Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 1980

Resultat i namnordning


1980-12-07 Växjö SBK
Pamelaakl spår246 poäng Uppflyttad Blomkvist Lars och Carlsson Runo
Björkenäs Muzieakl spår172.5 poäng Godkänd Loeffel Willy och Svensson Ingrid

1980-12-07 Karlshamn SBK
Quielkl sök399 poäng Godkänd Friberg Kurt och Brorsson Anders

1980-11-30 Malmö SBK
Berneakl spår274 poäng Uppflyttad Persson Sven
Biancaakl spår206 poäng Godkänd Persson Sven
Trisoblues Higginsakl spår163 poäng Godkänd Westertorp Karl

1980-11-23 Ängelholm SBK
Trisoblues Beatricelkl sök374.5 poäng Godkänd Olsson Stig

1980-11-23 Kristianstad SBK
Trisoblues Effendiakl228.5 poäng Godkänd Brorsson Anders
Woodgrove Anyaakl217.5 poäng Godkänd Altenmark Sven

1980-11-23 Kinds SBK
Rosemanakl279 poäng Uppflyttad Johansson Sven Arne
Vallåsens Fridaakl266 poäng Uppflyttad Johansson Sven Arne

1980-11-22 Göteborg SBK
Palomaakl242 poäng Uppflyttad Svanstedt Benny och Gustavsson Willy

1980-11-16 Skanör-Falsterb SBK
LP Golden Days Linusakl sök276 poäng Uppflyttad Wilén Gert
Ullsjöns Janaakl sök197 poäng Godkänd Wilén Gert

1980-11-16 Vällingby SBK
Garryakl spår220.5 poäng Godkänd Malmström Stig och Kyhlstedt Ulla Elisa

1980-11-16 Lidingö SBK
SE BCH Donekl sök399 poäng Godkänd Källström Björn och Bernet Anita

1980-11-15 Strängnäs SBK
Corneliusakl spår238 poäng Uppflyttad Hellberg Ingrid och Hedberg Leif
Made My Way Chic-Cherubakl spår201.5 poäng Godkänd Wozny Ulla och Lundqvist Lulli
Knegarens I Such A Surpriceakl spår200.5 poäng Godkänd Hellberg Ingrid och Hedberg Leif

1980-11-15 Flen SBK
SE BCH Westerner Golden Wizardekl sök438.5 poäng Godkänd Brattkull Hans och Brunn K-Wictor

1980-11-15 Alingsås SBK
Vallåsens Goldieakl spår234.5 poäng Uppflyttad Gudmunds Laila och Carlsson Eric

1980-11-09 Öland SBK
LP Tussiakl spår161.5 poäng Godkänd Blomdahl Börge och Johansson Curt

1980-11-09 Lund SBK
Bullakl spår217.5 poäng Godkänd Johansson Åke och Johansson Margit
Reginaakl spår176 poäng Godkänd Nilsson Leif och Larsson Lars

1980-11-09 Kungälv SBK
Benitaakl spår253 poäng Uppflyttad Karlsson Jan och Segerdahl Lennart
Apports Anything Goesakl spår246 poäng Uppflyttad Karlsson Jan och Segerdahl Lennart

1980-11-09 Karlskoga SBK
SE BCH Westerner Golden Wizardekl sök515.5 poäng Godkänd Larsson Tommy och Sangeus Åke
Solurets Kavaljerakl sök212 poäng Godkänd Lundström Lars

1980-11-09 Borås SBK
Vallåsens Roxyakl spår232 poäng Godkänd Hildebrand Lars-Åke och Gillberg Bo
Vallåsens Daimiakl spår213.5 poäng Godkänd Hildebrand Lars-Åke och Gillberg Bo

1980-11-08 Sthlm Sö SBK
LP Algotakl sök270.5 poäng Uppflyttad Jonsson Sven och Flachsbinder Ronny
SE LCH Solurets Merry Michaelakl spår266 poäng Uppflyttad Nordlander Lennart och Elias Jaan
Solurets Mark-Ye-Wellakl spår259 poäng Uppflyttad Nordlander Lennart och Elias Jaan
Aurillacakl spår219.5 poäng Godkänd Jonsson Sven och Flachsbinder Ronny

1980-11-08 Stenungsund SBK
Tazzafionaakl spår226.5 poäng Uppflyttad Pettersson Lennart och Engström Mary
Tazzafridaakl spår195 poäng Godkänd Pettersson Lennart och Engström Mary

