Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2010

Resultat i namnordning


2010-11-21 Ängelholm SBK
LPI Canburne Lorcanlkl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Bo och Persson Stig
Doubleuse Europelkl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Bo och Persson Stig
Guldstjärnans Lysande Blondinhkl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Bo och Persson Stig
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovveekl sök504 poäng Godkänd Nilsson Bo och Persson Stig

2010-11-14 Lysekil SBK
Lighthkl sök411 poäng Godkänd Wasteson Gunnel och Persson Arne

2010-11-14 Göinge Broby SBK
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynethkl bev.487.2 poäng Godkänd Rydén Ruby och Eriksson Lennart

2010-11-14 Ystad SBK
Gryningsljusets Herliga Gajohkl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Bo och Frid Crispin

2010-11-14 Västervik SBK
Gullbackens Lovely Leahakl spår0 poäng Ej godkänd Erlandsson Ulf och Thunström Åke

2010-11-14 Söderåsen SBK
Endicott Spring-Starakl sök158 poäng Ej godkänd Nilsson Ewa och Nilsson Ingvar

2010-11-14 Nybro SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixekl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Thomas och Johnsson Marianne

2010-11-14 Landskrona SBK
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår0 poäng Ej godkänd Klang Ingvar och Hansson Leif

2010-11-14 Karlskoga SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Myhkl sök0 poäng Ej godkänd Zaring Åke och Thiderman Sören

2010-11-14 Falkenberg SBK
Ippika's Schön Und Rothkl sök0 poäng Ej godkänd Mattsson Lena och Eriksson Christer

2010-11-13 Roslagen SBK
LPI LPII Pilens Villehkl sök0 poäng Ej godkänd Jonsson Kathe och Jonsson Lars-Ivar

2010-11-13 Åhus SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Honeytaste Ghost Shiphkl spår0 poäng Ej godkänd Johnsson Lars och Rydén Ruby

2010-11-13 Landskrona SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår483.2 poäng Godkänd Prahl Leif och Ekberg Stig

2010-11-07 Borås SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök0 poäng Ej godkänd Claesson Åke och Carslöv Christer

2010-11-07 Tollarp SBK
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår495.5 poäng Godkänd Brandin Thomas och Ljung Lars-Åke

2010-11-07 Kungälv SBK
Lizsias Ingoakl spår204.5 poäng Godkänd Segerdahl Lennart och Lövenius Rune

2010-11-07 Hörby SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Honeytaste Ghost Shiphkl spår475 poäng Godkänd Jönsson Arne och Prahl Leif

2010-11-07 Mellerud SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Myhkl sök223 poäng Ej godkänd Larsson Christer och Larsson Inge

2010-11-07 Hässelby SBK
LPI LPII Pilens Villehkl sök426.5 poäng Godkänd Nordin Staffan och Bergman Gunnar

2010-11-06 Tollarp SBK
SE VCH LPELIT SE LCH Sandyline's Gauchoekl spår0 poäng Ej godkänd Nielsen Tommy och Jönsson Kjell

2010-10-31 Mönsterås SBK
LPI Be Active's Quickstep Novaakl spår273.7 poäng Uppflyttad Sabelström Kajsa och Petersson Gunnar
LPI Av Melica Filius Flitwickakl spår0 poäng Ej godkänd Sabelström Kajsa och Petersson Gunnar

2010-10-31 Burlöv SBK
Doubleuse Europelkl sök317.5 poäng Godkänd Jönsson Arne och Wallin Birgitta

2010-10-30 Olofström SBK
LPI LPELIT Wintergold's Goliatmusseronakl spår258 poäng Uppflyttad Carlsson Thomas och Johnsson Marianne

2010-10-30 Ronneby SBK
Molly-Dexellekl spår578.5 poäng Cert Karlsson Göte och Hällgren Nils
SE VCH LPELIT SE LCH Sandyline's Gauchoekl spår0 poäng Ej godkänd Perslöv Claes och Olsson Christer

2010-10-24 Hammarö SBK
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl spår0 poäng Ej godkänd Thiderman Sören och Zaring Åke

2010-10-24 Årjäng SBK
Arwen's Lyriska Zindraakl spår306 poäng Uppflyttad Andreasson Laila och Gunnarsson Tommy

2010-10-24 Tidaholm SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök536 poäng Certpoäng Linnarsson Bo och Oskarsson Per

2010-10-24 Simrishamn SBK
Memarkens Suddenekl spår0 poäng Ej godkänd Rydén Ruby och Eriksson Lennart

2010-10-24 Sala SBK
SE VCH LPI LPII LPIII SE LCH Good Pal's Authentic Bossakl spår268 poäng Uppflyttad Landquist Inge och Lindfors Dick

2010-10-24 Lund SBK
Gryningsljusets Herliga Gajohkl sök0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Hansson Leif

2010-10-24 Botkyrka SBK
Tiebreak Jailhouse Rocklkl sök0 poäng Ej godkänd Jernström Lena och Lundin Robert

2010-10-24 Bjuv SBK
Doubleuse Europelkl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Kenneth och Brandin Thomas
Ippika's Schön Und Rothkl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Kenneth och Brandin Thomas

2010-10-23 Ullared SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Goldblossoms Boomeranghkl sök360.2 poäng Godkänd Gustafsson Inger och Henningsson Lasse

2010-10-23 Simrishamn SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår557 poäng Certpoäng Frid Crispin och Svensson Anna-Kersti
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår542 poäng Godkänd Frid Crispin och Svensson Anna-Kersti
Memarkens Suddenekl spår490.2 poäng Godkänd Frid Crispin och Svensson Anna-Kersti

2010-10-17 Kalix SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök0 poäng Ej godkänd Norén Thorbjörn och Nilsson Kjell

