Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2008

Resultat i namnordning


2008-11-30 Varberg SBK
Anncharlottes Ain't She Sweetakl spår257 poäng Uppflyttad Henningsson Lasse och Wallin Åke
SE VCH SE U(U)CH LPI LPII RLD N&F&A&M Gingsjöns James Bondakl spår229 poäng Uppflyttad Gustafsson Bo och Andersson Matts Roge

2008-11-30 Tollarp SBK
Avjava's Double-Funhkl sök411.5 poäng Godkänd Bonder Mikael och Emgård Anders
SE BCH Doubleuse Decemberekl sök547.5 poäng Cert Krüger Carola och Wallin Birgitta

2008-11-30 Saxnäs SBK
Attigårdens Golden Keep On Kimhkl spår0 poäng Ej godkänd Bäckman Sonny och Johansson Hans
Guldstjärnans Spännande Daxehkl spår0 poäng Ej godkänd Bäckman Sonny och Johansson Hans
LPI LPII Tallhyddans Melodyhkl spår0 poäng Ej godkänd Bäckman Sonny och Johansson Hans
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixhkl spår0 poäng Ej godkänd Bäckman Sonny och Johansson Hans

2008-11-29 Råådalen SBK
Ippika's Schön Und Rotlkl spår414.5 poäng Godkänd Meller Roger och Prahl Leif
Höghedens Oslagbare Otizlkl spår0 poäng Ej godkänd Meller Roger och Prahl Leif

2008-11-23 Ängelholm SBK
LPI LPII Inassicas Sauvagelkl sök432.2 poäng Uppflyttad Persson Mårten och Johansson Mathias
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovvelkl sök405.5 poäng Godkänd Persson Mårten och Johansson Mathias

2008-11-16 Lysekil SBK
SE SPCH Duckpond Wild Goldhkl sök537.7 poäng Uppflyttad Svensson Bo-Göran och Augustsson Roland
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök521 poäng Cert Svensson Bo-Göran och Augustsson Roland

2008-11-16 Ystad SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovvelkl sök474 poäng Uppflyttad Nilsson Bo och Klang Ingvar
SE BCH Doubleuse Decemberekl sök0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Jönsson Kjell

2008-11-16 Karlskoga SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Mylkl sök390 poäng Godkänd Engström Tommy och Lundström Lars-Ivar

2008-11-16 Göinge/Broby SBK
LPI TJH(FM) Megadroms Bardolinolkl spår512.7 poäng Uppflyttad Öberg Åke och Petersson Lars
LPI LPII TJH(FM) Megadroms Bianchilkl spår377.7 poäng Godkänd Öberg Åke och Petersson Lars

2008-11-09 Åhus SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandyhkl spår427.7 poäng Godkänd Petersson Lars och Wallin Birgitta
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynethkl spår0 poäng Ej godkänd Petersson Lars och Wallin Birgitta

2008-11-09 Växjö SBK
LPI LPII LPIII Andhämtningens Nb Carl Goldakl spår246.7 poäng Uppflyttad Nyström Thomas och Engström Ingemar

2008-11-09 Västervik SBK
SE VCH Indragårdens Busyakl spår229.2 poäng Uppflyttad Erlandsson Ulf och Flender Johansson Ul

2008-11-09 Uddevalla SBK
Vassruggens Leida Lögrlkl sök0 poäng Ej godkänd Augustsson Roland och Mellberg Sven-Håkan

2008-11-09 Söderåsen SBK
Doubleuse Spoonmountainakl sök273.2 poäng Uppflyttad Nilsson Ewa och Nilsson Ingvar
Doubleuse Gold Westakl sök266.5 poäng Uppflyttad Nilsson Ewa och Nilsson Ingvar

2008-11-09 Råådalen SBK
LPI LPII Inassicas Sauvagelkl sök0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Mortenssen Per

2008-11-08 Åhus SBK
Stjärnglimtens Maxlkl spår531.5 poäng Uppflyttad Eriksson Lennart och Johansson Mathias
LPI LPII TJH(FM) Gryningsljusets Fine Heffalkl spår450.2 poäng Uppflyttad Eriksson Lennart och Johansson Mathias

2008-11-08 Mellerud SBK
SE SPCH Duckpond Wild Goldhkl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Inge och Andreasson Laila

2008-11-02 Sthlmsavd SBK
Vassruggens Vide Askepottakl spår210 poäng Godkänd Stjernborg Carina och Landfors Olov
SE VCH Vassruggens Nide Solarljodakl sök143 poäng Ej godkänd Nordin Staffan och Axell Sylvia

2008-11-02 Nybro SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Goldblossoms Boomeranglkl sök0 poäng Ej godkänd Aass Christer och Danielsson Lars

2008-11-02 Piteå SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök0 poäng Ej godkänd Bergman Mikael och Säfvenberg Pia

2008-11-02 Malmö SBK
Owlet's Kandidatakl sök231.5 poäng Uppflyttad Wallin Birgitta och Wessman Göran

2008-11-02 Kristianstad SBK
LPELIT&SE LCH LPII LPIII RLD N RLD A RLD M Krankesjöns Yellow Diamondakl spår273.2 poäng Uppflyttad Nilsson Bo och Persson Mårten

2008-11-02 Karlskoga SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Mylkl rph0 poäng Ej godkänd Andersen Jörn och Hedberg Göran

2008-11-02 Jönköping SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodyhkl rph0 poäng Ej godkänd Lindberg Dennis och Svensson Kjell

2008-11-01 Norrköping SBK
TJH Zekehkl sök510.5 poäng Uppflyttad Axelson Mats och Jansson Bo
LPII RLD N RLD F Gyllene Mix Sarekakl spår0 poäng Ej godkänd Jansson Lena och Bengtsson Boel

2008-11-01 Tollarp SBK
Molly-Dexellekl spår591.7 poäng Cert Cronhamn Eva-Lena och Persson Stig
Avjava's Double-Hopeekl spår535 poäng Certpoäng Cronhamn Eva-Lena och Persson Stig
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår504.7 poäng Godkänd Brandin Thomas och Svensson Anna-Kersti

2008-11-01 Säffle SBK
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl spår479.2 poäng Godkänd Larsson Inge och Lundström Lars-Ivar

2008-11-01 Olofström SBK
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår605 poäng Cert Perslöf Jan och Eriksson Ronny
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår578.7 poäng Certpoäng Perslöf Jan och Eriksson Ronny
Memarkens Suddenekl spår515 poäng Godkänd Perslöf Jan och Eriksson Ronny
TJH Gryningsljusets Herliga Goaekl spår431 poäng Godkänd Perslöf Jan och Eriksson Ronny

2008-10-26 Torsby SBK
Wynntorps Blid Vegsvinnakl spår213.7 poäng Godkänd Hedberg Göran och Andersen Jörn

2008-10-26 Skara SBK
SE VCH LPI LPII Cinderella Lovehouse My Girlakl spår266 poäng Uppflyttad Hall Bengt-Evert och Simmingsköld Hans

2008-10-26 Simrishamn SBK
Mighty Duck's Skadeekl spår545.7 poäng Godkänd Frid Crispin och Svensson Anna-Kersti
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår524.2 poäng Certpoäng Frid Crispin och Svensson Anna-Kersti

