Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 1999

Resultat i namnordning


1999-12-05 Malmö SBK
Inassicas Red Cloverakl spår260.7 poäng Uppflyttad Johnsson Lars och Klang Ingvar

1999-11-28 Ängelholm SBK
TJH LPI Trisoblues Purple High Classekl sök449.7 poäng Godkänd Ahlberg Alf och Björkqvist Cronje

1999-11-28 Skultuna SBK
Auratus Dodgeekl sök431 poäng Godkänd Hawée Göran och Landquist Inge

1999-11-28 Lidingö SBK
Crusade Notorious B I Gakl spår205.2 poäng Godkänd Ledin Jan och Domeij Ulf

1999-11-28 Hässleholm SBK
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlightlkl spår439.7 poäng Uppflyttad Lindahl Christer och Pallesen Tove
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuhkl spår492.2 poäng Godkänd Karlström Alf och Lindfalk Kenneth

1999-11-27 Hässleholm SBK
LPI Snärjets Bathso-Flipplkl spår511.7 poäng Uppflyttad Altenmark Sven och Jonsson Kurt
LPI SE LCH Dainty's Rain Or Shinelkl spår478 poäng Uppflyttad Altenmark Sven och Jonsson Kurt
TJH LPI Goldsand's Acapulcolkl spår0 poäng Ej godkänd Altenmark Sven och Jonsson Kurt

1999-11-21 Växjö SBK
Vassruggens Geir Heidnaakl spår269 poäng Uppflyttad Melin John och Kronqvist Carina

1999-11-21 Tollarp SBK
TJH LPI Hunderums Dylanlkl sök453.2 poäng Godkänd Andersson Stefan och Johansson Lars
Ängalids Lay Lady Layhkl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Stefan och Johansson Lars
LPI LPII LPIII Dragonen's Power Playhkl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Stefan och Johansson Lars
TJH LPI Trisoblues Purple High Classekl sök0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Jönsson Kjell

1999-11-21 Strängnäs SBK
TJH Goldenlines Magic Starakl spår217.5 poäng Godkänd Torstensson-Åberg Y och Strömbäck Göran

1999-11-20 Flen SBK
Goldmaster's Christaakl spår226.5 poäng Uppflyttad Hamnevik Maria och Hansson Ola

1999-11-14 Landskrona SBK
Jackyekl spår584.5 poäng Certpoäng Mortenssen Per och Prahl Leif
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår533.2 poäng Certpoäng Mortenssen Per och Prahl Leif

1999-11-13 Landskrona SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår597.7 poäng Cert Svensson Ronny och Wessman Göran
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Ronny och Wessman Göran

1999-11-13 Ulricehamn SBK
Eagle Star's Nick Faldoakl spår263 poäng Uppflyttad Andersson Patrik och Andersson Conny

1999-11-13 Strängnäs SBK
Vivaldiakl spår215.2 poäng Godkänd Lager Roland och Th-Åberg Anders

1999-11-13 Stenungsund SBK
Tessielkl sök457.5 poäng Godkänd Olausson Erik och Pettersson Lennart

1999-11-13 Saxnäs SBK
TJH LPI LPII Goldblossoms Don Ramonlkl spår0 poäng Ej godkänd Olsson Christer och Edner Helene

1999-11-13 Köping SBK
Auratus Dodgeekl sök0 poäng Ej godkänd Brandel Maria och Wittberg Roos Ewa

1999-11-07 Visby SBK
TJH Respons Vört-Tenhkl spår0 poäng Ej godkänd Boberg Inga-Maj och Berg Brita

1999-11-07 Uddevalla SBK
LPI LPII Yoko Yap's Anais Anaislkl spår441 poäng Godkänd Larsson Göran och Bucklin Lars

1999-11-07 Tollarp SBK
Av Melica Stolle-Jockeekl spår540.2 poäng Certpoäng Ljung Lars-Åke och Bengtsson Sten
SE BCH Filippa-Costomekl spår513.7 poäng Godkänd Nilsson Ewa och Nilsson Ingvar
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår507.2 poäng Godkänd Ljung Lars-Åke och Bengtsson Sten
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår475 poäng Godkänd Ljung Lars-Åke och Bengtsson Sten

1999-11-07 Piteå SBK
NORD VCH LPI LPIII SE UCH FI UCH SE&FI LCH Kabos Yakitalkl rph0 poäng Ej godkänd Berglund Inger och Berglund Rune
TJH Impulsive-Irkeekl sök0 poäng Ej godkänd Forsström Kurt och Larsson Mikael

1999-11-07 Osby SBK
Wintergold's Cornfieldakl219.7 poäng Godkänd Altenmark Sven och Jonsson Kurt

1999-11-07 Mark SBK
Eagle Star's Nick Faldoakl spår202.7 poäng Godkänd Rutgersson Per-Erik och Furvik Gunnar

1999-11-07 Karlskoga SBK
Auratus Dodgeekl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Bengt och Krantz Björn

1999-11-07 Hörby SBK
SE LCH Broadcast Magnumhkl sök0 poäng Ej godkänd Therup Anders och Björkman Claes
TJH LPI Trisoblues Purple High Classekl sök459.7 poäng Godkänd Ekberg Stig och Jönsson Kjell
Willowvalley's Riotekl sök0 poäng Ej godkänd Ekberg Stig och Jönsson Kjell

1999-11-06 Tollarp SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår586.2 poäng Cert Björkqvist Cronje och Borgenlöv Leif
Jackyekl spår498 poäng Godkänd Jönlid Anders och Hansson Mikael
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår480 poäng Godkänd Rylander Lars och Johansson Lars

1999-11-06 Säffle SBK
Mjaerumhögda's Golden Eagleekl spår498 poäng Godkänd Nordström Sven-Inge och Andersen Helge

1999-11-06 Olofström SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår575.2 poäng Cert Sundin Leif och Lindholm Lars

1999-10-31 Sölvesborg SBK
Av Melica Stolle-Jockehkl sök423.5 poäng Godkänd Cederquist Göran och Ivarsson Ulf
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuhkl sök376.5 poäng Godkänd Cederquist Göran och Ivarsson Ulf
SE BCH Alnas Bellmanekl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Ewa och Nilsson Ingvar

1999-10-31 Oxie SBK
SE LCH Måsvingens Carmencitaakl sök288.7 poäng Uppflyttad Ahlberg Alf och Borgenlöv Leif
Moorman's Always Sparkling Eyesakl sök228.7 poäng Uppflyttad Ahlberg Alf och Borgenlöv Leif

1999-10-31 Halmstad SBK
Inassicas Comtesseakl spår257.7 poäng Uppflyttad Larsson Bengt H och Hedenberg Birgitta

1999-10-30 Nynäshamn SBK
Lisabackens Listige Lukaslkl spår519 poäng Uppflyttad Olsson Göran och Olsson Leif
Lisabackens Afroditelkl spår373.7 poäng Godkänd Olsson Göran och Olsson Leif

1999-10-30 Mullsjö SBK
Kaffestugans Harryboylkl spår534.7 poäng Uppflyttad Andersson Per-Olof och Althorn Britta

1999-10-30 Flen SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildlkl sök528 poäng Uppflyttad Nilsson Börje och Johansson Thomas
Auratus Dodgeekl sök406.2 poäng Godkänd Melin Rolf och Melin Märta-Klara

1999-10-24 Trollhättan SBK
SE BCH Doubleuse Apaschehkl sök0 poäng Ej godkänd Henriksson Göran och Järvholm Ove

1999-10-24 Sundsvall SBK
TJH Impulsive-Irkeekl sök0 poäng Ej godkänd Andremo Ann Christin och Nilsson Staffan

1999-10-24 Malmö SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Mehkl spår0 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Johansson Kenneth

