Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2009

Resultat i namnordning


2009-12-06 Tollarp SBK
Doubleuse Rose Bowlakl spår278.5 poäng Uppflyttad Persson Mårten och Emgård Anders

2009-12-06 Varberg SBK
Sörgoldens Dixieakl spår278 poäng Uppflyttad Andersson Matts Roge och Gustavsson Göran

2009-11-22 Ängelholm SBK
Doubleuse Spoonmountainlkl sök0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Mortenssen Per
Stjärnglimtens Maxhkl sök444.7 poäng Godkänd Prahl Leif och Johansson Kenneth

2009-11-22 Kristianstad SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Honeytaste Ghost Shiplkl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Ingvar och Larsson Jan

2009-11-15 Ljungbyhed SBK
LPI Stjärnglimtens Ottiliaakl sök0 poäng Ej godkänd Meller Roger och Klang Ingvar

2009-11-15 Landskrona SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår556.2 poäng Cert Nielsen Tommy och Brandin Thomas
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår531.7 poäng Certpoäng Nielsen Tommy och Brandin Thomas

2009-11-15 Karlskoga SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Myhkl sök457.2 poäng Godkänd Ihrén Maria och Melander Jansson Eva
Öijebergets Gnistraekl sök0 poäng Ej godkänd Hübinette Christin och Isebark Conny

2009-11-15 Ystad SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovvehkl sök0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Wallin Birgitta

2009-11-14 Roslagen SBK
LPI Lintorpets Fagurlkl sök0 poäng Ej godkänd Liljeqvist Ch och Antehed Gunnel
LPII Khemosabi Super Bowlhkl sök378.5 poäng Godkänd Jonsson Kathe och Sigfridsson Alf

2009-11-14 Karlshamn SBK
LPI Canburne Lorcanakl spår161.7 poäng Ej godkänd Sjösten Inki och Carlsson Thomas
LPI LPII Be Active's Quickstep Rextonakl spår141.5 poäng Ej godkänd Sjösten Inki och Carlsson Thomas

2009-11-08 Skultuna SBK
TJH(RDH) SE RDHCH Vassruggens Unja Seljabrekkalkl sök510.7 poäng Uppflyttad Karlsson Tomas och Elfström Ingemar

2009-11-08 Mönsterås SBK
LPI Memarkens Lazioakl spår263 poäng Uppflyttad Arkström Stefan och Aass Christer

2009-11-08 Mellerud SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Myhkl sök307.2 poäng Ej godkänd Johansson Kjell

2009-11-08 Lindesberg SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök526 poäng Godkänd Jernestål Ulf och Melin Bo

2009-11-08 Nybro SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixhkl sök568 poäng Uppflyttad Hellgren Nils och Karlsson Göte

2009-11-08 Burlöv SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandyhkl sök398.2 poäng Godkänd Prahl Leif och Borgenlöv Leif
Doubleuse Gold Westhkl sök0 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Borgenlöv Leif
Gryningsljusets Herliga Gajohkl sök0 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Borgenlöv Leif

2009-11-01 Torsås SBK
LPI Memarkens Lazioakl spår223.5 poäng Godkänd Johnsson Marianne och Lundgren Peter

2009-11-01 Tollarp SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår540 poäng Cert Ljung Lars-Åke och Wallin Birgitta

2009-11-01 Hörby SBK
Gryningsljusets Fina Hazellkl sök0 poäng Ej godkänd Persson Mårten och Emgård Anders
Doubleuse Spoonmountainlkl sök0 poäng Ej godkänd Persson Mårten och Emgård Anders
Doubleuse Gold Westhkl sök375 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Pallesen Tove

2009-11-01 Ronneby SBK
Molly-Dexellekl spår622.5 poäng Cert Carlsson Thomas och Olsson Christer

2009-10-31 Säffle SBK
Öijebergets Gnistraekl spår444.2 poäng Godkänd Lundström Lars-Ivar och Isebark Conny

2009-10-31 Tollarp SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandyekl spår537 poäng Certpoäng Borgenlöv Leif och Petersson Lars
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynetekl spår470 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Brandin Thomas

2009-10-31 Piteå SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök540.5 poäng Certpoäng Eriksson Torbjörn och Nilsson Kjell

2009-10-31 Norrköping SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH Gyllene Mix Afro-Diteakl spår0 poäng Ej godkänd Melin Rolf och Jansson Lena

2009-10-31 Hultsfred SBK
LPII LPIII LPELIT SE LCH Krankesjöns Red Diamondakl spår257 poäng Godkänd Flender Johansson Ul och Petersson Gunnar

2009-10-25 Lund SBK
Gryningsljusets Herliga Gajohkl sök0 poäng Ej godkänd Rydén Ruby och Persson Stig

2009-10-25 Simrishamn SBK
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår480 poäng Godkänd Ekberg Stig och Wallin Birgitta
Molly-Dexellekl spår0 poäng Ej godkänd Ekberg Stig och Wallin Birgitta

2009-10-25 Osby SBK
LPI Av Melica Harry Potterakl spår284 poäng Uppflyttad Pallesen Tove och Öberg Åke
LPI Canburne Lorcanakl sök230.5 poäng Uppflyttad Pallesen Tove och Öberg Åke

2009-10-25 Herrljunga SBK
Sörgoldens Dixieakl spår218 poäng Godkänd Alaby Kjell-Arne

2009-10-24 Mullsjö SBK
LPI Sunrose Explosiveakl spår291.2 poäng Uppflyttad Brinning Karlsson An och Hellander Eva Maria
LPI Carlosakl sök271 poäng Uppflyttad Brinning Karlsson An och Hellander Eva Maria

2009-10-18 Kalix SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök573.2 poäng Certpoäng Berglund Rune och Åström Pia

2009-10-18 Tyresö SBK
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynekl spår0 poäng Ej godkänd Ahlgren Anna och Bergståhl Maria

2009-10-18 Flen SBK
LPI Tobygårdens Mendez Carreraakl spår237.5 poäng Uppflyttad Nilsson Börje och Larsson Kjell

2009-10-18 Bjuv SBK
Guldstjärnans Lysande Blondinhkl sök341.5 poäng Godkänd Mortenssen Per och Sjöstrand Yvonne
Doubleuse Gold Westhkl sök0 poäng Ej godkänd Mortenssen Per och Sjöstrand Yvonne

2009-10-18 Höganäs SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandyekl spår425.7 poäng Godkänd Johansson Kenneth och Sommarin Christer

2009-10-17 Höganäs SBK
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår447.2 poäng Godkänd Ljung Lars-Åke och Nielsen Tommy

2009-10-11 Veberöd SBK
Avjava's Double-Funhkl sök509.5 poäng Uppflyttad Klang Ingvar och Frid Crispin
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovvehkl sök0 poäng Ej godkänd Klang Ingvar och Frid Crispin

