Adam |
1980-05-21 | Vällingby | SBK | | 137 poäng | Magnusson Bo |
Adam |
1980-05-24 | Märsta-Sigtuna | SBK | | 160 poäng | Trillcott Nils |
Adam |
1980-05-04 | Öland | SBK | | 164 poäng | |
Afrodite |
1980-05-11 | Kristianstad | SBK | | 157 poäng | |
SE LCH Ajax |
1980-05-10 | Sandviken | SBK | | 251 poäng | |
SE LCH Ajax |
1980-05-18 | Gävle | SBK | ekl spår | 554 poäng Godkänd | |
LP Algot |
1980-09-20 | Värmdö | SBK | akl sök | 179 poäng Godkänd | Cederholm Gerd och Cederholm Sven |
LP Algot |
1980-11-08 | Sthlm Sö | SBK | akl sök | 270.5 poäng Uppflyttad | Jonsson Sven och Flachsbinder Ronny |
Ali |
1980-05-18 | Lomma | SBK | | 189 poäng | Pettersson Axel |
Ali |
1980-05-26 | Skanör-Falsterb | SBK | | 188 poäng | Andersson Kurt |
Ali |
1980-06-01 | Malmö | SBK | akl spår | 265.5 poäng Uppflyttad | Lindberg Sture och Prahl Erik |
Amigoh |
1980-05-11 | Härnösand | SBK | | 144 poäng | Bergman Mats |
Andarina |
1980-09-21 | Markaryd | SBK | akl spår | 263 poäng Uppflyttad | Johansson Margit |
Appleblossom |
1980-05-11 | Kristianstad | SBK | | 190 poäng | |
Appleblossom |
1980-05-18 | Karlshamn | SBK | | 170 poäng | |
Apports Anything Goes |
1980-11-09 | Kungälv | SBK | akl spår | 246 poäng Uppflyttad | Karlsson Jan och Segerdahl Lennart |
SE LCH Apports Moonraker |
1980-09-06 | Karlsborg | SBK | ekl spår | 575.5 poäng Cert | Hedberg Rolf |
Arbus |
1980-05-11 | Enköping | SBK | hkl spår | 334.5 poäng Godkänd | |
Arbus |
1980-05-26 | Sala | SBK | hkl spår | 365.5 poäng Godkänd | Höglund Tim |
SE LCH Argus |
1980-05-10 | Boxholm | SBK | | 156 poäng | Andersson Thorvald |
SE LCH Argus |
1980-05-15 | Mjölby | SBK | | 143 poäng | |
SE LCH Argus |
1980-06-15 | Nybro | SBK | lkl spår | 322.5 poäng Godkänd | Israelsson Folke och Råberg Jonny |
SE LCH Argus |
1980-09-28 | Aneby | SBK | lkl spår | 496.5 poäng Uppflyttad | Andersen Anita och Grahn Bo |
SE LCH Argus |
1980-10-12 | Tranås | SBK | lkl spår | 472 poäng Uppflyttad | Andersen Anita och Lindqvist Rolf |
Ari |
1980-05-04 | Tollarp | SBK | akl sök | 298.5 poäng Uppflyttad | Eriksson Lennart och Holmberg Arne |
Arko |
1980-10-12 | Emmaboda | SBK | akl spår | 199.5 poäng Godkänd | Svensson Ingrid och Blomdahl Börge |
Ash-Ton |
1980-05-18 | Piteå | SBK | akl spår | 212 poäng Godkänd | Lindfors Torgny och Nilsson Greta |
Ash-Ton |
1980-10-05 | Umeå | SBK | akl spår | 210.5 poäng Godkänd | Häggström Rolf och Larsson Per |
Ash-Ton |
1980-10-11 | Boden | SBK | akl spår | 191.5 poäng Godkänd | Friman Anders och Nilsson Per Erik |
Aurillac |
1980-11-08 | Sthlm Sö | SBK | akl spår | 219.5 poäng Godkänd | Jonsson Sven och Flachsbinder Ronny |
Avilgrenadier |
1980-05-04 | Tollarp | SBK | akl sök | 287.5 poäng Uppflyttad | Eriksson Lennart och Holmberg Arne |
SE LCH Basse |
1980-05-10 | Boxholm | SBK | | 175 poäng | Petersson Gösta |
SE LCH Basse |
1980-05-18 | Tranås | SBK | akl spår | 212.5 poäng Godkänd | |
SE LCH Basse |
1980-08-31 | Eksjö | SBK | akl spår | 264.5 poäng Uppflyttad | Andersen Anita |
Bathler |
1980-05-18 | Piteå | SBK | lkl spår | 425 poäng Godkänd | Lindfors Torgny och Nilsson Greta |
Bella |
1980-05-11 | Luleå | SBK | | 139 poäng | Höggren Jonas |
Benita |
1980-05-11 | Göteborg | SBK | | 108 poäng | Gustavsson Bengt |
Benita |
1980-11-09 | Kungälv | SBK | akl spår | 253 poäng Uppflyttad | Karlsson Jan och Segerdahl Lennart |
Berne |
1980-11-30 | Malmö | SBK | akl spår | 274 poäng Uppflyttad | Persson Sven |
Bernhard |
1980-10-18 | Södertälje | SBK | akl spår | 231 poäng Godkänd | Wozny Ulla |
Berry |
1980-05-04 | Markaryd | SBK | | 124 poäng | Dahl Lars-Olof |
Bestboy |
1980-05-04 | Lund | SBK | | 111 poäng | Mohlin Arne |
Bianca |
1980-05-04 | Lund | SBK | | 174 poäng | Mohlin Arne |
Bianca |
1980-11-30 | Malmö | SBK | akl spår | 206 poäng Godkänd | Persson Sven |
Biseaya |
1980-05-11 | Göteborg | SBK | | 163 poäng | Nicklasson Elof |
Björkenäs Bonny |
1980-05-04 | Lund | SBK | | 177 poäng | Mohlin Arne |
Björkenäs Muzie |
1980-12-07 | Växjö | SBK | akl spår | 172.5 poäng Godkänd | Loeffel Willy och Svensson Ingrid |
