Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2001

Resultat i namnordning


2001-12-26 Sthlm Sö SBK
TJH High Priority's X-Tra Power-Phkl sök510 poäng Uppflyttad Lindberg Ninni

2001-11-25 Hässleholm SBK
TJH Lesterhkl spår441.7 poäng Godkänd Jönsson Arne och Altenmark Sven
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlighthkl spår429.7 poäng Godkänd Jönsson Arne och Altenmark Sven
TJH LPI Goldsand's Acapulcohkl spår379 poäng Godkänd Jönsson Arne och Altenmark Sven

2001-11-24 Saxnäs SBK
SE VCH LPI Guldruschen's Sweet Sarahlkl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Hans och Lundgren Peter

2001-11-18 Tollarp SBK
Måsvingens Ellinorlkl sök0 poäng Ej godkänd Sandström Bo och Ivarsson Henrik
Tovahkl sök338 poäng Godkänd Sandström Bo och Ivarsson Henrik

2001-11-18 Köping SBK
TJH SE LCH Sörbyskogens Rasmushkl sök468.7 poäng Godkänd Brandel Maria och Wittberg Roos Ewa

2001-11-18 Kungsbacka SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök506.2 poäng Godkänd Lengfelt Ulf och Gustavsson Willy

2001-11-17 Falkenberg SBK
LPI Snärjets Bathso-Flipplkl sök491.2 poäng Uppflyttad Mattsson Lena och Dahlberg Bo
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlightlkl sök428.2 poäng Uppflyttad Mattsson Lena och Dahlberg Bo

2001-11-11 Åhus SBK
TJH Lesterhkl spår408.5 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Ekberg Stig

2001-11-11 Uddevalla SBK
LPI LPII Yoko Yap's Anais Anaishkl spår425.5 poäng Godkänd Augustsson Roland och Larsson Göran
Eagle Star's Nick Faldohkl spår365.2 poäng Godkänd Augustsson Roland och Larsson Göran

2001-11-11 Stenungsund SBK
Tessiehkl sök461.7 poäng Godkänd Andreasson Laila och Andersson Klas-Göran

2001-11-11 Lindesberg SBK
TJH SE LCH Sörbyskogens Rasmushkl sök350.2 poäng Godkänd Eriksson Bernt och Sandahl Roger

2001-11-11 Karlskoga SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår524.5 poäng Godkänd Engström Tommy och Krantz Björn

2001-11-10 Åhus SBK
Gaiagårdens Attislkl spår0 poäng Ej godkänd Öberg Åke och Ekberg Stig

2001-11-10 Ystad SBK
SE LCH Måsvingens Carmencitaekl sök522.5 poäng Certpoäng Björkqvist Cronje och Cronhamn Eva-Lena

2001-11-10 Visby SBK
TJH Respons Vört-Tenekl spår506 poäng Godkänd Boberg Urban och Boberg Inga-Maj

2001-11-04 Lidköping SBK
Av Melica Tok-Nicklashkl sök0 poäng Ej godkänd Klaar Karlerik och Lindgren Leif

2001-11-04 Tollarp SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår563.5 poäng Certpoäng Nilsson Ingvar och Nilsson Ewa
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår544 poäng Certpoäng Nilsson Ingvar och Nilsson Ewa
TJH Respons Yoghurt-Tenekl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Ingvar och Nilsson Ewa

2001-11-04 Söderåsen SBK
Gaiagårdens Atlasakl sök242.2 poäng Uppflyttad Sjöstrand Yvonne och Jonsson Kurt

2001-11-04 Olofström SBK
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuekl spår511.7 poäng Godkänd Ljung Lars-Åke och Brandin Thomas

2001-11-04 Nybro SBK
SE LCH Porteur's Umbertohkl sök507.5 poäng Uppflyttad Bäckman Sonny och Herdy Peter

2001-11-04 Knivsta SBK
SE LCH Respons Termit-Tenekl sök0 poäng Ej godkänd Svedin Inger och Hagelin Torbjörn

2001-11-04 Hörby SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flipphkl sök548.2 poäng Uppflyttad Wallin Birgitta och Jönlid Anders

2001-11-03 Piteå SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Kiss From A Roseakl229.2 poäng Uppflyttad Berglund Rune och Sjölin Maud

2001-11-03 Tollarp SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår546 poäng Certpoäng Pallesen Tove och Öberg Åke
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår0 poäng Ej godkänd Pallesen Tove och Öberg Åke

2001-11-03 Säffle SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår593 poäng Cert Nordström Sven-Inge och Andersson Stig

2001-10-28 Sölvesborg SBK
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuekl sök417 poäng Godkänd Ohlsson Olof och Johansson Lars

2001-10-28 Osby SBK
Gaiagårdens Atlasakl215.2 poäng Godkänd Rylander Yvonne och Svensson Anna-Kersti

2001-10-28 Göteborg SBK
LPI LPII LPELIT Wintergold's Seelakl spår283.2 poäng Uppflyttad Larsson Hasse och Jansson Magnus

2001-10-21 Höganäs SBK
LPI SE LCH Snärjets Edvin-Flippekl spår540 poäng Certpoäng Johannesson Anders och Sjöstrand Yvonne

2001-10-20 Höganäs SBK
TJH Håkulls Eliashkl spår0 poäng Ej godkänd Hanson Michael och Röjelid Ingrid

