Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2019

Resultat i namnordning


2019-12-01 Varberg SBK
SE LCH Aqua Seer's Live to Winakl spår227 poäng Uppflyttad Gustafsson Inger och Svensson Wilson Anni
Stjärnglimtens Zätaakl spår174.2 poäng Godkänd Gustafsson Inger och Svensson Wilson Anni

2019-11-24 Norrköping SBK
SPH I Aqua Seer's Once in A Lifetimeakl rph0 poäng Ej godkänd Hultberg Jörgen och Axelsson Mats

2019-11-17 Åhus SBK
SPH I Huntingfudges Exilkl spår519.2 poäng Uppflyttad Wallin Birgitta och Nilsson Bo
SPH I Megadroms Dark Dayslkl spår473 poäng Uppflyttad Wallin Birgitta och Nilsson Bo
RLD N SPH I Huntingfudges Fightlkl spår407.5 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Nilsson Bo

2019-11-10 Löddeköpinge SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägekl spår504 poäng Godkänd Magnusson Claes och Svensson Anna-Kersti

2019-11-10 Knislinge SBK
Avjava's Frigg of Lokeakl spår200 poäng Uppflyttad Johnsson Lars och Emgård Anders

2019-11-10 Karlstad SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD N RLD F Seasymphony Hot Shothkl spår469 poäng Godkänd Larsson Kjell och Gillå Urban

2019-11-10 Tierp SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Vindögats Tangohkl rph541 poäng Uppflyttad Ivarsson Tomas och Härlin Marie-Louise

2019-11-03 Tollarp SBK
LPI TJH(PTRH) PATRH II SPH III SÖKH II SÖKH III Megadroms Cobraekl spår372.2 poäng Godkänd Hansson Mikael och Nilsson Bo
SPH II Sandbytösens Gitteekl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Mikael och Nilsson Bo

2019-11-02 Tollarp SBK
SPH I SPH II SÖKH I Memarkens Stiffahkl spår483.5 poäng Godkänd Bonder Mikael och Nielsen Tommy

2019-10-27 Lund SBK
SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Will to Winhkl sök506.5 poäng Uppflyttad Brandin Thomas och Therup Anders

2019-10-27 Falkenberg SBK
SPH I Aqua Seer's Cash Outakl spår238.5 poäng Uppflyttad Andersson Matts Roge och Hedenberg Birgitta

2019-10-27 Karlstad SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl sök418.2 poäng Godkänd Jonsson Gun Birgit och Wåhlin Christina

2019-10-26 Gälltofta SBK
Avjava's Frigg of Lokeakl spår180.7 poäng Godkänd Bonder Mikael och Johnsson Lars

2019-10-26 SBK
LD STARTKLASS Mighty Duck's Bossakl spår237.5 poäng Uppflyttad Samuelsson Sven och Sahlqvist Kent

2019-10-20 Mönsterås SBK
Andvingens Stilfulla Aceakl spår177.5 poäng Uppflyttad Adolfsson Ulrika och Danielsson Lars
Djuparps Golden Jacquesakl spår113.5 poäng Ej godkänd Adolfsson Ulrika och Danielsson Lars

2019-10-20 Gävle SBK
SE VCH SPH I Sandyline's Mc Larenakl spår171.5 poäng Godkänd Karlsson Lisa-Maria och Jönsson Leif

2019-10-20 Jönköping SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeyhkl sök398 poäng Godkänd Ström Mikael och Stenh Per-Ola

2019-10-19 Årjäng SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl spår487.2 poäng Godkänd Gunnarsson Tommy och Isebark Conny

2019-10-13 Veberöd SBK
SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Will to Winhkl sök470.7 poäng Godkänd Hansson Mikael och Emgård Anders
SÖKH I SÖKH II Falkirk's 1st Winnerhkl sök439.5 poäng Godkänd Hansson Mikael och Emgård Anders