2008-10-26 Osby SBK
LPI Megadroms Bell'sakl spår239.5 poäng Uppflyttad Emgård Anders och Johansson Mathias
Doubleuse Gold Westakl sök0 poäng Ej godkänd Emgård Anders och Johansson Mathias

2008-10-26 Lund SBK
Gryningsljusets Herliga Gajolkl sök0 poäng Ej godkänd Pallesen Tove och Björkqvist Cronje

2008-10-25 Strängnäs SBK
Maple Height's Waterfallakl spår104.2 poäng Ej godkänd Johansson Björn och Bahlenberg Ingrid

2008-10-19 Strängnäs SBK
Maple Height's Waterfallakl spår165 poäng Godkänd Vesterlund Rune och Lind Thomas

2008-10-19 Mark SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI LPII RLD N&F&A&M Gingsjöns James Bondakl spår208.5 poäng Godkänd Dahlberg Göran och Johansson Mats

2008-10-19 Höganäs SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår0 poäng Ej godkänd Rylander Yvonne och Ljung Lars-Åke

2008-10-19 Forshaga SBK
Indragårdens Dixieakl spår268 poäng Uppflyttad Lundström Lars-Ivar och Jansson Richard

2008-10-19 Borås SBK
LPI LPII Goldzack Tina Turnerhkl sök0 poäng Ej godkänd Blomqvist Ann Charlo och Blomqvist Kjell

2008-10-18 Karlstad SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Mylkl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Kjell och Lundström Lars-Ivar
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl sök386.5 poäng Godkänd Larsson Kjell och Lundström Lars-Ivar

2008-10-18 Flen SBK
LPI LPII LPIII&SE LCH FI LCH SE FREECH FDI FDII HTM I Höstglädjens Golden Dreamakl spår301.5 poäng Uppflyttad Sandström Anders och Lind Thomas

2008-10-12 Jönköping SBK
LPI LPII Goldzack Tina Turnerhkl sök455.2 poäng Godkänd Svensson Leif och Rubin Ann

2008-10-12 Hässleholm SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandylkl sök0 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Johansson Kenneth

2008-10-12 Skurup SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Honeytaste Ghost Shipakl spår203 poäng Godkänd Klang Ingvar och Sommarin Christer

2008-10-11 Råådalen SBK
Ippika's Schön Und Rotakl spår235 poäng Uppflyttad Hjorth Ingegerd och Brandin Thomas
Dainty's Sunny Southakl spår121 poäng Ej godkänd Hjorth Ingegerd och Brandin Thomas

2008-10-11 Hudiksvall SBK
SE VCH LPI Gyllene Horden's Bossakl spår255 poäng Uppflyttad Olsson Lena och Snell Karl-Evert

2008-10-05 Vänersborg SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök0 poäng Ej godkänd Wasteson Gunnel och Bohlin Sven-Olof

2008-10-05 Tollarp SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandyhkl spår0 poäng Ej godkänd Jönsson Kjell och Bonder Mikael

2008-10-05 Skellefteå SBK
Solstrimmans Ecco of Delightekl sök0 poäng Ej godkänd Lundgren David och Dahlberg Peder

2008-10-05 Nordmaling SBK
Cinderella Lovehouse My Dreamakl spår160 poäng Godkänd Sjöström Annika och Laaksonen Lena
SE VCH SE U(U)CH LPI FI VCH NO VCH Dream Max Cantonaakl spår0 poäng Ej godkänd Sjöström Annika och Laaksonen Lena

2008-10-05 Nora SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök0 poäng Ej godkänd Dahlin Bo-Lennart och Sääf Rolf
Colgolds Joint Joyekl sök0 poäng Ej godkänd Dahlin Bo-Lennart och Sääf Rolf

2008-10-05 Njurunda SBK
Moorman's Chivas Regalhkl sök367.5 poäng Godkänd Eriksson Torbjörn och Näslund Göran
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl sök0 poäng Ej godkänd Eriksson Torbjörn och Näslund Göran

2008-10-05 Ljungby SBK
SE VCH LPI LPII Bergalids Goldberry Ofeliaakl spår238.5 poäng Uppflyttad Gustavsson Annette och Nyström Thomas

2008-10-05 Knivsta SBK
SE VCH LPI LPII Höghedens Nyfikna Nellyakl spår281.7 poäng Uppflyttad Berg Marita och Andersson B-M
Höghedens Papayaakl spår240 poäng Uppflyttad Berg Marita och Andersson B-M

2008-10-05 Karlskrona SBK
Happy Birdhunter's King Edwardakl sök279.5 poäng Uppflyttad Carlsson Thomas och Perslöv Claes

2008-10-05 Hörby SBK
Doubleuse Gold Westakl sök0 poäng Ej godkänd Ekberg Stig och Emgård Anders

2008-10-04 Vännäs SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI VCH NO VCH Dream Max Cantonaakl spår0 poäng Ej godkänd Palmqvist Maria

2008-10-04 Sölvesborg SBK
LPELIT&SE LCH LPII LPIII RLD N RLD A RLD M Krankesjöns Yellow Diamondakl spår185 poäng Ej godkänd Karlström Alf och Larsson Jan

2008-10-04 Gislaved/Västbo SBK
LPI Brusafors Kokos Karamellakl spår0 poäng Ej godkänd Herdy Franz och Rosander Erik

2008-10-04 Roslagen SBK
Bältgårdens Lika Bra Hemmaakl sök0 poäng Ej godkänd Ek Lennart och Sigfridsson Alf

2008-09-28 Ö:a Härjedalen SBK
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterhkl spår0 poäng Ej godkänd Olovsson Irén och Dahlin Marianne

2008-09-28 Timrå SBK
LPII Doubleuse Mac Bethlkl sök503.5 poäng Uppflyttad Andersson Reidar och Åman Kent
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl sök475.2 poäng Godkänd Andersson Reidar och Åman Kent
Moorman's Chivas Regalhkl sök471.5 poäng Godkänd Andersson Reidar och Åman Kent

2008-09-28 Sölvesborg SBK
TJH LPI LPII RLD N Duvkullans Adrianhkl spår484.2 poäng Uppflyttad Emgård Anders och Korhonen Ari

2008-09-28 Landskrona SBK
Owlet's Kandidatakl sök222 poäng Godkänd Ringdahl Kaj och Björkqvist Cronje
Dainty's Sunny Southakl spår0 poäng Ej godkänd Rylander Yvonne och Therup Anders

2008-09-28 Höör SBK
Gryningsljusets Herliga Gajolkl sök426.7 poäng Godkänd Frid Crispin och Petersson Lars

2008-09-28 Hofors SBK
SE VCH Mints Kimsonlkl rph0 poäng Ej godkänd Elfström Eva och Jönsson Leif

2008-09-28 Flen SBK
Colgolds Joint Joylkl spår558.5 poäng Uppflyttad Larsson Nils-Göran och Ekholm Anders

2008-09-28 Falkenberg SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodyhkl spår390.5 poäng Godkänd Andersson Matts Roge och Sahlin Lena

2008-09-27 Valbo SBK
LPI LPII Absolute-Angellkl spår0 poäng Ej godkänd Fridh Ingemar och Lindgren Laila

2008-09-27 Umeå SBK
Solstrimmans Ecco of Delightekl sök482.2 poäng Godkänd Säfvenberg Pia och Bergman Mikael

2008-09-27 Torsby SBK
Öijebergets Gnistraekl spår538 poäng Cert Jansson Björn-Åke och Gunnarsson Tommy
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl spår0 poäng Ej godkänd Jansson Björn-Åke och Gunnarsson Tommy