SE LCH LP Blåguls's Greif |
1980-05-18 | Piteå | SBK | | 268 poäng | Sahlenberg Eric |
Blåguls's Jessany |
1980-05-04 | Markaryd | SBK | | 167 poäng | Dahl Lars-Olof |
Blåguls's Kung Lucky |
1980-07-13 | Piteå | SBK | akl spår | 190.5 poäng Godkänd | Bahlenberg Eric och Lindfors Torgny |
Bonnie |
1980-05-11 | Göteborg | SBK | | 167 poäng | Nicklasson Elof |
LP Bonnie-Connie |
1980-05-04 | Tollarp | SBK | | 162 poäng | Samuelsson Ragnar |
Bonzo |
1980-05-18 | Lindesberg | SBK | akl spår | 160 poäng Godkänd | Kropp Ingegärd och Johansson Åke |
Bonzo |
1980-08-31 | Kopparberg | SBK | akl spår | 255 poäng Uppflyttad | Perlström Alf och Larsson Göte |
Borgia |
1980-05-17 | Strömstad | SBK | | 120 poäng | |
LP Brasse |
1980-09-28 | Vara-Grästorp | SBK | akl spår | 219.5 poäng Godkänd | Bergström Göran |
LP Brasse |
1980-10-26 | Skövde | SBK | akl spår | 248.5 poäng Uppflyttad | Moberg Gösta och Persson Börje |
Brave-Boy |
1980-10-05 | Nissadalen | SBK | akl spår | 212.5 poäng Godkänd | Sporrong Monica och Heed Erik |
Bull |
1980-11-09 | Lund | SBK | akl spår | 217.5 poäng Godkänd | Johansson Åke och Johansson Margit |
Bäckastigens Oskar |
1980-05-11 | Göteborg | SBK | | 153 poäng | Nicklasson Elof |
Caisannes Achilles |
1980-09-07 | Hagfors | SBK | hkl spår | 352 poäng Godkänd | Skoglöf Sune och Zaring Åke |
Cannon |
1980-06-08 | Kristianstad | SBK | | 163 poäng | |
Cannon |
1980-10-12 | Falkenberg | SBK | akl sök | 266.5 poäng Uppflyttad | Classon Gunnar och Hansen Bertil |
SE LCH LP Cardinal |
1980-05-15 | Mjölby | SBK | | 176 poäng | Ockelberg Ragnar |
Chappo |
1980-05-04 | Oskarshamn | SBK | ekl spår | 451.5 poäng Godkänd | Axelsson Ingmar |
Chappo |
1980-05-18 | Mönsterås | SBK | ekl spår | 485.5 poäng Godkänd | Grahn Bo och Falkholm Jan |
Chappo |
1980-08-17 | Nybro | SBK | ekl spår | 421.5 poäng Godkänd | Israelsson Folke och Svensson Kent |
Chappo |
1980-08-31 | Falbygden | SBK | ekl spår | 574.5 poäng Certpoäng | Hedberg Rolf och Moberg Gösta |
Chappo |
1980-09-28 | Söderköping | SBK | ekl spår | 554.5 poäng Certpoäng | Karlsson Karl-Erik och Wahlström Ingemar |
Charli |
1980-05-18 | Karlshamn | SBK | | 162 poäng | |
LP Charlie |
1980-09-07 | Stockholm | SBK | akl | 238.5 poäng Uppflyttad | |
Ciconia |
1980-06-03 | Tyresö | SBK 800604 | akl spår | 227.5 poäng Uppflyttad | Märgel Ragne och Cederholm Sven |
Cilla |
1980-05-18 | Vimmerbyorten | SBK | | 152 poäng | Petterson Gösta |
SE LCH Clown's Filipin |
1980-05-17 | Motala | SBK | akl | 239 poäng Godkänd | Mattsson Maj |
Colinda |
1980-05-31 | Sthlms-Avd | SBK | ekl sök | 454 poäng Godkänd | Lannerbäck Alf och Gademar Roland |
Colonel-Eddy |
1980-05-18 | Piteå | SBK | | 177 poäng | Sahlenberg Eric |
Cornelius |
1980-11-15 | Strängnäs | SBK | akl spår | 238 poäng Uppflyttad | Hellberg Ingrid och Hedberg Leif |
Country Boy's Corvair |
1980-09-14 | Köping | SBK | lkl rph | 469 poäng Godkänd | Andersson Bo och Högman Lars |
Cumulus Emil |
1980-09-27 | Sävsjö | SBK | akl spår | 233 poäng Uppflyttad | Andersen Anita |
Dainty's Kaiser |
1980-06-08 | Hässleholm | SBK | akl | 174.5 poäng Godkänd | |
Dainty's Only You |
1980-05-08 | Väsby | SBK | | 104 poäng | Andersson Karl A |
Dainty's Peacemaker |
1980-05-04 | Markaryd | SBK | | 156 poäng | Dahl Lars-Olof |
SE UCH FI UCH INT UCH Dancing-Elinda |
1980-05-17 | Eskilstuna | SBK | | 134 poäng | Brunn K-Wictor |
SE UCH FI UCH INT UCH Dancing-Elinda |
1980-05-26 | Avesta | SBK | akl spår | 169 poäng Godkänd | Lindfors Kurt och Frisk Sonja |
SE UCH FI UCH INT UCH Dancing-Elinda |
1980-09-20 | Västerås | SBK | akl spår | 238.5 poäng Uppflyttad | Botold Henry och Höglund Tim |
Darling |
1980-05-17 | Enköping | AFBF/SBK | | 185 poäng | Valgeborg Gunnar |
Darling |
1980-06-07 | Järfälla | SBK | akl spår | 205.5 poäng Godkänd | Ohlsson Nils och Ericson Gunnar |
Darling |
1980-08-24 | Halmstad | SBK | akl spår | 265.5 poäng Uppflyttad | Åberg Anders |
Delightful-Eve |