2010-10-17 Holmerstorp SBK
LPI Av Melica Harry Potterlkl spår511.2 poäng Uppflyttad Weiffert Rolf och Larsson Jan

2010-10-17 Höganäs SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår493 poäng Godkänd Johansson Kenneth och Ljung Lars-Åke

2010-10-17 Nynäshamn SBK
Searover Iva's Louisakl sök0 poäng Ej godkänd Hjort Mikael och Collin Yngve

2010-10-16 Holmerstorp SBK
LPI Canburne Lorcanlkl spår544.7 poäng Uppflyttad Eriksson Lennart och Olsson Christer

2010-10-16 Höganäs SBK
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår549 poäng Godkänd Mortenssen Per och Brandin Thomas
Ippika's Schön Und Rotekl spår0 poäng Ej godkänd Mortensen Tage och Brandin Thomas
Mighty Duck's Skadeekl spår0 poäng Ej godkänd Mortensen Tage och Brandin Thomas

2010-10-16 Älvsbyn SBK
LPI RLD N Sunmist Pearl of Sandakl spår0 poäng Ej godkänd Berglund Rune och Åhlén Kenth

2010-10-10 Hässelby SBK
LPI LPII Sörbäcks Dreams Came True Elenalkl spår385.5 poäng Godkänd Collin Yngve och Stjernborg Carina

2010-10-10 Knivsta SBK
LPII Allaballatassens Isn She Lovelyakl spår263.2 poäng Uppflyttad Berg Marita och Wallén Lars

2010-10-09 Piteå SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök0 poäng Ej godkänd Vesterlund Nicklas och Larsson Jens

2010-10-09 Nordmaling SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Cinderella Lovehouse Mr Marlinakl spår218.5 poäng Godkänd Asplund Rolf Göran och Tillman Maria
SE VCH LPI Wood and Water Jagande Jonnaakl spår203.5 poäng Godkänd Asplund Rolf Göran och Tillman Maria
SE VCH Cinderella Lovehouse Sunstormakl spår180 poäng Godkänd Asplund Rolf Göran och Tillman Maria

2010-10-09 Ystad SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Honeytaste Ghost Shiphkl spår470.5 poäng Godkänd Petersson Lars och Rydén Ruby

2010-10-09 Vimmerby SBK
Gullbackens Lovely Leahakl spår223.5 poäng Godkänd Jansson Bo och Erlandsson Ulf

2010-10-03 Åhus SBK
Doubleuse Europelkl sök373.5 poäng Godkänd Nilsson Bo och Frid Crispin
Stjärnglimtens Maxhkl sök473 poäng Godkänd Nilsson Bo och Frid Crispin

2010-10-03 Hörby SBK
Stormfågelns Alexakl sök0 poäng Ej godkänd Sjöstrand Yvonne och Therup Anders

2010-10-03 Lerum SBK
SE VCH LPI Krankesjöns Pink Diamondlkl spår467.5 poäng Uppflyttad Eliasson Bengt och Persson Kenneth

2010-10-03 Ekerö SBK
SE LCH Sandbytösens Yankee Filurakl spår303 poäng Uppflyttad Svahn Inga-Lill och Brygård Pia
SE LCH Lisabackens Gangster-Glimmaakl spår281.5 poäng Uppflyttad Svahn Inga-Lill och Brygård Pia

2010-10-03 Falun SBK
SE VCH LPELIT SE LCH RLD M RLD N&F&A Wynntorps Caitlinlkl sök437.2 poäng Godkänd Ollars Stefan och Bergström Bo
SE VCH LPII RLD N RLD F Reducks Rebel Rebelhkl sök0 poäng Ej godkänd Ollars Stefan och Bergström Bo

2010-10-03 Lund SBK
Doubleuse Rose Bowllkl spår400.5 poäng Godkänd Johnsson Lars

2010-10-03 Nora SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök571.2 poäng Certpoäng Dahlin Bo-Lennart och Melin Bo

2010-10-03 Timrå SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Takidalkl sök0 poäng Godkänd Näslund Göran och Åman Kent
LPII Doubleuse Mac Bethekl sök0 poäng Ej godkänd Näslund Göran och Åman Kent

2010-10-03 Vänersborg SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök552.5 poäng Cert Wasteson Gunnel och Bohlin Sven-Olof

2010-10-03 Vännäs SBK
SE VCH Kullaskogens Terraceakl spår178 poäng Godkänd Palmqvist Maria och Laaksonen Lena

2010-10-02 Angered SBK
SE VCH Sörgoldens Frejaakl spår0 poäng Ej godkänd Klavenes Mette och Eliasson Bengt

2010-09-26 Kvissleby SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Takidalkl sök0 poäng Ej godkänd Olsson Håkan och Andremo Ann Christin

2010-09-26 Bro SBK
Searover Iva's Louisakl sök199 poäng Godkänd Ferm Gunnel och Svensson Sven-Eric

2010-09-26 Laröd SBK
Ippika's Schön Und Rothkl sök0 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Nielsen Tommy

2010-09-26 Höör SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår561 poäng Certpoäng Sommarin Christer och Johansson Lars

2010-09-26 Skahus SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår616.2 poäng Cert Gustavsson Annette och Danielsson Lars
Memarkens Suddenekl spår0 poäng Ej godkänd Gustavsson Annette och Danielsson Lars

2010-09-26 Halmstad SBK
Eternal Mountains Spring Pearllkl spår532.2 poäng Uppflyttad Johansson Ingvar och Eriksson Lennart

2010-09-26 Hammarö SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Myhkl sök0 poäng Ej godkänd Svensson Kristina och Nordström Sven-Inge