2009-10-11 Nybro SBK
LPI Memarkens Lazioakl spår0 poäng Ej godkänd Kumpula Matti och Lundgren Peter

2009-10-11 Nordmaling SBK
SE VCH Kullaskogens Terraceakl spår0 poäng Ej godkänd Marklund Jenny och Tillman Maria
SE VCH SE U(U)CH LPI FI VCH NO VCH Dream Max Cantonaakl spår0 poäng Ej godkänd Marklund Jenny och Tillman Maria

2009-10-11 Mälarö SBK
SE VCH LPI Viltfinnarens Nobla-Novaakl spår289.7 poäng Uppflyttad Svensson Gunilla och Gehnich Susanne
LPII River Race Kalishperaakl spår261.5 poäng Uppflyttad Svensson Gunilla och Gehnich Susanne

2009-10-10 Göteborg SBK
SE VCH RLD N Vildsilkes Flingaakl spår159 poäng Ej godkänd Ek Björn och Gillberg Bo

2009-10-10 Gislaved/Västbo SBK
SE VCH LPI LPII Be Active's Quickstep Bentleyakl spår270 poäng Uppflyttad Rosander Erik och Petersson Jonny

2009-10-04 Örebro SBK
LPI LPII LPIII Gyllene Horden's Madame Latitaakl spår251 poäng Uppflyttad Jernestål Ulf och Sasse Monika

2009-10-04 Åhus SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandylkl sök474.5 poäng Uppflyttad Pallesen Tove och Wallin Birgitta
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovvehkl sök432.5 poäng Godkänd Pallesen Tove och Wallin Birgitta

2009-10-04 Vännäs SBK
Kullaskogens Morrisakl spår253.5 poäng Uppflyttad Granberg Susanne och Tillman Maria

2009-10-04 Skellefteå SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök557.2 poäng Godkänd Lindström Peter och Dahlberg Peder

2009-10-04 Nora SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök524.7 poäng Godkänd Dahlin Bo-Lennart och Broström Hans

2009-10-04 Hörby SBK
LPI LPII Gryningsljusets Fine Hunterakl spår276.5 poäng Uppflyttad Persson Mårten och Öberg Åke

2009-10-03 Njurunda SBK
Moorman's Chivas Regalhkl sök486.5 poäng Uppflyttad Andersson John-Åke och Olsson Håkan
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl sök0 poäng Ej godkänd Andersson John-Åke och Olsson Håkan

2009-10-03 Nacka SBK
LPII SE LCH Respons Qomiska Qvist-Tenakl spår0 poäng Ej godkänd Collin Yngve och Backevik Jan

2009-10-03 Roslagen SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Tultgårdens Solglimtakl sök143 poäng Ej godkänd Jonsson Lars-Ivar och Öjerstedt Hans

2009-09-27 Ö:a Härjedalen SBK
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterhkl spår0 poäng Ej godkänd Hallberg Susann och Fors Gunnar

2009-09-27 Väsby SBK
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynekl spår552.5 poäng Certpoäng Nordin Mats och Swedenborg Ebba

2009-09-27 Umeå SBK
LPI Attigårdens Golden Lucky Ladlkl spår0 poäng Ej godkänd Tillman Maria och Ahlqvist Elisabet

2009-09-27 Sthlmsavd SBK
LPI LPII LPIII Sangold Tutar Äntligenlkl spår497 poäng Uppflyttad Svensson Gunilla och Wistedt Anna

2009-09-27 Mark SBK
Höghedens Makalöse Mackoekl spår487.5 poäng Godkänd Hjort Gunnel och Viktorsson Barbro

2009-09-27 Helsingborg SBK
Guldstjärnans Lysande Blondinhkl sök0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Nielsen Tommy

2009-09-27 Hammarö SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår548.2 poäng Certpoäng Nordström Sven-Inge och Jansson Björn-Åke

2009-09-26 Västervik SBK
SE VCH Indragårdens Busylkl spår0 poäng Ej godkänd Berglund Nils och Johansson Tomas

2009-09-26 Umeå SBK
Kullaskogens Morrisakl spår166 poäng Ej godkänd Marklund Jenny och Tillman Maria

2009-09-26 Torsby SBK
SE SPCH Duckpond Wild Goldekl spår619.2 poäng Cert Isebark Conny och Jansson Björn-Åke
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl spår0 poäng Ej godkänd Isebark Conny och Jansson Björn-Åke

2009-09-26 Tingsryd SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Prilyckans Ystra Rutakl spår277.5 poäng Uppflyttad Gustavsson Annette och Engström Ingemar

2009-09-26 Skutskär SBK
LPI LPII Delicat's Cortinaakl spår189.5 poäng Godkänd Gunnarsson Sven E och Altskog Ulla

2009-09-26 Skurup SBK
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynethkl spår518.2 poäng Uppflyttad Sjöstrand Yvonne och Therup Anders
LPI Seasymphony Amazing Amberhkl spår418.7 poäng Godkänd Sjöstrand Yvonne och Therup Anders

2009-09-26 Mjölby SBK
SE LCH FDI HTM I HTM II HTM III SE HTMCH Höstglädjens Dreamlineakl spår292.7 poäng Uppflyttad Svensson Siewert och Berggren Eva

2009-09-26 Höör SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår520 poäng Certpoäng Nielsen Tommy och Ljung Lars-Åke
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår441 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Ljung Lars-Åke

2009-09-20 Karlstad SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Myhkl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Kjell och Isebark Conny

2009-09-20 Åre SBK
LPII Doubleuse Mac Bethhkl sök505.2 poäng Uppflyttad Bryne Lisbet och Jakob Peter
Moorman's Chivas Regalhkl sök0 poäng Ej godkänd Bryne Lisbet och Jakob Peter

2009-09-20 Sölvesborg SBK
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynethkl spår449 poäng Godkänd Korhonen Ari och Larsson Jan
LPI LPII Aim High Sheridanhkl spår394.2 poäng Godkänd Korhonen Ari och Larsson Jan
LPI LPII Goldstep Alphahkl spår0 poäng Ej godkänd Korhonen Ari och Larsson Jan

2009-09-20 Strängnäs SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Trutekl spår0 poäng Ej godkänd Bahlenberg Ingrid och Rytterström Elisabet

2009-09-20 Malmö SBK
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår453 poäng Godkänd Persson Stig och Nilsson Bo

2009-09-20 Malmen SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök560.2 poäng Cert Vesterlund Nicklas och Hedlund Josefin

2009-09-20 Kungälv SBK
Höghedens Makalöse Mackoekl spår454.7 poäng Godkänd Olausson Erik och Brocker Björn

