Information om jaktavlade labradorer från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2016

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2016-12-27 SE J(J)CH Searover Twinkle Liquorice Searover All in Queens Pr 1 2
2016-12-18 Ackers Urban Greenview Countess 3 1 3
2016-12-15 SE J(J)CH Duckstream Nian's Cimbasso Cosmic Cover's Rally's Release 5 1
2016-12-05 Huntrets Chili Streamlight's Values Tess 4 1 1 2
2016-12-05 Maxjan's Ganton Blackthorn Rosa 1
2016-12-03 Minnows Irish Brand Pilens Selene 3 6
2016-11-26 SE J(A)CH SE JCH Söders Broadwalk SE J(J)CH Ringlets Hazel 6 2
2016-11-17imp DK BRCH DK JCH NORD JCH Bedgebrook Moonshaddow Dashwood Apache Nimble 1
2016-11-17 Like'ims Keilis Ghibli Like'ims Sookie 4 1 2 1
2016-11-13 Gravel's Bright Rigel Twigg's All Time High 3 5
2016-11-12 Minnows Irish Brand Batmoors' Birdie Wigeon 1
2016-11-07 Castlemans Syrian Streamlight's Cayos Minna 6 3
2016-11-07 Cynhinfa Nabil SE J(J)CH Searover Pims Maxie 7 2
2016-11-05 Conover's Cillas Willmor Karriärs Molitva 3 2
2016-10-22 Verbascum Nigrum Petasites Bramblefields Zita 5 2
2016-10-22 INT JCH Ragweed's Travel of Craighorn SE J(J)CH Batmoors' Severn Duffy 5 3
2016-10-21 GB FTCH Waterford Ganton Masters of Water Emie Dite Ellie
2016-10-13 SE JCH Kullaholm's Riddar Kato SE VCH Searover Kellys Renettle 3 2
2016-10-11 SE VCH Labbåslyckorna's Abbe SE VCH Alsnäsets Töa 5 1
2016-10-04 Caper Cailie's Art Designerline Glitter Blizz 4 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2016-10-03 Huntrets Hokkigai Huntrets Meireles 5 3
2016-10-02 Flyingphelps Balbirnie Ice 1
2016-09-29 Minnows Irish Brand Twigg's Time Out 4 1
2016-09-24imp Stauntonvale's Mr Grey Lene's Jubii 1
2016-09-18 C.I.T. Ardmuir Earl Eagle Owl's Stella Maris 1
2016-09-13imp Levenghyl Walk The Line Fak's Arctic Pils 2
2016-09-12 Like'ims Qilkenny Huntsman's Choise Kessie 4 1 3 2
2016-09-10 Delfleet Hawk Nerogialle Amalfi 5 3
2016-09-08 SE J(J)CH Reedsweeper's Red Devil Jaktlågans Elsanta 5 4
2016-09-04 Conneywarren Brooklin Airotkivs Evening Breeze 2 3
2016-08-29 INT JCH GB FTCH Beileys Aguzannis of Fendawood Grebulons Hydra 2 1 1
2016-08-28 INT JCH Ragweed's Travel of Craighorn Roekull Inkas Lowa 5 5
2016-08-23 GB FTCH Leacaz Ricky of Caytonfell Tyrrellison Star Dreamer 1
2016-08-21 Gaps Ljuvlige Ludvig Flashabou's Jösses Amalia 1
2016-08-18 DK BRCH SE J(A)CH NO JCH DK JCH Bjoljahn Maddox Seareeds Tilly 1 1 2 4
2016-08-13 SE J(J)CH Searover Twinkle Liquorice Conover's Just Pringles 3 3
2016-08-10 NORD JCH Searover Pims Pirate Jarailstar Heavenly 2
2016-08-06 Huntrets Vinnarhålet Meadowlark Fit As A Fiddle 2 1 1 2
2016-08-06 Minnows Irish Brand Copperbirch Ceili 2 3
2016-08-02 Labdom Pochard Batmoors' Leadhills Tarras 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2016-07-21 SE J(J)CH Batmoors' Wallace Angus Jaktlågans Florence 3 1 1
