Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2003

Resultat i namnordning


2003-12-07 Göteborg SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök0 poäng Ej godkänd Jansson Magnus och Gustavsson Willy

2003-12-07 Tollarp SBK
Måsvingens Ellinorhkl sök476.5 poäng Godkänd Jonsson Kurt och Ljung Lars-Åke
SE BCH Doubleuse Decemberhkl sök0 poäng Ej godkänd Jonsson Kurt och Ljung Lars-Åke
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuekl sök464 poäng Godkänd Bjädefors Jan och Ekberg Stig

2003-12-06 Råådalen SBK
Allra Käraste Jazzlkl spår0 poäng Ej godkänd Ringdahl Kaj och Prahl Leif

2003-11-30 Varberg SBK
Guldäpplets Snöstormakl spår141 poäng Ej godkänd Gustafsson Bo och Gustafsson Inger

2003-11-29 Kungälv SBK
Hålans Amadeus Starakl spår0 poäng Ej godkänd Oskarsson Reino och Andersson Klas-Göran

2003-11-29 Mellerud SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök527.2 poäng Godkänd Larsson Christer och Larsson Inge

2003-11-23 Ängelholm SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorlkl sök535.5 poäng Uppflyttad Brandin Thomas och Bengtsson Sten
SE BCH Doubleuse Decemberhkl sök442.7 poäng Godkänd Brandin Thomas och Bengtsson Sten

2003-11-16 Nacka SBK
TJH Khemosabi Comanchelkl sök451.5 poäng Uppflyttad Lundin Lena och Lindberg Ninni

2003-11-16 Stenungsund SBK
TJH LPI LPII LPIII Fragrance's Dirk Bikkembergslkl sök524.5 poäng Uppflyttad Andreasson Laila och Ek Björn
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök471.2 poäng Godkänd Andreasson Laila och Ek Björn

2003-11-16 Ronneby SBK
Gaiagårdens Attisekl spår0 poäng Ej godkänd Ivarsson Ulf och Olsson Christer

2003-11-15 Landskrona SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Sjöstrand Yvonne och Karlsson Jörgen

2003-11-15 Nyköping SBK
Vassruggens Jonna Af Danarigeakl spår198 poäng Godkänd Olsson Göran och Gustavsson Nina

2003-11-15 Falkenberg SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorlkl sök457.5 poäng Godkänd Rolfsson Tom och Johansson Sture

2003-11-09 Markaryd SBK
LPII Duvkullans Signumakl256.5 poäng Uppflyttad Jonsson Kurt och Krüger Carola

2003-11-09 Västervik SBK
Arwen's Wirusakl spår241 poäng Uppflyttad Jansson Lena och Johansson Tomas

2003-11-09 Åhus SBK
Constancy Pondus of Wildelkl spår450.7 poäng Uppflyttad Ivarsson Henrik och Eriksson Lennart

2003-11-09 Ystad SBK
Måsvingens Ellinorhkl sök0 poäng Ej godkänd Klang Ingvar och Wallin Birgitta
SE LCH Måsvingens Carmencitaekl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Maria och Hansson Leif

2003-11-08 Strängnäs SBK
Vassruggens Jonna Af Danarigeakl spår208 poäng Godkänd Torstensson-Åberg Y och Nystedt Bertil

2003-11-02 Stenungsund SBK
LPI Chancery-Laneakl sök252.5 poäng Uppflyttad Andreasson Laila och Andersson Klas-Göran

2003-11-02 Knivsta SBK
TJH Khemosabi Comanchelkl sök210.7 poäng Ej godkänd Hansson Tina och Tofthagen Mikael

2003-11-02 Gbg/Mölndal SBK
LPI LPII Festival's Digitalisakl sök211 poäng Godkänd Mellqvist Stig
SE VCH LPI LPII LPIII Ringmaster Gloriaakl spår185.7 poäng Godkänd Mellqvist Stig

2003-11-02 Tollarp SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Meekl spår402.2 poäng Godkänd Björkqvist Cronje och Svensson Ronny
Gaiagårdens Attisekl spår0 poäng Ej godkänd Ekberg Stig och Nilsson Ewa

2003-11-02 Olofström SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår0 poäng Ej godkänd Carlsson Thomas och Olsson Christer

2003-11-02 Nybro SBK
Aim High Donnas Figolkl sök534.2 poäng Uppflyttad Ståhl Roth Gunborg och Von Krusenstjerna U

2003-11-02 Hörby SBK
SE BCH Avjava's Bulldozerekl sök541.2 poäng Certpoäng Karlsson Jörgen och Petersson Lars

2003-11-01 Tollarp SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår522.2 poäng Certpoäng Brandin Thomas och Ljung Lars-Åke
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuekl spår486.2 poäng Godkänd Brandin Thomas och Ljung Lars-Åke

2003-11-01 Säffle SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår0 poäng Ej godkänd Nordström Sven-Inge

2003-10-26 Borås SBK
LPI Aim High Cruel Dandylkl sök507 poäng Uppflyttad Claesson Marianne och Claesson Åke

2003-10-26 Sölvesborg SBK
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuekl sök514 poäng Godkänd Bark Ingemar och Karlström Alf

2003-10-26 Kristinehamn SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearhkl sök519.5 poäng Uppflyttad Lundström Lars-Ivar och Backman Lena

2003-10-26 Alingsås SBK
Duvkullans Sileneakl spår269.7 poäng Uppflyttad Merenius Johnny och Johansson Berit

2003-10-25 Kalix SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Kiss From A Rosehkl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Jens och Norén Thorbjörn

2003-10-25 Strängnäs SBK
Vassruggens Jonna Af Danarigeakl spår221 poäng Godkänd Lindahl Christer och Torstensson-Åberg Y

