Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2000

Resultat i namnordning


2000-12-26 Sthlm Sö SBK
SE LCH Respons Termit-Tenekl sök0 poäng Ej godkänd Collin Yngve och Johansson Mats

2000-12-03 Nacka SBK
SE LCH Respons Termit-Tenekl sök0 poäng Ej godkänd Ledin Jan och Linnerborg Jerker

2000-12-03 Malmö SBK
Sandbytösens Emmaakl spår214 poäng Godkänd Frid Crispin och Ekberg Stig

2000-12-02 Råådalen SBK
Sandbytösens Dinolkl spår0 poäng Ej godkänd Ahlqvist Barry och Svensson Ronny

2000-12-02 Kungälv SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök540 poäng Godkänd Oskarsson Reino och Sandberg Kenth

2000-11-26 Kungälv SBK
Creme Cracker's Rama Lama Dingdongakl spår236.5 poäng Uppflyttad Järsand Kjell och Lindblad Sverker

2000-11-26 Hässleholm SBK
TJH Håkulls Eliaslkl spår468 poäng Uppflyttad Lindahl Christer och Krüger Carola
TJH LPI Goldsand's Acapulcolkl spår0 poäng Ej godkänd Lindahl Christer och Krüger Carola
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuhkl spår0 poäng Ej godkänd Jönsson Kjell och Öberg Åke
Kohagslyckans Hugohkl spår0 poäng Ej godkänd Jönsson Kjell och Öberg Åke

2000-11-25 Mellerud SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök525.2 poäng Godkänd Hyrén Bertil och Nordström Sven-Inge

2000-11-19 Tollarp SBK
Tovalkl sök477.7 poäng Uppflyttad Jonsson Kurt och Svensson Ronny
SE BCH Alnas Bellmanekl sök582.5 poäng Cert Eriksson Ronny och Hällgren Nils

2000-11-19 Saxnäs SBK
Kohagslyckans Hugohkl spår460.2 poäng Godkänd Larsson Solbritt och Ståhl Roth Gunborg

2000-11-19 Lidköping SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök564.7 poäng Certpoäng Våring Arne och Lund Ingemar

2000-11-18 Falkenberg SBK
Goldensafe's Daylight-Kittylkl sök374 poäng Godkänd Svensson Olle och Dahlberg Bo
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlightlkl sök330.5 poäng Ej godkänd Svensson Olle och Dahlberg Bo

2000-11-18 Emmaboda SBK
SE BCH Alnas Bellmanekl sök604.2 poäng Cert Blomdahl Yvonne och Blomdahl Börge

2000-11-12 Värmdö SBK
Åkerängens Hountingboyakl spår0 poäng Ej godkänd Moberg Ragnar och Linnerborg Camilla

2000-11-12 Tingsryd SBK
Jonquil Sparks in Spaceakl spår160.7 poäng Godkänd Sandström Bo och Melin John

2000-11-12 Lindesberg SBK
TJH SE LCH Sörbyskogens Rasmuslkl sök500 poäng Uppflyttad Jernestål Ulf och Broström Hans
Auratus Dodgeekl sök530.2 poäng Certpoäng Sandahl Roger och Eriksson Bernt

2000-11-12 Kinda SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök457.2 poäng Godkänd Gadd Annlouise och Lundholm Lars

2000-11-12 Karlskoga SBK
LPI LPELIT Nedlog's Classic Lou-Loulkl sök403.5 poäng Godkänd Krantz Björn och Hübinette Christin

2000-11-12 Landskrona SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår0 poäng Ej godkänd Bengtsson Sten och Frid Crispin
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Bengtsson Sten och Frid Crispin

2000-11-11 Åhus SBK
Sandbytösens Dinolkl spår0 poäng Ej godkänd Jönsson Kjell och Persson Stig

2000-11-11 Ystad SBK
SE LCH Måsvingens Carmencitalkl sök459.5 poäng Uppflyttad Johnsson Lars
Moorman's Always Sparkling Eyeslkl sök0 poäng Ej godkänd Johnsson Lars

2000-11-11 Visby SBK
TJH Respons Vört-Tenhkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Elisabeth

2000-11-11 Strängnäs SBK
Tomthult's Tronsjokerakl spår227 poäng Uppflyttad Johansson Björn och Torstensson-Åberg Y

2000-11-05 Tollarp SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Lars och Brorsson Anders

2000-11-05 Ronneby SBK
Jonquil Sparks in Spaceakl spår204.5 poäng Ej godkänd Thorell Per-Arne och Ivarsson Ulf

2000-11-05 Piteå SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Good Morning Dorialkl sök486.2 poäng Uppflyttad Larsson Jens och Johansson Dan

2000-11-05 Hörby SBK
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuhkl sök491.7 poäng Uppflyttad Persson Stig och Andersson Per-Olof

2000-11-05 Hallsberg SBK
TJH LPII Sörbyskogens Elizaakl spår235.7 poäng Uppflyttad Inzsöl Andersson Per och Österlund Hans

2000-11-04 Tollarp SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår560.7 poäng Cert Bjädefors Jan och Hjorth Ingegerd

2000-11-04 Hallsberg SBK
LPI LPII Goldpepper Jade Sundakl spår0 poäng Ej godkänd Inzsöl Andersson Per och Österlund Hans

2000-10-29 Sölvesborg SBK
SE BCH Alnas Bellmanekl sök513 poäng Godkänd Johansson Lars och Jönsson Kjell

2000-10-29 Råhagen SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök571 poäng Cert Järvholm Ove och Mellqvist Stig

2000-10-29 Nynäshamn SBK
SE LCH Respons Termit-Tenhkl spår518.7 poäng Uppflyttad Falk Inger och Larsén Pia
LPI Sangold Spökar Jabbahkl spår0 poäng Ej godkänd Falk Inger och Larsén Pia
LPI Stenbury Sea Serenadehkl spår0 poäng Ej godkänd Falk Inger och Larsén Pia

2000-10-29 Malmö SBK
Göros Golden Dakota Dandylkl spår0 poäng Ej godkänd Björkqvist Cronje och Petersson Lars

2000-10-29 Landskrona SBK
Ängalids Lay Lady Layhkl sök354.7 poäng Godkänd Brandin Thomas och Jonsson Kurt