1999-10-24 Landskrona SBK
Inassicas Eyebrightlkl sök395.5 poäng Godkänd Lindergård Per och Ahlqvist Barry
LPI LPII LPIII Dragonen's Power Playhkl sök428.7 poäng Godkänd Lindergård Per och Ahlqvist Barry

1999-10-24 Höör SBK
Willowvalley's Riotekl sök0 poäng Ej godkänd Öberg Åke och Hansson Michael

1999-10-23 Åstorp SBK
Jackylkl sök548 poäng Uppflyttad Nordström Åke och Therup Anders
TJH LPI Trisoblues Purple High Classekl sök400.5 poäng Godkänd Bjädefors Jan och Ljung Lars-Åke

1999-10-23 Göteborgsavd SBK
Tessielkl sök489.7 poäng Uppflyttad Ek Björn och Brocker Björn

1999-10-17 Ljungby SBK
Vassruggens Geir Heidnaakl spår222 poäng Godkänd Sandström Bo och Hjelm Magnus

1999-10-17 Eslöv SBK
Moondaisy Incredible Isabellelkl sök0 poäng Ej godkänd Jönsson Arne och Johansson Kenneth

1999-10-17 Degerfors SBK
LPI LPII LPIII Dragonen's Power Playhkl sök478.7 poäng Godkänd Haeggblom Bjellå A och Sandahl Roger
Auratus Dodgeekl sök475.5 poäng Godkänd Haeggblom Bjellå A och Sandahl Roger

1999-10-16 Vetlanda SBK
Guldruschen's Thrilling Rhapsodyakl spår251 poäng Uppflyttad Karlsson Annbritt och Melin Hans

1999-10-16 Hultsfred SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildlkl sök463.2 poäng Godkänd Evhammar Roland och Karlsson Valdemar

1999-10-10 Örnsköldsvik SBK
TJH Impulsive-Irkeekl sök532.7 poäng Certpoäng Svensson Lena och Berglund Thure

1999-10-10 Visby SBK
TJH Respons Vört-Tenlkl sök422.5 poäng Godkänd Larsson Elisabeth och Pettersson Rune

1999-10-10 Lund SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår541.2 poäng Certpoäng Wilén Gert och Nilsson Leif

1999-10-09 Lund SBK
Jackyekl spår541.7 poäng Certpoäng Thornqvist Siv och Persson Sven-Börje

1999-10-09 Roslagen SBK
Crusade Notorious B I Gakl spår200.5 poäng Godkänd Sigfridsson Alf och Andersson Rolf

1999-10-09 Märsta/Sigtuna SBK
Gleaming Sladge-Hammerlkl sök221.7 poäng Ej godkänd Nyman Kjell och Andersson Göran

1999-10-03 Umeå SBK
Idkas X-Oakl spår250 poäng Uppflyttad Säfvenberg Pia och Nordström Lena

1999-10-03 Trollhättan SBK
Cheer's Three Is A Croudakl spår259 poäng Uppflyttad Henriksson Eva och Henriksson Göran

1999-10-03 Timrå SBK
Hazel Eye's Busy Benjieakl sök249.2 poäng Uppflyttad Gelland Per Olof och Mårtensson Peter

1999-10-03 Sölvesborg SBK
Trisoblues Winter Victoryakl spår242.5 poäng Uppflyttad Karlström Alf och Ohlsson Olof

1999-10-03 Oxelösund SBK
Gleaming Sladge-Hammerlkl sök0 poäng Ej godkänd Hansson Ola och Alfredsson Jan

1999-10-03 Oskarström SBK
Anjuszkalkl sök0 poäng Ej godkänd Eriksson Lennart och Rolfsson Tom

1999-10-03 Nordmaling SBK
SE VCH TJH LPI Nipdalens Cinderellalkl spår375.5 poäng Godkänd Berglund Thure och Jonsson Allan

1999-10-02 Finspång SBK
Auratus Dodgeekl sök442.7 poäng Godkänd Lundholm Lars och Fridh Ingemar

1999-10-02 Elfsborg SBK
Dream Max Easter Personalityakl61 poäng Ej godkänd Åsegård Åsa och Börjesson Inger

1999-09-26 Eslöv SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår534.7 poäng Godkänd Borgenlöv Leif och Lindkvist Lars

1999-09-26 Norrköping SBK
LPI SE LCH Colgolds Rudolfekl spår586.2 poäng Certpoäng Klasson Göran och Andersson Rolf
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår565.7 poäng Certpoäng Nyman Rolf och Melin Rolf

1999-09-26 Ö:a Härjedalen SBK
Lisabackens Afroditelkl spår354.2 poäng Godkänd Andersson John-Åke och Åhlén Kenth

1999-09-26 Åseda/Lenhovda SBK
Hunderums Cinnaekl spår583.2 poäng Certpoäng Petersson Gunnar och Kronqvist Carina
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår572.2 poäng Certpoäng Petersson Gunnar och Kronqvist Carina

1999-09-26 Åhus SBK
TJH LPI Trisoblues Purple High Classekl sök0 poäng Ej godkänd Bark Ingemar och Perslöv Claes

1999-09-26 Kristianstad SBK
Blues-Vanzanthkl spår461.7 poäng Godkänd Johnsson Marianne och Perslöf Jan
Willowvalley's Riothkl spår0 poäng Ej godkänd Johnsson Marianne och Perslöf Jan

1999-09-26 Kil SBK
SE LCH LP Ringmaster Golden Boyekl spår538 poäng Certpoäng Krantz Björn och Axelsson Stefan
Mjaerumhögda's Golden Eagleekl spår486 poäng Godkänd Krantz Björn och Axelsson Stefan
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Louekl spår467 poäng Godkänd Krantz Björn och Axelsson Stefan

1999-09-26 Kalix SBK
LPI LPII LPIII Solstrimmans Arctic Applecakeekl spår0 poäng Ej godkänd Forsström Karin och Forsström Kurt

1999-09-26 Hjo SBK
TJH LPI Kohagslyckans Fonzoakl spår270.5 poäng Uppflyttad Hall Bengt-Evert och Bergström Göran

1999-09-26 Falkenberg SBK
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår492.7 poäng Godkänd Rolfsson Tom och Berg Roger
Jackyekl spår492.7 poäng Godkänd Rolfsson Tom och Berg Roger
LP SE BCH Heesa Meesas Super-Tageekl spår0 poäng Ej godkänd Rolfsson Tom och Berg Roger

1999-09-25 Eslöv SBK
Jackyekl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Leif och Lindergård Per

1999-09-25 Norrköping SBK
Annielkl spår557.2 poäng Uppflyttad Karlsson Jan Erik och Gadd Annlouise

1999-09-25 Mjölby SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök467.5 poäng Godkänd Qvarfordt Charina och Johansson Anders
Auratus Dodgeekl sök0 poäng Ej godkänd Qvarfordt Charina och Johansson Anders

1999-09-25 Malung SBK
Sandfield's Super Ben Joeakl spår244.2 poäng Uppflyttad Deregård Lars och Gustafsson Anita

1999-09-25 Kristianstad SBK
TJH Respons Yoghurt-Tenlkl spår517.5 poäng Uppflyttad Eriksson Lennart och Johansson Lars
SE LCH Porteur's Zamoralkl spår0 poäng Ej godkänd Eriksson Lennart och Johansson Lars

1999-09-25 Kalix SBK
NORD VCH LPI LPIII SE UCH FI UCH SE&FI LCH Kabos Yakitahkl spår453.5 poäng Godkänd Forsström Karin och Forsström Kurt
Pennygirls Tracyakl spår0 poäng Ej godkänd Forsström Karin och Forsström Kurt

1999-09-19 Smålandsstenar SBK
Jackyekl spår581.2 poäng Certpoäng Herdy Franz och Gustafsson-Krafft Ko