2009-09-20 Jönköping SBK
LPI Carlosakl sök177 poäng Godkänd Axell Ulf och Lindberg Dennis

2009-09-20 Göinge/Broby SBK
LPI Canburne Lorcanakl spår201.5 poäng Godkänd Johansson Mathias och Persson Mårten

2009-09-20 Gnesta/Trosa SBK
Doubleuse Red Pistachiolkl sök0 poäng Ej godkänd Gabrielsson Maria och Carlsson Robert

2009-09-20 Bollnäs SBK
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterhkl spår0 poäng Ej godkänd Lindgren Laila och Jönsson Leif

2009-09-20 Alingsås SBK
Vassruggens Raste Freysgodehkl sök500 poäng Uppflyttad Merenius Johnny och Köster Jörgen

2009-09-19 Sölvesborg SBK
LPI LPII TJH(FM) Megadroms Bianchilkl spår492.5 poäng Uppflyttad Korhonen Ari och Larsson Jan

2009-09-19 Kil SBK
Öijebergets Gnistraekl spår558.2 poäng Certpoäng Broström Hans och Engström Tommy
SE SPBCH SE VCH LPI LPII SE LCH RLD M Vassruggens Nattur Håbrokekl spår520.7 poäng Godkänd Broström Hans och Engström Tommy

2009-09-13 Älvsbyn SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök555 poäng Certpoäng Berglund Rune och Boman Sören

2009-09-13 Tierp SBK
LPII Khemosabi Super Bowlhkl sök427.5 poäng Godkänd Arthursson Dennis och Liljeqvist Ch

2009-09-13 Ängelholm SBK
LPI Canburne Lorcanakl sök190 poäng Godkänd Johansson Kenneth och Jonsson Linda

2009-09-13 Åstorp SBK
LPELIT SE LCH Sandyline's Jacksonlkl spår476.5 poäng Uppflyttad Johansson Mathias och Bonder Mikael

2009-09-13 Söderåsen SBK
Doubleuse Gold Westhkl sök454 poäng Godkänd Prahl Leif och Frid Crispin

2009-09-13 Sthlm Sö SBK
Tiebreak Jailhouse Rocklkl sök378.7 poäng Godkänd Landfors Olov och Ahlgren Anna

2009-09-13 Sandviken SBK
LPI LPII Oxundas Viable Verityhkl spår481.7 poäng Uppflyttad Svensson Göran och Åström Birgitta
SE VCH LPI Gyllene Horden's Bosshkl spår430.5 poäng Godkänd Svensson Göran och Åström Birgitta

2009-09-13 Rödeby SBK
Av Melica Love Good Lunaakl spår248.2 poäng Uppflyttad Lundin Carina och Perslöv Claes
LPI SE LCH RLD M SE RALLYCH Seaspirit Crocusakl spår238 poäng Godkänd Lundin Carina och Perslöv Claes

2009-09-13 Lomma SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår491.2 poäng Godkänd Ljung Lars-Åke och Nielsen Tommy
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Nielsen Tommy

2009-09-13 Hällefors SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök537.5 poäng Cert Thiderman Sören och Lönnberg Anders
Öijebergets Gnistraekl sök0 poäng Ej godkänd Thiderman Sören och Lönnberg Anders

2009-09-13 Hudiksvall SBK
Moorman's Chivas Regalhkl sök0 poäng Ej godkänd Olsson Lena och Snell Karl-Evert

2009-09-13 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH LPI LPII Sandyline's Jetsonlkl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Ronny och Wendt Anna-Lena

2009-09-12 Piteå SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök507.7 poäng Godkänd Boman Sören och Vesterlund Nicklas

2009-09-12 Edsbyn SBK
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterhkl spår0 poäng Ej godkänd Ahlström Lars och Jönsson Leif

2009-09-12 Östhammar SBK
LPI Lintorpets Fagurlkl sök435.5 poäng Godkänd Jansson Kathe och Jansson Lars-Ivar

2009-09-12 Älmhult SBK
Avjava's Double-Funhkl sök440 poäng Godkänd Nyström Thomas och Engström Ingemar

2009-09-12 Linköping SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår591.2 poäng Cert Berggren Eva och Flender Johansson Ul

2009-09-12 Lesseboorten SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixlkl sök565 poäng Uppflyttad Johansson Hans och Bäckman Sonny

2009-09-12 Karlshamn SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPELIT SE LCH Av Melica Hermione Grangerlkl spår0 poäng Ej godkänd Hällgren Nils och Carlsson Thomas

2009-09-12 Forshaga SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår567.5 poäng Cert Lundström Lars-Ivar och Backman Lena
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl spår453 poäng Godkänd Lundström Lars-Ivar och Backman Lena

2009-09-06 Sydöstra Skåne SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti

2009-09-06 Ronneby SBK
LPI LPII TJH(FM) Megadroms Bianchilkl spår0 poäng Ej godkänd Hällgren Nils och Carlsson Thomas
LPI LPII Goldstep Alphahkl spår479.2 poäng Godkänd Olsson Christer och Korhonen Ari
SE VCH LPELIT SE LCH Sandyline's Gauchohkl spår406 poäng Godkänd Olsson Christer och Korhonen Ari

2009-09-06 Osby SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovvehkl sök454.2 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Ljung Lars-Åke
Avjava's Double-Funhkl sök413.5 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Ljung Lars-Åke

2009-09-06 Njudung SBK
Guldstjärnans Spännande Daxelkl sök458.7 poäng Uppflyttad Danielsson Lars och Karlsson Åke

2009-09-06 Lilla Edet SBK
SE VCH LPI LPII Wood and Water Jagande Jullelkl spår467.5 poäng Uppflyttad Brolin Arne och Abrahamsson Louise

2009-09-06 Kind SBK
Höghedens Makalöse Mackoekl spår0 poäng Ej godkänd Blomqvist Ann Charlo och Andersson Patrik

2009-09-06 Kalmar SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår567.5 poäng Certpoäng Klasson Göran

2009-09-06 Hammarö SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Myhkl spår407.7 poäng Godkänd Backman Lena och Johansson Dolores

2009-09-06 Forshaga SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök0 poäng Ej godkänd Hedberg Göran och Åkerlund Milton
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl sök0 poäng Ej godkänd Hedberg Göran och Åkerlund Milton

2009-09-05 Öland SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår570.5 poäng Cert Arkström Stefan och Flender Johansson Ul

2009-09-05 Sydöstra Skåne SBK
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår484 poäng Godkänd Cronhamn Eva-Lena och Johnsson Lars

2009-09-05 Matfors SBK
Spin Tail One Step to Floridalkl sök319.5 poäng Godkänd Andremo Ann Christin och Majlöv Dan
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl sök399.5 poäng Godkänd Forslund Lars-Göran och Andersson Reidar

