TJH LPI Afrodite | 1999-05-22 | Piteå | SBK | lkl spår | 555.5 poäng Uppflyttad | Kratz Åke och Olovsson Torbjörn |
TJH LPI Afrodite | 1999-09-05 | Luleå | SBK | hkl spår | 439.5 poäng Godkänd | Olovsson Eva och Norén Thorbjörn |
SE VCH TJH LPI Aim High Cruel Callista | 1999-03-27 | Jönköping | SBK | hkl sök | 443.5 poäng Godkänd | Andersson Birger och Axell Ulf |
SE VCH TJH LPI Aim High Cruel Callista | 1999-04-18 | Jönköping | SBK | hkl spår | 440.5 poäng Godkänd | Svensson Kjell och Svensson Leif |
SE BCH Alnas Bellman | 1999-02-21 | Karlshamn | SBK | ekl sök | 536.7 poäng Certpoäng | Bäckman Sonny och Evhammar Roland |
SE BCH Alnas Bellman | 1999-04-18 | Sölvesborg | SBK | ekl spår | 601.5 poäng Cert | Karlsson Valdemar och Melin John |
SE BCH Alnas Bellman | 1999-05-01 | Lesseboorten | SBK | ekl spår | 570.2 poäng Certpoäng | Evhammar Roland och Karlsson Valdemar |
SE BCH Alnas Bellman | 1999-05-09 | Emmaboda | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Ottosson May och Karlsson Valdemar |
SE BCH Alnas Bellman | 1999-05-22 | Karlskrona | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Axelsson Ingmar och Blomdahl Börge |
SE BCH Alnas Bellman | 1999-05-30 | Ronneby | SBK | ekl spår | 585.2 poäng Certpoäng | Lundin Carina och Öberg Åke |
SE BCH Alnas Bellman | 1999-09-05 | Sydöstra Skåne | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Ottosson Birgit och Jönlid Anders |
SE BCH Alnas Bellman | 1999-09-12 | Karlskrona | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Lindfalk Kenneth och Eriksson Ronny |
SE BCH Alnas Bellman | 1999-10-31 | Sölvesborg | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Nilsson Ewa och Nilsson Ingvar |
Anjuszka | 1999-02-21 | Halmstad | SBK | lkl sök | 422 poäng Godkänd | Svensson Olle och Johansson Sture |
Anjuszka | 1999-10-03 | Oskarström | SBK | lkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Eriksson Lennart och Rolfsson Tom |
Annie | 1999-09-25 | Norrköping | SBK | lkl spår | 557.2 poäng Uppflyttad | Karlsson Jan Erik och Gadd Annlouise |
Auratus Dodge | 1999-03-21 | Karlskoga | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Hedberg Göran och Krantz Björn |
Auratus Dodge | 1999-04-24 | Kumla | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Sasse Monika och Broström Hans |
Auratus Dodge | 1999-04-25 | Lindesberg | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Eriksson Bernt och Ålander Lennart |
Auratus Dodge | 1999-05-08 | Örebro | SBK | ekl sök | 515.2 poäng Godkänd | Klanghed Arne och Johansson Åke |
Auratus Dodge | 1999-06-27 | Motala | SBK | ekl sök | 532.5 poäng Certpoäng | Lundholm Lars och Svensson Siewert |
Auratus Dodge | 1999-07-25 | Mariestad | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Abrahamsson Christin och Wennerberg Anders |
Auratus Dodge | 1999-08-08 | Katrineholm | SBK | ekl sök | 533.5 poäng Certpoäng | Alfredsson Jan och Johansson Karl-Henry |
Auratus Dodge | 1999-09-05 | Hällefors | SBK | ekl sök | 507 poäng Godkänd | Sander Karin och Karlsson Kristina |
Auratus Dodge | 1999-09-11 | Linköping | SBK | ekl sök | 522.2 poäng Certpoäng | Hallin Roger och Erlandsson Ulf |
Auratus Dodge | 1999-09-18 | Vadstena | SBK | ekl sök | 513.5 poäng Godkänd | Klasson Göran och Nilsson Berth |
Auratus Dodge | 1999-09-25 | Mjölby | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Qvarfordt Charina och Johansson Anders |
Auratus Dodge | 1999-10-02 | Finspång | SBK | ekl sök | 442.7 poäng Godkänd | Lundholm Lars och Fridh Ingemar |
Auratus Dodge | 1999-10-17 | Degerfors | SBK | ekl sök | 475.5 poäng Godkänd | Haeggblom Bjellå A och Sandahl Roger |
Auratus Dodge | 1999-10-30 | Flen | SBK | ekl sök | 406.2 poäng Godkänd | Melin Rolf och Melin Märta-Klara |
Auratus Dodge | 1999-11-07 | Karlskoga | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Nilsson Bengt och Krantz Björn |
Auratus Dodge | 1999-11-13 | Köping | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Brandel Maria och Wittberg Roos Ewa |
Auratus Dodge | 1999-11-28 | Skultuna | SBK | ekl sök | 431 poäng Godkänd | Hawée Göran och Landquist Inge |
Av Melica Arwen | 1999-05-13 | Gamleby | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Berggren Eva och Svensson Siewert |
Av Melica Arwen | 1999-05-22 | Njudung | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Leo Jan-Egon och Furuskog Lars-Erik |
LP Av Melica Charlie Brown | 1999-04-11 | Simrishamn | SBK | ekl spår | 563 poäng Certpoäng | Ottosson Birgit och Eriksson Lennart |
LP Av Melica Charlie Brown | 1999-04-17 | Sölvesborg | SBK | ekl spår | 428 poäng Godkänd | Ekberg Stig och Öberg Åke |
LP Av Melica Charlie Brown | 1999-05-23 | Karlskrona | SBK | ekl spår | 571.5 poäng Certpoäng | Ivarsson Ulf och Lundin Carina |
LP Av Melica Charlie Brown | 1999-05-30 | Ronneby | SBK | ekl spår | 582.2 poäng Certpoäng | Lundin Carina och Öberg Åke |
LP Av Melica Charlie Brown | 1999-09-12 | Karlskrona | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Lindfalk Kenneth och Eriksson Ronny |
SE LCH SE BCH Av Melica Clark Kent | 1999-05-01 | Borås | SBK | ekl spår | 524 poäng Certpoäng | Gustavsson Christer och Börjesson Inger |
SE LCH SE BCH Av Melica Clark Kent | 1999-05-02 | Ulricehamn | SBK | ekl spår | 574.5 poäng Certpoäng | Blomqvist Ann Charlo |
SE LCH SE BCH Av Melica Clark Kent | 1999-05-08 | Herrljunga | SBK | ekl spår | 543.5 poäng Certpoäng | Östh Sven och Andersson Conny |
SE LCH SE BCH Av Melica Clark Kent | 1999-05-09 | Kind | SBK | ekl spår | 545 poäng Certpoäng | Dahlberg Göran och Blomqvist Ann Charlo |
SE LCH SE BCH Av Melica Clark Kent | 1999-05-13 | Gbg/Mölndal | SBK | ekl spår | 468 poäng Godkänd | Lösaus Owe och Horonyi Anders |
SE LCH SE BCH Av Melica Clark Kent | 1999-06-20 | Elfsborg | SBK | ekl spår | 527 poäng Certpoäng | Marunga Lothar och Johansson Olle |
Av Melica Stolle-Jocke | 1999-02-21 | Karlshamn | SBK | lkl sök | 506.2 poäng Uppflyttad | Ivarsson Ulf och Perslöv Claes |
Av Melica Stolle-Jocke | 1999-02-28 | Kristianstad | SBK | lkl sök | 486.5 poäng Uppflyttad | Öberg Åke och Bjädefors Jan |
Av Melica Stolle-Jocke | 1999-04-17 | Sölvesborg | SBK | ekl spår | 588.7 poäng Certpoäng | Ekberg Stig och Öberg Åke |
Av Melica Stolle-Jocke | 1999-05-01 | Karlshamn | SBK | ekl spår | 517 poäng Godkänd | Pallesen Tove och Eriksson Lennart |
Av Melica Stolle-Jocke | 1999-05-23 | Karlskrona | SBK | ekl spår | 572.5 poäng Certpoäng | Ivarsson Ulf och Lundin Carina |
Av Melica Stolle-Jocke | 1999-05-30 | Ronneby | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Lundin Carina och Öberg Åke |
Av Melica Stolle-Jocke | 1999-08-06 | Hässleholm | SBK | hkl sök | 460.2 poäng Godkänd | Krüger Carola och Lindahl Christer |
Av Melica Stolle-Jocke | 1999-09-04 | Sydöstra Skåne | SBK | ekl spår | 563.7 poäng Certpoäng | Losell Bengt och Nilsson Leif |
Av Melica Stolle-Jocke | 1999-09-12 | Karlskrona | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Blomdahl Börge och Cederquist Göran |
Av Melica Stolle-Jocke | 1999-10-31 | Sölvesborg | SBK | hkl sök | 423.5 poäng Godkänd | Cederquist Göran och Ivarsson Ulf |
Av Melica Stolle-Jocke | 1999-11-07 | Tollarp | SBK | ekl spår | 540.2 poäng Certpoäng | Ljung Lars-Åke och Bengtsson Sten |
Av Melica Tok-Nicklas | 1999-03-21 | Mark | SBK | lkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Börjesson Inger och Östh Sven |