1980-11-08 Hallsberg SBK
LP Dibaakl spår213 poäng Godkänd Samuelsson Sven och Israelsson Gun
Goldstring Flashakl spår205 poäng Godkänd Samuelsson Sven och Israelsson Gun

1980-11-08 Lysekil SBK
Gujeakl222 poäng Godkänd Mellberg Sven-Håkan och Andersson Jan

1980-10-26 Trollhättan SBK
Johnblunds Daniloakl sök258.5 poäng Uppflyttad Pettersson Lennart och Engström Mary

1980-10-26 Sthlm-Avd SBK
Tiebreak Fimbrethilakl219 poäng Godkänd Dufva Marianne och Hagelin David
Oxundas Fancy Florenceakl199 poäng Godkänd Dufva Marianne och Hagelin David

1980-10-26 Skövde SBK
LP Brasseakl spår248.5 poäng Uppflyttad Moberg Gösta och Persson Börje

1980-10-26 Nybro SBK
Solkustens Hemlockakl spår194 poäng Godkänd Israelsson Folke och Blomdahl Börge

1980-10-26 Hallsberg SBK
SE BCH Westerner Golden Wizardekl sök452 poäng Godkänd Sangeus Åke och Österlund Hans

1980-10-25 Nyköping SBK
SE LCH Fatimalkl spår421.5 poäng Godkänd Ohlsson Birgitta och Classon Lars Gunnar

1980-10-19 Östhammar SBK
Ruffeakl spår232.5 poäng Uppflyttad Axenvik Lennart och Carlsson Birgitta

1980-10-19 Eslöv SBK
Ullsjöns Janaakl sök193.5 poäng Godkänd Andersson Kurt

1980-10-19 Askersund SBK
SE LCH Winstonakl spår268 poäng Uppflyttad Samuelsson Sven och Israelsson Gun

1980-10-18 Södertälje SBK
Bernhardakl spår231 poäng Godkänd Wozny Ulla

1980-10-12 Örebro SBK
LP Westerner Down Townakl spår269 poäng Uppflyttad Jernestål Ulf och Johansson Åke
LP Gayakl spår260.5 poäng Uppflyttad Jernestål Ulf och Johansson Åke
Solurets Kavaljerakl sök211 poäng Godkänd Jernestål Ulf och Johansson Åke

1980-10-12 Väsby SBK
Goldstring Flashakl217.5 poäng Godkänd Apelgren Britt och Appelgren Karl Erik

1980-10-12 Vällingby SBK
SE BCH Westerner Golden Wizardekl sök561 poäng Certpoäng Ström Tommy och Gademar Roland

1980-10-12 Tranås SBK
SE LCH Arguslkl spår472 poäng Uppflyttad Andersen Anita och Lindqvist Rolf

1980-10-12 Sthlm-Sö SBK
LP Tiebreak Silmarilakl spår284.5 poäng Uppflyttad 0000033042 och Lundgren Hans

1980-10-12 Kristianstad SBK
SE LCH SE BCH Heraekl spår610.5 poäng Cert Blom Gerry och Wejsfelt Lennart

1980-10-12 Falkenberg SBK
Cannonakl sök266.5 poäng Uppflyttad Classon Gunnar och Hansen Bertil

1980-10-12 Emmaboda SBK
Labanakl spår289.5 poäng Uppflyttad Svensson Ingrid och Blomdahl Börge
Arkoakl spår199.5 poäng Godkänd Svensson Ingrid och Blomdahl Börge

1980-10-11 Boden SBK
Polarmarkens Rickyakl spår194 poäng Godkänd Friman Anders och Nilsson Per Erik
Ash-Tonakl spår191.5 poäng Godkänd Friman Anders och Nilsson Per Erik

1980-10-05 Vimmerbyorten SBK
Diamond-Dukeakl spår230 poäng Uppflyttad Pettersson Gösta och Andersson Lars
SE LCH Gullbackens Nalleakl spår211 poäng Godkänd Pettersson Gösta och Andersson Lars
Gullbackens Jackoakl spår187 poäng Godkänd Pettersson Gösta och Andersson Lars

1980-10-05 Umeå SBK
Dreamrollekl spår511.5 poäng Godkänd Sahlenberg Eric och Johansson Birger
Ash-Tonakl spår210.5 poäng Godkänd Häggström Rolf och Larsson Per

1980-10-05 Tyresö SBK
Solurets Mark-Ye-Wellakl spår200.5 poäng Godkänd Cederholm Sven och Victorin Yvonne

