Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2017

Resultat i namnordning


2017-11-19 Åhus SBK
LPI SPH I SPH II SPH III Gleen Mhor's Askarlkl spår523 poäng Uppflyttad Bonder Mikael och Nilsson Bo

2017-11-19 Knislinge SBK
RLD N Baneza Love and Bubblesakl spår117 poäng Ej godkänd Hjorth Ingegerd och Nielsen Tommy

2017-11-12 Tollarp SBK
SPH I Eldflammans Bouncelkl spår469 poäng Uppflyttad Nilsson Stefan och Frid Crispin
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeylkl spår434 poäng Godkänd Jansson Anna och Johnsson Lars

2017-11-12 Karlstad SBK
TJH SPH I SÖKH I Huntingfudges B Fast Runnerlkl spår522.5 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Hübinette Christin

2017-11-12 Ängelholm SBK
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobellhkl sök527.5 poäng Uppflyttad Hansson Mikael och Ljung Lars-Åke

2017-11-05 Tollarp SBK
LPI SPH II SPH III SÖKH I Doubleuse Golden Riverekl spår497 poäng Godkänd Therup Anders och Persson Sven-Börje

2017-11-05 Ystad SBK
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobellhkl sök0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Björkqvist Cronje

2017-11-04 Norrtälje SBK
RLD N RLD F RLD A SÖKH I SÖKH II Doubleuse Madridhkl sök465.7 poäng Godkänd Härlin Marie-Louise och Ivarsson Tomas

2017-11-04 Tollarp SBK
LPI SPH II SPH III SÖKH I Doubleuse Golden Riverekl spår420.5 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Ljung Lars-Åke

2017-11-04 Sölvesborg SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH Avjava's Mons Gamma of Pederakl spår232.7 poäng Uppflyttad Larsson Jan och Korhonen Ari

2017-11-04 Höör SBK
SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Will to Winlkl sök460 poäng Uppflyttad Therup Anders och Hansson Mikael
LPI SPH I SPH II SÖKH II SÖKH III Brunnefjälls A Tageekl sök0 poäng Ej godkänd Therup Anders och Hansson Mikael

2017-10-22 Mönsterås SBK
LPI Andvingens Härliga Heddaakl spår222 poäng Uppflyttad Svensson Patrik och Engdahl Joakim

2017-10-22 Tidaholm SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS LD 1 LD 2 Stjärnglimtens Yazzakl spår0 poäng Ej godkänd Lindh Pär och Wennerberg Anders

2017-10-21 Lidingö SBK
SPH II Vassruggens Örn Runmästerhkl spår407.2 poäng Godkänd Berntsson Charlotte och Gehnich Susanne

2017-10-15 Växjö SBK
TJH Doubleuse Cougarakl sök156.2 poäng Godkänd Engdahl Joakim och Hellman Lars

2017-10-15 Hudiksvall SBK
RLD N RLD F SPH I SPH II Aqua Seer's First Bornakl spår0 poäng Ej godkänd Artursson Gun-Britt och Östlund Marianne

2017-10-08 Hörby SBK
Flickerin' Flames First Loveakl spår232.5 poäng Uppflyttad Hjorth Ingegerd och Emgård Anders

2017-10-08 Mark SBK
LD STARTKLASS Poetry's Fly With Meakl spår214.7 poäng Uppflyttad Claesson Marianne och Åsegård Åsa

2017-10-08 Tidaholm SBK
Eldflammans Moses Av Saltkråkanhkl sök0 poäng Ej godkänd Lundahl Helena och Althorn Britta

2017-10-08 Åhus SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Bo och Johansson Anders
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobellhkl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Bo och Johansson Anders
LPI SÖKH III Megadroms Chivas-Regalekl sök500.7 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Nielsen Tommy

2017-10-07 Skellefteå SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SPH II SPH III Eldflammans Penny Laneekl spår520.5 poäng Godkänd Lindkvist Dan och Sejnell Karin

2017-10-07 Saxtorp SBK
RLD N Gyllene Mix Grizzly Godisakl sök116.5 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Svensson Anna-Kersti