Av Melica Tok-Nicklas | 1999-04-10 | Tomten | SBK | lkl sök | 522.2 poäng Uppflyttad | Lindh Pär och Lund Ingemar |
Av Melica Tok-Nicklas | 1999-05-01 | Götene | SBK | lkl sök | 366 poäng Godkänd | Lindgren Leif och Moberg Gösta |
LP Bittandz Quickstep | 1999-04-25 | Nybro | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Von Krusenstjerna U och Lindholm Lars |
LP Bittandz Quickstep | 1999-05-09 | Växjö | SBK | lkl spår | 414.5 poäng Godkänd | Rosander Erik och Hjelm Magnus |
Blues-Vanzant | 1999-03-21 | Karlskrona | SBK | hkl spår | 443.2 poäng Godkänd | Eriksson Ronny och Andersson Stefan |
Blues-Vanzant | 1999-04-18 | Älmhult | SBK | hkl spår | 379.5 poäng Godkänd | Sandström Bo och Hjelm Magnus |
Blues-Vanzant | 1999-09-26 | Kristianstad | SBK | hkl spår | 461.7 poäng Godkänd | Johnsson Marianne och Perslöf Jan |
SE LCH Broadcast Magnum | 1999-11-07 | Hörby | SBK | hkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Therup Anders och Björkman Claes |
LPI LPII Cheer's Black Out | 1999-04-10 | Varberg | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Gustafsson Bo och Eriksson Lennart |
Cheer's Epoch | 1999-04-24 | Tidaholm | SBK | akl spår | 243.7 poäng Uppflyttad | Lindh Pär och Simmingsköld Hans |
Cheer's Three Is A Croud | 1999-04-24 | Kil | SBK | akl spår | 0 poäng Ej godkänd | Axelsson Stefan och Claesson Gunnar |
Cheer's Three Is A Croud | 1999-05-16 | Trollhättan | SBK | akl spår | 198 poäng Ej godkänd | Henriksson Eva och Henriksson Göran |
Cheer's Three Is A Croud | 1999-08-08 | Uddevalla | SBK | akl spår | 0 poäng Ej godkänd | Larsson Göran och Wasström Ingegerd |
Cheer's Three Is A Croud | 1999-10-03 | Trollhättan | SBK | akl spår | 259 poäng Uppflyttad | Henriksson Eva och Henriksson Göran |
LPI SE LCH Colgolds Rudolf | 1999-04-04 | Norrköping | SBK | ekl spår | 545.2 poäng Certpoäng | Nyman Rolf och Johansson Roland |
LPI SE LCH Colgolds Rudolf | 1999-05-22 | Södertälje | SBK | ekl spår | 534 poäng Certpoäng | Eriksson Sören och Heikkilä Viljo |
LPI SE LCH Colgolds Rudolf | 1999-09-26 | Norrköping | SBK | ekl spår | 586.2 poäng Certpoäng | Klasson Göran och Andersson Rolf |
Crusade Notorious B I G | 1999-10-09 | Roslagen | SBK | akl spår | 200.5 poäng Godkänd | Sigfridsson Alf och Andersson Rolf |
Crusade Notorious B I G | 1999-11-28 | Lidingö | SBK | akl spår | 205.2 poäng Godkänd | Ledin Jan och Domeij Ulf |
LPI SE LCH Dainty's Rain Or Shine | 1999-11-27 | Hässleholm | SBK | lkl spår | 478 poäng Uppflyttad | Altenmark Sven och Jonsson Kurt |
TJH Dalsäters Hermine | 1999-03-27 | Jönköping | SBK | hkl sök | 314 poäng Godkänd | Andersson Birger och Axell Ulf |
TJH Dalsäters Hermine | 1999-04-25 | Hjo | SBK | hkl sök | 0 poäng Ej godkänd | |
TJH Dalsäters Hermine | 1999-07-04 | Tidaholm | SBK | hkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Moberg Gösta och Andersson Per-Olof |
TJH Dalsäters Hermine | 1999-09-11 | Falbygden | SBK | hkl sök | 344 poäng Godkänd | Svensson Bo och Våring Arne |
TJH Dog Lovers A-Big Boy | 1999-02-20 | Stenungsund | SBK | ekl sök | 560 poäng Cert | Gillberg Bo och Andersson Klas-Göran |
TJH Dog Lovers A-Big Boy | 1999-02-28 | Kungsbacka | SBK | ekl sök | 491.2 poäng Godkänd | Gustavsson Willy och Lindqvist Göran |
TJH Dog Lovers A-Big Boy | 1999-03-28 | Angered | SBK | ekl sök | 475 poäng Godkänd | Östh Sven och Johansson Berit |
SE BCH Doubleuse Apasche | 1999-03-21 | Mark | SBK | lkl sök | 510 poäng Uppflyttad | Börjesson Inger och Östh Sven |
SE BCH Doubleuse Apasche | 1999-08-14 | Bengtsfors | SBK | hkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Larsson Inge och Johansson Kjell |
SE BCH Doubleuse Apasche | 1999-09-04 | Herrljunga | SBK | hkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Alaby Kjell-Arne och Fredriksson Lennart |
SE BCH Doubleuse Apasche | 1999-10-24 | Trollhättan | SBK | hkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Henriksson Göran och Järvholm Ove |
TJH Doubleuse Blizzard | 1999-04-11 | Svalöv | SBK | akl | 271.2 poäng Uppflyttad | Johnsson Lars och Lindergård Per |
SE LCH Doubleuse Carrot | 1999-07-18 | Järvsö | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Fridh Ingemar och Karlsson Hans |
SE LCH Doubleuse Carrot | 1999-07-31 | V:a Medelpad | SBK | ekl spår | 524.5 poäng Certpoäng | Cedendahl Bert och Norrman Roland |
LPI LPII LPIII Dragonen's Power Play | 1999-04-18 | Höganäs | SBK | hkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Bengtsson Sten och Brandin Thomas |
LPI LPII LPIII Dragonen's Power Play | 1999-05-02 | Skurup | SBK | hkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Sommarin Christer och Thornqvist Siv |
LPI LPII LPIII Dragonen's Power Play | 1999-09-04 | Råådalen | SBK | hkl sök | 407.5 poäng Godkänd | Mårtensson Per och Cronhamn Eva-Lena |
LPI LPII LPIII Dragonen's Power Play | 1999-10-17 | Degerfors | SBK | hkl sök | 478.7 poäng Godkänd | Haeggblom Bjellå A och Sandahl Roger |
LPI LPII LPIII Dragonen's Power Play | 1999-10-24 | Landskrona | SBK | hkl sök | 428.7 poäng Godkänd | Lindergård Per och Ahlqvist Barry |
LPI LPII LPIII Dragonen's Power Play | 1999-11-21 | Tollarp | SBK | hkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Andersson Stefan och Johansson Lars |
Dream Max Easter Personality | 1999-10-02 | Elfsborg | SBK | akl | 61 poäng Ej godkänd | Åsegård Åsa och Börjesson Inger |
LPI Duvkullans Elixir | 1999-02-28 | Markaryd | SBK | akl spår | 246.5 poäng Uppflyttad | Ljung Lars-Åke och Brandin Thomas |
LPI Duvkullans Elixir | 1999-05-08 | Eslöv | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Nordström Åke och Prahl Leif |
TJH LPI LPII Duvkullans Sisu | 1999-04-17 | Hörby | SBK | lkl spår | 459 poäng Uppflyttad | Branthall Marie och Jönlid Anders |
TJH LPI LPII Duvkullans Sisu | 1999-05-15 | Sölvesborg | SBK | lkl sök | 417 poäng Godkänd | Johnsson Marianne och Perslöv Jan |
TJH LPI LPII Duvkullans Sisu | 1999-08-06 | Hässleholm | SBK | lkl sök | 465.5 poäng Uppflyttad | Krüger Carola och Lindahl Christer |
TJH LPI LPII Duvkullans Sisu | 1999-10-31 | Sölvesborg | SBK | hkl sök | 376.5 poäng Godkänd | Cederquist Göran och Ivarsson Ulf |
TJH LPI LPII Duvkullans Sisu | 1999-11-28 | Hässleholm | SBK | hkl spår | 492.2 poäng Godkänd | Karlström Alf och Lindfalk Kenneth |
LPI Eagle Star's Honey Cake | 1999-09-04 | Stenungsund | SBK | akl sök | 228.5 poäng Uppflyttad | Andersson Klas-Göran och Olausson Erik |
Eagle Star's Nick Faldo | 1999-08-14 | Kind | SBK | akl spår | 142.2 poäng Ej godkänd | Viktorsson Barbro och Sundqvist Anette |
Eagle Star's Nick Faldo | 1999-11-07 | Mark | SBK | akl spår | 202.7 poäng Godkänd | Rutgersson Per-Erik och Furvik Gunnar |
Eagle Star's Nick Faldo | 1999-11-13 | Ulricehamn | SBK | akl spår | 263 poäng Uppflyttad | Andersson Patrik och Andersson Conny |
Edenskys Ratata | 1999-04-11 | Göinge/Broby | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Öberg Åke och Björkqvist Cronje |
Edenskys Ratata | 1999-04-25 | Hässleholm | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Bjädefors Jan och Nilsson Ewa |
LPI Fafner | 1999-04-11 | Tollarp | SBK | lkl spår | 417 poäng Godkänd | Andersson Maria och Ahlberg Alf |
LPI Fafner | 1999-04-18 | Veberöd | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Frid Crispin och Johansson Hans |
SE BCH Filippa-Costom | 1999-03-14 | Åhus | SBK | ekl spår | 540.2 poäng Godkänd | Eriksson Lennart och Jönsson Kjell |
