Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2018

Resultat i namnordning


2018-12-02 Varberg SBK
SPH I Huntingfudges Exiakl spår205.2 poäng Uppflyttad Ahlström Ann-Sofie och Andersson Matts Roge
SPH I Aqua Seer's Once in A Lifetimeakl spår146.2 poäng Godkänd Karlsson Magnus och Gundrosen Conniy

2018-11-25 Norrköping SBK
SPH I SPH II Avjava's Sid of Isidorakl spår197.5 poäng Uppflyttad Hultberg Jörgen och Ek Lena

2018-11-24 Ystad SBK
LPI SPH II SPH III SÖKH I Doubleuse Golden Riverekl spår487 poäng Godkänd Prahl Leif och Ljung Lars-Åke
SPH II Sandbytösens Gitteekl spår0 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Ljung Lars-Åke

2018-11-18 Lindesberg SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Höstglädjens Written in The Starsakl spår203.2 poäng Uppflyttad Almquist Sture och Gustavsson Monika

2018-11-18 Åhus SBK
LPI LD STARTKLASS LD 1 SPH I Magic Ground Lotus Evoralkl spår505.2 poäng Uppflyttad Prahl Leif och Svensson Anna-Kersti

2018-11-18 Knislinge SBK
RLD N Baneza Love and Bubblesakl spår182 poäng Uppflyttad Jansson Anna och Nielsen Tommy
SPH I Megadroms Dark Daysakl spår120 poäng Ej godkänd Jansson Anna och Nielsen Tommy
RLD F RLD A SE RALLYCH Seaspirit Red Robinakl spår0 poäng Ej godkänd Jansson Anna och Nielsen Tommy
TJH Sandyline's Linneaakl sök0 poäng Ej godkänd Jansson Anna och Nielsen Tommy

2018-11-17 Åhus SBK
LPI SPH I SPH II SPH III Gleen Mhor's Askarhkl spår526.7 poäng Uppflyttad Wallin Birgitta och Bonder Mikael
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vinterväghkl spår478.2 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Bonder Mikael

2018-11-11 Västervik SBK
LPI Pikachuakl spår113.5 poäng Ej godkänd Nilsson Mi och Johansson Tomas

2018-11-11 Ängelholm SBK
SÖKH I SÖKH II Falkirk's 1st Winnerlkl sök403.7 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Hansson Mikael
SE LCH RLD N RLD F SÖKH II SÖKH III Stjärnglimtens Tildeekl sök397 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Hansson Mikael
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winekl sök0 poäng Ej godkänd Nielsen Tommy och Hansson Mikael

2018-11-10 Gamleby SBK
LPI Pikachuakl spår151 poäng Ej godkänd Fogelberg Helene och Johansson Tomas

2018-11-10 Ljungb SBK
TJH Sandyline's Linneaakl sök0 poäng Ej godkänd Bonder Mikael och Sjöstrand Yvonne

2018-11-04 Borås SBK
SPH I Livsglädjens Bussiga Kajsaakl spår202.5 poäng Uppflyttad Claesson Marianne och Reikerås Kjell

2018-11-04 Hässleholm SBK
SPH I SPH II Huntingfudges Eccoakl spår196 poäng Uppflyttad Johansson Kenneth och Sjöstrand Yvonne

2018-11-03 Tollarp SBK
LPI TJH(PTRH) PATRH II SPH III SÖKH II SÖKH III Megadroms Cobraekl spår0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Prahl Leif

2018-11-03 Sölvesborg SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH Seaspirit Red Robinakl spår0 poäng Ej godkänd Lundin Carina och Nilsson Stefan

2018-10-28 Falkenberg SBK
SPH I Livsglädjens Bussiga Kajsaakl spår192 poäng Uppflyttad Dahlberg Bo och Andersson Yvonne

2018-10-27 Gävle SBK
SE VCH SPH I SPH II RLD N&F&A & SE RALLY CH Blågul's Briskaakl spår210 poäng Uppflyttad Karlsson Lisa-Maria och Hedman Carina
LD STARTKLASS SPH I Myramarken's Kvast Hildaakl spår184.7 poäng Uppflyttad Karlsson Lisa-Maria och Hedman Carina