2017-10-01 Enköping SBK
TJH(RDH) SPH II Arwen's Njordekl spår0 poäng Ej godkänd Nordin Mats och Nyman Kjell

2017-10-01 Vadstena SBK
SÖKH I Arwen's Nidarhkl sök0 poäng Ej godkänd Martens Lena och Nilsson Berth
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Niraekl sök479 poäng Godkänd Martens Lena och Nilsson Berth

2017-09-30 Järvsö SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Attigårdens Golden Really Coolakl spår237 poäng Uppflyttad Larsson Anita och Norrman Roland

2017-09-30 Bålsta SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök589 poäng Cert Nordin Mats och Andersson Britt-Mari

2017-09-24 Kungälv SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl sök0 poäng Ej godkänd Lindblad Sverker och Eliasson Bengt

2017-09-23 Mariestad SBK
SE VCH LPI LPII LPIII SE LCH SPH III Falloch Hills Arwenekl spår518 poäng Godkänd Björkdahl Rolf och Lund Ingemar

2017-09-23 Karlstad SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår525.7 poäng Cert Axelsson Dolores och Axelsson Stefan

2017-09-23 Gävle SBK
LPI LPIII SE LCH RLD N RLD F SPH II Brec's Unika Peikahkl spår528 poäng Uppflyttad Hagelin Birgitta och Jönsson Leif

2017-09-17 Ekerö SBK
Alsterbygdens Flaxman of Skojakl spår209.5 poäng Uppflyttad Bergman Gunnar och Johansson Mats

2017-09-17 Eslöv SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Reducks Lasse Litenlkl sök0 poäng Ej godkänd Johnsson Lars och Frid Crispin
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök381.2 poäng Godkänd Johnsson Lars och Frid Crispin

2017-09-17 Nykvarn SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Pridelkl spår484.7 poäng Uppflyttad Åberg Anders och Englund Catrin

2017-09-17 Falun SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeylkl spår396 poäng Godkänd Gunnarsson Sonny och Christoffersson Nina
SE VCH Höghedens Xolkl spår0 poäng Ej godkänd Gunnarsson Sonny och Christoffersson Nina

2017-09-17 Svedala SBK
Foglmann's Canadian Speed Landoakl spår72.5 poäng Ej godkänd Björkqvist Cronje och Ljung Lars-Åke

2017-09-17 Lidköping SBK
TJH SPH I SÖKH I Huntingfudges B Fast Runnerlkl sök477 poäng Uppflyttad Våring Arne och Linnarsson Bo

2017-09-16 Gällivare SBK
SÖKH III Memarkens Mårraekl sök515 poäng Godkänd Hedlund Josefin och Vesterlund Nicklas

2017-09-16 Hagfors SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl spår0 poäng Ej godkänd Lönnberg Anders och Andersson Ing-Marie

2017-09-10 Heby SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Pridelkl spår506.2 poäng Uppflyttad Neteborn Marita och Sverin Marie

2017-09-10 Kungälv SBK
SPH I SPH II SÖKH I Rantafejs Xiomara Av Tamoakl sök189.2 poäng Uppflyttad Segerdahl Lennart och Olsson Anneli

2017-09-10 Södertälje SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH II Myramarken's Iced Frappuccinohkl spår461 poäng Godkänd Björkström Weine och Glamsare Hans

2017-09-10 Mora SBK
SPH III Höghedens Trojaekl spår556.7 poäng Certpoäng Fors Gunnar och Gunnarsson Sonny

2017-09-10 Tidaholm SBK
SE VCH LPI LPII LPIII SE LCH SPH III Falloch Hills Arwenekl spår0 poäng Ej godkänd Laurén Maria och Fransson Thomas

2017-09-10 Boden SBK
SÖKH III Memarkens Mårraekl sök0 poäng Ej godkänd Vesterlund Nicklas och Norén Thorbjörn

2017-09-10 Ljungbyhed SBK
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobellhkl sök470 poäng Godkänd Frid Crispin och Hansson Mikael