SE BCH Filippa-Costom | 1999-03-21 | Osby | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Johansson Lars och Ohlsson Olof |
SE BCH Filippa-Costom | 1999-05-01 | Karlshamn | SBK | ekl spår | 547.2 poäng Certpoäng | Pallesen Tove och Eriksson Lennart |
SE BCH Filippa-Costom | 1999-05-30 | Ronneby | SBK | ekl spår | 543.5 poäng Certpoäng | Lundin Carina och Öberg Åke |
SE BCH Filippa-Costom | 1999-07-18 | Järvsö | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Fridh Ingemar och Karlsson Hans |
SE BCH Filippa-Costom | 1999-09-12 | Karlskrona | SBK | ekl spår | 438 poäng Godkänd | Lindfalk Kenneth och Eriksson Ronny |
SE BCH Filippa-Costom | 1999-11-07 | Tollarp | SBK | ekl spår | 513.7 poäng Godkänd | Nilsson Ewa och Nilsson Ingvar |
Future's Jailbreaker | 1999-08-08 | Falun | SBK | akl spår | 162.2 poäng Godkänd | Fältman Charlie och Fors Gunnar |
Future's Jailbreaker | 1999-08-21 | Borlänge | SBK | akl spår | 166.7 poäng Godkänd | Söderholm Ove och Edbäck Mats |
Gleaming Sladge-Hammer | 1999-10-03 | Oxelösund | SBK | lkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Hansson Ola och Alfredsson Jan |
Gleaming Sladge-Hammer | 1999-10-09 | Märsta/Sigtuna | SBK | lkl sök | 221.7 poäng Ej godkänd | Nyman Kjell och Andersson Göran |
TJH LPI LPII Goldblossoms Don Ramon | 1999-05-29 | Hultsfred | SBK | lkl spår | 406.7 poäng Godkänd | Danielsson Lars och Johansson Per Anders |
TJH LPI LPII Goldblossoms Don Ramon | 1999-11-13 | Saxnäs | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Olsson Christer och Edner Helene |
TJH Goldenlines Magic Star | 1999-11-21 | Strängnäs | SBK | akl spår | 217.5 poäng Godkänd | Torstensson-Åberg Y och Strömbäck Göran |
Goldensafe's Great-Mowgli | 1999-03-07 | Malmö | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Lindkvist Lars och Cronhamn Eva-Lena |
Goldensafe's Great-Mowgli | 1999-03-13 | Landskrona | SBK | hkl spår | 384.2 poäng Godkänd | Johansson Kenneth och Prahl Leif |
Goldensafe's Great-Mowgli | 1999-04-10 | Varberg | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Gustafsson Bo och Eriksson Lennart |
Goldensafe's Great-Mowgli | 1999-04-18 | Laholm | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Svensson Sven-Olof och Brorsson Kenneth |
Goldensafe's Great-Mowgli | 1999-05-09 | Eslöv | SBK | hkl spår | 524.2 poäng Uppflyttad | Klang Ingvar och Frid Crispin |
Goldensafe's Great-Mowgli | 1999-09-04 | Laholm | SBK | ekl spår | 447.2 poäng Godkänd | Rolfsson Tom och Remse Ronny |
Goldfly's Magica-De-Hex | 1999-04-10 | Kungsbacka | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Lindqvist Göran och Hansson Yvonne |
Goldmaster's Christa | 1999-11-20 | Flen | SBK | akl spår | 226.5 poäng Uppflyttad | Hamnevik Maria och Hansson Ola |
TJH LPI Goldsand's Acapulco | 1999-09-05 | Kalmar | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Lundgren Peter och Johnsson Marianne |
TJH LPI Goldsand's Acapulco | 1999-11-27 | Hässleholm | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Altenmark Sven och Jonsson Kurt |
LPI LPII Goldsand's Gift From Music | 1999-02-27 | Simrishamn | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Jönsson Kjell och Altenmark Sven |
Goldstep Big Bang | 1999-08-15 | Kristianstad | SBK | akl | 191 poäng Godkänd | Altenmark Sven och Nilsson Ewa |
Gucci | 1999-03-14 | Lidingö | SBK | akl sök | 271 poäng Uppflyttad | Landfors Olov och Nilsson Björn |
SE U(U)CH Guldruschen's Sweet and Sour | 1999-05-23 | Njudung | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Sandström Anette och Lindberg Dennis |
SE U(U)CH Guldruschen's Sweet and Sour | 1999-09-18 | Lesseboorten | SBK | lkl spår | 521 poäng Uppflyttad | Bäckman Sonny och Melin John |
Guldruschen's Thrilling Rhapsody | 1999-10-16 | Vetlanda | SBK | akl spår | 251 poäng Uppflyttad | Karlsson Annbritt och Melin Hans |
LPII Gullbackens Queen Ida | 1999-02-14 | Varberg | SBK | akl spår | 0 poäng Ej godkänd | Gustafsson Inger och Andersson Mats |
LPII Gullbackens Queen Ida | 1999-09-04 | Valdemarsvik | SBK | akl spår | 166.2 poäng Godkänd | Ax Lennart och Johansson Anders |
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkins | 1999-05-01 | Lesseboorten | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Evhammar Roland och Karlsson Valdemar |
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkins | 1999-05-09 | Kalmar | SBK | ekl spår | 509.7 poäng Godkänd | Sundin Leif och Lindholm Lars |
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkins | 1999-08-08 | Oskarshamn | SBK | ekl spår | 611.5 poäng Cert | Kronqvist Carina och Petersson Gunnar |
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkins | 1999-09-04 | Öland | SBK | ekl spår | 507 poäng Godkänd | Von Krusenstjerna U och Ottosson May |
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkins | 1999-09-26 | Åseda/Lenhovda | SBK | ekl spår | 572.2 poäng Certpoäng | Petersson Gunnar och Kronqvist Carina |
LPI Göros Golden Adele-Batseba | 1999-04-25 | Tollarp | SBK | akl spår | 200.7 poäng Ej godkänd | Altenmark Sven och Lindahl Christer |
LPI Göros Golden Adele-Batseba | 1999-05-23 | Höör | SBK | akl spår | 221.5 poäng Godkänd | Ekberg Stig och Petersson Lars |
LPI Göros Golden Denver Dame | 1999-08-07 | Svalöv | SBK | hkl spår | 381 poäng Godkänd | Mortenssen Per och Nordström Åke |
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabra | 1999-03-13 | Åhus | SBK | ekl spår | 503.2 poäng Godkänd | Rydén Ruby och Jönsson Arne |
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabra | 1999-04-17 | Söderåsen | SBK | ekl spår | 462.7 poäng Godkänd | Rylander Lars och Nilsson Ingvar |
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabra | 1999-04-25 | Hässleholm | SBK | ekl spår | 449.7 poäng Godkänd | Svensson Ronny och Brandin Thomas |
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabra | 1999-05-30 | Bjuv | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Lundh Berit och Björkqvist Cronje |
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabra | 1999-09-12 | Malmö | SBK | ekl spår | 429.7 poäng Godkänd | Borgenlöv Leif och Cronhamn Eva-Lena |
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabra | 1999-09-26 | Falkenberg | SBK | ekl spår | 492.7 poäng Godkänd | Rolfsson Tom och Berg Roger |
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabra | 1999-11-06 | Tollarp | SBK | ekl spår | 480 poäng Godkänd | Rylander Lars och Johansson Lars |
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabra | 1999-11-14 | Landskrona | SBK | ekl spår | 533.2 poäng Certpoäng | Mortenssen Per och Prahl Leif |
Hazel Eye's Busy Bagatelle | 1999-09-04 | Sundsvall | SBK | akl | 191.5 poäng Godkänd | Nyström Hans och Åhlén Kenth |
Hazel Eye's Busy Bagatelle | 1999-09-19 | V:a Medelpad | SBK | akl spår | 247 poäng Uppflyttad | Filin Larry och Karlsson Bertil |
Hazel Eye's Busy Benjie | 1999-10-03 | Timrå | SBK | akl sök | 249.2 poäng Uppflyttad | Gelland Per Olof och Mårtensson Peter |
LP SE BCH Heesa Meesas Super-Tage | 1999-03-07 | Ystad | SBK | ekl spår | 564.5 poäng Cert | |
LP SE BCH Heesa Meesas Super-Tage | 1999-03-13 | Kristianstad | SBK | ekl spår | 568.7 poäng Certpoäng | Axerup Kurt och Ekberg Stig |
LP SE BCH Heesa Meesas Super-Tage | 1999-04-25 | Mariestad | SBK | ekl spår | 575.5 poäng Certpoäng | Hall Bengt-Evert och Johansson Karl-Erik |