2008-09-27 Tingsryd SBK
SE VCH LPI LPII Bergalids Goldberry Ofeliaakl spår191 poäng Ej godkänd Engström Ingemar och Nyström Thomas

2008-09-27 Timrå SBK
SE VCH LPI LPII Guldrankans Columbushkl spår0 poäng Ej godkänd Åman Kent och Andersson Reidar
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl spår0 poäng Ej godkänd Åman Kent och Andersson Reidar

2008-09-27 Sölvesborg SBK
Vassruggens Tove Danmarksbotlkl spår516.2 poäng Uppflyttad Korhonen Ari och Larsson Jan
LPI RLD N RLD M SE RALLYCH Wintergold's Chai Spicelkl spår489.2 poäng Uppflyttad Korhonen Ari och Larsson Jan
LPI LPII Aim High Sheridanlkl spår468.2 poäng Uppflyttad Korhonen Ari och Larsson Jan
LPI LPII Goldstep Alphalkl spår458.5 poäng Uppflyttad Korhonen Ari och Larsson Jan

2008-09-27 Järvsö SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Lisabackens Flippe-Filurakl spår259.5 poäng Uppflyttad Larsson Anita och Ahlström Lars

2008-09-27 Gnosjö SBK
LPI Brusafors Kokos Karamellakl spår187.7 poäng Godkänd Selin Gertz och Hjelm Magnus

2008-09-27 Forshaga SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Mylkl spår446.5 poäng Uppflyttad Broström Hans och Kristoffersson Ylwa

2008-09-27 Falkenberg SBK
Respons Omtyckta Olivkvist-Tenlkl spår0 poäng Ej godkänd Alsvik Tore och Ericsson Lennart

2008-09-21 Malmö SBK
LPI LPII Goldstep Alphalkl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Bo och Björkqvist Cronje

2008-09-21 Västervik SBK
Attigårdens Golden Keep On Kimhkl spår450.2 poäng Godkänd Berglund Nils och Ax Lennart

2008-09-21 Häverö SBK
LPI Lintorpets Fagurlkl sök0 poäng Ej godkänd Olsson Jörgen och Fredriksson Mette

2008-09-21 Göinge/Broby SBK
TJH(FM) Gryningsljusets Fine Hardyakl spår286 poäng Uppflyttad Johansson Mathias och Emgård Anders

2008-09-21 Bollnäs SBK
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterhkl spår461.7 poäng Godkänd Ahlström Mats-Åke och Jonsson Leif
LPI LPII Oxundas Viable Verityhkl spår351 poäng Godkänd Ahlström Mats-Åke och Jonsson Leif
LPI LPII LPIII LPELIT Delicat's Chesterhkl spår0 poäng Ej godkänd Ahlström Mats-Åke och Jonsson Leif

2008-09-21 Alingsås SBK
Vassruggens Raste Freysgodelkl sök500.5 poäng Uppflyttad Edvardsson Stefan och Alaby Kjell-Arne

2008-09-20 Kristinehamn SBK
SE VCH LPI Pickups H Rafflesakl spår278 poäng Uppflyttad Lundström Lars-Ivar och Hübinette Christin
LPI Stjärnglimtens Norpaakl spår240.5 poäng Uppflyttad Lundström Lars-Ivar och Hübinette Christin

2008-09-20 Hagfors SBK
LPI Avjava's Villiga Veronicalkl spår504.2 poäng Uppflyttad Broström Hans och Jansson Richard

2008-09-20 Ockelbo SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår511.7 poäng Godkänd Walentowski Sigfrid och Lindgren Laila
SE VCH Mints Kimsonekl spår443 poäng Godkänd Walentowski Sigfrid och Lindgren Laila

2008-09-20 Kramfors SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI VCH NO VCH Dream Max Cantonaakl spår0 poäng Ej godkänd Myrén Karin och Eriksson Torbjörn

2008-09-20 Kil SBK
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl spår0 poäng Ej godkänd Lundström Lars-Ivar och Hedberg Göran

2008-09-20 Hultsfred SBK
LPI LPII Goldzack Tina Turnerhkl sök440 poäng Godkänd Gustafsson Mikael och Danielsson Lars

2008-09-20 Vara/Grästorp SBK
LPI Woodwalks Våran Arvidakl spår212 poäng Godkänd Abrahamsson Christin och Simmingsköld Hans

2008-09-20 Mariestad SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earphkl spår454 poäng Godkänd Lund Ingemar och Lindgren Leif
LPI LPII Stjärnglimtens Lokahkl spår0 poäng Ej godkänd Lund Ingemar och Lindgren Leif

2008-09-20 Ludvika SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F Reducks Rebel Rebelakl sök259 poäng Uppflyttad Viberg Ing-Britt och Östling Anders

2008-09-20 Karlskrona SBK
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår609.2 poäng Cert Olsson Christer och Eriksson Ronny
Molly-Dexellekl spår606.5 poäng Cert Olsson Christer och Eriksson Ronny
Memarkens Suddenekl spår550 poäng Certpoäng Olsson Christer och Eriksson Ronny

2008-09-20 Bollnäs SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Lisabackens Flippe-Filurakl spår0 poäng Ej godkänd Jönsson Leif och Ahlström Mats-Åke

2008-09-14 Sundsvall SBK
LPII Doubleuse Mac Bethekl spår519 poäng Godkänd Gustafsson Stig och Forslund Lars-Göran

2008-09-14 Ängelholm SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodyhkl rph0 poäng Ej godkänd Hjorth Ingegerd och Rydén Ruby

2008-09-14 Åstorp SBK
LPI LPII Wynntorps Callumlkl spår484 poäng Uppflyttad Rylander Yvonne och Nielsen Tommy
LPELIT SE LCH Sandyline's Jacksonlkl spår419.5 poäng Godkänd Rylander Yvonne och Nielsen Tommy
Stjärnglimtens Maxlkl spår0 poäng Ej godkänd Rylander Yvonne och Nielsen Tommy

2008-09-14 Färgelanda SBK
LPI Sunrose Gilda Girlakl spår267.5 poäng Uppflyttad Mellberg Sven-Håkan och Bucklin Lars

2008-09-14 Söderåsen SBK
SE BCH Doubleuse Decemberekl sök562 poäng Cert Sjöstrand Yvonne och Eriksson Lennart

2008-09-14 Smålandsstenar SBK
Respons Omtyckta Olivkvist-Tenlkl spår0 poäng Ej godkänd Gustafsson-Krafft Ko och Ljungqvist Lars

2008-09-14 Hällefors SBK
Öijebergets Gnistraekl sök383.5 poäng Ej godkänd Zaring Åke och Thiderman Sören

2008-09-14 Gbg/Mölndal SBK
Höghedens Makalöse Mackolkl spår474 poäng Uppflyttad Hansson Ronny och Järvholm Ove

2008-09-13 Töreboda SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök550 poäng Cert Oskarsson Per och Simmingsköld Hans

2008-09-13 Sandviken SBK
SE VCH LPI Gyllene Horden's Bossakl spår202.5 poäng Godkänd Åström Birgitta och Elfström Eva

2008-09-13 Forshaga SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår572.7 poäng Cert Åkerlund Milton och Gustavsson Bengt
Öijebergets Gnistraekl spår472.2 poäng Godkänd Åkerlund Milton och Gustavsson Bengt
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl spår0 poäng Ej godkänd Åkerlund Milton och Gustavsson Bengt