2019-10-12 Enköping SBK
TJH PATRH I Indragårdens Ned Gowanlkl bev.431.2 poäng Uppflyttad Johansson Mats och Neteborn Bengt

2019-10-12 Gislaved SBK
SPH I SPH II Mighty Duck's Plutoakl spår226.5 poäng Uppflyttad Vescovi Roberto och Petersson Jonny

2019-10-06 Knivsta SBK
SPH I Aqua Seer's Steel Wheelakl spår230 poäng Uppflyttad Berg Marita och Brahm Elsa
SE VCH SPH I Sandyline's Morganakl spår212.5 poäng Uppflyttad Berg Marita och Brahm Elsa
SE VCH SPH I Sandyline's Mc Larenakl spår0 poäng Ej godkänd Berg Marita och Brahm Elsa

2019-10-06 Västervik SBK
SPH I Ippika's Grand Marnier Rougeakl spår0 poäng Ej godkänd Fogelberg Helene och Johansson Roland

2019-10-06 Skellefteå SBK
SÖKH I Indragårdens Lestolkl sök442.2 poäng Uppflyttad Lindström Carina och Lindström Peter

2019-10-06 Östersund SBK
SE VCH SPH I SPH II RLD N&F&A & SE RALLY CH Blågul's Briskalkl spår349.5 poäng Godkänd Dahl Mari-Helen och Knutar Niklas

2019-10-06 Åhus SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeyhkl sök0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Nielsen Tommy
SÖKH I SÖKH II Falkirk's 1st Winnerhkl sök0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Nielsen Tommy

2019-10-06 Märsta SBK
SPH I SÖKH I Myramarken's Homnibuslkl sök429.7 poäng Uppflyttad Wistedt Anna och Andersson Britt-Mari

2019-10-05 Norrtälje SBK
SE VCH SPH I Sandyline's Morganakl spår0 poäng Ej godkänd Karlén Richard och Öjerstedt Hans

2019-10-05 Farsta SBK
SPH I SPH II Vattenbrynets Sieur Aramishkl spår0 poäng Ej godkänd Piironen Petri och Larsson Anne
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Pridehkl spår0 poäng Ej godkänd Piironen Petri och Larsson Anne

2019-10-05 Mullsjö SBK
SPH I SPH II Mighty Duck's Plutoakl spår0 poäng Ej godkänd Althorn Britta och Fransson Thomas

2019-10-05 Forshaga SBK
Doubleuse Maradonaakl spår137.5 poäng Ej godkänd Hedberg Göran och Jarl Ljungsten Annik

2019-09-29 Umeå SBK
SÖKH I Indragårdens Lestolkl sök396 poäng Godkänd Andersson Peter och Lindström Carina
TJH LPI PATRH I SPH I SPH II Myramarken's Storm Af Dellenhkl spår426.7 poäng Godkänd Ahlqvist Elisabet och Sejnell Karin

2019-09-29 Tyresö SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Vindögats Tangohkl spår485 poäng Uppflyttad Svensson Anders och Skantz Elizabeth

2019-09-29 Västervik SBK
SPH I Roghöjdens Jax Fraendilkl spår465 poäng Uppflyttad Flender Johansson Ul och Johansson Roland

2019-09-29 Hörby SBK
RLD N Gyllene Mix Grizzly Godisakl sök172.7 poäng Godkänd Johansson Anders och Hjorth Ingegerd

2019-09-29 Alunda SBK
SPH I Aqua Seer's Steel Wheelakl spår0 poäng Ej godkänd Spangenberg Elin och Hagberg Gustavsson M

2019-09-29 Sveg SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS SPH I Doubleuse Aramisakl spår235.5 poäng Uppflyttad Andersson John-Åke och Wikström Jens

2019-09-28 Kil SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl sök0 poäng Ej godkänd Isebark Conny och Lundström Lars