LP SE BCH Heesa Meesas Super-Tage | 1999-05-09 | Grums | SBK | ekl spår | 562.5 poäng Cert | Larsson Kjell och Andersen Helge |
LP SE BCH Heesa Meesas Super-Tage | 1999-06-05 | Lidköping | SBK | ekl spår | 537.5 poäng Certpoäng | Lindgren Leif och Henriksson Göran |
LP SE BCH Heesa Meesas Super-Tage | 1999-09-26 | Falkenberg | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Rolfsson Tom och Berg Roger |
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorse | 1999-04-02 | Linköping | SBK | lkl sök | 453.2 poäng Uppflyttad | Karlsson Åke |
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorse | 1999-04-25 | Linköping | SBK | ekl spår | 512.2 poäng Godkänd | Björkman Åke och Svensson Siewert |
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorse | 1999-05-15 | Gamleby | SBK | hkl sök | 395 poäng Ej godkänd | Berglund Nils och Ax Lennart |
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorse | 1999-06-05 | Linköping | SBK | hkl sök | 444.7 poäng Godkänd | Sundberg Fraenk Jimm och Lundholm Lars |
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorse | 1999-06-27 | Motala | SBK | hkl sök | 466 poäng Godkänd | Lundholm Lars och Svensson Siewert |
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorse | 1999-08-01 | Tranås | SBK | ekl spår | 529.2 poäng Godkänd | Herdy Birgitta och Johansson Roland |
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorse | 1999-09-12 | Linköping | SBK | ekl spår | 510.5 poäng Godkänd | Hansson Hans-Erik och Melin Rolf |
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorse | 1999-09-18 | Vadstena | SBK | hkl sök | 406.5 poäng Godkänd | Klasson Göran och Nilsson Berth |
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorse | 1999-09-25 | Mjölby | SBK | hkl sök | 467.5 poäng Godkänd | Qvarfordt Charina och Johansson Anders |
Hit's Mustapha | 1999-03-21 | Karlskoga | SBK | lkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Hedberg Göran och Krantz Björn |
LPI LPII Hjortronmyren's Good Morning Doria | 1999-09-11 | Boden | SBK | akl spår | 254 poäng Uppflyttad | Forsström Karin och Forsström Kurt |
SE LCH LP Honey Queen's Crystal Mysterica | 1999-05-09 | Hofors | SBK | ekl spår | 555 poäng Certpoäng | Landström Bernt |
LPI LPII Honeytaste Marco Polo | 1999-04-04 | Malmö | SBK | hkl sök | 387.2 poäng Godkänd | Prahl Leif och Ringdahl Kaj |
Hunderums Cinna | 1999-04-18 | Sölvesborg | SBK | ekl spår | 449.5 poäng Godkänd | Karlsson Valdemar och Melin John |
Hunderums Cinna | 1999-05-02 | Karlshamn | SBK | ekl spår | 498 poäng Godkänd | Perslöv Claes och Cederquist Göran |
Hunderums Cinna | 1999-05-09 | Emmaboda | SBK | ekl spår | 485.5 poäng Godkänd | Ottosson May och Karlsson Valdemar |
Hunderums Cinna | 1999-05-30 | Ronneby | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Lundin Carina och Öberg Åke |
Hunderums Cinna | 1999-08-07 | Oskarshamn | SBK | ekl spår | 482.2 poäng Godkänd | Von Krusenstjerna U och Petersson Gunnar |
Hunderums Cinna | 1999-09-19 | Rödeby | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Evhammar Roland och Bäckman Sonny |
Hunderums Cinna | 1999-09-26 | Åseda/Lenhovda | SBK | ekl spår | 583.2 poäng Certpoäng | Petersson Gunnar och Kronqvist Carina |
TJH LPI Hunderums Dylan | 1999-11-21 | Tollarp | SBK | lkl sök | 453.2 poäng Godkänd | Andersson Stefan och Johansson Lars |
TJH Håkulls Elias | 1999-02-20 | Åstorp | SBK | akl spår | 170 poäng Godkänd | Persson Rolf och Bengtsson Sten |
TJH Håkulls Elias | 1999-03-21 | Helsingborg | SBK | akl spår | 243.7 poäng Uppflyttad | Brandin Thomas och Hjorth Ingegerd |
Idkas X-O | 1999-10-03 | Umeå | SBK | akl spår | 250 poäng Uppflyttad | Säfvenberg Pia och Nordström Lena |
TJH Impulsive-Irke | 1999-09-05 | Östersund | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Andersson John-Åke och Wiklund Stiven |
TJH Impulsive-Irke | 1999-09-11 | Njurunda | SBK | ekl sök | 436.5 poäng Godkänd | Forslund Lars-Göran och Andersson Reidar |
TJH Impulsive-Irke | 1999-10-10 | Örnsköldsvik | SBK | ekl sök | 532.7 poäng Certpoäng | Svensson Lena och Berglund Thure |
TJH Impulsive-Irke | 1999-10-24 | Sundsvall | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Andremo Ann Christin och Nilsson Staffan |
TJH Impulsive-Irke | 1999-11-07 | Piteå | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Forsström Kurt och Larsson Mikael |
Inassicas Comtesse | 1999-10-31 | Halmstad | SBK | akl spår | 257.7 poäng Uppflyttad | Larsson Bengt H och Hedenberg Birgitta |
Inassicas Eyebright | 1999-04-25 | Skurup | SBK | akl sök | 286.5 poäng Uppflyttad | Ahlberg Alf och Johnsson Lars |
Inassicas Eyebright | 1999-10-24 | Landskrona | SBK | lkl sök | 395.5 poäng Godkänd | Lindergård Per och Ahlqvist Barry |
Inassicas Red Clover | 1999-12-05 | Malmö | SBK | akl spår | 260.7 poäng Uppflyttad | Johnsson Lars och Klang Ingvar |
Jacky | 1999-03-13 | Åhus | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Rydén Ruby och Jönsson Arne |
Jacky | 1999-03-21 | Osby | SBK | ekl spår | 560 poäng Certpoäng | Johansson Lars och Ohlsson Olof |
Jacky | 1999-04-10 | Ängelholm | SBK | ekl spår | 558.2 poäng Certpoäng | Bengtsson Sten och Brandin Thomas |
Jacky | 1999-04-11 | Varberg | SBK | ekl spår | 520.7 poäng Certpoäng | Johansson Ingvar och Johansson Sture |
Jacky | 1999-04-17 | Söderåsen | SBK | ekl spår | 558.7 poäng Certpoäng | Rylander Lars och Nilsson Ingvar |
Jacky | 1999-05-22 | Karlskrona | SBK | ekl spår | 550.5 poäng Godkänd | Axelsson Ingmar och Blomdahl Börge |
Jacky | 1999-05-30 | Bjuv | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Lundh Berit och Björkqvist Cronje |
Jacky | 1999-09-05 | Sydöstra Skåne | SBK | ekl spår | 518 poäng Godkänd | Ottosson Birgit och Jönlid Anders |
Jacky | 1999-09-12 | Karlskrona | SBK | ekl spår | 528 poäng Certpoäng | Lindfalk Kenneth och Eriksson Ronny |
Jacky | 1999-09-19 | Smålandsstenar | SBK | ekl spår | 581.2 poäng Certpoäng | Herdy Franz och Gustafsson-Krafft Ko |
Jacky | 1999-09-25 | Eslöv | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Nilsson Leif och Lindergård Per |
Jacky | 1999-09-26 | Falkenberg | SBK | ekl spår | 492.7 poäng Godkänd | Rolfsson Tom och Berg Roger |
Jacky | 1999-10-09 | Lund | SBK | ekl spår | 541.7 poäng Certpoäng | Thornqvist Siv och Persson Sven-Börje |
Jacky | 1999-10-23 | Åstorp | SBK | lkl sök | 548 poäng Uppflyttad | Nordström Åke och Therup Anders |
Jacky | 1999-11-06 | Tollarp | SBK | ekl spår | 498 poäng Godkänd | Jönlid Anders och Hansson Mikael |
Jacky | 1999-11-14 | Landskrona | SBK | ekl spår | 584.5 poäng Certpoäng | Mortenssen Per och Prahl Leif |
NORD VCH LPI LPIII SE UCH FI UCH SE&FI LCH Kabos Yakita | 1999-06-19 | Luleå | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Bergström Per-Arne |
NORD VCH LPI LPIII SE UCH FI UCH SE&FI LCH Kabos Yakita | 1999-08-08 | Piteå | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Åhlén Kenth och Larsson Jens |
NORD VCH LPI LPIII SE UCH FI UCH SE&FI LCH Kabos Yakita | 1999-09-25 | Kalix | SBK | hkl spår | 453.5 poäng Godkänd | Forsström Karin och Forsström Kurt |
NORD VCH LPI LPIII SE UCH FI UCH SE&FI LCH Kabos Yakita | 1999-11-07 | Piteå | SBK | lkl rph | 0 poäng Ej godkänd | Berglund Inger och Berglund Rune |
Kaffestugans Harryboy | 1999-06-12 | Oxelösund | SBK | akl spår | 254.5 poäng Uppflyttad | Eriksson Sören och Hamnevik Maria |