2001-10-14 Trollhättan SBK
Av Melica Tok-Nicklashkl sök197.5 poäng Ej godkänd Henriksson Eva och Mellqvist Stig

2001-10-14 Angered SBK
LPI LPII LPELIT Wintergold's Seelakl213.5 poäng Godkänd Söderberg Fredric och Johansson Berit

2001-10-14 Eslöv SBK
SE LCH Måsvingens Carmencitaekl sök429 poäng Godkänd Ekberg Stig och Prahl Leif

2001-10-07 Finspång SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök0 poäng Ej godkänd Nyman Rolf och Fridh Ingemar
Auratus Dodgeekl sök401.7 poäng Godkänd Nyman Rolf och Fridh Ingemar

2001-10-07 Åhus SBK
Måsvingens Ellinorlkl sök406.7 poäng Godkänd Johansson Lars och Svensson Anna-Kersti

2001-10-07 Vänersborg SBK
Av Melica Tok-Nicklashkl sök420.5 poäng Godkänd Karlsson Anders och Svensson Bo-Göran
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök546.7 poäng Certpoäng Karlsson Anders och Svensson Bo-Göran

2001-10-06 Skellefteå SBK
MatÚva's Busige Bernardakl159 poäng Ej godkänd Sejnell Karin och Hjertström Gunilla

2001-10-06 Visby SBK
TJH Respons Vört-Tenhkl sök0 poäng Ej godkänd Appelqvist A-M och Larsson Lisa

2001-10-06 Karlsborg SBK
Spin Off's Spencerakl spår275.2 poäng Uppflyttad Thorén Mari-Anne och Berg Carola

2001-09-30 Umeå SBK
TJH LPI LPII Z'athenas Up-And-Coming Lovely Girlakl spår254 poäng Uppflyttad Säfvenberg Pia och Jonsson Ove

2001-09-30 Skurup SBK
Göros Golden Dakota Dandylkl spår383.7 poäng Godkänd Cronhamn Eva-Lena och Thornqvist Siv

2001-09-30 Oxie SBK
Sandbytösens Dinohkl spår484 poäng Uppflyttad Johnsson Lars och Hansson Leif

2001-09-30 Lund SBK
TJH Respons Yoghurt-Tenekl spår0 poäng Ej godkänd Rylander Yvonne och Frid Crispin

2001-09-29 Laholm SBK
Inassicas Red Mallowakl spår169.2 poäng Godkänd Svensson Sven-Olof och Hedenberg Birgitta

2001-09-29 Falkenberg SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår527 poäng Certpoäng Svensson Olle och Johansson Sture

2001-09-23 Orust SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök584.2 poäng Cert Segerdahl Lennart och Olausson Erik

2001-09-23 Kristianstad SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Mehkl spår469.2 poäng Godkänd Weiffert Rolf och Öberg Åke

2001-09-23 Kalix SBK
LPI LPII LPIII Solstrimmans Arctic Applecakeekl spår527.2 poäng Certpoäng Forsström Karin och Forsström Kurt

2001-09-23 Ö:a Härjedalen SBK
Lisabackens Bingo-Berraakl spår274.5 poäng Uppflyttad Karlsson Bertil och Attefjord Lennart

2001-09-23 Söderåsen SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flipplkl sök569.2 poäng Uppflyttad Borgenlöv Leif och Andersson Maria

2001-09-23 Njudung SBK
SE LCH Porteur's Umbertohkl sök458.7 poäng Godkänd Danielsson Lars och Leo Jan-Egon

2001-09-23 Nacka SBK
Wintergold's Kokosdrömakl spår293.5 poäng Uppflyttad Lindberg Ninni och Bergståhl Maria
LPI Fabelikas Vattenmelonakl spår214 poäng Godkänd Lindberg Ninni och Bergståhl Maria

2001-09-23 Frövi SBK
Auratus Dodgeekl sök324 poäng Ej godkänd Ingmarsson Gun och Almquist Sture

2001-09-22 Stenungsund SBK
Eagle Star's Nick Faldohkl spår394 poäng Godkänd Svensson Bo-Göran

2001-09-22 Sollefteå SBK
TJH SE U(U)CH LPI LPII Torntrollets Classic Hermanssonakl spår219.7 poäng Ej godkänd Myrén Karin och Näsholm Arne

2001-09-22 Lerum SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår468 poäng Godkänd Johansson Berit och Persson Kenneth

2001-09-22 Flen SBK
Lisabackens Listige Lukasekl spår487.7 poäng Godkänd Nystedt Bertil och Alfredsson Jan

2001-09-22 Tranås SBK
LPI LPII LPIII Guldruschen's Like A Rolling Stoneakl spår266.7 poäng Uppflyttad Bengtsson Boel och Erlandsson Ebbe

2001-09-16 Nässjö SBK
SE LCH Porteur's Zamorahkl spår0 poäng Ej godkänd Brorsson Arne och Gustafsson Mikael

2001-09-16 Lilla Edet SBK
SE LCH Searover Golden Shotlkl spår529.7 poäng Uppflyttad Brolin Arne och Majlöv Dan

2001-09-16 Botkyrka SBK
Lisabackens Listige Lukasekl spår414.2 poäng Godkänd Westman O och Lager Roland