2010-09-26 Västervik SBK
SE SPCH TJH(RDH) Arwen's Lyckliga Zinuslkl spår571.7 poäng Uppflyttad Berglund Nils
SE VCH Indragårdens Busylkl spår0 poäng Berglund Nils och Johansson Tomas
Guldstjärnans Spännande Daxehkl spår440.5 poäng Godkänd Berglund Nils och Johansson Tomas

2010-09-25 Lidköping SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök584.5 poäng Cert Brinning Karlsson An och Hall Bengt-Evert

2010-09-25 Hofors SBK
LPI LPII Absolute-Angelhkl spår0 poäng Ej godkänd Elfström Eva

2010-09-25 Höör SBK
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår485.7 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Hanson Michael

2010-09-25 Umeå SBK
SE VCH LPI Wood and Water Jagande Jonnaakl spår199 poäng Godkänd Marklund Jenny och Tillman Maria
SE VCH Kullaskogens Terraceakl spår0 poäng Ej godkänd Marklund Jenny och Tillman Maria

2010-09-25 Uppsala SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Tultgårdens Solglimtakl sök229 poäng Uppflyttad Antehed Gunnel och Gustavsson Ann-Marie

2010-09-25 Nossebro SBK
LPI Woodwalks Våran Arvidakl spår0 poäng Bergström Göran och Berg Carola

2010-09-19 Malmö SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl sök552.5 poäng Certpoäng Hansson Leif och Svensson Anna-Kersti
LPI LPII Wynntorps Callumekl sök529 poäng Certpoäng Hansson Leif och Svensson Anna-Kersti

2010-09-19 Lysekil SBK
LPI Seasymphony Cinderella Creamakl spår251.7 poäng Uppflyttad Bucklin Lars och Augustsson Roland
SE VCH Vassruggens Tjalve Skåleglamakl spår169 poäng Godkänd Bucklin Lars och Augustsson Roland

2010-09-19 Hagfors SBK
Indragårdens Fightlkl spår495.5 poäng Uppflyttad Gillå Urban

2010-09-18 Lerum SBK
RLD N Poetry's Secret Desireakl sök214 poäng Godkänd Persson Kenneth och Järvholm Ove

2010-09-18 Sandviken SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F Reducks Rebel Rebelhkl sök419.2 poäng Godkänd Hagelin Göran och Walentowski Sigfrid

2010-09-18 Valdemarsvik SBK
SE SPCH Arwen's Wilmaekl spår586.5 poäng Cert Erlandsson Ulf och Nyman Rolf
Attigårdens Golden Keep On Kimekl spår0 poäng Ej godkänd Erlandsson Ulf och Nyman Rolf

2010-09-18 Alingsås SBK
Lightlkl sök401.2 poäng Godkänd Merenius Johnny och Östh Sven
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök531.7 poäng Certpoäng Merenius Johnny och Östh Sven

2010-09-18 Hultsfred SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Goldblossoms Boomeranghkl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Hans och Petersson Gunnar
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixekl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Hans och Petersson Gunnar

2010-09-18 Karlskrona SBK
SE VCH LPELIT SE LCH Sandyline's Gauchoekl spår487.5 poäng Godkänd Lundin Carina och Olsson Christer
Memarkens Suddenekl spår0 poäng Ej godkänd Lundin Carina och Olsson Christer

2010-09-12 Hällefors SBK
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl sök0 poäng Ej godkänd Lönnberg Anders och Karlsson Kristina

2010-09-12 Skede SBK
Guldstjärnans Spännande Daxehkl sök480.2 poäng Uppflyttad Andersson Birger och Karlsson Åke

2010-09-12 Hörby SBK
Gryningsljusets Herliga Gajohkl sök462 poäng Godkänd Prahl Leif och Frid Crispin

2010-09-12 Ulricehamn SBK
Lightlkl sök514 poäng Uppflyttad Andersson Conny och Köster Jörgen

2010-09-12 Ljungbyhed SBK
Stjärnglimtens Maxhkl sök448.7 poäng Godkänd Hjorth Ingegerd och Jönsson Arne

2010-09-12 Östhammar SBK
SE SPCH Sandbytösens Yankee Faxeakl spår249 poäng Uppflyttad Jonsson L-E och Jonsson Kathe
LPII Allaballatassens Isn She Lovelyakl spår225 poäng Godkänd Jonsson L-E och Jonsson Kathe

2010-09-12 Eskilstuna SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Myhkl spår474.5 poäng Godkänd Strömbäck Marie-Loui och Nilsson Elsmari

2010-09-12 Rödeby SBK
LPI LPII Be Active's Quickstep Rextonakl spår264 poäng Uppflyttad Johnsson Marianne

2010-09-12 Romelanda SBK
Höghedens Makalöse Mackoekl spår459.2 poäng Godkänd Segerdahl Lennart och Brocker Björn

2010-09-12 Björsta Källa Ö SBK
Sangold Skräck Öllkl spår398.7 poäng Godkänd Hjort Mikael och Carlsson Robert

2010-09-12 Gagnef-Floda SBK
LPI Avjava's Villiga Veronicahkl spår512.7 poäng Uppflyttad Sjödén Curt och Östling Anders

2010-09-12 Ängelholm SBK
Endicott Spring-Starakl sök0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Therup Anders

2010-09-12 Lomma SBK
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår0 poäng Ej godkänd Sjöstrand Yvonne och Hansson Leif

2010-09-11 Ockelbo SBK
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterhkl spår486.5 poäng Uppflyttad Lindgren Laila och Jönsson Leif
SE VCH LPI LPII LPIII Lisabackens Flippe-Filurhkl spår0 poäng Ej godkänd Lindgren Laila och Jönsson Leif

2010-09-11 Töreboda SBK
Vassruggens Raste Freysgodeekl sök0 poäng Ej godkänd Simmingsköld Hans och Hellberg Per-Arne