1980-10-05 Ronneby SBK
Ullsjöns Odinakl spår300.5 poäng Uppflyttad Sjösten Inki och Karlsson Hardy
Woodgrove Addoakl spår274 poäng Uppflyttad Sjösten Inki och Karlsson Hardy
Djurtorps Donna Mariaakl spår254 poäng Uppflyttad Sjösten Inki och Karlsson Hardy

1980-10-05 Nissadalen SBK
Brave-Boyakl spår212.5 poäng Godkänd Sporrong Monica och Heed Erik

1980-10-05 Landskrona SBK
Ullsjöns Janaakl sök181 poäng Godkänd Prahl Erik och Johansson Ragnhild

1980-10-05 Järfälla SBK
Silvialkl spår486 poäng Uppflyttad Alvrud Karl-Gustav och Bergquist Allan

1980-10-04 Timrå SBK
Glenrose Ace-Acrolllkl spår364.5 poäng Godkänd Crona Gunnel och Walentowski Sigfrid

1980-10-04 Tidaholm SBK
Moneyakl spår246 poäng Uppflyttad Magnusson Ingemar och Magnusson Ingemar

1980-09-28 Tollarp SBK
Queenlkl sök450 poäng Godkänd Nilsson Verner G och Johansson Åke

1980-09-28 Söderköping SBK
Chappoekl spår554.5 poäng Certpoäng Karlsson Karl-Erik och Wahlström Ingemar

1980-09-28 Vara-Grästorp SBK
LP Brasseakl spår219.5 poäng Godkänd Bergström Göran

1980-09-28 Mönsterås SBK
SE LCH LP Duvkullans Rapierakl spår204 poäng Godkänd Hermansson Esbjörn och Råberg Jonny
Ålebäck Idunakl spår185.5 poäng Godkänd Hermansson Esbjörn och Råberg Jonny

1980-09-28 Lerum SBK
Derrohkl spår450 poäng Uppflyttad Winerö Eiwe och Johansson Lars

1980-09-28 Höör-Hörby SBK
Jockeakl spår214 poäng Godkänd Johansson Lars och Friberg Kurt

1980-09-28 Aneby SBK
SE LCH Arguslkl spår496.5 poäng Uppflyttad Andersen Anita och Grahn Bo

1980-09-27 Gävle SBK
SE LCH Oxundas Crested Larklkl spår500 poäng Uppflyttad Brännström John och Carlsson Birgitta
SE LCH Mazettilkl sök411.5 poäng Godkänd Engman Sven Åke och Nilsson Solve
Sandemars Rikki-Tikki-Taviakl spår179.5 poäng Godkänd Axenvik Lennart och Åström C-G
Gammelbyns Mollyakl spår178.5 poäng Godkänd Axenvik Lennart och Åström C-G

1980-09-27 Mjölby SBK
SE LCH Sesamakl spår226.5 poäng Uppflyttad Andersson Nils

1980-09-27 Surahammar SBK
Goldstring Flashakl spår208.5 poäng Godkänd Pettersson Bengt-E och Wallbom Bertil

1980-09-27 Sävsjö SBK
SE BCH Ringoakl spår272 poäng Uppflyttad Andersen Anita
Cumulus Emilakl spår233 poäng Uppflyttad Andersen Anita

1980-09-21 Kristinehamn SBK
Trogens Andorrahkl spår444 poäng Godkänd Leksell Per

1980-09-21 Markaryd SBK
Fetchings Nefroditeakl spår277.5 poäng Uppflyttad Johansson Margit
Andarinaakl spår263 poäng Uppflyttad Johansson Margit
LP Saccoakl spår247 poäng Uppflyttad Johansson Margit

1980-09-21 Solna-Sbg SBK
Wheelers Guyhkl spår437.5 poäng Uppflyttad 0000033795

1980-09-21 Ljungby SBK
Sangakl spår164 poäng Godkänd Herdy Peter och Rönn Freddie

1980-09-21 Borlänge SBK
SE LCH Mazettilkl sök480 poäng Godkänd Wijhe Pieter och Larsson O
LP Rasmusakl spår205 poäng Godkänd Arnoldsson Kerstin och Fältman Carl-Olof

1980-09-20 Västerås SBK
Prixahkl spår434 poäng Godkänd Almar Gunnar och Höglund Tim
SE UCH FI UCH INT UCH Dancing-Elindaakl spår238.5 poäng Uppflyttad Botold Henry och Höglund Tim

1980-09-20 Oxelösund SBK
Ärnagårdens Dennisakl spår231 poäng Uppflyttad Nilsson Erland