2001-09-16 Lomma SBK
Sandbytösens Emmalkl spår440.7 poäng Godkänd Thornqvist Siv och Wilén Gert

2001-09-15 Töreboda SBK
Av Melica Tok-Nicklashkl sök392 poäng Godkänd Oskarsson Per och Linnarsson Bo

2001-09-15 Forshaga SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår540.2 poäng Certpoäng Östlund Bo och Isebark Conny

2001-09-15 Säffle SBK
TJH LPI Reedbank Woodcockhkl spår373 poäng Godkänd Andersen Helge och Axelsson Stefan

2001-09-09 Osby SBK
Tovahkl sök354.5 poäng Godkänd Rylander Yvonne och Sandström Bo
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuekl sök436.7 poäng Godkänd Rylander Yvonne och Sandström Bo

2001-09-09 N:a Gotland SBK
TJH Respons Vört-Tenhkl spår483.2 poäng Uppflyttad Karlström Tommy och Pettersson Rune

2001-09-09 Mönsterås SBK
Doubleuse Drizzleakl241 poäng Uppflyttad Danielsson Lars och Boistrup Anders

2001-09-09 Linköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår534 poäng Certpoäng Svensson Siewert och Berggren Eva

2001-09-09 Karlskrona SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår589.7 poäng Certpoäng Blomdahl Börge och Axelsson Ingmar
SE BCH Alnas Bellmanekl spår524.2 poäng Certpoäng Blomdahl Börge och Axelsson Ingmar
Kohagslyckans Hugoekl spår386.5 poäng Godkänd Andersson Stefan och Perslöv Claes
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår0 poäng Ej godkänd Blomdahl Börge och Axelsson Ingmar

2001-09-09 Filipstad SBK
TJH LPI Reedbank Woodcockhkl spår383 poäng Godkänd Lönnberg Anders och Karlsson Kristina

2001-09-08 Stenungsund SBK
TJH LPI LPII LPIII Fragrance's Dirk Bikkembergsakl sök243.7 poäng Uppflyttad Andersson Klas-Göran och Andreasson Laila

2001-09-08 Linköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår612 poäng Cert Ljunggren Susanna och Hallin Roger

2001-09-08 Falbygden SBK
Av Melica Tok-Nicklashkl sök336.2 poäng Ej godkänd Berg Carola och Iversen Kurt

2001-09-08 Boden SBK
Hjortronmyren's Good Morning Dorishkl sök460 poäng Godkänd Åström Pia och Forsström Kurt
MatÚva's Busige Bernardakl spår208 poäng Godkänd Nilsson Per Erik och Forsström Karin

2001-09-08 Askersund SBK
Wood and Water Alfa's Amarilloakl spår227 poäng Uppflyttad Andrén Ulf och Samuelsson Sven

2001-09-02 Jokkmokk SBK
LPI LPII LPIII Solstrimmans Arctic Applecakeekl spår525 poäng Godkänd Forsström Karin och Forsström Kurt

2001-09-02 Hällefors SBK
Hit's Suzie Qakl spår252 poäng Uppflyttad Hermansson Harry och Tell Torbjörn

2001-09-01 Laholm SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår590.7 poäng Certpoäng Svensson Sven-Olof och Brorsson Kenneth
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår527 poäng Godkänd Svensson Sven-Olof och Brorsson Kenneth

2001-09-01 Öland SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår523 poäng Certpoäng Karlsson Valdemar och Herdy Peter

2001-08-26 Åhus SBK
Gaiagårdens Attisakl spår256.7 poäng Uppflyttad Jönsson Kjell och Altenmark Sven

2001-08-26 Skutskär SBK/SM
SE BCH Alnas Bellmanekl sök Plac:012464.2 poäng Godkänd Hagelin Birgitta och Larsson Birger
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår Plac:007579.7 poäng Certpoäng Karlsson Hans och Ek Björn

2001-08-26 Bjuv SBK
Sandbytösens Dinohkl spår0 poäng Ej godkänd Röjelid Ingrid och Lundh Bea

2001-08-19 Njurunda SBK
LPI SE LCH Anjalkl spår439.2 poäng Uppflyttad Filin Larry och Attefjord Lennart

2001-08-12 Malmen SBK
Adolfakl spår269.2 poäng Uppflyttad Axelsson Vannestål A

2001-08-11 Oskarshamn SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår556 poäng Certpoäng Herdy Peter och Petersson Gunnar

2001-08-05 Årjäng SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår529.7 poäng Certpoäng Larsson Christer och Johansson Kjell

2001-08-05 Katrineholm SBK
TJH High Priority's X-Tra Power-Plkl sök495 poäng Uppflyttad Alfredsson Jan och Nilsson Börje

2001-08-04 Hässleholm SBK
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuekl sök0 poäng Ej godkänd Öberg Åke och Hansson Mikael

2001-08-04 Västbo SBK
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlighthkl spår0 poäng Ej godkänd Lidén Reine och Rosander Erik

2001-08-04 Svalöv SBK
Sandbytösens Dinohkl spår476.2 poäng Godkänd Jonsson Kurt och Johansson Kenneth

2001-08-04 Bollnäs SBK
Lisabackens Bonnie-Boopakl spår247.5 poäng Uppflyttad Ahlström Lars och Cedendahl Bert

2001-07-22 Torsby SBK
SE VCH Vassruggens Geira Allvishkl spår466.5 poäng Godkänd Claesson Gunnar och Engström Tommy