1980-05-11 | Katrineholm | SBK | akl | 225 poäng Uppflyttad | Nyberg Per-Åke och Wernström Berta |
Derro |
1980-05-03 | Uddevalla | SBK | lkl spår | 474 poäng Uppflyttad | Olsson Bengt-Olof och Lundmark Sven-Oskar |
Derro |
1980-08-17 | Uddevalla | SBK | hkl spår | 447 poäng Godkänd | Wasteson Gunnel och Bucklin Lars |
Derro |
1980-09-13 | Mark | SBK | hkl spår | 497 poäng Uppflyttad | Karlsson Sven och Nicklasson Elof |
Derro |
1980-09-20 | Kungsbacka | SBK | hkl spår | 496.5 poäng Uppflyttad | Karlsson Sven och Svanstedt Benny |
Derro |
1980-09-28 | Lerum | SBK | hkl spår | 450 poäng Uppflyttad | Winerö Eiwe och Johansson Lars |
Dewmist Hasty-Search |
1980-05-17 | Enköping | AFBF/SBK | | 118 poäng | Valgeborg Gunnar |
Dewmist Hasty-Search |
1980-06-07 | Järfälla | SBK | akl spår | 170.5 poäng Godkänd | Ohlsson Nils och Ericson Gunnar |
Dewmist Hasty-Search |
1980-08-02 | Kungsör | SBK | akl | 172 poäng Godkänd | Högman Lars och Ringqvist Kurt |
Dewmist Hasty-Search |
1980-08-17 | Bro-Håbo | SBK | akl spår | 254.5 poäng Uppflyttad | Nordin Mats |
Diamond-Duke |
1980-09-07 | Västervik | SBK | akl spår | 211 poäng Godkänd | Lundström Lennart och Petterson Gösta |
Diamond-Duke |
1980-10-05 | Vimmerbyorten | SBK | akl spår | 230 poäng Uppflyttad | Pettersson Gösta och Andersson Lars |
LP Diba |
1980-05-26 | Hallsberg | SBK | akl spår | 210.5 poäng Godkänd | Johansson Åke och Samuelsson Sven |
LP Diba |
1980-11-08 | Hallsberg | SBK | akl spår | 213 poäng Godkänd | Samuelsson Sven och Israelsson Gun |
LP Ditte-Danette |
1980-08-30 | Ludvika | SBK | akl sök | 199.5 poäng Godkänd | Bladh Birgitta och Frisk Sonja |
Djurtorps Donna Maria |
1980-10-05 | Ronneby | SBK | akl spår | 254 poäng Uppflyttad | Sjösten Inki och Karlsson Hardy |
SE BCH Don |
1980-05-11 | Haninge | SBK | hkl sök | 477 poäng Uppflyttad | Trillcott Nils och Pettersson Börje |
SE BCH Don |
1980-11-16 | Lidingö | SBK | ekl sök | 399 poäng Godkänd | Källström Björn och Bernet Anita |
Donjuan |
1980-09-13 | Södertälje | SBK | akl spår | 246 poäng Uppflyttad | Haglundh Torsten och Nordgren Jan |
Dreamroll |
1980-05-31 | Umeå | SBK | hkl sök | 462.5 poäng Uppflyttad | Sehlström Samuel |
Dreamroll |
1980-05-31 | Umeå | SBK | hkl sök | 462.5 poäng Uppflyttad | Sehlström Samuel |
Dreamroll |
1980-06-14 | Skellefteå | SBK | hkl sök | 383 poäng Godkänd | Göransson Sven-Åke och Hedlund Sven-Are |
Dreamroll |
1980-08-16 | Sundsvall | SBK | ekl spår | 403 poäng Godkänd | Nyström Hans-Erik och Thelin Thorsten |
Dreamroll |
1980-10-05 | Umeå | SBK | ekl spår | 511.5 poäng Godkänd | Sahlenberg Eric och Johansson Birger |
SE LCH LP Duvkullans Rapier |
1980-09-28 | Mönsterås | SBK | akl spår | 204 poäng Godkänd | Hermansson Esbjörn och Råberg Jonny |
Eros |
1980-05-26 | Eskilstuna | SBK | akl spår | 235 poäng Godkänd | Nordgren Jan och Carnbrand Kjell |
SE LCH Fatima |
1980-05-04 | Nyköping | SBK | | 246 poäng | Nilsson Erland |
SE LCH Fatima |
1980-10-25 | Nyköping | SBK | lkl spår | 421.5 poäng Godkänd | Ohlsson Birgitta och Classon Lars Gunnar |
Fetchings Fredrik-The-King |
1980-05-04 | Öland | SBK | | 151 poäng | |
Fetchings Fredrik-The-King |
1980-05-11 | Växjö | SBK | | 173 poäng | Magnusson Ingvar |
Fetchings Fredrik-The-King |
1980-05-18 | Öland | SBK | akl spår | 224.5 poäng Uppflyttad | Johansson Sture och Blomdahl Börge |
LP Fetchings Gioppa |
1980-05-26 | Skanör-Falsterb | SBK | | 155 poäng | Andersson Kurt |
Fetchings Natalie |
1980-05-26 | Skanör-Falsterb | SBK | | 174 poäng | Lundquist Åke L |
Fetchings Nefrodite |
1980-09-21 | Markaryd | SBK | akl spår | 277.5 poäng Uppflyttad | Johansson Margit |
Flickan |
1980-05-04 | Lund | SBK | akl spår | 239 poäng Uppflyttad | Ohlsson Anders W |
Flickan |
1980-05-11 | Kristianstad | SBK | | 189 poäng | |
Gammelbyns Jasmin |
1980-05-10 | Sandviken | SBK | | 161 poäng | |
Gammelbyns Molly |
1980-09-27 | Gävle | SBK | akl spår | 178.5 poäng Godkänd | Axenvik Lennart och Åström C-G |
Garry |
1980-11-16 | Vällingby | SBK | akl spår | 220.5 poäng Godkänd | Malmström Stig och Kyhlstedt Ulla Elisa |