2019-09-28 Kristianstad SBK
SÖKH I SÖKH II Falkirk's 1st Winnerhkl sök0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Svensson Anna-Kersti
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobellekl sök515.7 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Svensson Anna-Kersti

2019-09-22 Haninge SBK
SPH I SPH II Vattenbrynets Sieur Aramishkl spår462.7 poäng Godkänd Lundin Robert och Borgström Roger

2019-09-22 Norrköping SBK
SPH I Eldflammans Tage Danielssonlkl spår490.7 poäng Uppflyttad Johansson-Weber E och Fogelberg Helene

2019-09-22 Borås SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeyhkl spår468.2 poäng Godkänd Alaby Kjell-Arne och Reikerås Kjell

2019-09-22 Sävsjöström SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Niraekl spår0 poäng Ej godkänd Truedsson Christian och Nyström Thomas

2019-09-22 Kungälv SBK
SPH I SPH II SÖKH I Rantafejs Xiomara Av Tamohkl sök0 poäng Ej godkänd Lövenius Rune och Sandberg Kenth

2019-09-21 Ösmo SBK
SPH I Eldflammans Tage Danielssonlkl spår0 poäng Ej godkänd Carlson Robert och Syrén Bengt

2019-09-15 Hässleholm SBK
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobellekl sök551 poäng Godkänd Brandin Thomas och Ljung Lars-Åke

2019-09-15 Halmstad SBK
SPH I SPH II Aqua Seer's Once in Lovelkl spår537.2 poäng Uppflyttad Hedenberg Birgitta och Svensson Wilson Anni
RLD N SPH I Huntingfudges Fightlkl spår0 poäng Ej godkänd Hedenberg Birgitta och Svensson Wilson Anni

2019-09-15 Gustavsberg SBK
RLD A SE RALLYCH Nessiesnovalkl spår0 poäng Ej godkänd Moberg Ragnar och Stare Gunilla
SPH I SPH II Vattenbrynets Sieur Aramishkl spår0 poäng Ej godkänd Moberg Ragnar och Stare Gunilla

2019-09-15 Skurup SBK
SPH I SPH II Huntingfudges Eccolkl spår480.7 poäng Uppflyttad Wallin Birgitta och Frid Crispin

2019-09-15 Karlskrona SBK
Roghöjdens Jordan Fraendiakl spår0 poäng Ej godkänd Fagerstedt Tomas och Lindfalk Ingrid

2019-09-15 Kungsbacka SBK
SPH I SÖKH I Guldkullens Clyde Crossfordlkl sök458.2 poäng Uppflyttad Lengfelt Ulf och Lengfelt Yvonne

2019-09-14 Enköping SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Pridehkl spår513.2 poäng Uppflyttad Hawée Göran och Nyman Kjell

2019-09-14 Sunne SBK
Doubleuse Maradonaakl spår138 poäng Ej godkänd Bornstedt Marika och Weinholt Nina

2019-09-14 Gällivare SBK
Memarkens Bonuzakl sök0 poäng Ej godkänd Lundgren David och Sundberg Peter

2019-09-14 Karlskrona SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägekl spår495.5 poäng Godkänd Hällgren Nils och Fagerstedt Tomas

2019-09-14 Stenkullen SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS SPH I SPH II Ippika's Theohkl spår519 poäng Uppflyttad Ohlsson Patrik och Persson Kenneth

2019-09-08 Matfors SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS SPH I Doubleuse Aramisakl spår157 poäng Ej godkänd Knutar Niklas och Dahl Mari-Helen

2019-09-08 Genevad SBK
SPH I SPH II Aqua Seer's Once in Lovelkl spår0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Eriksson Mathiesen K
SPH I SPH II Aqua Seer's Hunting Linehkl spår455.2 poäng Godkänd Hallin Annica och Johansson Morgan

2019-09-08 Eskilstuna SBK
SPH I SPH II Vassruggens Galsi Öskmeyekl spår0 poäng Ej godkänd Brink Yvonne och Strömbäck Göran