2001-07-22 Mariestad SBK
Av Melica Tok-Nicklashkl sök447.7 poäng Godkänd Thorén Mari-Anne och Lindgren Leif

2001-07-14 Åsele SBK
El'vitalakl spår0 poäng Ej godkänd Ritzén Kenneth och Burström Ove

2001-07-07 Säffle SBK
LPI Eagle Star's Honey Cakelkl sök487.7 poäng Uppflyttad Andersen Helge och Nordström Sven-Inge

2001-06-30 Kumla SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår0 poäng Ej godkänd Sahlqvist Kent och Lindgren Ann-Sofie

2001-06-24 Fagersta SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Danielsson Bo och Eriksson Kent

2001-06-23 Fagersta SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl sök0 poäng Ej godkänd Elfström Ingemar och Brusling Birgitta

2001-06-22 Fagersta SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår585.7 poäng Cert Himmler Kenneth och Brusling Birgitta
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår577.5 poäng Certpoäng Hansson Hans-Erik och Eriksson Kent

2001-06-17 Ludvika SBK
Jackyekl spår503 poäng Godkänd Sjödén Curt och Skoglund Marianne

2001-06-17 Elfsborg SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår567.7 poäng Certpoäng Claesson Marianne och Andersson Conny

2001-06-16 Luleå SBK
LPI LPII LPIII Solstrimmans Arctic Applecakeekl spår512.2 poäng Godkänd Berglund Rune

2001-06-16 Ludvika SBK
Jackyekl spår506.2 poäng Godkänd Fors Gunnar och Andersson Sven

2001-06-13 Värmdö SBK
SE VCH LPI LPII Wood and Water Bumerang Brunoakl spår273.2 poäng Uppflyttad Johansson Mats och Moberg Ragnar

2001-06-10 Knivsta SBK
LPI Allaballatassens Tullyakl spår232 poäng Uppflyttad Tofthagen Mikael

2001-06-10 Söderhamn SBK
Lisabackens Bonnie-Boopakl spår206.2 poäng Godkänd Brolin Lars Ove och Lundberg Lars-Åke

2001-06-09 Skellefteå SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Good Morning Doriahkl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Sven Egon och Eklund Olof

2001-06-09 Linköping SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök406 poäng Godkänd Lundholm Lars och Martens Lena

2001-06-04 Knivsta SBK
Guccilkl sök465.5 poäng Uppflyttad Svedin Inger och Thorman Staffan

2001-06-03 Halmstad SBK
Honeytaste Agatakl spår172.2 poäng Godkänd Hedenberg Birgitta och Mattsson Lena
Magriss Cover Girlakl spår0 poäng Ej godkänd Hedenberg Birgitta och Mattsson Lena

2001-06-02 Vetlanda SBK
TJH LPI LPII Goldblossoms Don Ramonhkl spår448.7 poäng Godkänd Gustavsson Bengt och Axell Ulf
SE LCH Porteur's Zamorahkl spår424.5 poäng Godkänd Gustavsson Bengt och Axell Ulf
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlighthkl spår416.2 poäng Godkänd Gustavsson Bengt och Axell Ulf

2001-06-02 Nyköping SBK
Searover Golden Runakl spår181.5 poäng Godkänd Lindgren Henry och Alfredsson Jan

2001-05-27 Roslagen SBK
Tildgården's Lass Kitakl spår245.2 poäng Uppflyttad Löfström Torbjörn och Tofthagen Mikael

2001-05-27 Ronneby SBK
SE BCH Alnas Bellmanekl spår600.2 poäng Cert Sjösten Inki och Hällgren Nils
TJH Respons Yoghurt-Tenekl spår532 poäng Godkänd Sjösten Inki och Hällgren Nils
SE BCH Filippa-Costomekl spår517.7 poäng Godkänd Sjösten Inki och Hällgren Nils

2001-05-27 Arvidsjaur SBK
SE VCH LPI SE LCH Solstrimmans Arctic Creamcakelkl spår400.2 poäng Godkänd Boman Sören och Kratz Åke

2001-05-27 Nybro SBK
Kohagslyckans Hugoekl spår398 poäng Godkänd Sundin Leif och Karlsson Valdemar

2001-05-27 Malmö SBK
LPI LPII Sangold Monstrar Trogetakl209.2 poäng Godkänd

2001-05-27 Lindesberg SBK
LPI LPII LPIII Tildgården's Anton Kanonhkl spår514.7 poäng Uppflyttad Klanghed Arne och Rikse Gunnel

2001-05-27 Hällefors SBK
LPI LPII Poetry's Fröken Julielkl spår474.7 poäng Uppflyttad Karlsson Kristina och Lönnberg Anders
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearhkl spår520.7 poäng Uppflyttad Skoglöf Sune och Thiderman Sören

2001-05-26 Nässjö SBK
TJH LPI LPII Porteur's Zebastianakl sök256.7 poäng Uppflyttad Melin Hans och Furuskog Lars-Erik

2001-05-24 Laholm SBK
TJH Doubleuse Blizzardhkl sök438.5 poäng Godkänd Dahlberg Bo och Hedenberg Birgitta
LPI Snärjets Extra-Flippekl sök448 poäng Godkänd Svensson Sven-Olof och Svensson Olle

