Information om jaktavlade labradorer från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2014

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-12-31 Cynhinfa Flint Karriärs Working On A Dream 3 5
2014-12-29 Cynhinfa Hamik Willowridge Two For A Reason 4 1 5 1
2014-12-26 SE JCH Jobeshill Buffalo Bill SE J(J)CH Duckstream Nian's Cister 1 1
2014-12-19 SE J(J)CH Searover Pims Magic Blue Searover Kellys Sweet 3 3 1
2014-12-18 Stenbury Askrike Black Nash Streamlight's Choice La Stella 2 4
2014-12-12imp Pitternhill Arthur of Tasco Copperbirch Ceili 1
2014-12-07 SE J(A)CH Broadlaw Ivor Munkvretens Duvkulla 2 1
2014-12-04 Conneywarren Lennie Like'ims Victoria 5 2
2014-11-26imp GB FTCH Eastdale Harry GB FTCH Rimrock Golden Girl 1
2014-11-22 SE JCH Duvskogens Ben Deco SE VCH Conover's Cover of Power 3 3
2014-11-15 Perdix Gundogs Rhythm Glenbriar Acapella 1 2 2 2
2014-11-14 Zibbans Brimzon Ettems Ryka 1
2014-11-04 Happy Birdhunter's Massey Fergusson Garagill Paris 3 3 1
2014-10-31 Korpklons Salskrake SE VCH Ringlets Goldeneye 5 2 2 1
2014-10-31imp Happy Birdhunter's Massey Fergusson Toplab Miss Alli 1
2014-10-29 Conneywarren Brooklin Twigg's All Time High 2 1 1 3
2014-10-22 Levenghyl Firestone Karriärs The Winner Takes It All 4 3
2014-10-18 DK BRCH DK JCH DK WTCH Batmoors' Leitrim Jake Lisdrum Orchid of Copperbirch 2 1
2014-10-06 Delfleet Hawk Nerogialle Bella-Napoli 1
2014-10-01 Rosebird Texas Rose Rosebird Vera Rose 3 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-09-12imp Longchamp Krug Huntsman's Choise Folly 1
2014-09-05 IE FTCH GB FTCH Apache Joe Little Spirit 1
2014-09-02 Lesser Burdock Blairgowrie Streamlight's Dana's Grace 1
2014-08-29 Oakleaf Warlord Copperbirch Corona 2 2 1
2014-08-28 IE FTCH Copperbirch Liffey Minnows Sea Side 1
2014-08-11 Meadowlark Ballyboy Guns & Game Extra 3 4
2014-08-11 Quarypool Henery Carmal's Kitas Pearl 3 2
2014-08-09 Oakleaf Warlord RLD N SPH III Mandylike's Yet to Strike 6 1 1
2014-07-24 IE FTCH Copperbirch Liffey Twigg's Inka 1
2014-07-22 Conneywarren Brooklin Gransmåla Cassiopeia 1 1 1
2014-07-11 SE J(J)CH SE J(A)CH Moorman's T Oak Benningdale's Hamik Elda 3 5
2014-07-09 GB FTCH Asterix Aguzannis of Chatsworth Leacaz Lexxi 1
2014-07-06 Ettermyrans Melvin Devonvale Sapphire 1 2 1 2
2014-07-06 GB FTCH Lowforge Aragon of Leacaz IE FTCH Astraglen Faith 1
2014-07-02imp DK JCH Thirsgaards Tjegge Lochiness Foxberry 1
2014-06-29 Conneywarren Brooklin Adore's Silkmantle 2 4
2014-06-28 Justlike Sioux Viltvårdarns Ripa 1 1
2014-06-26 GB FTCH Waterford Ganton Lowforge Elvira 1
2014-06-25 LPI NO JCH SE JCH Searover Kits Deal Reedsweeper's Red Maple 2 2 2