2003-10-25 Råådalen SBK
LPI LPII Dainty's Sweet in Sassyakl spår234.2 poäng Uppflyttad Svensson Ronny och Sjöstrand Yvonne

2003-10-19 Jönköping SBK
LPII Mighty Duck's Scarlethkl sök377 poäng Godkänd Karlsson Göte och Axell Ulf

2003-10-19 Åhus SBK
Måsvingens Ellinorhkl sök423.2 poäng Godkänd Weiffert Rolf och Ivarsson Henrik

2003-10-19 Nybro SBK
Porteur's James Grieveakl254.2 poäng Uppflyttad Lundgren Peter och Lindholm Lars

2003-10-12 Lund SBK
Göros Golden Dakota Dandyhkl spår412.7 poäng Godkänd Wilén Gert och Sommarin Christer

2003-10-11 Skellefteå SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Kiss From A Rosehkl sök152.2 poäng Ej godkänd Sjölin Maud och Lindberg Gerhard

2003-10-11 Lund SBK
LPI LPII Sangold Monstrar Trogetlkl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Ewa och Nilsson Ingvar

2003-10-05 Vänersborg SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök607.7 poäng Cert Larsson Göran och Andersson Jan

2003-10-05 Timrå SBK
High Coast Out By My Sideakl spår218.7 poäng Godkänd Åman Kent och Hallberg Susann

2003-10-05 Sölvesborg SBK
LPI LPII Broadcast Egeusakl spår273.7 poäng Uppflyttad Edner Helene och Thorell Per-Arne
SE U(U)CH LPI LPII LPIII SE LCH Festival's Gazpachoakl spår219.5 poäng Ej godkänd Edner Helene och Thorell Per-Arne

2003-10-05 Piteå SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Kiss From A Rosehkl sök386 poäng Godkänd Nilsson Staffan och Qvarfordt Kjell

2003-10-05 Lindesberg SBK
LPI Newtonakl spår186.5 poäng Ej godkänd Rikse Gunnel och Melin Bo

2003-10-05 Linköping SBK
Sörbäcks Mister Mozartakl spår229.7 poäng Uppflyttad Björkman Åke och Rönnlund Susanne

2003-10-04 Järvsö SBK
SE VCH LPI Gyllene Horden's Mr Milianakl spår258.5 poäng Uppflyttad Fridh Ingemar och Larsson Anita
Lisabackens Chiquita-Corinneakl spår202.5 poäng Godkänd Fridh Ingemar och Larsson Anita

2003-10-04 Trollhättan SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök562.7 poäng Certpoäng Henriksson Göran och Andersson P-O

2003-09-28 Nacka SBK
LPI LPII Fabelikas Vattenpussakl spår245.7 poäng Uppflyttad Rosendahl Sonja och Moberg Ragnar

2003-09-28 Katrineholm SBK
SE VCH LPI LPII Doubleuse Mayakl spår253.2 poäng Uppflyttad Johansson Karl-Henry och Nilsson Börje

2003-09-28 Nynäshamn SBK
Lisabackens Listige Lukasekl spår532.2 poäng Certpoäng Johansson Lennart och Malmgren Leif

2003-09-28 Jönköping SBK
Aim High Donnas Spexakl spår170.7 poäng Ej godkänd Gustafsson Mikael och Kurtsson Eva

2003-09-27 Haninge SBK
Lintorpets Stjärnglimthkl spår466 poäng Godkänd Johansson Lennart och Falk Inger

2003-09-27 Linköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår590.2 poäng Cert Rönnlund Susanne och Lundholm Lars
Av Melica Arwenekl spår483.7 poäng Godkänd Rönnlund Susanne och Lundholm Lars

2003-09-21 Ulricehamn SBK
LPII Mighty Duck's Scarlethkl sök360.2 poäng Godkänd Åsegård Åsa och Blomqvist Ann Charlo

2003-09-21 Uddevalla SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök0 poäng Ej godkänd Bucklin Lars och Larsson Göran

2003-09-21 Mjölby SBK
Av Melica Arwenekl spår537.7 poäng Godkänd Svensson Siewert och Flender Johansson Ul

2003-09-21 Kil SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår533.7 poäng Certpoäng Nilsson Bengt och Andersen Jörn
LPI LPII Poetry's Fröken Julieekl spår493 poäng Godkänd Nilsson Bengt och Andersen Jörn

2003-09-21 Helsingborg SBK
LPI Snärjets Bonnie-Flipphkl sök371.5 poäng Godkänd Hansson Leif och Björkqvist Cronje

2003-09-21 Tidaholm SBK
LPII Respons Åvet-Tenekl spår460.5 poäng Godkänd Lindh Pär och Rosén-Lindh K

2003-09-20 Enköping SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Honey Queen's Bechamelekl spår0 poäng Ej godkänd Valgeborg Gunnar och Karlsson Olle

2003-09-14 Visby SBK
TJH Respons Vört-Tenekl sök411.2 poäng Godkänd Larsson Elisabeth och Karlström Tommy

2003-09-14 Färgelanda SBK
LPII Dogwoods Dancing Queenakl spår263.2 poäng Uppflyttad Roos Rolf och Mellberg Sven-Håkan

2003-09-14 Kungälv SBK
SE VCH LPI LPII Doubleuse Gingerekl spår535 poäng Certpoäng Järsand Kjell och Segerdahl Lennart

2003-09-14 Filipstad SBK
TJH LPI Reedbank Woodcockhkl spår402.7 poäng Godkänd Zaring Åke och Engström Tommy

2003-09-14 Strömsholm SBK
LPI LPII Dainty's Prince of Peaceakl spår249 poäng Uppflyttad Nilsson Örjan och Nilsson Kjerstin

2003-09-14 Mark SBK
LPII Respons Åvet-Tenekl spår512.5 poäng Godkänd Andersson Conny och Dahlberg Göran