Kaffestugans Harryboy | 1999-10-30 | Mullsjö | SBK | lkl spår | 534.7 poäng Uppflyttad | Andersson Per-Olof och Althorn Britta |
LPI SE LCH Kajtelas Edison | 1999-04-11 | Kungälv | SBK | lkl spår | 436.2 poäng Uppflyttad | Segerdahl Lennart och Eliasson Lennart |
Kajtelas Hugo | 1999-05-02 | Strängnäs | SBK | akl spår | 186.2 poäng Godkänd | Lager Roland och Torstensson-Åberg Y |
SE LCH LP Khemosabi Magic-Mistress | 1999-04-17 | Strängnäs | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Johansson Björn och Hamnevik Maria |
SE LCH LP Khemosabi Magic-Mistress | 1999-05-01 | Köping | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Björn Tommy och Himmler Kenneth |
SE LCH LP Khemosabi Magic-Mistress | 1999-06-05 | Hallstahammar | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Eriksson Kent och Götesson Sölve |
LPI Kohagslyckans Flisa | 1999-04-02 | Öland | SBK | akl spår | 243.7 poäng Uppflyttad | Lindholm Lars och Sundin Leif |
TJH LPI Kohagslyckans Fonzo | 1999-09-26 | Hjo | SBK | akl spår | 270.5 poäng Uppflyttad | Hall Bengt-Evert och Bergström Göran |
Kohagslyckans Hugo | 1999-04-02 | Öland | SBK | akl spår | 250.5 poäng Uppflyttad | Lindholm Lars och Sundin Leif |
Kohagslyckans Hugo | 1999-05-02 | Öland | SBK | lkl spår | 379.2 poäng Godkänd | Edner Helene och Olsson Christer |
Kohagslyckans Hugo | 1999-05-29 | Mönsterås | SBK | lkl spår | 447.2 poäng Uppflyttad | Petersson Gunnar och Von Krusenstjerna U |
LPI LPII Kontrast Love Affair | 1999-03-07 | Malmö | SBK | hkl spår | 455 poäng Godkänd | Lindkvist Lars och Cronhamn Eva-Lena |
LPI LPII Kontrast Love Affair | 1999-03-21 | Höör | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Ottosson Birgit och Nordström Åke |
LPI LPII Kontrast Love Affair | 1999-03-28 | Lund | SBK | hkl spår | 415.7 poäng Godkänd | Lindergård Per och Prahl Leif |
LPI LPII Kontrast Love Affair | 1999-04-10 | Tollarp | SBK | hkl spår | 438.7 poäng Godkänd | Johansson Lars och Ivarsson Henrik |
Kullamannens Gilbert | 1999-03-13 | Landskrona | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Johansson Kenneth och Prahl Leif |
Kullamannens Gilbert | 1999-03-28 | Lund | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Lindergård Per och Prahl Leif |
Kullamannens Gilbert | 1999-08-07 | Svalöv | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Mortenssen Per och Nordström Åke |
Kullamannens Gilbert | 1999-08-22 | Bjuv | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Jonsson Kurt och Sjöstrand Yvonne |
Kullamannens Gilbert | 1999-08-29 | Oxie | SBK | hkl spår | 452.5 poäng Godkänd | Ahlberg Alf och Frid Crispin |
Kullamannens Gilbert | 1999-09-05 | Halmstad | SBK | hkl spår | 426 poäng Godkänd | Rolfsson Tom och Johansson Ingvar |
Kullamannens Gilbert | 1999-09-19 | Ystad | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Jönsson Kjell och Altenmark Sven |
Lavie's Ninnie | 1999-05-29 | Ö:a Härjedalen | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Persson Per-Inge och Fors Gunnar |
LPI Limetwigs Maiden's Dream | 1999-05-09 | Lidköping | SBK | akl spår | 228.2 poäng Godkänd | Ljungberg Göran och Wedell Jan Åke |
LPI Limetwigs Maiden's Dream | 1999-05-29 | Mariestad | SBK | akl spår | 241.2 poäng Uppflyttad | Jacobsson Ulf och Johansson Karl-Erik |
LPI SE LCH Limetwigs Mont De La Margeride | 1999-05-09 | Lidköping | SBK | akl spår | 251 poäng Ej godkänd | Ljungberg Göran och Wedell Jan Åke |
LPI SE LCH Limetwigs Mont De La Margeride | 1999-06-05 | Skövde | SBK | akl spår | 268 poäng Uppflyttad | Moberg Gösta och Forsberg Karl-Erik |
Lisabackens Afrodite | 1999-09-26 | Ö:a Härjedalen | SBK | lkl spår | 354.2 poäng Godkänd | Andersson John-Åke och Åhlén Kenth |
Lisabackens Afrodite | 1999-10-30 | Nynäshamn | SBK | lkl spår | 373.7 poäng Godkänd | Olsson Göran och Olsson Leif |
SE LCH Lisabackens Artemis | 1999-09-05 | Söderhamn | SBK | lkl spår | 497.5 poäng Uppflyttad | Hagelin Göran och Lindgren Laila |
Lisabackens Listige Lukas | 1999-05-22 | Södertälje | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Eriksson Sören och Heikkilä Viljo |
Lisabackens Listige Lukas | 1999-10-30 | Nynäshamn | SBK | lkl spår | 519 poäng Uppflyttad | Olsson Göran och Olsson Leif |
LPI LPII Made My Way Oriental Touch | 1999-04-25 | Tyresö | SBK | akl spår | 252 poäng Uppflyttad | Linnerborg Jerker och Hvinlund Mikael |
Mints Yesseman | 1999-05-30 | Gävle | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Skoog Lennart och Engman Sven Åke |
Mjaerumhögda's Golden Eagle | 1999-05-08 | Säffle | SBK | ekl spår | 432 poäng Godkänd | Nordström Sven-Inge och Larsson Inge |
Mjaerumhögda's Golden Eagle | 1999-08-07 | Hagfors | SBK | ekl spår | 424 poäng Godkänd | Zaring Åke och Claesson Gunnar |
Mjaerumhögda's Golden Eagle | 1999-09-26 | Kil | SBK | ekl spår | 486 poäng Godkänd | Krantz Björn och Axelsson Stefan |
Mjaerumhögda's Golden Eagle | 1999-11-06 | Säffle | SBK | ekl spår | 498 poäng Godkänd | Nordström Sven-Inge och Andersen Helge |
Moondaisy Incredible Isabelle | 1999-10-17 | Eslöv | SBK | lkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Jönsson Arne och Johansson Kenneth |
Moorman's Always Sparkling Eyes | 1999-10-31 | Oxie | SBK | akl sök | 228.7 poäng Uppflyttad | Ahlberg Alf och Borgenlöv Leif |
TJH LP SE BCH Moviestar's Bob Hope | 1999-04-11 | Varberg | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Johansson Ingvar och Johansson Sture |
SE LCH Måsvingens Carmencita | 1999-10-31 | Oxie | SBK | akl sök | 288.7 poäng Uppflyttad | Ahlberg Alf och Borgenlöv Leif |
Måsvingens Hermes | 1999-03-21 | Hässleholm | SBK | akl | 0 poäng Ej godkänd | Hansson Mikael och Johannesson Anders |
Måsvingens Hermes | 1999-05-23 | Höör | SBK | akl sök | 210 poäng Godkänd | Nilsson Agne och Prahl Leif |
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Lou | 1999-03-21 | Karlskoga | SBK | lkl sök | 443 poäng Godkänd | Hedberg Göran och Krantz Björn |
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Lou | 1999-04-17 | Forshaga | SBK | ekl spår | 520.5 poäng Certpoäng | Claesson Gunnar och Krantz Björn |
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Lou | 1999-05-09 | Karlskoga | SBK | ekl spår | 445.2 poäng Godkänd | Hedberg Göran och Skoglöf Sune |
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Lou | 1999-05-30 | Hällefors | SBK | ekl spår | 500.7 poäng Godkänd | Claesson Gunnar och Zaring Åke |
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Lou | 1999-09-11 | Filipstad | SBK | ekl spår | 495.5 poäng Godkänd | Skoglöf Sune och Krantz Björn |
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Lou | 1999-09-19 | Forshaga | SBK | ekl spår | 495.5 poäng Godkänd | Larsson Kjell och Östlund Bo |
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Lou | 1999-09-26 | Kil | SBK | ekl spår | 467 poäng Godkänd | Krantz Björn och Axelsson Stefan |
SE VCH TJH LPI Nipdalens Cinderella | 1999-05-22 | Nordmaling | SBK | akl spår | 230.7 poäng Uppflyttad | Jonsson Kenneth och Johansson Ingemar |
SE VCH TJH LPI Nipdalens Cinderella | 1999-10-03 | Nordmaling | SBK | lkl spår | 375.5 poäng Godkänd | Berglund Thure och Jonsson Allan |
Pennygirls Tracy | 1999-09-11 | Boden | SBK | akl spår | 171.5 poäng Godkänd | Forsström Karin och Forsström Kurt |
Pennygirls Tracy | 1999-09-25 | Kalix | SBK | akl spår | 0 poäng Ej godkänd | Forsström Karin och Forsström Kurt |
