarklass95 poäng Elegård Liss-Britt
Markattans Aurora Nybörjarklass31 poäng Angleby Sofia
Bernmarkens Greve Blixten Nybörjarklass30 poäng Angleby Sofia

2011-07-01 Åkersberga SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Nybörjarklass95 poäng Elegård Liss-Britt
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Nybörjarklass94 poäng Gerdlind Lise Lott
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Nybörjarklass93 poäng Björklund Emma
RLD N RLD F RLD A Fjellalunda's Gimli Nybörjarklass71 poäng Gerdlind Lise Lott


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-11-18 / Page updated 18 Nov 2020: gardshund@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-11-17 / Information from the Swedish Kennel Club 17 Nov 2020