2003-09-14 Ystad SBK
Göros Golden Dakota Dandyhkl spår349.5 poäng Godkänd Jönlid Anders och Thornqvist Siv

2003-09-14 Veberöd SBK
LPI LPII Dainty's Sweet in Sassyakl spår211.7 poäng Godkänd Nilsson Leif och Wilén Gert

2003-09-14 Lomma SBK
LPI LPII Sangold Monstrar Trogetlkl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Leif och Frid Crispin

2003-09-13 Filipstad SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår507 poäng Godkänd Skoglöf Sune och Sanfridsson Lennarth

2003-09-13 Woxnadalen SBK
TJH Yellows Strawberry-Sundaelkl spår443 poäng Uppflyttad Lundberg Lars-Åke och Unosson Reino

2003-09-13 Smålandsstenar SBK
LPII Respons Åvet-Tenekl spår487.7 poäng Godkänd Rosander Erik och Gustafsson-Krafft Ko

2003-09-13 Eksjö SBK
Slottsbacken's Stureakl spår171.5 poäng Ej godkänd Erlandsson Ebbe och Brorsson Arne

2003-09-13 Ystad SBK
LPI LPII Sangold Monstrar Trogetlkl spår414.7 poäng Godkänd Petersson Lars och Rydén Ruby

2003-09-13 Säffle SBK
LPI LPII Owlet's Nicke Nyfikenakl spår205 poäng Godkänd Nordström Sven-Inge och Larsson Kjell

2003-09-13 Borås SBK
LPI Aim High Cruel Dannylkl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Conny och Blomqvist Kjell

2003-09-07 Sydöstra Skåne SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår576.2 poäng Cert Persson Stig och Wallin Birgitta

2003-09-07 Öland SBK
Av Melica Arwenekl spår554.7 poäng Godkänd Johansson Per Anders och Danielsson Lars

2003-09-07 Väsby SBK
Owlet's Kajsa Kavatakl sök245.2 poäng Uppflyttad Gerdt Sten och Sjöblom Annika

2003-09-07 Karlsborg SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår614.5 poäng Cert Iversen Kurt och Linnarsson Bo

2003-09-07 Åmål SBK
Poetry's Fröken Rosaakl spår244 poäng Uppflyttad Andersson Stig och Larsson Inge

2003-09-07 Osby SBK
TJH Doubleuse Blizzardhkl sök518.2 poäng Uppflyttad Pallesen Tove och Jönsson Kjell

2003-09-07 Mönsterås SBK
Aim High Donnas Figoakl241.7 poäng Uppflyttad Flender Johansson Ul och Boistrup Anders

2003-09-07 Mora SBK
LPI SE LCH Silveric Conway Twittylkl spår415.7 poäng Godkänd Gudmunds Laila och Ohlsson Rita

2003-09-07 Lindesberg SBK
LPI LPII Poetry's Fröken Julieekl spår500 poäng Godkänd Eriksson Bernt och Rikse Gunnel

2003-09-07 Karlskrona SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår590 poäng Cert Lundin Carina och Blomdahl Yvonne

2003-09-07 Kind SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodylkl spår327 poäng Godkänd Hjort Gunnel och Fridlund Raija

2003-09-06 Sölvesborg SBK
Constancy Pondus of Wildelkl spår415 poäng Godkänd Perslöv Claes och Thorell Per-Arne

2003-09-06 Norrköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår472 poäng Godkänd Widén Marie och Lundholm Lars

2003-09-06 Östhammar SBK
LPI Allaballatassens Tullyhkl spår0 poäng Ej godkänd Jansson Eva och Sandberg Loring

2003-09-06 Falbygden SBK
LPII Mighty Duck's Scarlethkl sök476 poäng Godkänd Bergström Göran och Andersson Per-Olof

2003-09-06 Askersund SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår560.7 poäng Certpoäng Samuelsson Sven och Andrén Ulf

2003-08-31 Växjö SBK
Constancy Pondus of Wildelkl spår0 poäng Ej godkänd Engström Ingemar och Nyström Thomas

2003-08-31 Valdemarsvik SBK
Arwen's Wirusakl spår176 poäng Godkänd Lundström Lars-Ivar och Thunström Åke

2003-08-31 Järvsö SBK
Lisabackens Cilla-Citronakl spår267.5 poäng Uppflyttad Fridh Ingemar och Larsson Anita
SE VCH Gyllene Horden's Dexterakl spår254 poäng Uppflyttad Fridh Ingemar och Larsson Anita
SE VCH LPI Gyllene Horden's Rockyakl spår246 poäng Uppflyttad Fridh Ingemar och Larsson Anita

2003-08-29 Mantorp SBK/SM
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår Plac:025509.2 poäng Godkänd Karlström Alf och Björkström Weine
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår Plac:021525.2 poäng Certpoäng Karlström Alf och Björkström Weine
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår Plac:003606.7 poäng Certpoäng Karlström Alf och Björkström Weine

2003-08-24 Göinge/Broby SBK
Doubleuse Gold Stripesakl247.2 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Ekberg Stig
Äppelblommans Filippaakl231 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Ekberg Stig

2003-08-23 Knivsta SBK
LPI Allaballatassens Tullyhkl spår425.5 poäng Godkänd Andersson B-M och Thorman Staffan

2003-08-23 Falun SBK
LPI SE LCH Silveric Conway Twittylkl spår432.7 poäng Godkänd Fors Gunnar och Backlund Göran

2003-08-23 Enköping SBK
Colgolds Fluffy Fameakl sök232.5 poäng Uppflyttad Karlsson Sven-Olov och Hawée Göran

2003-08-17 Kind SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodyakl210.5 poäng Godkänd Toftby Urban och Jonsson Torbjörn
SE VCH LPI LPII LPIII Ringmaster Gloriaakl168.7 poäng Godkänd Toftby Urban och Jonsson Torbjörn