2014-06-22 IE FTCH Copperbirch Liffey Capandus Bonnie Mac Kenzie 2 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-06-21 Searover Jills Jagger Skättekärrs Qvinnie 2 4
2014-06-16 Stenbury Askrike Black Nash Askrikes M Willow 5 2
2014-06-13imp GB FTCH Lowforge Aragon of Leacaz Batmoors' Leadhills Mennock 2
2014-06-10imp Lesser Burdock Abbotstone Delfleet Vixen 1 1
2014-06-09 Glenbriar Musket Gold 1
2014-06-08imp SE J(J)CH Viltvårdarns Luring Bedgebrook Kestrel 1
2014-06-07 IE FTCH Copperbirch Liffey Minnows Flowerly 4 1
2014-06-07imp Greenbriar Seige Garagill Ripple 1
2014-06-05 Bolltorp Slotts Julius Twigg's and Coffe 2 2 1
2014-06-05 Roekull Inkas Luchs Workable's This Is It 4 2 2
2014-06-03 SE J(J)CH Moorman's Tweed Glentress SE LCH Quinline's I'm A Rebel 2 1
2014-06-02 Carmal's Enyas Noble Carmal's Heroine Keen 4 3
2014-05-29 Conneywarren Lennie Wingpennans Bissie 2 2
2014-05-29 Searover Day Mackenzie Jaktlågans Signe-Tillisch 1 1 2 1
2014-05-26 SE J(A)CH Broadlaw Ivor SE JCH Searover Tan's Glory 1 2
2014-05-24 Dimhöjdens Miguel Af Derby Boställeskogens Adina 2 6
2014-05-23 Caper Cailie's Scout Twist 2 1
2014-05-22 Portlick Ralph Caper Cailie's Nevada 4 1 2 1
2014-05-21 Caper Cailie's Challenger Ettinsmoor Caper Cailies 2 3
2014-05-21 Conneywarren Lennie SE VCH Labbret's Marisa Mac Hugh 2 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-05-19 IE FTCH GB FTCH Waysgreen Apollo Barronstown Daybreak 1
2014-05-17 GB FTCH Ranalagh Tomtain of Silversnipe Hoylake First Lady 1
2014-05-13 Conneywarren Lennie Airotkivs Ikea 4 5
2014-05-13 SE J(J)CH SE J(A)CH NO JCH Searover Kits Dog Searover D's Ayla 2 2 1
2014-05-12 Ellijas Dudley Like'ims Zsa Zsa 3 3
2014-05-12imp Denbrig Ace of Spades Broadlaw Alfreda 2
2014-05-12imp Derrity Mustard of Balswad Barronstown Dawn 1
2014-05-08 Oakleaf Warlord Williegårdens Opta 1 1 2
2014-05-08 Flyingphelps Balbirnie Happy 1
2014-05-06 IE FTCH Copperbirch Liffey SE J(J)CH RLD F RLD A RLD M Minnows No Matter What 5 1
2014-05-03 Conneywarren Brooklin Minnows Whirlwind 3 1 2 1
2014-05-01 Cynhinfa Hamik SE J(J)CH Thorsvi St Magdalene 4 3
2014-04-30 GB FTCH Drakeshead Vodka SE J(J)CH Karriärs She Is My Everything 2 2
2014-04-29 Ellijas Dudley Adore's Tekla 2
2014-04-27 Conneywarren Lennie Birdkeepers Crime of Fashion 1
2014-04-24 SE J(J)CH Stazjep Daryl SE J(J)CH Djurbergas Farndale Moor 3 2 2
2014-04-23 Dimhöjdens Miguel Af Derby Boställeskogens Mira 5 4
2014-04-23 SE J(J)CH Duckstream Nian's Cimbasso Masterkey's Fax Wiska 3 4
2014-04-19 Laerkereden's Charlie DK BRCH SE J(J)CH Laerkereden's Laerke 1
2014-04-17 Ellijas Dudley SE J(A)CH Roekull Kayo 5 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-04-17 SE JCH Jobeshill Buffalo Bill SE J(J)CH Rockdove's Sparkling Tide 2 3 5 2
