Information om Dansk Svensk Gårdshund från Rasdata.nu

Rallylydnad 2013

Resultat i namnordning


2013-12-15 Kungsör SBK
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass87 poäng Angleby Sofia
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass84 poäng Angleby Sofia

2013-12-15 Hörby SBK
RLD N RLD F RLD A Ekeröds Hugo Mästarklass12 poäng Eberhard Martina
Kitenga Go Giedeon Nybörjarklass66 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F Ekeröds Olga Nybörjarklass56 poäng Wrambeck Monique

2013-12-14 Kungsör SBK
SE UCH Falkentorps Guinness Fortsättningsklass97 poäng Mokko Marketta
Leonberget'z Ämpire Dust Nybörjarklass91 poäng Sterner Martos E
RLD F AGD II Xantemi's A-Boris Nybörjarklass66 poäng Sterner Martos E

2013-12-14 Sävsjö SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Götängens Fixa Midsommardröm Fortsättningsklass82 poäng Arvestrand Therese
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A&M AGHD I Flinkagårdens Moschino Nybörjarklass74 poäng Arvestrand Therese
RLD N Achilles Nybörjarklass55 poäng Arvestrand Therese
RLD N Andersbo Humle Nybörjarklass41 poäng Arvestrand Therese

2013-12-01 Angered SBK
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Mästarklass80 poäng Johansson Karin
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass52 poäng Johansson Karin
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Mästarklass49 poäng Johansson Karin
SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH RLD N&F&A&M Nattrajens Cayenne Avancerad klass77 poäng Lundgren Cristina

2013-12-01 SKK
SE VCH SE UCH SE JV-12 RLD N&F&A AGD II AGHD II Sofalex Partypinglan Pepsi Fortsättningsklass86 poäng Sterner Martos E
Easy Jump's Jonnie Avancerad klass90 poäng Sterner Martos E

2013-12-01 Karlshamn SBK
Falkentorps Lili Nybörjarklass87 poäng Langefors Barbro
LPI Riddarens Elisabeth Taylor Nybörjarklass85 poäng Langefors Barbro
Ebba Nybörjarklass82 poäng Langefors Barbro
LPI SE RALLYCH Ekeröds Vera Nybörjarklass54 poäng Langefors Barbro
Bonteas Golden-Gonzo Nybörjarklass0 poäng Langefors Barbro

2013-11-17 Fagersta SBK
SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH RLD N&F&A&M Nattrajens Cayenne Avancerad klass72 poäng Strömberg Katarina

2013-11-09 Helsingborg SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Rippåsens Åberg Fortsättningsklass97 poäng Wrambeck Monique
Aagerups Lilla-Lisa Fortsättningsklass87 poäng Sigsgaard Jytte
Mattishus Boss Nybörjarklass41 poäng Sigsgaard Jytte

2013-11-03 Borås SBK
SE VCH LPI LPII RLD F RLD A RLD M Bernmarkens Danne Af Dacke Fortsättningsklass86 poäng Sigsgaard Jytte
RLD N RLD F RLD A RLD M Rippåsens Åberg Fortsättningsklass85 poäng Sigsgaard Jytte
Traumer's Egon Fortsättningsklass16 poäng Sigsgaard Jytte
Nattrajens Amorella Fortsättningsklass0 poäng Sigsgaard Jytte

2013-10-27 Kvissleby SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Juniängens Lill-Klas Avancerad klass90 poäng Falk Emil

2013-10-26 Ljungbyhed SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass98 poäng Jansson Mats
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Mästarklass64 poäng Nilsson Petra
RLD N RLD F RLD A RLD M Rippåsens Åberg Fortsättningsklass83 poäng Mårtensson Christer

2013-10-20 Linköping SHU
LPI LPII FDI HTM I RLD N&F&A SPH I Tamoras Felix Fortsättningsklass0 poäng Sigsgaard Jytte

2013-10-20 Matfors SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Juniängens Lill-Klas Avancerad klass91 poäng Blom Monika

2013-10-19 Linköping SHU
SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH RLD N&F&A&M Nattrajens Cayenne Avancerad klass91 poäng Jansson Ingegerd