LPI LPII Poetry's Fröken Julie | 1999-08-22 | Mora | SBK | akl spår | 254.5 poäng Uppflyttad | Ohlsson Rita och Deregård Lars |
SE LCH Porteur's Umberto | 1999-05-29 | Mönsterås | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Petersson Gunnar och Von Krusenstjerna U |
SE LCH Porteur's Zamora | 1999-09-12 | Nässjö | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Lindberg Dennis och Karlsson Annbritt |
SE LCH Porteur's Zamora | 1999-09-25 | Kristianstad | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Eriksson Lennart och Johansson Lars |
SE LCH Respons Termit-Ten | 1999-02-14 | Uppsala | SBK | ekl sök | 464.2 poäng Godkänd | Gustavsson Ann-Marie och Berg Marita |
SE LCH Respons Termit-Ten | 1999-03-20 | Nacka | SBK | ekl sök | 456.2 poäng Godkänd | Linnerborg Camilla och Anglerfjord Sune |
SE LCH Respons Termit-Ten | 1999-04-24 | Nacka | SBK | lkl spår | 521.5 poäng Uppflyttad | Rasmussen Leif och Berglund Curt |
TJH Respons Vört-Ten | 1999-05-01 | Visby | SBK | lkl sök | 384.5 poäng Godkänd | Nylander Marie och Appelqvist A-M |
TJH Respons Vört-Ten | 1999-05-23 | N:a Gotland | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Nylander Marie och Appelqvist A-M |
TJH Respons Vört-Ten | 1999-08-08 | N:a Gotland | SBK | lkl sök | 392.7 poäng Godkänd | Appelqvist A-M och Nylander Marie |
TJH Respons Vört-Ten | 1999-10-10 | Visby | SBK | lkl sök | 422.5 poäng Godkänd | Larsson Elisabeth och Pettersson Rune |
TJH Respons Vört-Ten | 1999-11-07 | Visby | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Boberg Inga-Maj och Berg Brita |
SE VCH Respons Ynnest-Ten | 1999-08-29 | Värmdö | SBK | akl spår | 267.7 poäng Uppflyttad | Johansson Mats och Rasmussen Leif |
TJH Respons Yoghurt-Ten | 1999-09-11 | Sölvesborg | SBK | lkl spår | 368.5 poäng Godkänd | Johnsson Marianne och Thorell Per-Arne |
TJH Respons Yoghurt-Ten | 1999-09-25 | Kristianstad | SBK | lkl spår | 517.5 poäng Uppflyttad | Eriksson Lennart och Johansson Lars |
LPII Respons Åvet-Ten | 1999-04-11 | Kind | SBK | akl spår | 255 poäng Uppflyttad | Marunga Lothar och Börjesson Inger |
LPII Respons Åvet-Ten | 1999-09-12 | Kind | SBK | lkl spår | 407.7 poäng Godkänd | Åsegård Åsa och Jonsson Torbjörn |
SE LCH LP Ringmaster Golden Boy | 1999-04-25 | Hammarö | SBK | ekl spår | 558 poäng Certpoäng | Krantz Björn och Isebark Conny |
SE LCH LP Ringmaster Golden Boy | 1999-05-09 | Karlskoga | SBK | ekl spår | 484.2 poäng Godkänd | Hedberg Göran och Skoglöf Sune |
SE LCH LP Ringmaster Golden Boy | 1999-09-26 | Kil | SBK | ekl spår | 538 poäng Certpoäng | Krantz Björn och Axelsson Stefan |
LPI LPII Ringmaster Saturday Chum | 1999-03-13 | Lysekil | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Andersson Jan och Törnquist-Larsson G |
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Ben | 1999-03-28 | Falkenberg | SBK | hkl spår | 574.2 poäng Uppflyttad | Rolfsson Tom och Svensson Sven-Olof |
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Ben | 1999-05-02 | Falkenberg | SBK | ekl spår | 568.5 poäng Certpoäng | Svensson Sven-Olof och Eriksson Christer |
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Ben | 1999-05-08 | Herrljunga | SBK | ekl spår | 590.7 poäng Certpoäng | Östh Sven och Andersson Conny |
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Ben | 1999-05-09 | Kind | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Dahlberg Göran och Blomqvist Ann Charlo |
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Ben | 1999-05-23 | Uddevalla | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Bucklin Lars och Lundmark Sven-Oskar |
LPELIT SE LCH Roghöjdens Lyriska Vicki | 1999-03-06 | Ystad | SBK | ekl spår | 423.7 poäng Godkänd | Prahl Leif |
LPELIT SE LCH Roghöjdens Lyriska Vicki | 1999-03-14 | Kristianstad | SBK | ekl spår | 508.2 poäng Godkänd | Brorsson Anders och Cederquist Göran |
LPELIT SE LCH Roghöjdens Lyriska Vicki | 1999-03-21 | Osby | SBK | ekl spår | 509.5 poäng Godkänd | Johansson Lars och Ohlsson Olof |
LPELIT SE LCH Roghöjdens Lyriska Vicki | 1999-04-18 | Söderåsen | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Olsson Jan Erik och Jönsson Kjell |
LPELIT SE LCH Roghöjdens Lyriska Vicki | 1999-05-29 | Bjuv | SBK | ekl spår | 514.7 poäng Godkänd | Svensson Ronny och Rylander Lars |
SE LCH LP SE JCH Roghöjdens Ruffsiga Flippa | 1999-03-07 | Söderåsen | SBK | ekl sök | 533.5 poäng Certpoäng | Rylander Yvonne och Björkman Claes |
SE LCH LP SE JCH Roghöjdens Ruffsiga Flippa | 1999-04-11 | Göinge/Broby | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Öberg Åke och Björkqvist Cronje |
SE LCH LP SE JCH Roghöjdens Ruffsiga Flippa | 1999-04-25 | Hässleholm | SBK | ekl sök | 428.5 poäng Godkänd | Bjädefors Jan och Nilsson Ewa |
SE LCH LP SE JCH Roghöjdens Ruffsiga Flippa | 1999-05-15 | Sölvesborg | SBK | ekl sök | 484.7 poäng Godkänd | Hällgren Nils och Krüger Carola |
SE BCH Sandbytösens Dex | 1999-03-28 | Lund | SBK | hkl spår | 576 poäng Uppflyttad | Lindergård Per och Prahl Leif |
SE BCH Sandbytösens Dex | 1999-09-12 | Karlskrona | SBK | ekl spår | 580.7 poäng Certpoäng | Blomdahl Börge och Cederquist Göran |
SE BCH Sandbytösens Dex | 1999-09-26 | Eslöv | SBK | ekl spår | 534.7 poäng Godkänd | Borgenlöv Leif och Lindkvist Lars |
SE BCH Sandbytösens Dex | 1999-10-10 | Lund | SBK | ekl spår | 541.2 poäng Certpoäng | Wilén Gert och Nilsson Leif |
SE BCH Sandbytösens Dex | 1999-11-06 | Olofström | SBK | ekl spår | 575.2 poäng Cert | Sundin Leif och Lindholm Lars |
SE BCH Sandbytösens Dex | 1999-11-07 | Tollarp | SBK | ekl spår | 475 poäng Godkänd | Ljung Lars-Åke och Bengtsson Sten |
SE BCH Sandbytösens Dex | 1999-11-13 | Landskrona | SBK | ekl spår | 597.7 poäng Cert | Svensson Ronny och Wessman Göran |
Sandfield's Super Ben Joe | 1999-09-25 | Malung | SBK | akl spår | 244.2 poäng Uppflyttad | Deregård Lars och Gustafsson Anita |
LPI Sangold Spökar Jabba | 1999-04-11 | Botkyrka | SBK | hkl spår | 426.7 poäng Godkänd | Linder Owe och Falk Inger |
Sangold Surfar Om Igen | 1999-06-12 | Oxelösund | SBK | akl spår | 243.5 poäng Uppflyttad | Eriksson Sören och Hamnevik Maria |
LPI Snärjets Bathso-Flipp | 1999-04-24 | Kungsbacka | SBK | akl spår | 231 poäng Uppflyttad | Hansson Yvonne och Lengfeldt Ulf |
LPI Snärjets Bathso-Flipp | 1999-05-24 | Oskarström | SBK | akl spår | 250 poäng Uppflyttad | Berg Roger och Hedenberg Birgitta |
LPI Snärjets Bathso-Flipp | 1999-11-27 | Hässleholm | SBK | lkl spår | 511.7 poäng Uppflyttad | Altenmark Sven och Jonsson Kurt |
LPI SE LCH Snärjets Edvin-Flipp | 1999-04-18 | Ängelholm | SBK | hkl spår | 458 poäng Godkänd | Jonsson Kurt och Ringdahl Kaj |
LPI SE LCH Snärjets Edvin-Flipp | 1999-08-22 | Bjuv | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Jonsson Kurt och Sjöstrand Yvonne |
TJH LPI LPII LPIII Snärjets Elliott-Flipp | 1999-04-25 | Sävsjö | SBK | ekl spår | 507.5 poäng Godkänd | Herdy Peter och Rosander Erik |
TJH LPI LPII LPIII Snärjets Elliott-Flipp | 1999-05-22 | Västbo | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Herdy Peter och Herdy Birgitta |