2018-10-21 Osby SBK
SPH I Aqua Seer's Once in A Lifetimeakl spår168 poäng Godkänd Hansson Mikael och Jansson Anna
RLD F RLD A SE RALLYCH Seaspirit Red Robinakl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Mikael och Jansson Anna

2018-10-21 Lund SBK
SÖKH I SÖKH II Falkirk's 1st Winnerlkl sök0 poäng Ej godkänd Jönsson Arne och Magnusson Claes
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobellekl sök551.2 poäng Certpoäng Nielsen Tommy och Prahl Leif

2018-10-20 Umeå SBK
TJH LPI PATRH I SPH I SPH II Myramarken's Storm Af Dellenlkl bev.479.7 poäng Uppflyttad Wiklund Lena och Eriksson Pether

2018-10-20 Linköping SBK
SPH I SPH II Avjava's Sid of Isidorakl spår168.7 poäng Godkänd Axelsson Mats och Rönnlund Susanne

2018-10-20 Degerfors SBK
Goldvision Eye Trackingakl spår102.5 poäng Ej godkänd Haeggblom Bjellå A och Sasse Monika

2018-10-20 Årjäng SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD N RLD F Seasymphony Hot Shotakl spår232 poäng Uppflyttad Gunnarsson Tommy och Bornstedt Marika

2018-10-14 Landskrona SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Reducks Lasse Litenlkl sök0 poäng Ej godkänd Nielsen Tommy och Ljung Lars-Åke
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök428.5 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Ljung Lars-Åke

2018-10-14 Arlöv SBK
SPH I Endicott Angel of My Dreamakl spår191 poäng Uppflyttad Frid Crispin och Svensson Anna-Kersti

2018-10-13 Olofström SBK
LPI TJH(PTRH) PATRH II SPH III SÖKH II SÖKH III Megadroms Cobrahkl sök508.5 poäng Uppflyttad Karlström Alf och Nilsson Stefan
SÖKH III Vassruggens Beyla Istadaekl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Göte och Brorsson Anders
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winekl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Göte och Brorsson Anders

2018-10-07 Sala SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Höstglädjens Written in The Starsakl spår0 poäng Ej godkänd Hawée Göran och Nyberg Maivor

2018-10-07 Lindesberg SBK
RLD N SE RALLYCH SPH I Lessieanne's Ice Princessakl spår208 poäng Uppflyttad Toftler Göte och Svahn Inga-Lill

2018-10-07 Knivsta SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Vindögats Tangoakl spår210 poäng Uppflyttad Spangenberg Elin och Berg Marita

2018-10-07 Åhus SBK
SÖKH I SÖKH II Falkirk's 1st Winnerlkl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Anders och Jönsson Arne

2018-10-07 Skellefteå SBK
TJH LPI PATRH I SPH I SPH II Myramarken's Storm Af Dellenlkl spår444.7 poäng Uppflyttad Lindkvist Dan och Sjölin Maud

2018-10-07 Vännäs SBK
SÖKH I Indragårdens Lestoakl sök0 poäng Ej godkänd Eriksson Pether och Andersson Eva-Stina

2018-10-06 Farsta SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Pridehkl spår469.7 poäng Godkänd Lindberg Ninni och Collin Yngve

2018-09-30 Hörby SBK
TJH Sandyline's Linneaakl sök0 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Johansson Anders

2018-09-29 Oskarström SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök223.2 poäng Ej godkänd Svensson Wilson Anni och Karlsson Magnus
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winekl sök0 poäng Ej godkänd Svensson Wilson Anni och Karlsson Magnus

2018-09-29 Katrineholm SBK
LPI Pikachuakl spår146 poäng Ej godkänd Rönnbäck Peter och Skogsberg Maria

2018-09-29 Järvsö SBK
Vassruggens Gledi Elladottirakl spår217 poäng Uppflyttad Larsson Anita och Norrman Roland