2001-05-24 Hörby SBK
Sandbytösens Emmaakl spår256.5 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Pallesen Tove

2001-05-21 Mönsterås SBK
Waterloo's Another Partyakl173 poäng Godkänd Petersson Gunnar

2001-05-20 Smålandsstenar SBK
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlighthkl spår404.2 poäng Godkänd Gustafsson-Krafft Ko och Petersson Jonny

2001-05-20 Karlskrona SBK
SE BCH Filippa-Costomekl spår572 poäng Certpoäng Blomdahl Börge och Blomdahl Yvonne
Kohagslyckans Hugoekl spår0 poäng Ej godkänd Blomdahl Börge och Blomdahl Yvonne

2001-05-20 Karlshamn SBK
Roghöjdens Viljestarke Siggelkl spår0 poäng Ej godkänd Edner Helene och Olsson Christer

2001-05-20 Flen SBK
Lisabackens Listige Lukasekl spår466.7 poäng Godkänd Melin Rolf och Melin Märta-Klara

2001-05-20 Njudung SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår559 poäng Certpoäng Axell Ulf och Leo Jan-Egon

2001-05-19 Lesseboorten SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår559.5 poäng Certpoäng Karlsson Valdemar och Rosander Erik
Kohagslyckans Hugoekl spår502.7 poäng Godkänd Karlsson Valdemar och Rosander Erik

2001-05-19 Karlskrona SBK
SE BCH Alnas Bellmanekl spår600 poäng Certpoäng Johansson Lars och Eriksson Ronny
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår580.5 poäng Certpoäng Johansson Lars och Eriksson Ronny

2001-05-19 Järvsö SBK
SE LCH Lisabackens Artemishkl spår510.5 poäng Uppflyttad Larsson Anita och Fridh Ingemar

2001-05-19 Arvika SBK
LPI LPII Poetry's Fröken Julielkl spår0 poäng Ej godkänd Andersen Helge och Axelsson Stefan

2001-05-19 Njudung SBK
SE LCH Porteur's Zamorahkl spår456 poäng Godkänd Furuskog Lars-Erik och Ingemarsson Christin

2001-05-19 Bengtsfors SBK
SE VCH LPI LPII Doubleuse Gingerlkl spår503.7 poäng Uppflyttad Svensson Bo-Göran och Hyrén Bertil

2001-05-13 Ronneby SBK
TJH Lesterlkl spår446.5 poäng Uppflyttad Bark Ingemar och Sjösten Roland
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuhkl spår531.2 poäng Uppflyttad Bark Ingemar och Sjösten Roland

2001-05-13 Växjö SBK
Vassruggens Geir Heidnalkl spår413 poäng Godkänd Herdy Peter och Engström Ingemar

2001-05-13 Surahammar SBK
Auratus Dodgeekl sök471 poäng Godkänd Håvedal Claes Göran och Rubin Pelle

2001-05-13 Skara SBK
Av Melica Tok-Nicklashkl sök365.7 poäng Godkänd Klaar Karlerik och Lund Ingemar

2001-05-13 Nynäshamn SBK
Lisabackens Listige Lukasekl spår526.5 poäng Certpoäng Olsson Leif och Oscarsson Roger

2001-05-13 Mjölby SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår596.7 poäng Cert Berggren Eva och Svensson Siewert

2001-05-13 Filipstad SBK
LPI LPII Poetry's Fröken Julielkl spår0 poäng Ej godkänd Skoglöf Sune och Sander Karin

2001-05-12 Ulricehamn SBK
TJH LPI LPII LPIII Fragrance's Dirk Bikkembergsakl sök203.7 poäng Godkänd Blomqvist Ann Charlo och Blomqvist Kjell

2001-05-12 Mjölby SBK
SE VCH TJH SE LCH High Walley's Glance Gorsehkl sök0 poäng Ej godkänd Widén Marie och Andersson Lars

2001-05-12 Mellerud SBK
SE VCH LPI LPII Doubleuse Gingerlkl spår505 poäng Uppflyttad Larsson Christer och Johansson Kjell

2001-05-12 Hagfors SBK
LPI LPII Poetry's Fröken Julielkl spår0 poäng Ej godkänd Gillå Urban och Claesson Gunnar
SE VCH Vassruggens Geira Allvishkl spår0 poäng Ej godkänd Gillå Urban och Claesson Gunnar

2001-05-06 Karlskoga SBK
SE VCH Vassruggens Geira Allvishkl spår0 poäng Ej godkänd Engström Tommy och Andersen Helge

2001-05-06 Tingsryd SBK
SE LCH Porteur's Umbertohkl sök485 poäng Godkänd Melin John och Sandström Bo

2001-05-06 Olofström SBK
LPI Snärjets Extra-Flippekl sök509.2 poäng Godkänd Andersson Stefan och Perslöv Claes
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuekl sök364.5 poäng Godkänd Andersson Stefan och Perslöv Claes
SE BCH Alnas Bellmanekl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Stefan och Perslöv Claes

2001-05-06 Karlshamn SBK
TJH LPI LPII RLD N Duvkullans Adrianakl267 poäng Uppflyttad Ivarsson Ulf och Eriksson Ronny
Jonquil Sparks in Spaceakl152 poäng Ej godkänd Ivarsson Ulf och Eriksson Ronny

2001-05-06 Kalmar SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår595.7 poäng Cert Karlsson Valdemar och Rosander Erik

