Utställning SSRK Värnamo 1983-02-19
Hagelin Ing-Marie
SE LCH LP Alexandra
T
1 ökl
Bamse
H
2 ökl
Bellinda
T
2 ökl
Berghyddans Bonnye
T
2 ökl
Blågul's Nesslan
T
1 ökl
Blåguls's Timjan
T
1 ökl
Blåguls's Uncas
H
1 ökl
Blåguls's Xodus
H
2 ukl
Bokstavens Alouette
T
2 ökl
Brusafors Bellamie
T
1 ökl
Brusafors Cindy
T
1 ökl
Casper
H
1 ökl
Cherie
T
2 ökl
Clarissa
T
2 ökl
Csaltosz Baron-Bandit
H
1 ukl
Dabess Orlando
H
1 ukl 2 ukk Hp
NORD V-82 Dainty's Taste of Honey
T
1 ökl 1 skl Cert Hp Ck
Dalsäters Bijarne
H
1 ukl 4 ukk
Dasty Memoriesof-You
T
1 ökl
Djurtorps It Must Be Magic
T
1 ukl 1 ukk Hp 2 skl Hp Ck 2 btkl
Djurtorps It's A Miracle
T
1 ukl
Dream Max Brilliant-Girl
T
1 ökl 1 bpkl 2 jpkl Hp
Dream Max Come-To-Me
T
1 ökl
Essie
T
1 vetkl 1 vetkk Hp
Fieldstar Filippa
T
1 ukl
Flipper
H
1 ökl
LP Fritiof
H
1 ökl Hp Ck
Gastrit-Sandy
T
1 ukl
NORD UCH INT UCH Glader
H
1 ökl Hp Ck BIM
Goldstring Barbara
T
2 ukl
Goldstring Daphne
T
2 ökl
Goldstring Estelle
T
1 ukl 4 ukk
Greensticks Estee-Lauder
T
1 ukl 3 ukk Hp
SE LCH LP Greensticks Jacques-Bogart
H
1 ukl
Greensticks Kid-Curry
H
2 ukl
Greensticks Leo-Tolstoj
H
2 ökl
Greensticks Sundance-Kid
H
1 ukl 3 ukk
Greensticks Therese-Raquin
T
1 ökl 3 skl Hp Ck
LP Guldklimpens Basker Ville
H
1 ökl
Gullbackens Fanny
T
2 ukl
Gyrima Moongleam
H
1 vetkl 1 vetkk Hp Ck 2 bhkl
John-Blunds Sun Shine Girl
T
2 ökl
John-Blunds Zu-Cilla
T
1 ökl
John-Blunds Ögonsten
H
1 ukl
John-Blunds Önskedröm
H
2 ukl
Kaveri
H
2 ökl
Knegarens Mortimer
H
1 ukl 1 ukk Hp
Kornsäter's Lampo
H
3 ukl
Libitum's Jasper
H
2 ökl
Libitum's Leofric
H
1 vetkl 2 vetkk Ck 3 jpkl Hp
SE LCH LP Minett
T
2 ökl
Nenniqus Gamaliel
H
2 ukl
Nordenhovs Night Gown
T
1 ukl
LP O'malley's Mias-Choice
H
2 ökl
Ofelia
T
2 ökl
Orkides Carmen
T
2 ukl
Orkides Maritza
T
2 ökl
Pallywoods Midsummer Magic
H
1 ökl 4 skl
Pallywoods Primrose
T
1 ukl 2 ukk Hp Hp Ck
Pallywoods Prince Moontrick
H
1 ökl
Pallywoods Young Ruby
T
1 ökl 3 jpkl
Pengelli Illustrious
H
1 ökl
Rayleas Cornelius
H
1 ukl
SE UCH FI UCH SE JCH Respons Delika-Ten
T
1 ökl 4 skl Hp Ck 1 jpkl Hp 4 btkl
SE JCH Roghöjdens Carmen
T
2 ökl 4 jpkl
Satisfaction's Salome
T
2 ukl
Secret
H
1 ökl 3 skl 4 jpkl
LP Snobben-Junior
H
1 ökl
Solkustens Drii
T
1 ökl
NORD UCH INT UCH Spervikbukten's Dream
H
1 ökl 1 skl Cert Hp Ck
Styal Storm Rocket
H
1 ökl 2 skl Hp Ck
Ullsjöns Tara
T
1 ökl
Vallåsens Aika
T
2 ukl
Watergolds Arim
H
1 ökl
Woodgrove Erana-Eos
T
1 ökl
Woodgrove Hep-Helix
H
1 ökl
Woodgrove Herberth-Hawk
H
2 ökl
Zamona
T
2 ökl
Zarro
H
1 ökl
Åsebygardens Osborn O'course
H
1 ukl
Klass
Hanar
Tikar
Totalt
Unghund
14
13
27
Öppen
22
28
50
Segrar
4
4
8
Veteran
2
1
3
BPKL
0
1
1
JKL
2
4
6
Totalt
44
51
95
Rasdata.nu
Sidan uppdaterad 2024-01-24 / Page updated 24 Jan 2024:
golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2024-01-18 / Information from the Swedish Kennel Club 18 Jan 2024