2000-10-29 Halmstad SBK
Kontrast Quick-Stepakl spår267 poäng Uppflyttad Dahlberg Bo och Svensson Sven-Olof

2000-10-28 Eskilstuna SBK
Tomthult's Tronsjokerakl spår216.5 poäng Godkänd Grimborg Bengt och Gustavsson Nina

2000-10-22 Nybro SBK
LPI Gullbackens Dackeakl spår172 poäng Godkänd Lundgren Peter och Lindholm Lars

2000-10-22 Jönköping SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Birger och Lindberg Dennis

2000-10-22 Höganäs SBK
LPI SE LCH Snärjets Edvin-Flipphkl spår461.5 poäng Godkänd Ekberg Stig och Hanson Michael
LPI SE LCH Dainty's Rain Or Shinehkl spår0 poäng Ej godkänd Ekberg Stig och Hanson Michael

2000-10-21 Råådalen SBK
LPELIT Dannys-Fasoltakl spår297.7 poäng Uppflyttad Bengtsson Sten och Prahl Leif

2000-10-21 Höganäs SBK
TJH Håkulls Eliaslkl spår392 poäng Godkänd Therup Anders och Röjelid Ingrid

2000-10-21 Botkyrka SBK
Lintorpets Stjärnglimtakl spår267.5 poäng Uppflyttad Johansson Lars Erik och Jonsson Jonny

2000-10-15 Mälarö SBK
LPI Respons Årfot-Tenakl spår258 poäng Uppflyttad Nyberg Jan-Ola

2000-10-15 Eslöv SBK
SE LCH Måsvingens Carmencitalkl sök454.2 poäng Uppflyttad Branthall Marie och Johansson Kenneth

2000-10-15 Degerfors SBK
Auratus Dodgeekl sök517.2 poäng Godkänd Haeggblom Bjellå A och Fagerberg Curt

2000-10-08 Örnsköldsvik SBK
TJH Impulsive-Irkeekl sök470 poäng Godkänd Andersson Kjell-Arne och Svensson Lena

2000-10-08 Åhus SBK
SE BCH Alnas Bellmanekl sök501.7 poäng Godkänd Ekberg Stig och Hansson Mikael

2000-10-08 Skellefteå SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Good Morning Dorialkl sök0 poäng Ej godkänd Norström Gui och Grehn Anette
LPI LPII LPIII Solstrimmans Arctic Applecakeekl spår509 poäng Godkänd Sejnell Karin och Burén Kurt

2000-10-08 Lund SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår522.2 poäng Certpoäng Sommarin Christer och Borgenlöv Leif

2000-10-08 Järvsö SBK
Doubleuse Don Juanakl spår252 poäng Uppflyttad Fridh Ingemar och Norrman Roland

2000-10-07 Visby SBK
TJH Respons Vört-Tenhkl sök491.7 poäng Godkänd Larsson Lisa och Appelqvist A-M

2000-10-07 Skellefteå SBK
Pennygirls Tracyakl174.2 poäng Godkänd Dahlberg Peder och Lindquist Dan

2000-10-07 Finspång SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök0 poäng Ej godkänd Nyman Rolf och Lundholm Lars

2000-10-01 Sölvesborg SBK
Roghöjdens Viljestarke Siggeakl spår279.5 poäng Uppflyttad Brorsson Anders och Eriksson Ronny

2000-10-01 Ljusdal SBK
SE LCH Lisabackens Artemishkl spår480.7 poäng Godkänd Ahlström Mats-Åke och Jernkrok Håkan

2000-10-01 Kungälv SBK
Tessiehkl spår0 poäng Ej godkänd Olausson Erik och Andreasson Laila

2000-10-01 Helsingborg SBK
Jackyhkl sök382.2 poäng Godkänd Rylander Yvonne och Mortenssen Per

2000-09-30 Stenungsund SBK
Tessiehkl spår509.2 poäng Uppflyttad Olausson Erik och Andreasson Laila

2000-09-30 Mjölby SBK
Av Melica Arwenekl spår528.5 poäng Certpoäng Hansson Hans-Erik och Johansson Roland

2000-09-30 Arvidsjaur SBK
LPI LPII LPIII Solstrimmans Arctic Applecakeekl spår572 poäng Cert Johansson Dan och Berglund Rune

2000-09-24 Nacka SBK
Åkerängens Hountingboyakl spår218.7 poäng Godkänd Collin Yngve
LPI Respons Årfot-Tenakl spår0 poäng Ej godkänd Collin Yngve

2000-09-24 Kristianstad SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Mehkl spår208 poäng Ej godkänd Jonsson Kurt och Nilsson Ingvar

2000-09-24 Kil SBK
Mjaerumhögda's Golden Eagleekl spår405.5 poäng Godkänd Sanfridsson Lennarth och Hedberg Göran

2000-09-24 Kalix SBK
LPI LPII LPIII Solstrimmans Arctic Applecakeekl spår446.2 poäng Godkänd Forsström Karin och Forsström Kurt

2000-09-24 Flen SBK
LPI SE LCH Colgolds Rudolfekl spår522.5 poäng Certpoäng Melin Rolf och Nystedt Bertil
Lisabackens Listige Lukasekl spår451 poäng Godkänd Melin Rolf och Nystedt Bertil

2000-09-24 Falkenberg SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår527.5 poäng Certpoäng Eriksson Christer och Ericsson Lennart

2000-09-17 Vimmerby SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår542.7 poäng Certpoäng Johansson Roland och Ax Lennart
Av Melica Arwenekl spår468.5 poäng Godkänd Johansson Roland och Ax Lennart

2000-09-17 Veberöd SBK
Snökristallens Frostnattakl spår227.5 poäng Uppflyttad Johansson Hans och Persson Sven-Börje

2000-09-17 Nässjö SBK
SE LCH Porteur's Zamorahkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Leif och Lindberg Dennis

2000-09-17 Mark SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår481 poäng Godkänd Dahlberg Göran och Gustavsson Stig E

2000-09-17 Lilla Edet SBK
LPI LPII Yoko Yap's Anais Anaislkl spår492.2 poäng Uppflyttad Andersson Klas-Göran och Svanstedt Eva

2000-09-17 Kopparberg SBK
Auratus Dodgeekl sök551.2 poäng Certpoäng Ålander Lennart och Rikse Gunnel