2013-10-19 Vadstena SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Götängens Fixa Midsommardröm Fortsättningsklass93 poäng Arvestrand Therese
LPI LPII FDI HTM I RLD N&F&A SPH I Tamoras Felix Fortsättningsklass75 poäng Arvestrand Therese

2013-10-19 Vallentuna SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass96 poäng Hag Carola
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass75 poäng Hag Carola
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass57 poäng Hag Carola
SE VCH SE UCH SE JV-12 RLD N&F&A AGD II AGHD II Sofalex Partypinglan Pepsi Nybörjarklass95 poäng Sterner Martos E
Easy Jump's Jonnie Avancerad klass84 poäng Elegård Liss-Britt

2013-10-13 Finspång SBK
LPI LPII FDI HTM I RLD N&F&A SPH I Tamoras Felix Nybörjarklass76 poäng Arvestrand Therese

2013-10-13 Helsingborg SBK
RLD N RLD F RLD A Ekeröds Hugo Mästarklass42 poäng Sigsgaard Jytte
RLD N RLD F Ekeröds Olga Nybörjarklass65 poäng Sigsgaard Jytte
RLD N RLD F Hunnhunn's Bellami Avancerad klass74 poäng Jansson Mats

2013-10-12 Eskilstuna SKK
SE VCH SE UCH SE JV-12 RLD N&F&A AGD II AGHD II Sofalex Partypinglan Pepsi Nybörjarklass77 poäng Strömberg Katarina
Bärra-Bus Nybörjarklass71 poäng Strömberg Katarina
Bärra-Bus Nybörjarklass63 poäng Bratt Mona

2013-10-06 Angered SBK
SE VCH LPI LPII RLD F RLD A RLD M Bernmarkens Danne Af Dacke Fortsättningsklass99 poäng Elgh Birgitta
SE UCH RLD N RLD F Wennhof's Frida Fortsättningsklass86 poäng Elgh Birgitta
Nattrajens Amorella Fortsättningsklass70 poäng Johansson Jan
Traumer's Egon Fortsättningsklass0 poäng Elgh Birgitta
Aagerups Lycka Nybörjarklass39 poäng Johansson Jan

2013-10-06 Tranås SBK
LPI LPII FDI HTM I RLD N&F&A SPH I Tamoras Felix Nybörjarklass66 poäng Arvestrand Therese

2013-10-05 Avesta SBK
SE UCH Falkentorps Guinness Fortsättningsklass73 poäng Mokko Marketta
RLD F AGD II Xantemi's A-Boris Nybörjarklass85 poäng Mokko Marketta

2013-10-05 Ystad SBK
RLD N Änglarnas Bam-Zigge Bartil Fortsättningsklass0 poäng Mårtensson Christer
Adidac Alexia Nybörjarklass70 poäng Hansson Eva
RLD N RLD F AGD II AGHD II Aagerups Micke Mackmyra Nybörjarklass62 poäng Hansson Eva
Kitenga Go Giedeon Nybörjarklass48 poäng Hansson Eva

2013-10-05 Kil SBK
Juniängens Ville Nybörjarklass76 poäng Bratt Mona

2013-09-29 Svenljunga SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Rippåsens Åberg Nybörjarklass96 poäng Johansson Jan

2013-09-29 Lund SBK
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Mästarklass96 poäng Hansson Eva
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Mästarklass89 poäng Palm Beatrice
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Mästarklass82 poäng Palm Beatrice
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass80 poäng Palm Beatrice
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Mästarklass67 poäng Dahlqvist Ingrid
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass0 poäng Hansson Eva
RLD N RLD F Hunnhunn's Bellami Fortsättningsklass89 poäng Hansson Eva
RLD N Änglarnas Bam-Zigge Bartil Fortsättningsklass80 poäng Hansson Eva
RLD N RLD F Hunnhunn's Bellami Fortsättningsklass71 poäng Mårtensson Christer

2013-09-28 Jönköping SBK
SE VCH LPI LPII RLD F RLD A RLD M Bernmarkens Danne Af Dacke Fortsättningsklass99 poäng Arvestrand Therese