2018-09-29 Bålsta SBK
RLD N RLD F RLD A SÖKH I SÖKH II Doubleuse Madridhkl sök458 poäng Godkänd Andersson Per-Olof och Härlin Marie-Louise

2018-09-29 Skurup SBK
Avjava's Frigg of Lokeakl spår166 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Svensson Anna-Kersti

2018-09-23 Kungälv SBK
LPI SPH II SPH III SÖKH I Doubleuse Golden Riverlkl sök541.2 poäng Uppflyttad Lindblad Sverker och Sandberg Kenth

2018-09-23 Västerås SBK
SE VCH LPI RLD N RLD F Höstglädjens Written in The Starsakl spår93 poäng Ej godkänd Karlsson Tomas och Jacobsson Sten

2018-09-23 Mariestad SBK
SPH I SPH II Alsterbygdens Tösa of Skojhkl spår479 poäng Godkänd Lund Ingemar och Abrahamsson Christin

2018-09-23 Eslöv SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Kenneth och Mortensen Per

2018-09-22 Skövde SBK
SPH I SPH II Alsterbygdens Tösa of Skojhkl spår0 poäng Ej godkänd Linnarsson Bo och Fransson Thomas

2018-09-22 Ludvika SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Vindögats Tangoakl rph0 poäng Ej godkänd Hedell Stefan och Tofthagen Mikael

2018-09-22 Borlänge SBK
SPH II SPH III Stjärnglimtens Unzoekl spår564 poäng Godkänd Ollars Stefan och Fors Gunnar

2018-09-16 Fagersta SBK
LD STARTKLASS Doubleuse Firelkl spår0 poäng Ej godkänd Elfström Ingemar och Löfberg Åsa

2018-09-16 Kungälv SBK
SPH I SPH II Aqua Seer's Hunting Linelkl spår478.7 poäng Uppflyttad Petersson Lennart och Ohlsson Patrik
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeyhkl spår457.2 poäng Godkänd Petersson Lennart och Ohlsson Patrik

2018-09-16 Nykvarn SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Pridehkl spår0 poäng Ej godkänd Åberg Anders och Nordin Jörgen

2018-09-16 Svedala SBK
TJH Sandyline's Linneaakl sök161.5 poäng Godkänd Johnsson Lars och Johansson Anders

2018-09-16 Karlskrona SBK
SPH III Aim High Marte Meoekl spår573.5 poäng Certpoäng Sjösten Inki och Korhonen Ari
SPH II Sandbytösens Gitteekl spår0 poäng Ej godkänd Sjösten Inki och Korhonen Ari

2018-09-16 Hässleholm SBK
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobellekl sök580.5 poäng Cert Brandin Thomas och Hansson Mikael

2018-09-15 Enköping SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl spår588 poäng Cert Lundin Thomas och Domeij Ulf

2018-09-15 Katrineholm SBK
LPI SPH I SPH II Poetry's Secret Detectivehkl spår399.7 poäng Godkänd Nilsson Elsmari och Nordin Jörgen

2018-09-15 Stenkullen SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeyhkl spår353 poäng Godkänd Bergstedt Eva och Persson Kenneth

2018-09-15 Karlskrona SBK
SPH I SPH II SÖKH I Memarkens Stiffaakl spår189.5 poäng Uppflyttad Lindfalk Kenneth och Johnsson Marianne

2018-09-15 Hallstavik SBK
RLD N RLD F RLD A SÖKH I SÖKH II Doubleuse Madridhkl sök0 poäng Ej godkänd Eriksson Monica och Gustavsson Ann-Marie

2018-09-09 Mölndal SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår581 poäng Cert Wendt Anna-Lena och Wallin Åke

2018-09-09 Vintrosa SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeyhkl sök425.5 poäng Godkänd Jernestål Ulf och Samuelsson Sven

2018-09-09 Borås SBK
SPH I SPH II SÖKH I Rantafejs Xiomara Av Tamohkl spår446 poäng Godkänd Claesson Marianne och Östh Sven

2018-09-09 Ängelholm SBK
SPH I Aqua Seer's Once in A Lifetimeakl spår157 poäng Godkänd Jansson Anna och Magnusson Claes