2000-09-17 Karlstad SBK
Lisabackens Afroditelkl spår459.5 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Jansson Björn-Åke
LPI LPII Poetry's Fröken Julielkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Kjell och Jansson Björn-Åke

2000-09-17 Hudiksvall SBK
TJH Impulsive-Irkeekl sök0 poäng Ej godkänd Ahlström Mats-Åke och Olsson Lena

2000-09-17 Göinge/Broby SBK
Teddyakl196.5 poäng Ej godkänd Sjöstrand Yvonne och Brandin Thomas

2000-09-17 Färgelanda SBK
SE VCH LPI LPII Doubleuse Gingerakl spår243.7 poäng Uppflyttad Mellberg Sven-Håkan och Hyrén Bertil

2000-09-17 Eslöv SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår537 poäng Cert Hansson Mikael och Jönsson Kjell
SE BCH Filippa-Costomekl spår529.7 poäng Cert Hansson Mikael och Jönsson Kjell

2000-09-16 Eslöv SBK
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Margit och Svensson Ronny
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanovaekl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Margit och Svensson Ronny

2000-09-16 Smålandsstenar SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår489 poäng Godkänd Petersson Jonny och Gustafsson-Krafft Ko

2000-09-16 Mjölby SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildhkl sök567.7 poäng Uppflyttad Widén Marie och Hansson Hans-Erik
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök0 poäng Ej godkänd Widén Marie och Hansson Hans-Erik

2000-09-16 Lesseboorten SBK
TJH LPI Goldsand's Acapulcolkl spår355.7 poäng Godkänd Melin John och Karlsson Valdemar

2000-09-16 Forshaga SBK
SE VCH Vassruggens Geira Allvislkl spår449 poäng Uppflyttad Lindström Lars och Jarl Ljungsten Annik

2000-09-16 Finspång SBK
LPI SE LCH Colgolds Rudolfekl spår605.2 poäng Certpoäng Nyman Rolf och Fridh Ingemar
Av Melica Arwenekl spår426.7 poäng Godkänd Nyman Rolf och Fridh Ingemar

2000-09-10 Östhammar SBK
Crusade Notorious B I Glkl spår0 poäng Ej godkänd Olsson Jörgen och Neteborn Marita

2000-09-10 Väsby SBK
LPI LPII LPIII LPELIT SE LCH Oxundas Lustrous Lesleyakl281 poäng Uppflyttad Berg Camilla och Lundgren Anna

2000-09-10 Sölvesborg SBK
TJH Respons Yoghurt-Tenhkl spår452.7 poäng Godkänd Ivarsson Henrik och Eriksson Ronny

2000-09-10 Osby SBK
TJH Doubleuse Blizzardlkl sök462.5 poäng Uppflyttad Altenmark Sven och Wallin Birgitta
Jackyhkl sök492.2 poäng Uppflyttad Altenmark Sven och Wallin Birgitta
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuhkl sök0 poäng Ej godkänd Altenmark Sven och Wallin Birgitta

2000-09-10 N:a Gotland SBK
TJH Respons Vört-Tenhkl spår445.2 poäng Godkänd Karlström Tommy och Boberg Inga-Maj

2000-09-10 Kind SBK
LPII Respons Åvet-Tenlkl spår525.7 poäng Uppflyttad Åsegård Åsa och Viktorsson Barbro

2000-09-10 Karlskrona SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår603.5 poäng Certpoäng Edner Helene och Olsson Christer
SE BCH Filippa-Costomekl spår579.2 poäng Certpoäng Edner Helene och Olsson Christer

2000-09-10 Kalmar SBK
Kohagslyckans Hugohkl spår479.5 poäng Godkänd Sundin Leif och Lundgren Peter

2000-09-10 Halmstad SBK
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlighthkl spår0 poäng Ej godkänd Rolfsson Tom och Johansson Ingvar

2000-09-10 Hallsberg SBK
Auratus Dodgeekl sök486.5 poäng Godkänd Eklund Solveig

2000-09-09 Västbo SBK
TJH LPI LPII LPIII Snärjets Elliott-Flipplkl sök436 poäng Godkänd Gustafsson-Krafft Ko och Petersson Jonny

2000-09-09 Njurunda SBK
TJH Impulsive-Irkeekl sök0 poäng Ej godkänd Andersson John-Åke och Attefjord Lennart

2000-09-09 Linköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Roland och Hallin Roger

2000-09-09 Boden SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Kiss From A Roseakl spår152 poäng Ej godkänd Nilsson Per Erik och Lindquist Dan

2000-09-03 Växjö SBK
SE LCH Porteur's Zamorahkl spår0 poäng Ej godkänd Herdy Birgitta och Melin John
Kohagslyckans Hugohkl spår0 poäng Ej godkänd Herdy Birgitta och Melin John

2000-09-03 Olofström SBK
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuhkl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Lars och Andersson Stefan

2000-09-03 Ludvika SBK
LPI LPII Poetry's Fröken Julielkl spår0 poäng Ej godkänd Bladh Birgitta och Jespersen Alf

2000-09-03 Jokkmokk SBK
LPI LPII LPIII Solstrimmans Arctic Applecakeekl spår500.5 poäng Godkänd Andersson Börje och Johansson Dan

2000-09-03 Hällefors SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearakl spår254.2 poäng Uppflyttad Hermansson Harry och Tell Torbjörn

2000-09-03 Herrljunga SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorlkl spår576.5 poäng Uppflyttad Alaby Kjell-Arne och Fredriksson Lennart

2000-09-03 Laholm SBK
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår0 poäng Ej godkänd Rolfsson Tom och Berg Roger

2000-09-02 Öland SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår580 poäng Cert Von Krusenstjerna U och Lindholm Lars
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår493.7 poäng Godkänd Von Krusenstjerna U och Lindholm Lars

2000-09-02 Laholm SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår556.2 poäng Cert Svensson Sven-Olof och Johansson Morgan
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår549 poäng Certpoäng Svensson Sven-Olof och Johansson Morgan

2000-08-20 Bjuv SBK
LPI SE LCH Dainty's Rain Or Shinehkl spår476 poäng Godkänd Bengtsson Sten och Prahl Leif

2000-08-19 Karlstad SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearakl spår224.5 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Krantz Björn