2008-09-07 Linköping SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår543.7 poäng Certpoäng Svensson Siewert och Hansson Hans-Erik

2008-09-07 Kil SBK
LPI Wynntorps Dimaakl spår211.2 poäng Godkänd Larsson Anders och Jansson Richard

2008-09-07 Ängelholm SBK
Ippika's Schön Und Rotakl spår171.2 poäng Godkänd Ringdahl Kaj och Nilsson Lillemor

2008-09-07 Sydöstra Skåne SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår531.5 poäng Godkänd Petersson Lars och Svensson Anna-Kersti
TJH Gryningsljusets Herliga Goaekl spår0 poäng Ej godkänd Petersson Lars och Svensson Anna-Kersti

2008-09-07 Laholm SBK
Mighty Duck's Skadeekl spår513 poäng Godkänd Eriksson Christer och Dahlberg Bo

2008-09-07 Kind SBK
Höghedens Makalöse Mackolkl spår533 poäng Uppflyttad Johansson Mats och Viktorsson Barbro

2008-09-07 Kalmar SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixhkl spår0 poäng Ej godkänd Petersson Gunnar och Kumpula Matti

2008-09-07 Hofors SBK
LPI LPII Oxundas Viable Verityhkl spår399 poäng Godkänd Ek Bo och Bagge Åsa

2008-09-07 Bro/Håbo SBK
SE VCH Vassruggens Nide Solarljodakl sök147.7 poäng Ej godkänd Svedin Inger och Nyman Kjell
Owlet's Hjortronakl sök87.5 poäng Ej godkänd Svedin Inger och Nyman Kjell

2008-09-07 Värnamo SBK
Respons Omtyckta Olivkvist-Tenlkl spår0 poäng Ej godkänd Ljungqvist Lars och Hjelm Magnus

2008-09-07 Svedala SBK
LPI Sandyline's Irpaakl spår253.7 poäng Uppflyttad Klang Ingvar och Wessman Göran
SE VCH LPI LPII RLD N Honeytaste Ghost Shipakl spår220 poäng Godkänd Klang Ingvar och Wessman Göran

2008-09-07 Hammarö SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Mylkl spår430.2 poäng Godkänd Hedberg Göran och Thiderman Sören

2008-09-07 Eksjö SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Goldblossoms Boomerangakl sök241.7 poäng Uppflyttad Erlandsson Ebbe och Karlsson Åke

2008-09-06 Boden SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök576.5 poäng Cert Larsson Mikael och Andersson Peter

2008-09-06 Falkenberg SBK
Ippika's Schön Und Rotakl spår207 poäng Godkänd Rolfsson Tom och Ericsson Lennart

2008-09-06 Falbygden SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök489.7 poäng Godkänd Bergström Göran och Andersson Per-Olof

2008-09-06 Eskilstuna SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Trutekl spår0 poäng Ej godkänd Olsen Leif och Larsson Nils-Göran

2008-09-06 Borlänge SBK
LPI Zonicakl spår239.5 poäng Uppflyttad Östling Anders och Viberg Ing-Britt
LPI Dainty's Spiced Gossipakl spår224.5 poäng Uppflyttad Östling Anders och Viberg Ing-Britt

2008-09-06 Säffle SBK
SE VCH LPI LPII Indragårdens Basilikalkl spår507 poäng Uppflyttad Johansson Kjell och Gunnarsson Tommy

2008-09-06 Ronneby SBK
Lovisahkl spår368.7 poäng Ej godkänd Korhonen Ari och Carlsson Thomas

2008-09-06 Matfors SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Reidar och Forslund Lars-Göran
Moorman's Chivas Regalhkl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Reidar och Forslund Lars-Göran

2008-09-06 Hammarö SBK
LPI Wynntorps Dimaakl spår214 poäng Godkänd Lundström Lars-Ivar och Bad Inga-Lill

2008-09-06 Edsbyn SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår0 poäng Ej godkänd Norrman Roland och Ahlström Lars

2008-09-06 Askersund SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår512 poäng Godkänd Andrén Ulf och Jernestål Ulf

2008-08-31 Enköping SBK
Stjärnglimtens Ockraakl spår255.7 poäng Uppflyttad Eriksson Per-Olof och Christiansson Kriste

2008-08-31 Lindesberg SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår591.2 poäng Cert Eriksson Bernt och Rikse Gunnel

2008-08-31 Falun SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPELIT SE LCH Wynntorps Adahkl spår446 poäng Godkänd Sjödén Curt och Ollars Stefan

2008-08-31 Bjuv SBK
Guldstjärnans Lysande Blondinhkl sök414 poäng Godkänd Emgård Anders och Jonsson Kurt

2008-08-30 Skutskär SBK
LPII Khemosabi Super Bowlhkl spår438.5 poäng Godkänd Axenvik Catarina och Altskog Ulla
LPI LPII Oxundas Viable Verityhkl spår400 poäng Godkänd Axenvik Catarina och Altskog Ulla

2008-08-23 Karlstad SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH Vassruggens Ulv Uggessonakl spår236.2 poäng Uppflyttad Hedberg Göran och Bad Inga-Lill

2008-08-23 Ö:a Härjedalen SBK
LPII Doubleuse Mac Bethekl spår0 poäng Ej godkänd Olander Per-Erik och Fors Gunnar

2008-08-23 Västerås SBK SM
Molly-Dexellekl spår Plac:017524 poäng Certpoäng Collin Yngve och Ljungqvist Lars

2008-08-17 Veberöd SBK
Gryningsljusets Herliga Gajolkl sök431.2 poäng Godkänd Frid Crispin och Johnsson Lars

2008-08-17 Njurunda SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl spår0 poäng Ej godkänd Forslund Lars-Göran och Olsson Håkan

2008-08-16 Ljusdal SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår548.5 poäng Certpoäng Ek Bo och Thörnquist Kenneth

2008-08-16 Gävle SBK
LPI LPII Oxundas Viable Verityhkl spår0 poäng Ej godkänd Hagelin Birgitta och Altskog Ulla

2008-08-16 Töreboda SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earphkl spår478.7 poäng Godkänd Carlén Siv Elisabeth och Eriksson Lars

2008-08-16 Sorsele SBK
LPI Attigårdens Golden Lucky Ladakl spår229 poäng Uppflyttad Lindquist Dan och Bygdén Ove

2008-08-16 Njurunda SBK
LPII Doubleuse Mac Bethekl spår563 poäng Certpoäng Andersson John-Åke och Åman Kent

2008-08-16 Luleå SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI FI VCH NO VCH Dream Max Cantonaakl spår210 poäng Godkänd Thurfjell Mats och Barck Lennart

2008-08-16 Forshaga SBK
Öijebergets Gnistraekl sök419.5 poäng Godkänd Backman Lena och Axelsson Stefan

2008-08-10 Malmen SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök575.7 poäng Cert Vesterlund Nicklas och Nilsson Kjell

2008-08-10 Nordmaling SBK
Solstrimmans Ecco of Delightlkl spår526.2 poäng Uppflyttad Jonsson Kenneth och Säfvenberg Pia

2008-08-10 Knivsta SBK
LPII Khemosabi Super Bowlhkl spår427.7 poäng Godkänd Berg Marita och Svedin Inger