1980-09-20 Värmdö SBK
LP Algotakl sök179 poäng Godkänd Cederholm Gerd och Cederholm Sven

1980-09-20 Kungsbacka SBK
Derrohkl spår496.5 poäng Uppflyttad Karlsson Sven och Svanstedt Benny

1980-09-14 Tranås SBK
Othelloekl spår530.5 poäng Godkänd

1980-09-14 Malmö SBK
SE LCH SE BCH Heraekl spår523 poäng Godkänd Andersson Kurt och Grenbo Nils

1980-09-14 Köping SBK
Country Boy's Corvairlkl rph469 poäng Godkänd Andersson Bo och Högman Lars

1980-09-14 Kristianstad SBK
Nillalkl spår450.5 poäng Godkänd Klang Egon och Johansson Lars

1980-09-13 Mark SBK
Derrohkl spår497 poäng Uppflyttad Karlsson Sven och Nicklasson Elof

1980-09-13 Södertälje SBK
Georgeakl spår287.5 poäng Uppflyttad Haglundh Torsten och Nordgren Jan
Donjuanakl spår246 poäng Uppflyttad Haglundh Torsten och Nordgren Jan

1980-09-13 Ulricehamn SBK
Kruseekl spår419.5 poäng Godkänd Hedberg Rolf och Henningsson Lasse

1980-09-07 Västervik SBK
Diamond-Dukeakl spår211 poäng Godkänd Lundström Lennart och Petterson Gösta

1980-09-07 Tyresö SBK
Solurets Mark-Ye-Wellakl spår210 poäng Godkänd Axell Sylvia

1980-09-07 Stockholm SBK
LP Charlieakl238.5 poäng Uppflyttad

1980-09-07 Nedansiljan SBK
LP Rasmusakl spår229 poäng Godkänd Larsson O och Eklund Gunilla

1980-09-07 Eskilstuna SBK
Tiebreak Palisanderakl243 poäng Uppflyttad Nordgren Jan och Carnbrand Kjell

1980-09-07 Hagfors SBK
Caisannes Achilleshkl spår352 poäng Godkänd Skoglöf Sune och Zaring Åke

1980-09-06 Karlsborg SBK
SE LCH Apports Moonrakerekl spår575.5 poäng Cert Hedberg Rolf

1980-08-31 Falbygden SBK
Chappoekl spår574.5 poäng Certpoäng Hedberg Rolf och Moberg Gösta

1980-08-31 Eksjö SBK
SE LCH Basseakl spår264.5 poäng Uppflyttad Andersen Anita

1980-08-31 Kopparberg SBK
Trogens Incaakl spår284 poäng Uppflyttad Perlström Alf och Larsson Göte
Bonzoakl spår255 poäng Uppflyttad Perlström Alf och Larsson Göte

1980-08-31 Malung SBK
LP Nadjaakl spår231 poäng Uppflyttad Englund Gunnar och Jonsson Jan
LP Trogens Coimbraakl spår160 poäng Godkänd Englund Gunnar och Jonsson Jan

1980-08-30 Ludvika SBK
Sandemars Remarkakl sök226 poäng Godkänd Bladh Birgitta och Frisk Sonja
LP Ditte-Danetteakl sök199.5 poäng Godkänd Bladh Birgitta och Frisk Sonja

1980-08-24 Halmstad SBK
Darlingakl spår265.5 poäng Uppflyttad Åberg Anders
SE BCH Ringoakl202.5 poäng Godkänd Eriksson Lennart

1980-08-24 Ystad SBK
Ullsjöns Janaakl sök195 poäng Godkänd Altenmark Sven och Sörtoft Karl

1980-08-24 Älmhult SBK
Sangakl spår174 poäng Godkänd Andersen Anita och Blomdahl Börge

1980-08-23 Östersund SBK
Tussieekl spår457.5 poäng Godkänd Söderman Bernt och Arnstål Ove

1980-08-17 Uddevalla SBK
Derrohkl spår447 poäng Godkänd Wasteson Gunnel och Bucklin Lars

1980-08-17 Nybro SBK
Chappoekl spår421.5 poäng Godkänd Israelsson Folke och Svensson Kent

1980-08-17 Eksjö SBK
Vallåsens Columbohkl spår514 poäng Uppflyttad Andersen Anita och Carlson Birger

1980-08-17 Bro-Håbo SBK
Dewmist Hasty-Searchakl spår254.5 poäng Uppflyttad Nordin Mats

1980-08-17 Boxholm SBK
Gullbackens Jackoakl spår190 poäng Godkänd Andersson Thorvald och Melin Rolf