2000-08-19 Enköping SBK
Stenbury Water Harrisakl spår0 poäng Ej godkänd Karlsson Sven-Olov och Svensson Sven-Eric

2000-08-13 Nordmaling SBK
SE VCH TJH LPI Nipdalens Cinderellalkl spår437.5 poäng Godkänd Grehn Anette och Johansson Ingemar

2000-08-13 Mellerud SBK
Sträfås Lillemanakl233 poäng Uppflyttad Larsson Christer och Johansson Kjell

2000-08-13 Kind SBK
Snärjets Bonzo-Flippakl spår157.7 poäng Ej godkänd Fridlund Raija och Marunga Lothar

2000-08-12 Oskarshamn SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår583.2 poäng Certpoäng Johansson Per Anders och Petersson Gunnar
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår534.7 poäng Godkänd Johansson Per Anders och Petersson Gunnar

2000-08-12 Burlöv SBK
TJH Doubleuse Blizzardlkl sök252.2 poäng Ej godkänd Björkqvist Cronje och Nilsson Agne

2000-08-06 Tranås SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår614.5 poäng Cert Axell Ulf och Johansson Roland
SE BCH Filippa-Costomekl spår0 poäng Ej godkänd Axell Ulf och Johansson Roland

2000-08-05 Västbo SBK
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlighthkl spår0 poäng Ej godkänd Rosander Erik och Pettersson Jonny

2000-08-05 Tranås SBK
SE BCH Filippa-Costomekl spår512.7 poäng Godkänd Gustavsson Bengt och Ericson Hans
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår505.7 poäng Godkänd Gustavsson Bengt och Ericson Hans

2000-08-05 Piteå SBK
LPI LPII LPIII Solstrimmans Arctic Applecakeekl spår418 poäng Godkänd Olovsson Torbjörn och Forsström Kurt

2000-08-05 Katrineholm SBK
LPI SE LCH Colgolds Rudolfekl spår516 poäng Godkänd Alfredsson Jan och Larsson Nils-Göran

2000-08-05 Hässleholm SBK
TJH Doubleuse Blizzardlkl sök0 poäng Ej godkänd Rylander Yvonne och Ljung Lars-Åke
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuhkl sök422.7 poäng Godkänd Nilsson Ewa och Nilsson Ingvar
Av Melica Stolle-Jockeekl sök510.2 poäng Godkänd Nilsson Ewa och Nilsson Ingvar

2000-08-05 Bollnäs SBK
Lisabackens Listige Lukashkl spår489 poäng Uppflyttad Ahlström Lars och Jernkrok Håkan
SE LCH Lisabackens Artemishkl spår460.2 poäng Godkänd Ahlström Lars och Jernkrok Håkan
Doubleuse Don Juanakl spår220.7 poäng Godkänd Larsson Anita och Cedendahl Bert

2000-07-29 Motala SBK
Lisabackens Listige Lukashkl spår460.2 poäng Godkänd Lundholm Lars och Nilsson Berth

2000-07-09 Nora SBK
LPI Skobygårdens Manfredakl spår262 poäng Uppflyttad Sääf Rolf och Dahlin Bo-Lennart

2000-07-08 Säffle SBK
SE BCH Doubleuse Apaschehkl sök531.7 poäng Uppflyttad Nordström Sven-Inge och Larsson Inge

2000-07-01 Heby SBK
Sangold Surfar Om Igenlkl spår391.5 poäng Godkänd Nilsson Kjerstin och Nilsson Örjan

2000-06-25 Fagersta SBK
SE VCH LPII LPIII LP Tallhyddans Quality Girlekl spår0 poäng Ej godkänd Ek Bo och Eriksson Kent

2000-06-24 Sundsvall SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår541.5 poäng Godkänd Forslund Lars-Göran och Åhlén Kenth

2000-06-23 Sundsvall SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Olsson Håkan och Andremo Ann Christin

2000-06-23 Fagersta SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår570.7 poäng Certpoäng Latvala Martti och Svensson Göran
SE VCH LPII LPIII LP Tallhyddans Quality Girlekl spår0 poäng Ej godkänd Löfberg Åsa och Eriksson Kent

2000-06-18 Åseda/Lenhovda SBK
Kohagslyckans Hugohkl spår467.5 poäng Godkänd Ingemarsson Christin och Furuskog Lars-Erik

2000-06-14 Värmdö SBK
LPI Gullbackens Qayenneakl spår214.7 poäng Ej godkänd Moberg Ragnar och Nordin Staffan
Munkvretens Cayenneakl spår0 poäng Ej godkänd Moberg Ragnar och Nordin Staffan

2000-06-12 Woxnadalen SBK
Doubleuse Don Juanakl spår204 poäng Godkänd Unosson Reino och Persson Per-Inge

2000-06-12 Bjuv SBK
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår564.5 poäng Cert Ljung Lars-Åke och Mortenssen Per

2000-06-11 Bjuv SBK
SE BCH Filippa-Costomekl spår0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Prahl Leif

2000-06-11 N:a Gotland SBK
TJH Respons Vört-Tenhkl spår0 poäng Ej godkänd Nylander Marie och Boberg Inga-Maj

2000-06-10 Linköping SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök0 poäng Ej godkänd Lundholm Lars och Sundberg Leif

2000-06-04 Sydöstra Skåne SBK
Snökristallens Frostnattakl spår216.5 poäng Godkänd Ahlberg Alf och Wallin Birgitta

2000-06-04 Järfälla SBK
LPI Stenbury Sea Serenadelkl spår514 poäng Uppflyttad Stjernborg Carina och Svensson Sven Arne

2000-06-04 Hällefors SBK
Anniehkl spår0 poäng Ej godkänd Zaring Åke och Claesson Gunnar

2000-06-04 Gbg/Mölndal SBK
Goldhawkakl spår78 poäng Ej godkänd Horonyi Anders

2000-06-03 Hultsfred SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår581.2 poäng Certpoäng Petersson Gunnar och Johansson Roland
Av Melica Arwenekl spår496.7 poäng Godkänd Petersson Gunnar och Johansson Roland

2000-06-03 Sala SBK
TJH LPI LPII LPIII LPELIT SE LCH Ciceron's Goodmorning Starshineakl sök247 poäng Uppflyttad Nyberg Maivor och Höglund Tim