2008-08-10 Nässjö SBK
LPI LPII LPIII Gaiagårdens Bejlahkl spår513.5 poäng Uppflyttad Lindberg Dennis och Svensson Kjell

2008-08-09 Ronneby SBK
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellhkl sök528.5 poäng Uppflyttad Sjösten Roland och Eriksson Ronny

2008-08-09 Filipstad SBK
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl spår0 poäng Ej godkänd Kristoffersson Ylwa och Hedberg Leif

2008-08-09 Mjölby SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Lokahkl spår451.5 poäng Godkänd Nilsson Berth och Sundberg Leif

2008-08-03 V:a Medelpad SBK
LPII Doubleuse Mac Bethlkl sök0 poäng Ej godkänd Andersson John-Åke och Häggström Åsa
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl spår0 poäng Ej godkänd Hallberg Susann och Strandberg Siw
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterhkl spår0 poäng Ej godkänd Hallberg Susann och Strandberg Siw

2008-08-03 Mariestad SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår0 poäng Ej godkänd Lund Ingemar och Våring Arne

2008-08-03 Piteå SBK
SE VCH Moorman's Balvenielkl spår446.5 poäng Godkänd Boman Sören och Vesterlund Nicklas

2008-08-03 Oskarshamn SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår572.2 poäng Certpoäng Arkström Stefan och Petersson Gunnar

2008-08-03 Munkfors SBK
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl spår561 poäng Certpoäng Gillå Urban och Broström Hans
Öijebergets Gnistraekl spår498.7 poäng Godkänd Gillå Urban och Broström Hans

2008-08-03 Helsingborg SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår521.7 poäng Certpoäng Ekberg Stig och Borgenlöv Leif

2008-08-02 V:a Medelpad SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår593.5 poäng Cert Häggström Åsa och Fridh Ingemar

2008-08-02 Oskarshamn SBK
Memarkens Suddenhkl spår521 poäng Uppflyttad Arkström Stefan och Ståhl Roth Gunborg
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixhkl spår0 poäng Ej godkänd Arkström Stefan och Ståhl Roth Gunborg

2008-08-02 Hagfors SBK
SE SPCH Duckpond Wild Goldekl spår594.7 poäng Cert Gillå Urban och Zaring Åke
Öijebergets Gnistraekl spår528.2 poäng Godkänd Gillå Urban och Zaring Åke
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl spår0 poäng Ej godkänd Gillå Urban och Zaring Åke

2008-07-19 Åsele SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodyhkl rph0 poäng Ej godkänd Svensson Lena och Granberg Susanne
SE VCH LPI LPII Seamountain's Marvelous Mimmiakl spår199 poäng Godkänd Burström Ove och Holmberg Jan

2008-07-13 Mariestad SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök462.2 poäng Godkänd Wennerberg Anders och Svensson Magnus

2008-07-13 Järvsö SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår535 poäng Godkänd Fridh Ingemar och Norrman Roland
LPII Doubleuse Mac Bethekl spår530.5 poäng Certpoäng Fridh Ingemar och Norrman Roland

2008-07-06 Karlsborg SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök564.5 poäng Cert Wennerberg Anders och Oskarsson Per

2008-06-29 Kumla SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår599.2 poäng Cert Gustavsson Bengt och Keskinen Martti

2008-06-28 Skellefteå SBK AFS
SE VCH Moorman's Balvenieakl spår265 poäng Uppflyttad Larsson Sven Egon

2008-06-15 Tierp SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Trutekl spår0 poäng Ej godkänd Arthursson Dennis och Ivarsson Tomas

2008-06-14 Örnsköldsvik SBK
SE VCH LPI LPII Guldrankans Columbuslkl spår446 poäng Uppflyttad Björling Birgitta och Eriksson Torbjörn

2008-06-14 Härnösand SBK
LPII Doubleuse Mac Bethekl spår540 poäng Certpoäng Eriksson Torbjörn och Näslund Göran

2008-06-14 Boden SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök0 poäng Ej godkänd Bergman Mikael och Vesterlund Nicklas

2008-06-08 Järsvö SBK
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterhkl spår0 poäng Ej godkänd Sund Anita och Norell Ulrika

2008-06-08 Åseda/Lenhovda SBK
Lovisahkl spår0 poäng Ej godkänd Danielsson Lars och Engström Ingemar
Arwen's Wirushkl spår0 poäng Ej godkänd Danielsson Lars och Engström Ingemar

2008-06-08 V:a Medelpad SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl sök402.5 poäng Godkänd Olander Per-Erik och Andersson Reidar

2008-06-08 Filipstad SBK
Öijebergets Gnistraekl sök396.5 poäng Godkänd Gillå Urban och Hübinette Christin

2008-06-07 V:a Medelpad SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl spår417.5 poäng Godkänd Olander Per-Erik och Andersson John-Åke

2008-06-07 Sthlmsavd SBK
Colgolds Joint Joyekl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Mats och Moberg Ragnar

2008-06-07 Nässjö SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår569.5 poäng Certpoäng Svensson Kjell och Axell Ulf

2008-06-07 Forshaga SBK
SE VCH LPI LPII Indragårdens Basilikaakl spår295.5 poäng Uppflyttad Hedberg Göran och Larsson Anders

2008-06-06 Karlsborg SBK
LPI Sunrose Explosiveakl spår177.7 poäng Godkänd Wennerberg Anders och Karlsson Irene

2008-06-06 Falun SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD M RLD N&F&A Wynntorps Caitlinlkl spår477.5 poäng Uppflyttad Edbäck Mats och Gunnarsson Sonny

2008-06-01 Kopparberg SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Trutekl spår0 poäng Ej godkänd Melin Bo och Elfström Ingemar

2008-05-31 Hällefors SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår493.5 poäng Godkänd Zaring Åke och Karlsson Kristina

2008-05-31 Eksjö SBK
TJH Zekelkl sök474.2 poäng Uppflyttad Gustafsson Mikael och Kurtsson Eva

2008-05-25 Ö:a Härjedalen SBK
Hofdavallens Torstenlkl spår358.7 poäng Godkänd Dahlin Marianne och Häggström Åsa

2008-05-25 Storuman SBK
SE VCH LPI LPII Seamountain's Marvelous Mimmiakl spår201 poäng Godkänd Sundberg Britt

2008-05-25 Åstorp SBK
Dainty's Sunny Southakl spår182.2 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Brandin Thomas
Ippika's Schön Und Rotakl spår145.5 poäng Ej godkänd Nielsen Tommy och Brandin Thomas

2008-05-25 Piteå SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök451.5 poäng Godkänd Ryder Stefan och Bergman Mikael

2008-05-25 Västervik SBK
Attigårdens Golden Keep On Kimlkl spår553.5 poäng Uppflyttad Ax Lennart och Nilsson Mi

2008-05-24 Örnsköldsvik SBK
LPII Doubleuse Mac Bethekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Lena och Palmqvist Maria

2008-05-24 Malmö SBK
Vassruggens Tove Danmarksbotakl spår268 poäng Uppflyttad Hansson Leif och Jonsson Kurt

2008-05-24 Västervik SBK
Arwen's Wirushkl spår402.7 poäng Godkänd Ax Lennart och Arkström Stefan