2018-09-09 Falun SBK
RLD N RLD F SPH I SPH II Reducks Sherlock Holmeshkl spår476.7 poäng Godkänd Sjödén Curt och Bergström Bo
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH SPH I Blågul's Moonlight Magichkl spår0 poäng Ej godkänd Sjödén Curt och Bergström Bo

2018-09-09 Södertälje SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Pridehkl spår448.2 poäng Godkänd Nordin Jörgen och Glamsare Hans

2018-09-08 Mölndal SBK
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winekl sök408.5 poäng Godkänd Persson Kenneth och Sundberg Sven-Olof

2018-09-08 Boden SBK
SPH I SPH II Soltrollets Power Dynamittakl spår201.5 poäng Uppflyttad Andersson Eva-Stina och Wallbing Jessica
RLD N Vild Gnistrans Thunderakl spår170.5 poäng Godkänd Andersson Eva-Stina och Wallbing Jessica

2018-09-08 Mjölby SBK
SPH I SPH II Avjava's Sid of Isidorakl spår167 poäng Godkänd Berggren Eva och Svensson Siewert

2018-09-08 Nässjö SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vinterväglkl spår544.2 poäng Uppflyttad Svensson Kjell och Rubin Ann
LPI SPH I SPH II Poetry's Secret Detectivehkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Kjell och Rubin Ann

2018-09-08 Kil SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår0 poäng Ej godkänd Hübinette Christin och Lönnberg Anders

2018-09-08 Färgelanda SBK
SPH I Livsglädjens Bussiga Kajsaakl spår168 poäng Godkänd Henriksson Göran och Henriksson Eva

2018-09-02 Hudiksvall SBK
RLD N RLD F SPH I SPH II Aqua Seer's First Bornakl spår188.7 poäng Uppflyttad Artursson Gun-Britt och Lindh Bengt

2018-09-02 Borlänge SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeyhkl spår0 poäng Ej godkänd Fors Gunnar och Tofthagen Mikael

2018-09-01 Söderköping SBK
LPI SPH I SPH II Poetry's Secret Detectivehkl spår457 poäng Godkänd Jansson Lena och Rönnlund Susanne

2018-09-01 Flen SBK
SPH I SPH II Vassruggens Galsi Öskmeyhkl spår485 poäng Uppflyttad Rönnbäck Peter och Englund Catrin

2018-09-01 Bollnäs SBK
Myramarken's Magica De Hexakl spår203 poäng Uppflyttad Dahlberg Christer och Norrman Roland
SPH I SÖKH I Myramarken's Homnibusakl spår176 poäng Uppflyttad Dahlberg Christer och Norrman Roland

2018-08-19 Lindesberg SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår490 poäng Godkänd Sandahl Roger och Vretlund Christer

2018-08-19 Haninge SBK
SPH I SPH II Vattenbrynets Sieur Aramislkl spår538.7 poäng Uppflyttad Björkström Weine och Glamsare Hans

2018-08-19 Finspång SBK
Tillowin Snufkinakl spår230.5 poäng Uppflyttad Nyman Rolf och Martens Lena

2018-08-19 Åsele SBK
RLD A SE RALLYCH Gottigottas Goldshineakl spår147 poäng Ej godkänd Sundberg Britt och Sundberg Fraenk Jimm

2018-08-18 Laholm SBK
SPH I Aqua Seer's Once in A Lifetimeakl spår135.5 poäng Godkänd Johansson Morgan och Eriksson Mathiesen K

2018-08-11 Skillingaryd SBK
SPH I SPH II SPH III Vassruggens Grip Greidihkl spår538.7 poäng Uppflyttad Wandel Gunnar och Herdy Franz

2018-08-11 Mellerud SBK
SPH I Livsglädjens Bussiga Kajsaakl spår140 poäng Ej godkänd Nordström Sven-Inge och Ihrén Maria

2018-08-04 Piteå SBK
Peruddens Eldiga Killeakl sök185 poäng Uppflyttad Åström Maria och Sjölin Maud
SPH I SPH II Soltrollets Power Dynamittakl spår0 poäng Ej godkänd Åström Maria och Sjölin Maud