2017-09-09 Mölndal SBK
SÖKH II Khemosabi Prepare For Successhkl sök0 poäng Ej godkänd Sandberg Kenth och Blomqvist Ann Charlo

2017-09-09 Säffle SBK
SE VCH LPI SPH II Indragårdens Girahkl spår401.7 poäng Godkänd Nordström Sven-Inge och Gunnarsson Tommy

2017-09-09 Skövde SBK
SPH I SPH II Alsterbygdens Tösa of Skojlkl spår424.2 poäng Uppflyttad Oskarsson Per och Svensson Bo-Göran

2017-09-09 Nykvarn SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök521.5 poäng Cert Cangren Malmberg A-M och Hansson Ola

2017-09-09 Söderhamn SBK
SPH II SÖKH I Myramarken's Hazelnut Whiphkl sök0 poäng Ej godkänd Järsand Kjell och Norrman Roland

2017-09-09 Hultsfred SBK
SÖKH I Arwen's Nidarlkl sök461 poäng Uppflyttad Truedsson Christian och Karlsson Per
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Nirahkl sök539 poäng Uppflyttad Truedsson Christian och Karlsson Per

2017-09-03 Sala SBK
SE VCH Höghedens Xolkl spår0 poäng Ej godkänd Lindfors Dick och Hawée Göran

2017-09-03 Eskilstuna SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Pridelkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Kjell och Rönnbäck Peter

2017-09-03 Ängelholm SBK
RLD N Gyllene Mix Grizzly Godisakl sök140 poäng Godkänd Jansson Anna och Bonder Mikael
Söbjerggaard's Tom Jonesakl spår74.5 poäng Ej godkänd Jansson Anna och Bonder Mikael
Talleknallens Golden Azlanakl spår65.5 poäng Ej godkänd Jansson Anna och Bonder Mikael

2017-09-03 Osby SBK
SÖKH I SÖKH II Myramarken's Tromb Af Dellenlkl sök542.2 poäng Uppflyttad Hansson Mikael och Ljung Lars-Åke
LPI SPH I SPH II SPH III Gleen Mhor's Askarlkl sök0 poäng Ej godkänd Hansson Mikael och Ljung Lars-Åke
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök356.7 poäng Godkänd Johnsson Lars och Emgård Anders

2017-09-02 Ösmo SBK
SPH I SPH II Vattenbrynets Sieur Aramisakl spår211.2 poäng Uppflyttad Hjort Mikael och Skogsberg Maria
Alsterbygdens Flaxman of Skojakl spår0 poäng Ej godkänd Hjort Mikael och Skogsberg Maria

2017-09-02 Falun SBK
LD STARTKLASS Doubleuse Fireakl spår194 poäng Uppflyttad Hallin Annica och Bergström Bo

2017-09-02 Grödinge SBK
LPI LPII SE VCH RLD N&F&A SE RALLYCH SPH II Myramarken's Iced Frappuccinohkl spår0 poäng Ej godkänd Malmström Christer och Glamsare Hans

2017-09-02 Rättvik SBK
RLD N RLD F SPH I SPH II Reducks Sherlock Holmeshkl spår472 poäng Godkänd Gunnarsson Sonny och Christoffersson Nina

2017-08-26 Ånge SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Attigårdens Golden Really Coolakl spår169 poäng Ej godkänd Olander Per-Erik och Wikström Jens

2017-08-25 Skutskär SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår Plac:010540.5 poäng Certpoäng Laurén Maria och Sejnell Karin

2017-08-20 Laholm SBK
Söbjerggaard's Tom Jonesakl spår0 poäng Ej godkänd Alsvik Tore och Svensson Wilson Anni

2017-08-20 Enköping SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök507 poäng Godkänd Nordin Mats och Andersson Per-Olof

2017-08-19 Örebro SBK
LPI LPII RLD N RLD F SPH I Nessiesmyralkl spår485.5 poäng Uppflyttad Bergström Elisabeth och Keskinen Martti

2017-08-19 Njurunda SBK
SE LCH SPH III Khemosabi Mj's Another Part of Meekl spår0 poäng Ej godkänd Gabrielsson Per och Andremo Ann Christin

