Utställning SSRK Ultuna 1998-08-15
Pedersen Erling Kj.
Birdcherrys It's My Love
T
2 ökl
Birdcherrys Springflower
T
3 vetkk
Birdcherrys Visionaire Future
H
4 vetkk Hp Ck
Bältgårdens Fiffiga Nanette
T
3 junkl
Bältgårdens Fredrik Åkare
H
1 junkl 3 junkk
Caxtons Admiral Asslan
H
2 ukl
Caxtons Adore Arabella
T
2 ukl
Caxtons Bryde-Brenda
T
2 ökl
Creamtoffees Appealing Appearance
T
1 ökl
Creamtoffees Ecological Ernest
H
1 ukl 4 ukk
Crusade Notorious B I G
H
1 junkl 4 junkk
Dainty's Carbon Copy
T
1 ökl Hp Ck 3 btkl
Dainty's Cause For Applause
T
1 junkl 1 junkk Hp 3 skl Hp Ck R btkl
Dainty's Gold and Glory
T
1 junkl 3 junkk
Deliza
T
1 ökl
NO UCH Dewmist Deirdre Dee
T
1 vetkk Hp Ck 2 btkl
Dewmist Royal Shade
H
1 ukl 3 ukk
Doubleuse Hob Nobs
H
0 ökl
Dream Max Born Charmer
T
1 ökl 4 skl Hp Ck
NO UCH Dream Max Christmas Adventure
H
1 vetkk Hp Ck 2 bhkl
Dream Max Kiss Me Quick
T
1 ökl 1 skl Cert Hp Ck 1 btkl BIM
Dream Max Mercedes
T
1 junkl 2 junkk Hp
Fantango Fairway
H
2 ökl
Flaneuren's Bara Jag
H
1 ökl
Friendship Scandinavian Cocktail
T
1 ökl
Golden Eye's Champs ElyseÚs
T
1 junkl 4 junkk
Goldenlines Topical Surprise
T
1 junkl R junkk
Goldenlines Victory Joy
T
2 ukl
LPI Goldenlines Victory Mood
H
2 ukl
SE U(U)CH Graceline's Hellre Jagad Av Vargar
H
3 vetkk Hp Ck
SE U(U)CH Graceline's Under Resans Gång
H
1 ukl 2 ukk
Honey Queen's Eliza
T
2 vetkk
Made My Way Keep in Touch
T
1 ökl
SE UCH Made My Way Night and Day
H
1 ökl 3 skl 3 bkl
Made My Way Occasion to Smile
T
1 ukl 2 ukk
LPI LPII Made My Way Oriental Touch
T
1 ukl 3 ukk
Made My Way Power of Love
H
2 junkl
SE V-97 SE U(U)CH NO UCH Marjamez Masterpiece
H
1 ukl 1 ukk Hp 1 skl Cert Hp Ck 1 bhkl BIR
Meligolds Light Miracle
T
1 ökl R skl Hp Ck
Merrybrook's Bird of Love
T
2 junkl
Merrybrook's Bird of Music
T
1 junkl
SE VCH SE LCH Munkvretens Daisy
T
2 ökl
SE U(U)CH Okej's Explosive Symphony
H
2 vetkk Hp Ck 3 bhkl
Okej's Lively Waterman
H
1 junkl 1 junkk
Reedbank Midsummer Night Dream
T
0 ökl
Reedbank Robin
T
2 ökl
SE UCH Respons Rikoschett-Ten
H
1 chkk Hp Ck 1 bkl Hp 4 bhkl
SE UCH River Race Excellent Evita
T
1 ökl Hp Ck 2 bkl
Rossbourne Acorn
H
1 junkl 2 junkk
Roxanne Fidelio
H
1 ökl R skl
Signorellis Ambrogio
H
2 ökl
SE VCH Signorellis Baldo Baltazare
H
3 junkl
Signorellis Biondo Bologna
T
2 junkl
Silveric Priscilla Presley
T
3 ökl
Stenbury Sea Mystery
T
1 ukl 1 ukk Hp 2 skl Hp Ck 1 bkl Hp 4 btkl
Stenbury Sea Panther
H
1 ökl 2 skl Hp Ck R bhkl
TJH Stenbury Water Apache
H
2 ukl
Stenbury Water Yarrow
H
1 ökl 4 skl
NO UCH Stenbury Waterwizard
H
R vetkk Hp
SE UCH Tartuff's Sir Outlaw
H
2 chkk Hp Ck 2 bkl
Tultgårdens Fair Fame
T
3 ökl
LPI LPII Tultgårdens Jo-Jitzu
H
2 ukl
Klass
Hanar
Tikar
Totalt
Junior
6
9
15
Unghund
8
5
13
Öppen
8
16
24
Segrar
5
5
10
Champion
2
0
2
Veteran
5
3
8
BKL
3
2
5
Totalt
37
40
77
Rasdata.nu
Sidan uppdaterad 2024-01-24 / Page updated 24 Jan 2024:
golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2024-01-18 / Information from the Swedish Kennel Club 18 Jan 2024