Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2016

Resultat i namnordning


2016-11-19 Åhus SBK
Sandbytösens Gustavhkl spår0 poäng Ej godkänd Bonder Mikael och Frid Crispin

2016-11-13 Karlstad SBK
SE VCH LPI SPH II Indragårdens Giralkl spår478 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Olsson Inga-Lena

2016-11-13 Ystad SBK
SPH I Birdie Nam Nam Dc's Full Strikelkl spår0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Rydén Ruby

2016-11-13 Ängelholm SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Johansson Kenneth

2016-11-12 Löddeköpinge SBK
SE SPCH SPH III Havtornets Dolcettoekl spår485.2 poäng Godkänd Björkqvist Cronje och Nielsen Tommy

2016-11-06 Norrköping SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Nirahkl sök439.7 poäng Godkänd Widén Marie och Nyman Rolf

2016-11-06 Falkenberg SBK
SÖKH III Vassruggens Beyla Istadahkl sök529 poäng Uppflyttad Andersson Matts Roge och Gustafsson Kennet

2016-11-06 Ystad SBK
LPI SPH I SPH II SÖKH II SÖKH III Brunnefjälls A Tagehkl sök446.2 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Emgård Anders

2016-11-05 Säffle SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår0 poäng Ej godkänd Nordström Sven-Inge och Melander Jansson Eva

2016-11-05 Mullsjö SBK
LPI SE RDHCH Nessiestritonakl sök221 poäng Godkänd Althorn Britta och Fransson Thomas

2016-11-05 Norrtälje SBK
RLD N RLD F RLD A SÖKH I SÖKH II Doubleuse Madridlkl sök0 poäng Ej godkänd Ivarsson Tomas och Karlén Richard

2016-10-30 Degerfors SBK
Whispering Oaks Lovelyakl spår0 poäng Ej godkänd Haeggblom Bjellå A och Jernestål Ulf

2016-10-29 Östersund SBK
TJH LPI PATRH I SPH I SPH II Myramarken's Storm Af Dellenakl spår0 poäng Ej godkänd Andersson John-Åke och Olofsson Iréne

2016-10-29 Kristianstad SBK
LPI LD STARTKLASS LD 1 SPH I Magic Ground Lotus Evoraakl spår271 poäng Uppflyttad Bonder Mikael och Ljung Lars-Åke

2016-10-23 Uppsala SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Britt-Mari och Härlin Marie-Louise

2016-10-23 Ekerö SBK
SÖKH II Khemosabi Prepare For Successhkl sök0 poäng Ej godkänd Moberg Ragnar och Nyberg Jan-Ola

2016-10-22 Eskilstuna SBK
LPI Poetry's Top Secretakl spår283.5 poäng Uppflyttad Hansson Ola och Larsson Nils-Göran

2016-10-22 Höganäs SBK
SE SPCH SPH III Havtornets Dolcettoekl spår549 poäng Cert Svensson Anna-Kersti och Mortensen Per

2016-10-22 Sundsvall SBK
SPH II Vassruggens Björn Kjelkehkl sök0 poäng Ej godkänd Andremo Ann Christin och Liukkonen Ulle

2016-10-16 Löddeköpinge SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Reducks Lasse Litenlkl sök385.2 poäng Godkänd Rydén Ruby och Johnsson Lars
SÖKH III Vassruggens Beyla Istadahkl sök0 poäng Ej godkänd Rydén Ruby och Johnsson Lars
LPI SPH I SPH II SÖKH II SÖKH III Brunnefjälls A Tagehkl sök0 poäng Ej godkänd Rydén Ruby och Johnsson Lars

2016-10-09 Märsta SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök524.2 poäng Cert Andersson Per-Olof och Wistedt Anna

2016-10-09 Veberöd SBK
LPI SPH II SPH III SÖKH I Doubleuse Golden Riverlkl spår498 poäng Uppflyttad Klang Ingvar och Bengtsson Sten

2016-10-08 Forshaga SBK
Whispering Oaks Lovelyakl spår0 poäng Ej godkänd Jarl Ljungsten Annik och Hedberg Göran