2010-09-11 Lessebo SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixekl sök538 poäng Godkänd Danielsson Lars och Bäckman Sonny

2010-09-11 Karlshamn SBK
LPI Av Melica Harry Potterlkl spår0 poäng Ej godkänd Brorsson Anders och Larsson Jan

2010-09-11 Forshaga SBK
SE VCH LPI LPII Indragårdens Basilikaekl spår498 poäng Godkänd Karlsson Kristina och Engström Tommy

2010-09-05 Boden SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunniehkl sök0 poäng Ej godkänd Åström Pia och Berglund Rune

2010-09-05 Sjöbo SRK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår555.2 poäng Certpoäng Wallin Birgitta och Svensson Anna-Kersti
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Svensson Anna-Kersti

2010-09-05 Falsterbo SBK
Doubleuse Rose Bowllkl spår0 poäng Ej godkänd Bonder Mikael och Johansson Mathias

2010-09-05 Osby SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Goldblossoms Boomeranghkl sök0 poäng Ej godkänd Ekberg Stig och Nielsen Tommy

2010-09-05 Ronneby SBK
Lovisahkl spår519.5 poäng Uppflyttad Johnsson Marianne och Karlsson Göte

2010-09-04 Laholm SBK
Mighty Duck's Skadeekl spår527.7 poäng Certpoäng Gustavsson Göran och Johansson Ingvar
Ippika's Schön Und Rotekl spår450.5 poäng Godkänd Gustavsson Göran och Johansson Ingvar

2010-09-04 Matfors SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Takidalkl sök398.5 poäng Godkänd Forslund Lars-Göran och Eriksson Torbjörn
Moorman's Chivas Regalekl sök0 poäng Ej godkänd Forslund Lars-Göran och Eriksson Torbjörn

2010-09-04 Avesta SBK
Stjärnglimtens Ockralkl sök507.2 poäng Uppflyttad Edin Tord och Ollars Stefan

2010-09-04 Söderköping SBK
Doubleuse Red Pistachiohkl spår533 poäng Uppflyttad Berglund Nils och Berge Ingemar

2010-09-04 Sjöbo SBK
SE VCH LPELIT SE LCH Sandyline's Gauchoekl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Bo och Prahl Leif

2010-09-04 Falbygden SBK
Vassruggens Raste Freysgodeekl sök0 poäng Ej godkänd Bergström Göran och Våring Arne

2010-09-04 Kil SBK
TJH(FM) RLD N Indragårdens Farraxakl spår234 poäng Uppflyttad Engström Tommy och Broström Hans

2010-08-29 Tidaholm SBK
SE VCH LPI Krankesjöns Pink Diamondakl spår271.7 poäng Uppflyttad Lindh Pär och Hellberg Per-Arne

2010-08-29 Veberöd SBK
Gryningsljusets Herliga Gajohkl sök0 poäng Ej godkänd Hansson Leif och Klang Ingvar

2010-08-28 Borgvik SBK
Stjärnglimtens Othelloakl spår266.5 poäng Uppflyttad Karlsson Eva-Mia och Karlsson Gunilla

2010-08-28 Sundsvall SBK
LPI RLD N RLD F Cassmick Wonder Winsomeakl sök255 poäng Uppflyttad Björling Birgitta och Jakob Peter
Stjärnglimtens Oliverakl sök248.5 poäng Uppflyttad Björling Birgitta och Jakob Peter

2010-08-27 Edsbyn SBK
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår0 poäng Ej godkänd Crona Gunnel och Gustavsson Krafft Ka

2010-08-22 Karlstad SBK
LPI Avjava's Villiga Veronicahkl spår0 poäng Ej godkänd Sanfridsson Lennarth och Karlsson Eva-Mia

2010-08-22 Malå SBK
SE VCH LPI Cinderella Lovehouse Sungoldakl spår194 poäng Godkänd Sundberg Britt och Behrendtz Göran

2010-08-22 Sveg SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Lisabackens Flippe-Filurhkl sök0 poäng Ej godkänd Eriksson Torbjörn och Larsson Anita
Moorman's Chivas Regalekl sök435.7 poäng Godkänd Eriksson Torbjörn och Larsson Anita

2010-08-22 Hallstahammar SBK
LPI Delindas Snow Boyakl spår228.5 poäng Uppflyttad Tunér Stefan och Adesand Christer

2010-08-22 Torsby SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F Reducks Rebel Rebelhkl sök480.2 poäng Godkänd Zaring Åke och Karlsson Kristina
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl sök449 poäng Godkänd Zaring Åke och Karlsson Kristina

2010-08-15 Gällivare SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök0 poäng Ej godkänd Sjölin Maud och Berglund Rune

2010-08-14 Karlsborg SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök0 poäng Ej godkänd Linnarsson Bo och Iversen Kurt

2010-08-14 Gävle SBK
LPI LPII Absolute-Angelhkl spår354.7 poäng Godkänd Walentowski Sigfrid och Skoog Lennart

2010-08-14 Örnsköldsvik SBK
SE VCH LPI Wood and Water Jagande Jonnaakl spår0 poäng Ej godkänd Domeij Torsten och Sundell Susanna

2010-08-08 Storuman SBK
SE VCH Kullaskogens Terraceakl spår167 poäng Godkänd Sundberg Fraenk Jimm och Sundberg Britt

2010-08-08 Tranås SBK
LPI Carloslkl sök528 poäng Uppflyttad Gustafsson Mikael och Kurtsson Eva
Memarkens Suddenekl spår513.5 poäng Godkänd Bengtsson Boel och Bodelsson Ola

2010-08-08 Mora SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPELIT SE LCH Wynntorps Adahkl spår483.5 poäng Uppflyttad Fors Gunnar och Jacobson Elisabet
Doubleuse Red Pistachiohkl spår0 poäng Ej godkänd Fors Gunnar och Jacobson Elisabet