2013-09-28 Sölvesborg SBK
RLD N RLD F RLD A Ekeröds Hugo Mästarklass0 poäng Langefors Barbro
Kitenga Quo Qimbo Fortsättningsklass54 poäng Nilsson Petra
RLD N RLD F Ekeröds Olga Nybörjarklass57 poäng Nilsson Petra

2013-09-21 Norsborg SKK
Easy Jump's Jonnie Avancerad klass92 poäng Johansson Jan

2013-09-21 Falkenberg SBK
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Mästarklass95 poäng Sigsgaard Jytte
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Mästarklass80 poäng Sigsgaard Jytte
RLD N RLD F Hunnhunn's Bellami Fortsättningsklass93 poäng Sigsgaard Jytte
SE UCH RLD N RLD F Wennhof's Frida Fortsättningsklass81 poäng Sigsgaard Jytte
Traumer's Egon Fortsättningsklass58 poäng Sigsgaard Jytte
SE VCH RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Björkils Mitzi-Mee Nybörjarklass84 poäng Persdotter Hildur

2013-09-15 Skövde SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Mästarklass78 poäng Carlestav Christina
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Mästarklass0 poäng Carlestav Christina
SE VCH LPI LPII RLD F RLD A RLD M Bernmarkens Danne Af Dacke Nybörjarklass100 poäng Carlestav Christina
SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH RLD N&F&A&M Nattrajens Cayenne Avancerad klass78 poäng Bratt Mona

2013-09-14 Gamleby SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Götängens Fixa Midsommardröm Fortsättningsklass85 poäng Strömberg Katarina
LPI LPII FDI HTM I RLD N&F&A SPH I Tamoras Felix Nybörjarklass0 poäng Strömberg Katarina

2013-09-08 Haninge SBK
SE VCH SE UCH SE JV-12 RLD N&F&A AGD II AGHD II Sofalex Partypinglan Pepsi Nybörjarklass99 poäng Angleby Sofia

2013-09-01 Märsta SBK
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass61 poäng Elegård Liss-Britt
SE VCH SE UCH SE JV-12 RLD N&F&A AGD II AGHD II Sofalex Partypinglan Pepsi Nybörjarklass97 poäng Åström Ulrica
Easy Jump's Jonnie Avancerad klass47 poäng Elegård Liss-Britt

2013-09-01 Borås SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Björkils Mitzi-Mee Nybörjarklass94 poäng Johansson Jan

2013-09-01 Söderköping SBK
LPI LPII FDI HTM I RLD N&F&A SPH I Tamoras Felix Nybörjarklass72 poäng Bratt Mona

2013-09-01 Åhus SBK
Kitenga Go Giedeon Nybörjarklass79 poäng Mårtensson Christer

2013-08-31 Karlstad SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass95 poäng Lundgren Cristina
RLD N RLD F RLD A RLD M Rippåsens Åberg Nybörjarklass91 poäng Mokko Marketta

2013-08-25 Göteborg SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass97 poäng Persdotter Hildur
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Mästarklass93 poäng Persdotter Hildur
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Mästarklass88 poäng Persdotter Hildur
Traumer's Egon Fortsättningsklass0 poäng Eberhard Martina

2013-08-25 Mönsterås SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Götängens Fixa Midsommardröm Fortsättningsklass89 poäng Sigsgaard Jytte
Bonteas Golden-Gonzo Nybörjarklass90 poäng Sigsgaard Jytte

2013-08-25 Helsingborg SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass90 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F RLD A RLD M Rippåsens Åberg Nybörjarklass89 poäng Persson Madeleine

2013-08-24 Färgelanda SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass76 poäng Dahlqvist Ingrid

2013-08-24 Osby SBK
LPI RLD N RLD F Götängens Ixa-Ilona Fortsättningsklass76 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F Hunnhunn's Bellami Nybörjarklass85 poäng Jansson Mats

2013-08-17 Uppsala SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass96 poäng Björklund Emma
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass93 poäng Björklund Emma
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass91 poäng Björklund Emma
RLD N RLD F Haritzas Raja Fortsättningsklass81 poäng Björklund Emma

2013-08-17 Mariestad SBK
SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH RLD N&F&A&M Nattrajens Cayenne Avancerad klass19 poäng Bratt Mona