2003-08-17 Botkyrka SBK
Lintorpets Stjärnglimthkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Lennart och Hjort Mikael

2003-08-17 Bjuv SBK
TJH Håkulls Eliashkl sök0 poäng Ej godkänd Pettersson Kathe

2003-08-16 Falbygden SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår617.7 poäng Cert Berg Carola och Bergström Göran

2003-08-16 Borlänge SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Honey Queen's Bechamelhkl spår494.5 poäng Uppflyttad Edin Tord och Sjödén Curt

2003-08-10 Sandviken SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikakl spår254.7 poäng Uppflyttad Hagelin Göran och Walentowski Sigfrid

2003-08-10 Oskarshamn SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår615.2 poäng Cert Petersson Gunnar och Danielsson Lars
TJH LPI LPII Goldblossoms Don Ramonekl spår0 poäng Ej godkänd Petersson Gunnar och Danielsson Lars
SE LCH Porteur's Zamoraekl spår0 poäng Ej godkänd Petersson Gunnar och Danielsson Lars

2003-08-09 Mellerud SBK
Doubleuse La Dolce Vitaakl233.7 poäng Uppflyttad Larsson Inge och Johansson Kjell
LPI LPII Tallhyddans Melodyakl158 poäng Ej godkänd Larsson Inge och Johansson Kjell

2003-08-03 Uddevalla SBK
SE VCH LPI LPII Sweeping Drop of Chocolateakl spår266 poäng Uppflyttad Bucklin Lars och Augustsson Roland

2003-08-03 Helsingborg SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Meekl spår0 poäng Ej godkänd Mortenssen Per och Björkqvist Cronje

2003-08-03 Bollnäs SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Honey Queen's Bechamelhkl spår473.5 poäng Godkänd Larsson Anita och Cedendahl Bert
Casags Raiakl spår230.7 poäng Uppflyttad Norrman Roland och Ahlström Mats-Åke
SE VCH Gyllene Horden's Dexterakl spår196 poäng Godkänd Norrman Roland och Ahlström Mats-Åke
SE VCH LPI Gyllene Horden's Mr Milianakl spår189.5 poäng Godkänd Norrman Roland och Ahlström Mats-Åke

2003-08-02 Piteå SBK
Vikevannet's Chackoekl spår503.7 poäng Godkänd Olovsson Eva och Larsson Jens

2003-08-02 Hässleholm SBK
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuekl sök505 poäng Godkänd Bengtsson Sten och Krüger Carola

2003-08-02 Helsingborg SBK
LPI Allaballatassens Tullyhkl spår0 poäng Ej godkänd Johannesson Anders och Röjelid Ingrid

2003-07-20 Mariestad SBK
LPI Aim High Cruel Dannylkl sök345 poäng Godkänd Henrikson Sten och Thorén Mari-Anne

2003-07-19 Åsele SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodyakl spår120.7 poäng Ej godkänd Holmberg Jan och Burström Ove

2003-07-19 Kungsbacka SBK
SE LCH Searover Golden Shotekl sök0 poäng Ej godkänd Wallin Åke och Lengfelt Ulf

2003-07-13 Järvsö SBK
Lisabackens Listige Lukasekl spår0 poäng Ej godkänd Ahlström Lars och Norrman Roland

2003-07-05 Säffle SBK
LPI LPII Ippika's Gletscher Glücksgöttinlkl sök456.2 poäng Uppflyttad Axelsson Stefan och Larsson Inge

2003-06-28 Kumla SBK
TJH Birdie Nam Nam Thunderbirdakl spår115.5 poäng Ej godkänd Gustavsson Bengt och Arnesson Eva-Britt

2003-06-22 Fagersta SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår571.7 poäng Certpoäng Himmler Kenneth och Latvala Martti

2003-06-21 Kristianstad SBK
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuekl spår480.7 poäng Godkänd Öberg Åke och Weiffert Rolf

2003-06-20 Fagersta SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår604.7 poäng Cert Brusling Birgitta och Eriksson Kent
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår509.2 poäng Godkänd Melin Märta-Klara och Melin Rolf

2003-06-15 Knivsta SBK
Yellows Victoria-Plum-Vendettaakl sök193.5 poäng Godkänd Bodin Birgitta och Persson Lars-Göran

2003-06-15 Arboga SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår484 poäng Godkänd Strandberg Sivert och Andersson Bo

2003-06-14 Elfsborg SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Blomqvist Kjell och Viktorsson Barbro
LPII Respons Åvet-Tenekl spår0 poäng Ej godkänd Blomqvist Ann Charlo och Östh Sven

2003-06-14 Storuman SBK
SE VCH LPI SE LCH Solstrimmans Arctic Creamcakehkl spår0 poäng Ej godkänd Sundberg Britt och Sundberg Fraenk Jimm

2003-06-14 Järvsö SBK
TJH Yellows Strawberry-Sundaelkl spår429 poäng Godkänd Ahlström Lars och Norrman Roland
Lisabackens Bonnie-Boophkl spår448.5 poäng Godkänd Ahlström Lars och Norrman Roland
SE VCH LPI LPII SE LCH Honey Queen's Bechamelhkl spår0 poäng Ej godkänd Ahlström Lars och Norrman Roland

2003-06-12 Värmdö SBK
LPI Fabelikas Vattenmelonakl spår260.5 poäng Uppflyttad Moberg Ragnar och Johansson Mats

2003-06-09 Visby SBK
TJH Respons Vört-Tenekl spår0 poäng Ej godkänd Appelqvist A-M och Larsson Elisabeth

2003-06-09 Karlskrona SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår599 poäng Cert Blomdahl Yvonne och Blomdahl Börge