1999-09-19 Ystad SBK
Kullamannens Gilberthkl spår0 poäng Ej godkänd Jönsson Kjell och Altenmark Sven

1999-09-19 V:a Medelpad SBK
Hazel Eye's Busy Bagatelleakl spår247 poäng Uppflyttad Filin Larry och Karlsson Bertil

1999-09-19 Rödeby SBK
Hunderums Cinnaekl spår0 poäng Ej godkänd Evhammar Roland och Bäckman Sonny

1999-09-19 Ljungby SBK
TJH LPI Trisoblues Purple High Classekl sök486.5 poäng Godkänd Melin John och Jakob Peter

1999-09-19 Forshaga SBK
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Louekl spår495.5 poäng Godkänd Larsson Kjell och Östlund Bo

1999-09-18 Vadstena SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök406.5 poäng Godkänd Klasson Göran och Nilsson Berth
Auratus Dodgeekl sök513.5 poäng Godkänd Klasson Göran och Nilsson Berth

1999-09-18 Märsta/Sigtuna SBK
Vivaldiakl spår222.7 poäng Godkänd Jansson Eva och Andersson Göran

1999-09-18 Lesseboorten SBK
SE U(U)CH Guldruschen's Sweet and Sourlkl spår521 poäng Uppflyttad Bäckman Sonny och Melin John

1999-09-18 Arvidsjaur SBK
SE VCH LPI SE LCH Solstrimmans Arctic Creamcakelkl spår0 poäng Ej godkänd Olovsson Eva och Olovsson Torbjörn

1999-09-12 Nässjö SBK
SE LCH Porteur's Zamoralkl spår0 poäng Ej godkänd Lindberg Dennis och Karlsson Annbritt

1999-09-12 Malmö SBK
Willowvalley's Riotekl sök510 poäng Godkänd Svensson Ronny och Jönsson Kjell
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår429.7 poäng Godkänd Borgenlöv Leif och Cronhamn Eva-Lena

1999-09-12 Linköping SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorseekl spår510.5 poäng Godkänd Hansson Hans-Erik och Melin Rolf

1999-09-12 Kind SBK
LPII Respons Åvet-Tenlkl spår407.7 poäng Godkänd Åsegård Åsa och Jonsson Torbjörn

1999-09-12 Karlskrona SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår580.7 poäng Certpoäng Blomdahl Börge och Cederquist Göran
Jackyekl spår528 poäng Certpoäng Lindfalk Kenneth och Eriksson Ronny
SE BCH Filippa-Costomekl spår438 poäng Godkänd Lindfalk Kenneth och Eriksson Ronny
SE BCH Alnas Bellmanekl spår0 poäng Ej godkänd Lindfalk Kenneth och Eriksson Ronny
LP Av Melica Charlie Brownekl spår0 poäng Ej godkänd Lindfalk Kenneth och Eriksson Ronny
Av Melica Stolle-Jockeekl spår0 poäng Ej godkänd Blomdahl Börge och Cederquist Göran

1999-09-11 Sölvesborg SBK
TJH Respons Yoghurt-Tenlkl spår368.5 poäng Godkänd Johnsson Marianne och Thorell Per-Arne

1999-09-11 Njurunda SBK
TJH Impulsive-Irkeekl sök436.5 poäng Godkänd Forslund Lars-Göran och Andersson Reidar

1999-09-11 Linköping SBK
Auratus Dodgeekl sök522.2 poäng Certpoäng Hallin Roger och Erlandsson Ulf

1999-09-11 Filipstad SBK
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Louekl spår495.5 poäng Godkänd Skoglöf Sune och Krantz Björn

1999-09-11 Falbygden SBK
TJH Dalsäters Herminehkl sök344 poäng Godkänd Svensson Bo och Våring Arne

1999-09-11 Boden SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Good Morning Doriaakl spår254 poäng Uppflyttad Forsström Karin och Forsström Kurt
Trollsångens Hel-Geakl spår230.2 poäng Uppflyttad Forsström Karin och Forsström Kurt
Pennygirls Tracyakl spår171.5 poäng Godkänd Forsström Karin och Forsström Kurt

1999-09-05 Östersund SBK
TJH Impulsive-Irkeekl sök0 poäng Ej godkänd Andersson John-Åke och Wiklund Stiven

1999-09-05 Söderhamn SBK
SE LCH Lisabackens Artemislkl spår497.5 poäng Uppflyttad Hagelin Göran och Lindgren Laila

1999-09-05 Luleå SBK
TJH LPI Afroditehkl spår439.5 poäng Godkänd Olovsson Eva och Norén Thorbjörn

1999-09-05 Kalmar SBK
TJH LPI Goldsand's Acapulcolkl spår0 poäng Ej godkänd Lundgren Peter och Johnsson Marianne

1999-09-05 Hällefors SBK
Auratus Dodgeekl sök507 poäng Godkänd Sander Karin och Karlsson Kristina

1999-09-05 Halmstad SBK
Kullamannens Gilberthkl spår426 poäng Godkänd Rolfsson Tom och Johansson Ingvar

1999-09-05 Sydöstra Skåne SBK
Jackyekl spår518 poäng Godkänd Ottosson Birgit och Jönlid Anders
SE BCH Alnas Bellmanekl spår0 poäng Ej godkänd Ottosson Birgit och Jönlid Anders

1999-09-05 Laholm SBK
SE VCH LPII LPIII LP Tallhyddans Quality Girlekl spår456 poäng Godkänd Svensson Sven-Olof och Brorsson Kenneth

1999-09-04 Öland SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår507 poäng Godkänd Von Krusenstjerna U och Ottosson May

1999-09-04 Sydöstra Skåne SBK
Av Melica Stolle-Jockeekl spår563.7 poäng Certpoäng Losell Bengt och Nilsson Leif
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår530.2 poäng Certpoäng Björkman Claes och Johansson Hans

1999-09-04 Laholm SBK
Goldensafe's Great-Mowgliekl spår447.2 poäng Godkänd Rolfsson Tom och Remse Ronny
TJH LPI LPII LPIII Snärjets Elliott-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Brorsson Kenneth och Henningsson Lasse

1999-09-04 Valdemarsvik SBK
Waterfreak's Good As Goldakl spår263.2 poäng Uppflyttad Ax Lennart och Johansson Anders
LPII Gullbackens Queen Idaakl spår166.2 poäng Godkänd Ax Lennart och Johansson Anders

1999-09-04 Sundsvall SBK
Hazel Eye's Busy Bagatelleakl191.5 poäng Godkänd Nyström Hans och Åhlén Kenth

1999-09-04 Stenungsund SBK
LPI Eagle Star's Honey Cakeakl sök228.5 poäng Uppflyttad Andersson Klas-Göran och Olausson Erik

1999-09-04 Råådalen SBK
LPI LPII LPIII Dragonen's Power Playhkl sök407.5 poäng Godkänd Mårtensson Per och Cronhamn Eva-Lena
Ängalids Lay Lady Layhkl sök390.5 poäng Godkänd Mårtensson Per och Cronhamn Eva-Lena

1999-09-04 Herrljunga SBK
SE BCH Doubleuse Apaschehkl sök0 poäng Ej godkänd Alaby Kjell-Arne och Fredriksson Lennart

1999-09-04 Bengtsfors SBK
LPI LPII Yoko Yap's Anais Anaislkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Inge och Larsson Christer

1999-08-29 Värmdö SBK
SE VCH Respons Ynnest-Tenakl spår267.7 poäng Uppflyttad Johansson Mats och Rasmussen Leif

1999-08-29 Oxie SBK
Kullamannens Gilberthkl spår452.5 poäng Godkänd Ahlberg Alf och Frid Crispin