2009-09-05 Katrineholm SBK
All Carisma Center Av O'rtegaakl spår206.7 poäng Godkänd Nilsson Börje och Svensson Mikael

2009-09-05 Järvsö SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Lisabackens Flippe-Filurlkl sök457 poäng Godkänd Persson Per-Inge och Ahlström Lars
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterlkl sök456 poäng Uppflyttad Persson Per-Inge och Ahlström Lars
Moorman's Chivas Regalhkl sök400 poäng Godkänd Persson Per-Inge och Ahlström Lars

2009-09-05 Hammarö SBK
LPI Wynntorps Dimaakl spår255.2 poäng Uppflyttad Bad Inga-Lill och Jansson Richard

2009-09-05 Falbygden SBK
Vassruggens Raste Freysgodehkl sök490.2 poäng Godkänd Hellberg Per-Arne och Andersson Per-Olof

2009-09-05 Enköping SBK
Doubleuse Red Pistachiolkl sök398.2 poäng Godkänd Redefalk Mats och Wallén Jonas

2009-09-05 Eksjö SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Goldblossoms Boomeranglkl sök439.7 poäng Uppflyttad Karlsson Gun Britt-M och Karlsson Åke

2009-09-05 Borlänge SBK
LPI Zoniclkl spår0 poäng Ej godkänd Sjödén Curt och Hellberg Roland

2009-09-05 Boden SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök553.2 poäng Certpoäng Norén Thorbjörn och Bergman Mikael

2009-08-30 Åbyn/Byske SBK
SE VCH Kullaskogens Terraceakl spår0 poäng Ej godkänd Dahlberg Peder och Sejnell Bert Åke

2009-08-30 Uddevalla SBK
SE VCH LPI LPII Wood and Water Jagande Jullelkl spår283.5 poäng Ej godkänd Augustsson Roland och Henriksson Göran

2009-08-30 Sydöstra Skåne SBK
Gryningsljusets Herliga Gajolkl sök469.5 poäng Uppflyttad Klang Ingvar och Frid Crispin

2009-08-30 Sundsvall SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Takidaakl sök255 poäng Uppflyttad Olsson Håkan och Åman Kent

2009-08-28 Halland SBK SM
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår Plac:003590 poäng Cert Gustavsson Göran och Sejnell Karin

2009-08-23 Ö:a Härjedalen SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår561.5 poäng Cert Andersson John-Åke och Fors Gunnar

2009-08-23 Uppsala SBK
Höghedens Papayalkl spår533 poäng Uppflyttad Fredriksson Mette och Gustavsson Ann-Marie

2009-08-22 Torsby SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH Vassruggens Ulv Uggessonlkl sök0 poäng Ej godkänd Zaring Åke och Karlsson Kristina
Öijebergets Gnistraekl sök416.5 poäng Godkänd Zaring Åke och Karlsson Kristina
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl sök387.5 poäng Godkänd Zaring Åke och Karlsson Kristina

2009-08-22 Matfors SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl spår0 poäng Ej godkänd Majlöv Dan och Forslund Lars-Göran

2009-08-22 Hedemora/Säter SBK
Doubleuse Red Pistachioakl sök296 poäng Uppflyttad Östling Anders och Viberg Ing-Britt

2009-08-16 Malmen SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök527.2 poäng Godkänd Hedlund Josefin och Sejnell Karin

2009-08-15 Ockelbo SBK
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterhkl spår425.7 poäng Godkänd Lindgren Laila och Nygren Håkan

2009-08-15 Ljusdal SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår554.7 poäng Certpoäng Dahlin Marianne och Strandberg Siw

2009-08-15 Gävle SBK
LPI LPII Absolute-Angellkl spår490 poäng Uppflyttad Bagge Åsa och Axenvik Catarina

2009-08-15 Arvika SBK
SE VCH LPI LPII Indragårdens Basilikahkl spår498.2 poäng Uppflyttad Larsson Inge och Gunnarsson Tommy
LPI Avjava's Villiga Veronicahkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Inge och Gunnarsson Tommy

2009-08-09 Sävsjö SBK
LPII Svedjebäckens Wild Thinglkl spår0 poäng Ej godkänd Aas Christer och Arkström Stefan

2009-08-09 Piteå SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök0 poäng Ej godkänd Dahlberg Peder och Lindström Peter

2009-08-08 Järvsö SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Lisabackens Flippe-Filurlkl spår471.2 poäng Uppflyttad Larsson Anita och Norell Ulrika

2009-08-02 Norsjö SBK
SE VCH Kullaskogens Terraceakl spår134 poäng Ej godkänd Dahlberg Peder och Behrendtz Göran

2009-08-02 Tranås SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår585.7 poäng Cert Bengtsson Boel och Flender Johansson Ul

2009-08-02 V:a Medelpad SBK
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterhkl spår419.7 poäng Godkänd Svensson Lena och Eriksson Torbjörn

2009-08-02 Svalöv SBK
LPELIT SE LCH Sandyline's Jacksonlkl spår0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Brandin Thomas

2009-08-02 Mariestad SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår0 poäng Ej godkänd Lindh Pär och Lund Ingemar

2009-08-02 Luleå SBK
Kullaskogens Morrisakl spår154 poäng Ej godkänd Thurfjell Mats och Aspnér Jonny

2009-08-02 Helsingborg SBK
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår0 poäng Ej godkänd Branthall Marie och Krüger Carola

2009-08-01 Hagfors SBK
Öijebergets Gnistraekl spår533.2 poäng Certpoäng Thiderman Sören och Gillå Urban

2009-08-01 V:a Medelpad SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår574 poäng Certpoäng Andersson John-Åke och Svensson Lena

2009-08-01 Tranås SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår298.2 poäng Cert Svensson Kjell och Axell Ulf

2009-08-01 Svalöv SBK
LPI Seasymphony Amazing Amberhkl spår445.5 poäng Godkänd Jonsson Linda och Nilsson Bror
LPI LPII Goldstep Alphahkl spår0 poäng Ej godkänd Jonsson Linda och Nilsson Bror

2009-07-26 Årjäng SBK
Öijebergets Gnistraekl spår483.7 poäng Godkänd Gunnarsson Tommy och Johansson Kjell

2009-07-12 Järvsö SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår0 poäng Ej godkänd Fridh Ingemar och Norrman Roland

2009-07-11 Storuman SBK
LPI Attigårdens Golden Lucky Ladlkl spår0 poäng Ej godkänd Sundberg Fraenk Jimm och Sundberg Britt

2009-07-05 Mjölby SBK
Attigårdens Golden Keep On Kimekl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Bert och Flender Johansson Ul

2009-07-04 Säffle SBK
Vassruggens Raste Freysgodehkl sök450.2 poäng Godkänd Nordström Sven-Inge och Jansson Björn-Åke