2000-06-03 Ljungby SBK
Jackyekl spår572 poäng Certpoäng Ljungqvist Lars och Herdy Birgitta
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår567.2 poäng Certpoäng Ljungqvist Lars och Herdy Birgitta

2000-06-03 Kumla SBK
LPI LPII LPIII Tildgården's Anton Kanonhkl spår429.2 poäng Godkänd Arnesson Eva-Britt och Sahlqvist Kent

2000-06-03 Hällefors SBK
LPI SE LCH Colgolds Rudolfekl spår593.5 poäng Cert Thiderman Sören och Skoglöf Sune

2000-06-01 Laholm SBK
TJH Doubleuse Blizzardlkl sök0 poäng Ej godkänd Dahlberg Bo och Andersson Yvonne
LPI Snärjets Extra-Flipphkl sök491.2 poäng Uppflyttad Therup Anders och Svensson Olle

2000-06-01 Hörby SBK
Wintergold's Cornfieldakl spår250.2 poäng Uppflyttad Rylander Lars och Pallesen Tove
SE VCH LPI Guldruschen's Sweet Sarahakl spår249.7 poäng Uppflyttad Rylander Lars och Pallesen Tove
LPI Tånguddens Tecklaakl spår168.5 poäng Godkänd Rylander Lars och Pallesen Tove

2000-06-01 Gamleby SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår593.7 poäng Cert Berggren Eva och Svensson Siewert

2000-05-28 Ronneby SBK
LP Av Melica Charlie Brownekl spår574 poäng Certpoäng Sjösten Roland och Olsson Christer
SE BCH Filippa-Costomekl spår0 poäng Ej godkänd Sjösten Roland och Olsson Christer

2000-05-28 Nybro SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår563.5 poäng Certpoäng Johansson Hans och Von Krusenstjerna U

2000-05-27 Västbo SBK
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår520 poäng Certpoäng Herdy Birgitta och Rosander Erik

2000-05-27 Torsby SBK
Sandfield's Super Ben Joelkl spår305 poäng Godkänd Eklund Göran och Gunnarsson Tommy

2000-05-27 Söderköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår595.7 poäng Cert Eriksson Michael och Melin Kerstin
Av Melica Arwenekl spår0 poäng Ej godkänd Eriksson Michael och Melin Kerstin
TJH High Priority's X-Tra Power-Pakl spår267.2 poäng Uppflyttad Andersson Lars och Widén Marie
Gullbackens Dafneakl spår252.2 poäng Uppflyttad Andersson Lars och Widén Marie

2000-05-27 Lesseboorten SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår562 poäng Certpoäng Eriksson Ronny och Lindholm Lars
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår0 poäng Ej godkänd Bäckman Sonny och Karlsson Valdemar

2000-05-21 Njudung SBK
SE LCH Porteur's Zamoralkl spår513.7 poäng Uppflyttad Erlandsson Ebbe och Ingemarsson Christin

2000-05-21 Karlshamn SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Mehkl spår442.2 poäng Godkänd Ivarsson Ulf och Thorell Per-Arne

2000-05-21 Karlskrona SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår607 poäng Cert Blomdahl Börge och Blomdahl Yvonne
SE BCH Filippa-Costomekl spår0 poäng Ej godkänd Blomdahl Börge och Blomdahl Yvonne

2000-05-20 Karlskrona SBK
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanovaekl spår570.2 poäng Certpoäng Hällgren Nils och Johansson Lars
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår562.5 poäng Certpoäng Hällgren Nils och Johansson Lars
SE BCH Alnas Bellmanekl spår0 poäng Ej godkänd Hällgren Nils och Johansson Lars

2000-05-20 Varberg SBK
Av Melica Tok-Nicklashkl sök313.5 poäng Ej godkänd Andersson Alf och Lengfelt Ulf

2000-05-20 Norrköping SBK
Lisabackens Listige Lukashkl spår465 poäng Godkänd Andersson Lars och Widén Marie

2000-05-20 Njudung SBK
Av Melica Arwenekl spår464.2 poäng Godkänd Herdy Peter och Furuskog Lars-Erik

2000-05-20 Bengtsfors SBK
LPI LPII Yoko Yap's Anais Anaislkl spår413 poäng Godkänd Gunnarsson Tommy och Hyrén Bertil

2000-05-14 S:a Gotland SBK
TJH Respons Vört-Tenhkl spår413.7 poäng Godkänd Boberg Inga-Maj och Appelqvist A-M

2000-05-14 Mjölby SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Berggren Eva och Svensson Siewert

2000-05-14 Gbg/Mölndal SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår530.7 poäng Godkänd Eliasson Lennart och Lösaus Owe

2000-05-14 Filipstad SBK
TJH LPI Reedbank Woodcocklkl spår429.5 poäng Uppflyttad Larsson Åke och Lönnberg Anders

2000-05-13 Säffle SBK
Mjaerumhögda's Golden Eagleekl spår392.2 poäng Godkänd Nordström Sven-Inge och Hedberg Göran

2000-05-13 Laxå SBK
Kaffestugans Harryboyhkl spår383.2 poäng Godkänd Eklund Solveig och Österlund Hans

2000-05-13 Flen SBK
LPI SE LCH Colgolds Rudolfekl spår546 poäng Certpoäng Nystedt Bertil och Nilsson Elsmari
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Nystedt Bertil och Nilsson Elsmari

2000-05-13 Filipstad SBK
LPI Tomthult's Joker Hornlineakl spår275.7 poäng Uppflyttad Gullbrand Ylwa och Hübinette Christin

2000-05-13 Botkyrka SBK
LPI SE LCH Mints Cayserakl spår263 poäng Uppflyttad Bergquist Ulrik och Olsson Leif

2000-05-07 Torsås SBK
TJH LPI Hunderums Dylanlkl sök351.5 poäng Godkänd Bark Ingemar och Karlsson Thomas
SE LCH Porteur's Umbertolkl sök0 poäng Ej godkänd Bark Ingemar och Karlsson Thomas

2000-05-07 Söderåsen SBK
Jackyhkl sök472.5 poäng Godkänd Jonsson Kurt och Johansson Kenneth

2000-05-07 Olofström SBK
Tovalkl sök368.2 poäng Godkänd Ekberg Stig och Nilsson Ewa
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuhkl sök466.5 poäng Godkänd Ekberg Stig och Nilsson Ewa