2019-09-08 Mönsterås SBK
Andvingens Stilfulla Aceakl spår157.7 poäng Godkänd Hellman Lars och Adolfsson Ulrika

2019-09-08 Ängelholm SBK
Stjärnglimtens Yatzyakl spår207.7 poäng Uppflyttad Ljung Lars-Åke och Hansson Mikael
Up Swing Million Likesakl spår202.5 poäng Uppflyttad Ljung Lars-Åke och Hansson Mikael

2019-09-07 Mölndal SBK
SPH I SÖKH I Guldkullens Clyde Crossfordlkl sök462.5 poäng Uppflyttad Eliasson Bengt och Svensson Wilson Anni

2019-09-07 Mjölby SBK
SPH I Hope-Of-Kalixakl spår226 poäng Uppflyttad Berggren Eva och Rönnlund Susanne

2019-09-07 Svenljunga SBK
SPH I SPH II Aqua Seer's Hunting Linehkl spår0 poäng Ej godkänd Toftby Urban och Viktorsson Barbro

2019-09-07 Kil SBK
Doubleuse Maradonaakl spår180 poäng Godkänd Olsson Inga-Lena och Gillå Urban

2019-09-07 Ronneby SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägekl spår519 poäng Godkänd Sjösten Inki och Karlström Alf
SPH II Sandbytösens Gitteekl spår0 poäng Ej godkänd Sjösten Inki och Karlström Alf

2019-09-07 Sollefteå SBK
SPH II Vassruggens Björn Kjelkehkl sök0 poäng Ej godkänd Knutar Niklas och Häggström Åsa

2019-09-01 Varberg SBK
SPH I SPH II SÖKH I Rantafejs Xiomara Av Tamohkl sök0 poäng Ej godkänd Blom Helen och Karlsson Magnus

2019-08-31 Säffle SBK
TJH(PTRH) PATRH II Indragårdens Isidorhkl bev.451.7 poäng Godkänd Hübinette Christin och Lundström Lars

2019-08-23 SBK
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winekl sök393.5 poäng Godkänd Hansson Ola och Wiklund Magnus

2019-08-17 Örnsköldsvik SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS SPH I Doubleuse Aramisakl spår0 poäng Ej godkänd Liukkonen Ulle och Eriksson Torbjörn

2019-08-17 Grödinge SBK
SE VCH SPH I SPH II RLD N&F&A & SE RALLY CH Blågul's Briskalkl spår0 poäng Ej godkänd Nordin Jörgen och Glamsare Hans

2019-08-11 Järvsö SBK
LD STARTKLASS SPH I Myramarken's Kvast Hildalkl spår539.7 poäng Uppflyttad Larsson Anita och Norrman Roland

2019-08-11 Skillingaryd SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägekl spår487.5 poäng Godkänd Svensson Kjell och Wandel Gunnar

2019-08-11 Knislinge SBK
LPI SPH I SPH II SPH III Gleen Mhor's Askarlkl sök0 poäng Ej godkänd Nielsen Tommy och Ljung Lars-Åke
SÖKH I SÖKH II Falkirk's 1st Winnerhkl sök376.5 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Ljung Lars-Åke

2019-08-11 Torsby SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl sök468.2 poäng Godkänd Melander Jansson Eva och Axelsson Dolores

2019-08-10 Kil SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD N RLD F Seasymphony Hot Shothkl spår0 poäng Ej godkänd Olsson Inga-Lena och Fredriksson Rickard

2019-08-10 Knislinge SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonekl sök0 poäng Ej godkänd Emgård Anders och Magnusson Claes

2019-08-04 Mjölby SBK
Tillowin Snufkinlkl spår0 poäng Ej godkänd Hagvall Bertil och Svensson Siewert

2019-08-04 Tranås SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Niraekl spår491.2 poäng Godkänd Herdy Franz och Gustavsson Krafft Ka