2009-07-04 Mjölby SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Goldblossoms Boomeranglkl sök366 poäng Godkänd Nyman Rolf och Hansson Hans-Erik

2009-07-04 Hudiksvall SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår509.2 poäng Godkänd Snell Karl-Evert och Olsson Lena

2009-07-04 Heby SBK
SE VCH LPI Gyllene Horden's Bosslkl spår508 poäng Uppflyttad Hawée Göran och Eriksson Kent

2009-06-28 Boden SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnielkl spår0 poäng Ej godkänd Åhlén Kenth

2009-06-28 Kumla SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår596.2 poäng Cert Gustavsson Bengt och Lindgren Ann-Sofie

2009-06-14 Kungälv SBK
Vassruggens Raste Freysgodehkl sök0 poäng Ej godkänd Lövenius Rune och Oskarsson Reino

2009-06-14 Härnösand SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl sök0 poäng Ej godkänd Myrén Karin och Näslund Göran
Moorman's Chivas Regalhkl sök0 poäng Ej godkänd Myrén Karin och Näslund Göran

2009-06-14 Tierp SBK
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynekl spår0 poäng Ej godkänd Arthursson Dennis och Ivarsson Tomas

2009-06-14 Timrå SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår0 poäng Ej godkänd Åman Kent och Andersson Reidar

2009-06-14 Bjuv SBK
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår0 poäng Ej godkänd Johnsson Lars och Klang Ingvar
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår0 poäng Ej godkänd Johnsson Lars och Klang Ingvar

2009-06-13 Edsbyn SBK
SE VCH LPI Qurious Somnusakl spår243.5 poäng Uppflyttad Jönsson Leif

2009-06-13 Bjuv SBK
LPI LPII Goldstep Alphahkl spår0 poäng Ej godkänd Jonsson Kurt och Jonsson Linda

2009-06-07 Lerum SBK
Vassruggens Raste Freysgodehkl sök419 poäng Godkänd Hansson Ronny och Abrahamsson Louise

2009-06-07 Järvsö SBK
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterhkl spår460.7 poäng Godkänd Fridh Ingemar och Sund Anita

2009-06-07 V:a Medelpad SBK
Hofdavallens Torstenlkl spår490.7 poäng Uppflyttad Andersson Reidar och Nygård Ann

2009-06-07 Knivsta SBK
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynekl spår520.5 poäng Godkänd Svedin Inger och Härlin Marie-Louise

2009-06-06 Hällefors SBK
Öijebergets Gnistraekl spår497.5 poäng Godkänd Broström Hans och Thiderman Sören

2009-06-06 V:a Medelpad SBK
Moorman's Chivas Regalhkl sök0 poäng Ej godkänd Häggström Åsa och Gabrielsson Per

2009-06-06 Forserum SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Lokahkl spår402.5 poäng Godkänd Stenh Per-Ola och Kurtsson Eva

2009-06-06 Falun SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPELIT SE LCH Wynntorps Adahkl spår0 poäng Ej godkänd Sjödén Curt och Ollars Stefan

2009-05-31 Ö:a Härjedalen SBK
Hofdavallens Torstenlkl spår0 poäng Ej godkänd Olander Per-Erik och Norell Ulrika
SE VCH LPI LPII LPIII Lisabackens Flippe-Filurlkl spår0 poäng Ej godkänd Olander Per-Erik och Norell Ulrika

2009-05-31 Piteå SBK
SE VCH Moorman's Balvenielkl spår417 poäng Godkänd Svalenström Gunilla och Boman Sören

2009-05-31 Mönsterås SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixhkl spår0 poäng Ej godkänd Arkström Stefan och Danielsson Lars

2009-05-31 Tyresö SBK
LPI Lintorpets Fagurlkl sök0 poäng Ej godkänd Moberg Ragnar och Nyberg Jan-Ola

2009-05-31 Simrishamn SBK
Memarkens Suddenekl spår433 poäng Godkänd Pallesen Tove och Frid Crispin
LPI SE FREECH Megadroms Brandyekl spår415.7 poäng Godkänd Pallesen Tove och Frid Crispin

2009-05-31 Hofors SBK
LPI Zoniclkl spår0 poäng Ej godkänd Bagge Åsa och Elfström Eva
SE VCH LPI Gyllene Horden's Bosslkl spår0 poäng Ej godkänd Bagge Åsa och Elfström Eva

2009-05-31 Bollnäs SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår0 poäng Ej godkänd Broms Liselotte och Norrman Roland

2009-05-30 Torsby SBK
SE VCH LPII LPELIT SE LCH Vassruggens Ulv Uggessonlkl spår450 poäng Uppflyttad Östlund Bo och Lundström Lars-Ivar

2009-05-30 Sölvesborg SBK
Doubleuse Gold Westlkl sök502 poäng Uppflyttad Korhonen Ari och Larsson Jan
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovvehkl sök449.5 poäng Godkänd Korhonen Ari och Larsson Jan

2009-05-30 Skutskär SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår519.7 poäng Godkänd Gunnarsson Sven E och Westman Anne

2009-05-24 Mora SBK
LPI Zoniclkl spår0 poäng Ej godkänd Östling Anders och Grahn Arne

2009-05-24 Gävle SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F Reducks Rebel Rebellkl sök425.7 poäng Godkänd Hagelin Birgitta och Åström Sune

2009-05-24 Roslagen SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodyhkl rph0 poäng Ej godkänd Sigfridsson Alf och Jonsson Lars-Ivar

2009-05-24 Östhammar SBK
LPII Khemosabi Super Bowlhkl spår0 poäng Ej godkänd Olsson Jörgen och Liljeqvist Ch

2009-05-23 Örnsköldsvik SBK
LPII Doubleuse Mac Bethekl spår504.2 poäng Godkänd Svensson Lena och Näsholm Arne

2009-05-23 Grums SBK
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl sök509 poäng Godkänd Jansson Björn-Åke och Larsson Kjell

2009-05-23 Kristinehamn SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår592 poäng Cert Lundström Lars-Ivar och Hedberg Göran

2009-05-23 Roslagen SBK
LPII Khemosabi Super Bowlhkl spår0 poäng Ej godkänd Sigfridsson Alf och Fredriksson Mette
LPI LPII Tallhyddans Melodyhkl spår0 poäng Ej godkänd Sigfridsson Alf och Fredriksson Mette

2009-05-23 Karlskrona SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixlkl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Ingvar och Nilsson Ewa

2009-05-21 Laholm SBK
Stjärnglimtens Maxlkl sök518.7 poäng Uppflyttad Therup Anders och Dahlberg Bo
Doubleuse Gold Westlkl sök408.7 poäng Godkänd Therup Anders och Dahlberg Bo
Eternal Mountains Spring Pearllkl sök0 poäng Ej godkänd Therup Anders och Dahlberg Bo
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovvehkl sök371.5 poäng Godkänd Therup Anders och Dahlberg Bo
Vassruggens Raste Freysgodehkl sök0 poäng Ej godkänd Therup Anders och Dahlberg Bo