2016-10-02 Torsåker / Hofo SBK
SE VCH LPI LPII Good Pal's Chessakl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Göran och Skog Lennart

2016-10-02 Södertälje SBK
SPH III Doubleuse Jasperekl spår457.7 poäng Godkänd Hansson Ola och Hjort Mikael

2016-10-02 Timrå SBK
SPH II Vassruggens Björn Kjelkehkl sök430 poäng Godkänd Crona Gunnel och Andremo Ann Christin

2016-10-02 Halmstad SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök439 poäng Godkänd Eriksson Mathiesen K och Gustafsson Kennet
Sörgoldens Dixieekl sök469.2 poäng Godkänd Gundrosen Conniy och Karlsson Magnus

2016-10-02 Vallentuna SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök0 poäng Ej godkänd Moberg Ragnar och Nordin Staffan

2016-10-01 Skellefteå SBK
SE SPCH SPH III Peruddens Intenzoekl spår0 poäng Ej godkänd Sejnell Karin och Lundgren David

2016-10-01 Tranås SBK
LPI SPH I Reducks Modesty Blaseakl spår236.7 poäng Uppflyttad Karlsson Åke och Karlsson Gun Britt-M
LPI SPH I SPH II Poetry's Secret Detectiveakl spår0 poäng Ej godkänd Karlsson Åke och Karlsson Gun Britt-M

2016-10-01 Sandviken SBK
SE VCH LPI LPII RLD N SÖKH I Höstglädjens Line Written in Winterlkl sök300.5 poäng Godkänd Hagelin Göran och Walentowski Sigfrid

2016-09-25 Eslöv SBK
LPI SPH I SPH II SÖKH II SÖKH III Brunnefjälls A Tagehkl sök0 poäng Ej godkänd Bengtsson Sten och Nordström Åke

2016-09-25 Fröseke SBK
SPH III Aim High Marte Meoekl spår0 poäng Ej godkänd Herdy Franz och Rosander Erik

2016-09-25 Mariestad SBK
SPH I Mighty Duck's Joyfulnessakl spår241 poäng Uppflyttad Björkdahl Rolf och Lund Ingemar

2016-09-25 Farsta SBK
SÖKH II Khemosabi Prepare For Successhkl sök462 poäng Godkänd Moberg Ragnar och Skantz Elizabeth

2016-09-25 Smålandsstenar SBK
SÖKH III Vassruggens Beyla Istadahkl sök421.2 poäng Godkänd Vescovi Roberto och Ljungqvist Lars

2016-09-24 Göteborg SBK
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winakl sök274.2 poäng Uppflyttad Gustavsson Kurt Vill och Gillberg Bo

2016-09-24 Falköping SBK
Top of Jutland's Bullionlkl spår425.7 poäng Uppflyttad Holm Jan och Andersson Per-Olof

2016-09-24 Hagfors SBK
SE VCH LPI SPH II Indragårdens Giralkl spår471 poäng Godkänd Jansson Björn-Åke och Melander Jansson Eva
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl spår453.5 poäng Godkänd Jansson Björn-Åke och Melander Jansson Eva

2016-09-24 Tranås SBK
LPI SPH I SPH II Poetry's Secret Detectiveakl spår215 poäng Godkänd Brandt Thomas och Andersen Anita
Avjava's Mons Dieter of Pederakl spår154.5 poäng Ej godkänd Brandt Thomas och Andersen Anita

2016-09-24 Borlänge SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår521.5 poäng Certpoäng Fors Gunnar och Edin Tord

2016-09-24 Bålsta SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök550 poäng Certpoäng Hawée Göran och Nyman Kjell

2016-09-18 Ullared SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök390.2 poäng Godkänd Karlsson Magnus och Svensson Wilson Anni

2016-09-18 Svedala SBK
SÖKH I SÖKH II Myramarken's Tromb Af Dellenakl sök239.2 poäng Uppflyttad Rydén Ruby och Petersson Lars
LPI Gold Hunter's Vanilla Iceakl spår0 poäng Ej godkänd Rydén Ruby och Petersson Lars