1980-08-16 Hallstahammar SBK
Goldstring Flashakl208.5 poäng Godkänd Johansson Margareta och Wallbom Bertil

1980-08-16 Sundsvall SBK
Dreamrollekl spår403 poäng Godkänd Nyström Hans-Erik och Thelin Thorsten
Tussieekl spår382 poäng Godkänd Nyström Hans-Erik och Thelin Thorsten

1980-08-10 Älvsbyn SBK
Polarmarkens Tapperakl spår264.5 poäng Uppflyttad
Honkenakl spår249 poäng Uppflyttad

1980-08-02 Kungsör SBK
Dewmist Hasty-Searchakl172 poäng Godkänd Högman Lars och Ringqvist Kurt

1980-07-13 Piteå SBK
Respons Bandi-Tenakl spår232.5 poäng Uppflyttad Bahlenberg Eric och Lindfors Torgny
Blåguls's Kung Luckyakl spår190.5 poäng Godkänd Bahlenberg Eric och Lindfors Torgny
LP Pallywoods Sun Surprice173 poäng Bahlenberg Eric

1980-06-15 Värnamo SBK
SE BCH Ringoakl spår223.5 poäng Godkänd Sporrong Monica och Svensson Kent

1980-06-15 Nybro SBK
SE LCH Arguslkl spår322.5 poäng Godkänd Israelsson Folke och Råberg Jonny

1980-06-14 Skellefteå SBK
Dreamrollhkl sök383 poäng Godkänd Göransson Sven-Åke och Hedlund Sven-Are
Honkenakl184 poäng Godkänd Häggström Rolf och Garvill Jörgen

1980-06-11 Märsta-Sigtuna SBK
LP Martinakl sök187.5 poäng Godkänd Johansson Nils och Klaar Birgitta

1980-06-08 Hässleholm SBK
Dainty's Kaiserakl174.5 poäng Godkänd

1980-06-08 Bro/Håbo SBK
Tai Wind's Christofferekl spår484 poäng Godkänd Karlsson Bo och Andersson Karl-Allan

1980-06-08 Kristianstad SBK
Cannon163 poäng

1980-06-08 Växjö SBK
Sangakl spår186 poäng Godkänd Blomkvist Lars och Larsson Tommy

1980-06-07 Järfälla SBK
Darlingakl spår205.5 poäng Godkänd Ohlsson Nils och Ericson Gunnar
Tin-Tinakl spår176.5 poäng Godkänd Ohlsson Nils och Ericson Gunnar
Dewmist Hasty-Searchakl spår170.5 poäng Godkänd Ohlsson Nils och Ericson Gunnar

1980-06-03 Tyresö SBK 800604
LP Rareakl spår229 poäng Uppflyttad Märgel Ragne och Cederholm Sven
Ciconiaakl spår227.5 poäng Uppflyttad Märgel Ragne och Cederholm Sven
Solurets Mark-Ye-Wellakl spår188.5 poäng Godkänd Märgel Ragne och Cederholm Sven

1980-06-01 Nässjö SBK
Othelloekl spår449.5 poäng Godkänd Brorson Arne och Imland Åke

1980-06-01 Malmö SBK
Aliakl spår265.5 poäng Uppflyttad Lindberg Sture och Prahl Erik
Ullsjöns Janaakl sök204 poäng Godkänd Vestertorp Karl och Wilén Gert
LP Saccoakl spår195.5 poäng Godkänd Johansson Margit och Lorentzen Gunvor

1980-06-01 Linköping SBK
Rabalderakl spår250.5 poäng Uppflyttad Björkman Åke och Andersson Lars

1980-06-01 Kalmar SBK
Labanakl spår228 poäng Godkänd Johansson Curt och Blomdahl Börge

1980-06-01 Emmaboda SBK
Solkustens Kangaroolkl sök313 poäng Godkänd Svensson Ingrid och Carlsson Runo

1980-05-31 Umeå SBK
Dreamrollhkl sök462.5 poäng Uppflyttad Sehlström Samuel
Janosakl spår245 poäng Uppflyttad Sehlström Kerstin

1980-05-31 Östersund SBK
Glenrose Ace-Acrollakl spår237 poäng Uppflyttad Thelin Thorsten och Arnstål Ove

1980-05-31 Väsby SBK
LP Martinakl232.5 poäng Godkänd Apelgren Britt och Andersson Ylva

1980-05-31 Umeå SBK
Dreamrollhkl sök462.5 poäng Uppflyttad Sehlström Samuel
Janosakl spår245 poäng Uppflyttad Sehlström Kerstin