2008-05-24 Grums SBK
Öijebergets Gnistraekl sök373.2 poäng Godkänd Jansson Björn-Åke och Nordström Sven-Inge
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl sök0 poäng Ej godkänd Jansson Björn-Åke och Nordström Sven-Inge
LPI LPII Stjärnglimtens Myakl sök270 poäng Uppflyttad Lundström Lars-Ivar och Andersen Jörn

2008-05-20 Fagersta SBK
LPII Khemosabi Super Bowlhkl spår0 poäng Ej godkänd Elfström Ingemar och Edin Tord

2008-05-18 Nynäshamn SBK
LPI Sangold Skräck Ösakl spår0 poäng Ej godkänd Jernström Lena och Carlsson Robert

2008-05-18 Kalix SBK
LPI LPII Cassmick Ring of Rosesakl spår285.5 poäng Uppflyttad Norén Thorbjörn

2008-05-18 Hudiksvall SBK
SE VCH LPI LPII Gyllene Horden's Tobylkl spår552 poäng Uppflyttad Artursson Gun-Britt och Nylén Kurt

2008-05-18 Nybro SBK
SE VCH LPI LPII Gullbackens Nikodemusekl spår405.2 poäng Godkänd Lindholm Lars och Danielsson Lars

2008-05-18 Nora SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår496 poäng Godkänd Holmsten Sven-Einar och Sääf Rolf

2008-05-18 Linköping SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår556.5 poäng Certpoäng Nilsson Berth och Björkman Åke

2008-05-18 Hörby SBK
Dainty's Sunny Southakl spår151.5 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Nilsson Ingvar
LPI Megadroms Bell'sakl spår0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Nilsson Ingvar

2008-05-18 Bjuv SBK
LPI TJH(FM) Megadroms Bardolinolkl spår390.7 poäng Godkänd Olsson Jan Erik och Johansson Mathias

2008-05-17 Ystad SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovveakl sök267 poäng Uppflyttad Persson Sven-Börje och Emgård Anders

2008-05-17 Oskarshamn SBK
Lovisahkl spår482.7 poäng Godkänd Petersson Gunnar och Kumpula Matti

2008-05-17 Munkfors SBK
Stjärnglimtens Lovaakl spår243.5 poäng Uppflyttad Larsson Anders och Lundström Lars-Ivar

2008-05-17 Mellerud SBK
SE SPCH Duckpond Wild Goldlkl sök569.5 poäng Uppflyttad Larsson Christer och Andreasson Laila
Öijebergets Gnistraekl sök396 poäng Godkänd Larsson Christer och Andreasson Laila
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl sök392.5 poäng Ej godkänd Larsson Christer och Andreasson Laila

2008-05-17 Linköping SBK
Arwen's Wirushkl spår414 poäng Godkänd Flender Johansson Ul och Rönnlund Susanne

2008-05-17 Föllinge/Krokom SBK
LPI LPII Seamountain's Finest Fontenillelkl spår522.2 poäng Uppflyttad Olovsson Irén och Åman Kent

2008-05-17 Sundsvall SBK
Torntrollets Abbe Bonaparteakl sök229 poäng Uppflyttad Majlöv Dan och Olsson Håkan

2008-05-17 Nyköping SBK
Colgolds Joint Joyekl sök538.5 poäng Certpoäng Hansson Ola och Rytterström Elisabet

2008-05-11 Edsbyn SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl sök526 poäng Cert Broms Liselotte och Persson Per-Inge

2008-05-11 Veberöd SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovveakl sök0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Rydén Ruby

2008-05-11 Råhagen SBK
SE VCH LPI LPII LPELIT SE LCH Wynntorps Caerwynlkl spår415 poäng Godkänd Samuelsson Ingvar och Mellberg Sven-Håkan

2008-05-11 Sundsvall SBK
LPI LPII Seamountain's Finest Fontenillelkl spår0 poäng Ej godkänd Andremo Ann Christin och Åman Kent

2008-05-11 Oskarström SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandyhkl spår417.5 poäng Godkänd Dahlberg Bo och Brorsson Kenneth

2008-05-11 Haninge SBK
SE LCH Doubleuse Caffe Caramelakl spår280.7 poäng Uppflyttad Malmström Christer och Björkström Weine

2008-05-11 Grums SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår547.2 poäng Certpoäng Backman Lena och Hübinette Christin
Öijebergets Gnistraekl spår515 poäng Godkänd Backman Lena och Hübinette Christin

2008-05-10 Växjö SBK
Almstranden's Leende Happyakl spår236.2 poäng Uppflyttad Hjelm Magnus och Nyström Thomas

2008-05-10 Säffle SBK
Öijebergets Gnistraekl spår450.7 poäng Godkänd Nordström Sven-Inge och Jansson Björn-Åke

2008-05-10 Skutskär SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl sök489.7 poäng Godkänd Åström Sune och Norrman Roland

2008-05-10 Eskilstuna SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Trutekl spår0 poäng Ej godkänd Strömbäck Marie-Loui och Larsson Nils-Göran

2008-05-04 Bro/Håbo SBK
Höghedens Oslagbare Otizakl spår248.2 poäng Uppflyttad Svensson Sven-Eric och Svedin Inger

2008-05-04 Ö:a Härjedalen SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl sök523.5 poäng Cert Broms Liselotte och Olander Per-Erik

2008-05-04 Västervik SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår548.5 poäng Godkänd Ax Lennart och Nilsson Mi

2008-05-04 Karlskrona SBK
Molly-Dexellekl spår602 poäng Cert Hällgren Nils och Carlsson Thomas
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår574 poäng Certpoäng Hällgren Nils och Carlsson Thomas

2008-05-04 Falbygden SBK
LPII Mighty Duck's Scarletekl sök375.2 poäng Godkänd Hellberg Per-Arne och Brinning Karlsson An

2008-05-04 Åhus SBK
Bergalids Goldberry Titaniaakl spår211 poäng Godkänd Eriksson Lennart och Jönsson Kjell
Happy Birdhunter's King Edwardakl spår166.2 poäng Godkänd Eriksson Lennart och Jönsson Kjell

2008-05-04 Ulricehamn SBK
SE VCH LPI LPII Wood and Water Jagande Julleakl spår263 poäng Uppflyttad Wilhelmsson Gunnar och Johansson Mats
Ippika's Schön Und Rotakl spår218.2 poäng Godkänd Wilhelmsson Gunnar och Johansson Mats

2008-05-04 Roslagen SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodylkl rph459.2 poäng Uppflyttad Sigfridsson Alf och Jonsson Lars-Ivar

2008-05-03 V:a Medelpad SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl sök0 poäng Ej godkänd Olsson Håkan och Hallberg Susann

2008-05-03 Botkyrka SBK
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynekl spår576 poäng Cert Johansson Lars Erik och Hansson Ola
Colgolds Joint Joyekl sök385 poäng Godkänd Malmström Christer och Norman Leif

2008-05-03 Västervik SBK
TJH Zekelkl sök376.2 poäng Ej godkänd Nilsson Mi och Jansson Lena

2008-05-03 Vadstena SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Berth och Klasson Göran

2008-05-03 Sydöstra Skåne SBK
LPI Seasymphony Amazing Amberlkl spår469.5 poäng Uppflyttad Johansson Mathias och Björkqvist Cronje

2008-05-03 Karlskrona SBK
Constancy Rakel of Wilde-Tulkl sök0 poäng Ej godkänd Hällgren Nils och Wallin Birgitta

