Registrerade kullar 2015
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2015-12-29
Duckstream Nian's Cimbasso
Thirsgaards Blue Monday
1
2
1
2015-12-23
Kayteens Star at Meadowlark
Meadowlark Hornpipe
2
2
2015-12-23
Lakedown Diawl Bach
Ringlets Hazel
2
1
3
2015-12-20
Streamlight's Jackies Ash
Streamlight's Choice Who's Charlie
3
4
2015-12-18
imp
Wildspirit Wingsova Africa
Wildspirit Flash Dash
1
2015-12-13
Blackthorn Bion
Sea-Croft May It Be
2
6
2015-12-07
Astraglen Fergie
Dunamoira Fay
1
2015-12-04
Lakedown Diawl Bach
Batmoors' Leadhills Ale
2
1
1
2015-11-27
Minnows Irish Brand
Like'ims Quality
5
1
2015-11-27
Eagle Owl's Quirinus
Namusillan Haukkatyttö
1
2015-11-23
Ready
Heading's Pippi
1
2015-11-16
Blackthorn Bion
Karriärs Heaven and Earth
1
2015-11-15
Conneywarren Brooklin
Mandylike's Whirlwind
4
3
1
1
2015-11-15
Carmal's Keen Art
Drumindoney Girl
3
3
2015-11-11
Bjoljahn Maddox
Reedsweeper's Aquila
2
4
2015-11-09
Hjortjägarens Gordon
Twigg's All Time High
1
4
2015-11-06
Silversnipe Ranger
Nerogialle Bella-Napoli
3
5
2015-11-02
Guns & Game Explorer
Skybar Genuine
4
1
2015-10-30
Glen Louch Elton
Northline's Hot N'fast Red Savina
3
1
2
2015-10-24
Huntley's Incredible Ikaros
Freja
1
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2015-10-18
Perdix Gundogs Beat
Glenbriar Acapella
4
2
2015-10-18
imp
Copperbirch Roosky
Copperbirch Izzy
1
2015-10-17
Bjoljahnchief
Ettinsmoor Sea Eagle
3
4
2015-10-17
Searover Tans Jack
Fältman's Riska
1
1
4
2
2015-10-16
Silversnipe Ranger
Gottands Glimma
3
2
1
2
2015-10-15
Saknas
Saknas
1
2015-10-14
imp
Waysgreen Apollo
Glenbriar Chime
1
2015-10-12
Killyrudden Lionheart
Woodhunt's Maja
4
2015-10-12
Stenbury Black Fighter
Maxjan's Siki
1
1
2015-10-02
Labbåslyckorna's Abbe
Firepoppy's Harrier
1
2015-10-01
Little Tail at Trumpetaker
Tornado Av Faks
1
2015-09-19
Opas Ysi
Kustmarken's Tjorven
1
2015-09-17
imp
Yatzy
Run & Relax's Annie
1
2015-09-16
Labdom Pochard
Batmoors' Leadhills Tarras
1
1
2015-09-14
Conneywarren Brooklin
Mandylike's Yet to Strike
4
4
1
2015-09-08
Levenghyl Monza
Nerogialle Amalfi
2
3
2015-08-27
Waterford Harris of Featherfly
Mischievious Millies Magic
2015-08-24
Streamlight's Morse
Lekking After Myrsinia
2015-08-23
Ellijas Dudley
Dimhöjdens Gemma Af Derby
4
1
3
1
2015-08-15
Enjoy Des Quatre Cypres
Ragweed's Greedy of Fendawood
1
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2015-08-11
Copperbirch Roosky
Labbret's Marisa Mac Hugh
3
1
2015-08-10
Longcopse Bertie
Carrickview Phoenix of Aneeterberg
1
2015-08-09
Levenghyl Monza
Viltvattnets Friendly Misty
5
5
2015-08-04
Copperbirch Roosky
Minnows Sea Shell
3
5
2015-07-24
Conneywarren Brooklin
Lizzie
1
2015-07-19
Saknas
Gold
2
2015-07-18
Beileys Aguzannis of Fendawood
Söders Broadbean
2
4
2015-07-15
Blackthorn Bion
Streamlight's Values Svarta Ninja
1
2
2015-07-14
Like'ims Keilis Ghibli