2014-04-15 Team Timberline Vail Af Gamegainer Flute of Gamegainer 2 1 2
2014-04-14 DK BRCH DK JCH NORD JCH Bedgebrook Moonshaddow Thirsgaards Blue Monday 3 1 1
2014-04-14 Cynhinfa Hamik Firepoppy's Candlelight 4 3 1 2
2014-04-10 Delfleet Hawk Roekull Inka 1 4
2014-04-07 GB FTCH Drakeshead Vodka Skoglösa Hilda 2 2 3
2014-04-06 Brindlebay Wizard SE J(J)CH Reminds Teal 5 5
2014-04-05imp Broadlaw Dirk DK BRCH DK JCH Stenhöjgårds Bonnie 2
2014-04-04 Searover Tans Jack Djurbergas Fashion Desigual 3 6
2014-04-03 Delfleet Hawk Streamlight's Jackies Akira 3 2 4
2014-04-01 SE VCH NO VCH Youtellme Starrax SE VCH NO VCH Tilda 1
2014-04-01 SE J(A)CH Broadlaw Ivor Conover's Just Pringles 1 1
2014-04-01 Conneywarren Brooklin Twigg's Toltek 3 1 2
2014-04-01 Conneywarren Brooklin SE VCH Minnows Zeal 2 1 4 1
2014-03-29 Cynhinfa Leo Silversnipe Reflection 1
2014-03-28imp GB FTCH Copperbirch Paddy of Leadburn Haggisbank Milly of Denbank 1
2014-03-27imp IE FTCH Watergreen Hunter Copperbirch Clough Fern 1
2014-03-24 Kayteens Star at Meadowlark Meadowlark Afon Tywi 2 3
2014-03-24imp NO JCH SE JCH Djurbergas Fashion Gant SE JCH Billowhiz Tweed Tyra 1 1
2014-03-23 IE FTCH Copperbirch Liffey Reedsweeper's Red Rose 3 2 1 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-03-22 Ballylaffin Bailey of Rockenhart Perdix Gundogs G9 5 1
2014-03-21 Delfleet Hawk SE JCH Bergsandens Fore My Last Penny 1 5
2014-03-20 Oakleaf Warlord Carmal's Heroine Vicky 2 2
2014-03-20 Broadlaw Warren Conover's Arraks Facile 6 2
2014-03-20 Brockweir Blitz of Smithsteads GB FTCH Tweedshot Thistle of Levenghyl 1
2014-03-18imp GB FTCH Levenghyl Bee of Featherfly Ebony Star Chaser 1
2014-03-15 Ellijas Dudley Ettermyrans Macy 2 4 1
2014-03-15 Conneywarren Lennie Fräsch & Sund Greta 1 4
2014-03-12 SE JCH Jobeshill Buffalo Bill Djurbergas Sim's Sarabi 4 3
2014-03-12imp GB FTCH Waterford Ganton Broadlaw Ebony 1
2014-03-09 Conneywarren Brooklin LPI LPII Black Angus Tilia Cordata 1 4
2014-03-09imp GB FTCH Leadburn Mist Spylaw Showgirl of Harperrig 1
2014-03-07 Conneywarren Brooklin Full Blast's Madicken 3 2 1 2
2014-03-05 Portkelfin Aspire of Astraglen Mandylike's Very Victrix 1 2 3 2
2014-03-02 IE FTCH GB FTCH Apache Joe Carolhill Aniak of Copperbirch 4 2
2014-03-02 SE JCH Duvskogens Ben Deco Pilens Freja 5 3
2014-03-01 Ellijas Dudley Skoglösa Hexa 3 2
2014-03-01 SE JCH Jobeshill Buffalo Bill Masterkey's Ice Climber 3 2
2014-03-01 Jobeshill Olof Roekull Inkas Lowa 2 7
2014-02-28 Phumba Skärtorps Teela 3 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-02-26 Streamlight's Choice Blaser SE VCH TJH(FM) Designerline Graceful Warbler 1
2014-02-26 Conneywarren Brooklin Ugerups Rut 3