2001-05-06 Hallsberg SBK
Auratus Dodgeekl spår520.5 poäng Godkänd Jernestål Ulf och Inzsöl Andersson Per

2001-05-05 Laxå SBK
LPI LPII LPIII Tildgården's Anton Kanonhkl spår0 poäng Ej godkänd Arnesson Eva-Britt och Eklund Solveig

2001-05-05 Karlstad SBK
Tartuff's Waianeaakl spår157.5 poäng Ej godkänd Gullbrand Ylwa

2001-05-05 Emmaboda SBK
Gaiagårdens Attisakl spår223.5 poäng Godkänd Ottosson May och Larsson Solbritt

2001-05-05 Hultsfred SBK
TJH LPI LPII Goldblossoms Don Ramonhkl spår451.7 poäng Godkänd Ax Lennart och Flender Johansson Ul

2001-05-01 Borås SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår577.5 poäng Certpoäng Andersson Conny och Gustavsson Christer
SE VCH LPI SE AGCH SE LCH SE JCH Rockdove's Timekeeper of Big Benekl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Conny och Gustavsson Christer

2001-05-01 Västervik SBK
Av Melica Arwenekl spår553.2 poäng Cert Nilsson Mi och Erlandsson Ulf

2001-05-01 Tidaholm SBK
Lamier's Morning Sunlkl spår0 poäng Ej godkänd Brinning Karlsson An och Iversen Kurt

2001-05-01 Götene SBK
Av Melica Tok-Nicklashkl sök472.2 poäng Godkänd Svensson Magnus och Linnarsson Bo

2001-05-01 Bjuv SBK
LPI LPII Sangold Monstrar Trogetakl spår230.5 poäng Uppflyttad Johansson Kenneth och Ahlqvist Barry

2001-04-29 Motala SBK
LPI LPII Goldpepper Jade Sundakl spår224.5 poäng Uppflyttad Ryttse Katinka och Andersson Ingemar

2001-04-29 Oskarshamn SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår564.5 poäng Certpoäng Melin John och Petersson Gunnar

2001-04-29 Nässjö SBK
TJH LPI LPII LPIII Snärjets Elliott-Flipplkl sök497 poäng Uppflyttad Bogmark Lars och Erlandsson Ebbe

2001-04-29 Hässleholm SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Karlsson Jörgen och Prahl Leif

2001-04-28 Oskarström SBK
Strandgläntans Fionaakl spår259 poäng Uppflyttad Andersson Yvonne och Johansson Ingvar

2001-04-28 Karlshamn SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår543.2 poäng Godkänd Öberg Åke och Eriksson Ronny

2001-04-28 Oskarshamn SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår556 poäng Certpoäng Danielsson Lars och Petersson Gunnar
Av Melica Arwenekl spår553.5 poäng Certpoäng Danielsson Lars och Petersson Gunnar

2001-04-28 Hallsberg SBK
LPI LPII LPIII Tildgården's Anton Kanonhkl spår469.5 poäng Godkänd Inzsöl Andersson Per och Sandahl Roger

2001-04-28 Arvika SBK
SE VCH Vassruggens Grim Heidenakl spår235 poäng Uppflyttad Jansson Björn-Åke och Jarl Ljungsten Annik

2001-04-22 Varberg SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår522.5 poäng Certpoäng Andersson Mats och Gustafsson Inger
SE VCH LPII LPIII LP Tallhyddans Quality Girlekl spår458 poäng Godkänd Andersson Mats och Gustafsson Inger

2001-04-22 Göinge/Broby SBK
SE BCH Alnas Bellmanekl sök552.7 poäng Certpoäng Johnsson Lars och Brorsson Anders

2001-04-22 Örebro SBK
TJH SE LCH Sörbyskogens Rasmushkl sök438.2 poäng Godkänd Haeggblom Bjellå A och Johansson Åke

2001-04-22 Växjö SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår564 poäng Certpoäng Herdy Birgitta och Herdy Peter

2001-04-22 Värmdö SBK
Tartuff's Active Boyakl spår257.2 poäng Uppflyttad Kronqvist Carina och Lindberg Ninni

2001-04-22 Varberg SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår522.5 poäng Certpoäng Andersson Mats och Gustafsson Inger
SE VCH LPII LPIII LP Tallhyddans Quality Girlekl spår458 poäng Godkänd Andersson Mats och Gustafsson Inger

2001-04-22 Vadstena SBK
Av Melica Arwenekl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Berth och Lundholm Lars

2001-04-22 Nacka SBK
SE VCH LPII Tussbergets Jetlkl spår473.7 poäng Uppflyttad Bergståhl Maria och Svensson Gunilla

2001-04-22 Marks SBK
LPII Respons Åvet-Tenhkl spår503 poäng Uppflyttad Dahlberg Göran och Johansson Olle

2001-04-21 Värnamo SBK
Tessiehkl sök477 poäng Godkänd Ljungqvist Lars och Herdy Franz

2001-04-21 Tranås SBK
SE LCH Porteur's Zamorahkl spår469.7 poäng Godkänd Andersen Anita och Bengtsson Boel

2001-04-21 Mönsterås SBK
Waterloo's Another Partyakl sök173 poäng Godkänd Petersson Gunnar och Boistrup Anders