2018-07-28 Kungsbacka SBK
LD STARTKLASS Avjava's Jessica of Rymenlkl spår256.7 poäng Ej godkänd Lengfelt Ulf och Ek Björn

2018-07-27 Kungsbacka SBK
RLD N LD STARTKLASS SPH I SPH II Doubleuse Princess Leiaakl spår187 poäng Uppflyttad Lengfelt Ulf och Wallin Åke

2018-07-08 Heby SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Sven Erik och Härlin Marie-Louise

2018-07-01 Helsingborg SBK
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winekl sök0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Ljung Lars-Åke

2018-06-29 Vännäs SBK
Eldflammans George Harrisonakl spår97.5 poäng Ej godkänd Andersson Eva-Stina och Dahl Mari-Helen

2018-06-17 Hudiksvall SBK
SPH I Reducks Fröken Sprakfålelkl spår475.7 poäng Uppflyttad Lindh Bengt och Snell Karl-Evert

2018-06-17 Flen SBK
LPI Pikachuakl spår109 poäng Ej godkänd Larsson Kjell och Cangren Malmberg A-M

2018-06-16 Herrljunga SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS SPH I SPH II Ippika's Theolkl spår557 poäng Uppflyttad Alaby Kjell-Arne och Merenius Johnny
SPH I SPH II SPH III Vassruggens Grip Greidilkl spår506.7 poäng Uppflyttad Alaby Kjell-Arne och Merenius Johnny

2018-06-16 Ludvika SBK
SPH III Höghedens Trojaekl spår0 poäng Ej godkänd Hallin Annica och Fors Gunnar

2018-06-09 Finspång SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Niraekl sök486.5 poäng Godkänd Johansson Tomas och Widén Marie

2018-06-06 Skövde SBK
LD STARTKLASS Avjava's Jessica of Rymenakl spår223.7 poäng Uppflyttad Dahlgren Per och Swartling Carina

2018-06-03 Hällefors SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår0 poäng Ej godkänd Lönnberg Anders och Thiderman Sören

2018-06-02 Skellefteå SBK
LPI LPII LPIII SE LCH SPH II SPH III Eldflammans Penny Laneekl spår438.5 poäng Godkänd Sjölin Maud och Ritzén Kenneth

2018-06-02 Knivsta SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl spår0 poäng Ej godkänd Berg Marita och Arthursson Dennis

2018-05-27 Karlskoga SBK
SPH I Mighty Duck's Joyfulnesslkl spår522 poäng Uppflyttad Hedberg Göran och Andersson Ing-Marie

2018-05-27 Nässjö SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Kjell och Petersson Jonny

2018-05-27 Mjölby SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Niraekl sök523 poäng Godkänd Svensson Siewert och Berggren Eva

2018-05-20 Luleå SBK
Peruddens Eldiga Killeakl sök0 poäng Ej godkänd Sundberg Peter och Johansson Lars-Göran

2018-05-20 Mönsterås SBK
SPH I SPH II Memarkens Midazhkl spår360.5 poäng Godkänd Kumpula Matti och Danielsson Lars

2018-05-20 Filipstad SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår0 poäng Ej godkänd Bad Inga-Lill och Hedberg Göran

2018-05-19 Nyköping SBK
LPI LPIII SE LCH RLD N RLD F SPH II Brec's Unika Peikaekl spår0 poäng Ej godkänd Alfredsson Jan och Johansson Nina

2018-05-13 Jönköping SBK
RLD N Andhämtningens Vexla Vinterliljaakl spår134.7 poäng Godkänd Lindberg Dennis och Svensson Leif

2018-05-13 Karlskrona SBK
SPH III Aim High Marte Meoekl spår519 poäng Godkänd Korhonen Ari och Karlsson Thomas
Aim High Mihmet Credoekl spår0 poäng Ej godkänd Korhonen Ari och Karlsson Thomas

2018-05-13 Västerås SBK
LPI SPH I SPH II Poetry's Secret Detectivelkl spår524.5 poäng Uppflyttad Adesand Christer och Elfström Ingemar