2019-08-03 Piteå SBK
SÖKH I Indragårdens Lestoakl sök206.5 poäng Uppflyttad Andersson Eva-Stina och Fredriksson Mia

2019-07-27 Luleå SBK
SPH I SPH II Soltrollets Power Dynamittlkl spår528.5 poäng Uppflyttad Fredriksson Mia och Sundberg Peter

2019-07-07 Helsingborg SBK
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobellekl sök554 poäng Cert Brandin Thomas och Therup Anders
SÖKH III Vassruggens Beyla Istadaekl sök0 poäng Ej godkänd Brandin Thomas och Therup Anders

2019-07-06 Heby SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl spår599 poäng Cert Svensson Sven Erik och Härlin Marie-Louise

2019-06-30 Kumla SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår525 poäng Godkänd Lindgren Ann-Sofie och Gustavsson Bengt

2019-06-28 Vännäs SBK
SÖKH I Indragårdens Lestoakl sök173.2 poäng Godkänd Plym Forsell Lena och Wacek Christine

2019-06-23 Mora SBK
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl sök0 poäng Ej godkänd Gudmunds Laila och Fors Gunnar

2019-06-15 Herrljunga SBK
SPH I SPH II Aqua Seer's Hunting Linehkl spår411 poäng Godkänd Merenius Johnny och Alaby Kjell-Arne

2019-06-09 Söderhamn SBK
SPH I SÖKH I Myramarken's Homnibuslkl spår471.5 poäng Uppflyttad Järsand Kjell och Karlsson Lisa-Maria

2019-06-09 Tierp SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl spår516.5 poäng Godkänd Ivarsson Tomas och Eriksson Monica
SPH II SPH III Stjärnglimtens Unzoekl spår453.5 poäng Godkänd Ivarsson Tomas och Eriksson Monica

2019-06-08 Nässjö SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Niraekl spår510.5 poäng Godkänd Hellman Lars och Svensson Patrik

2019-06-08 Sundsvall SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Attigårdens Golden Really Coollkl spår529.2 poäng Uppflyttad Gabrielsson Per och Forslund Eva

2019-06-08 Romelanda SBK
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winekl sök590 poäng Cert Sandberg Kenth och Hansson Ronny

2019-06-08 Skutskär SBK
SPH II SPH III Stjärnglimtens Unzoekl spår0 poäng Ej godkänd Axenvik Catarina och Bagge Åsa

2019-06-02 Karlskrona SBK
LPI SPH II SPH III SÖKH I Doubleuse Golden Riverekl spår502.5 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Fagerstedt Tomas
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägekl spår483 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Fagerstedt Tomas

2019-06-02 Knivsta SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Vindögats Tangohkl rph0 poäng Ej godkänd Arthursson Dennis och Berg Marita

2019-06-01 Ljusdal SBK
RLD N RLD F SPH I SPH II Aqua Seer's First Bornlkl spår527 poäng Uppflyttad Strandberg Siv och Dahlberg Christer

2019-06-01 Knivsta SBK
SPH II SPH III Stjärnglimtens Unzoekl spår536 poäng Godkänd Arthursson Dennis och Berg Marita

2019-06-01 Karlskrona SBK
Eldflammans Kajsa Kavatlkl sök0 poäng Ej godkänd Lindfalk Ingrid och Edner Helene

2019-06-01 Stenkullen SBK
SPH I SPH II SÖKH I Rantafejs Xiomara Av Tamohkl sök0 poäng Ej godkänd Ek Björn och Petersson Lennart

2019-05-30 Karlskrona SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägekl spår395.7 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Korhonen Ari
LPI SPH II SPH III SÖKH I Doubleuse Golden Riverekl spår0 poäng Ej godkänd Wallin Birgitta och Korhonen Ari

2019-05-27 Lindesberg SBK
RLD N SE RALLYCH SPH I Lessieanne's Ice Princesslkl spår365.5 poäng Godkänd Vretlund Christer och Almquist Sture