1980-05-31 Sthlms-Avd SBK
Colindaekl sök454 poäng Godkänd Lannerbäck Alf och Gademar Roland

1980-05-26 Skanör-Falsterb SBK
LP Golden Days Linus190 poäng Pettersson Axel
Ali188 poäng Andersson Kurt
Sebastian174 poäng Pettersson Axel
Fetchings Natalie174 poäng Lundquist Åke L
LP Fetchings Gioppa155 poäng Andersson Kurt

1980-05-26 Örnsköldsvik SBK
Tussieekl spår522.5 poäng Godkänd Altin Britt och Nyström Hans-Erik

1980-05-26 Avesta SBK
SE UCH FI UCH INT UCH Dancing-Elindaakl spår169 poäng Godkänd Lindfors Kurt och Frisk Sonja

1980-05-26 Eskilstuna SBK
SE BCH Westerner Golden Wizardekl sök477.5 poäng Godkänd Karlsson Lennart och Gimby Stig
Erosakl spår235 poäng Godkänd Nordgren Jan och Carnbrand Kjell
Tiebreak Palisanderakl spår221 poäng Godkänd Nordgren Jan och Carnbrand Kjell

1980-05-26 Hallsberg SBK
LP Dibaakl spår210.5 poäng Godkänd Johansson Åke och Samuelsson Sven

1980-05-26 Sala SBK
Wheelers Glennhkl spår403 poäng Godkänd Höglund Tim
Prixahkl spår390.5 poäng Godkänd Höglund Tim
Arbushkl spår365.5 poäng Godkänd Höglund Tim

1980-05-25 Grums AFBD/SBK
Tai Wind's Donovan173 poäng

1980-05-25 Nora SBK
SE BCH Westerner Golden Wizardekl sök559.5 poäng Cert Gimby Stig och Skoglöf Sune

1980-05-24 Skellefteå SBK
Honken144 poäng Johansson Birger

1980-05-24 Märsta-Sigtuna SBK
Adam160 poäng Trillcott Nils

1980-05-24 Tierp SBK
Tai Wind's Christofferekl spår559.5 poäng Certpoäng Larsson Lars Göran och Lund Rolf

1980-05-21 Vällingby SBK
Adam137 poäng Magnusson Bo

1980-05-18 Vimmerbyorten SBK
Gullbackens Cindy253 poäng Petterson Gösta
SE LCH Gullbackens Nalle230 poäng Petterson Gösta
Gullbackens Playboy153 poäng Petterson Gösta
Cilla152 poäng Petterson Gösta

1980-05-18 Piteå SBK
SE LCH LP Blåguls's Greif268 poäng Sahlenberg Eric
Polarmarkens Winnie189 poäng Sahlenberg Eric
Polarmarkens Gissa178 poäng Sahlenberg Eric
Colonel-Eddy177 poäng Sahlenberg Eric
Polarmarkens Fuxa161 poäng Sahlenberg Eric

1980-05-18 Lomma SBK
SE LCH SE BCH Hera272 poäng Petersson Bert
Ali189 poäng Pettersson Axel
Sebastian185 poäng Mohlin Arne
Skeda Tosca168 poäng Mohlin Arne

1980-05-18 Kind SBK
Pengelli Genevieve162 poäng Börjesson Inger
Vallåsens M.a.156 poäng Börjesson Inger
Roseman145 poäng Börjesson Inger
John-Blunds Carry113 poäng Börjesson Inger

1980-05-18 Karlshamn SBK
Appleblossom170 poäng
Woodgrove Assi169 poäng
Charli162 poäng
Woodgrove Arro162 poäng
Trisoblues Effendi156 poäng
SE LCH LP Minett154 poäng
Lorry140 poäng
Woodgrove Anya112 poäng

1980-05-18 Kalmar SBK
Hilma180 poäng Lindqvist Ivan
Roghöjdens Lotus137 poäng Lindqvist Ivan

1980-05-18 Göteborg SBK
Johnblunds Danilo150 poäng Gustavsson Willy

1980-05-18 Öland SBK
Fetchings Fredrik-The-Kingakl spår224.5 poäng Uppflyttad Johansson Sture och Blomdahl Börge
Labanakl spår186.5 poäng Godkänd Johansson Sture och Blomdahl Börge

1980-05-18 Gävle SBK
SE LCH Ajaxekl spår554 poäng Godkänd

1980-05-18 Lindesberg SBK
Bonzoakl spår160 poäng Godkänd Kropp Ingegärd och Johansson Åke