2016-09-17 Skutskär SBK
SE VCH LPI LPII LPIII SE LCH Good Pal's Authentic Bosshkl spår0 poäng Ej godkänd Axenvik Catarina och Axenvik Mats

2016-09-17 Gällivare SBK
SÖKH III Memarkens Mårraekl sök570.7 poäng Cert Berglund Rune och Wallbing Jessica

2016-09-17 Fagersta SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök507.2 poäng Godkänd Jespersen Alf och Adesand Christer

2016-09-17 Hässleholm SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök383.2 poäng Godkänd Bonder Mikael och Hansson Mikael

2016-09-11 Surahammar SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök0 poäng Ej godkänd Björklund Peter och Karlsson Tomas

2016-09-11 Karlskrona SBK
SPH III Aim High Marte Meoekl spår0 poäng Ej godkänd Lundin Carina och Brorsson Anders

2016-09-11 Tidaholm SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår505.2 poäng Godkänd Dahlgren Per och Björkdahl Rolf

2016-09-11 Kalmar SBK
SPH I SPH II Memarkens Midazlkl spår359.5 poäng Godkänd Truedsson Christian och Karlsson Per

2016-09-11 Lomma SBK
SE SPCH SPH III Havtornets Dolcettoekl spår569.2 poäng Certpoäng Johnsson Lars och Nilsson Bo
Ippika's Schön Und Rotekl spår429 poäng Godkänd Johnsson Lars och Nilsson Bo

2016-09-10 Tierp SBK
RLD N RLD F RLD A SÖKH I SÖKH II Doubleuse Madridlkl spår565.5 poäng Uppflyttad Melin Tomas och Eriksson Monica

2016-09-10 Haninge SBK
SÖKH II Khemosabi Prepare For Successhkl sök0 poäng Ej godkänd Rytterström Elisabet och Björkström Weine

2016-09-10 Surahammar SBK
LPI Poetry's Top Secretakl spår0 poäng Ej godkänd Håvedal Claes Göran och Karlsson Tomas

2016-09-10 Bålsta SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök0 poäng Ej godkänd Hawée Göran och Nyman Kjell

2016-09-04 Mönsterås SBK
SPH I Joe's Rasmus På Luffenakl spår232 poäng Uppflyttad Engström Ingemar och Hellman Lars

2016-09-04 Ronneby SBK
Birdie Nam Nam Dc's Shot and Golkl spår510 poäng Uppflyttad Persson Mia och Johnsson Marianne
Sandbytösens Gustavlkl spår461.2 poäng Uppflyttad Persson Mia och Johnsson Marianne
LPI SPH II SPH III SÖKH I Doubleuse Golden Riverlkl spår0 poäng Ej godkänd Persson Mia och Johnsson Marianne

2016-09-04 Trelleborg SBK
LPI Gold Hunter's Vanilla Iceakl spår0 poäng Ej godkänd Klang Ingvar och Johnsson Lars

2016-09-04 Osby SBK
LPI SÖKH III Megadroms Chivas-Regalekl sök520.5 poäng Godkänd Magnusson Claes och Emgård Anders

2016-09-03 Kramfors SBK
SE VCH Nipdalens Figoakl spår155 poäng Ej godkänd Hamberg Gunno och Näsholm Arne

2016-09-03 Laholm SBK
Aim High Mihmet Credoekl spår0 poäng Ej godkänd Gustavsson Göran och Hedenberg Birgitta
Ippika's Schön Und Rotekl spår0 poäng Ej godkänd Brorsson Kenneth och Dahlberg Bo

2016-09-03 Nykvarn SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök521 poäng Certpoäng Lundin Robert och Nyman Rolf

2016-09-03 Karlstad SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirlkl sök547.5 poäng Uppflyttad Hübinette Christin och Larsson Kjell

2016-08-27 Borås SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår Plac:22525.7 poäng Certpoäng Johnsson Lars och Härlin Marie-Louise