2018-05-13 Rättvik SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH SPH I Blågul's Moonlight Magiclkl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Toni och Hellberg Roland
RLD N RLD F SPH I SPH II Reducks Sherlock Holmeslkl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Toni och Hellberg Roland

2018-05-12 Grums SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl sök0 poäng Ej godkänd Melander Jansson Eva och Axelsson Stefan

2018-05-12 Kungälv SBK
SPH I SÖKH I Guldkullens Clyde Crossfordlkl sök319 poäng Godkänd Andersson Klas-Göran och Segerdahl Lennart

2018-05-10 Karlskrona SBK
SPH III Aim High Marte Meoekl spår535.2 poäng Certpoäng Wallin Birgitta och Larsson Jan
Aim High Mihmet Credoekl spår0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Larsson Jan

2018-05-06 Flen SBK
SPH I SPH II Vassruggens Galsi Öskmeylkl spår508 poäng Uppflyttad Lundin Robert och Syrén Bengt

2018-05-06 Mölndal SBK
SPH I SÖKH I Guldkullens Clyde Crossfordlkl spår478.2 poäng Uppflyttad Andersson Klas-Göran och Brocker Björn
SPH I Ippika's Humlelkl spår473.7 poäng Uppflyttad Andersson Klas-Göran och Brocker Björn

2018-05-06 Säffle SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl sök378 poäng Godkänd Isebark Conny och Gillå Urban

2018-05-05 Grums SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår458 poäng Godkänd Axelsson Dolores och Melander Jansson Eva

2018-05-05 Gävle SBK
SE VCH LPI LPII RLD N SÖKH I Höstglädjens Line Written in Winterlkl sök307.7 poäng Ej godkänd Alfredsson Robin och Altskog Ulla

2018-05-01 Eslöv SBK
SÖKH I SÖKH II Falkirk's 1st Winnerakl sök199.5 poäng Uppflyttad Prahl Leif och Emgård Anders

2018-04-29 Kungsbacka SBK
Megadroms Double Hope Monsterakl spår234 poäng Uppflyttad Lengfelt Yvonne och Lengfelt Ulf

2018-04-29 Göteborg SBK
SPH I SPH II SÖKH I Rantafejs Xiomara Av Tamolkl spår473.2 poäng Uppflyttad Ek Björn och Ohlsson Patrik

2018-04-29 Nässjö SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeylkl spår516.2 poäng Uppflyttad Andersen Anita och Persson Birgitta

2018-04-29 Tierp SBK
RLD N RLD F RLD A SÖKH I SÖKH II Doubleuse Madridhkl sök465.5 poäng Godkänd Åström Birgitta och Åström Sune

2018-04-29 Hörby SBK
SÖKH I SÖKH II Falkirk's 1st Winnerakl sök0 poäng Ej godkänd Johnsson Lars och Johansson Kenneth
RLD F RLD A SE RALLYCH Seaspirit Red Robinakl spår0 poäng Ej godkänd Johnsson Lars och Johansson Kenneth

2018-04-28 Skillingaryd SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeylkl sök514.5 poäng Uppflyttad Gustafsson Stephanie och Ström Mikael

2018-04-28 Västervik SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Niraekl sök526 poäng Godkänd Jansson Bo och Sundberg Leif

2018-04-22 Lomma SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Reducks Lasse Litenlkl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Kenneth och Ljung Lars-Åke
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök476 poäng Godkänd Johansson Kenneth och Ljung Lars-Åke
LPI SPH I SPH II SÖKH II SÖKH III Brunnefjälls A Tageekl sök486.5 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Hansson Mikael

2018-04-22 Katrineholm SBK
SPH II SPH III Stjärnglimtens Unzoekl spår490 poäng Godkänd Nilsson Elsmari och Norman Leif

2018-04-22 Skå SBK
SPH I SPH II Vassruggens Galsi Öskmeylkl spår0 poäng Ej godkänd Axell Sylvia och Berntsson Charlotte

2018-04-22 Karlstad SBK
TJH(PTRH) PATRH II Indragårdens Isidorhkl bev.477.5 poäng Godkänd Sanfridsson Lennarth och Bad Inga-Lill