2008-05-03 Västerås SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Trutekl spår0 poäng Ej godkänd Adesand Christer och Karlsson Thomas

2008-05-03 Roslagen SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodyhkl spår0 poäng Ej godkänd Sigfridsson Alf och Öjerstedt Hans

2008-05-03 Askersund SBK
SE SPCH TJH(RDH) Arwen's Lyckliga Zinusakl spår301.5 poäng Uppflyttad Eriksson Bernt och Andrén Ulf

2008-05-01 Roslagen SBK
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynekl spår541.7 poäng Certpoäng Thorman Staffan och Sigfridsson Alf

2008-05-01 Tidaholm SBK
Spiritus Kangoolkl spår467.7 poäng Uppflyttad Rosén-Lindh K och Lindh Pär

2008-05-01 Laholm SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandylkl sök0 poäng Ej godkänd Jacobson Ann-Kathrin och Sahlin Larsson L

2008-05-01 Sthlm Sö SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodylkl rph501.5 poäng Uppflyttad Moberg Ragnar och Johansson Mats

2008-05-01 Karlskrona SBK
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår589 poäng Cert Olsson Christer och Edner Helene

2008-05-01 Götene SBK
Vassruggens Raste Freysgodelkl sök381.5 poäng Godkänd Wennerberg Anders och Linnarsson Bo
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök543.5 poäng Certpoäng Wennerberg Anders och Linnarsson Bo

2008-05-01 Falun SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD M RLD N&F&A Wynntorps Caitlinakl spår296.5 poäng Uppflyttad Fors Gunnar och Ollars Stefan

2008-05-01 Bjuv SBK
LPELIT SE LCH Sandyline's Jacksonakl spår261.5 poäng Uppflyttad Nilsson Lillemor och Branthall Marie
Ippika's Schön Und Rotakl spår177.7 poäng Godkänd Rylander Yvonne och Ljung Lars-Åke

2008-04-27 Varberg SBK
Respons Omtyckta Olivkvist-Tenlkl spår450.7 poäng Godkänd Jacobson Ann-Kathrin och Andersson Yvonne

2008-04-27 Skurup SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Honeytaste Ghost Shipakl spår201.5 poäng Godkänd Bonder Mikael och Nilsson Bo
LPI Sandyline's Irpaakl spår147.2 poäng Ej godkänd Bonder Mikael och Nilsson Bo

2008-04-27 Ronneby SBK
LPI LPII TJH(FM) Gryningsljusets Fine Heffaakl250 poäng Uppflyttad Hällgren Nils och Perslöv Claes
LPI RLD N RLD M SE RALLYCH Wintergold's Chai Spiceakl243 poäng Uppflyttad Hällgren Nils och Perslöv Claes

2008-04-27 Njudung SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår564 poäng Cert Ljungqvist Lars och Selin Gertz

2008-04-27 Göinge/Broby SBK
Avjava's Double-Funlkl sök526 poäng Uppflyttad Therup Anders och Emgård Anders
Gryningsljusets Herliga Gajolkl sök0 poäng Ej godkänd Therup Anders och Emgård Anders
LPI TJH(FM) Megadroms Bardolinolkl sök0 poäng Ej godkänd Therup Anders och Emgård Anders

2008-04-26 Lidköping SBK
LPI LPII LPIII LPELIT SE LCH Tomthult's Gloriosus Et Liberakl spår244.5 poäng Uppflyttad Abrahamsson Christin och Carlén Siv Elisabet

2008-04-26 Öland SBK
Happy Birdhunter's Savalkl spår455.7 poäng Uppflyttad Danielsson Lars och Kumpula Matti

2008-04-26 Söderåsen SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår0 poäng Ej godkänd Petersson Lars och Nordström Åke

2008-04-26 Söderköping SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår542.5 poäng Godkänd Nyman Rolf och Hansson Hans-Erik

2008-04-26 Hagfors SBK
Indragårdens Amiraakl spår237 poäng Uppflyttad Gillå Urban och Bad Inga-Lill
TJH(RDH) Gleaming Harleyakl spår210.2 poäng Godkänd Gillå Urban och Bad Inga-Lill
Öijebergets Siriakl spår185.2 poäng Godkänd Gillå Urban och Bad Inga-Lill

2008-04-26 Arvika SBK
SE VCH LPI LPII Indragårdens Basilikaakl spår218.5 poäng Godkänd Gunnarsson Tommy och Jansson Björn-Åke

2008-04-20 Linköping SBK
SE VCH Sangold Monstrar Zött Inte Zaltakl spår0 poäng Ej godkänd Rönnlund Susanne och Eriksson Michael

2008-04-20 Enköping SBK
Colgolds Fluffy Fameekl sök0 poäng Ej godkänd Hawée Göran och Eriksson Per-Olof

2008-04-20 Uppsala SBK
SE U(U)CH LPI Sangold Monstrar Ute I Solenlkl spår497.2 poäng Uppflyttad Lundin Thomas och Härlin Marie-Louise

2008-04-20 Tollarp SBK
LPI LPII TJH(FM) Megadroms Bianchiakl spår234.5 poäng Uppflyttad Björkqvist Cronje och Jönsson Arne
SE VCH LPI LPII RLD N Honeytaste Ghost Shipakl spår194.5 poäng Godkänd Björkqvist Cronje och Jönsson Arne

2008-04-20 Laholm SBK
Eternal Mountains Spring Pearllkl spår0 poäng Ej godkänd Gustafsson Bo och Andersson Yvonne

2008-04-20 Kungsbacka SBK
SE VCH SE U(U)CH LPI LPII RLD N&F&A&M Gingsjöns James Bondakl spår166 poäng Ej godkänd Lengfelt Ulf

2008-04-20 Karlskrona SBK
LPI RLD N RLD M SE RALLYCH Wintergold's Chai Spiceakl spår272 poäng Uppflyttad Hällgren Nils och Lindfalk Kenneth

2008-04-20 Höganäs SBK
Avjava's Double-Funlkl sök0 poäng Ej godkänd Jonsson Linda och Bengtsson Sten
Gryningsljusets Herliga Gajolkl sök0 poäng Ej godkänd Jonsson Linda och Bengtsson Sten
Guldstjärnans Lysande Blondinhkl sök0 poäng Ej godkänd Jonsson Linda och Bengtsson Sten

2008-04-20 Flen SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök453.5 poäng Godkänd Sandström Anders och Hansson Ola

2008-04-19 Skanör/Falsterb SBK
SE BCH Doubleuse Decemberekl sök491.2 poäng Godkänd Klang Ingvar och Hansson Leif

2008-04-19 Stockholm Sö SBK
Tiebreak Jailhouse Rockakl sök224 poäng Uppflyttad Collin Yngve och Moberg Ragnar

2008-04-19 Ulricehamn SBK
LPI LPII LPIII Gaiagårdens Bejlahkl spår463.7 poäng Godkänd Blomqvist Kjell och Johansson Mats

2008-04-19 Torsby SBK
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl sök543.7 poäng Certpoäng Zaring Åke och Thiderman Sören
Öijebergets Gnistraekl sök505.5 poäng Godkänd Zaring Åke och Thiderman Sören

2008-04-19 Olofström SBK
SE VCH LPELIT SE LCH Sandyline's Gaucholkl spår454.7 poäng Uppflyttad Hällgren Nils och Karlsson Göte
TJH Gryningsljusets Herliga Goahkl spår510.5 poäng Uppflyttad Hällgren Nils och Karlsson Göte