2014-02-26 Conneywarren Lennie Dagny 4 3
2014-02-22 IE FTCH Copperbirch Liffey Minnows Whatsoever 5 1
2014-02-21 Conneywarren Lennie Conover's Just For Fun 2 7
2014-02-21 IE FTCH Copperbirch Liffey Airotkivs Evening Breeze 4 3
2014-02-20imp Karalenstar Jedi Master at Mistigri Killyrudden Iona 1
2014-02-18 Cynhinfa Hamik Tale Galatea Merrythought 4 2 2
2014-02-16 Portlick Ralph Thorsvi Blackwood 3 1 2
2014-02-13 IE FTCH Copperbirch Liffey Twigg's Time Out 1 2 2 2
2014-02-13 Carmal's Enyas Noble SE J(J)CH Masterkey's Fax Wissla 4 1 3
2014-02-13 Broadlaw Warren SE J(J)CH Searover Kits Copy 5 3
2014-02-10 IE FTCH Copperbirch Liffey Iliadens Ydra 1 1
2014-02-09 Conneywarren Brooklin SE VCH RLD N RLD F RLD A Viltvattnets Flying Furi 2 2 1
2014-02-07 SE J(A)CH DK JCH Lakedown Diawl Bach SE VCH SE J(J)CH Meadowlark Final Runner 2 3 1 2
2014-02-06 Kullaholm's Vargen Hackihäls Idun 1
2014-02-05 SE J(J)CH Justlike Albireos Edgar Davids SE J(J)CH Streamlight's Cayo's Win 5 3
2014-01-30 Delfleet Hawk Carmal's Heroine Quest 2 3 4
2014-01-29imp DK BRCH DK JCH DK WTCH Batmoors' Leitrim Jake Thirsgaards Lovis 1
2014-01-27 Meadowlark Ballybogy Caper Cailie's Seal 2 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2014-01-24 Ellijas Dudley Beda Av Sunnanvind 3 4
2014-01-22 SE J(A)CH C.I.T. DK JCH NORD JCH FI J(A)CH Blackthorn Bion SE J(J)CH SE J(A)CH Searover Tans Twinkle 4 2
2014-01-18 Glenbriar Fresco Conover's Prinsessan Rapunzel 3 1
2014-01-18imp Blackthorn Kamil Namusillan Helmikkä 1
2014-01-17 Oakleaf Warlord LPI SPH II SPH III Like'ims Honest Bellmaker 2 8
2014-01-15 Flying Firecracker V.d. Weeward EE CH FI UCH Strongline's Xantamaria
2014-01-13 Oakleaf Warlord SE J(J)CH Korpklons Vessla 4 1 2
2014-01-12 SE JCH Duvskogens Ben Deco Kullaholm's Edla 4 3
2014-01-11 Ballylaffin Bailey of Rockenhart Cosmic Cover's Rally's Reaction 1 3 1
2014-01-09 SE J(A)CH Garronpoint Mole Bergsandens Eternal 5
2014-01-09 SÖKH III Capandus Eddie Mac Laren Duvskogens Knota 3 1
2014-01-09 IE FTCH Copperbirch Liffey SE J(J)CH Moorman's T Hazel 5 2
2014-01-08 Oakleaf Warlord SE J(J)CH Caper Cailie's Attache 2 1 2
2014-01-06 Cynhinfa Flint Rainstone Monday 1 4 2 2
2014-01-04 SE J(A)CH DK JCH Lakedown Diawl Bach Reedsweeper's Trinity 3 4
2014-01-02 GB FTCH Astraglen Hail FI JCH SE JCH Stenbury Black Ribbon 5 6
2014-01-01 Broadlaw Warren SE J(J)CH Sea-Croft May It Be 2 2
2014-01-01 SE J(A)CH C.I.T. DK JCH NORD JCH FI J(A)CH Blackthorn Bion SE J(J)CH Streamlight's Cayos Gillie 5 2


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-06-26 / Page updated 26 Jun 2020: jaktavlad_labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-04-16 / Information from the Swedish Kennel Club 16 Apr 2020