2010-08-08 Helsingborg SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår558 poäng Certpoäng Ljung Lars-Åke och Björkqvist Cronje

2010-08-07 Kil SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Myhkl spår434.7 poäng Godkänd Lönnberg Anders och Johansson Dolores

2010-08-07 Sundsvall SBK
LPII Doubleuse Mac Bethekl spår0 poäng Ej godkänd Gustafsson Stig och Filin Larry

2010-08-07 Tranås SBK
Memarkens Suddenekl spår486.5 poäng Godkänd Andersson Birger och Svensson Kjell

2010-08-07 Mellerud SBK
SE VCH LPI LPII Tomthult's Dancing Girlakl spår237.2 poäng Uppflyttad Larsson Christer och Larsson Inge

2010-08-01 V:a Medelpad SBK
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterhkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Lena och Olsson Håkan

2010-08-01 Göinge-Broby SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår490.2 poäng Godkänd Eriksson Ronny och Ljung Lars-Åke
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynetekl spår489 poäng Godkänd Eriksson Ronny och Ljung Lars-Åke

2010-08-01 Svalöv SBK
Gryningsljusets Herliga Gajolkl spår0 poäng Ej godkänd Nielsen Tommy och Sommarin Christer
LPI Av Melica Harry Potterlkl spår0 poäng Ej godkänd Nielsen Tommy och Sommarin Christer
SE VCH LPI LPII RLD N Honeytaste Ghost Shiphkl spår452.5 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Emgård Anders

2010-07-31 V:a Medelpad SBK
LPII Doubleuse Mac Bethekl spår548 poäng Cert Häggström Åsa och Andersson Reidar

2010-07-31 Norsjö SBK
SE VCH Kullaskogens Terraceakl spår0 poäng Ej godkänd Bygdén Ove och Behrendtz Göran

2010-07-24 Kungsbacka SBK
Ippika's Schön Und Rotlkl sök495.7 poäng Uppflyttad Lengfelt Ulf och Lengfelt Yvonne

2010-07-18 Mariestad SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Myhkl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Irene och Lindh Pär
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök480.2 poäng Godkänd Lindgren Leif och Hall Bengt-Evert
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök468.7 poäng Godkänd Lindgren Leif och Hall Bengt-Evert

2010-07-17 Örnsköldsvik SBK
Moorman's Chivas Regalekl sök447.2 poäng Godkänd Crona Gunnel och Antehed Gunnel

2010-07-11 Järvsö SBK
Öijebergets Gnistraekl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Anita och Löfberg Åsa

2010-07-10 Järvsö SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Lisabackens Flippe-Filurlkl sök535.2 poäng Uppflyttad Dahlin Marianne och Strandberg Siw

2010-07-03 Avesta SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F Reducks Rebel Rebelhkl sök484.2 poäng Godkänd Larsson Toni och Viberg Ing-Britt

2010-06-27 Boden SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Peter och Vesterlund Nicklas

2010-06-19 Kopparberg SBK
Stjärnglimtens Ockralkl sök432.5 poäng Godkänd Lönnberg Anders och Broström Hans
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök556.2 poäng Cert Lönnberg Anders och Broström Hans

2010-06-19 Vaplan SBK
LPII Doubleuse Mac Bethekl spår516.5 poäng Godkänd Löfberg Åsa och Jakob Peter

2010-06-19 Torsby SBK
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl spår445.5 poäng Godkänd Iseback Conny och Zaring Åke

2010-06-13 Härnösand SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Takidalkl sök0 poäng Ej godkänd Öhman Kenth och Myrén Karin

2010-06-13 Lund SBK
LPI Seasymphony Amazing Amberhkl spår395.7 poäng Godkänd Johnsson Lars och Hansson Leif

2010-06-13 Kungälv SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök0 poäng Ej godkänd Segerdahl Lennart och Lövenius Rune

2010-06-12 Storuman SBK
LPI Attigårdens Golden Lucky Ladlkl spår428.5 poäng Uppflyttad Sundberg Fraenk Jimm och Sundberg Britt

2010-06-06 V:a Medelpad SBK
LPI LPII Seamountain's Finest Fontenillehkl spår0 poäng Ej godkänd Hamberg Gunno och Laaksonen Lena

2010-06-06 Skellefteå SBK
SE SÖCH LPII Memarkens Sunnieekl sök0 poäng Ej godkänd Lindström Carina och Lindström Peter

2010-06-06 Knivsta SBK
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynekl spår530 poäng Certpoäng Berg Marita och Öjerstedt Hans

2010-06-05 Forserum SBK
SE SPCH TJH(RDH) Arwen's Lyckliga Zinuslkl spår0 poäng Ej godkänd Gustafsson Stephanie och Stenh Per-Ola

2010-06-05 Hällefors SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår540.5 poäng Cert Zaring Åke och Broström Hans
Öijebergets Gnistraekl spår507.5 poäng Godkänd Zaring Åke och Broström Hans

2010-06-05 Knivsta SBK
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynekl spår563 poäng Cert Svedin Inger och Lundin Thomas

2010-06-05 Ljungby SBK
LPI RLD N RLD M SE RALLYCH Wintergold's Chai Spiceekl spår561.5 poäng Certpoäng Nyström Thomas och Engström Ingemar
Mighty Duck's Skadeekl spår546 poäng Certpoäng Nyström Thomas och Engström Ingemar

2010-06-05 Lerum SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök0 poäng Ej godkänd Sundberg Sven-Olof och Järvholm Ove

2010-05-29 Örnsköldsvik SBK
LPII Doubleuse Mac Bethekl spår531.7 poäng Certpoäng Crona Gunnel och Svensson Lena

