Information om Gordon setter från Rasdata.nu

Rallylydnad

Resultat i namnordning


2019-09-01 Valdemarsvik SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass87 poäng Frejås Annelie

2019-08-07 Kalix SKK
RLD N Nagijalas Tinka Nybörjarklass88 poäng Utterström Beatrice
RLD N Nagijalas Tinka Nybörjarklass37 poäng Hag Carola

2019-08-03 Norrköping SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass85 poäng Strömberg Katarina

2019-06-18 Piteå SBK
RLD N Nagijalas Tinka Nybörjarklass0 poäng Sandström Lisa

2019-05-19 Skellefteå SHU
RLD N Nagijalas Tinka Nybörjarklass90 poäng Aasen Linn
RLD N Nagijalas Tinka Nybörjarklass86 poäng Norberg Carina

2019-05-18 Skellefteå SBK
RLD N Nagijalas Tinka Nybörjarklass42 poäng Norberg Carina

2019-05-11 Örebro SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass95 poäng Skoog Maria
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass88 poäng Wendel Kristin

2019-05-04 Arvidsjaur SBK
RLD N Nagijalas Tinka Nybörjarklass64 poäng Lundholm Denise
RLD N Nagijalas Tinka Nybörjarklass0 poäng Lundholm Denise

2019-04-28 Motala SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass80 poäng Åhs Margareta
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass41 poäng Sävner Pia

2019-04-27 Norrköping SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass70 poäng Mattsson Lena
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass66 poäng Strömberg Katarina

2019-04-19 Vadstena SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass87 poäng Frejås Annelie
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass87 poäng Löhman Hans

2019-04-14 Bålsta SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass82 poäng Åhs Margareta
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass81 poäng Hernander Louise
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass56 poäng Huuki Diana

2018-09-22 Växjö SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass71 poäng Wrambeck Monique

2018-09-08 Hallstavik SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass81 poäng Hag Carola
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass77 poäng Carlberg Lotta

2018-09-02 Valdemarsvik SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass78 poäng Tilly Jannika

2018-08-12 Flen SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass80 poäng Frejås Annelie
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass72 poäng Skogström Mia

2018-08-11 Vimmerby SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass91 poäng Tilly Jannika
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass67 poäng Mattsson Lena

2018-07-24 Ödeshög SKK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass70 poäng Tilly Jannika

2018-07-15 Öland SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass0 poäng Ertzinger Sofie

2018-07-13 Öland SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass83 poäng Swahn Natalie

2018-06-06 Motala SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass79 poäng Mokko Marketta

2018-05-26 Forserum SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass91 poäng Ljungberg Carina

2018-05-20 Torsby SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass92 poäng Skoog Maria

2018-05-19 Torsby SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass90 poäng Skoog Maria

2018-05-05 Njurunda SBK
RLD N Vargvägens Trozz Nybörjarklass95 poäng Svelander Lena
RLD N Vargvägens Trozz Nybörjarklass86 poäng Nordqvist Jeanette

2018-04-22 Motala SBK
RLD N Sunny Prides Ocean Star Fortsättningsklass69 poäng Frejås Annelie
RLD N Sunny Prides Ocean Star Fortsättningsklass59 poäng Wessberg Ida

2018-04-07 Umeå SBK
RLD N Vargvägens Trozz Nybörjarklass86 poäng Nordqvist Jeanette

2017-10-07 Gamleby SBK
RLD N Sunny Prides Ocean Star Nybörjarklass89 poäng Wessberg Ida
RLD N Sunny Prides Ocean Star Nybörjarklass82 poäng Frejås Annelie

2017-09-17 Vadstena SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass67 poäng Wessberg Ida

2017-08-19 Mönsterås SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass51 poäng Eliasson Thulin Cari

2017-08-19 Södertälje SBK
RLD N Sunny Prides Ocean Star Nybörjarklass80 poäng Svärd Caroline

2017-08-06 Mark SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass0 poäng Persdotter Hildur

2017-07-25 Ödeshög SKK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass90 poäng Arvestrand Therese
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass69 poäng Åhs Margareta

2017-07-01 Västervik SBK
RLD N Sunny Prides Ocean Star Nybörjarklass91 poäng Persson Gunnel
RLD N Sunny Prides Ocean Star Nybörjarklass83 poäng Tilly Jannika

2017-06-18 Fagersta SKK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass92 poäng Svensson Madeleine
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass0 poäng Mokko Marketta

2017-04-30 Vadstena SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass83 poäng Thörner Camilla

2017-04-29 Linköping SHU
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass83 poäng Nilsson Anna

2017-04-09 Norrköping SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass0 poäng Löhman Hans
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass0 poäng Strömberg Katarina

2017-04-08 Motala SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass90 poäng Mattsson Lena
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass52 poäng Persson Gunnel

2017-01-29 Ulricehamn SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass83 poäng Freij Sandra
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass54 poäng Segvall Marie-Louise

2017-01-22 Motala SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass90 poäng Andersson Jan-Olof
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass87 poäng Skogström Mia

2017-01-21 Linköping SHU
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass72 poäng Aasen Linn

2016-11-27 Forserum SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass88 poäng Mattsson Lena

2016-10-23 SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass69 poäng Skogström Mia
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass60 poäng Andersson Jan-Olof

2016-10-22 Tranås SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass88 poäng Strandli Chatrine

2016-10-02 Värnamo SBK
C.I.E. DK V-18 Forester's Young Ironduke Ofdarkmoo Nybörjarklass0 poäng Mattsson Lena
C.I.E. DK V-18 Forester's Young Ironduke Ofdarkmoo Nybörjarklass0 poäng Ljungberg Carina