2018-04-21 Skurup SBK
SPH I Endicott Angel of My Dreamakl spår0 poäng Ej godkänd Johnsson Lars och Bonder Mikael

2018-04-21 Enköping SBK
SPH I SPH II Vassruggens Galsi Öskmeylkl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Per-Olof och Härlin Marie-Louise

2018-04-21 Tranås SBK
LPI SPH I Reducks Modesty Blaselkl spår466.5 poäng Uppflyttad Brandt Thomas och Andersen Anita
LPI SPH I SPH II Poetry's Secret Detectivelkl spår395 poäng Godkänd Brandt Thomas och Andersen Anita

2018-04-15 Växjö SBK
LPI SPH II SPH III SÖKH I Doubleuse Golden Riverekl spår515.5 poäng Godkänd Hellman Lars och Nyström Thomas

2018-04-15 Knislinge SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök440.5 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Wallin Birgitta
LPI TJH(PTRH) PATRH II SPH III SÖKH II SÖKH III Megadroms Cobrahkl sök401 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Wallin Birgitta
LPI SPH I SPH II SÖKH II SÖKH III Brunnefjälls A Tageekl sök0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Nielsen Tommy

2018-04-14 Herrljunga SBK
RLD N RLD F RLD A LD STARTKLASS LD 1 LD 2 Stjärnglimtens Yazzakl spår198 poäng Uppflyttad Alaby Kjell-Arne och Merenius Johnny

2018-04-14 Sjöbo SBK
SPH I Endicott Angel of My Dreamakl spår0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Bonder Mikael

2018-04-14 Vadstena SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Niraekl sök0 poäng Ej godkänd Axelsson Mats och Nilsson Berth

2018-04-08 Falkenberg SBK
SÖKH III Vassruggens Beyla Istadaekl sök480 poäng Godkänd Alsvik Tore och Karlsson Magnus

2018-04-08 Göta SBK
SPH I SPH II Aqua Seer's Hunting Lineakl spår200.7 poäng Uppflyttad Olausson Erik och Petersson Lennart

2018-04-08 Limhamn SBK
LPI SPH I SPH II SÖKH II SÖKH III Brunnefjälls A Tagehkl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Anders och Therup Anders
Stjärnglimtens Razzelhkl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Anders och Therup Anders

2018-04-07 Ronneby SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägakl spår0 poäng Ej godkänd Sjösten Roland och Persson Mia

2018-04-07 Limhamn SBK
SÖKH I SÖKH II Falkirk's 1st Winnerakl sök198 poäng Uppflyttad Persson Sven-Börje och Nielsen Tommy
SPH I Endicott Angel of My Dreamakl spår0 poäng Ej godkänd Persson Sven-Börje och Nielsen Tommy

2018-04-07 Stenkullen SBK
SPH I SPH II SPH III Vassruggens Grip Greidiakl spår243 poäng Uppflyttad Eliasson Bengt och Persson Kenneth
RLD N RLD F LD STARTKLASS SPH I SPH II Ippika's Theoakl spår213.7 poäng Uppflyttad Eliasson Bengt och Persson Kenneth
SPH I SPH II Aqua Seer's Hunting Lineakl spår105.5 poäng Ej godkänd Eliasson Bengt och Persson Kenneth

2018-03-25 Halmstad SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök0 poäng Ej godkänd Brorsson Kenneth och Gundrosen Conniy

2018-03-24 Karlshamn SBK
LPI TJH(PTRH) PATRH II SPH III SÖKH II SÖKH III Megadroms Cobrahkl sök465.5 poäng Godkänd Fagerstedt Tomas och Brorsson Anders
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägakl spår215.5 poäng Uppflyttad Karlsson Thomas och Hällgren Nils

2018-03-17 Åhus SBK
LPI TJH(PTRH) PATRH II SPH III SÖKH II SÖKH III Megadroms Cobraekl spår464.2 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Jönsson Arne
LPI SPH II SPH III SÖKH I Doubleuse Golden Riverekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Jönsson Arne


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021