Guamikeni's Coco Chanel
4
3
2015-07-13
Cynhinfa Flint
Minnows Unique British Field Style
4
2
2015-07-09
Carmal's Heroines Victory
Wildlife Manager's Marta
3
2
2015-06-30
Stenbury Askrike Black Nash
Pilens Selene
2
5
2015-06-25
Minnows Mint Marker
Amazing Work Torzka
6
1
2015-06-25
Ackers Remington
Jaktlågans Signe-Tillisch
2
2
3
2015-06-23
Waterford Ganton
Skoglösa Härja
3
4
2015-06-23
imp
Watergreen Hunter
Smirnoff Teal
2
1
2015-06-21
Batmoors' Wallace Angus
Jaktlågans Florence
5
3
2015-06-21
Lowforge Glenaveigh of Leacaz
Tyrrellison Star Dreamer
1
2015-06-17
Labdom Pochard
Cosmic Cover's Cotton Field
4
1
2015-06-15
Minnows Aran
Lachawes Ajka
2
2
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2015-06-15
Huntrets Chili
Djurbergas Farndale Moor
1
1
1
2
2015-06-13
Conneywarren Brooklin
Minnows Whirlwind
1
1
4
2015-06-12
Caper Cailie's Scout
Viltvattnets Fabolous Zita
3
1
3
2015-06-11
Conneywarren Lennie
Femman
5
3
2015-06-08
Isefjordens Warth
Ledsagarens Betula
1
2015-06-08
Happy Birdhunter's Massey Fergusson
Streamlight's Choice Lvan
3
5
2015-06-08
Sjustad Jaap Stam
Shiraz
1
2015-06-07
Wijmas Mumin
Caper Cailie's Attache
1
1
1
2015-06-04
Copperbirch Roosky
Capandus Bonnie Mac Kenzie
2
4
2015-05-27
Copperbirch Roosky
Skyfly's Raffa
3
4
2015-05-27
imp
Shimnavale Excalibur
Copperbirch Eve
1
1
2015-05-26
Saxahone Brown Ale of Lincsworlds
Batmoors' Leadhills Mennock
1
2015-05-25
Nordjydens Mikkelsen
Tessie
1
2015-05-23
Perdix Gundogs Titus
Perdix Gundogs Em7-5
2
3
1
1
2015-05-23
Carmal's Keen Art
Searover Tans Twinkle
1
2
2015-05-21
Rosebird Texas Rose
Rosebird Vera Rose
1
2015-05-20
Kayteens Cruise
Meadowlark Kilkenny
4
6
2015-05-20
imp
A Senseof Pleasure's No Risk No Fun
Vajali Mindenes Boszi
1
2015-05-19
Michnos Izar
Viltvårdarns Puma
1
1
2015-05-19
Waysgreen Apollo
Stonesteady Mollie
1
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2015-05-18
Conneywarren Brooklin
Airotkivs Ikea
4
1
4
2015-05-18
imp
Ellijas Dudley
Stenhöjgårds Cille-Lovis
1
2015-05-17
Act's For Mission Ace
Arien Glin of Marhystin
5
1
2015-05-17
imp
Waterfowler Captain
Chilihunters Law Cayenne
1
2015-05-13
Garronpoint Mole
Caper Cailie's Nevada
2
2
2
2015-05-12
Cynhinfa Flint
Önum Lyckebo Santa Clara
4
2
2015-05-12
Justlike Chic's Ceasar
Thorsvi Knockdhu
3
1
5
2015-05-11
Kullaholm's Riddar Kato
Searover Kellys Renettle
1
4
2015-05-11
Caper Cailie's Challenger
Ettinsmoor Caper Cailies
4
4
2015-05-10
Ffynongain Gunner at Tudorcourt
Purdey
1
2015-05-08
Beileys Aguzannis of Fendawood
Karriärs She Is My Everything
1
2015-05-08
imp
Copperbirch Roosky
Copperbirch Harp
1
2015-05-08
Strongline's Master of Disaster
Mouldhill's Next Kiss
1
2015-05-07
Djurbergas Fashion Gant
Duckstream Nian's Speed
2
5
2015-05-06
Copperbirch Roosky
Minnows Aileen
3
2
2015-05-06
Conneywarren Lennie
Like'ims Coffee
2
6
2015-05-03
Viltvårdarns Tenn