2017-08-19 Grums SBK
TJH SPH I SÖKH I Huntingfudges B Fast Runnerakl spår228 poäng Uppflyttad Axelsson Stefan och Axelsson Dolores
TJH LD STARTKLASS Reducks Ture Sventonakl sök195.5 poäng Uppflyttad Axelsson Stefan och Axelsson Dolores

2017-08-13 Hudiksvall SBK
SPH II SÖKH I Myramarken's Hazelnut Whiplkl sök522.5 poäng Uppflyttad Lindh Bengt och Snell Karl-Evert

2017-08-12 Falköping SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår542 poäng Godkänd Våring Arne och Fransson Thomas

2017-08-12 Torsby SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl sök451.2 poäng Godkänd Isebark Conny och Östlund Bo

2017-08-12 Filipstad SBK
SE VCH LPI SPH II Indragårdens Girahkl spår0 poäng Ej godkänd Bad Inga-Lill och Ånerud Cecilia

2017-08-12 Ljusdal SBK
SE LCH SPH III Khemosabi Mj's Another Part of Meekl spår532.5 poäng Certpoäng Dahlberg Christer och Wängdahl Thomas

2017-08-06 Ånge SBK
SE LCH SPH III Khemosabi Mj's Another Part of Meekl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Anita och Näslund Göran

2017-08-06 Piteå SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SPH II SPH III Eldflammans Penny Lanehkl spår502.7 poäng Uppflyttad Sjölin Maud och Dahlberg Peder

2017-08-05 Ånge SBK
SE LCH SPH III Khemosabi Mj's Another Part of Meekl spår541 poäng Certpoäng Larsson Anita och Olander Per-Erik

2017-08-05 Fagersta SBK
SPH I SPH II Vattenbrynets Sieur Aramisakl spår0 poäng Ej godkänd Latvala Martti och Hjulström Sara

2017-08-05 Mellerud SBK
TJH SPH I SÖKH I Huntingfudges B Fast Runnerakl spår164.5 poäng Ej godkänd Johansson Kjell och Ihrén Maria

2017-07-22 Norsjö SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SPH II SPH III Eldflammans Penny Lanehkl spår0 poäng Ej godkänd Sejnell Karin och Lundgren David

2017-07-09 Heby SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår576 poäng Cert Neteborn Marita och Deckel Cecilia

2017-07-08 Heby SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl spår539.5 poäng Certpoäng Svensson Sven Erik och Hawée Göran

2017-07-02 Helsingborg SBK
SE LCH RLD N RLD F SÖKH II SÖKH III Stjärnglimtens Tildehkl sök537 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Prahl Leif
SÖKH III Vassruggens Beyla Istadaekl sök501 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Prahl Leif

2017-06-25 Mora Bk SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl sök388.5 poäng Godkänd Gustafsson Lars-Göra och Östling Anders

2017-06-22 Sundsvall SBK
SE LCH SPH III Khemosabi Mj's Another Part of Meekl spår0 poäng Ej godkänd Wiklund Magnus och Näsholm Arne

2017-06-18 Haninge SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår563.5 poäng Certpoäng Björkström Weine och Malmström Christer
SPH III Doubleuse Jasperekl spår512.5 poäng Godkänd Björkström Weine och Malmström Christer

2017-06-18 Timrå SBK
SPH II Vassruggens Björn Kjelkeekl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Reidar och Liukkonen Ulle

2017-06-18 Hudiksvall SBK
SPH II SÖKH I Myramarken's Hazelnut Whiphkl spår502.2 poäng Uppflyttad Snell Karl-Evert och Strandberg Siv

2017-06-18 Boden SBK
SÖKH III Memarkens Mårraekl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Lars-Göran och Hedlund Josefin

2017-06-17 Falun SBK
SPH III Höghedens Trojaekl spår591 poäng Cert Ollars Stefan och Fors Gunnar

2017-06-17 Björnlunda SBK
SÖKH II Khemosabi Prepare For Successhkl sök0 poäng Ej godkänd Rönnbäck Peter och Hansson Ola