LP Gay |
1980-10-12 | Örebro | SBK | akl spår | 260.5 poäng Uppflyttad | Jernestål Ulf och Johansson Åke |
George |
1980-09-13 | Södertälje | SBK | akl spår | 287.5 poäng Uppflyttad | Haglundh Torsten och Nordgren Jan |
Glenrose Ace-Acroll |
1980-05-31 | Östersund | SBK | akl spår | 237 poäng Uppflyttad | Thelin Thorsten och Arnstål Ove |
Glenrose Ace-Acroll |
1980-10-04 | Timrå | SBK | lkl spår | 364.5 poäng Godkänd | Crona Gunnel och Walentowski Sigfrid |
Goldax Dancing Doll |
1980-05-11 | Växjö | SBK | | 147 poäng | Magnusson Ingvar |
LP Golden Days Linus |
1980-05-26 | Skanör-Falsterb | SBK | | 190 poäng | Pettersson Axel |
LP Golden Days Linus |
1980-11-16 | Skanör-Falsterb | SBK | akl sök | 276 poäng Uppflyttad | Wilén Gert |
Goldstring Flash |
1980-08-16 | Hallstahammar | SBK | akl | 208.5 poäng Godkänd | Johansson Margareta och Wallbom Bertil |
Goldstring Flash |
1980-09-27 | Surahammar | SBK | akl spår | 208.5 poäng Godkänd | Pettersson Bengt-E och Wallbom Bertil |
Goldstring Flash |
1980-10-12 | Väsby | SBK | akl | 217.5 poäng Godkänd | Apelgren Britt och Appelgren Karl Erik |
Goldstring Flash |
1980-11-08 | Hallsberg | SBK | akl spår | 205 poäng Godkänd | Samuelsson Sven och Israelsson Gun |
Guje |
1980-11-08 | Lysekil | SBK | akl | 222 poäng Godkänd | Mellberg Sven-Håkan och Andersson Jan |
Guldklimpens Såvisst |
1980-05-03 | Borås | SBK | akl | 172 poäng Godkänd | Karlsson Sven |
Guldklimpens Såvisst |
1980-05-15 | Alingsås | SBK | | 142 poäng | Gudmunds Laila |
Gullbackens Cindy |
1980-05-18 | Vimmerbyorten | SBK | | 253 poäng | Petterson Gösta |
Gullbackens Jacko |
1980-08-17 | Boxholm | SBK | akl spår | 190 poäng Godkänd | Andersson Thorvald och Melin Rolf |
Gullbackens Jacko |
1980-10-05 | Vimmerbyorten | SBK | akl spår | 187 poäng Godkänd | Pettersson Gösta och Andersson Lars |
SE LCH Gullbackens Nalle |
1980-05-18 | Vimmerbyorten | SBK | | 230 poäng | Petterson Gösta |
SE LCH Gullbackens Nalle |
1980-10-05 | Vimmerbyorten | SBK | akl spår | 211 poäng Godkänd | Pettersson Gösta och Andersson Lars |
Gullbackens Playboy |
1980-05-18 | Vimmerbyorten | SBK | | 153 poäng | Petterson Gösta |
Gus |
1980-05-01 | Färgelanda | SBK | | 104 poäng | Mellberg Sven-Håkan |
Happy |
1980-05-10 | Sandviken | SBK | | 151 poäng | |
SE LCH SE BCH Hera |
1980-05-01 | Söderåsen | SBK | hkl spår | 539 poäng Uppflyttad | Jeppesen Benny |
SE LCH SE BCH Hera |
1980-05-04 | Lund | SBK | | 299 poäng | |
SE LCH SE BCH Hera |
1980-05-11 | Kristianstad | SBK | hkl spår | 452.5 poäng Godkänd | |
SE LCH SE BCH Hera |
1980-05-15 | Eslöv | SBK | | 252 poäng | Nilsson Bertil |
SE LCH SE BCH Hera |
1980-05-18 | Lomma | SBK | | 272 poäng | Petersson Bert |
SE LCH SE BCH Hera |
1980-09-14 | Malmö | SBK | ekl spår | 523 poäng Godkänd | Andersson Kurt och Grenbo Nils |
SE LCH SE BCH Hera |
1980-10-12 | Kristianstad | SBK | ekl spår | 610.5 poäng Cert | Blom Gerry och Wejsfelt Lennart |
Hilma |
1980-05-04 | Öland | SBK | | 144 poäng | |
Hilma |
1980-05-18 | Kalmar | SBK | | 180 poäng | Lindqvist Ivan |
LP Holger |
1980-05-04 | Öland | SBK | | 170 poäng | |
Honken |
1980-05-24 | Skellefteå | SBK | | 144 poäng | Johansson Birger |
Honken |
1980-06-14 | Skellefteå | SBK | akl | 184 poäng Godkänd | Häggström Rolf och Garvill Jörgen |
Honken |
1980-08-10 | Älvsbyn | SBK | akl spår | 249 poäng Uppflyttad | |
Janos |
1980-05-31 | Umeå | SBK | akl spår | 245 poäng Uppflyttad | Sehlström Kerstin |
Janos |
1980-05-31 | Umeå | SBK | akl spår | 245 poäng Uppflyttad | Sehlström Kerstin |
Jocke |
1980-09-28 | Höör-Hörby | SBK | akl spår | 214 poäng Godkänd | Johansson Lars och Friberg Kurt |
John-Blunds Carry |
1980-05-18 | Kind | SBK | | 113 poäng | Börjesson Inger |
Johnblunds Danilo |
1980-05-11 | Vara-Grästorp | SBK | | 192 poäng | Klaar Karlerik |
Johnblunds Danilo |
1980-05-18 | Göteborg | SBK | | 150 poäng | Gustavsson Willy |
Johnblunds Danilo |
1980-10-26 | Trollhättan | SBK | akl sök | 258.5 poäng Uppflyttad | Pettersson Lennart och Engström Mary |