2000-05-07 Laholm SBK
SE VCH LPII LPIII LP Tallhyddans Quality Girlekl spår452.2 poäng Godkänd Johansson Ingvar och Berg Roger

2000-05-07 Kalmar SBK
Kohagslyckans Hugohkl spår460.7 poäng Godkänd Ottosson May och Lundgren Peter

2000-05-07 Herrljunga SBK
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Benekl spår558.2 poäng Certpoäng Fredriksson Lennart och Alaby Kjell-Arne

2000-05-07 Askersund SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Samuelsson Sven och Österlund Hans

2000-05-06 Eskilstuna SBK
LPI SE LCH Colgolds Rudolfekl spår570.7 poäng Cert Nystedt Bertil och Johansson Karl-Henry

2000-05-06 Sthlmsavd SBK
Guccilkl sök0 poäng Ej godkänd Laurén Maria och Moberg Ragnar

2000-05-06 Mullsjö SBK
Snärjets Bonzo-Flippakl spår215 poäng Godkänd Hill Uno och Althorn Britta

2000-05-06 Linköping SBK
Av Melica Arwenekl spår0 poäng Ej godkänd Ax Lennart och Lundholm Lars
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Ax Lennart och Lundholm Lars

2000-05-06 Hultsfred SBK
TJH LPI LPII Goldblossoms Don Ramonlkl spår500.7 poäng Uppflyttad Erlandsson Ulf och Johansson Anders

2000-05-06 Hallsberg SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår573 poäng Certpoäng Österlund Hans

2000-05-01 Västervik SBK
Av Melica Arwenekl spår466 poäng Godkänd Erlandsson Ulf och Berglund Nils

2000-05-01 Värnamo SBK
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanovaekl spår575 poäng Cert Herdy Peter och Rosander Erik

2000-05-01 Tidaholm SBK
Lamier's Morning Sunlkl spår0 poäng Ej godkänd Hill Uno och Lindh Pär

2000-05-01 Götene SBK
SE BCH Doubleuse Apaschehkl sök470.5 poäng Godkänd Lindgren Leif och Bergström Göran
Av Melica Tok-Nicklashkl sök363 poäng Godkänd Lindgren Leif och Bergström Göran

2000-05-01 Bollebygd SBK
Tessiehkl sök358.5 poäng Godkänd Marunga Lothar och Hernvall Leif

2000-04-30 Öland SBK
TJH LPI Goldsand's Acapulcolkl spår404.2 poäng Godkänd Ottosson May och Blomdahl Börge
Kohagslyckans Hugohkl spår469.2 poäng Godkänd Ottosson May och Blomdahl Börge

2000-04-30 Åhus SBK
LPI Tånguddens Tecklaakl167.2 poäng Godkänd Ekberg Stig och Nilsson Ingvar

2000-04-30 Torsby SBK
SE VCH Vassruggens Geira Allvisakl spår287 poäng Uppflyttad Andersen Helge och Lundström Lars-Ivar

2000-04-30 Katrineholm SBK
LPI SE LCH Colgolds Rudolfekl spår547.7 poäng Certpoäng Nilsson Erland och Johansson Karl-Henry

2000-04-30 Karlshamn SBK
LP Av Melica Charlie Brownekl spår564.7 poäng Cert Johansson Lars
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår529 poäng Certpoäng Johansson Lars
SE BCH Alnas Bellmanekl spår471.7 poäng Godkänd Johansson Lars

2000-04-29 Älmhult SBK
Sandbytösens Dixhkl spår454.7 poäng Godkänd Sandström Bo och Hjelm Magnus
TJH Respons Yoghurt-Tenhkl spår346.5 poäng Godkänd Sandström Bo och Hjelm Magnus
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuhkl spår0 poäng Ej godkänd Sandström Bo och Hjelm Magnus

2000-04-29 Visby SBK
TJH Respons Vört-Tenhkl sök0 poäng Ej godkänd Karlström Tommy och Boberg Inga-Maj

2000-04-29 Vetlanda SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår578.7 poäng Certpoäng Leo Jan-Egon och Gustavsson Bengt

2000-04-29 Kungsbacka SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorakl spår271.2 poäng Uppflyttad Lengfelt Ulf och Hansson Yvonne

2000-04-29 Kristinehamn SBK
TJH LPI Reedbank Woodcocklkl spår0 poäng Ej godkänd Lundström Lars-Ivar och Backman Lena

2000-04-29 Hallsberg SBK
LPI LPII LPIII Tildgården's Anton Kanonlkl spår449.2 poäng Uppflyttad Persson Tomas

2000-04-24 Hässleholm SBK
TJH Doubleuse Blizzardlkl sök394 poäng Godkänd Eriksson Lennart och Pallesen Tove
LPI Snärjets Extra-Flipphkl sök427 poäng Godkänd Eriksson Lennart och Pallesen Tove
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår430.2 poäng Godkänd Öberg Åke och Nordström Åke
Av Melica Stolle-Jockeekl spår0 poäng Ej godkänd Öberg Åke och Nordström Åke

2000-04-23 Sävsjö SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår0 poäng Ej godkänd Melin Hans och Furuskog Lars-Erik

2000-04-23 Rödeby SBK
TJH LPI Hunderums Dylanlkl spår402.5 poäng Godkänd Sundin Leif och Johansson Hans
TJH LPI Goldsand's Acapulcolkl spår364.2 poäng Godkänd Sundin Leif och Johansson Hans

2000-04-23 Råhagen SBK
SE BCH Doubleuse Apaschehkl sök453.7 poäng Godkänd Frykler Anette och Frykler Hans

2000-04-23 Norrköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår613.7 poäng Cert Nyman Rolf och Nilsson Mi
LPI SE LCH Colgolds Rudolfekl spår526.2 poäng Certpoäng Nyman Rolf och Nilsson Mi

2000-04-21 Norrköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår600 poäng Cert Ek Bo och Fridh Ingemar

2000-04-21 Lerum SBK
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Benekl spår0 poäng Ej godkänd Merenius Johnny och Gustavsson Willy

2000-04-16 Örebro SBK
TJH LPI Reedbank Woodcocklkl spår454.2 poäng Godkänd Sääf Rolf och Erixson Roger