2013-08-17 Ronneby SBK
LPI Riddarens Elisabeth Taylor Nybörjarklass76 poäng Hansson Gitte

2013-08-11 Mark SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Mästarklass87 poäng Wrambeck Monique
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Mästarklass78 poäng Wrambeck Monique
SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH RLD N&F&A&M Nattrajens Cayenne Fortsättningsklass96 poäng Wrambeck Monique
SE UCH RLD N RLD F Wennhof's Frida Fortsättningsklass88 poäng Lundgren Cristina
Traumer's Egon Fortsättningsklass50 poäng Lundgren Cristina
Nattrajens Amorella Nybörjarklass94 poäng Bratt Mona
Aagerups Lycka Nybörjarklass56 poäng Bratt Mona
RLD N RLD F Hunnhunn's Bellami Nybörjarklass54 poäng Lundgren Cristina

2013-08-10 Kramfors SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Juniängens Lill-Klas Avancerad klass65 poäng Falk Emil

2013-08-10 Burlövs Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Kitenga Starboy of Supernova Nybörjarklass90 poäng Palm Beatrice

2013-08-04 Skarpnäck Hu SHU
RLD A Ekeröds Ricco Nybörjarklass57 poäng Mokko Marketta

2013-08-03 Katrineholm SBK
LPI LPII FDI HTM I RLD N&F&A SPH I Tamoras Felix Nybörjarklass74 poäng Arvestrand Therese
LPI LPII FDI HTM I RLD N&F&A SPH I Tamoras Felix Nybörjarklass0 poäng Arvestrand Therese

2013-08-03 Söderåsens Bk SBK
Aagerups Lilla-Lisa Fortsättningsklass93 poäng Jansson Mats
RLD N RLD F Hunnhunn's Bellami Nybörjarklass63 poäng Jansson Ingegerd
RLD N RLD F RLD A RLD M Kitenga Starboy of Supernova Nybörjarklass54 poäng Jansson Ingegerd

2013-07-27 Torsås Bk SBK
Bonteas Golden-Gonzo Nybörjarklass72 poäng Sandström Peter

2013-07-20 Varbergs Bk SBK
SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH RLD N&F&A&M Nattrajens Cayenne Fortsättningsklass87 poäng Lundgren Cristina
SE UCH RLD N RLD F Wennhof's Frida Fortsättningsklass0 poäng Lundgren Cristina
Traumer's Egon Nybörjarklass76 poäng Nilsson Petra
Nattrajens Amorella Nybörjarklass63 poäng Persdotter Hildur
Aagerups Lycka Nybörjarklass51 poäng Persdotter Hildur

2013-07-20 Sävsjö Bk SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass88 poäng Bratt Mona
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Götängens Fixa Midsommardröm Fortsättningsklass83 poäng Bratt Mona
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Götängens Fixa Midsommardröm Fortsättningsklass47 poäng Persson Madeleine

2013-07-20 Karlshamns Bk SBK
LPI Riddarens Elisabeth Taylor Nybörjarklass0 poäng Langefors Barbro

2013-07-07 Gnesta-Trosa Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass94 poäng Gerdlind Lise Lott
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass93 poäng Gerdlind Lise Lott
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass84 poäng Gerdlind Lise Lott

2013-07-07 Timrå Bhk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Juniängens Lill-Klas Avancerad klass19 poäng Blom Monika

2013-07-07 Svenska Austral SBK
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass100 poäng Hag Carola
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass98 poäng Hag Carola
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass0 poäng Hag Carola
SE UCH Falkentorps Guinness Nybörjarklass99 poäng Mokko Marketta
SE UCH Falkentorps Guinness Nybörjarklass90 poäng Hag Carola

2013-07-06 Gnesta-Trosa Bk SBK
Easy Jump's Jonnie Avancerad klass76 poäng Hag Carola

2013-07-06 Linköpings Hu SHU
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass96 poäng Bratt Mona
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass95 poäng Elgh Birgitta
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass92 poäng Bratt Mona
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass81 poäng Bratt Mona
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass78 poäng Elgh Birgitta
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass75 poäng Elgh Birgitta