2016-08-21 Älvsbyn SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sunmist Wish Upon A Starakl spår249 poäng Uppflyttad Lindkvist Dan och Sundberg Peter

2016-08-20 Sundsvall SBK
SPH II Vassruggens Björn Kjelkehkl spår0 poäng Ej godkänd Forslund Eva och Majlöv Dan

2016-08-14 Hedemora SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH SPH I Blågul's Moonlight Magicakl spår260 poäng Uppflyttad Sjödén Curt och Fors Gunnar

2016-08-14 Linköping SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår525.5 poäng Certpoäng Nyman Rolf och Jansson Lena

2016-08-14 Gällivare SBK
SE SPCH SPH III Peruddens Intenzoekl spår541.2 poäng Certpoäng Sjölin Maud och Axelsson Vannestål A

2016-08-13 Falköping SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår574.2 poäng Certpoäng Dahlgren Per och Holm Jan

2016-08-13 Kil SBK
SE VCH LPI SPH II Indragårdens Giralkl spår395.7 poäng Godkänd Nordström Sven-Inge och Jansson Björn-Åke
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl spår0 poäng Ej godkänd Nordström Sven-Inge och Jansson Björn-Åke

2016-08-13 Gällivare SBK
SE SPCH SPH III Peruddens Intenzoekl spår585.2 poäng Cert Hedlund Josefin och Vesterlund Nicklas

2016-08-13 Säffle SBK
TJH(PTRH) PATRH II Indragårdens Isidorlkl bev.488 poäng Uppflyttad Bad Inga-Lill och Sanfridsson Lennarth

2016-08-07 Svalöv SBK
SPH I Birdie Nam Nam Dc's Full Strikelkl spår0 poäng Ej godkänd Nielsen Tommy och Persson Sven-Börje

2016-08-07 Tranås SBK
Aim High Mihmet Credoekl spår522 poäng Godkänd Rosander Erik och Gustavsson Krafft Ka
SPH III Aim High Marte Meoekl spår0 poäng Ej godkänd Rosander Erik och Gustavsson Krafft Ka

2016-08-06 Laholm SBK
LPI Birdie Nam Nam Cc's Golden Fairylkl spår558.5 poäng Uppflyttad Gustafsson Kennet och Karlsson Magnus

2016-08-06 Fagersta SBK
Aqua Seer's First Champakl spår239.2 poäng Uppflyttad Elfström Ingemar och Latvala Martti

2016-08-06 Tranås SBK
Aim High Mihmet Credoekl spår542.2 poäng Godkänd Svensson Kjell och Brolén Lars
SPH III Aim High Marte Meoekl spår496.5 poäng Godkänd Svensson Kjell och Brolén Lars

2016-08-06 Piteå SBK
SE SPCH SPH III Peruddens Intenzoekl spår539 poäng Certpoäng Lindström Carina och Dahlberg Peder

2016-07-31 Norrköping SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår541.5 poäng Certpoäng Nyman Rolf och Widén Marie

2016-07-31 Filipstad SBK
SE VCH LPI SPH II Indragårdens Giralkl spår467.5 poäng Godkänd Jansson Richard och Andersson Ing-Marie

2016-07-29 Luleå SBK
SÖKH III Memarkens Mårraekl sök0 poäng Ej godkänd Lindkvist Dan och Sjölin Maud

2016-07-24 Kalix SBK
SE VCH LPI LPII RLD N&F&A&M SE RALLYCH Sunmist Wish Upon A Starakl spår207.2 poäng Godkänd Lindkvist Dan och Norén Thorbjörn

2016-07-03 Helsingborg SBK
Doubleuse Europeekl sök456 poäng Godkänd Mortensen Per och Johansson Kenneth

2016-07-03 Flen SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Prideakl spår232.7 poäng Uppflyttad Cangren Malmberg A-M och Larsson Kjell

2016-07-02 Mjölby SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Nirahkl sök453.7 poäng Godkänd Sundberg Leif och Klasson Göran