2019-05-26 Ockelbo SBK
LPI LPII SE LCH SPH II SPH III Höghedens Xymerhkl spår552.2 poäng Uppflyttad Törnquist Kenneth och Lindgren Laila

2019-05-26 Kristianstad SBK
SPH I Megadroms Dark Daysakl spår218 poäng Uppflyttad Nielsen Tommy och Svensson Anna-Kersti

2019-05-26 Nässjö SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägekl spår551.7 poäng Certpoäng Lindberg Dennis och Petersson Jonny

2019-05-25 Oskarström SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök516.5 poäng Uppflyttad Eriksson Mathiesen K och Svensson Wilson Ann

2019-05-25 Piteå SBK
SÖKH I Indragårdens Lestoakl sök158.5 poäng Godkänd Åhlén Kenth och Hedlund Josefin

2019-05-19 Skutskär SBK
SE VCH SPH I SPH II RLD N&F&A & SE RALLY CH Blågul's Briskalkl spår398.5 poäng Godkänd Axenvik Mats och Thornberg Anita

2019-05-19 Södertälje SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Pridehkl spår0 poäng Ej godkänd Borgström Roger och Glamsare Hans

2019-05-18 Linköping SBK
SPH I SPH II Avjava's Sid of Isidorlkl spår491.2 poäng Uppflyttad Ek Lena och Flender Johansson Ul

2019-05-18 Eskilstuna SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Pridehkl spår0 poäng Ej godkänd Strömbäck Göran och Syrén Bengt

2019-05-18 Mullsjö SBK
SPH I Livsglädjens Bussiga Kajsalkl spår432.5 poäng Uppflyttad Althorn Britta och Dahlgren Per

2019-05-18 Östhammar SBK
Eldflammans Fredrika Bremerakl spår234 poäng Uppflyttad Ek Lennart och Karlén Richard

2019-05-12 Västerås SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Pridehkl spår468.5 poäng Godkänd Adesand Christer och Jacobsson Sten

2019-05-12 Rättvik SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH SPH I Blågul's Moonlight Magiclkl sök0 poäng Ej godkänd Hellberg Roland och Gunnarsson Sonny

2019-05-11 Uppsala SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl spår585.7 poäng Cert Härlin Marie-Louise och Gustavsson Ann-Marie

2019-05-11 Oskarshamn SBK
SPH I SPH II SÖKH I Memarkens Stiffalkl spår548.7 poäng Uppflyttad Sabelström Kajsa och Johansson Roland

2019-05-11 Bjuv SBK
Söbjerggaard's Tom Jonesakl spår170.5 poäng Godkänd Bonder Mikael och Wallin Birgitta

2019-05-11 Sölvesborg SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök0 poäng Ej godkänd Brorsson Anders och Bark Ingemar
LPI TJH(PTRH) PATRH II SPH III SÖKH II SÖKH III Megadroms Cobraekl sök459.7 poäng Godkänd Hällgren Nils och Karlsson Thomas
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobellekl sök0 poäng Ej godkänd Hällgren Nils och Karlsson Thomas

2019-05-05 Genevad SBK
SPH I Aqua Seer's Once in A Lifetimeakl spår204.7 poäng Uppflyttad Eriksson Mathiesen K och Johansson Morgan

2019-05-05 Bålsta SBK
Eldflammans Fredrika Bremerakl spår0 poäng Ej godkänd Nordin Mats och Hagberg Gustavsson M

2019-05-05 Sävsjö SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägekl spår470 poäng Godkänd Petersson Jonny och Gustavsson Krafft Ka

2019-05-04 Herrljunga SBK
SPH I SPH II SPH III Vassruggens Grip Greidiekl spår0 poäng Ej godkänd Merenius Johnny och Köster Jörgen