Knegarens I Such A Surprice |
1980-11-15 | Strängnäs | SBK | akl spår | 200.5 poäng Godkänd | Hellberg Ingrid och Hedberg Leif |
Kornsäter's Lucky |
1980-05-01 | Färgelanda | SBK | | 127 poäng | Mellberg Sven-Håkan |
Kruse |
1980-09-13 | Ulricehamn | SBK | ekl spår | 419.5 poäng Godkänd | Hedberg Rolf och Henningsson Lasse |
Laban |
1980-05-18 | Öland | SBK | akl spår | 186.5 poäng Godkänd | Johansson Sture och Blomdahl Börge |
Laban |
1980-06-01 | Kalmar | SBK | akl spår | 228 poäng Godkänd | Johansson Curt och Blomdahl Börge |
Laban |
1980-10-12 | Emmaboda | SBK | akl spår | 289.5 poäng Uppflyttad | Svensson Ingrid och Blomdahl Börge |
Lady |
1980-05-11 | Kristianstad | SBK | | 151 poäng | |
Linus |
1980-05-11 | Lidköping | SBK | akl spår | 229.5 poäng Uppflyttad | |
Lorry |
1980-05-04 | Tollarp | SBK | | 178 poäng | Samuelsson Ragnar |
Lorry |
1980-05-11 | Kristianstad | SBK | | 169 poäng | |
Lorry |
1980-05-18 | Karlshamn | SBK | | 140 poäng | |
Made My Way Chic-Cherub |
1980-11-15 | Strängnäs | SBK | akl spår | 201.5 poäng Godkänd | Wozny Ulla och Lundqvist Lulli |
LP Martin |
1980-05-31 | Väsby | SBK | akl | 232.5 poäng Godkänd | Apelgren Britt och Andersson Ylva |
LP Martin |
1980-06-11 | Märsta-Sigtuna | SBK | akl sök | 187.5 poäng Godkänd | Johansson Nils och Klaar Birgitta |
SE LCH Mazetti |
1980-09-21 | Borlänge | SBK | lkl sök | 480 poäng Godkänd | Wijhe Pieter och Larsson O |
SE LCH Mazetti |
1980-09-27 | Gävle | SBK | lkl sök | 411.5 poäng Godkänd | Engman Sven Åke och Nilsson Solve |
SE LCH LP Minett |
1980-05-18 | Karlshamn | SBK | | 154 poäng | |
Money |
1980-10-04 | Tidaholm | SBK | akl spår | 246 poäng Uppflyttad | Magnusson Ingemar och Magnusson Ingemar |
LP Nadja |
1980-08-31 | Malung | SBK | akl spår | 231 poäng Uppflyttad | Englund Gunnar och Jonsson Jan |
Nilla |
1980-05-04 | Sölvesborg | SBK | lkl spår | 412.5 poäng Godkänd | |
Nilla |
1980-09-14 | Kristianstad | SBK | lkl spår | 450.5 poäng Godkänd | Klang Egon och Johansson Lars |
Othello |
1980-05-01 | Västervik | SBK | ekl spår | 450 poäng Godkänd | Petterson Gösta och Sandberg Olof |
Othello |
1980-05-04 | Oskarshamn | SBK | ekl spår | 484.5 poäng Godkänd | Axelsson Ingmar |
Othello |
1980-06-01 | Nässjö | SBK | ekl spår | 449.5 poäng Godkänd | Brorson Arne och Imland Åke |
Othello |
1980-09-14 | Tranås | SBK | ekl spår | 530.5 poäng Godkänd | |
SE LCH Oxundas Crested Lark |
1980-05-10 | Sandviken | SBK | | 272 poäng | |
SE LCH Oxundas Crested Lark |
1980-09-27 | Gävle | SBK | lkl spår | 500 poäng Uppflyttad | Brännström John och Carlsson Birgitta |
Oxundas Fancy Florence |
1980-10-26 | Sthlm-Avd | SBK | akl | 199 poäng Godkänd | Dufva Marianne och Hagelin David |
Pallywoods Darling Dixie |
1980-05-11 | Sö Gotland | SBK | | 159 poäng | Boberg Urban |
LP Pallywoods Sun Surprice |
1980-07-13 | Piteå | SBK | | 173 poäng | Bahlenberg Eric |
Pallywoods Wishing Cap |
1980-05-10 | Boxholm | SBK | | 137 poäng | Petersson Gösta |
Paloma |
1980-11-22 | Göteborg | SBK | akl | 242 poäng Uppflyttad | Svanstedt Benny och Gustavsson Willy |
Pamela |
1980-12-07 | Växjö | SBK | akl spår | 246 poäng Uppflyttad | Blomkvist Lars och Carlsson Runo |
Peladilla |
1980-05-08 | Väsby | SBK | | 131 poäng | Andersson Karl A |
LP Penderetta |
1980-05-10 | Sthlm Sö | SBK | | 152 poäng | Davidsson Kjell |
Pengelli Genevieve |
1980-05-18 | Kind | SBK | | 162 poäng | Börjesson Inger |
Pepperoni |
1980-05-03 | Sthlm Avd | SBK | | 149 poäng | Jonsson Bertil |
LP Pikina |
1980-05-15 | Värmdö | SBK | | 136 poäng | Palmäng Sven |
Pim-Pim |
1980-05-04 | Lund | SBK | | 148 poäng | Mohlin Arne |
Polarmarkens Fuxa |
1980-05-18 | Piteå | SBK | | 161 poäng | Sahlenberg Eric |
Polarmarkens Gissa |
1980-05-11 | Luleå | SBK | | 160 poäng | Höggren Jonas |
Polarmarkens Gissa |
1980-05-18 | Piteå | SBK | | 178 poäng | Sahlenberg Eric |
Polarmarkens Ricky |
1980-10-11 | Boden | SBK | akl spår | 194 poäng Godkänd | Friman Anders och Nilsson Per Erik |
Polarmarkens Tapper |