2016-06-18 Luleå SBK
TJH(PTRH) Indragårdens Kvicklkl bev.527.7 poäng Uppflyttad Vesterlund Nicklas och Eriksson Pether

2016-06-06 Farsta SBK
SÖKH II Khemosabi Prepare For Successhkl sök483.2 poäng Godkänd Svensson Sven-Erik och Lindberg Ninni

2016-06-05 Degerfors SBK
SE VCH Indragårdens Loveakl spår0 poäng Ej godkänd Haeggblom Bjellå A och Rahm Anders

2016-06-05 Falun SBK
RLD N RLD F SPH I SPH II Reducks Sherlock Holmesakl sök261 poäng Uppflyttad Christoffersson Nina och Fors Gunnar
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH SPH I Blågul's Moonlight Magicakl sök0 poäng Ej godkänd Christoffersson Nina och Fors Gunnar

2016-06-05 Knivsta SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildhkl sök503.7 poäng Uppflyttad Karlén Richard och Nyman Kjell

2016-06-05 Stenkullen SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnahkl sök569 poäng Uppflyttad Lengfelt Yvonne och Lengfelt Ulf

2016-06-04 Skellefteå SBK
SE SPCH SPH III Peruddens Intenzoekl spår538.7 poäng Cert Plym Forsell Lena och Dahlberg Peder

2016-06-04 Hällefors SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår583.2 poäng Cert Lönnberg Anders och Lundström Lars

2016-06-04 Ljusdal SBK
LPI LPII SE LCH SPH II SPH III Höghedens Xymerlkl spår533.5 poäng Uppflyttad Wängdahl Thomas och Strandberg Siv

2016-05-29 Nässjö SBK
Aim High Mihmet Credoekl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Birger och Stenh Per-Ola

2016-05-28 Ösmo SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH II Myramarken's Iced Frappuccinohkl spår0 poäng Ej godkänd Hjort Mikael och Malmström Christer

2016-05-28 Piteå SBK
SE SPCH SPH III Peruddens Intenzoekl spår534.5 poäng Certpoäng Lindkvist Dan och Wallbing Jessica

2016-05-28 Järvsö SBK
LPI LPII SE LCH SPH II SPH III Höghedens Xymerlkl spår463.5 poäng Godkänd Norrman Roland och Larsson Anita

2016-05-22 Södertälje SBK
SPH III Doubleuse Jasperekl spår604.5 poäng Cert Rytterström Elisabet och Brink Yvonne

2016-05-22 Mariestad SBK
LPI RLD N&F&A&M SE RALLYCH Poetry's Marioakl spår145.5 poäng Ej godkänd Jacobsson Ulf och Swartling Carina

2016-05-22 Mönsterås SBK
LPI Birdie Nam Nam Cc's Golden Fairylkl spår0 poäng Ej godkänd Engdahl Joakim och Hellman Lars

2016-05-21 Umeå SBK
RLD N Kvarnudden's Hideawaysakl spår0 poäng Ej godkänd Eriksson Pether och Gustafsson Anders

2016-05-21 Eskilstuna SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthhkl spår486.5 poäng Uppflyttad Cangren Malmberg A-M och Larsson Kjell

2016-05-21 Örebro SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildhkl sök0 poäng Ej godkänd Keskinen Martti och Gustavsson Bengt

2016-05-21 Hagfors SBK
SE VCH LPI SPH II Indragårdens Giraakl spår230 poäng Uppflyttad Hedberg Göran och Weinholt Nina

2016-05-21 Hedemora SBK
SE VCH LPI LPII RLD N SÖKH I Höstglädjens Line Written in Winterlkl sök389.5 poäng Godkänd Sjödén Curt och Larsson Toni

2016-05-21 Eksjö SBK
LPI LPII Be Active's Quickstep Rextonhkl sök395 poäng Godkänd Brolén Lars och Tillström Ulf

2016-05-15 Örebro SBK
LPII TJH(PTRH) Indragårdens James Bond Jrlkl spår446 poäng Uppflyttad Jernestål Ulf och Sasse Monika