2019-05-04 Säffle SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD N RLD F Seasymphony Hot Shotlkl spår472.2 poäng Uppflyttad Nordström Sven-Inge och Larsson Inge
SPH II SÖKH II Vassruggens Båga Flettirhkl spår0 poäng Ej godkänd Nordström Sven-Inge och Larsson Inge

2019-05-01 Borås SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår558 poäng Certpoäng Claesson Marianne och Östh Sven

2019-05-01 Tidaholm SBK
RLD N LD STARTKLASS SPH I SPH II Doubleuse Princess Leialkl spår554.5 poäng Uppflyttad Lindh Pär och Althorn Britta

2019-04-28 Falkenberg SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Carina och Alsvik Tore
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winekl sök600 poäng Cert Karlsson Carina och Alsvik Tore

2019-04-28 Västervik SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Niraekl spår588 poäng Cert Axelsson Mats och Johansson Roland

2019-04-28 Kristinehamn SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår508 poäng Godkänd Axelsson Stefan och Axelsson Dolores

2019-04-28 Knivsta SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Vindögats Tangolkl spår554.7 poäng Uppflyttad Spangenberg Elin och Berg Marita

2019-04-27 Heby SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Vindögats Tangolkl rph527.7 poäng Uppflyttad Härlin Marie-Louise och Eriksson Monica

2019-04-27 Eskilstuna SBK
Eldflammans Champagne Charlieakl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Kjell och Lundqvist Kim

2019-04-27 Arvika SBK
Wiggwill's Filip Dawnakl spår150.5 poäng Godkänd Hedberg Göran och Sanfridsson Lennarth

2019-04-27 Stenkullen SBK
SPH I SPH II SPH III Vassruggens Grip Greidiekl spår609 poäng Cert Persson Kenneth och Eliasson Bengt

2019-04-21 Kristianstad SBK
LPI SPH I SPH II SPH III Gleen Mhor's Askarekl spår0 poäng Ej godkänd Magnusson Claes och Jönsson Arne

2019-04-21 Kungälv SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår591 poäng Cert Ek Björn och Petersson Lennart

2019-04-20 Fagersta SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Pridehkl spår450.7 poäng Godkänd Elfström Ingemar och Latvala Martti

2019-04-20 Oskarshamn SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Niraekl spår463.5 poäng Godkänd Gustafsson Mikael och Adolfsson Ulrika

2019-04-20 Kristianstad SBK
SÖKH I SÖKH II Falkirk's 1st Winnerlkl sök500.5 poäng Uppflyttad Nielsen Tommy och Therup Anders
LPI TJH(PTRH) PATRH II SPH III SÖKH II SÖKH III Megadroms Cobraekl sök402.2 poäng Godkänd Prahl Leif och Hansson Mikael

2019-04-20 Kungälv SBK
SPH I SPH II SÖKH I Rantafejs Xiomara Av Tamolkl sök568.7 poäng Uppflyttad Lövenius Rune och Eliasson Bengt

2019-04-14 Halmstad SBK
RLD N SPH I Huntingfudges Fightakl spår215 poäng Uppflyttad Dahlberg Bo och Eriksson Mathiesen K
SPH I Aqua Seer's Once in A Lifetimeakl spår170 poäng Godkänd Dahlberg Bo och Eriksson Mathiesen K
Söbjerggaard's Tom Jonesakl spår123.5 poäng Ej godkänd Dahlberg Bo och Eriksson Mathiesen K

2019-04-14 Lidköping SBK
SPH I SPH II Alsterbygdens Tösa of Skojhkl spår0 poäng Ej godkänd Holm Jan och Wennerberg Anders

2019-04-14 Karlskrona SBK
LD STARTKLASS Doubleuse Baldrakl spår186.5 poäng Uppflyttad Lundin Carina och Lindfalk Ingrid

2019-04-14 Skövde SBK
SPH I SPH II SPH III Vassruggens Grip Greidiekl spår566.5 poäng Certpoäng Abrahamsson Christin och Laurén Maria