Dalagårdens Freddy
1
2015-05-02
imp
Kayteens Cruise
Aghadowey Holly at Annaloughan
1
2015-05-01
imp
Brown Hunt's Navy
Brown Hunt's Ketchup
1
2015-04-30
Kayteens Star at Meadowlark
Meadowlark Barrow
2
1
1
2
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2015-04-29
Garagill Pike
Cosmic Cover's Rally's Reaction
4
1
2
1
2015-04-25
Askrikes Best Man
Verbascum Nigrum Pulsatilla
1
2015-04-21
Garronpoint Mole
LÚ Hallaröd's Kanon
3
4
2015-04-19
Ellijas Dudley
Sea-Croft Cheetah
3
1
3
3
2015-04-18
Team Timberline Vail Af Gamegainer
Gamegainer Adidas
1
4
4
3
2015-04-18
Searover Day Mackenzie
Rockdove's Sparkling Tide
1
3
2
2015-04-15
Glenbriar Fresco
Brocklebank Night Jar
3
5
2015-04-15
Cynhinfa Nabil
Harperrig Skye
1
3
1
1
2015-04-14
Portlick Ralph
Streamlight's Dana's Phoebe
2
2
1
2015-04-13
Skärtorps Tiger
Jaktlågans Florin
3
4
2015-04-12
Cynhinfa Hamik
Ambrosdalens Freja
1
3
2015-04-12
Garronpoint Mole
Vilendal Infant Eyes Kay
2
2
1
2
2015-04-10
Garagill Pike
Cosmic Cover's Exotic Darkness
2
2
2015-04-09
Silversnipe Ranger
Watergreen Jewel
4
3
2015-04-09
Kayteens Star at Meadowlark
Meadowlark Ballyconeelly
2
2
3
1
2015-04-09
imp
Studebaker Accord
Skovlundgård's Gaia
1
2015-04-07
Bjoljahn Maddox
Sea-Croft Lone Star
1
4
1
2015-04-07
Eagle Owl's Quirinus
Stenbury Black Myntha
3
2
2015-04-07
Ellijas Dudley
Lucky Labrador's Ice Crystal
1
2015-04-06
Full Blast's Kummin
Alsnäsets Hagla
1
2
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2015-04-04
Nordjydens Mikkelsen
Ettems Zota-Zuzz
1
1
2015-04-01
Searover Day Mackenzie
Conover's Prinsessan Rapunzel
1
3
1
2015-04-01
Ellijas Dudley
Allicaps Child-In-Time
4
6
2015-03-30
Cynhinfa Flint
Copperbirch Gill
7
1
2015-03-30
Askrikes Pep All
Fållåsas Moa
2
4
2015-03-29
Oakleaf Warlord
Guns & Game Extra
2
2
2
4
2015-03-29
Beileys Aguzannis of Fendawood
Sea-Croft Ferret
1
4
1
2
2015-03-27
Garronpoint Mole
Beda Av Sunnanvind
6
4
2015-03-24
Batmoors' Wallace Angus
Edith
3
3
2015-03-22
Lakedown Diawl Bach
Copperbirch Corona
2
1
4
2015-03-21
Conneywarren Lennie
Copperbirch Avoca
2
2015-03-18
Beileys Aguzannis of Fendawood
Roekull Rajas Maya
7
2
2015-03-17
Portlick Ralph
Jaktvindens Athena
4
1
2
1
2015-03-17
Conneywarren Brooklin
Conover's Just For Fun
3
3
2015-03-17
Conneywarren Lennie
Airotkivs Evening Breeze
1
6
2015-03-16
Reedsweeper's Red Devil
Searover Kits Copy
3
3
1
2
2015-03-15
Boställeskogens Mowitz
Torbjörnahults Moa
1
3
2
2015-03-15
Batmoors' Wallace Angus
Raddox Nessa
3
3
3
2015-03-13
Ready
Heading's Katla
1
2015-03-10
Levenghyl Monza
Saga
3
3
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2015-03-08
Searover Copy Spot
Djurbergas Fashion Esprit
3
1
4
2015-03-08
Conneywarren Brooklin
Ugerups Rut
4
1
2015-02-26
Oakleaf Warlord
Carmal's Enyas Waterlily
4
2
1
2015-02-26
Batmoors' Leitrim Jake
Mandylike's Zola
4
3
2015-02-23