1980-05-11 | Luleå | SBK | | 172 poäng | Höggren Jonas |
Polarmarkens Tapper |
1980-08-10 | Älvsbyn | SBK | akl spår | 264.5 poäng Uppflyttad | |
Polarmarkens Winnie |
1980-05-18 | Piteå | SBK | | 189 poäng | Sahlenberg Eric |
LP Povel |
1980-05-17 | Ed | SBK | | 155 poäng | Wihlborg Åke |
Prixa |
1980-05-26 | Sala | SBK | hkl spår | 390.5 poäng Godkänd | Höglund Tim |
Prixa |
1980-09-20 | Västerås | SBK | hkl spår | 434 poäng Godkänd | Almar Gunnar och Höglund Tim |
Queen |
1980-09-28 | Tollarp | SBK | lkl sök | 450 poäng Godkänd | Nilsson Verner G och Johansson Åke |
Quie |
1980-12-07 | Karlshamn | SBK | lkl sök | 399 poäng Godkänd | Friberg Kurt och Brorsson Anders |
Rabalder |
1980-06-01 | Linköping | SBK | akl spår | 250.5 poäng Uppflyttad | Björkman Åke och Andersson Lars |
LP Rare |
1980-06-03 | Tyresö | SBK 800604 | akl spår | 229 poäng Uppflyttad | Märgel Ragne och Cederholm Sven |
LP Rasmus |
1980-09-07 | Nedansiljan | SBK | akl spår | 229 poäng Godkänd | Larsson O och Eklund Gunilla |
LP Rasmus |
1980-09-21 | Borlänge | SBK | akl spår | 205 poäng Godkänd | Arnoldsson Kerstin och Fältman Carl-Olof |
Regina |
1980-11-09 | Lund | SBK | akl spår | 176 poäng Godkänd | Nilsson Leif och Larsson Lars |
Respons Bandi-Ten |
1980-07-13 | Piteå | SBK | akl spår | 232.5 poäng Uppflyttad | Bahlenberg Eric och Lindfors Torgny |
SE BCH Ringo |
1980-06-15 | Värnamo | SBK | akl spår | 223.5 poäng Godkänd | Sporrong Monica och Svensson Kent |
SE BCH Ringo |
1980-08-24 | Halmstad | SBK | akl | 202.5 poäng Godkänd | Eriksson Lennart |
SE BCH Ringo |
1980-09-27 | Sävsjö | SBK | akl spår | 272 poäng Uppflyttad | Andersen Anita |
Roghöjdens Lotus |
1980-05-18 | Kalmar | SBK | | 137 poäng | Lindqvist Ivan |
Roseman |
1980-05-18 | Kind | SBK | | 145 poäng | Börjesson Inger |
Roseman |
1980-11-23 | Kinds | SBK | akl | 279 poäng Uppflyttad | Johansson Sven Arne |
Ruffe |
1980-10-19 | Östhammar | SBK | akl spår | 232.5 poäng Uppflyttad | Axenvik Lennart och Carlsson Birgitta |
LP Sacco |
1980-06-01 | Malmö | SBK | akl spår | 195.5 poäng Godkänd | Johansson Margit och Lorentzen Gunvor |
LP Sacco |
1980-09-21 | Markaryd | SBK | akl spår | 247 poäng Uppflyttad | Johansson Margit |
Sandemars Remark |
1980-08-30 | Ludvika | SBK | akl sök | 226 poäng Godkänd | Bladh Birgitta och Frisk Sonja |
Sandemars Rikki-Tikki-Tavi |
1980-09-27 | Gävle | SBK | akl spår | 179.5 poäng Godkänd | Axenvik Lennart och Åström C-G |
LP Sandemars Y. Rinaldo |
1980-05-04 | Lund | SBK | | 158 poäng | Pettersson Axel |
LP Sandemars Y. Rinaldo |
1980-05-15 | Landskrona | SBK | | 161 poäng | Petersson Bert |
Sang |
1980-06-08 | Växjö | SBK | akl spår | 186 poäng Godkänd | Blomkvist Lars och Larsson Tommy |
Sang |
1980-08-24 | Älmhult | SBK | akl spår | 174 poäng Godkänd | Andersen Anita och Blomdahl Börge |
Sang |
1980-09-21 | Ljungby | SBK | akl spår | 164 poäng Godkänd | Herdy Peter och Rönn Freddie |
Sebastian |
1980-05-18 | Lomma | SBK | | 185 poäng | Mohlin Arne |
Sebastian |
1980-05-26 | Skanör-Falsterb | SBK | | 174 poäng | Pettersson Axel |
LP Sebastian |
1980-05-08 | Väsby | SBK | | 167 poäng | Andersson Karl A |
SE LCH Sesam |
1980-05-10 | Boxholm | SBK | | 157 poäng | Andersson Thorvald |
SE LCH Sesam |
1980-05-15 | Mjölby | SBK | | 138 poäng | |
SE LCH Sesam |
1980-09-27 | Mjölby | SBK | akl spår | 226.5 poäng Uppflyttad | Andersson Nils |
Silvia |
1980-10-05 | Järfälla | SBK | lkl spår | 486 poäng Uppflyttad | Alvrud Karl-Gustav och Bergquist Allan |
SE LCH LP Simbas Rootie-Tootie |
1980-05-15 | Värmdö | SBK | | 121 poäng | Palmäng Sven |
Sita |
1980-05-11 | Kristinehamn | SBK | | 155 poäng | |
Skeda Tosca |
1980-05-04 | Markaryd | SBK | | 119 poäng | Johansson Nils |
Skeda Tosca |
1980-05-11 | Sydöstra Skåne | SBK | | 131 poäng | |
Skeda Tosca |
1980-05-15 | Eslöv | SBK | | 142 poäng | Nilsson Bertil |
Skeda Tosca |
1980-05-18 | Lomma | SBK | | 168 poäng | Mohlin Arne |
SE LCH Skeda Unmatched |
1980-05-04 | Tollarp | SBK | akl spår | 253 poäng Uppflyttad | Eriksson Lennart och Holmberg Arne |