2016-05-15 Rödeby SBK
Birdie Nam Nam Dc's Shot and Golkl spår466.2 poäng Godkänd Hällgren Nils och Brorsson Anders
LPI LPII Be Active's Quickstep Rextonhkl spår0 poäng Ej godkänd Hällgren Nils och Brorsson Anders

2016-05-15 Flen SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH II Myramarken's Iced Frappuccinohkl spår452.5 poäng Godkänd Cangren Malmberg A-M och Rytterström Elisabe

2016-05-15 Sävsjö SBK
LPI TJH(RDH) Gyllene Mix Goda Geishalkl spår398.7 poäng Godkänd Rosander Erik och Petersson Jonny

2016-05-15 Knislinge SBK
LPI Birdie Nam Nam Cc's Golden Fairylkl spår456.5 poäng Godkänd Rylander Yvonne och Ljung Lars-Åke
LPI LPII LPIII Megadroms Capelkl spår446.2 poäng Godkänd Rylander Yvonne och Ljung Lars-Åke

2016-05-14 Filipstad SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår522.7 poäng Certpoäng Gillå Urban och Lundström Lars

2016-05-08 Eskilstuna SBK
SÖKH II Khemosabi Prepare For Successhkl sök0 poäng Ej godkänd Heikkilä Viljo och Svensson Mikael

2016-05-08 Karlskrona SBK
SPH III Aim High Marte Meoekl spår554.5 poäng Certpoäng Lundin Carina och Karlsson Thomas

2016-05-08 Årjäng SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl spår0 poäng Ej godkänd Gunnarsson Tommy och Isebark Conny

2016-05-08 Norrtälje SBK
RLD N RLD F RLD A SÖKH I SÖKH II Doubleuse Madridlkl spår0 poäng Ej godkänd Öjerstedt Hans och Karlén Richard

2016-05-07 Nykvarn SBK
SPH III Doubleuse Jasperekl spår525 poäng Certpoäng Hjort Mikael och Bahlenberg Ingrid

2016-05-07 Forshaga SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthhkl spår435.5 poäng Godkänd Nordström Sven-Inge och Karlsson Eva-Mia
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl spår0 poäng Ej godkänd Nordström Sven-Inge och Karlsson Eva-Mia

2016-05-07 Karlskrona SBK
LPI TJH(PTRH) PATRH II SPH III SÖKH II SÖKH III Megadroms Cobrahkl sök420.7 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Nilsson Stefan

2016-05-07 Växjö SBK
SE LCH Doubleuse Strikeakl spår286 poäng Uppflyttad Truedsson Christian och Engström Ingemar

2016-05-07 Gävle SBK
SE VCH LPI LPII RLD N SÖKH I Höstglädjens Line Written in Winterlkl sök427.5 poäng Godkänd Thornberg Anita och Hedman Carina

2016-05-05 Karlskrona SBK
SPH III Aim High Marte Meoekl spår584.2 poäng Certpoäng Lindfalk Ingrid och Wallin Birgitta

2016-05-05 Laholm SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök428.5 poäng Godkänd Dahlberg Bo och Gundrosen Conniy

2016-05-01 Flen SBK
SPH III Doubleuse Jasperekl spår473.7 poäng Godkänd Cangren Malmberg A-M och Hjort Mikael

2016-05-01 Vadstena SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Nirahkl spår557.5 poäng Uppflyttad Klasson Göran och Nyman Rolf

2016-05-01 Södertälje SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH II Myramarken's Iced Frappuccinohkl spår489.7 poäng Godkänd Larsson Kjell och Borgström Roger

2016-05-01 Rödeby SBK
SPH III Aim High Marte Meoekl spår519.5 poäng Godkänd Korhonen Ari och Lundin Carina
Aim High Mihmet Credoekl spår0 poäng Ej godkänd Korhonen Ari och Lundin Carina

2016-05-01 Borås SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår602.7 poäng Cert Claesson Marianne och Reikerås Kjell