2000-04-16 Växjö SBK
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanovaekl spår590 poäng Cert Leo Jan-Egon och Melin John
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår554 poäng Certpoäng Leo Jan-Egon och Melin John
Hunderums Cinnaekl spår463.7 poäng Godkänd Leo Jan-Egon och Melin John

2000-04-16 Vänersborg SBK
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Benekl spår541.5 poäng Godkänd Samuelsson Ingvar och Karlsson Anders

2000-04-16 Varberg SBK
LPI Snärjets Bathso-Flipphkl spår526.7 poäng Uppflyttad Berg Roger och Furvik Gunnar

2000-04-16 Vadstena SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår585.7 poäng Cert Nilsson Berth och Klasson Göran

2000-04-16 Uppsala SBK
TJH LPII Stenbury Water Boyfriendakl spår252.5 poäng Uppflyttad Gustavsson Ann-Marie och Härlin Marie-Louise

2000-04-16 Tollarp SBK
Goldensafe's Akillesakl268.2 poäng Uppflyttad Jonsson Kurt och Altenmark Sven

2000-04-16 Sölvesborg SBK
LP Av Melica Charlie Brownekl spår593.2 poäng Cert Ivarsson Ulf och Lundin Carina
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår565.7 poäng Certpoäng Ivarsson Ulf och Lundin Carina

2000-04-16 Söderåsen SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår539.5 poäng Certpoäng Svensson Ronny och Nilsson Ewa

2000-04-16 Nybro SBK
TJH LPI Goldsand's Acapulcolkl spår0 poäng Ej godkänd Ottosson May och Lindholm Lars

2000-04-16 Mönsterås SBK
Waterloo's Another Partyakl0 poäng Ej godkänd Danielsson Lars och Johansson Per Anders

2000-04-16 Linköping SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök450.2 poäng Godkänd Björkman Åke och Lundholm Lars

2000-04-16 Hörby SBK
Willowvalley's Riothkl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Mikael och Ekberg Stig

2000-04-16 Forserum SBK
Brusafors Älviraakl spår236 poäng Uppflyttad Sandström Anette och Lindberg Dennis
LPI Aim High Cruel Dannyakl spår234 poäng Uppflyttad Sandström Anette och Lindberg Dennis

2000-04-16 Botkyrka SBK
LPI Sangold Spökar Jabbahkl spår435 poäng Godkänd Björkström Weine och Linder Owe

2000-04-15 Varberg SBK
LPII Respons Åvet-Tenlkl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Mats och Gustafsson Inger

2000-04-15 Vadstena SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår563.2 poäng Certpoäng Nilsson Berth och Klasson Göran

2000-04-15 Trollhättan SBK
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Benekl spår576.2 poäng Certpoäng Merenius Johnny och Frykler Hans

2000-04-15 Tranås SBK
SE LCH Porteur's Zamoralkl spår0 poäng Ej godkänd Erlandsson Ebbe och Ericson Hans

2000-04-15 Sölvesborg SBK
SE BCH Alnas Bellmanekl spår584 poäng Cert Johannesson Anders och Lindfalk Kenneth
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår579.7 poäng Cert Johannesson Anders och Lindfalk Kenneth

2000-04-15 Söderåsen SBK
LPI Göros Golden Denver Damehkl spår336.2 poäng Godkänd Sandström Bo och Bengtsson Sten
LPI SE LCH Roghöjdens Martini Efter Friggahkl spår0 poäng Ej godkänd Sandström Bo och Bengtsson Sten

2000-04-15 Nacka SBK
SE VCH Respons Ynnest-Tenlkl spår0 poäng Ej godkänd Berglund Curt och Johansson Mats

2000-04-15 Lesseboorten SBK
Tallhyddans Elegant Boyakl spår276.5 poäng Uppflyttad Karlsson Valdemar

2000-04-15 Katrineholm SBK
Anniehkl spår481.2 poäng Godkänd Nilsson Elsmari och Merten Manfred

2000-04-15 Ale SBK
LPI LPII Yoko Yap's Anais Anaislkl spår470.7 poäng Godkänd Segerdahl Lennart och Andersson Marianne

2000-04-09 Visby SBK
TJH Respons Vört-Tenhkl spår447.7 poäng Godkänd Boberg Inga-Maj och Berg Brita

2000-04-09 Sydöstra Skåne SBK
Willowvalley's Riotekl sök0 poäng Ej godkänd Thornqvist Siv och Jönlid Anders

2000-04-09 Göinge/Broby SBK
TJH Doubleuse Blizzardlkl sök0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Rylander Yvonne
Tovalkl sök0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Rylander Yvonne
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuhkl sök0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Rylander Yvonne

2000-04-09 Bro/Håbo SBK
Crusade Notorious B I Gakl spår253.2 poäng Uppflyttad Thulin Olle och Åhlstad Sten

2000-04-08 Varberg SBK
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Benekl spår571.7 poäng Certpoäng Furvik Gunnar och Dahlberg Göran

2000-04-08 Tomten SBK
Av Melica Tok-Nicklashkl sök400.7 poäng Godkänd Linnarsson Bo och Persson Claes

2000-04-08 Söderköping SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Rolf och Härdelin Bertil

2000-04-08 Laholm SBK
LPI Snärjets Bathso-Flipphkl spår357.5 poäng Godkänd Rolfsson Tom och Berg Roger
LPI SE LCH Roghöjdens Martini Efter Friggahkl spår0 poäng Ej godkänd Rolfsson Tom och Berg Roger

2000-04-08 Enköping SBK
Guccilkl sök426.5 poäng Godkänd Härlin Marie-Louise och Lundin Thomas

2000-04-02 Simrishamn SBK
Av Melica Stolle-Jockeekl spår584.2 poäng Cert Ahlberg Alf och Wilén Gert

2000-04-02 Falkenberg SBK
SE VCH LPII LPIII LP Tallhyddans Quality Girlekl spår500.2 poäng Godkänd Johansson Sture och Andersson Mats

2000-04-02 Eslöv SBK
TJH Respons Yoghurt-Tenhkl spår477 poäng Godkänd Björkqvist Cronje och Prahl Leif

2000-04-01 Västbo SBK
Vändstigens Bamseakl261.2 poäng Uppflyttad Rosander Erik och Lidén Reine