2017-06-14 Hällefors SBK
Whispering Oaks Lovelyakl spår134 poäng Ej godkänd Lönnberg Anders och Thiderman Sören

2017-06-11 Sävsjöström SBK
SPH I SPH II Memarkens Midazlkl spår442.7 poäng Uppflyttad Hellman Lars och Engdahl Joakim

2017-06-10 Tierp SBK
SPH III Höghedens Trojaekl spår554 poäng Cert Berg Marita och Östlund Marianne

2017-06-10 Finspång SBK
SÖKH I Arwen's Nidarlkl sök0 poäng Ej godkänd Widén Marie och Hagvall Bertil
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Nirahkl sök0 poäng Ej godkänd Widén Marie och Hagvall Bertil

2017-06-10 Ockelbo SBK
SE VCH LPI LPII RLD N SÖKH I Höstglädjens Line Written in Winterlkl sök391.5 poäng Godkänd Åström Birgitta och Lindgren Laila

2017-06-10 Ösmo SBK
SPH III Doubleuse Jasperekl spår0 poäng Ej godkänd Borgström Roger och Hansson Ola

2017-06-09 Gävle SBK
SPH I Reducks Fröken Sprakfåleakl spår219.5 poäng Uppflyttad Östlund Marianne och Jönsson Leif
TJH Nessiestoscaakl sök195 poäng Uppflyttad Östlund Marianne och Jönsson Leif

2017-06-06 Fagersta SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår431.7 poäng Godkänd Gustafsson Lars-Göra och Hjulström Anna

2017-06-06 Skövde SBK
SPH I SPH II Alsterbygdens Tösa of Skojakl spår213.7 poäng Uppflyttad Dahlgren Per och Swartling Carina

2017-06-06 Farsta SBK
SÖKH II Khemosabi Prepare For Successhkl sök410.2 poäng Godkänd Lindberg Ninni och Larsson Anne

2017-06-04 Grödinge SBK
SE VCH SE LCH SE JCH RLD N SPH III Falloch Hills Aragorn of Skojekl spår503.7 poäng Godkänd Jernström Lena och Hansson Ola

2017-06-04 Falköping SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår0 poäng Ej godkänd Lundahl Helena och Våring Arne

2017-06-04 Järvsö SBK
SE LCH SPH III Khemosabi Mj's Another Part of Meekl spår562 poäng Cert Broms Liselotte och Larsson Anita

2017-06-04 Knivsta SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök0 poäng Ej godkänd Ivarsson Tomas och Härlin Marie-Louise

2017-06-03 Skutskär SBK
SE VCH LPI LPII RLD N SÖKH I Höstglädjens Line Written in Winterlkl sök384.2 poäng Godkänd Åström Birgitta och Åström Sune

2017-06-03 Grödinge SBK
SÖKH II Khemosabi Prepare For Successhkl sök0 poäng Ej godkänd Björkström Weine och Rönnbäck Peter

2017-05-28 Karlsborg SBK
SE VCH LPI LPII LPIII SE LCH SPH III Falloch Hills Arwenekl spår538.2 poäng Cert Wennerberg Anders och Eriksson Lars

2017-05-28 Örnsköldsvik SBK
SE VCH RLD N RLD F Ginnygårdens Hurricane Gillisakl spår0 poäng Ej godkänd Persson Lars-Göran och Näsholm Arne

2017-05-27 Askersund SBK
LPI SPH I Reducks Modesty Blaselkl spår429 poäng Godkänd Gustavsson Monika och Gustavsson Bengt

2017-05-27 Piteå SBK
SE SPCH SPH III Peruddens Intenzoekl spår586.5 poäng Cert Lindkvist Dan och Dahlberg Peder

2017-05-25 Laholm SBK
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobellhkl sök0 poäng Ej godkänd Gundrosen Conniy och Karlsson Magnus

2017-05-25 Norrtälje SBK
RLD N RLD F RLD A SÖKH I SÖKH II Doubleuse Madridlkl sök553.5 poäng Uppflyttad Ek Lennart och Domeij Ulf

2017-05-21 Kristinehamn SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår528.2 poäng Certpoäng Hedberg Göran och Isebark Conny