Duvskogens Ben Deco
Hackihäls Idun
2
4
2015-02-23
Justlike Sioux
Stargolds Dt Abbey Countess Violet
6
2015-02-22
Duvskogens Ben Deco
Full Blast's Madicken
1
7
2015-02-21
Carmal's Enyas Noble
Caper Cailie's Ayala
4
1
1
2015-02-21
imp
Copperbirch Perry
Joka Alfa Matrix
1
2015-02-20
Quarypool Henery
Carmal's Yenna
3
5
2015-02-20
Bjoljahn Maddox
Reedsweeper's Tex Takida
5
1
2015-02-20
imp
Broadlaw Dirk
Batmoors' Chasing Kate
1
2015-02-19
Caper Cailie's Art
Searover Pearl Jade
3
2
1
1
2015-02-18
Broadlaw Ivor
Viltvårdarns Unika Ardbeg
1
2
2015-02-17
Carmal's Enyas Noble
Bergsandens All Saints Day
4
4
2015-02-17
Searover Pims Magic Blue
Streamlight's Jane's Barley Lake
1
1
3
2015-02-17
Twigg's All The Way
Iliadens Alexia
1
2015-02-16
Stenbury Askrike Black Nash
Justlike Maypearl
3
6
2015-02-16
Blackthorn Bion
Masterkey's Fix Faxa
3
3
2015-02-14
imp
Kathmandu Ruadh of Donian
Silversnipe More
1
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2015-02-12
Caper Cailie's Art
Pilens Pomona
5
2
2015-02-08
Broadlaw Ivor
Masterkey's Ice Cube
1
2015-02-05
Masterkey's Ice Cracker
Northline's Yellow-Faced Sprite
5
1
2015-02-05
Broadlaw Ivor
Searover All in Peg
1
2015-02-05
Ballylaffin Bailey of Rockenhart
Meadowlark Balmoral
1
5
2
2015-02-04
Blackthorn Bion
Streamlight's Cayo's Wildy
1
3
2015-02-04
Bjoljahnchief
Workable's This Is It
3
5
2015-02-03
Jobeshill Buffalo Bill
Ringlets Hickory
5
2
1
2015-02-03
Conneywarren Brooklin
Sea-Croft Tara
5
1
4
1
2015-02-02
Levenghyl Monza
Like'ims Luna
6
3
2015-02-01
Levenghyl Firestone
Searover Copy Skye
4
2
1
3
2015-01-28
Michnos Izar
Viltvårdarns Runner
4
2
2015-01-27
Ellijas Dudley
Roekull Ilva
2
2
2015-01-26
Conneywarren Brooklin
Wingpennans Aya
2
6
2015-01-24
Conneywarren Lennie
Minnows Alltid Sodas Mint Condition
4
2
2015-01-20
Glen Louch Elton
Caper Cailie's Silver Pigeon
1
2015-01-20
imp
Waysgreen Apollo
Quarrypool Ainey
1
2015-01-18
Cynhinfa Flint
Minnows Bewitching
3
1
3
2
2015-01-18
Airotkivs Ång-Turbin
Twigg's Time Out
1
2015-01-16
Airotkivs Ång-Turbin
Twigg's Time Zone
1
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2015-01-14
Blackthorn Bion
Glenbriar Polly
2015-01-11
Conneywarren Lennie
Rainstone Carmenzita
1
2015-01-11
Searover Pims Pompe
Searover Tans Little Shade
3
1
1
2015-01-11
Waysgreen Barracuda
Stenbury Black Bellatrix
3
5
2015-01-08
Bergsandens Pennys Pirat
Bergsandens Eternal
1
6
2015-01-08
Kullaholm's Riddar Kato
Brown Hunt's Nova
3
2
1
2
2015-01-08
imp
Calderhey Adder
Lenenghyl See You of Castlemans
1
2015-01-06
Kayteens Star at Meadowlark
Cosmic Cover's Rally's Duststorm
7
2
2015-01-04
Bierspool Blackbill of Lakedown
Carmal's Heroine Quest
2
7
Rasdata.nu
Sidan uppdaterad 2024-02-03 / Page updated 3 Feb 2024:
jaktavlad_labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2024-01-18 / Information from the Swedish Kennel Club 18 Jan 2024