1999-08-27 Skövde SBK/SM
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår Plac:007573.7 poäng Certpoäng Jönsson Kjell och Karlström Tommy
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanovaekl spår Plac:004597.2 poäng Certpoäng Jönsson Kjell och Karlström Tommy

1999-08-22 Mora SBK
LPI LPII Poetry's Fröken Julieakl spår254.5 poäng Uppflyttad Ohlsson Rita och Deregård Lars

1999-08-22 Bjuv SBK
Kullamannens Gilberthkl spår0 poäng Ej godkänd Jonsson Kurt och Sjöstrand Yvonne
LPI SE LCH Snärjets Edvin-Flipphkl spår0 poäng Ej godkänd Jonsson Kurt och Sjöstrand Yvonne

1999-08-21 Borlänge SBK
Future's Jailbreakerakl spår166.7 poäng Godkänd Söderholm Ove och Edbäck Mats

1999-08-15 Kristianstad SBK
Trisoblues Winter Victoryakl200.5 poäng Godkänd Altenmark Sven och Nilsson Ewa
Goldstep Big Bangakl191 poäng Godkänd Altenmark Sven och Nilsson Ewa

1999-08-14 Malmen SBK
LPI LPII LPIII Solstrimmans Arctic Applecakeekl spår428.2 poäng Godkänd Hagstedt Lennart och Nergård O

1999-08-14 Kind SBK
Eagle Star's Nick Faldoakl spår142.2 poäng Ej godkänd Viktorsson Barbro och Sundqvist Anette

1999-08-14 Bengtsfors SBK
SE BCH Doubleuse Apaschehkl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Inge och Johansson Kjell

1999-08-08 Vadstena SBK
Troylinds Cindyhkl spår0 poäng Ej godkänd Martens Lena och Nilsson Berth

1999-08-08 Uddevalla SBK
Cheer's Three Is A Croudakl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Göran och Wasström Ingegerd

1999-08-08 Piteå SBK
NORD VCH LPI LPIII SE UCH FI UCH SE&FI LCH Kabos Yakitahkl spår0 poäng Ej godkänd Åhlén Kenth och Larsson Jens

1999-08-08 N:a Gotland SBK
TJH Respons Vört-Tenlkl sök392.7 poäng Godkänd Appelqvist A-M och Nylander Marie

1999-08-08 Katrineholm SBK
Auratus Dodgeekl sök533.5 poäng Certpoäng Alfredsson Jan och Johansson Karl-Henry

1999-08-08 Falun SBK
Future's Jailbreakerakl spår162.2 poäng Godkänd Fältman Charlie och Fors Gunnar

1999-08-08 Burlöv SBK
Willowvalley's Riotekl sök514 poäng Godkänd Persson Sven-Börje och Lindegård Per

1999-08-08 Oskarshamn SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår611.5 poäng Cert Kronqvist Carina och Petersson Gunnar

1999-08-07 Oskarshamn SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår537 poäng Certpoäng Von Krusenstjerna U och Petersson Gunnar
Hunderums Cinnaekl spår482.2 poäng Godkänd Von Krusenstjerna U och Petersson Gunnar

1999-08-07 Svalöv SBK
LPI Göros Golden Denver Damehkl spår381 poäng Godkänd Mortenssen Per och Nordström Åke
Kullamannens Gilberthkl spår0 poäng Ej godkänd Mortenssen Per och Nordström Åke

1999-08-07 Munkedal SBK
LPI LPII Yoko Yap's Anais Anaislkl spår0 poäng Ej godkänd Fagerberg Bengt och Hyrén Bertil

1999-08-07 Hagfors SBK
Mjaerumhögda's Golden Eagleekl spår424 poäng Godkänd Zaring Åke och Claesson Gunnar

1999-08-06 Hässleholm SBK
TJH LPI LPII Duvkullans Sisulkl sök465.5 poäng Uppflyttad Krüger Carola och Lindahl Christer
Av Melica Stolle-Jockehkl sök460.2 poäng Godkänd Krüger Carola och Lindahl Christer

1999-08-01 Tranås SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår544.7 poäng Certpoäng Herdy Peter och Nyman Rolf
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorseekl spår529.2 poäng Godkänd Herdy Birgitta och Johansson Roland

1999-08-01 V:a Medelpad SBK
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlightlkl spår385.2 poäng Godkänd Attefjord Lennart och Jernkrok Håkan

1999-07-31 Tranås SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår589 poäng Certpoäng Johansson Roland

1999-07-31 V:a Medelpad SBK
SE LCH Doubleuse Carrotekl spår524.5 poäng Certpoäng Cedendahl Bert och Norrman Roland
SE VCH LPII LPIII LP Tallhyddans Quality Girlekl spår494 poäng Godkänd Andersson John-Åke och Ahlström Mats-Åke

1999-07-25 Mariestad SBK
Auratus Dodgeekl sök0 poäng Ej godkänd Abrahamsson Christin och Wennerberg Anders

1999-07-18 Järvsö SBK
SE LCH Doubleuse Carrotekl spår0 poäng Ej godkänd Fridh Ingemar och Karlsson Hans
SE BCH Filippa-Costomekl spår0 poäng Ej godkänd Fridh Ingemar och Karlsson Hans

1999-07-04 Tidaholm SBK
TJH Dalsäters Herminehkl sök0 poäng Ej godkänd Moberg Gösta och Andersson Per-Olof

1999-07-04 Mjölby SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Hans-Erik och Svensson Siewert

1999-07-03 Tierp SBK
Vivaldiakl spår196.5 poäng Godkänd Snögren Enar och Hellström Eva

1999-07-03 Mjölby SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Qvarfordt Charina och Qvarfordt Kjell

1999-06-27 Motala SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök466 poäng Godkänd Lundholm Lars och Svensson Siewert
Auratus Dodgeekl sök532.5 poäng Certpoäng Lundholm Lars och Svensson Siewert

1999-06-27 Fagersta SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår586.2 poäng Certpoäng Johansson Anette och Elfström Ingemar

1999-06-25 Fagersta SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår561.5 poäng Certpoäng Eriksson Kent och Löfberg Åsa

1999-06-20 Elfsborg SBK
SE LCH SE BCH Av Melica Clark Kentekl spår527 poäng Certpoäng Marunga Lothar och Johansson Olle

1999-06-19 Luleå SBK
NORD VCH LPI LPIII SE UCH FI UCH SE&FI LCH Kabos Yakitahkl spår0 poäng Ej godkänd Bergström Per-Arne

1999-06-13 Knivsta SBK
Vivaldiakl spår191.7 poäng Godkänd Berg Marita och Bodin Birgitta

1999-06-12 Oxelösund SBK
Kaffestugans Harryboyakl spår254.5 poäng Uppflyttad Eriksson Sören och Hamnevik Maria
Sangold Surfar Om Igenakl spår243.5 poäng Uppflyttad Eriksson Sören och Hamnevik Maria

1999-06-05 Lidköping SBK
LP SE BCH Heesa Meesas Super-Tageekl spår537.5 poäng Certpoäng Lindgren Leif och Henriksson Göran

1999-06-05 Österåker SBK
LPI LPII SE LCH Tartuff's Snazzy Sandralkl spår0 poäng Ej godkänd Hvinlund Mikael och Berglund Curt

1999-06-05 Skövde SBK
LPI SE LCH Limetwigs Mont De La Margerideakl spår268 poäng Uppflyttad Moberg Gösta och Forsberg Karl-Erik
Vildsilkes BalahÚakl spår138 poäng Ej godkänd Moberg Gösta och Forsberg Karl-Erik

1999-06-05 Linköping SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök444.7 poäng Godkänd Sundberg Fraenk Jimm och Lundholm Lars