2003-06-09 Bjuv SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Meekl spår0 poäng Ej godkänd Wilén Gert och Sommarin Christer
LPELIT SE LCH Roghöjdens Lyriska Vickiekl spår0 poäng Ej godkänd Wilén Gert och Sommarin Christer

2003-06-07 Karlskrona SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår568.5 poäng Certpoäng Lindfalk Ingrid och Lindfalk Kenneth
Trisoblues Pleace Be Kind With Meekl spår419 poäng Godkänd Lindfalk Ingrid och Lindfalk Kenneth

2003-06-07 Karlsborg SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodyakl spår234 poäng Uppflyttad Wennerberg Anders och Lindgren Leif

2003-06-01 Malmö SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Meekl spår0 poäng Ej godkänd Wilén Gert och Brandin Thomas

2003-06-01 Hultsfred SBK
SE LCH Porteur's Zamoraekl spår568.7 poäng Certpoäng Karlsson Gun Britt-M och Karlsson Åke

2003-05-31 Malmö SBK
Dainty's Celtic Skylkl spår0 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Ringdahl Kaj

2003-05-31 Roslagen SBK
LPI Allaballatassens Tullyhkl spår438.5 poäng Godkänd Öjerstedt Hans och Härlin Marie-Louise

2003-05-31 Hällefors SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår534.5 poäng Certpoäng Zaring Åke och Karlsson Kristina

2003-05-31 Hultsfred SBK
SE LCH Porteur's Zamoraekl spår0 poäng Ej godkänd Flender Johansson Ul och Johansson Roland

2003-05-29 Laholm SBK
Gaiagårdens Atlashkl sök434.7 poäng Godkänd Johansson Ingvar och Svensson Sven-Olof
LPI Snärjets Bonnie-Flipphkl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Ingvar och Svensson Sven-Olof
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl sök0 poäng Ej godkänd Gustafsson Inger och Henningsson Lasse

2003-05-29 Gamleby SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår558.7 poäng Certpoäng Aass Christer och Thunström Åke

2003-05-25 Skara SBK
LPI Aim High Cruel Dannylkl sök0 poäng Ej godkänd Althorn Britta och Simmingsköld Hans
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök547 poäng Certpoäng Althorn Britta och Simmingsköld Hans

2003-05-25 Västbo SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår554.7 poäng Certpoäng Svensson Kjell och Rosander Erik

2003-05-25 Uddevalla SBK
SE VCH LPI LPII Doubleuse Gingerekl spår533.7 poäng Certpoäng Lundmark Sven-Oskar och Andersson Klas-Göran

2003-05-25 Trollhättan SBK
Doubleuse La Dolce Vitaakl spår177 poäng Godkänd Henriksson Eva och Henriksson Göran

2003-05-25 Sollefteå SBK
TJH SE U(U)CH LPI LPII Torntrollets Classic Hermanssonlkl spår0 poäng Ej godkänd Olsson Håkan och Karlsson Bertil

2003-05-25 Nybro SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår610.7 poäng Cert Karlsson Valdemar och Lindholm Lars
Gaiagårdens Attisekl spår0 poäng Ej godkänd Karlsson Valdemar och Lindholm Lars

2003-05-25 Mjölby SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår615.7 poäng Cert Bodelsson Ola och Lundholm Lars

2003-05-25 Linköping SBK
Sörbäcks Mister Mozartakl spår182 poäng Godkänd Björkman Åke och Rönnlund Susanne

2003-05-24 Strängnäs SBK
Zoulmate Zebelonakl sök117.2 poäng Ej godkänd Heikkilä Viljo och Lindahl Christer

2003-05-24 Piteå SBK
Doubleuse Curlingakl49.5 poäng Ej godkänd Gustavsson Wivi och Qvarfordt Charina

2003-05-24 Mjölby SBK
LPI Aim High Cruel Dannylkl sök319 poäng Godkänd Nyman Rolf och Ljunggren Susanna

2003-05-24 Linköping SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Trutlkl spår484.5 poäng Uppflyttad Rönnlund Susanne

2003-05-18 Södertälje SBK
Lisabackens Listige Lukasekl spår536.2 poäng Godkänd Melin Märta-Klara och Melin Rolf

2003-05-18 Oskarström SBK
Strandgläntans Fionalkl spår473.5 poäng Uppflyttad Gustafsson Bo

2003-05-18 Linköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Rönnlund Susanne och Björkman Åke

2003-05-18 Lerum SBK
Tessieekl spår495.2 poäng Godkänd Johansson Berit och Sundberg Sven-Olof

2003-05-17 Kristinehamn SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår599 poäng Cert Lundström Lars-Ivar och Backman Lena

2003-05-17 Hudiksvall SBK
Ayaakl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Georg och Nylén Kurt

2003-05-17 Ljungby SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår579 poäng Certpoäng Rosander Erik och Hjelm Magnus

2003-05-11 Sydöstra Skåne SBK
Snökristallens Frostnattlkl spår371.7 poäng Godkänd Pallesen Tove och Jönsson Kjell

2003-05-11 Orust SBK
LPI LPII Ippika's Gletscher Glücksgöttinlkl sök414 poäng Godkänd Brocker Björn och Linder Leif

2003-05-11 Nässjö SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår567.5 poäng Certpoäng Rubin Ann och Svensson Kjell

2003-05-11 Gbg/Mölndal SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår518.5 poäng Godkänd Järvholm Ove och Wallin Åke

2003-05-10 Karlshamn SBK
Constancy Wilda of Wildelkl spår442 poäng Godkänd Perslöv Claes och Ivarsson Ulf

2003-05-10 Växjö SBK
Guldruschen's Full of Styleakl spår253 poäng Uppflyttad Melin John och Engström Ingemar
LPII Vassruggens Kjartan Runskeakl spår249.2 poäng Uppflyttad Melin John och Engström Ingemar