2009-05-21 Karlskrona SBK
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår613.2 poäng Cert Lundin Carina och Brorsson Anders

2009-05-17 Avesta SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F Reducks Rebel Rebellkl sök489.7 poäng Uppflyttad Larsson Toni

2009-05-17 Surahammar SBK
LPII Khemosabi Super Bowlhkl spår440 poäng Godkänd Håvedal Claes Göran och Elfström Ingemar

2009-05-17 Östersund SBK
LPII Doubleuse Mac Bethekl spår512.2 poäng Godkänd Löfberg Åsa och Norrman Roland
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår0 poäng Ej godkänd Löfberg Åsa och Norrman Roland

2009-05-17 Tierp SBK
TJH(RDH) SE RDHCH Vassruggens Unja Seljabrekkaakl sök262.5 poäng Uppflyttad Arthursson Dennis och Neteborn Marita

2009-05-17 Nora SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår575.7 poäng Certpoäng Sääf Rolf och Holmsten Sven-Einar

2009-05-17 Hudiksvall SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Lisabackens Flippe-Filurlkl spår0 poäng Ej godkänd Artursson Gun-Britt och Lindh Bengt

2009-05-17 Emmaboda SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixlkl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Göte och Lindfalk Kenneth

2009-05-17 Mellerud SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Mylkl sök485 poäng Uppflyttad Larsson Inge och Larsson Christer
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök0 poäng Ej godkänd Nordström Sven-Inge och Jansson Björn-Åke

2009-05-17 Bjuv SBK
LPELIT SE LCH Sandyline's Jacksonlkl spår0 poäng Ej godkänd Olsson Jan Erik och Prahl Leif

2009-05-17 Nässjö SBK
Memarkens Suddenekl spår476.5 poäng Godkänd Rosander Erik och Erlandsson Ebbe

2009-05-16 Filipstad SBK
Öijebergets Gnistraekl spår496 poäng Godkänd Thiderman Sören och Karlsson Kristina

2009-05-16 Lycksele SBK
Kixons Icemanakl sök45 poäng Ej godkänd Ritzén Kenneth och Bygdén Ove

2009-05-16 Tyresö SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Trutekl spår0 poäng Ej godkänd Moberg Ragnar och Ahlgren Anna

2009-05-16 Ockelbo SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikekl spår0 poäng Ej godkänd Walentowski Sigfrid och Fridh Ingemar

2009-05-16 Söderköping SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH Gyllene Mix Afro-Diteakl spår212.5 poäng Godkänd Erlandsson Ulf och Jansson Lena

2009-05-15 Avesta SBK
LPI LPII Silveric Santa Claritaakl spår263.5 poäng Uppflyttad Viberg Ing-Britt och Larsson Toni

2009-05-10 Skurup SBK
Doubleuse Gold Westlkl sök465.2 poäng Uppflyttad Frid Crispin och Klang Ingvar

2009-05-10 Sandviken SBK
SE VCH Mints Kimsonekl spår0 poäng Ej godkänd Hagelin Göran och Åström Sune

2009-05-10 Malmö SBK
LPELIT SE LCH Sandyline's Jacksonlkl spår0 poäng Ej godkänd Jonsson Kurt och Jonsson Linda

2009-05-10 Holmsund SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök0 poäng Ej godkänd Ahlqvist Elisabet och Säfvenberg Pia

2009-05-10 Bro/Håbo SBK
LPI Isaakl spår283 poäng Uppflyttad Nordin Mats och Eriksson Per-Olof

2009-05-10 Växjö SBK
LPI LPII LPIII Andhämtningens Nb Carl Goldlkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Patrik och Engström Ingemar

2009-05-10 Vällingby SBK
LPI LPII Sörbäcks Dreams Came True Elenaakl spår197.2 poäng Godkänd Frisk Linda och Svahn Inga-Lill

2009-05-10 Sundsvall SBK
LPII Doubleuse Mac Bethhkl sök423 poäng Godkänd Andremo Ann Christin och Åman Kent
Moorman's Chivas Regalhkl sök0 poäng Ej godkänd Andremo Ann Christin och Åman Kent

2009-05-10 Rödeby SBK
LPI RLD N RLD M SE RALLYCH Wintergold's Chai Spicehkl spår512 poäng Uppflyttad Edner Helene och Carlsson Thomas
LPI LPII Goldstep Alphahkl spår405.7 poäng Godkänd Edner Helene och Carlsson Thomas
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynethkl spår0 poäng Ej godkänd Edner Helene och Carlsson Thomas

2009-05-10 Mönsterås SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår610 poäng Cert Danielsson Lars och Arkström Stefan
Molly-Dexellekl spår0 poäng Ej godkänd Danielsson Lars och Arkström Stefan

2009-05-10 Kind SBK
Wynntorps Bendick Valeakl spår234.5 poäng Uppflyttad Hjort Gunnel och Viktorsson Barbro

2009-05-09 Holmsund SBK
SE VCH Moorman's Balvenielkl spår0 poäng Ej godkänd Palmqvist Maria och Marklund Jenny

2009-05-09 V:a Medelpad SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl sök0 poäng Ej godkänd Andersson John-Åke och Willner Erik

2009-05-09 Vimmerby SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår531 poäng Certpoäng Flender Johansson Ul och Jansson Bo

2009-05-03 Västervik SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår589.2 poäng Cert Jansson Lena och Arkström Stefan

2009-05-03 Nyköping SBK
TJH Zekeekl sök367.5 poäng Godkänd Nilsson Elsmari och Perzon Maria
Colgolds Joint Joyekl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Elsmari och Perzon Maria

2009-05-03 Ulricehamn SBK
Wynntorps Bendick Valeakl spår217.5 poäng Godkänd Wilhelmsson Gunnar och Johansson Mats

2009-05-03 Sydöstra Skåne SBK
LPI LPII Wynntorps Callumhkl spår486.2 poäng Uppflyttad Jönsson Arne och Persson Stig

2009-05-03 Kalmar SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixhkl spår507.7 poäng Godkänd Kumpula Matti och Sabelström Kajsa
Lovisahkl spår0 poäng Ej godkänd Kumpula Matti och Sabelström Kajsa

2009-05-03 Sommenbygden SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Lokahkl spår0 poäng Ej godkänd Karlsson Gun Britt-M och Eriksson Hans

2009-05-02 Västervik SBK
TJH Zekeekl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Mi och Jansson Bo

2009-05-02 Sydöstra Skåne SBK
Ippika's Schön Und Rotlkl spår488 poäng Uppflyttad Nilsson Bo och Persson Mårten