1999-06-05 Hudiksvall SBK
Top Cream's Cleopatralkl spår0 poäng Ej godkänd Ulander Kurt Ove och Larsson Georg

1999-06-05 Hallstahammar SBK
SE LCH LP Khemosabi Magic-Mistresslkl spår0 poäng Ej godkänd Eriksson Kent och Götesson Sölve

1999-06-05 Finspång SBK
Troylinds Cindyhkl spår413.2 poäng Godkänd Wengström Britt-Mari och Andersson Lars

1999-05-30 Söderköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår581.7 poäng Cert Melin Kerstin och Johansson Anders

1999-05-30 Ronneby SBK
SE BCH Alnas Bellmanekl spår585.2 poäng Certpoäng Lundin Carina och Öberg Åke
LP Av Melica Charlie Brownekl spår582.2 poäng Certpoäng Lundin Carina och Öberg Åke
SE BCH Filippa-Costomekl spår543.5 poäng Certpoäng Lundin Carina och Öberg Åke
LP Trisoblues Go Like The Windekl spår495 poäng Godkänd Lundin Carina och Öberg Åke
Hunderums Cinnaekl spår0 poäng Ej godkänd Lundin Carina och Öberg Åke
Av Melica Stolle-Jockeekl spår0 poäng Ej godkänd Lundin Carina och Öberg Åke

1999-05-30 Nybro SBK
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanovaekl spår0 poäng Ej godkänd Kronqvist Carina och Lindholm Lars

1999-05-30 Gävle SBK
Mints Yessemanhkl spår0 poäng Ej godkänd Skoog Lennart och Engman Sven Åke

1999-05-30 Hällefors SBK
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Louekl spår500.7 poäng Godkänd Claesson Gunnar och Zaring Åke

1999-05-30 Bjuv SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår510 poäng Godkänd Lundh Berit och Björkqvist Cronje
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår0 poäng Ej godkänd Lundh Berit och Björkqvist Cronje
Jackyekl spår0 poäng Ej godkänd Lundh Berit och Björkqvist Cronje

1999-05-29 Bjuv SBK
LPELIT SE LCH Roghöjdens Lyriska Vickiekl spår514.7 poäng Godkänd Svensson Ronny och Rylander Lars

1999-05-29 Ö:a Härjedalen SBK
Lavie's Ninnielkl spår0 poäng Ej godkänd Persson Per-Inge och Fors Gunnar

1999-05-29 Mönsterås SBK
Kohagslyckans Hugolkl spår447.2 poäng Uppflyttad Petersson Gunnar och Von Krusenstjerna U
SE LCH Porteur's Umbertohkl spår0 poäng Ej godkänd Petersson Gunnar och Von Krusenstjerna U

1999-05-29 Mariestad SBK
LPI Limetwigs Maiden's Dreamakl spår241.2 poäng Uppflyttad Jacobsson Ulf och Johansson Karl-Erik

1999-05-29 Ljungby SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår531.5 poäng Certpoäng Herdy Birgitta och Rosander Erik

1999-05-29 Hultsfred SBK
TJH LPI LPII Goldblossoms Don Ramonlkl spår406.7 poäng Godkänd Danielsson Lars och Johansson Per Anders

1999-05-24 Oskarström SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippakl spår250 poäng Uppflyttad Berg Roger och Hedenberg Birgitta

1999-05-23 Uddevalla SBK
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Benekl spår0 poäng Ej godkänd Bucklin Lars och Lundmark Sven-Oskar

1999-05-23 Piteå SBK
Solstrimmans Winterballadakl spår180.5 poäng Godkänd Larsson Jens och Johansson Dan

1999-05-23 N:a Gotland SBK
TJH Respons Vört-Tenhkl spår0 poäng Ej godkänd Nylander Marie och Appelqvist A-M

1999-05-23 Njudung SBK
SE U(U)CH Guldruschen's Sweet and Sourlkl spår0 poäng Ej godkänd Sandström Anette och Lindberg Dennis

1999-05-23 Höör SBK
LPI Göros Golden Adele-Batsebaakl spår221.5 poäng Godkänd Ekberg Stig och Petersson Lars
Måsvingens Hermesakl sök210 poäng Godkänd Nilsson Agne och Prahl Leif

1999-05-23 Karlskrona SBK
Av Melica Stolle-Jockeekl spår572.5 poäng Certpoäng Ivarsson Ulf och Lundin Carina
LP Av Melica Charlie Brownekl spår571.5 poäng Certpoäng Ivarsson Ulf och Lundin Carina

1999-05-22 Västbo SBK
TJH LPI LPII LPIII Snärjets Elliott-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Herdy Peter och Herdy Birgitta

1999-05-22 Södertälje SBK
Lisabackens Listige Lukaslkl spår0 poäng Ej godkänd Eriksson Sören och Heikkilä Viljo
LPI SE LCH Colgolds Rudolfekl spår534 poäng Certpoäng Eriksson Sören och Heikkilä Viljo

1999-05-22 Karlskrona SBK
Jackyekl spår550.5 poäng Godkänd Axelsson Ingmar och Blomdahl Börge
SE BCH Alnas Bellmanekl spår0 poäng Ej godkänd Axelsson Ingmar och Blomdahl Börge

1999-05-22 Piteå SBK
TJH LPI Afroditelkl spår555.5 poäng Uppflyttad Kratz Åke och Olovsson Torbjörn

1999-05-22 Nordmaling SBK
SE VCH TJH LPI Nipdalens Cinderellaakl spår230.7 poäng Uppflyttad Jonsson Kenneth och Johansson Ingemar

1999-05-22 Njudung SBK
Av Melica Arwenekl spår0 poäng Ej godkänd Leo Jan-Egon och Furuskog Lars-Erik

1999-05-16 Trollhättan SBK
Cheer's Three Is A Croudakl spår198 poäng Ej godkänd Henriksson Eva och Henriksson Göran

1999-05-15 Sölvesborg SBK
TJH LPI LPII Duvkullans Sisulkl sök417 poäng Godkänd Johnsson Marianne och Perslöv Jan
SE LCH LP SE JCH Roghöjdens Ruffsiga Flippaekl sök484.7 poäng Godkänd Hällgren Nils och Krüger Carola

1999-05-15 Surahammar SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår551.2 poäng Certpoäng Molund Christer och Håvedal Claes Göran

1999-05-15 Gamleby SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök395 poäng Ej godkänd Berglund Nils och Ax Lennart

1999-05-13 Laholm SBK
TJH LPI Trisoblues Purple High Classekl sök0 poäng Ej godkänd Eriksson Christer och Svensson Olle

1999-05-13 Gbg/Mölndal SBK
SE LCH SE BCH Av Melica Clark Kentekl spår468 poäng Godkänd Lösaus Owe och Horonyi Anders

1999-05-13 Gamleby SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår603.2 poäng Certpoäng Qvarfordt Charina och Qvarfordt Kjell
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår571.7 poäng Certpoäng Berggren Eva och Svensson Siewert
Av Melica Arwenekl spår0 poäng Ej godkänd Berggren Eva och Svensson Siewert

1999-05-09 Växjö SBK
LP Bittandz Quicksteplkl spår414.5 poäng Godkänd Rosander Erik och Hjelm Magnus

1999-05-09 Lidköping SBK
LPI SE LCH Limetwigs Mont De La Margerideakl spår251 poäng Ej godkänd Ljungberg Göran och Wedell Jan Åke
LPI Limetwigs Maiden's Dreamakl spår228.2 poäng Godkänd Ljungberg Göran och Wedell Jan Åke

1999-05-09 Kind SBK
SE LCH SE BCH Av Melica Clark Kentekl spår545 poäng Certpoäng Dahlberg Göran och Blomqvist Ann Charlo
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Benekl spår0 poäng Ej godkänd Dahlberg Göran och Blomqvist Ann Charlo