1980-05-18 Mönsterås SBK
Chappoekl spår485.5 poäng Godkänd Grahn Bo och Falkholm Jan

1980-05-18 Piteå SBK
Bathlerlkl spår425 poäng Godkänd Lindfors Torgny och Nilsson Greta
Ash-Tonakl spår212 poäng Godkänd Lindfors Torgny och Nilsson Greta

1980-05-18 Tranås SBK
SE LCH Basseakl spår212.5 poäng Godkänd

1980-05-17 Enköping AFBF/SBK
Darling185 poäng Valgeborg Gunnar
Dewmist Hasty-Search118 poäng Valgeborg Gunnar

1980-05-17 Strömstad SBK
Borgia120 poäng

1980-05-17 Eskilstuna SBK
Ärnagårdens Dennis149 poäng Brunn K-Wictor
SE UCH FI UCH INT UCH Dancing-Elinda134 poäng Brunn K-Wictor

1980-05-17 Ed SBK
LP Povel155 poäng Wihlborg Åke

1980-05-17 Österåker SBK
Trollbäckens Isebellakl spår237 poäng Uppflyttad Alvrud Karl-Gustav och Forsberg Lennart

1980-05-17 Motala SBK
SE LCH Clown's Filipinakl239 poäng Godkänd Mattsson Maj

1980-05-17 Borlänge SBK
SE BCH Westerner Golden Wizardekl sök475.5 poäng Godkänd Skoglund Marianne och Järveläinen Reijo

1980-05-15 Nora SBK
LP Westerner Indu184 poäng Sangeus Åke

1980-05-15 Värmdö SBK
LP Pikina136 poäng Palmäng Sven
SE LCH LP Simbas Rootie-Tootie121 poäng Palmäng Sven

1980-05-15 Mjölby SBK
SE LCH LP Cardinal176 poäng Ockelberg Ragnar
SE LCH Argus143 poäng
SE LCH Sesam138 poäng

1980-05-15 Landskrona SBK
LP Sandemars Y. Rinaldo161 poäng Petersson Bert

1980-05-15 Eslöv SBK
SE LCH SE BCH Hera252 poäng Nilsson Bertil
Skeda Tosca142 poäng Nilsson Bertil

1980-05-15 Alingsås SBK
Guldklimpens Såvisst142 poäng Gudmunds Laila

1980-05-15 Roslagen SBK
SE BCH Westerner Golden Wizardekl sök502 poäng Godkänd Andersson Karl A

1980-05-15 Värmdö SBK
Tai Wind's Christofferekl spår491 poäng Godkänd Moberg Lars O

1980-05-11 Härnösand SBK
Amigoh144 poäng Bergman Mats

1980-05-11 Växjö SBK
Fetchings Fredrik-The-King173 poäng Magnusson Ingvar
Goldax Dancing Doll147 poäng Magnusson Ingvar

1980-05-11 Vara-Grästorp SBK
Johnblunds Danilo192 poäng Klaar Karlerik

1980-05-11 Tyresö SBK
Solurets Mark-Ye-Well132 poäng 0000033795

1980-05-11 Sö Gotland SBK
Pallywoods Darling Dixie159 poäng Boberg Urban

1980-05-11 Sydöstra Skåne SBK
Skeda Tosca131 poäng

1980-05-11 Mark SBK
Vallåsens Roxy123 poäng Nordlander Dag

1980-05-11 Luleå SBK
Polarmarkens Tapper172 poäng Höggren Jonas
Polarmarkens Gissa160 poäng Höggren Jonas
Bella139 poäng Höggren Jonas

1980-05-11 Kristinehamn SBK
Sita155 poäng

1980-05-11 Kristianstad SBK
Appleblossom190 poäng
Flickan189 poäng
Trisoblues Effendi176 poäng
Lorry169 poäng
Afrodite157 poäng
Lady151 poäng

1980-05-11 Göteborg SBK
Bonnie167 poäng Nicklasson Elof
Biseaya163 poäng Nicklasson Elof
Bäckastigens Oskar153 poäng Nicklasson Elof
Benita108 poäng Gustavsson Bengt

1980-05-11 Kristianstad SBK
SE LCH SE BCH Herahkl spår452.5 poäng Godkänd

1980-05-11 Lidköping SBK
Linusakl spår229.5 poäng Uppflyttad

1980-05-11 Katrineholm SBK
Delightful-Eveakl225 poäng Uppflyttad Nyberg Per-Åke och Wernström Berta