2019-04-13 Mjölby SBK
LPI Pikachuakl spår136 poäng Ej godkänd Berggren Eva och Svensson Siewert

2019-04-13 Skövde SBK
SE SPCH SE LCH SPH III Vassruggens Arn Ulfheidnaekl spår603 poäng Cert Hellberg Per-Arne och Fransson Thomas

2019-04-07 Ystad SBK
SÖKH I SÖKH II Falkirk's 1st Winnerlkl sök0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Magnusson Claes

2019-04-07 Västervik SBK
SPH I Roghöjdens Jax Fraendiakl spår223 poäng Uppflyttad Berglund Nils och Jansson Bo

2019-04-07 Hörby SBK
SPH I Endicott Angel of My Dreamlkl spår455.2 poäng Uppflyttad Nielsen Tommy och Therup Anders

2019-04-07 Svenljunga SBK
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winekl sök0 poäng Ej godkänd Toftby Urban och Gustafsson Christer

2019-04-06 Finspång SBK
SPH I Eldflammans Tage Danielssonakl spår236 poäng Uppflyttad Hagvall Bertil och Rönnlund Susanne

2019-04-06 Kungsbacka SBK
SPH I SPH II SPH III Vassruggens Grip Greidiekl spår540 poäng Certpoäng Lengfelt Ulf och Ohlsson Patrik

2019-04-06 Limhamn SBK
SPH I Endicott Angel of My Dreamlkl spår0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Björkqvist Cronje

2019-04-06 Ronneby SBK
LD STARTKLASS Doubleuse Baldrakl spår0 poäng Ej godkänd Sjösten Inki och Karlsson Thomas

2019-04-06 Göta SBK
SPH I Stjärnglimtens Zockerakl spår195.5 poäng Uppflyttad Abrahamsson Louise och Wasteson Gunnel

2019-04-06 Vadstena SBK
SPH III SÖKH II SÖKH III Arwen's Niraekl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Berth och Johansson Tomas

2019-03-31 Linköping SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 SPH I Vild Gnistrans Lyraakl spår219 poäng Uppflyttad Fogelberg Helene och Rönnlund Susanne

2019-03-31 Limhamn SBK
SÖKH I SÖKH II Myramarken's Tromb Af Dellenhkl sök519.7 poäng Uppflyttad Magnusson Claes och Brandin Thomas
SE LCH RLD N RLD F SÖKH II SÖKH III Stjärnglimtens Tildeekl sök0 poäng Ej godkänd Emgård Anders och Nielsen Tommy

2019-03-30 Varberg SBK
SPH I SPH II Aqua Seer's Once in Loveakl spår233.7 poäng Uppflyttad Gustafsson Inger och Johansson Mats

2019-03-24 Halmstad SBK
SÖKH II Sandbytösens Gibzonhkl sök268.7 poäng Ej godkänd Gundrosen Conniy och Brorsson Kenneth
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winekl sök518.5 poäng Godkänd Johansson Morgan och Karlsson Magnus

2019-03-24 Tollarp SBK
LPI TJH(PTRH) PATRH II SPH III SÖKH II SÖKH III Megadroms Cobrahkl bev.543.7 poäng Uppflyttad Therup Anders och Persson Sven-Börje

2019-03-17 Åhus SBK
LPI SPH I SPH II SPH III Gleen Mhor's Askarekl spår477.5 poäng Godkänd Ljung Lars-Åke och Jönsson Arne
LPI TJH(PTRH) PATRH II SPH III SÖKH II SÖKH III Megadroms Cobraekl spår0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Jönsson Arne

2019-03-16 Karlskrona SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vinterväghkl spår487.7 poäng Uppflyttad Lundin Carina och Johnsson Marianne

2019-03-10 Svedala SBK
SÖKH I SÖKH II Falkirk's 1st Winnerlkl sök340.5 poäng Ej godkänd Johansson Anders och Nielsen Tommy


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021