2008-04-19 Katrineholm SBK
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynekl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Ola och Eriksson Gunnar

2008-04-19 Karlshamn SBK
Molly-Dexellekl spår593 poäng Cert Brorsson Anders och Olsson Christer
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår552.2 poäng Certpoäng Brorsson Anders och Olsson Christer

2008-04-13 Åstorp SBK
TJH Gryningsljusets Herliga Goahkl sök405 poäng Godkänd Bengtsson Sten och Borgenlöv Leif
Guldstjärnans Lysande Blondinhkl sök0 poäng Ej godkänd Bengtsson Sten och Borgenlöv Leif

2008-04-13 Västerås SBK
Colgolds Fluffy Fameekl sök0 poäng Ej godkänd Adesand Christer och Karlsson Tomas

2008-04-13 Nybro SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixlkl spår513.7 poäng Uppflyttad Johnsson Marianne och Lindholm Lars

2008-04-13 Lilla Edet SBK
SE SPCH Duckpond Wild Goldlkl sök424.5 poäng Godkänd Augustsson Roland och Bucklin Lars
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earphkl sök472.7 poäng Godkänd Augustsson Roland och Bucklin Lars

2008-04-13 Höganäs SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Kryddaakl spår251 poäng Uppflyttad Karlsson Jörgen och Ljung Lars-Åke

2008-04-13 Elfsborg SBK
LPI LPII LPIII Gaiagårdens Bejlahkl spår0 poäng Ej godkänd Östh Sven och Johansson Kenneth

2008-04-06 Svalöv SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovveakl sök237.5 poäng Godkänd Klang Ingvar och Meller Roger

2008-04-06 Sölvesborg SBK
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår585 poäng Cert Perslöf Jan och Ohlsson Christer

2008-04-06 Sävsjö SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Goldblossoms Boomerangakl sök0 poäng Ej godkänd Bodelsson Ola och Bengtsson Boel

2008-04-06 Kristianstad SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandyhkl spår405.5 poäng Godkänd Mortenssen Per och Persson Mårten

2008-04-06 Halmstad SBK
Mighty Duck's Skadehkl spår513.7 poäng Uppflyttad Jacobson Ann-Kathrin och Sahlin Larsson L
LPI LPII Tallhyddans Melodyhkl spår0 poäng Ej godkänd Jacobson Ann-Kathrin och Sahlin Larsson L

2008-04-06 Göinge/Broby SBK
LPI Seasymphony Amazing Amberlkl spår0 poäng Ej godkänd Jonsson Kurt och Jonsson Linda
LPI TJH(FM) Megadroms Bardolinolkl spår0 poäng Ej godkänd Jonsson Kurt och Jonsson Linda
LPI LPII Goldstep Alphalkl spår0 poäng Ej godkänd Jonsson Kurt och Jonsson Linda

2008-04-05 Bollebygd SBK
LPI LPII LPIII Gaiagårdens Bejlahkl spår489.7 poäng Godkänd Fröjd Bengt och Hernvall Leif
LPI LPII Tallhyddans Melodyhkl spår0 poäng Ej godkänd Fröjd Bengt och Hernvall Leif

2008-04-05 Tomten SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earphkl sök488 poäng Uppflyttad Blomqvist Kjell och Blomqvist Ann Charlo

2008-04-05 Sölvesborg SBK
Molly-Dexellekl spår608 poäng Cert Brorsson Anders och Karlström Alf

2008-03-30 Valdemarsvik SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Lokalkl spår508.7 poäng Uppflyttad Aas Christer och Arkström Stefan

2008-03-30 Götene SBK
SE SPCH Duckpond Wild Goldekl spår613.2 poäng Cert Hellberg Per-Arne och Lindgren Leif
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår480.5 poäng Godkänd Hellberg Per-Arne och Lindgren Leif

2008-03-30 Växjö SBK
Avjava's Double-Funlkl sök407.7 poäng Godkänd Rosander Erik och Gustafsson-Krafft Ko

2008-03-30 Simrishamn SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår522 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Ekberg Stig

2008-03-30 Saxnäs SBK
SE VCH LPI LPII Gullbackens Nikodemusekl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Hans och Bäckman Sonny

2008-03-30 Lomma SBK
Gryningsljusets Herliga Gajolkl sök398 poäng Godkänd Frid Crispin och Sjöstrand Yvonne
SE BCH Doubleuse Decemberekl sök0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Sjöstrand Yvonne

2008-03-30 Hässleholm SBK
Fidos Bods Pomonaakl spår0 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Emgård Anders

2008-03-29 Götene SBK
SE SPCH Duckpond Wild Goldekl spår0 poäng Ej godkänd Simmingsköld Hans och Lindgren Leif

2008-03-24 Kil SBK
SE SPCH Duckpond Wild Goldlkl sök0 poäng Ej godkänd Gillå Urban

2008-03-23 Norrköping SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Trutekl spår584 poäng Certpoäng Melin Rolf och Hagvall Bertil

2008-03-22 Norrköping SBK
Colgolds Fluffy Fameekl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Tomas och Berge Ingemar

2008-03-16 Åhus SBK
Molly-Dexellekl spår555.5 poäng Certpoäng Öberg Åke och Ljung Lars-Åke

2008-03-16 Skurup SBK
TJH Gryningsljusets Herliga Goahkl spår480.5 poäng Godkänd Mortenssen Per och Ringdahl Kaj

2008-03-16 Sydöstra Skåne SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Honeytaste Ghost Shipakl spår163.2 poäng Godkänd Jönsson Kjell och Persson Stig

2008-03-16 Svedala SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandylkl sök230.5 poäng Ej godkänd Klang Ingvar och Björkqvist Cronje
SE BCH Doubleuse Decemberekl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Bo och Borgenlöv Leif

2008-03-15 Åhus SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår0 poäng Ej godkänd Eriksson Lennart och Brandin Thomas

2008-03-15 Göinge/Broby SBK
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynetlkl bev.540.5 poäng Uppflyttad Rydén Ruby och Nordström Åke

2008-03-09 Eslöv SBK
LPI LPII Wynntorps Callumakl spår243.5 poäng Uppflyttad Prahl Leif och Meller Roger

2008-03-08 Uppsala SBK
Colgolds Fluffy Fameekl sök0 poäng Ej godkänd Eriksson Per-Olof och Hawée Göran

2008-03-02 Simrishamn SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandylkl spår517.2 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Wallin Birgitta
LPI Seasymphony Amazing Amberlkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Wallin Birgitta

2008-02-24 Kungälv SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodylkl rph0 poäng Ej godkänd Segerdahl Lennart och Lövenius Rune

2008-02-17 Halmstad SBK
Gryningsljusets Herliga Gajolkl sök151.5 poäng Ej godkänd Rolfsson Tom och Dahlberg Bo

2008-02-10 Karlshamn SBK
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexelllkl sök532.2 poäng Uppflyttad Olsson Christer och Ivarsson Henrik
LPI SE FREECH Megadroms Brandylkl sök441 poäng Godkänd Olsson Christer och Ivarsson Henrik
Constancy Rakel of Wilde-Tulkl sök0 poäng Ej godkänd Olsson Christer och Ivarsson Henrik
TJH Gryningsljusets Herliga Goahkl sök419.5 poäng Godkänd Lindfalk Kenneth och Hällgren Nils


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021