2016-08-01 | GR_PRAI hereditärt fri |
2017-06-13 | HD grad A |
2017-06-13 | ED ua (0) |
2017-08-15 | Öga UA |
2018-03-02 | GR_PRAI DNA-testad fri (A) |
2018-03-02 | GR_PRAII DNA-testad anlagsbärare (B) |
2019-08-01 | Corneadystrofi |
2021-03-05 | Öga UA |
2018-03-04 | VG ukl - SSRK Moheda, Anderson Monica |
2019-05-01 | 157.5 poäng Godkänd startklass - SBK Olofström, Schwandner Jutta |
2019-06-05 | 163.5 poäng Uppflyttad startklass - SBK Olofström, Lindfalk Ingrid |
2019-07-03 | 145.5 poäng Godkänd startklass - SBK Åhus, Wallin Birgitta |
2019-07-28 | 101.5 poäng Ej godkänd startklass - SBK Tingsryd, Petersson Jonny |
2019-08-02 | 132.5 poäng Godkänd startklass - SBK Karlskrona, Åkesson Anne-Marie |
2019-09-14 | 135.5 poäng Godkänd startklass - SBK Olofström, Korhonen Ari |
2019-10-12 | 157 poäng Godkänd startklass - SBK Ronneby, Åkesson Anne-Marie |
2019-11-03 | 158.5 poäng Godkänd startklass - SHU Sölvesborg, Schwandner Jutta |
2019-11-03 | 166.5 poäng Uppflyttad startklass - SHU Sölvesborg, Schwandner Jutta |
2020-02-01 | 158.5 poäng Godkänd startklass - SBK Karlshamn, Lindfalk Ingrid |
2020-02-01 | 141.5 poäng Godkänd startklass - SBK Karlshamn, Lindfalk Kenneth |
2017-02-25 | Nybörjarklass 57 poäng - SBK Älmhult, Ortscheid Günter |
2017-04-22 | Nybörjarklass 96 poäng - SBK Sölvesborg, Hansson Eva |
2017-05-06 | Nybörjarklass 100 poäng - SBK Osby, Hansson Eva |
2017-05-06 | Nybörjarklass 88 poäng - SBK Osby, Persson Ann |
2017-05-25 | Fortsättningsklass 73 poäng - SBK Karlshamn, Persson Gunnel |
2017-06-18 | Fortsättningsklass 74 poäng - SBC, Sigsgaard Jytte |
2017-07-02 | Fortsättningsklass 96 poäng - SBK Osby, Hansson Gitte |
2017-07-29 | Fortsättningsklass 93 poäng - SBK Torsås, Eberhard Martina |
2017-07-29 | Fortsättningsklass 86 poäng - SBK Torsås, Sandström Peter |
2017-10-14 | Avancerad klass 64 poäng - SBK Älmhult, Persson Ann |
2017-11-04 | Avancerad klass 65 poäng - SBK Olofström, Langefors Barbro |
2018-01-20 | Avancerad klass 87 poäng - SBK Sölvesborg, Ertzinger Filip |
2018-02-10 | Avancerad klass 87 poäng - SBK Karlshamn, Ertzinger Filip |
2018-04-14 | Avancerad klass 74 poäng - SBK Älmhult, Ertzinger Sofie |
2018-04-14 | Avancerad klass 82 poäng - SBK Älmhult, Ertzinger Filip |
2018-04-21 | Mästarklass 86 poäng - SBK Sölvesborg, Borgenlöv Leif |
2018-05-05 | Mästarklass 75 poäng - SBK Osby, Persson Ann |
2018-05-05 | Mästarklass 78 poäng - SBK Osby, Ortscheid Günter |
2018-05-10 | Mästarklass 0 poäng - SBK Karlshamn, Palm Beatrice |
2018-12-02 | Mästarklass 60 poäng - SBK Karlshamn, Borgenlöv Leif |
2019-04-19 | Mästarklass 82 poäng - SBK Ljungbyhed, Ertzinger Filip |
2019-05-05 | Mästarklass 88 poäng - SBK Ronneby, Skogström Mia |
2019-05-05 | Mästarklass 96 poäng - SBK Ronneby, Andersson Jan-Olof |
2019-06-01 | Mästarklass 81 poäng - SBK Karlshamn, Hag Carola |
2019-06-06 | Mästarklass 60 poäng - SBK Hässleholm, Ortscheid Günter |
2019-06-06 | Mästarklass 89 poäng - SBK Hässleholm, Ertzinger Sofie |
2019-06-30 | Mästarklass 99 poäng - SBK Simrishamn, Ertzinger Filip |
2019-08-25 | Mästarklass 0 poäng - SBK Osby, Ortscheid Günter |
2019-08-25 | Mästarklass 67 poäng - SBK Osby, Sigsgaard Jytte |
2019-09-21 | Mästarklass 74 poäng - SBK Sölvesborg, Ortscheid Günter |
2019-09-21 | Mästarklass 71 poäng - SBK Sölvesborg, Ljungberg Carina |
2019-10-05 | Mästarklass 94 poäng - SBK Olofström, Borgenlöv Leif |
2017-04-02 | Genomförd FBR Skott - SSRK Klostersågen, Joonas Agneta |
2017-10-07 | BPH Genomförd - Skk Blekinge, Marmolin Bertil |
Födda: 2018-07-16, efter: SE U(U)CH Terra Di Siena Bono Beach , golden | HD B | ED ua | Öga ua | A | BPH FBR | u:R-CACIB | avk: 61 | ||||
Rusagårdens Kalle-Kula | SE42588/2018 | hane | golden | HD A | ED ua | H | |||||
Rusagårdens Knasiga-Knut | SE42589/2018 | hane | golden | HD A | ED ua | H | |||||
Rusagårdens Konrad-Kanon | SE42590/2018 | hane | golden | HD A | ED ua | H | |||||
Rusagårdens Koola-Kingen | SE42591/2018 | hane | golden | HD A | ED ua | H | |||||
Rusagårdens Kung-Kaspar | SE42592/2018 | hane | golden | HD A | ED ua | H | |||||
Rusagårdens Knutte-Knall | SE42593/2018 | hane | golden | H | |||||||
Rusagårdens Kluriga-Klimpen | SE42594/2018 | hane | golden | H | |||||||
Rusagårdens Kajsa-Kavat | SE42595/2018 | tik | golden | HD B | ED ua | Öga ua | H | ||||
Rusagårdens Klara-Karamell | SE42596/2018 | tik | golden | H | |||||||
Rusagårdens Kuliga-Kickan | SE42597/2018 | tik | golden | H |
Födda: 2020-07-06, efter: SE VCH LT CH SE U(U)CH RO CH Bältgårdens Idol , golden | HD B | ED ua | Öga ua | A | FBR | u:CACIB | avk: 51 | ||||
Rusagårdens Princess Daisy | SE43086/2020 | tik | golden | HD A | ED ua | H | |||||
Rusagårdens Princess Diana | SE43087/2020 | tik | golden | HD A | ED ua | H | |||||
Rusagårdens Prince Charming | SE43088/2020 | hane | golden | HD A | ED ua | H | MH | ||||
Rusagårdens Prince Ottonell | SE43089/2020 | hane | golden | HD B | ED ua | H | |||||
Rusagårdens Prince Philipus | SE43090/2020 | hane | golden | HD A | ED 2 | H | |||||
Rusagårdens Prince Sigismund | SE43091/2020 | hane | golden | HD A | ED ua | H | |||||
Rusagårdens Prince Jean-Baptiste | SE43092/2020 | hane | golden | HD C | ED ua | H |