Registrerade kullar 2000
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2000-12-15
imp
Sealpin Enigma
Wanda of Wexford
1
2000-12-10
imp
Garendon Captain
Tasco Glow
1
2000-12-01
Dusky Dipper of Downfarm
Drumburns Cayenne
1
2000-11-15
Nidaros Tinker
Nidaros Murphy
1
2000-11-02
Sulleyshill Greg
Glenbriar Coffe of Like'im
1
2000-09-23
Saknas
Saknas
1
2000-09-15
Abbotsleigh Hedgefire
Rosebird Bourbon Queen Rose
1
2000-08-31
Searover Singel-Skye
Stargames Blackopretty
1
2000-07-20
Dusky Dipper of Downfarm
Karoly
2
2000-07-15
Swinbrook Caddy
Fräsch & Sund Koffi
1
2000-07-14
Searover O'brian
Fieldcourt Quill
1
1
2000-07-09
imp
Endacott Stoer of Quabrook
Paddyfern Strecote
1
2000-07-01
Searover Singel-Skye
Twigg's High Fi
1
2000-06-25
Manymills Hornet
Kullaholm's Mårran
1
2000-06-23
Swinbrook Caddy
Searover Forever
1
2000-06-21
Fieldcourt Dancing Pioneer
Millpowers Scarlet Ibis
1
2000-06-21
Fieldcourt Dancing Pioneer
Classical Swe-Dane Samba
1
2000-05-22
Brackenbank Quartz
Skyfly's Flame
1
2000-05-20
Nero
Adore's Eloise Scott
1
1
2000-05-20
Trooper Tam of Lochmuir
Chip N' Croft Alessia-Blue
2
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2000-05-18
Saknas
Saknas
1
2000-05-15
Moorman's Dundee
Stensäter Coffee
2
2000-05-14
imp
Lettermore Trout
Stormwatch Spider of Tasco
1
1
2000-05-12
Dusky Dipper of Downfarm
Minnows Sprite
1
2000-05-09
Pollbear Rockpool
Lill Huldas Bothilda
1
2000-05-08
Beech Brook Nick
Searover Funny Girl
1
2000-05-08
Manymills Hornet
Fieldcourt Quiff
1
2000-05-06
imp
Carolhill Crusader of Brocklebank
Pathehead Dill of Drakeshead
1
2000-04-27
Felix
Skyfly's Ticki
1
1
2000-04-24
Saknas
Saknas
1
2000-04-21
Swinbrook Caddy
Mandylike's Jetty Jellybean
1
2000-04-16
Fieldcourt Quiz
Kullaholm's Lady Kluck
1
1
2000-04-14
Searover O'brian
Bjälken's Carina
1
2000-04-11
Roekull Tarok
Sus Scrofa's Minella
1
2000-04-06
Zorro
Timmervikens Rina
1
2000-04-01
English Fin
Searover Aretha Franklin
1
2000-04-01
Trooper Tam of Lochmuir
Willowyck Aloe
1
2000-03-29
Lille Udstrup's Ugly Star
Laboreiro's Fancy Francesca
1
2000-03-23
Odåga's Målle
Waterlover Alma
1
2000-03-22
Brackenbank Quartz
Near Me's Cute
1
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2000-03-13
imp
Manymills Heron
Manymills Penny
1
2000-03-12
Follybreeze Harvest
Rockdove's Black Velvet
1
2000-03-09
Fieldcourt Dancing Pioneer
Guns Choice Nimble Damsel
2
2000-03-09
Hesselholt Tobie
Rowanglen Mist
3
1
2000-03-06
Garendon Hawk
Moorman's Filaree
1
2000-03-03
Fieldcourt Dancing Pioneer
Searover Fancy Fascination
2
2
1
2000-02-21
Shadowbrae Storm
Moorman's Canneloni
1
2000-02-10
Kenue Oak
Ella
1
2000-02-01
Minnows Hector
Afrodite
1
2000-01-18
Huntrets Prosit-Nysa
Lovis
1
2000-01-02
Sulleyshill Greg
Iliadens Atalanta
1
Rasdata.nu
Sidan uppdaterad 2024-02-03 / Page updated 3 Feb 2024:
jaktavlad_labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2024-01-18 / Information from the Swedish Kennel Club 18 Jan 2024