TJH LPI LPII LPIII Snärjets Elliott-Flipp | 1999-09-04 | Laholm | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Brorsson Kenneth och Henningsson Lasse |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-03-06 | Ystad | SBK | ekl spår | 546 poäng Certpoäng | Prahl Leif |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-03-13 | Åhus | SBK | ekl spår | 563.7 poäng Certpoäng | Rydén Ruby och Jönsson Arne |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-04-10 | Simrishamn | SBK | ekl spår | 575.2 poäng Certpoäng | Bjädefors Jan och Persson Stig |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-04-18 | Söderåsen | SBK | ekl spår | 574 poäng Certpoäng | Prahl Leif och Borgenlöv Leif |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-05-02 | Karlshamn | SBK | ekl spår | 511.2 poäng Godkänd | Perslöv Claes och Cederquist Göran |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-05-13 | Gamleby | SBK | ekl spår | 603.2 poäng Certpoäng | Qvarfordt Charina och Qvarfordt Kjell |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-05-15 | Surahammar | SBK | ekl spår | 551.2 poäng Certpoäng | Molund Christer och Håvedal Claes Göran |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-05-29 | Ljungby | SBK | ekl spår | 531.5 poäng Certpoäng | Herdy Birgitta och Rosander Erik |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-05-30 | Bjuv | SBK | ekl spår | 510 poäng Godkänd | Lundh Berit och Björkqvist Cronje |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-08-07 | Oskarshamn | SBK | ekl spår | 537 poäng Certpoäng | Von Krusenstjerna U och Petersson Gunnar |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-08-27 | Skövde | SBK/SM | ekl spår | Plac:007573.7 poäng Certpoäng | Jönsson Kjell och Karlström Tommy |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-09-04 | Sydöstra Skåne | SBK | ekl spår | 530.2 poäng Certpoäng | Björkman Claes och Johansson Hans |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-11-06 | Tollarp | SBK | ekl spår | 586.2 poäng Cert | Björkqvist Cronje och Borgenlöv Leif |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-11-07 | Tollarp | SBK | ekl spår | 507.2 poäng Godkänd | Ljung Lars-Åke och Bengtsson Sten |
SE BCH Snärjets Emma-Flipp | 1999-11-13 | Landskrona | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Svensson Ronny och Wessman Göran |
LPI LPII LPIII Solstrimmans Arctic Applecake | 1999-08-14 | Malmen | SBK | ekl spår | 428.2 poäng Godkänd | Hagstedt Lennart och Nergård O |
LPI LPII LPIII Solstrimmans Arctic Applecake | 1999-09-26 | Kalix | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Forsström Karin och Forsström Kurt |
SE VCH LPI SE LCH Solstrimmans Arctic Creamcake | 1999-09-18 | Arvidsjaur | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Olovsson Eva och Olovsson Torbjörn |
Solstrimmans Winterballad | 1999-05-23 | Piteå | SBK | akl spår | 180.5 poäng Godkänd | Larsson Jens och Johansson Dan |
Stenbury Sea Songbird | 1999-03-14 | Lidingö | SBK | akl spår | 273.2 poäng Uppflyttad | Landfors Olov och Nilsson Björn |
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanova | 1999-03-21 | Osby | SBK | ekl spår | 553.2 poäng Certpoäng | Öberg Åke och Bjädefors Jan |
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanova | 1999-04-10 | Ängelholm | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Bengtsson Sten och Brandin Thomas |
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanova | 1999-04-17 | Växjö | SBK | ekl spår | 620.2 poäng Cert | Herdy Birgitta och Melin John |
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanova | 1999-04-25 | Hässleholm | SBK | ekl spår | 585.2 poäng Cert | Svensson Ronny och Brandin Thomas |
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanova | 1999-05-30 | Nybro | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Kronqvist Carina och Lindholm Lars |
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanova | 1999-08-27 | Skövde | SBK/SM | ekl spår | Plac:004597.2 poäng Certpoäng | Jönsson Kjell och Karlström Tommy |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-04-02 | Norrköping | SBK | ekl spår | 585 poäng Certpoäng | Ek Bo och Melin Rolf |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-04-24 | Vadstena | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Martens Lena och Nilsson Berth |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-04-25 | Linköping | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Björkman Åke och Svensson Siewert |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-05-01 | Hallsberg | SBK | ekl spår | 559.5 poäng Certpoäng | Österlund Hans och Andersson Per |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-05-02 | Askersund | SBK | ekl spår | 591.2 poäng Certpoäng | Jernestål Ulf och Österlund Hans |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-05-09 | Boxholm | SBK | ekl spår | 567 poäng Certpoäng | Svensson Siewert och Berggren Eva |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-05-13 | Gamleby | SBK | ekl spår | 571.7 poäng Certpoäng | Berggren Eva och Svensson Siewert |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-05-30 | Söderköping | SBK | ekl spår | 581.7 poäng Cert | Melin Kerstin och Johansson Anders |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-06-25 | Fagersta | SBK | ekl spår | 561.5 poäng Certpoäng | Eriksson Kent och Löfberg Åsa |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-06-27 | Fagersta | SBK | ekl spår | 586.2 poäng Certpoäng | Johansson Anette och Elfström Ingemar |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-07-03 | Mjölby | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Qvarfordt Charina och Qvarfordt Kjell |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-07-04 | Mjölby | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Hansson Hans-Erik och Svensson Siewert |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-07-31 | Tranås | SBK | ekl spår | 589 poäng Certpoäng | Johansson Roland |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-08-01 | Tranås | SBK | ekl spår | 544.7 poäng Certpoäng | Herdy Peter och Nyman Rolf |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-09-26 | Norrköping | SBK | ekl spår | 565.7 poäng Certpoäng | Nyman Rolf och Melin Rolf |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-10-16 | Hultsfred | SBK | lkl sök | 463.2 poäng Godkänd | Evhammar Roland och Karlsson Valdemar |
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wild | 1999-10-30 | Flen | SBK | lkl sök | 528 poäng Uppflyttad | Nilsson Börje och Johansson Thomas |
SE VCH LPII LPIII LP Tallhyddans Quality Girl | 1999-05-02 | Falkenberg | SBK | ekl spår | 428 poäng Godkänd | Brorsson Kenneth och Andersson Mats |
SE VCH LPII LPIII LP Tallhyddans Quality Girl | 1999-07-31 | V:a Medelpad | SBK | ekl spår | 494 poäng Godkänd | Andersson John-Åke och Ahlström Mats-Åke |
SE VCH LPII LPIII LP Tallhyddans Quality Girl | 1999-09-05 | Laholm | SBK | ekl spår | 456 poäng Godkänd | Svensson Sven-Olof och Brorsson Kenneth |
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlight | 1999-04-17 | Laholm | SBK | lkl spår | 354 poäng Godkänd | Remse Ronny och Rolfsson Tom |
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlight | 1999-08-01 | V:a Medelpad | SBK | lkl spår | 385.2 poäng Godkänd | Attefjord Lennart och Jernkrok Håkan |
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlight | 1999-11-28 | Hässleholm | SBK | lkl spår | 439.7 poäng Uppflyttad | Lindahl Christer och Pallesen Tove |
LPI LPII SE LCH Tartuff's Snazzy Sandra | 1999-06-05 | Österåker | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Hvinlund Mikael och Berglund Curt |