Solkustens Hemlock |
1980-10-26 | Nybro | SBK | akl spår | 194 poäng Godkänd | Israelsson Folke och Blomdahl Börge |
Solkustens Jalap |
1980-05-11 | Karlskrona | SBK | akl spår | 188.5 poäng Godkänd | |
Solkustens Kangaroo |
1980-06-01 | Emmaboda | SBK | lkl sök | 313 poäng Godkänd | Svensson Ingrid och Carlsson Runo |
Solurets Kavaljer |
1980-10-12 | Örebro | SBK | akl sök | 211 poäng Godkänd | Jernestål Ulf och Johansson Åke |
Solurets Kavaljer |
1980-11-09 | Karlskoga | SBK | akl sök | 212 poäng Godkänd | Lundström Lars |
Solurets Mark-Ye-Well |
1980-05-11 | Tyresö | SBK | | 132 poäng | 0000033795 |
Solurets Mark-Ye-Well |
1980-06-03 | Tyresö | SBK 800604 | akl spår | 188.5 poäng Godkänd | Märgel Ragne och Cederholm Sven |
Solurets Mark-Ye-Well |
1980-09-07 | Tyresö | SBK | akl spår | 210 poäng Godkänd | Axell Sylvia |
Solurets Mark-Ye-Well |
1980-10-05 | Tyresö | SBK | akl spår | 200.5 poäng Godkänd | Cederholm Sven och Victorin Yvonne |
Solurets Mark-Ye-Well |
1980-11-08 | Sthlm Sö | SBK | akl spår | 259 poäng Uppflyttad | Nordlander Lennart och Elias Jaan |
SE LCH Solurets Merry Michael |
1980-11-08 | Sthlm Sö | SBK | akl spår | 266 poäng Uppflyttad | Nordlander Lennart och Elias Jaan |
Tai Wind's Christoffer |
1980-05-03 | Sthlm Avd | SBK | | 246 poäng | Jonsson Bertil |
Tai Wind's Christoffer |
1980-05-04 | Mälarö | SBK | | 241 poäng | Jonsson Bertil |
Tai Wind's Christoffer |
1980-05-15 | Värmdö | SBK | ekl spår | 491 poäng Godkänd | Moberg Lars O |
Tai Wind's Christoffer |
1980-05-24 | Tierp | SBK | ekl spår | 559.5 poäng Certpoäng | Larsson Lars Göran och Lund Rolf |
Tai Wind's Christoffer |
1980-06-08 | Bro/Håbo | SBK | ekl spår | 484 poäng Godkänd | Karlsson Bo och Andersson Karl-Allan |
Tai Wind's Donovan |
1980-05-25 | Grums | AFBD/SBK | | 173 poäng | |
Tazzafiona |
1980-11-08 | Stenungsund | SBK | akl spår | 226.5 poäng Uppflyttad | Pettersson Lennart och Engström Mary |
Tazzafrida |
1980-11-08 | Stenungsund | SBK | akl spår | 195 poäng Godkänd | Pettersson Lennart och Engström Mary |
Tiebreak Fimbrethil |
1980-10-26 | Sthlm-Avd | SBK | akl | 219 poäng Godkänd | Dufva Marianne och Hagelin David |
Tiebreak Palisander |
1980-05-26 | Eskilstuna | SBK | akl spår | 221 poäng Godkänd | Nordgren Jan och Carnbrand Kjell |
Tiebreak Palisander |
1980-09-07 | Eskilstuna | SBK | akl | 243 poäng Uppflyttad | Nordgren Jan och Carnbrand Kjell |
LP Tiebreak Silmaril |
1980-10-12 | Sthlm-Sö | SBK | akl spår | 284.5 poäng Uppflyttad | 0000033042 och Lundgren Hans |
Tin-Tin |
1980-06-07 | Järfälla | SBK | akl spår | 176.5 poäng Godkänd | Ohlsson Nils och Ericson Gunnar |
Tjalle-A |
1980-05-04 | Lund | SBK | akl sök | 171.5 poäng Godkänd | Wilén Gert |
Trisoblues Beatrice |
1980-11-23 | Ängelholm | SBK | lkl sök | 374.5 poäng Godkänd | Olsson Stig |
Trisoblues Effendi |
1980-05-11 | Kristianstad | SBK | | 176 poäng | |
Trisoblues Effendi |
1980-05-18 | Karlshamn | SBK | | 156 poäng | |
Trisoblues Effendi |
1980-11-23 | Kristianstad | SBK | akl | 228.5 poäng Godkänd | Brorsson Anders |
Trisoblues Freddie |
1980-05-04 | Markaryd | SBK | | 101 poäng | Dahl Lars-Olof |
Trisoblues Higgins |
1980-11-30 | Malmö | SBK | akl spår | 163 poäng Godkänd | Westertorp Karl |
Trogens Andorra |
1980-05-10 | Forshaga-Deje | SBK | lkl spår | 500.5 poäng Uppflyttad | |
Trogens Andorra |
1980-09-21 | Kristinehamn | SBK | hkl spår | 444 poäng Godkänd | Leksell Per |
LP Trogens Coimbra |
1980-08-31 | Malung | SBK | akl spår | 160 poäng Godkänd | Englund Gunnar och Jonsson Jan |
Trogens Inca |
1980-08-31 | Kopparberg | SBK | akl spår | 284 poäng Uppflyttad | Perlström Alf och Larsson Göte |
Trollbäckens Isebell |
1980-05-17 | Österåker | SBK | akl spår | 237 poäng Uppflyttad | Alvrud Karl-Gustav och Forsberg Lennart |
LP Tussi |
1980-11-09 | Öland | SBK | akl spår | 161.5 poäng Godkänd | Blomdahl Börge och Johansson Curt |
Tussie |
1980-05-26 | Örnsköldsvik | SBK | ekl spår | 522.5 poäng Godkänd | Altin Britt och Nyström Hans-Erik |