2001-04-21 Hörby SBK
Wintergold's Cornfieldlkl spår432.2 poäng Uppflyttad Wallin Birgitta och Altenmark Sven

2001-04-21 Vetlanda SBK
TJH SE LCH SE BCH Gullbackens Winnie Perkinsekl spår528.2 poäng Certpoäng Bogmark Lars och Erlandsson Ebbe

2001-04-21 Vadstena SBK
Av Melica Arwenekl spår562.7 poäng Certpoäng Klasson Göran och Hansson Hans-Erik

2001-04-21 Söderåsen SBK
LPI SE LCH Snärjets Edvin-Flipphkl spår548.5 poäng Uppflyttad Ljung Lars-Åke och Johansson Kenneth
LPI SE LCH Dainty's Rain Or Shinehkl spår0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Johansson Kenneth
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår525 poäng Certpoäng Bengtsson Sten och Brandin Thomas

2001-04-21 Råhagen SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök459 poäng Godkänd Andreasson Laila och Svensson Bo-Göran

2001-04-21 Ronneby SBK
TJH LPI LPII RLD N Duvkullans Adrianakl298.2 poäng Uppflyttad Carlsson Thomas och Johansson Lars

2001-04-21 Mjölby SBK
LPI LPII Goldpepper Jade Sundakl spår214 poäng Ej godkänd Qvarfordt Charina och Qvarfordt Kjell

2001-04-21 Frövi SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearlkl spår526.7 poäng Uppflyttad Ingmarsson Gun och Almquist Sture

2001-04-15 Orust SBK
SE LCH Searover Golden Shotakl spår268 poäng Uppflyttad Brocker Björn och Brolin Arne

2001-04-15 Uppsala SBK
TJH LPII Stenbury Water Boyfriendlkl spår454.5 poäng Uppflyttad Härlin Marie-Louise och Iversen Kristina

2001-04-15 Norrköping SBK
LPI SE LCH Colgolds Rudolfekl spår525.2 poäng Certpoäng Lundholm Lars och Ax Lennart

2001-04-15 Höganäs SBK
LPI Snärjets Extra-Flippekl sök476 poäng Godkänd Prahl Leif och Karlsson Jörgen

2001-04-13 Norrköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår518.5 poäng Godkänd Fridh Ingemar och Melin Rolf

2001-04-08 Grums SBK
SE VCH LPI LPII Kolbäckens Viva Colorakl sök263.5 poäng Uppflyttad Andersen Helge och Jansson Björn-Åke

2001-04-08 Svalöv SBK
SE LCH LP Tullportens Piri-Piriakl0 poäng Ej godkänd Nilsson Ewa och Prahl Leif
LPI Honeytaste Tavrusakl0 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Nilsson Ewa

2001-04-08 Nora SBK
Auratus Dodgeekl sök410.5 poäng Godkänd Dahlin Bo-Lennart och Sääf Rolf

2001-04-08 Kungsbacka SBK
Eagle Star's Nick Faldolkl spår479 poäng Uppflyttad Gustavsson Willy och Lengfelt Ulf

2001-04-08 Karlskrona SBK
Kohagslyckans Hugohkl spår533 poäng Uppflyttad Hällgren Nils och Johnsson Marianne

2001-04-08 Bjuv SBK
LPI Snärjets Extra-Flippekl sök470.5 poäng Godkänd Johannesson Anders och Svensson Ronny

2001-04-07 Tollarp SBK
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuhkl spår492.7 poäng Godkänd Brandin Thomas och Krüger Carola

2001-04-07 Sölvesborg SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår531.5 poäng Godkänd Pallesen Tove
SE BCH Alnas Bellmanekl spår492 poäng Godkänd Pallesen Tove

2001-04-07 Smålandsstenar SBK
Jackyekl sök422 poäng Godkänd Lidén Reine och Gustafsson-Krafft Ko

2001-04-07 Oskarström SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår535.5 poäng Certpoäng Svensson Olle och Rolfsson Tom

2001-04-07 Karlskrona SBK
Roghöjdens Viljestarke Siggelkl spår0 poäng Ej godkänd Olsson Christer och Johansson Lars

2001-04-01 Sthlm Sö SBK
SE LCH Doubleuse Diamonds Are Foreverakl spår237.2 poäng Uppflyttad Bergståhl Maria och Svensson Gunilla

2001-04-01 Svedala SBK
SE LCH Måsvingens Carmencitahkl sök490.5 poäng Uppflyttad

2001-04-01 Västerås SBK
Auratus Dodgeekl sök0 poäng Ej godkänd Molund Christer och Wilén Hilding

2001-04-01 Falkenberg SBK
Tessieekl spår543 poäng Certpoäng Johansson Sture och Gustavsson Göran
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Sture och Gustavsson Göran

2001-04-01 Eslöv SBK
TJH Respons Yoghurt-Tenhkl spår492.2 poäng Uppflyttad Johansson Kenneth och Branthall Marie

2001-04-01 Eskilstuna SBK
LPII Mighty Duck's Scarletakl sök229.7 poäng Uppflyttad Nystedt Bertil och Larsson Nils-Göran

2001-03-31 Falbygden SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorhkl spår554 poäng Uppflyttad Svensson Bo och Andersson Per-Olof

2001-03-31 N:a Gotland SBK
Bältgårdens Jailhouse Rockakl spår161.7 poäng Ej godkänd Appelqvist A-M och Boberg Inga-Maj