2003-05-10 Tidaholm SBK
LPII LPIII SE LCH Doubleuse Februaryakl spår298 poäng Uppflyttad Lindh Pär och Laurén Maria

2003-05-10 Skurup SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl sök558.7 poäng Certpoäng Thornqvist Siv och Wilén Gert

2003-05-10 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår612.5 poäng Cert Larsson Hasse och Lengfeldt Ulf
Tessieekl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Hasse och Lengfeldt Ulf

2003-05-10 Gävle SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Honey Queen's Bechamelhkl spår476 poäng Godkänd Bagge Åsa och Larsson Gert

2003-05-04 Åhus SBK
LPI LPII Duvkullans Malörtakl272.2 poäng Uppflyttad Öberg Åke och Persson Stig

2003-05-04 Ronneby SBK
SE VCH LPI Guldruschen's Sweet Sarahlkl spår520.7 poäng Uppflyttad Blomdahl Yvonne och Cederquist Göran
Sandbytösens Emmalkl spår517.5 poäng Uppflyttad Blomdahl Yvonne och Cederquist Göran
Constancy Wilda of Wildelkl spår446.5 poäng Godkänd Blomdahl Yvonne och Cederquist Göran

2003-05-04 Kalmar SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår549.5 poäng Certpoäng Johansson Hans och Sundin Leif
Kohagslyckans Hugoekl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Hans och Sundin Leif
Gaiagårdens Attisekl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Hans och Sundin Leif

2003-05-04 Emmaboda SBK
SE BCH Avjava's Bulldozerlkl spår535 poäng Uppflyttad Engström Ingemar och Nyström Thomas

2003-05-03 Falbygden SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår591.2 poäng Cert Lindgren Leif och Linnarsson Bo

2003-05-03 Värnamo SBK
LPII Respons Åvet-Tenekl spår0 poäng Ej godkänd Rosander Erik och Gustafsson-Krafft Ko

2003-05-03 Sommenbygden SBK
SE LCH Porteur's Zamoraekl spår558.7 poäng Certpoäng Ericson Hans och Karlsson Gun Britt-M

2003-05-03 Nynäshamn SBK
Lisabackens Listige Lukasekl spår558.5 poäng Certpoäng Falk Inger och Björkström Weine

2003-05-03 Mönsterås SBK
Kohagslyckans Hugoekl spår0 poäng Ej godkänd Blomdahl Börge och Von Krusenstjerna U

2003-05-03 Hultsfred SBK
TJH LPI LPII Goldblossoms Don Ramonhkl spår505.2 poäng Uppflyttad Jansson Lena och Danielsson Lars

2003-05-03 Halmstad SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår443 poäng Godkänd Rolfsson Tom och Andersson Alf
Goldensafe's Great-Mowgliekl spår0 poäng Ej godkänd Rolfsson Tom och Andersson Alf

2003-05-01 Bollebygd SBK
LPI Eagle Star's Honey Cakehkl sök430.7 poäng Godkänd Merenius Johnny och Marunga Lothar

2003-05-01 Västervik SBK
Av Melica Arwenekl spår552.2 poäng Certpoäng Larsson Anders och Ax Lennart
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Anders och Ax Lennart

2003-05-01 Värnamo SBK
SE BCH Avjava's Bulldozerlkl spår0 poäng Ej godkänd Rosander Erik och Jakob Peter

2003-05-01 Tidaholm SBK
Spin Off's Spencerlkl spår0 poäng Ej godkänd Lindh Pär och Rosén-Lindh K
LPI LPII LPELIT Wintergold's Seelhkl spår0 poäng Ej godkänd Hill Uno och Brinning Karlsson An

2003-05-01 Götene SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök524.7 poäng Cert Hellberg Per-Arne och Berg Carola

2003-05-01 Borås SBK
LPII Respons Åvet-Tenekl spår488.5 poäng Godkänd Claesson Marianne och Claesson Åke

2003-04-27 Karlshamn SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår566.5 poäng Cert Karlström Alf och Eriksson Ronny

2003-04-27 Trollhättan SBK
LPI LPII Yoko Yap's Anais Anaishkl spår0 poäng Ej godkänd Bohlin Sven-Olof och Svedberg Jan

2003-04-27 Råhagen SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök532 poäng Certpoäng Andreasson Laila och Larsson Göran

2003-04-27 Mark SBK
LPI LPII LPELIT Wintergold's Seelhkl spår460.2 poäng Godkänd Furvik Gunnar och Dahlberg Göran

2003-04-27 Kind SBK
LPI Inassicas Honeysuckle Roseakl sök272 poäng Uppflyttad Toftby Urban och Jonsson Torbjörn

2003-04-27 Göinge/Broby SBK
Måsvingens Ellinorlkl sök442.7 poäng Uppflyttad Nilsson Ingvar och Nilsson Ewa
Gaiagårdens Atlashkl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Ingvar och Nilsson Ewa
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuekl sök510.2 poäng Godkänd Rylander Yvonne och Sandström Bo

2003-04-26 Trollhättan SBK
SE LCH Searover Golden Shotekl spår0 poäng Ej godkänd Frykler Hans och Andersson P-O

2003-04-26 Ronneby SBK
Constancy Pondus of Wildeakl spår267 poäng Uppflyttad Thorell Per-Arne och Blomdahl Börge
LPII Constancy Kaxen of Wildeakl spår250.7 poäng Uppflyttad Thorell Per-Arne och Blomdahl Börge
Guldruschen's Full of Styleakl spår0 poäng Ej godkänd Thorell Per-Arne och Blomdahl Börge

2003-04-26 Karlshamn SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår605.5 poäng Cert Brorsson Anders och Perslöv Claes

2003-04-26 Oskarström SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår480.7 poäng Godkänd Mattsson Lena och Andersson Mats

2003-04-26 Oskarshamn SBK
SE LCH Porteur's Zamoraekl spår551.2 poäng Certpoäng Petersson Gunnar och Boistrup Anders