Tussie |
1980-08-16 | Sundsvall | SBK | ekl spår | 382 poäng Godkänd | Nyström Hans-Erik och Thelin Thorsten |
Tussie |
1980-08-23 | Östersund | SBK | ekl spår | 457.5 poäng Godkänd | Söderman Bernt och Arnstål Ove |
Ullsjöns Jana |
1980-06-01 | Malmö | SBK | akl sök | 204 poäng Godkänd | Vestertorp Karl och Wilén Gert |
Ullsjöns Jana |
1980-08-24 | Ystad | SBK | akl sök | 195 poäng Godkänd | Altenmark Sven och Sörtoft Karl |
Ullsjöns Jana |
1980-10-05 | Landskrona | SBK | akl sök | 181 poäng Godkänd | Prahl Erik och Johansson Ragnhild |
Ullsjöns Jana |
1980-10-19 | Eslöv | SBK | akl sök | 193.5 poäng Godkänd | Andersson Kurt |
Ullsjöns Jana |
1980-11-16 | Skanör-Falsterb | SBK | akl sök | 197 poäng Godkänd | Wilén Gert |
Ullsjöns Odin |
1980-10-05 | Ronneby | SBK | akl spår | 300.5 poäng Uppflyttad | Sjösten Inki och Karlsson Hardy |
Vallåsens Columbo |
1980-08-17 | Eksjö | SBK | hkl spår | 514 poäng Uppflyttad | Andersen Anita och Carlson Birger |
Vallåsens Daimi |
1980-11-09 | Borås | SBK | akl spår | 213.5 poäng Godkänd | Hildebrand Lars-Åke och Gillberg Bo |
Vallåsens Frida |
1980-11-23 | Kinds | SBK | akl | 266 poäng Uppflyttad | Johansson Sven Arne |
Vallåsens Goldie |
1980-11-15 | Alingsås | SBK | akl spår | 234.5 poäng Uppflyttad | Gudmunds Laila och Carlsson Eric |
Vallåsens M.a. |
1980-05-18 | Kind | SBK | | 156 poäng | Börjesson Inger |
Vallåsens Roxy |
1980-05-11 | Mark | SBK | | 123 poäng | Nordlander Dag |
Vallåsens Roxy |
1980-11-09 | Borås | SBK | akl spår | 232 poäng Godkänd | Hildebrand Lars-Åke och Gillberg Bo |
LP Westerner Down Town |
1980-10-12 | Örebro | SBK | akl spår | 269 poäng Uppflyttad | Jernestål Ulf och Johansson Åke |
SE BCH Westerner Golden Wizard |
1980-05-10 | Surahammar | SBK | ekl sök | 555 poäng Cert | Jansson Bo |
SE BCH Westerner Golden Wizard |
1980-05-15 | Roslagen | SBK | ekl sök | 502 poäng Godkänd | Andersson Karl A |
SE BCH Westerner Golden Wizard |
1980-05-17 | Borlänge | SBK | ekl sök | 475.5 poäng Godkänd | Skoglund Marianne och Järveläinen Reijo |
SE BCH Westerner Golden Wizard |
1980-05-25 | Nora | SBK | ekl sök | 559.5 poäng Cert | Gimby Stig och Skoglöf Sune |
SE BCH Westerner Golden Wizard |
1980-05-26 | Eskilstuna | SBK | ekl sök | 477.5 poäng Godkänd | Karlsson Lennart och Gimby Stig |
SE BCH Westerner Golden Wizard |
1980-10-12 | Vällingby | SBK | ekl sök | 561 poäng Certpoäng | Ström Tommy och Gademar Roland |
SE BCH Westerner Golden Wizard |
1980-10-26 | Hallsberg | SBK | ekl sök | 452 poäng Godkänd | Sangeus Åke och Österlund Hans |
SE BCH Westerner Golden Wizard |
1980-11-09 | Karlskoga | SBK | ekl sök | 515.5 poäng Godkänd | Larsson Tommy och Sangeus Åke |
SE BCH Westerner Golden Wizard |
1980-11-15 | Flen | SBK | ekl sök | 438.5 poäng Godkänd | Brattkull Hans och Brunn K-Wictor |
LP Westerner Indu |
1980-05-15 | Nora | SBK | | 184 poäng | Sangeus Åke |
Wheelers Glenn |
1980-05-26 | Sala | SBK | hkl spår | 403 poäng Godkänd | Höglund Tim |
Wheelers Guy |
1980-09-21 | Solna-Sbg | SBK | hkl spår | 437.5 poäng Uppflyttad | 0000033795 |
SE LCH Winston |
1980-10-19 | Askersund | SBK | akl spår | 268 poäng Uppflyttad | Samuelsson Sven och Israelsson Gun |
Woodgrove Addo |
1980-10-05 | Ronneby | SBK | akl spår | 274 poäng Uppflyttad | Sjösten Inki och Karlsson Hardy |
Woodgrove Anya |
1980-05-18 | Karlshamn | SBK | | 112 poäng | |
Woodgrove Anya |
1980-11-23 | Kristianstad | SBK | akl | 217.5 poäng Godkänd | Altenmark Sven |
Woodgrove Arro |
1980-05-04 | Tollarp | SBK | akl spår | 284.5 poäng Uppflyttad | Eriksson Lennart och Holmberg Arne |
Woodgrove Arro |
1980-05-18 | Karlshamn | SBK | | 162 poäng | |
Woodgrove Assi |
1980-05-18 | Karlshamn | SBK | | 169 poäng | |
Ålebäck Idun |
1980-09-28 | Mönsterås | SBK | akl spår | 185.5 poäng Godkänd | Hermansson Esbjörn och Råberg Jonny |
Ärnagårdens Dennis |
1980-05-17 | Eskilstuna | SBK | | 149 poäng | Brunn K-Wictor |
Ärnagårdens Dennis |
1980-09-20 | Oxelösund | SBK | akl spår | 231 poäng Uppflyttad | Nilsson Erland |