2017-05-21 Mora Bk SBK
RLD N RLD F SPH I SPH II Reducks Sherlock Holmeslkl spår515.7 poäng Uppflyttad Hedell Stefan och Gudmunds Laila

2017-05-21 Sandviken SBK
SE VCH LPI LPII Good Pal's Chessakl spår190.5 poäng Uppflyttad Hagelin Göran och Åström Sune

2017-05-21 Mönsterås SBK
SPH I Joe's Rasmus På Luffenlkl spår483.7 poäng Uppflyttad Adolfsson Ulrika och Hellman Lars

2017-05-21 Farsta SBK
SPH I SPH II Vattenbrynets Sieur Aramisakl spår0 poäng Ej godkänd Collin Yngve och Axell Sylvia

2017-05-20 Sandviken SBK
SE LCH SPH III Khemosabi Mj's Another Part of Meekl spår545 poäng Certpoäng Walentowski Sigfrid och Hagelin Göran

2017-05-20 Kristianstad SBK
LPI SPH I SPH II SPH III Gleen Mhor's Askarlkl sök0 poäng Ej godkänd Nielsen Tommy och Svensson Anna-Kersti
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök338.5 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Svensson Anna-Kersti

2017-05-18 Ljusdal SBK
LPI Lisabackens Jeffery-Juvelakl spår163 poäng Godkänd Dahlin Marianne och Dahlberg Christer

2017-05-14 Vänersborg SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Floprym Voice of Silenceakl spår212 poäng Uppflyttad Andersson Jan och Wasteson Gunnel
LD STARTKLASS Bellabus Kattmyntaakl spår196 poäng Uppflyttad Andersson Jan och Wasteson Gunnel
SPH I Ippika's Humleakl spår194.5 poäng Uppflyttad Andersson Jan och Wasteson Gunnel

2017-05-14 Haninge SBK
SPH I SPH II Vattenbrynets Sieur Aramisakl spår0 poäng Ej godkänd Malmström Christer och Nordin Jörgen

2017-05-14 Arvika SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl sök0 poäng Ej godkänd Melander Jansson Eva och Jansson Björn-Åke

2017-05-13 Borlänge SBK
SE VCH Höghedens Xolkl spår0 poäng Ej godkänd Sjödén Curt och Edin Tord

2017-05-13 Ludvika SBK
LPI LPII RLD N RLD F SPH I Nessiesmyraakl spår225.5 poäng Uppflyttad Hedell Stefan och Tofthagen Mikael

2017-05-13 Filipstad SBK
SPH III Höghedens Trojaekl spår547 poäng Certpoäng Jansson Richard och Isebark Conny

2017-05-13 Vetlanda SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeyakl spår187.5 poäng Uppflyttad Wandel Gunnar och Rosander Erik

2017-05-13 Boxholm SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Niraekl spår0 poäng Ej godkänd Axelsson Mats och Johansson Roland

2017-05-07 Njurunda SBK
SPH II Vassruggens Björn Kjelkehkl spår507 poäng Uppflyttad Willner Erik och Wiklund Magnus

2017-05-07 Växjö SBK
SÖKH I Arwen's Nidarlkl sök0 poäng Ej godkänd Hellman Lars och Karlsson Per
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Nirahkl sök0 poäng Ej godkänd Hellman Lars och Karlsson Per

2017-05-07 Tidaholm SBK
SPH I SPH II Alsterbygdens Tösa of Skojakl spår0 poäng Ej godkänd Lindh Pär och Våring Arne

2017-05-07 Hörby SBK
RLD N Gyllene Mix Grizzly Godisakl sök0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Svensson Anna-Kersti

2017-05-07 Västerås SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Pridelkl spår0 poäng Ej godkänd Lööv Mats och Lindh Tova

2017-05-06 Hedemora SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH SPH I Blågul's Moonlight Magiclkl spår494.5 poäng Uppflyttad Larsson Claes och Larsson Toni

2017-05-06 Tranås SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Niraekl spår534.2 poäng Certpoäng Karlsson Åke och Stenh Per-Ola