2010-05-29 Umeå SBK
Nabbsundets Lovely Mayaakl spår217.5 poäng Godkänd Marklund Jenny och Tillman Maria

2010-05-29 Kristinehamn SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår515.5 poäng Godkänd Lundström Lars-Ivar och Hedberg Göran

2010-05-29 Eksjö SBK
Lightlkl sök375.5 poäng Godkänd Karlsson Åke och Karlsson Gun Britt-M
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Goldblossoms Boomeranghkl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Åke och Karlsson Gun Britt-M

2010-05-29 Gagnef SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F Reducks Rebel Rebelhkl sök421.5 poäng Godkänd Sjödén Curt och Viberg Ing-Britt

2010-05-29 Sölvesborg SBK
Doubleuse Spoonmountainlkl sök546.2 poäng Uppflyttad Korhonen Ari och Larsson Jan
LPI SE FREECH Megadroms Brandyhkl sök371 poäng Godkänd Korhonen Ari och Larsson Jan
Doubleuse Gold Westhkl sök0 poäng Ej godkänd Korhonen Ari och Larsson Jan
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixekl sök465.5 poäng Godkänd Brorsson Anders och Perslöv Claes
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovveekl sök385.5 poäng Godkänd Brorsson Anders och Perslöv Claes

2010-05-23 Torsby SBK
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordekl sök511 poäng Godkänd Jansson Björn-Åke
Öijebergets Gnistraekl sök378.7 poäng Godkänd Jansson Björn-Åke

2010-05-23 Östersund SBK
LPII Doubleuse Mac Bethekl spår520.5 poäng Certpoäng Löfberg Åsa och Eriksson Torbjörn

2010-05-23 Linköping SBK
Attigårdens Golden Keep On Kimekl spår543.2 poäng Certpoäng Sundberg Leif och Nyman Rolf

2010-05-22 Östersund SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Takidalkl sök0 poäng Ej godkänd Jakob Peter och Eriksson Torbjörn

2010-05-22 Mora SBK
LPI Zoniclkl spår501 poäng Uppflyttad Grahn Arne och Jacobson Elisabet

2010-05-22 Hultsfred SBK
Attigårdens Golden Keep On Kimekl spår0 poäng Ej godkänd Bäckman Sonny och Petersson Gunnar

2010-05-16 Karlskrona SBK
Molly-Dexellekl spår601.7 poäng Cert Lundin Carina och Olsson Christer
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår559.2 poäng Certpoäng Lundin Carina och Olsson Christer
Memarkens Suddenekl spår539.7 poäng Certpoäng Lundin Carina och Olsson Christer
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynetekl spår473 poäng Godkänd Lundin Carina och Olsson Christer
LPI SE FREECH Megadroms Brandyekl spår451.2 poäng Godkänd Lundin Carina och Olsson Christer

2010-05-16 Hagfors SBK
Öijebergets Gnistraekl sök504.5 poäng Godkänd Gillå Urban och Karlsson Kristina

2010-05-16 Bjuv SBK
Doubleuse Rose Bowllkl spår0 poäng Ej godkänd Therup Anders och Johansson Kenneth

2010-05-16 Nynäshamn SBK
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynekl spår0 poäng Ej godkänd Pettersson Bengt och Malmström Christer

2010-05-15 Filipstad SBK
Öijebergets Gnistraekl spår525.5 poäng Certpoäng Lönnberg Anders och Karlsson Kristina

2010-05-15 Söderköping SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH Gyllene Mix Afro-Diteakl spår238.5 poäng Uppflyttad Nyman Rolf och Hansson Hans-Erik

2010-05-15 Grums SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Myhkl sök0 poäng Ej godkänd Isebark Conny och Axelsson Stefan
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök0 poäng Ej godkänd Isebark Conny och Axelsson Stefan

2010-05-15 Karlskrona SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixekl sök597.2 poäng Cert Karlsson Göte och Hällgren Nils

2010-05-15 Norrtälje SBK
LPII Khemosabi Super Bowlhkl sök0 poäng Ej godkänd Andersson B-M och Ek Lennart
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynekl spår514.2 poäng Godkänd Öjerstedt Hans och Sigfridsson Alf

2010-05-15 Ockelbo SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Lisabackens Flippe-Filurlkl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Tomas och Hagelin Birgitta

2010-05-13 Laholm SBK
Eternal Mountains Spring Pearllkl sök472.2 poäng Uppflyttad Therup Anders och Johansson Ingvar
Gryningsljusets Herliga Gajohkl sök0 poäng Ej godkänd Brorsson Kenneth och Johansson Ingvar

2010-05-13 Forshaga SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Myhkl sök431.5 poäng Godkänd Isebark Conny och Karlsson Eva-Mia

2010-05-13 Karlskrona SBK
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår628 poäng Cert Lundin Carina och Johnsson Marianne
Memarkens Suddenekl spår578.5 poäng Certpoäng Lundin Carina och Johnsson Marianne
LPI SE FREECH Megadroms Brandyekl spår484.2 poäng Godkänd Lundin Carina och Johnsson Marianne

2010-05-13 Norrtälje SBK
LPI LPII Pilens Villehkl spår433.7 poäng Godkänd Wistedt Anna och 0000050331
LPII Khemosabi Super Bowlhkl sök0 poäng Ej godkänd Fredriksson Rickard och Öjerstedt Hans
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Tultgårdens Solglimtakl sök185 poäng Godkänd Lundin Thomas och Fredriksson Mette

2010-05-13 Mellerud SBK
SE SPCH Duckpond Wild Goldekl sök0 poäng Ej godkänd Svedberg Jan

2010-05-13 Hörby SBK
Doubleuse Europeakl sök0 poäng Ej godkänd Bonder Mikael och Hansson Leif