1999-05-09 Karlskoga SBK
SE LCH LP Ringmaster Golden Boyekl spår484.2 poäng Godkänd Hedberg Göran och Skoglöf Sune
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Louekl spår445.2 poäng Godkänd Hedberg Göran och Skoglöf Sune

1999-05-09 Kalmar SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår509.7 poäng Godkänd Sundin Leif och Lindholm Lars

1999-05-09 Hofors SBK
SE LCH LP Honey Queen's Crystal Mystericaekl spår555 poäng Certpoäng Landström Bernt

1999-05-09 Grums SBK
LP SE BCH Heesa Meesas Super-Tageekl spår562.5 poäng Cert Larsson Kjell och Andersen Helge

1999-05-09 Eslöv SBK
Goldensafe's Great-Mowglihkl spår524.2 poäng Uppflyttad Klang Ingvar och Frid Crispin
Willowvalley's Riothkl spår0 poäng Ej godkänd Klang Ingvar och Frid Crispin

1999-05-09 Emmaboda SBK
Hunderums Cinnaekl spår485.5 poäng Godkänd Ottosson May och Karlsson Valdemar
SE BCH Alnas Bellmanekl spår0 poäng Ej godkänd Ottosson May och Karlsson Valdemar

1999-05-09 Boxholm SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår567 poäng Certpoäng Svensson Siewert och Berggren Eva

1999-05-08 Örebro SBK
Auratus Dodgeekl sök515.2 poäng Godkänd Klanghed Arne och Johansson Åke

1999-05-08 Säffle SBK
Mjaerumhögda's Golden Eagleekl spår432 poäng Godkänd Nordström Sven-Inge och Larsson Inge

1999-05-08 Herrljunga SBK
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Benekl spår590.7 poäng Certpoäng Östh Sven och Andersson Conny
SE LCH SE BCH Av Melica Clark Kentekl spår543.5 poäng Certpoäng Östh Sven och Andersson Conny

1999-05-08 Eslöv SBK
LPI Duvkullans Elixirlkl spår0 poäng Ej godkänd Nordström Åke och Prahl Leif

1999-05-02 Öland SBK
Twiggylkl spår471 poäng Uppflyttad Edner Helene och Olsson Christer
Kohagslyckans Hugolkl spår379.2 poäng Godkänd Edner Helene och Olsson Christer

1999-05-02 Ulricehamn SBK
SE LCH SE BCH Av Melica Clark Kentekl spår574.5 poäng Certpoäng Blomqvist Ann Charlo

1999-05-02 Strängnäs SBK
Kajtelas Hugoakl spår186.2 poäng Godkänd Lager Roland och Torstensson-Åberg Y

1999-05-02 Skurup SBK
LPI LPII LPIII Dragonen's Power Playhkl sök0 poäng Ej godkänd Sommarin Christer och Thornqvist Siv

1999-05-02 Falkenberg SBK
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Benekl spår568.5 poäng Certpoäng Svensson Sven-Olof och Eriksson Christer
SE VCH LPII LPIII LP Tallhyddans Quality Girlekl spår428 poäng Godkänd Brorsson Kenneth och Andersson Mats

1999-05-02 Askersund SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår591.2 poäng Certpoäng Jernestål Ulf och Österlund Hans

1999-05-02 Karlshamn SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår511.2 poäng Godkänd Perslöv Claes och Cederquist Göran
Hunderums Cinnaekl spår498 poäng Godkänd Perslöv Claes och Cederquist Göran

1999-05-01 Karlshamn SBK
SE BCH Filippa-Costomekl spår547.2 poäng Certpoäng Pallesen Tove och Eriksson Lennart
Av Melica Stolle-Jockeekl spår517 poäng Godkänd Pallesen Tove och Eriksson Lennart
Trisoblues Easy For Actionekl spår0 poäng Ej godkänd Pallesen Tove och Eriksson Lennart

1999-05-01 Västerås SBK
Vivaldiakl spår190.5 poäng Godkänd Boija Tommy och Eriksson Kent

1999-05-01 Visby SBK
TJH Respons Vört-Tenlkl sök384.5 poäng Godkänd Nylander Marie och Appelqvist A-M

1999-05-01 Lesseboorten SBK
SE BCH Alnas Bellmanekl spår570.2 poäng Certpoäng Evhammar Roland och Karlsson Valdemar
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår0 poäng Ej godkänd Evhammar Roland och Karlsson Valdemar

1999-05-01 Köping SBK
SE LCH LP Khemosabi Magic-Mistresslkl spår0 poäng Ej godkänd Björn Tommy och Himmler Kenneth

1999-05-01 Hallsberg SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår559.5 poäng Certpoäng Österlund Hans och Andersson Per

1999-05-01 Götene SBK
Av Melica Tok-Nicklaslkl sök366 poäng Godkänd Lindgren Leif och Moberg Gösta

1999-05-01 Borås SBK
SE LCH SE BCH Av Melica Clark Kentekl spår524 poäng Certpoäng Gustavsson Christer och Börjesson Inger

1999-04-25 Tyresö SBK
LPI LPII Made My Way Oriental Touchakl spår252 poäng Uppflyttad Linnerborg Jerker och Hvinlund Mikael

1999-04-25 Tollarp SBK
LPI Göros Golden Adele-Batsebaakl spår200.7 poäng Ej godkänd Altenmark Sven och Lindahl Christer

1999-04-25 Sävsjö SBK
TJH LPI LPII LPIII Snärjets Elliott-Flippekl spår507.5 poäng Godkänd Herdy Peter och Rosander Erik

1999-04-25 Skurup SBK
Inassicas Eyebrightakl sök286.5 poäng Uppflyttad Ahlberg Alf och Johnsson Lars

1999-04-25 Nybro SBK
LP Bittandz Quicksteplkl spår0 poäng Ej godkänd Von Krusenstjerna U och Lindholm Lars

1999-04-25 Mariestad SBK
LP SE BCH Heesa Meesas Super-Tageekl spår575.5 poäng Certpoäng Hall Bengt-Evert och Johansson Karl-Erik

1999-04-25 Linköping SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorseekl spår512.2 poäng Godkänd Björkman Åke och Svensson Siewert
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Björkman Åke och Svensson Siewert

1999-04-25 Lindesberg SBK
Auratus Dodgeekl sök0 poäng Ej godkänd Eriksson Bernt och Ålander Lennart

1999-04-25 Hässleholm SBK
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanovaekl spår585.2 poäng Cert Svensson Ronny och Brandin Thomas
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår449.7 poäng Godkänd Svensson Ronny och Brandin Thomas
SE LCH LP SE JCH Roghöjdens Ruffsiga Flippaekl sök428.5 poäng Godkänd Bjädefors Jan och Nilsson Ewa
Edenskys Ratataekl sök0 poäng Ej godkänd Bjädefors Jan och Nilsson Ewa

1999-04-25 Hjo SBK
TJH Dalsäters Herminehkl sök0 poäng Ej godkänd

1999-04-25 Hammarö SBK
SE LCH LP Ringmaster Golden Boyekl spår558 poäng Certpoäng Krantz Björn och Isebark Conny

1999-04-25 Finspång SBK
Troylinds Cindylkl spår468.2 poäng Uppflyttad Fridh Ingemar och Qvarfordt Kjell

1999-04-24 Valdemarsvik SBK
Troylinds Cindylkl spår453.7 poäng Godkänd Erlandsson Ulf och Nilsson Mi

1999-04-24 Vadstena SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Martens Lena och Nilsson Berth

1999-04-24 Tidaholm SBK
Cheer's Epochakl spår243.7 poäng Uppflyttad Lindh Pär och Simmingsköld Hans