2016-05-01 Knivsta SBK
SPH II SPH III Stjärnglimtens Unzolkl spår506.2 poäng Uppflyttad Brahm Elsa och Arthursson Dennis
RLD N RLD F RLD A SÖKH I SÖKH II Doubleuse Madridlkl spår0 poäng Ej godkänd Brahm Elsa och Arthursson Dennis

2016-05-01 Mönsterås SBK
SE SÖCH LPELIT SE LCH Memarkens Strixekl spår0 poäng Ej godkänd Nyström Thomas och Karlsson Per

2016-04-30 Flen SBK
SE VCH SE LCH SE JCH RLD N SPH III Falloch Hills Aragorn of Skojekl spår490.2 poäng Godkänd Cangren Malmberg A-M och Lundin Robert

2016-04-29 Vadstena SBK
LPI LPII RLD N RLD F Delawere Mister Mascotakl spår237 poäng Uppflyttad Klasson Göran och Martens Lena

2016-04-24 Haninge SBK
SE VCH SE LCH SE JCH RLD N SPH III Falloch Hills Aragorn of Skojekl spår545.5 poäng Certpoäng Malmström Christer och Björkström Weine

2016-04-24 Mark SBK
SÖKH III Vassruggens Beyla Istadahkl sök464.2 poäng Godkänd Claesson Marianne och Fröjd Bengt

2016-04-24 Lidingö SBK
Poetry's Secret of Memoriesakl spår145.2 poäng Ej godkänd Deckel Cecilia och Skantz Elizabeth

2016-04-24 Vallentuna SBK
SPH III Doubleuse Jasperekl spår531 poäng Certpoäng Nyberg Jan-Ola och Bergman Gunnar

2016-04-24 Enköping SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH II Myramarken's Iced Frappuccinohkl spår407 poäng Godkänd Wistedt Anna och Olsson Jörgen

2016-04-24 Ljungbyhed SBK
SE SPCH SPH III Havtornets Dolcettoekl spår565.5 poäng Certpoäng Johnsson Lars och Rydén Ruby

2016-04-24 Heby SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildlkl sök485.2 poäng Uppflyttad Hawée Göran och Neteborn Marita

2016-04-24 Karlstad SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Indragårdens Lokeakl spår248.5 poäng Uppflyttad Jansson Björn-Åke och Melander Jansson Eva

2016-04-23 Forshaga SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Indragårdens Lokeakl spår210.7 poäng Godkänd Fredriksson Rickard och Åkerlund Milton

2016-04-23 Nykvarn SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Prideakl spår218.5 poäng Godkänd Svensson Mikael och Åberg Anders

2016-04-17 Katrineholm SBK
SE SPCH SE SÖCH RLD N RLD F RLD A Doubleuse Raspberryekl spår564 poäng Certpoäng Rönnbäck Peter och Norman Leif

2016-04-17 Göta SBK
Top of Jutland's Bullionakl spår249.5 poäng Uppflyttad Olausson Erik och Petersson Lennart

2016-04-17 Växjö SBK
Aim High Mihmet Credoekl spår0 poäng Ej godkänd Rosander Erik och Svensson Patrik

2016-04-17 Grödinge SBK
SÖKH II Khemosabi Prepare For Successhkl sök457 poäng Godkänd Strömbäck Göran och Hansson Ola

2016-04-17 Knislinge SBK
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobelllkl sök486.2 poäng Uppflyttad Ljung Lars-Åke och Krüger Carola
LPI SÖKH III Megadroms Chivas-Regalekl sök512.5 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Emgård Anders

2016-04-17 Göteborg SBK
RLD N Poetry's Secret Desirehkl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Hasse och Olsson Anneli

2016-04-16 Oskarström SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök0 poäng Ej godkänd Gustafsson Kennet och Svensson Wilson Anni

2016-04-16 Järfälla SBK
SE VCH SE LCH SE JCH RLD N SPH III Falloch Hills Aragorn of Skojekl spår522.7 poäng Godkänd Nyberg Jan-Ola och Skantz Elizabeth

2016-04-16 Ronneby SBK
LPI SPH II SPH III SÖKH I Doubleuse Golden Riverakl spår255.7 poäng Uppflyttad Sjösten Inki och Persson Mia