2003-04-26 Mjölby SBK
Bullerbyns Whith Rabbitakl spår145.2 poäng Ej godkänd Berge Ingemar och Hansson Hans-Erik
Sörbäcks Mister Mozartakl spår134.2 poäng Ej godkänd Berge Ingemar och Hansson Hans-Erik

2003-04-26 Kungälv SBK
LPI Duvkullans Lucettalkl spår524.5 poäng Uppflyttad Lindblad Sverker och Lövenius Rune

2003-04-26 Hofors SBK
Lisabackens Birk-Borkasonakl spår228.7 poäng Uppflyttad Svensson Göran och Bagge Åsa

2003-04-26 Haninge SBK
SE VCH LPI LPII Doubleuse Mayakl spår214.7 poäng Godkänd Johansson Peter och Norman Leif

2003-04-26 Gbg/Mölndal SBK
LPI Eagle Star's Honey Cakehkl sök0 poäng Ej godkänd Järvholm Ove och Englund Ann-Sofi

2003-04-26 Flen SBK
TJH High Priority's X-Tra Power-Pekl sök565.7 poäng Cert Nystedt Bertil och Alfredsson Jan

2003-04-21 Kil SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearhkl sök0 poäng Ej godkänd Isebark Conny och Engström Tommy

2003-04-21 Mariestad SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår580 poäng Certpoäng Jacobsson Ulf och Linnarsson Bo
SE LCH Searover Golden Shotekl spår0 poäng Ej godkänd Jacobsson Ulf och Linnarsson Bo

2003-04-21 Höganäs SBK
SE BCH Doubleuse Decemberlkl sök482.5 poäng Uppflyttad Johansson Margit och Prahl Leif
TJH Doubleuse Blizzardhkl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Margit och Prahl Leif
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl sök546.5 poäng Cert Johansson Margit och Prahl Leif

2003-04-20 Kristianstad SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår530 poäng Certpoäng Svensson Anna-Kersti och Wallin Birgitta
SE LCH Porteur's Zamoraekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Wallin Birgitta

2003-04-20 Uddevalla SBK
River Race Joyful Jonnaakl spår192.2 poäng Godkänd Bucklin Lars och Augustsson Roland
Doubleuse La Dolce Vitaakl spår106 poäng Ej godkänd Bucklin Lars och Augustsson Roland

2003-04-20 Norrköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår598.5 poäng Cert Melin Rolf och Hultberg Jörgen
Av Melica Arwenekl spår519.5 poäng Godkänd Gelland Per Olof och Bodelsson Ola

2003-04-20 Nacka SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Trutlkl spår0 poäng Ej godkänd Moberg Ragnar och Collin Yngve

2003-04-18 Älmhult SBK
Måsvingens Ellinorlkl sök444.5 poäng Uppflyttad Sandström Bo och Rosander Erik
Gaiagårdens Atlashkl sök367.5 poäng Godkänd Sandström Bo och Rosander Erik
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl sök460.5 poäng Godkänd Sandström Bo och Rosander Erik

2003-04-18 Norrköping SBK
Av Melica Arwenekl spår573.2 poäng Certpoäng Hultberg Jörgen och Widén Marie
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Melin Rolf och Hagvall Bertil

2003-04-18 Lerum SBK
LPI Eagle Star's Honey Cakehkl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Berit och Sundberg Sven-Olof
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök520.2 poäng Godkänd Johansson Berit och Sundberg Sven-Olof

2003-04-18 Herrljunga SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår603 poäng Cert Claesson Åke och Andersson Conny
SE LCH Searover Golden Shotekl spår495.2 poäng Godkänd Claesson Åke och Andersson Conny
LPII Respons Åvet-Tenekl spår0 poäng Ej godkänd Claesson Åke och Andersson Conny

2003-04-13 Sunne SBK
Owlet's Xplosiveakl spår231.5 poäng Uppflyttad Jarl Ljungsten Annik och Larsson Kjell

2003-04-13 Falkenberg SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår516.7 poäng Godkänd Ericsson Lennart och Hedenberg Birgitta

2003-04-12 Uppsala SBK
River Race Nothing Like Novemberakl257.5 poäng Uppflyttad Fredriksson Rickard och Gustavsson Ann-Marie

2003-04-12 Söderköping SBK
Av Melica Arwenekl spår523 poäng Certpoäng Härdelin Bertil och Ax Lennart

2003-04-12 Ängelholm SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Mehkl spår506.7 poäng Uppflyttad Rylander Yvonne och Olsson Jan Erik

2003-04-12 Veberöd SBK
Snökristallens Frostnattlkl spår346.7 poäng Godkänd Johnsson Lars

2003-04-06 Svedala SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl sök0 poäng Ej godkänd Thornqvist Siv och Sommarin Christer

2003-04-06 Kind SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår596.7 poäng Cert Marunga Lothar och Börjesson Inger
LPII Respons Åvet-Tenekl spår580 poäng Certpoäng Marunga Lothar och Börjesson Inger

2003-04-06 Elfsborg SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök0 poäng Ej godkänd Claesson Åke och Claesson Marianne

2003-04-06 Västerås SBK
Tomthult's Tronsjokerlkl sök107.7 poäng Ej godkänd Degerström Bo och Jacobsson Sten

2003-04-06 Varberg SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår430.7 poäng Godkänd Svensson Olle och Andersson Mats

2003-04-06 Kungsbacka SBK
LPII Dogwoods Dancing Queenakl spår220.5 poäng Ej godkänd Lengfelt Ulf och Lengfelt Yvonne

2003-04-05 Karlskrona SBK
SE VCH LPI Guldruschen's Sweet Sarahlkl spår431.5 poäng Godkänd Carlsson Thomas och Lundin Carina