1999-04-24 Nacka SBK
SE LCH Respons Termit-Tenlkl spår521.5 poäng Uppflyttad Rasmussen Leif och Berglund Curt

1999-04-24 Kungsbacka SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippakl spår231 poäng Uppflyttad Hansson Yvonne och Lengfeldt Ulf

1999-04-24 Kumla SBK
Auratus Dodgeekl sök0 poäng Ej godkänd Sasse Monika och Broström Hans

1999-04-24 Kil SBK
Cheer's Three Is A Croudakl spår0 poäng Ej godkänd Axelsson Stefan och Claesson Gunnar

1999-04-18 Ängelholm SBK
LPI SE LCH Snärjets Edvin-Flipphkl spår458 poäng Godkänd Jonsson Kurt och Ringdahl Kaj

1999-04-18 Älmhult SBK
Blues-Vanzanthkl spår379.5 poäng Godkänd Sandström Bo och Hjelm Magnus

1999-04-18 Veberöd SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Melkl spår470.2 poäng Uppflyttad Frid Crispin och Johansson Hans
LPI Fafnerlkl spår0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Johansson Hans

1999-04-18 Söderåsen SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår574 poäng Certpoäng Prahl Leif och Borgenlöv Leif
Trisoblues Easy For Actionekl spår530.5 poäng Godkänd Prahl Leif och Borgenlöv Leif
LPELIT SE LCH Roghöjdens Lyriska Vickiekl spår0 poäng Ej godkänd Olsson Jan Erik och Jönsson Kjell

1999-04-18 Laholm SBK
Goldensafe's Great-Mowglihkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Sven-Olof och Brorsson Kenneth

1999-04-18 Jönköping SBK
SE VCH TJH LPI Aim High Cruel Callistahkl spår440.5 poäng Godkänd Svensson Kjell och Svensson Leif

1999-04-18 Hörby SBK
Willowvalley's Riothkl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Leif och Nilsson Ewa

1999-04-18 Höganäs SBK
LPI LPII LPIII Dragonen's Power Playhkl sök0 poäng Ej godkänd Bengtsson Sten och Brandin Thomas

1999-04-18 Sölvesborg SBK
SE BCH Alnas Bellmanekl spår601.5 poäng Cert Karlsson Valdemar och Melin John
Hunderums Cinnaekl spår449.5 poäng Godkänd Karlsson Valdemar och Melin John

1999-04-17 Sölvesborg SBK
Av Melica Stolle-Jockeekl spår588.7 poäng Certpoäng Ekberg Stig och Öberg Åke
LP Av Melica Charlie Brownekl spår428 poäng Godkänd Ekberg Stig och Öberg Åke

1999-04-17 Växjö SBK
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanovaekl spår620.2 poäng Cert Herdy Birgitta och Melin John

1999-04-17 Söderåsen SBK
Jackyekl spår558.7 poäng Certpoäng Rylander Lars och Nilsson Ingvar
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår462.7 poäng Godkänd Rylander Lars och Nilsson Ingvar
TJH LPI Trisoblues Purple High Classekl spår0 poäng Ej godkänd Rylander Lars och Nilsson Ingvar

1999-04-17 Strängnäs SBK
SE LCH LP Khemosabi Magic-Mistresslkl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Björn och Hamnevik Maria

1999-04-17 Laholm SBK
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlightlkl spår354 poäng Godkänd Remse Ronny och Rolfsson Tom

1999-04-17 Hörby SBK
TJH LPI LPII Duvkullans Sisulkl spår459 poäng Uppflyttad Branthall Marie och Jönlid Anders

1999-04-17 Forshaga SBK
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Louekl spår520.5 poäng Certpoäng Claesson Gunnar och Krantz Björn

1999-04-11 Västervik SBK
Troylinds Cindylkl spår0 poäng Ej godkänd Ax Lennart och Johansson Anders

1999-04-11 Varberg SBK
Jackyekl spår520.7 poäng Certpoäng Johansson Ingvar och Johansson Sture
TJH LP SE BCH Moviestar's Bob Hopeekl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Ingvar och Johansson Sture

1999-04-11 Tollarp SBK
LPI Fafnerlkl spår417 poäng Godkänd Andersson Maria och Ahlberg Alf

1999-04-11 Sydöstra Skåne SBK
Willowvalley's Riotekl sök0 poäng Ej godkänd Losell Bengt och Thornqvist Siv

1999-04-11 Svalöv SBK
TJH Doubleuse Blizzardakl271.2 poäng Uppflyttad Johnsson Lars och Lindergård Per

1999-04-11 Kungälv SBK
LPI SE LCH Kajtelas Edisonlkl spår436.2 poäng Uppflyttad Segerdahl Lennart och Eliasson Lennart

1999-04-11 Kind SBK
LPII Respons Åvet-Tenakl spår255 poäng Uppflyttad Marunga Lothar och Börjesson Inger

1999-04-11 Göinge/Broby SBK
Edenskys Ratataekl sök0 poäng Ej godkänd Öberg Åke och Björkqvist Cronje
SE LCH LP SE JCH Roghöjdens Ruffsiga Flippaekl sök0 poäng Ej godkänd Öberg Åke och Björkqvist Cronje

1999-04-11 Botkyrka SBK
LPI Sangold Spökar Jabbahkl spår426.7 poäng Godkänd Linder Owe och Falk Inger

1999-04-11 Simrishamn SBK
LP Av Melica Charlie Brownekl spår563 poäng Certpoäng Ottosson Birgit och Eriksson Lennart

1999-04-10 Simrishamn SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår575.2 poäng Certpoäng Bjädefors Jan och Persson Stig
Trisoblues Easy For Actionekl spår459.5 poäng Godkänd Bjädefors Jan och Persson Stig

1999-04-10 Ängelholm SBK
Jackyekl spår558.2 poäng Certpoäng Bengtsson Sten och Brandin Thomas
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanovaekl spår0 poäng Ej godkänd Bengtsson Sten och Brandin Thomas

1999-04-10 Varberg SBK
Goldensafe's Great-Mowglihkl spår0 poäng Ej godkänd Gustafsson Bo och Eriksson Lennart
LPI LPII Cheer's Black Outhkl spår0 poäng Ej godkänd Gustafsson Bo och Eriksson Lennart

1999-04-10 Tomten SBK
Av Melica Tok-Nicklaslkl sök522.2 poäng Uppflyttad Lindh Pär och Lund Ingemar

1999-04-10 Tollarp SBK
LPI LPII Kontrast Love Affairhkl spår438.7 poäng Godkänd Johansson Lars och Ivarsson Henrik

1999-04-10 Kungsbacka SBK
Goldfly's Magica-De-Hexlkl spår0 poäng Ej godkänd Lindqvist Göran och Hansson Yvonne

1999-04-10 Flen SBK
Troylinds Cindylkl spår410.5 poäng Godkänd Melin Märta-Klara och Rytterström Elisabet

1999-04-04 Norrköping SBK
LPI SE LCH Colgolds Rudolfekl spår545.2 poäng Certpoäng Nyman Rolf och Johansson Roland

1999-04-04 Malmö SBK
LPI LPII Honeytaste Marco Polohkl sök387.2 poäng Godkänd Prahl Leif och Ringdahl Kaj
Willowvalley's Riotekl sök0 poäng Ej godkänd Petersson Lars och Persson Sven-Börje

1999-04-02 Öland SBK
Kohagslyckans Hugoakl spår250.5 poäng Uppflyttad Lindholm Lars och Sundin Leif
LPI Kohagslyckans Flisaakl spår243.7 poäng Uppflyttad Lindholm Lars och Sundin Leif

1999-04-02 Norrköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår585 poäng Certpoäng Ek Bo och Melin Rolf

1999-04-02 Linköping SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorselkl sök453.2 poäng Uppflyttad Karlsson Åke