2016-04-16 Lund SBK
SPH II Sandbytösens Gittelkl spår495 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Frid Crispin

2016-04-16 Sjöbo SBK
LPI Gold Hunter's Vanilla Iceakl spår134.5 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Ekberg Stig

2016-04-10 Västerås SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildlkl sök453.5 poäng Uppflyttad Jacobsson Sten och Lindh Tova

2016-04-10 Limhamn SBK
SPH II Sandbytösens Gittelkl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Mikael och Öberg Åke
SPH I Birdie Nam Nam Dc's Full Strikelkl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Mikael och Öberg Åke

2016-04-10 Karlskrona SBK
LPI Morton Katinka Tussilagolkl spår504.7 poäng Uppflyttad Johnsson Marianne och Nilsson Stefan
SPH I SPH II Memarkens Midazlkl spår0 poäng Ej godkänd Johnsson Marianne och Nilsson Stefan
LPI LPII Be Active's Quickstep Rextonhkl spår417.7 poäng Godkänd Edner Helene och Adolfsson Ulrika

2016-04-09 Karlshamn SBK
LPI TJH(PTRH) PATRH II SPH III SÖKH II SÖKH III Megadroms Cobrahkl sök462.2 poäng Godkänd Edner Helene och Lindfalk Kenneth

2016-04-09 Sölvesborg SBK
Ippika's Schön Und Rotekl spår0 poäng Ej godkänd Korhonen Ari och Svensson Anna-Kersti

2016-04-09 Falköping SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthhkl spår468.7 poäng Godkänd Lundahl Helena och Dahlgren Per

2016-04-03 Hörby SBK
Sandbytösens Gustavlkl spår319.5 poäng Godkänd Bengtsson Sten och Prahl Leif

2016-04-03 Tollarp SBK
LPI Kopparhults Poppehkl sök0 poäng Ej godkänd Ekberg Stig och Ljung Lars-Åke

2016-04-03 Upplands Väsby SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildlkl sök331.5 poäng Ej godkänd Härlin Marie-Louise och Wistedt Anna

2016-04-03 Karlshamn SBK
Aim High Mihmet Credoekl spår516.5 poäng Godkänd Larsson Jan och Karlsson Göte

2016-04-02 Lessebo SBK
LPI LPII Be Active's Quickstep Rextonhkl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Per och Svensson Patrik

2016-03-28 Kristianstad SBK
SE SPCH SPH III Havtornets Dolcettoekl spår509 poäng Godkänd Öberg Åke och Jönsson Kjell

2016-03-26 Kungälv SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnalkl sök541.2 poäng Uppflyttad Eliasson Bengt och Järvholm Ove

2016-03-20 Halmstad SBK
Ippika's Schön Und Rotekl spår415.5 poäng Godkänd Alsvik Tore och Gustavsson Göran

2016-03-20 Åhus SBK
SE SPCH SPH III Havtornets Dolcettoekl spår469.5 poäng Godkänd Rylander Yvonne och Wallin Birgitta

2016-03-20 Färjestaden SBK
SE SPCH Sandbytösens Yankee Faxeekl spår599.7 poäng Cert Lundgren Peter och Sundin Leif

2016-03-13 Lomma SBK
LPI SPH I SPH II SÖKH II SÖKH III Brunnefjälls A Tagelkl sök466.7 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Therup Anders
LPI Kopparhults Poppehkl sök438.5 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Therup Anders
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök269 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Therup Anders

2016-03-06 Ystad SBK
SE SPCH SPH III Havtornets Dolcettoekl spår553.7 poäng Certpoäng Magnusson Claes och Jönsson Kjell

2016-03-06 Svedala SBK
LPI Kopparhults Poppehkl sök357 poäng Godkänd Jönsson Arne och Hansson Mikael

2016-02-28 Simrishamn SBK
SPH I Birdie Nam Nam Dc's Full Strikelkl spår0 poäng Ej godkänd Ekberg Stig och Rydén Ruby


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021