2001-03-31 Kristinehamn SBK
LPI LPII Poetry's Fröken Julielkl spår432.7 poäng Godkänd Lundström Lars och Lundholm Lars
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearlkl spår429.7 poäng Godkänd Lundström Lars och Lundholm Lars

2001-03-31 Bollebygd SBK
LPII Respons Åvet-Tenhkl spår431.5 poäng Godkänd Fröjd Bengt och Hernvall Leif

2001-03-31 Simrishamn SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår596.5 poäng Cert Rydén Ruby och Öberg Åke

2001-03-31 Eslöv SBK
Sandbytösens Dinolkl spår512.2 poäng Uppflyttad Rylander Yvonne och Hjorth Ingegerd

2001-03-31 Alingsås SBK
Eagle Star's Nick Faldolkl spår0 poäng Ej godkänd Merenius Johnny och Fries Gunilla

2001-03-25 Lomma SBK
SE LCH Måsvingens Carmencitahkl sök484.5 poäng Uppflyttad Andersson Maria och Prahl Leif

2001-03-25 Växjö SBK
SE BCH Alnas Bellmanekl sök0 poäng Ej godkänd Herdy Peter och Melin John

2001-03-25 Väsby SBK
LPI LPII LPIII LPELIT SE LCH Tussbergets Geniakl spår0 poäng Ej godkänd Berg Camilla och Jonsson Lars-Ivar

2001-03-25 Mark SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök567.7 poäng Cert Dahlberg Göran och Gustavsson Stig E

2001-03-25 Halmstad SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Berg Roger och Gustavsson Göran

2001-03-24 Kristianstad SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår573.7 poäng Certpoäng Cederquist Göran och Johansson Lars

2001-03-18 S:a Gotland SBK
TJH Respons Vört-Tenhkl sök0 poäng Ej godkänd Nylander Marie och Appelqvist A-M

2001-03-18 Karlskrona SBK
TJH LPI Hunderums Dylanlkl sök500.5 poäng Uppflyttad Hällgren Nils och Karlström Alf
SE BCH Alnas Bellmanekl sök495.5 poäng Godkänd Hällgren Nils och Karlström Alf

2001-03-18 Höör SBK
TJH LPI Goldsand's Acapulcolkl spår444.5 poäng Uppflyttad Altenmark Sven och Nilsson Leif

2001-03-18 Falkenberg SBK
Eagle Star's Nick Faldolkl spår490 poäng Uppflyttad Dahlberg Bo och Falkström Gunilla
LPII Respons Åvet-Tenhkl spår435.2 poäng Godkänd Rolfsson Tom och Larsson Bengt H

2001-03-11 Västervik SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl sök496 poäng Godkänd Nilsson Mi och Johansson Thomas

2001-03-11 Trelleborg SBK
SE LCH Måsvingens Carmencitahkl sök424 poäng Godkänd Andersson Maria och Cronhamn Eva-Lena

2001-03-11 Lysekil SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök528 poäng Cert Samuelsson Ingvar och Andreasson Laila

2001-03-11 Malmö SBK
Göros Golden Dakota Dandylkl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Leif och Frid Crispin
Trisoblues Pleace Be Kind With Mehkl spår478.5 poäng Godkänd Borgenlöv Leif och Ström Tommy

2001-03-10 Åhus SBK
SE BCH Alnas Bellmanekl spår613.7 poäng Cert Pallesen Tove och Jönlid Anders
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår604.5 poäng Cert Pallesen Tove och Jönlid Anders

2001-03-04 Landskrona SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Mehkl spår439.7 poäng Godkänd Brandin Thomas och Bengtsson Sten

2001-03-03 Skanör/Falsterb SBK
SE LCH Måsvingens Carmencitahkl sök442.5 poäng Godkänd Borgenlöv Leif och Johansson Hans

2001-03-03 Landskrona SBK
Göros Golden Dakota Dandylkl spår426 poäng Godkänd Prahl Leif och Mortenssen Per

2001-02-25 Halmstad SBK
LPI LPII Tallhyddans Yellow Sunlightlkl sök257.2 poäng Ej godkänd Andersson Mats och Gustafsson Inger
Tessiehkl sök447.5 poäng Godkänd Andersson Mats och Gustafsson Inger

2001-02-18 Karlshamn SBK
SE LCH Porteur's Umbertolkl sök531.7 poäng Uppflyttad Ohlsson Olof och Eriksson Ronny
TJH Lesterlkl sök445.2 poäng Uppflyttad Ohlsson Olof och Eriksson Ronny
TJH LPI Hunderums Dylanlkl sök384.7 poäng Godkänd Ohlsson Olof och Eriksson Ronny
SE BCH Alnas Bellmanekl sök598.7 poäng Cert Edner Helene och Lindfalk Kenneth

2001-02-10 Kungälv SBK
TJH LPI LPII LPIII Fragrance's Dirk Bikkembergsakl sök242.7 poäng Godkänd Andersson Klas-Göran och Brockner Björn
TJH Dream Max Louisianaakl sök241.7 poäng Uppflyttad Andersson Klas-Göran och Brockner Björn

2001-02-04 Veberöd SBK
SE LCH Måsvingens Carmencitahkl sök328.2 poäng Ej godkänd Hansson Leif och Andersson Per-Olof


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021