2017-05-06 Skultuna SBK
Ippika's Lebkuchenplätzchenakl spår0 poäng Ej godkänd Elfström Ingemar

2017-05-06 Gävle SBK
SE VCH LPI LPII RLD N SÖKH I Höstglädjens Line Written in Winterlkl sök394.5 poäng Godkänd Norrman Roland och Åström Sune

2017-05-06 Nykvarn SBK
SPH III Doubleuse Jasperekl spår566 poäng Certpoäng Åberg Anders och Franzon Thomas

2017-04-30 Mjölby SBK
LPI SPH I SPH II Poetry's Secret Detectiveakl spår229.5 poäng Uppflyttad Flender Johansson Ul och Johansson Roland

2017-04-29 Ljungbyhed SBK
SE SPCH SPH III Havtornets Dolcettoekl spår594.5 poäng Cert Rylander Yvonne och Sjöstrand Yvonne

2017-04-29 Tierp SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök0 poäng Ej godkänd Neteborn Marita och Hawée Göran

2017-04-23 Katrineholm SBK
SPH III Doubleuse Jasperekl spår558 poäng Certpoäng Norman Leif och Svensson Mikael

2017-04-23 Varberg SBK
SE VCH RLD N RLD F Guldkullens Clyde Netherburnakl spår104 poäng Ej godkänd Gustafsson Bo och Gundrosen Conniy

2017-04-23 Sala SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök0 poäng Ej godkänd Nyberg Maivor och Hawée Göran

2017-04-23 Kumla Bk SBK
SPH II SPH III Stjärnglimtens Unzohkl spår539 poäng Uppflyttad Gustavsson Bengt och Gustavsson Monika

2017-04-23 Eskilstuna SBK
RLD A SE RALLYCH Nessiesnovaakl spår220.5 poäng Uppflyttad Strömbäck Göran och Syrén Bengt

2017-04-23 Lomma SBK
LPI SPH I SPH II SÖKH II SÖKH III Brunnefjälls A Tagehkl sök568.7 poäng Uppflyttad Frid Crispin och Bonder Mikael
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök408 poäng Godkänd Frid Crispin och Bonder Mikael

2017-04-22 Oskarström SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök414.2 poäng Godkänd Karlsson Magnus och Svensson Wilson Anni

2017-04-22 Oskarshamn SBK
SPH III Aim High Marte Meoekl spår467 poäng Godkänd Kumpula Matti och Danielsson Lars

2017-04-22 Bro SBK
Ippika's Lebkuchenplätzchenakl spår0 poäng Ej godkänd Nordin Mats och Öjerstedt Hans

2017-04-22 Stenkullen SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår601.5 poäng Cert Eliasson Bengt och Persson Kenneth

2017-04-16 Knislinge SBK
LPI SPH I SPH II SPH III Gleen Mhor's Askarlkl sök0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Prahl Leif

2017-04-16 Karlstad SBK
TJH(PTRH) PATRH II Indragårdens Isidorhkl bev.462 poäng Godkänd Jonsson Gun Birgit och Wåhlin Christina

2017-04-15 Kristianstad SBK
SE SPCH SPH III Havtornets Dolcettoekl spår0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Therup Anders

2017-04-15 Kungälv SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl sök476.5 poäng Godkänd Sandberg Kenth och Järvholm Ove

2017-04-14 Östhammar SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök486.5 poäng Godkänd Neteborn Marita och Hawée Göran

2017-04-09 Falkenberg SBK
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winhkl sök511.7 poäng Uppflyttad Blom Helen och Gundrosen Conniy
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök394.5 poäng Godkänd Blom Helen och Gundrosen Conniy
SÖKH III Vassruggens Beyla Istadaekl sök499 poäng Godkänd Blom Helen och Gundrosen Conniy

2017-04-09 Vällingby SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Anne och Ahlgren Anna

2017-04-09 Tollarp SBK
LPI SPH I SPH II SÖKH II SÖKH III Brunnefjälls A Tagehkl sök429 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Svensson Anna-Kersti