1980-05-11 Karlskrona SBK
Solkustens Jalapakl spår188.5 poäng Godkänd

1980-05-11 Haninge SBK
SE BCH Donhkl sök477 poäng Uppflyttad Trillcott Nils och Pettersson Börje

1980-05-11 Enköping SBK
Arbushkl spår334.5 poäng Godkänd

1980-05-10 Sthlm Sö SBK
LP Penderetta152 poäng Davidsson Kjell

1980-05-10 Sandviken SBK
SE LCH Oxundas Crested Lark272 poäng
SE LCH Ajax251 poäng
Gammelbyns Jasmin161 poäng
Happy151 poäng

1980-05-10 Boxholm SBK
SE LCH Basse175 poäng Petersson Gösta
SE LCH Sesam157 poäng Andersson Thorvald
SE LCH Argus156 poäng Andersson Thorvald
Pallywoods Wishing Cap137 poäng Petersson Gösta

1980-05-10 Surahammar SBK
SE BCH Westerner Golden Wizardekl sök555 poäng Cert Jansson Bo

1980-05-10 Forshaga-Deje SBK
Trogens Andorralkl spår500.5 poäng Uppflyttad

1980-05-08 Väsby SBK
LP Sebastian167 poäng Andersson Karl A
Peladilla131 poäng Andersson Karl A
Dainty's Only You104 poäng Andersson Karl A

1980-05-04 Lund SBK
SE LCH SE BCH Hera299 poäng
Björkenäs Bonny177 poäng Mohlin Arne
Bianca174 poäng Mohlin Arne
LP Sandemars Y. Rinaldo158 poäng Pettersson Axel
Pim-Pim148 poäng Mohlin Arne
Bestboy111 poäng Mohlin Arne

1980-05-04 Öland SBK
LP Holger170 poäng
Adam164 poäng
Fetchings Fredrik-The-King151 poäng
Hilma144 poäng

1980-05-04 Tollarp SBK
Lorry178 poäng Samuelsson Ragnar
LP Bonnie-Connie162 poäng Samuelsson Ragnar

1980-05-04 Nyköping SBK
SE LCH Fatima246 poäng Nilsson Erland

1980-05-04 Mälarö SBK
Tai Wind's Christoffer241 poäng Jonsson Bertil

1980-05-04 Markaryd SBK
Blåguls's Jessany167 poäng Dahl Lars-Olof
Dainty's Peacemaker156 poäng Dahl Lars-Olof
Berry124 poäng Dahl Lars-Olof
Skeda Tosca119 poäng Johansson Nils
Trisoblues Freddie101 poäng Dahl Lars-Olof

1980-05-04 Tollarp SBK
Ariakl sök298.5 poäng Uppflyttad Eriksson Lennart och Holmberg Arne
Avilgrenadierakl sök287.5 poäng Uppflyttad Eriksson Lennart och Holmberg Arne
Woodgrove Arroakl spår284.5 poäng Uppflyttad Eriksson Lennart och Holmberg Arne
SE LCH Skeda Unmatchedakl spår253 poäng Uppflyttad Eriksson Lennart och Holmberg Arne

1980-05-04 Sölvesborg SBK
Nillalkl spår412.5 poäng Godkänd

1980-05-04 Lund SBK
Flickanakl spår239 poäng Uppflyttad Ohlsson Anders W
Tjalle-Aakl sök171.5 poäng Godkänd Wilén Gert

1980-05-04 Oskarshamn SBK
Othelloekl spår484.5 poäng Godkänd Axelsson Ingmar
Chappoekl spår451.5 poäng Godkänd Axelsson Ingmar

1980-05-03 Sthlm Avd SBK
Tai Wind's Christoffer246 poäng Jonsson Bertil
Pepperoni149 poäng Jonsson Bertil

1980-05-03 Uddevalla SBK
Derrolkl spår474 poäng Uppflyttad Olsson Bengt-Olof och Lundmark Sven-Oskar

1980-05-03 Borås SBK
Guldklimpens Såvisstakl172 poäng Godkänd Karlsson Sven

1980-05-01 Färgelanda SBK
Kornsäter's Lucky127 poäng Mellberg Sven-Håkan
Gus104 poäng Mellberg Sven-Håkan

1980-05-01 Västervik SBK
Othelloekl spår450 poäng Godkänd Petterson Gösta och Sandberg Olof

1980-05-01 Söderåsen SBK
SE LCH SE BCH Herahkl spår539 poäng Uppflyttad Jeppesen Benny


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021