2009-05-02 Sthlm Sö SBK
LPI LPII Pilens Villelkl sök539.7 poäng Uppflyttad Lindberg Ninni och Nyberg Jan-Ola

2009-05-01 Götene SBK
Vassruggens Raste Freysgodehkl sök333.5 poäng Ej godkänd Lindh Pär och Simmingsköld Hans

2009-05-01 Filipstad SBK
Öijebergets Gnistraekl sök398.7 poäng Godkänd Hübinette Christin och Hedberg Göran
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl sök388.2 poäng Godkänd Hübinette Christin och Hedberg Göran

2009-04-26 Mark SBK
LPI Ninabells Enjoyable Elliotlkl spår147 poäng Ej godkänd Hernvall Leif och Furvik Gunnar
Höghedens Makalöse Mackohkl spår489.2 poäng Uppflyttad Hernvall Leif och Furvik Gunnar

2009-04-26 Söderåsen SBK
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynethkl spår0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Therup Anders

2009-04-26 Uppsala SBK
LPII Khemosabi Super Bowlhkl spår464.5 poäng Godkänd Antehed Gunnel och Gustavsson Ann-Marie

2009-04-26 Knivsta SBK
LPI LPII Pilens Villelkl spår491 poäng Uppflyttad Thorman Staffan och Andersson B-M
Höghedens Papayalkl spår0 poäng Ej godkänd Thorman Staffan och Andersson B-M

2009-04-26 Kristianstad SBK
LPI LPII Goldstep Alphahkl spår437.7 poäng Godkänd Petersson Lars och Johansson Mathias

2009-04-26 Höganäs SBK
Stjärnglimtens Maxlkl sök479 poäng Godkänd Prahl Leif och Ljung Lars-Åke

2009-04-26 Göinge/Broby SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandylkl sök368.7 poäng Godkänd Jönsson Kjell och Branthall Marie
LPI LPII Aim High Sheridanlkl sök0 poäng Ej godkänd Jönsson Kjell och Branthall Marie

2009-04-26 Nässjö SBK
Attigårdens Golden Keep On Kimhkl spår504.5 poäng Uppflyttad Erlandsson Ebbe och Ericson Hans

2009-04-25 Älmhult SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Goldblossoms Boomeranglkl sök0 poäng Ej godkänd Engström Ingemar och Gustavsson Annette

2009-04-25 Söderåsen SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår0 poäng Ej godkänd Sjöstrand Yvonne och Brandin Thomas

2009-04-25 Olofström SBK
LPELIT&SE LCH LPII LPIII RLD N RLD A RLD M Krankesjöns Yellow Diamondlkl spår510.2 poäng Uppflyttad Brorsson Anders och Karlsson Göte
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynethkl spår414.5 poäng Godkänd Brorsson Anders och Karlsson Göte
SE VCH LPELIT SE LCH Sandyline's Gauchohkl spår368 poäng Godkänd Brorsson Anders och Karlsson Göte
LPI RLD N RLD M SE RALLYCH Wintergold's Chai Spicehkl spår356.7 poäng Godkänd Brorsson Anders och Karlsson Göte
LPI LPII Goldstep Alphahkl spår0 poäng Ej godkänd Brorsson Anders och Karlsson Göte

2009-04-25 Kil SBK
Öijebergets Gnistraekl sök516.5 poäng Godkänd Gillå Urban och Larsson Kjell

2009-04-25 Bro/Håbo SBK
LPII Khemosabi Super Bowllkl sök474 poäng Uppflyttad Nordin Mats och Svensson Sven-Eric

2009-04-25 Öland SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixhkl spår456.7 poäng Godkänd Kumpula Matti och Sabelström Kajsa

2009-04-25 Ulricehamn SBK
LPI LPII LPIII Gaiagårdens Bejlaekl spår0 poäng Ej godkänd Blomqvist Ann Charlo och Linnarsson Bo

2009-04-25 Söderköping SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår509.5 poäng Godkänd Nyman Rolf och Nilsson Berth

2009-04-25 Kristianstad SBK
LPI LPII TJH(FM) Megadroms Bianchilkl spår0 poäng Ej godkänd Bonder Mikael och Emgård Anders

2009-04-19 Ängelholm SBK
Ippika's Schön Und Rotlkl spår438.7 poäng Godkänd Branthall Marie och Johansson Kenneth
LPI LPII TJH(FM) Megadroms Bianchilkl spår0 poäng Ej godkänd Branthall Marie och Johansson Kenneth

2009-04-19 Åstorp SBK
Doubleuse Gold Westlkl sök0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Johansson Mathias
Gryningsljusets Herliga Gajolkl sök0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Johansson Mathias

2009-04-19 Växjö SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår495.7 poäng Godkänd Gustafsson-Krafft Ko och Rosander Erik

2009-04-19 Uddevalla SBK
LPI LPII LPIII Anncharlottes Lovely Aliceakl spår251.2 poäng Uppflyttad Wasteson Gunnel och Bucklin Lars
SE VCH LPI LPII Sandyline's Jetsonakl spår225 poäng Uppflyttad Wasteson Gunnel och Bucklin Lars

2009-04-19 Tranås SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Lokahkl spår462.2 poäng Godkänd Bodelsson Ola och Bengtsson Boel

2009-04-19 Mariestad SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår0 poäng Ej godkänd Jacobsson Ulf och Laurén Maria

2009-04-19 Lund SBK
LPI LPII Wynntorps Callumhkl spår517.7 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Meller Roger

2009-04-19 Hörby SBK
Bergalids Goldberry Titaniaakl spår253 poäng Uppflyttad Hansson Michael och Johnsson Lars
Gryningsljusets Fina Hazelakl sök224.5 poäng Uppflyttad Hansson Michael och Johnsson Lars

2009-04-18 Karlshamn SBK
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår592.7 poäng Cert Klasson Göran och Olsson Christer
Memarkens Suddenekl spår466.2 poäng Godkänd Klasson Göran och Olsson Christer

2009-04-18 Göinge/Broby SBK
Ippika's Schön Und Rotlkl bev.0 poäng Ej godkänd Emgård Anders
LPI LPII TJH(FM) Megadroms Bianchilkl bev.0 poäng Ej godkänd Emgård Anders

2009-04-18 Vadstena SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Lokahkl spår487.2 poäng Godkänd Martens Lena och Klasson Göran
LPI LPII Goldzack Shadowhkl spår365.2 poäng Godkänd Martens Lena och Klasson Göran

2009-04-18 Tidaholm SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök519.2 poäng Godkänd Svensson Magnus och Rosén-Lindh K

2009-04-18 Oskarshamn SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår606.2 poäng Cert Petersson Gunnar och Arkström Stefan