2010-05-10 Surahammar SBK
Doubleuse Red Pistachiolkl spår537.7 poäng Uppflyttad Håvedal Claes Göran och Gustavsson Ulf

2010-05-09 Emmaboda SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixekl sök0 poäng Ej godkänd Hjelm Magnus och Nyström Thomas

2010-05-09 Bro-Håbo SBK
LPI LPII Sörbäcks Dreams Came True Elenaakl spår246.5 poäng Uppflyttad Nyman Kjell och Nordin Mats

2010-05-09 Rödeby SBK
LPI RLD N RLD M SE RALLYCH Wintergold's Chai Spiceekl spår0 poäng Ej godkänd Perslöv Claes och Hällgren Nils
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår0 poäng Ej godkänd Perslöv Claes och Hällgren Nils

2010-05-09 Lomma SBK
Gryningsljusets Herliga Gajohkl sök377.5 poäng Godkänd Hansson Leif och Nilsson Bo
Doubleuse Gold Westhkl sök0 poäng Ej godkänd Hansson Leif och Nilsson Bo

2010-05-09 Lilla Edet SBK
Anncharlottes Ain't She Sweetlkl spår476.2 poäng Uppflyttad Olausson Erik och Brolin Arne

2010-05-09 Grums SBK
Öijebergets Gnistraekl spår0 poäng Ej godkänd Jansson Björn-Åke och Gunnarsson Tommy

2010-05-09 Finspång SBK
Doubleuse Red Pistachiolkl spår523.7 poäng Uppflyttad Nyman Rolf och Erlandsson Ulf

2010-05-08 Säffle SBK
Öijebergets Gnistraekl spår421.2 poäng Godkänd Nordström Sven-Inge och Lundström Lars-Ivar

2010-05-08 Borlänge SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPELIT SE LCH Wynntorps Adahkl spår0 poäng Ej godkänd Fors Gunnar och Gran Arne

2010-05-08 Bengtsfors SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Myhkl spår463.7 poäng Godkänd Ihrén Maria och Larsson Inge

2010-05-08 Oskarström SBK
LPI Canburne Lorcanlkl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Matts Roge och Mattsson Lena
LPI SE FREECH Megadroms Brandyhkl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Matts Roge och Mattsson Lena
Mighty Duck's Skadeekl spår292 poäng Ej godkänd Dahlberg Bo och Johansson Ingvar

2010-05-08 Vadstena SBK
LPI LPII Stjärnglimtens Lokahkl spår499.7 poäng Uppflyttad Nilsson Berth och Klasson Göran
LPI LPII Goldzack Shadowhkl spår471.5 poäng Godkänd Nilsson Berth och Klasson Göran

2010-05-08 Sundsvall SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Hit's Pyrexiahkl sök0 poäng Ej godkänd Andremo Ann Christin och Hallberg Susann
LPII Doubleuse Mac Bethekl sök0 poäng Ej godkänd Andremo Ann Christin och Hallberg Susann

2010-05-02 Ystad SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Wessman Göran
LPI SE FREECH Megadroms Brandyekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Wessman Göran

2010-05-02 Falköping SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök555.2 poäng Certpoäng Andersson P-O och Berg Carola

2010-05-02 Ulricehamn SBK
Lightakl sök290.2 poäng Uppflyttad Blomqvist Kjell och Andersson Patrik

2010-05-02 Tierp SBK
LPII Khemosabi Super Bowlhkl spår438.7 poäng Godkänd Arthursson Dennis och Olsson Jörgen

2010-05-01 Ystad SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovveekl sök0 poäng Ej godkänd Klang Ingvar och Petersson Lars

2010-05-01 Heby SBK
LPII Khemosabi Super Bowlhkl sök0 poäng Ej godkänd Deckel Cecilia och Sverin Marie

2010-05-01 Filipstad SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl sök570.5 poäng Cert Östlund Bo och Isebark Conny

2010-05-01 Bjuv SBK
Doubleuse Europeakl sök267.5 poäng Uppflyttad Sjöstrand Yvonne och Therup Anders

2010-05-01 Strängnäs SBK
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynekl spår567.7 poäng Certpoäng Bahlenberg Ingrid och Larsson Nils-Göran

2010-04-25 Malmö SBK
LPI Seasymphony Amazing Amberhkl spår0 poäng Ej godkänd Cronhamn Eva-Lena och Therup Anders

2010-04-25 Gotland SBK
Gyllene Horden's Zelmaakl spår192.5 poäng Godkänd Boberg Urban och Lundgren Katarina

2010-04-25 Söderåsen SBK
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynetekl spår497.5 poäng Godkänd Mortenssen Per och Öberg Åke
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår0 poäng Ej godkänd Mortenssen Per och Öberg Åke

2010-04-25 Örby SBK
SE VCH LPI LPII Be Active's Quickstep Bentleylkl spår511.2 poäng Uppflyttad Furvik Gunnar och Marunga Lothar

2010-04-25 Enköping SBK
Höghedens Papayahkl spår0 poäng Ej godkänd Valgeborg Gunnar och Christiansson Kriste

2010-04-25 Uppsala SBK
LPII Khemosabi Super Bowlhkl spår447 poäng Godkänd Härlin Marie-Louise och Liljeqvist Christina

2010-04-25 Göinge-Broby SBK
SE VCH LPI LPII RLD N Honeytaste Ghost Shiplkl spår464.5 poäng Uppflyttad Jonsson Kurt och Svensson Anna-Kersti

2010-04-24 Söderåsen SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår512.2 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Ljung Lars-Åke