2013-07-05 Piteå Bk SBK
SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH RLD N&F&A&M Nattrajens Cayenne Fortsättningsklass96 poäng Åström Ulrica

2013-07-05 Svenska Colliek SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass96 poäng Wrambeck Monique
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass90 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F Hunnhunn's Bellami Nybörjarklass0 poäng Nilsson Petra
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Avancerad klass85 poäng Sigsgaard Jytte

2013-07-04 Lunds Brukshund SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass84 poäng Persson Madeleine
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass84 poäng Nilsson Petra

2013-06-30 Simrishamns Bk SBK
Kitenga Go Giedeon Nybörjarklass75 poäng Hansson Eva

2013-06-29 Vallentuna Bk SBK
Navarras Klara Kluck Nybörjarklass0 poäng Gerdlind Lise Lott

2013-06-16 Fagersta Kk SKK
SE UCH Falkentorps Guinness Nybörjarklass89 poäng Mokko Marketta
SE UCH Falkentorps Guinness Nybörjarklass85 poäng Strömberg Katarina

2013-06-16 Billinge Bk SBK
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass92 poäng Bratt Mona
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass92 poäng Bratt Mona
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass83 poäng Bratt Mona
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass82 poäng Bratt Mona
SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH RLD N&F&A&M Nattrajens Cayenne Nybörjarklass91 poäng Bratt Mona
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Avancerad klass85 poäng Arvestrand Therese

2013-06-15 Höganäs Bhk SBK
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Avancerad klass93 poäng Lindgren Ida

2013-06-15 Falkenbergs Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass97 poäng Persdotter Hildur
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Avancerad klass84 poäng Persdotter Hildur

2013-06-06 Västerviks Bk SBK
LPI LPII FDI HTM I RLD N&F&A SPH I Tamoras Felix Nybörjarklass50 poäng Sandström Peter

2013-06-06 Hörby Bk SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass88 poäng Wrambeck Monique
Aagerups Lilla-Lisa Fortsättningsklass92 poäng Wrambeck Monique
RLD N RLD F RLD A RLD M Kitenga Starboy of Supernova Nybörjarklass77 poäng Eberhard Martina

2013-06-02 Härnösands Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Juniängens Lill-Klas Avancerad klass74 poäng Falk Emil

2013-06-01 Härnösands Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass96 poäng Falk Emil
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass92 poäng Falk Emil

2013-06-01 Trelleborgs Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Kitenga Starboy of Supernova Nybörjarklass66 poäng Nilsson Petra

2013-05-26 Matfors Bhk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Juniängens Lill-Klas Fortsättningsklass98 poäng Falk Emil

2013-05-26 Tranås Bk SBK
LPI LPII FDI HTM I RLD N&F&A SPH I Tamoras Felix Nybörjarklass0 poäng Arvestrand Therese

2013-05-26 Norsborg Lokala SKK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass92 poäng Elegård Liss-Britt
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass0 poäng Elegård Liss-Britt

2013-05-26 Skurups Brukshu SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass95 poäng Hansson Eva

2013-05-25 Matfors Bhk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Juniängens Lill-Klas Fortsättningsklass90 poäng Falk Emil

2013-05-25 Norsborg Lokala SKK
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass82 poäng Strömberg Katarina
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass68 poäng Strömberg Katarina

2013-05-25 Karlstad Bk SBK
RLD N RLD F RLD A Tamoras Gismo Nybörjarklass83 poäng Åström Ulrica

2013-05-25 Kristianstads B SBK
Aagerups Lilla-Lisa Fortsättningsklass59 poäng Hansson Gitte

2013-05-25 Svenska Colliek SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass98 poäng Sigsgaard Jytte
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass84 poäng Sigsgaard Jytte
LPI RLD N RLD F Götängens Ixa-Ilona Nybörjarklass92 poäng Nilsson Petra
RLD N RLD F Hunnhunn's Bellami Nybörjarklass87 poäng Nilsson Petra
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Avancerad klass84 poäng Sigsgaard Jytte

2013-05-19 Hölö-Mörkö Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass97 poäng Angleby Sofia
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass95 poäng Angleby Sofia
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass85 poäng Angleby Sofia