2009-04-18 Mjölby SBK
SE VCH Migobeli's Nifty Nickakl spår273.2 poäng Uppflyttad Svensson Siewert och Johansson Tomas

2009-04-18 Laholm SBK
Eternal Mountains Spring Pearllkl sök398.7 poäng Godkänd Dahlberg Bo och Mattsson Lena

2009-04-18 Karlsborg SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår564 poäng Certpoäng Wennerberg Anders och Karlsson Per-Erik

2009-04-18 Karlskrona SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPELIT SE LCH Av Melica Hermione Grangerakl spår292 poäng Uppflyttad Bark Ingemar och Carlsson Thomas

2009-04-18 Eskilstuna SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Mylkl rph501.5 poäng Uppflyttad Tunér Stefan och Alfredsson Jan

2009-04-13 Sthlmsavd SBK
LPI Isaakl spår202 poäng Godkänd Moberg Ragnar och Gehnich Susanne

2009-04-12 Kristianstad SBK
Avjava's Double-Hopeekl spår521.2 poäng Certpoäng Wallin Birgitta och Petersson Lars

2009-04-12 Tollarp SBK
LPI LPII Aim High Sheridanlkl sök0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Hjorth Ingegerd

2009-04-11 Norrköping SBK
TJH Zekeekl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Tomas och Nyman Rolf

2009-04-10 Norrköping SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Trutekl spår556.5 poäng Certpoäng Melin Kerstin och Widén Marie

2009-04-05 Sävsjö SBK
LPII RLD N RLD F Gyllene Mix Sarekakl spår267.2 poäng Uppflyttad Erlandsson Ebbe och Petersson Jonny
LPII Svedjebäckens Wild Thingakl spår228.7 poäng Uppflyttad Erlandsson Ebbe och Petersson Jonny

2009-04-05 Råådalen SBK
Gryningsljusets Herliga Gajolkl sök0 poäng Ej godkänd Krüger Carola och Mårtensson Per

2009-04-05 Karlskrona SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandyhkl spår486 poäng Uppflyttad Korhonen Ari och Larsson Jan
LPI LPII Goldstep Alphahkl spår420 poäng Godkänd Korhonen Ari och Larsson Jan

2009-04-05 Sölvesborg SBK
Molly-Dexellekl spår570.7 poäng Cert Bark Ingemar och Brorsson Anders
Mighty Duck's Skadeekl spår0 poäng Ej godkänd Bark Ingemar och Brorsson Anders

2009-04-05 Simrishamn SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Bo och Öberg Åke

2009-04-05 Hammarö SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Mylkl sök372.5 poäng Godkänd Gillå Urban och Lundström Lars-Ivar

2009-04-04 Karlskrona SBK
LPI LPII TJH(FM) Megadroms Bianchilkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Jan och Lindfalk Kenneth

2009-04-04 Tomten SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök0 poäng Ej godkänd Simmingsköld Hans och Hellberg Per-Arne

2009-03-29 Mariestad SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Mylkl rph0 poäng Ej godkänd Björkdahl Rolf och Holmgren Kent

2009-03-29 Hässleholm SBK
LPI LPII Aim High Sheridanlkl sök407.7 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Petersson Lars

2009-03-29 Göinge/Broby SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår532 poäng Certpoäng Ekberg Stig och Pallesen Tove
TJH LPI LPII RLD N Duvkullans Adrianekl spår448.7 poäng Godkänd Jönsson Kjell och Öberg Åke

2009-03-28 Höör SBK
LPI LPII Wynntorps Callumhkl spår464.7 poäng Godkänd Emgård Anders och Ekberg Stig

2009-03-22 Lomma SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandylkl sök431.2 poäng Godkänd Sjöstrand Yvonne och Prahl Leif
Doubleuse Gold Westlkl sök411 poäng Godkänd Sjöstrand Yvonne och Prahl Leif
Gryningsljusets Herliga Gajolkl sök404 poäng Godkänd Sjöstrand Yvonne och Prahl Leif

2009-03-22 Götene SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår557.7 poäng Certpoäng Hellberg Per-Arne och Althorn Britta

2009-03-22 Landskrona SBK
LPI LPII Goldstep Alphahkl spår376.5 poäng Godkänd Frid Crispin och Jonsson Kurt
LPI LPII Wynntorps Callumhkl spår0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Jonsson Kurt
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynethkl spår0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Jonsson Kurt

2009-03-21 Falkenberg SBK
Respons Omtyckta Olivkvist-Tenlkl spår498.5 poäng Uppflyttad Gustavsson Göran och Brorsson Kenneth

2009-03-15 Åhus SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår0 poäng Ej godkänd Öberg Åke och Rylander Yvonne

2009-03-15 Svedala SBK
LPI Sandyline's Irpalkl spår488.7 poäng Uppflyttad Johnsson Lars och Persson Stig
LPI SE FREECH Megadroms Brandylkl sök236.5 poäng Ej godkänd Wessman Göran och Bonder Mikael

2009-03-15 Kind SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodyhkl rph0 poäng Ej godkänd Blomqvist Ann Charlo och Toftby Urban

2009-03-15 Göinge/Broby SBK
LPI LPII TJH(FM) Megadroms Bianchilkl spår459 poäng Godkänd Johansson Kenneth och Mortenssen Per
LPELIT&SE LCH LPII LPIII RLD N RLD A RLD M Krankesjöns Yellow Diamondlkl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Kenneth och Mortenssen Per

2009-03-07 Uppsala SBK
LPII Khemosabi Super Bowllkl sök396.5 poäng Godkänd Sigfridsson Alf och Lundin Thomas
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl sök354.2 poäng Godkänd Gustafson Ann-Marie och Liljeqvist Ch

2009-03-07 Ystad SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår521 poäng Godkänd Jönsson Kjell och Svensson Anna-Kersti

2009-03-01 Simrishamn SBK
LPI LPII TJH(FM) Megadroms Bianchilkl spår387.5 poäng Godkänd Hanson Michael och Persson Stig

2009-02-28 Varberg SBK
SE VCH SE LCH RLD F RLD A Vassruggens Vinda Mygdirakl spår293 poäng Uppflyttad Andersson Matts Roge och Jacobson Ann-Kathri

2009-02-28 Simrishamn SBK
LPI Seasymphony Amazing Amberhkl spår437.2 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Nilsson Bo
LPI LPII Wynntorps Callumhkl spår418.7 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Nilsson Bo
LPI SE FREECH Megadroms Brandyhkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Nilsson Bo

2009-02-08 Karlshamn SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandylkl sök414.2 poäng Godkänd Brorsson Anders och Edner Helene

2009-02-01 Skanör/Falsterb SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Honeytaste Ghost Shipakl spår241.5 poäng Uppflyttad Frid Crispin och Björkqvist Cronje


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021