2010-04-24 Olofström SBK
SE VCH LPELIT SE LCH Sandyline's Gauchohkl spår494 poäng Uppflyttad Korhonen Ari och Larsson Jan
LPI LPII TJH(FM) Gryningsljusets Fine Heffahkl spår0 poäng Ej godkänd Korhonen Ari och Larsson Jan

2010-04-24 Elfsborg SBK
SE VCH LPI LPII Be Active's Quickstep Bentleylkl spår221.7 poäng Ej godkänd Carslöv Christer och Östh Sven

2010-04-24 Göinge-Broby SBK
Ippika's Schön Und Rothkl spår501.2 poäng Uppflyttad Johansson Mathias och Nordström Åke
LPI Seasymphony Amazing Amberhkl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Mathias och Nordström Åke

2010-04-18 Hässleholm SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår546.7 poäng Certpoäng Svensson Anna-Kersti och Jönsson Kjell
LPI SE FREECH Megadroms Brandyekl spår502.2 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Jönsson Kjell
LPI LPII Wynntorps Callumekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Jönsson Kjell

2010-04-18 Hörby SBK
Doubleuse Rose Bowllkl spår454.7 poäng Godkänd Branthall Marie och Brandin Thomas

2010-04-18 Laholm SBK
Ippika's Schön Und Rothkl spår408 poäng Godkänd Eriksson Lennart och Reitmaier Annica

2010-04-18 Karlshamn SBK
SE VCH LPELIT SE LCH Sandyline's Gauchohkl spår422 poäng Godkänd Brorsson Anders och Carlsson Thomas

2010-04-17 Tidaholm SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök522.2 poäng Certpoäng Våring Arne och Lindh Pär

2010-04-17 Karlshamn SBK
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår549.5 poäng Certpoäng Edner Helene och Perslöv Claes

2010-04-17 Varberg SBK
Mighty Duck's Skadeekl spår484 poäng Godkänd Andersson Matts Roge och Gustafsson Inger

2010-04-11 Bjuv SBK
Stjärnglimtens Maxhkl spår549 poäng Uppflyttad Petersson Lars och Therup Anders
LPI Seasymphony Amazing Amberhkl spår0 poäng Ej godkänd Petersson Lars och Therup Anders

2010-04-11 Sölvesborg SBK
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår582 poäng Certpoäng Lundin Carina och Karlsson Göte

2010-04-11 Karlskrona SBK
SE VCH LPELIT SE LCH Sandyline's Gauchohkl spår482 poäng Godkänd Olsson Christer och Lindfalk Kenneth

2010-04-11 Göinge SBK
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynethkl bev.517.5 poäng Godkänd Nordström Åke och Rydén Ruby

2010-04-10 Hässelby SBK
LPI LPII Sörbäcks Dreams Came True Elenaakl rph0 poäng Ej godkänd Lindberg Ninni och Rilegård Katarina

2010-04-10 Skövde SBK
SE SÖCH Whoopi's Wyatt Earpekl sök469.2 poäng Godkänd Hellberg Per-Arne och Oskarsson Per

2010-04-10 Bjuv SBK
LPI LPII Allaballatassens På Vingar Av Stålekl spår507.5 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Prahl Leif

2010-04-10 Ängelholm SBK
Doubleuse Rose Bowllkl spår0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Nilsen Tommy
Ippika's Schön Und Rothkl spår445 poäng Godkänd Branthall Marie och Brandin Thomas

2010-04-10 Varberg SBK
Anncharlottes Ain't She Sweetlkl spår414 poäng Godkänd Sahlin Lena och Jacobson Ann-Kathrin

2010-04-10 Sölvesborg SBK
Molly-Dexellekl spår585.5 poäng Cert Brorsson Anders och Sjösten Inki
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynetekl spår489 poäng Godkänd Brorsson Anders och Sjösten Inki

2010-04-10 Karlskrona SBK
LPI Av Melica Harry Potterlkl spår0 poäng Ej godkänd Korhonen Ari och Hällgren Nils

2010-04-05 Kristianstad SBK
Mighty Duck's Skadeekl spår496 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Weiffert Rolf
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellekl spår0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Weiffert Rolf

2010-04-04 Kristianstad SBK
LPI SE FREECH Megadroms Brandyekl spår487 poäng Godkänd Jönsson Kjell och Öberg Åke

2010-04-03 Halmstad SBK
LPI LPII TJH(FM) Gryningsljusets Fine Heffalkl bev.493.2 poäng Uppflyttad Petersson Lars och Brorsson Kenneth
LPI LPII TJH(FM) Gleen Mhor's Grynethkl bev.454 poäng Godkänd Petersson Lars och Gustafsson Inger

2010-03-27 Hässleholm SBK
LPI Canburne Lorcanlkl sök376.5 poäng Godkänd Nordström Åke och Prahl Leif
LPELIT&SE LCH LPII LPIII RLD N RLD A RLD M Krankesjöns Yellow Diamondlkl sök0 poäng Ej godkänd Nordström Åke och Prahl Leif
SE VCH LPI LPII LPIII Kopparhults Vovvehkl sök538.7 poäng Uppflyttad Nordström Åke och Prahl Leif
LPI SE FREECH Megadroms Brandyhkl sök420.5 poäng Godkänd Nordström Åke och Prahl Leif
Doubleuse Europeakl sök135.2 poäng Ej godkänd Bonder Mikael och Hjorth Ingegerd

2010-03-21 Karlshamn SBK
LPI Canburne Lorcanlkl sök394 poäng Godkänd Larsson Jan och Korhonen Ari
LPELIT&SE LCH LPII LPIII RLD N RLD A RLD M Krankesjöns Yellow Diamondlkl sök244.2 poäng Ej godkänd Larsson Jan och Korhonen Ari
LPI SE FREECH Megadroms Brandyhkl sök440.7 poäng Godkänd Korhonen Ari och Larsson Jan


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021