2016-08-28 Valdemarsvik SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass94 poäng Tilly Jannika
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass72 poäng Bratt Mona

2016-08-13 Västerås SKK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass94 poäng Strandli Chatrine

2016-08-07 Örebro SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass63 poäng Strandli Chatrine

2016-06-18 Järvsö SBK
Zettertjärns Vagabond Nybörjarklass88 poäng Svelander Lena
Zettertjärns Vagabond Nybörjarklass0 poäng Svelander Lena

2016-05-28 Gnesta SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass68 poäng Gerdlind Lise Lott

2016-05-14 Skara SBK
RLD N Svartekällans Trix Nybörjarklass0 poäng Bratt Mona

2016-05-06 Vårgårda SKV
RLD N Svartekällans Trix Nybörjarklass73 poäng Bratt Mona

2016-05-06 Jönköping SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass62 poäng Ortscheid Günter
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass0 poäng Arvestrand Therese

2016-04-30 Kista SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass79 poäng Penttilä Linda
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass77 poäng Angleby Sofia

2016-03-25 Tranås SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass75 poäng Mattsson Lena
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass0 poäng Arvestrand Therese

2016-03-06 Dala Floda SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass94 poäng Hedman Carina
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass88 poäng Swahn Natalie

2015-12-12 Sävsjö SBK
LPI Vidjoels Orlando Bloom Fortsättningsklass0 poäng Ljungberg Carina

2015-11-21 Nossebro SBK
RLD N Svartekällans Trix Nybörjarklass62 poäng Svanstedt Eva

2015-10-31 Ljusdal SBK
Zettertjärns Vagabond Nybörjarklass81 poäng Swahn Natalie

2015-10-04 Borås SBK
RLD N Svartekällans Trix Nybörjarklass0 poäng Andersson Jan-Olof

2015-09-19 Örebro SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass89 poäng Elegård Liss-Britt
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass60 poäng Svensson Madeleine

2015-09-13 Ulricehamn SBK
RLD N Svartekällans Trix Nybörjarklass71 poäng Svanstedt Eva

2015-08-22 Ronneby SBK
LPI Vidjoels Orlando Bloom Nybörjarklass77 poäng Hansson Gitte
LPI Vidjoels Orlando Bloom Nybörjarklass0 poäng Lindgren Ida

2015-07-05 Göteborg SBK
RLD N Svartekällans Trix Nybörjarklass76 poäng Johansson Karin

2015-06-27 Värnamo SBK
LPI Vidjoels Orlando Bloom Nybörjarklass80 poäng Persson Gunnel

2015-06-13 Skara SBK
RLD N Svartekällans Trix Nybörjarklass60 poäng Segvall Marie-Louise

2015-06-07 Katrineholm SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass0 poäng Himmel Jana

2015-06-06 Katrineholm SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass44 poäng Dahlqvist Ingrid

2015-05-23 Motala SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Mästarklass56 poäng Sandström Peter

2015-05-15 Vårgårda SKV
RLD N Svartekällans Trix Nybörjarklass63 poäng Bratt Mona

2015-04-18 Linköping SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Avancerad klass96 poäng Tilly Jannika
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Avancerad klass94 poäng Svensson Madeleine

2015-04-03 Tranås SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Avancerad klass89 poäng Tilly Jannika
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Avancerad klass83 poäng Bratt Mona

2014-10-19 SBK
LPI Vidjoels Orlando Bloom Nybörjarklass89 poäng Langefors Barbro
LPI Vidjoels Orlando Bloom Nybörjarklass0 poäng Persson Gunnel

2014-09-07 Västervik SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Fortsättningsklass96 poäng Tilly Jannika

2014-07-05 Ljungby SBK
LPI Vidjoels Orlando Bloom Nybörjarklass62 poäng Persson Gunnel

2014-04-26 Kungsör SBK
Torekällbergets Alba Nybörjarklass0 poäng Bratt Mona
Torekällbergets Alba Nybörjarklass0 poäng Åström Ulrica

2014-03-09 Örnsköldsvik SBK
Fjällbrudens Kennex Nybörjarklass27 poäng Christensen Ewa
C.I.E. NO V-14 NORD V-14 NO VV-18 NORD VV-18 Fjällbrudens Kamaro Nybörjarklass0 poäng Christensen Ewa

2013-10-19 Vadstena SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Fortsättningsklass98 poäng Arvestrand Therese

2013-09-28 Jönköping SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Fortsättningsklass96 poäng Arvestrand Therese

2013-09-01 Söderköping SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Fortsättningsklass89 poäng Bratt Mona

2013-05-19 Valdemarsvik Bh SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Fortsättningsklass86 poäng Bratt Mona

2013-05-18 Hölö-Mörkö Bk SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Fortsättningsklass98 poäng Elegård Liss-Britt
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Fortsättningsklass89 poäng Strömberg Katarina

2013-03-10 Apollogruppen SKK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Nybörjarklass84 poäng Strömberg Katarina

2012-10-14 Norrköping SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Nybörjarklass96 poäng Arvestrand Therese

2012-09-29 Gamleby SBK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Nybörjarklass96 poäng Strömberg Katarina

2012-09-16 SKK
LPI LPII FDI RLD N&F&A&M HTM I&II SE RALLYCH Yrsa Nybörjarklass99 poäng Strömberg Katarina


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-02-12 / Page updated 12 Feb 2020: gordon@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-02-03 / Information from the Swedish Kennel Club 3 Feb 2020