1999-03-28 Lund SBK
SE BCH Sandbytösens Dexhkl spår576 poäng Uppflyttad Lindergård Per och Prahl Leif
LPI LPII Kontrast Love Affairhkl spår415.7 poäng Godkänd Lindergård Per och Prahl Leif
Kullamannens Gilberthkl spår0 poäng Ej godkänd Lindergård Per och Prahl Leif

1999-03-28 Lomma SBK
Willowvalley's Riotekl sök512.2 poäng Godkänd Borgenlöv Leif och Nilsson Agne

1999-03-28 Falkenberg SBK
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Benhkl spår574.2 poäng Uppflyttad Rolfsson Tom och Svensson Sven-Olof

1999-03-28 Angered SBK
TJH Dog Lovers A-Big Boyekl sök475 poäng Godkänd Östh Sven och Johansson Berit

1999-03-27 Jönköping SBK
SE VCH TJH LPI Aim High Cruel Callistahkl sök443.5 poäng Godkänd Andersson Birger och Axell Ulf
TJH Dalsäters Herminehkl sök314 poäng Godkänd Andersson Birger och Axell Ulf

1999-03-27 Göteborgsavd SBK
Tessieakl sök234.5 poäng Uppflyttad Högman Roger och Jansson Magnus

1999-03-21 Osby SBK
Jackyekl spår560 poäng Certpoäng Johansson Lars och Ohlsson Olof
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanovaekl spår553.2 poäng Certpoäng Öberg Åke och Bjädefors Jan
LPELIT SE LCH Roghöjdens Lyriska Vickiekl spår509.5 poäng Godkänd Johansson Lars och Ohlsson Olof
SE BCH Filippa-Costomekl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Lars och Ohlsson Olof

1999-03-21 Mark SBK
SE BCH Doubleuse Apaschelkl sök510 poäng Uppflyttad Börjesson Inger och Östh Sven
Av Melica Tok-Nicklaslkl sök0 poäng Ej godkänd Börjesson Inger och Östh Sven

1999-03-21 Karlskrona SBK
Blues-Vanzanthkl spår443.2 poäng Godkänd Eriksson Ronny och Andersson Stefan

1999-03-21 Karlskoga SBK
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Loulkl sök443 poäng Godkänd Hedberg Göran och Krantz Björn
Hit's Mustaphalkl sök0 poäng Ej godkänd Hedberg Göran och Krantz Björn
Auratus Dodgeekl sök0 poäng Ej godkänd Hedberg Göran och Krantz Björn

1999-03-21 Höör SBK
LPI LPII Kontrast Love Affairhkl spår0 poäng Ej godkänd Ottosson Birgit och Nordström Åke

1999-03-21 Hässleholm SBK
Tovaakl280.7 poäng Uppflyttad Hansson Mikael och Johannesson Anders
Måsvingens Hermesakl0 poäng Ej godkänd Hansson Mikael och Johannesson Anders

1999-03-21 Helsingborg SBK
TJH Håkulls Eliasakl spår243.7 poäng Uppflyttad Brandin Thomas och Hjorth Ingegerd

1999-03-20 Nacka SBK
SE LCH Respons Termit-Tenekl sök456.2 poäng Godkänd Linnerborg Camilla och Anglerfjord Sune

1999-03-14 Lidingö SBK
Stenbury Sea Songbirdakl spår273.2 poäng Uppflyttad Landfors Olov och Nilsson Björn
Gucciakl sök271 poäng Uppflyttad Landfors Olov och Nilsson Björn

1999-03-14 Åhus SBK
SE BCH Filippa-Costomekl spår540.2 poäng Godkänd Eriksson Lennart och Jönsson Kjell

1999-03-14 Kristianstad SBK
LPELIT SE LCH Roghöjdens Lyriska Vickiekl spår508.2 poäng Godkänd Brorsson Anders och Cederquist Göran

1999-03-13 Åhus SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår563.7 poäng Certpoäng Rydén Ruby och Jönsson Arne
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår503.2 poäng Godkänd Rydén Ruby och Jönsson Arne
Jackyekl spår0 poäng Ej godkänd Rydén Ruby och Jönsson Arne

1999-03-13 Kristianstad SBK
LP SE BCH Heesa Meesas Super-Tageekl spår568.7 poäng Certpoäng Axerup Kurt och Ekberg Stig

1999-03-13 Lysekil SBK
LPI LPII Ringmaster Saturday Chumlkl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Jan och Törnquist-Larsson G

1999-03-13 Landskrona SBK
Goldensafe's Great-Mowglihkl spår384.2 poäng Godkänd Johansson Kenneth och Prahl Leif
Kullamannens Gilberthkl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Kenneth och Prahl Leif

1999-03-07 Ystad SBK
LP SE BCH Heesa Meesas Super-Tageekl spår564.5 poäng Cert
LP Trisoblues Go Like The Windekl spår0 poäng Ej godkänd

1999-03-07 Söderåsen SBK
SE LCH LP SE JCH Roghöjdens Ruffsiga Flippaekl sök533.5 poäng Certpoäng Rylander Yvonne och Björkman Claes
TJH LPI Trisoblues Purple High Classekl sök505.7 poäng Godkänd Rylander Yvonne och Björkman Claes

1999-03-07 Norrköping SBK
Waterfreak's Good As Goldakl spår219.5 poäng Godkänd Widén Marie och Wengström Britt-Mari

1999-03-07 Malmö SBK
Willowvalley's Riotlkl spår549.7 poäng Uppflyttad Wilén Gert och Pettersson Kathe
LPI LPII Kontrast Love Affairhkl spår455 poäng Godkänd Lindkvist Lars och Cronhamn Eva-Lena
Goldensafe's Great-Mowglihkl spår0 poäng Ej godkänd Lindkvist Lars och Cronhamn Eva-Lena

1999-03-06 Ystad SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår546 poäng Certpoäng Prahl Leif
LPELIT SE LCH Roghöjdens Lyriska Vickiekl spår423.7 poäng Godkänd Prahl Leif

1999-02-28 Markaryd SBK
LPI Duvkullans Elixirakl spår246.5 poäng Uppflyttad Ljung Lars-Åke och Brandin Thomas

1999-02-28 Kungsbacka SBK
TJH Dog Lovers A-Big Boyekl sök491.2 poäng Godkänd Gustavsson Willy och Lindqvist Göran

1999-02-28 Kristianstad SBK
Av Melica Stolle-Jockelkl sök486.5 poäng Uppflyttad Öberg Åke och Bjädefors Jan

1999-02-27 Simrishamn SBK
LPI LPII Goldsand's Gift From Musiclkl spår0 poäng Ej godkänd Jönsson Kjell och Altenmark Sven

1999-02-21 Karlshamn SBK
Av Melica Stolle-Jockelkl sök506.2 poäng Uppflyttad Ivarsson Ulf och Perslöv Claes
SE BCH Alnas Bellmanekl sök536.7 poäng Certpoäng Bäckman Sonny och Evhammar Roland

1999-02-21 Halmstad SBK
Anjuszkalkl sök422 poäng Godkänd Svensson Olle och Johansson Sture

1999-02-20 Åstorp SBK
TJH Håkulls Eliasakl spår170 poäng Godkänd Persson Rolf och Bengtsson Sten

1999-02-20 Stenungsund SBK
TJH Dog Lovers A-Big Boyekl sök560 poäng Cert Gillberg Bo och Andersson Klas-Göran

1999-02-14 Varberg SBK
LPII Gullbackens Queen Idaakl spår0 poäng Ej godkänd Gustafsson Inger och Andersson Mats

1999-02-14 Uppsala SBK
SE LCH Respons Termit-Tenekl sök464.2 poäng Godkänd Gustavsson Ann-Marie och Berg Marita


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021