2013-05-19 Valdemarsvik Bh SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Götängens Fixa Midsommardröm Nybörjarklass95 poäng Arvestrand Therese

2013-05-18 Hölö-Mörkö Bk SBK
SE VCH SE UCH SE JV-12 RLD N&F&A AGD II AGHD II Sofalex Partypinglan Pepsi Nybörjarklass97 poäng Strömberg Katarina
SE VCH SE UCH SE JV-12 RLD N&F&A AGD II AGHD II Sofalex Partypinglan Pepsi Nybörjarklass94 poäng Elegård Liss-Britt

2013-05-18 Färgelanda Bhk SBK
SE UCH RLD N RLD F Wennhof's Frida Fortsättningsklass51 poäng Berg Emma

2013-05-18 Motala Brukshun SBK
LPI LPII FDI HTM I RLD N&F&A SPH I Tamoras Felix Nybörjarklass72 poäng Arvestrand Therese

2013-05-18 Burlövs Bk SBK
Aagerups Lilla-Lisa Fortsättningsklass0 poäng Dahlstedt Anna Karin

2013-05-12 Gagnef Floda Bk SBK
Juniängens Ville Nybörjarklass91 poäng Bratt Mona
Juniängens Ville Nybörjarklass53 poäng Arvestrand Therese

2013-05-12 Angered Bhk SBK
Nattrajens Amorella Nybörjarklass74 poäng Elgh Birgitta
Traumer's Egon Nybörjarklass66 poäng Elgh Birgitta

2013-05-11 Avesta Bhk SBK
Juniängens Ville Nybörjarklass47 poäng Åström Ulrica

2013-05-11 Haninge Bk SBK
SE VCH SE UCH SE JV-12 RLD N&F&A AGD II AGHD II Sofalex Partypinglan Pepsi Nybörjarklass71 poäng Gerdlind Lise Lott

2013-05-11 Oxie Bk SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass99 poäng Persson Madeleine

2013-05-09 Märsta-Sigtuna SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass97 poäng Bratt Mona
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass94 poäng Bratt Mona
SE VCH SE UCH SE JV-12 RLD N&F&A AGD II AGHD II Sofalex Partypinglan Pepsi Nybörjarklass77 poäng Hag Carola

2013-05-05 Norrtälje Lokal SKK
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass94 poäng Arvestrand Therese
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass83 poäng Arvestrand Therese
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass60 poäng Arvestrand Therese

2013-05-05 Borås Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass0 poäng Elgh Birgitta
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Avancerad klass83 poäng Elgh Birgitta
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Avancerad klass78 poäng Elgh Birgitta

2013-05-05 Söderåsens Bk SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass95 poäng Jansson Ingegerd
Aagerups Lilla-Lisa Fortsättningsklass0 poäng Jansson Ingegerd

2013-05-04 Ale Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass100 poäng Elgh Birgitta

2013-05-01 Eskilstuna Hund SKK
SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH RLD N&F&A&M Nattrajens Cayenne Nybörjarklass83 poäng Strömberg Katarina
SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH RLD N&F&A&M Nattrajens Cayenne Nybörjarklass59 poäng Gerdlind Lise Lott

2013-05-01 Häverö Bk SBK
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass90 poäng Elegård Liss-Britt
RLD N RLD F Haritzas Raja Fortsättningsklass72 poäng Elegård Liss-Britt

2013-05-01 Bjuvs Bk SBK
Aagerups Lilla-Lisa Fortsättningsklass86 poäng Wrambeck Monique

2013-05-01 Hässleholm Bhk SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass95 poäng Eberhard Martina

2013-04-28 Lunds Brukshund SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass97 poäng Dahlqvist Ingrid
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass79 poäng Hansson Gitte
Traumer's Egon Nybörjarklass59 poäng Sigsgaard Jytte
Traumer's Egon Nybörjarklass0 poäng Jansson Mats

2013-04-28 Söderköpings Bk SBK
LPI LPII FDI HTM I RLD N&F&A SPH I Tamoras Felix Nybörjarklass70 poäng Arvestrand Therese

2013-04-27 Sölvesborgs Bhk SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass90 poäng Langefors Barbro
Kitenga Quo Qimbo Fortsättningsklass68 poäng Nilsson Petra