Tessie | 1999-03-27 | Göteborgsavd | SBK | akl sök | 234.5 poäng Uppflyttad | Högman Roger och Jansson Magnus |
Tessie | 1999-10-23 | Göteborgsavd | SBK | lkl sök | 489.7 poäng Uppflyttad | Ek Björn och Brocker Björn |
Tessie | 1999-11-13 | Stenungsund | SBK | lkl sök | 457.5 poäng Godkänd | Olausson Erik och Pettersson Lennart |
Top Cream's Cleopatra | 1999-06-05 | Hudiksvall | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Ulander Kurt Ove och Larsson Georg |
Tova | 1999-03-21 | Hässleholm | SBK | akl | 280.7 poäng Uppflyttad | Hansson Mikael och Johannesson Anders |
Trisoblues Easy For Action | 1999-04-10 | Simrishamn | SBK | ekl spår | 459.5 poäng Godkänd | Bjädefors Jan och Persson Stig |
Trisoblues Easy For Action | 1999-04-18 | Söderåsen | SBK | ekl spår | 530.5 poäng Godkänd | Prahl Leif och Borgenlöv Leif |
Trisoblues Easy For Action | 1999-05-01 | Karlshamn | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Pallesen Tove och Eriksson Lennart |
LP Trisoblues Go Like The Wind | 1999-03-07 | Ystad | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | |
LP Trisoblues Go Like The Wind | 1999-05-30 | Ronneby | SBK | ekl spår | 495 poäng Godkänd | Lundin Carina och Öberg Åke |
Trisoblues Pleace Be Kind With Me | 1999-04-18 | Veberöd | SBK | lkl spår | 470.2 poäng Uppflyttad | Frid Crispin och Johansson Hans |
Trisoblues Pleace Be Kind With Me | 1999-10-24 | Malmö | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Prahl Leif och Johansson Kenneth |
TJH LPI Trisoblues Purple High Class | 1999-03-07 | Söderåsen | SBK | ekl sök | 505.7 poäng Godkänd | Rylander Yvonne och Björkman Claes |
TJH LPI Trisoblues Purple High Class | 1999-04-17 | Söderåsen | SBK | ekl spår | 0 poäng Ej godkänd | Rylander Lars och Nilsson Ingvar |
TJH LPI Trisoblues Purple High Class | 1999-05-13 | Laholm | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Eriksson Christer och Svensson Olle |
TJH LPI Trisoblues Purple High Class | 1999-09-19 | Ljungby | SBK | ekl sök | 486.5 poäng Godkänd | Melin John och Jakob Peter |
TJH LPI Trisoblues Purple High Class | 1999-09-26 | Åhus | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Bark Ingemar och Perslöv Claes |
TJH LPI Trisoblues Purple High Class | 1999-10-23 | Åstorp | SBK | ekl sök | 400.5 poäng Godkänd | Bjädefors Jan och Ljung Lars-Åke |
TJH LPI Trisoblues Purple High Class | 1999-11-07 | Hörby | SBK | ekl sök | 459.7 poäng Godkänd | Ekberg Stig och Jönsson Kjell |
TJH LPI Trisoblues Purple High Class | 1999-11-21 | Tollarp | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Ljung Lars-Åke och Jönsson Kjell |
TJH LPI Trisoblues Purple High Class | 1999-11-28 | Ängelholm | SBK | ekl sök | 449.7 poäng Godkänd | Ahlberg Alf och Björkqvist Cronje |
Trisoblues Winter Victory | 1999-08-15 | Kristianstad | SBK | akl | 200.5 poäng Godkänd | Altenmark Sven och Nilsson Ewa |
Trisoblues Winter Victory | 1999-10-03 | Sölvesborg | SBK | akl spår | 242.5 poäng Uppflyttad | Karlström Alf och Ohlsson Olof |
Trollsångens Hel-Ge | 1999-09-11 | Boden | SBK | akl spår | 230.2 poäng Uppflyttad | Forsström Karin och Forsström Kurt |
Troylinds Cindy | 1999-04-10 | Flen | SBK | lkl spår | 410.5 poäng Godkänd | Melin Märta-Klara och Rytterström Elisabet |
Troylinds Cindy | 1999-04-11 | Västervik | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Ax Lennart och Johansson Anders |
Troylinds Cindy | 1999-04-24 | Valdemarsvik | SBK | lkl spår | 453.7 poäng Godkänd | Erlandsson Ulf och Nilsson Mi |
Troylinds Cindy | 1999-04-25 | Finspång | SBK | lkl spår | 468.2 poäng Uppflyttad | Fridh Ingemar och Qvarfordt Kjell |
Troylinds Cindy | 1999-06-05 | Finspång | SBK | hkl spår | 413.2 poäng Godkänd | Wengström Britt-Mari och Andersson Lars |
Troylinds Cindy | 1999-08-08 | Vadstena | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Martens Lena och Nilsson Berth |
Twiggy | 1999-05-02 | Öland | SBK | lkl spår | 471 poäng Uppflyttad | Edner Helene och Olsson Christer |
Vassruggens Geir Heidna | 1999-10-17 | Ljungby | SBK | akl spår | 222 poäng Godkänd | Sandström Bo och Hjelm Magnus |
Vassruggens Geir Heidna | 1999-11-21 | Växjö | SBK | akl spår | 269 poäng Uppflyttad | Melin John och Kronqvist Carina |
Vildsilkes BalahÚ | 1999-06-05 | Skövde | SBK | akl spår | 138 poäng Ej godkänd | Moberg Gösta och Forsberg Karl-Erik |
Vivaldi | 1999-05-01 | Västerås | SBK | akl spår | 190.5 poäng Godkänd | Boija Tommy och Eriksson Kent |
Vivaldi | 1999-06-13 | Knivsta | SBK | akl spår | 191.7 poäng Godkänd | Berg Marita och Bodin Birgitta |
Vivaldi | 1999-07-03 | Tierp | SBK | akl spår | 196.5 poäng Godkänd | Snögren Enar och Hellström Eva |
Vivaldi | 1999-09-18 | Märsta/Sigtuna | SBK | akl spår | 222.7 poäng Godkänd | Jansson Eva och Andersson Göran |
Vivaldi | 1999-11-13 | Strängnäs | SBK | akl spår | 215.2 poäng Godkänd | Lager Roland och Th-Åberg Anders |
Waterfreak's Good As Gold | 1999-03-07 | Norrköping | SBK | akl spår | 219.5 poäng Godkänd | Widén Marie och Wengström Britt-Mari |
Waterfreak's Good As Gold | 1999-09-04 | Valdemarsvik | SBK | akl spår | 263.2 poäng Uppflyttad | Ax Lennart och Johansson Anders |
Willowvalley's Riot | 1999-03-07 | Malmö | SBK | lkl spår | 549.7 poäng Uppflyttad | Wilén Gert och Pettersson Kathe |
Willowvalley's Riot | 1999-03-28 | Lomma | SBK | ekl sök | 512.2 poäng Godkänd | Borgenlöv Leif och Nilsson Agne |
Willowvalley's Riot | 1999-04-04 | Malmö | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Petersson Lars och Persson Sven-Börje |
Willowvalley's Riot | 1999-04-11 | Sydöstra Skåne | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Losell Bengt och Thornqvist Siv |
Willowvalley's Riot | 1999-04-18 | Hörby | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Nilsson Leif och Nilsson Ewa |
Willowvalley's Riot | 1999-05-09 | Eslöv | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Klang Ingvar och Frid Crispin |
Willowvalley's Riot | 1999-08-08 | Burlöv | SBK | ekl sök | 514 poäng Godkänd | Persson Sven-Börje och Lindegård Per |
Willowvalley's Riot | 1999-09-12 | Malmö | SBK | ekl sök | 510 poäng Godkänd | Svensson Ronny och Jönsson Kjell |
Willowvalley's Riot | 1999-09-26 | Kristianstad | SBK | hkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Johnsson Marianne och Perslöf Jan |
Willowvalley's Riot | 1999-10-24 | Höör | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Öberg Åke och Hansson Michael |
Willowvalley's Riot | 1999-11-07 | Hörby | SBK | ekl sök | 0 poäng Ej godkänd | Ekberg Stig och Jönsson Kjell |
Wintergold's Cornfield | 1999-11-07 | Osby | SBK | akl | 219.7 poäng Godkänd | Altenmark Sven och Jonsson Kurt |
LPI LPII Yoko Yap's Anais Anais | 1999-08-07 | Munkedal | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Fagerberg Bengt och Hyrén Bertil |
LPI LPII Yoko Yap's Anais Anais | 1999-09-04 | Bengtsfors | SBK | lkl spår | 0 poäng Ej godkänd | Larsson Inge och Larsson Christer |
LPI LPII Yoko Yap's Anais Anais | 1999-11-07 | Uddevalla | SBK | lkl spår | 441 poäng Godkänd | Larsson Göran och Bucklin Lars |
Ängalids Lay Lady Lay | 1999-09-04 | Råådalen | SBK | hkl sök | 390.5 poäng Godkänd | Mårtensson Per och Cronhamn Eva-Lena |
Ängalids Lay Lady Lay | 1999-11-21 | Tollarp | SBK | hkl sök | 0 poäng Ej godkänd | Andersson Stefan och Johansson Lars |