2003-04-05 Västervik SBK
SE SPCH Arwen's Wilmalkl spår487.2 poäng Uppflyttad Arkström Stefan och Ax Lennart

2003-04-05 Tomten SBK
LPII Mighty Duck's Scarlethkl sök223.5 poäng Ej godkänd Hellberg Per-Arne och Brinning Karlsson An

2003-04-05 Enköping SBK
TJH Khemosabi Comanchelkl sök368.5 poäng Godkänd Vesterlund Rune och Neteborn Marita
TJH High Priority's X-Tra Power-Pekl sök584.7 poäng Certpoäng Hawée Göran och Karlsson Sven-Olov

2003-03-30 Nässjö SBK
LPII Mighty Duck's Scarlethkl sök398.2 poäng Godkänd Svensson Kjell och Leo Jan-Egon

2003-03-30 Saxnäs SBK
Av Melica Arwenekl spår570.5 poäng Certpoäng Johansson Hans och Von Krusenstjerna U
Kohagslyckans Hugoekl spår485 poäng Godkänd Johansson Hans och Von Krusenstjerna U

2003-03-30 Frövi SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearhkl sök453.2 poäng Godkänd Ingmarsson Gun och Almquist Sture

2003-03-30 Bollebygd SBK
Eagle Star's Nick Faldoekl spår0 poäng Ej godkänd Fröjd Bengt och Hernvall Leif

2003-03-29 Stenungsund SBK
SE LCH Searover Golden Shotekl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Fred och Svensson Bo-Göran

2003-03-29 Nynäshamn SBK
Lisabackens Listige Lukasekl spår532.7 poäng Certpoäng Larsén Pia och Björkström Weine

2003-03-29 Landskrona SBK
Snökristallens Frostnattlkl spår0 poäng Ej godkänd Branthall Marie och Ahlqvist Barry

2003-03-23 Väsby SBK
LPI Doubleuse Septemberakl spår232.5 poäng Uppflyttad Jonsson Lars-Ivar och Sjöblom Annika

2003-03-23 Götene SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår585.5 poäng Cert Linnarsson Bo och Iversen Kurt

2003-03-23 Växjö SBK
SE BCH Avjava's Bulldozerhkl sök518.2 poäng Uppflyttad Sandström Bo och Rosander Erik

2003-03-23 Halmstad SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår604 poäng Cert Gustavsson Göran och Svensson Sven-Olof
LPII Respons Åvet-Tenekl spår0 poäng Ej godkänd Gustavsson Göran och Svensson Sven-Olof

2003-03-23 Falkenberg SBK
Strandgläntans Fionalkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Bengt-Hugo och Andersson Yvonne

2003-03-22 Halmstad SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår578.7 poäng Cert Henningsson Lasse och Svensson Olle
SE LCH Searover Golden Shotekl spår0 poäng Ej godkänd Henningsson Lasse och Svensson Olle

2003-03-16 S:a Gotland SBK
TJH Respons Vört-Tenekl sök0 poäng Ej godkänd Nylander Marie och Larsson Elisabeth

2003-03-16 Karlskrona SBK
TJH LPI Hunderums Dylanhkl sök422 poäng Godkänd Lindfalk Ingrid och Thorell Per-Arne
SE LCH Porteur's Umbertoekl sök469.5 poäng Godkänd Sjösten Inki och Sjösten Roland

2003-03-16 Hässleholm SBK
Magriss Cover Girlakl spår227 poäng Uppflyttad Brandin Thomas och Johannesson Anders

2003-03-16 Göteborg SBK
LPI Eagle Star's Honey Cakehkl sök40 poäng Ej godkänd Gillberg Bo och Jansson Magnus
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök417.7 poäng Godkänd Gillberg Bo och Jansson Magnus

2003-03-09 Höör SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Mehkl spår461 poäng Godkänd Bengtsson Sten och Svensson Ronny

2003-03-09 Lysekil SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök529.7 poäng Certpoäng Larsson Görel och Samuelsson Ingvar

2003-03-09 Åhus SBK
SE LCH Porteur's Zamoraekl spår0 poäng Ej godkänd Jönsson Kjell och Rydén Ruby

2003-03-08 Åhus SBK
SE LCH Searover Golden Shotekl spår547.7 poäng Certpoäng Jönlid Anders och Wallin Birgitta

2003-03-08 Partille SBK
Eagle Star's True Loveakl spår256.5 poäng Uppflyttad Sundberg Sven-Olof och Johansson Berit
Hålans Amadeus Starakl spår223.5 poäng Godkänd Sundberg Sven-Olof och Johansson Berit

2003-03-02 Simrishamn SBK
Snökristallens Frostnattlkl spår353.2 poäng Godkänd Ekberg Stig och Rylander Yvonne

2003-03-02 Herrljunga SBK
LPI Eagle Star's Honey Cakehkl sök193 poäng Ej godkänd Linnarsson Bo och Alaby Kjell-Arne

2003-03-01 Ystad SBK
TJH Håkulls Eliasekl spår490.7 poäng Godkänd Cronhamn Eva-Lena och Svensson Anna-Kersti

2003-03-01 Simrishamn SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Mehkl spår483.2 poäng Godkänd Jönsson Kjell och Pallesen Tove

2003-02-23 Halmstad SBK
SE LCH Searover Golden Shothkl sök528.5 poäng Uppflyttad Dahlberg Bo och Gustavsson Göran

2003-02-23 Karlshamn SBK
SE LCH Porteur's Umbertoekl sök501.2 poäng Godkänd Ivarsson Ulf och Brorsson Anders
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl sök0 poäng Ej godkänd Ivarsson Ulf och Brorsson Anders

2003-02-02 Veberöd SBK
TJH Håkulls Eliashkl sök423.7 poäng Godkänd Ström Tommy och Pettersson Kathe


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021