2000-04-01 Simrishamn SBK
LP Av Melica Charlie Brownekl spår598 poäng Cert Pallesen Tove och Persson Stig
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår556.5 poäng Certpoäng Rylander Lars och Klang Ingvar
SE BCH Filippa-Costomekl spår479.2 poäng Godkänd Pallesen Tove och Persson Stig

2000-04-01 Eskilstuna SBK
TJH SE LCH Sörbyskogens Rasmusakl sök270.5 poäng Uppflyttad Alfredsson Jan och Nystedt Bertil
SE VCH LPII Tussbergets Jetakl spår230 poäng Uppflyttad Larsson Nils-Göran och Basth Gunn-Britt

2000-04-01 Alingsås SBK
Tessielkl spår497.5 poäng Uppflyttad Merenius Johnny och Fries Gunilla

2000-03-26 Väsby SBK
Animato's Pot of Wishesakl spår278.5 poäng Uppflyttad Andersson B-M och Thulin Olle
LPI LPII LPIII LPELIT SE LCH Oxundas Lustrous Lesleyakl rph241.5 poäng Ej godkänd Antehed Gunnel och Sigfridsson Alf

2000-03-26 Lund SBK
Willowvalley's Riothkl spår0 poäng Ej godkänd Borgenlöv Leif och Brorsson Anders

2000-03-26 Kristianstad SBK
LP Av Melica Charlie Brownekl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Ingvar och Nilsson Ewa
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Ingvar och Nilsson Ewa

2000-03-26 Falkenberg SBK
LPII Respons Åvet-Tenlkl spår385.2 poäng Godkänd Ericsson Lennart och Johansson Morgan
Goldensafe's Daylight-Kittylkl spår0 poäng Ej godkänd Ericsson Lennart och Johansson Morgan
LPI Snärjets Bathso-Flipphkl spår477.7 poäng Godkänd Larsson Bengt-Hugo och Rolfsson Tom
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlighthkl spår407.5 poäng Godkänd Larsson Bengt-Hugo och Rolfsson Tom

2000-03-19 S:a Gotland SBK
TJH Respons Vört-Tenlkl sök449.7 poäng Uppflyttad Boberg Inga-Maj och Nylander Marie

2000-03-19 Sävsjö SBK
LPI Aim High Cruel Dannyakl sök178.2 poäng Ej godkänd Furuskog Lars-Erik och Erlandsson Ebbe

2000-03-19 Hässleholm SBK
LPI Snärjets Bonnie-Flippakl268 poäng Uppflyttad Ekberg Stig och Johannesson Anders
Wintergold's Cornfieldakl191.2 poäng Godkänd Ekberg Stig och Johannesson Anders

2000-03-19 Göinge/Broby SBK
LP Av Melica Charlie Brownekl spår547.2 poäng Godkänd Pallesen Tove och Hansson Mikael
LPI LPII LPIII Harmony Harris Abra-Cadabraekl spår513.7 poäng Godkänd Pallesen Tove och Hansson Mikael

2000-03-19 Halmstad SBK
SE BCH Filippa-Costomekl spår522.5 poäng Godkänd Andersson Mats och Gustafsson Inger

2000-03-18 Halmstad SBK
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanovaekl spår575.7 poäng Certpoäng Mattsson Lena och Svensson Olle
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår493.7 poäng Godkänd Henningsson Lasse och Eriksson Lennart

2000-03-18 Karlskrona SBK
Kohagslyckans Hugolkl spår535 poäng Uppflyttad Hällgren Nils och Cederquist Göran
TJH LPI Goldsand's Acapulcolkl spår0 poäng Ej godkänd Hällgren Nils och Cederquist Göran

2000-03-18 Höör SBK
TJH Respons Yoghurt-Tenhkl spår438.2 poäng Godkänd Bjädefors Jan och Nordström Åke

2000-03-12 Mark SBK
Tessiehkl sök0 poäng Ej godkänd Gustavsson Stig E och Furvik Gunnar

2000-03-12 Malmö SBK
Göros Golden Dakota Dandylkl spår387 poäng Godkänd Thornqvist Siv och Johansson Hans
Trisoblues Pleace Be Kind With Mehkl spår432.2 poäng Godkänd Johansson Kenneth och Cronhamn Eva-Lena
Willowvalley's Riothkl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Kenneth och Cronhamn Eva-Lena

2000-03-12 Höganäs SBK
Wintergold's Cornfieldakl spår204.5 poäng Godkänd Ahlqvist Barry och Karlsson Jörgen
Goldstep Classic Facetteakl spår0 poäng Ej godkänd Ahlqvist Barry och Karlsson Jörgen

2000-03-12 Åhus SBK
SE LCH SE BCH Stjärnskottets Casanovaekl spår579.5 poäng Cert Nilsson Ingvar och Rylander Yvonne
SE BCH Alnas Bellmanekl spår573.2 poäng Certpoäng Ekberg Stig och Nilsson Ewa
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår566 poäng Certpoäng Ekberg Stig och Nilsson Ewa

2000-03-11 Åhus SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Bjädefors Jan och Bengtsson Sten

2000-03-11 Västervik SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök345.2 poäng Godkänd Johansson Anders och Erlandsson Ulf

2000-03-11 Lysekil SBK
SE BCH Doubleuse Apaschehkl sök0 poäng Ej godkänd Samuelsson Ingvar och Larsson Görel

2000-03-05 Ystad SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår0 poäng Ej godkänd Ottosson Birgit och Björkqvist Cronje

2000-03-04 Ystad SBK
LP Av Melica Charlie Brownekl spår587.5 poäng Certpoäng Pettersson Kathe
SE BCH Filippa-Costomekl spår537 poäng Certpoäng Pettersson Kathe

2000-03-04 Landskrona SBK
Göros Golden Dakota Dandylkl spår321.7 poäng Godkänd Sjöstrand Yvonne och Therup Anders

2000-02-20 Karlshamn SBK
Av Melica Stolle-Jockehkl sök532 poäng Uppflyttad Cederquist Göran och Andersson Stefan
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuhkl sök404.5 poäng Godkänd Cederquist Göran och Andersson Stefan

2000-02-13 Trelleborg SBK
Måsvingens Ellinorakl sök247 poäng Uppflyttad Klang Ingvar och Johnsson Lars
Wintergold's Cornfieldakl sök0 poäng Ej godkänd Klang Ingvar och Johnsson Lars


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021