2017-04-09 Kungsbacka SBK
SPH I SÖKH I Guldkullens Clyde Crossfordakl spår183 poäng Uppflyttad Lengfelt Yvonne och Lengfelt Ulf

2017-04-09 Svalöv SBK
SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Will to Winakl sök209 poäng Uppflyttad Jansson Anna och Bonder Mikael

2017-04-09 Skövde SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår609 poäng Cert Brinning Karlsson An och Våring Arne
SE VCH SE LCH SE JCH RLD N SPH III Falloch Hills Aragorn of Skojekl spår0 poäng Ej godkänd Brinning Karlsson An och Våring Arne

2017-04-08 Borås SBK
LPII RLD N RLD F RLD A Floprym Voice of Silenceakl spår170 poäng Godkänd Alaby Kjell-Arne och Östh Sven

2017-04-08 Skövde SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår594 poäng Cert Karlsson Per-Erik och Hellberg Per-Arne
SE VCH SE LCH SE JCH RLD N SPH III Falloch Hills Aragorn of Skojekl spår499.5 poäng Godkänd Karlsson Per-Erik och Hellberg Per-Arne

2017-04-02 Upplands Väsby SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök0 poäng Ej godkänd Andersson Britt-Mari och Nordin Mats

2017-04-02 Karlshamn SBK
SE SPCH SPH III Havtornets Dolcettoekl spår0 poäng Ej godkänd Lundin Carina och Johnsson Marianne

2017-04-02 Norrköping SBK
TJH(RDH) SPH II Arwen's Njordhkl spår564 poäng Uppflyttad Johansson Tomas och Johansson-Weber E

2017-04-02 Götene SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår600 poäng Cert Hellberg Per-Arne och Lindh Pär

2017-04-01 Karlshamn SBK
LPI SPH II SPH III SÖKH I Doubleuse Golden Riverhkl spår508.2 poäng Uppflyttad Korhonen Ari och Nilsson Stefan

2017-04-01 Sundbyberg SBK
SPH I SPH II Vassruggens Galsi Öskmeyakl spår199.5 poäng Uppflyttad Nordin Staffan och Skantz Elizabeth

2017-04-01 Götene SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår555.5 poäng Certpoäng Hellberg Per-Arne och Brinning Karlsson An

2017-04-01 Lessebo SBK
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winlkl sök485 poäng Uppflyttad Karlsson Per och Truedsson Christian

2017-03-26 Färjestaden SBK
SPH I SPH II Memarkens Midazlkl spår440.5 poäng Godkänd Sundin Leif och Adolfsson Ulrika

2017-03-25 Simrishamn SBK
SE SPCH SPH III Havtornets Dolcettoekl spår567.2 poäng Certpoäng Prahl Leif och Nielsen Tommy

2017-03-19 Åhus SBK
SE SPCH SPH III Havtornets Dolcettoekl spår540.5 poäng Certpoäng Ljung Lars-Åke och Svensson Anna-Kersti

2017-03-19 Norrköping SBK
SÖKH I Arwen's Nidarlkl sök394.7 poäng Godkänd Hultberg Jörgen och Ek Lena

2017-03-18 Sjöbo SBK
LPI SPH I SPH II SÖKH II SÖKH III Brunnefjälls A Tagelkl spår558.7 poäng Uppflyttad Nielsen Tommy och Emgård Anders

2017-03-12 Ystad SBK
SPH I Birdie Nam Nam Dc's Full Strikelkl spår534.7 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Prahl Leif

2017-03-12 Svedala SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök436.5 poäng Godkänd Hansson Mikael och Bonder Mikael
SE LCH RLD N RLD F SÖKH II SÖKH III Stjärnglimtens Tildehkl sök382.5 poäng Godkänd Hansson Mikael och Bonder Mikael

2017-03-11 Ystad SBK
SPH II Sandbytösens Gittehkl spår526.5 poäng Uppflyttad Frid Crispin och Rydén Ruby

2017-02-05 Skanör SBK
SPH I Eldflammans Bounceakl spår211.2 poäng Uppflyttad Nielsen Tommy och Johnsson Lars


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021