2013-04-27 Falkenbergs Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass79 poäng Eberhard Martina
Nattrajens Amorella Nybörjarklass79 poäng Persdotter Hildur
SE VCH RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS Björkils Mitzi-Mee Nybörjarklass77 poäng Persdotter Hildur
Traumer's Egon Nybörjarklass0 poäng Persdotter Hildur
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Avancerad klass94 poäng Lundgren Cristina
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Avancerad klass81 poäng Lundgren Cristina

2013-04-20 Osby Bk SBK
LPI RLD N RLD F Götängens Ixa-Ilona Nybörjarklass100 poäng Hansson Eva
Aagerups Lilla-Lisa Nybörjarklass96 poäng Hansson Eva

2013-04-20 Vallentuna Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass95 poäng Angleby Sofia
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass86 poäng Angleby Sofia
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass75 poäng Angleby Sofia

2013-04-20 Höganäs Bhk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Avancerad klass87 poäng Eliasson Thulin Cari

2013-04-20 Kristinehamn Bh SBK
LPII LPIII SE UCH NO UCH SE LCH RLD M Falkentorps Kajsa Mästarklass98 poäng Bratt Mona
SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH RLD N&F&A&M Nattrajens Cayenne Nybörjarklass81 poäng Åström Ulrica

2013-04-14 Sundsvalls Bhk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Juniängens Lill-Klas Fortsättningsklass74 poäng Falk Emil

2013-04-13 Sundsvalls Bhk SBK
RLD N RLD F RLD A Fjellalunda's Gimli Avancerad klass0 poäng Falk Emil

2013-04-07 Fagersta Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass94 poäng Strömberg Katarina
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass81 poäng Strömberg Katarina
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass0 poäng Strömberg Katarina

2013-04-07 Sbks Malmöavd. SBK
Traumer's Egon Nybörjarklass46 poäng Persson Madeleine

2013-04-01 Trelleborgs Bk SBK
RLD N Änglarnas Bam-Zigge Bartil Fortsättningsklass0 poäng Sundlöf Lena

2013-03-24 Marks Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass79 poäng Persdotter Hildur
SE UCH RLD N RLD F Wennhof's Frida Fortsättningsklass74 poäng Persdotter Hildur
Traumer's Egon Nybörjarklass65 poäng Johansson Jan
LPI RLD N RLD F RLD A RLD M Navarras Jack Pot Avancerad klass95 poäng Elgh Birgitta
RLD N RLD F RLD A RLD M Traumer's Tilda Avancerad klass79 poäng Elgh Birgitta

2013-03-23 Sävsjö Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Götängens Fixa Midsommardröm Nybörjarklass71 poäng Sandström Peter
Traumer's Egon Nybörjarklass58 poäng Arvestrand Therese

2013-03-10 Apollogruppen SKK
SE VCH SE UCH RLD N AGD I AGHD I Rippåsens Zafira Af Trolle Nybörjarklass0 poäng Strömberg Katarina

2013-02-16 Sbk Göteborgsav SBK
SE UCH RLD N RLD F Wennhof's Frida Nybörjarklass78 poäng Johansson Karin

2013-02-10 Nordmalings Bhk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Juniängens Lill-Klas Fortsättningsklass92 poäng Blom Monika

2013-02-10 Fagersta Bk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Vänaste-Valter Mästarklass88 poäng Strömberg Katarina
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Easy Jump's Hannah Bay Mästarklass73 poäng Strömberg Katarina
LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Stallbackens Akke Mästarklass61 poäng Strömberg Katarina

2013-02-09 Fagersta Bk SBK
Juniängens Ville Nybörjarklass49 poäng Strömberg Katarina
Prius Atlas Nybörjarklass43 poäng Strömberg Katarina

2013-01-27 Lunds Brukshund SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Futtentorpets Ceasar Mästarklass94 poäng Palm Beatrice

2013-01-19 Nordmalings Bhk SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Juniängens Lill-Klas Nybörjarklass99 poäng Blom Monika


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-11-18 / Page updated 18 Nov 2020: gardshund@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-11-17 / Information from the Swedish Kennel Club 17 Nov 2020