2016-07-16 GB FTCH Fendawood Ale Skoglösa Hilda 2 4
2016-07-15 SE J(J)CH Duckstream Nian's Cimbasso Searover Jills Jessie 4 4
2016-07-12imp SE J(J)CH Searover Twinkle Liquorice Stonesteady Berta 2 3
2016-07-09 Rosebird Texas Rose Rosebird Vera Rose 1
2016-07-05 Cynhinfa Nabil Cynhinfa Kay 3 3 2
2016-07-05 Ackers Remington Sibbofjärdens Maja 3 2 2 4
2016-07-05 Ackers Remington Jaktlågans Signe-Tillisch 4
2016-07-04 Abergowan's Glenmorangie SE VCH Lachawes Ajka 1 3 1
2016-07-03 Glenanne Nero Vasegaard Pip's Cilla 1
2016-06-30 Minnows Irish Brand Minnows Whirlwind 3 3
2016-06-30 Kelmagra Cruise Carmal's Heroine Keen 2 3
2016-06-26 Copperbirch Moses SE J(J)CH Moorman's Warren Tipi 2 6
2016-06-24 GB FTCH Fendawood Ale Cosmic Cover's Rally's Reaction 2 3 1 3
2016-06-23 SE J(J)CH Djurbergas Fashion Peak Tale Galatea Merrythought 4 3
2016-06-22 Ragweed's Aston of Fendawood SE J(A)CH Cosmic Cover's Cotton Field 3 3
2016-06-22 DK BRCH NO JCH Michnos Izar SE J(J)CH Viltvårdarns Puma 2 1
2016-06-21imp GB FTCH Fendawood Ale Ragweed's Enterprise of Fendawood 1 1
2016-06-19imp Stauntonvale's Mr Grey Scotsgap Dixie 1
2016-06-17 SE J(J)CH NO JCH Svart & Gul Black Pepper Guamikeni's Coco Chanel 1 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2016-06-15 Cynhinfa Flint Önum Lyckebo Santa Clara 2 4 1 1
2016-06-13 INT JCH Ragweed's Travel of Craighorn Roekull Lowes Olga 6 3
2016-06-12 Silversnipe Ranger Nerogialle Bella-Napoli 4 1
2016-06-12imp SE J(A)CH DK JCH Lakedown Diawl Bach Broadlaw Ebony 1
2016-06-09 Abergowan's Glenmorangie Like'ims Nigella 7 3
2016-06-06 LPI Askrikes Snöboll Bergsandens Pennys Månviva 2
2016-06-06imp IE FTCH GB FTCH Miller Mcduff Maldrake Anya of Highwalk 1
2016-06-06imp Broadlaw Dirk DK BRCH DK JCH Stenhöjgårds Bonnie 1
2016-06-04 Harperrig Tweed Searover Tans Li 4 4
2016-06-04 Conneywarren Lennie Minnows Nancy Nora 4 3
2016-06-03 Abergowan's Glenmorangie Minnows Saaga 2 3
2016-06-02 GB FTCH Ferbury Lancelot of Smithsteads Drakeshead Adell 1
2016-06-02 GB FTCH Flypatch Alfa Tayfordwoods Gingema With Troddenmi 1
2016-05-30 Canine Saloon Midelton Moa 1
2016-05-28 Saknas Skogsbrynets My Way 1 2
2016-05-28imp IE FTCH GB FTCH Waterford Galahad of Tasco IE FTCH Lurriga Cedar of Corrib 1
2016-05-27 SE J(A)CH C.I.T. DK JCH NORD JCH FI J(A)CH Blackthorn Bion Cosmic Cover's Endless Dramaqueen 6 2
2016-05-26 Conneywarren Brooklin Copperbirch Gill 3 2
2016-05-26 INT JCH Ragweed's Travel of Craighorn Batmoors' Leadhills Ale 2 3
2016-05-26 Ballylaffin Bailey of Rockenhart Tisslabo Rizzini 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2016-05-24 Abergowan's Glenmorangie Caloan's Julyred 3 3
2016-05-24 Carmal's Enyas Noble LPI RLD N Öljersjös Blue Java 4 1
2016-05-24 Stenbury Askrike Black Nash Askrikes One Willow 1 6
2016-05-22 Minnows Irish Brand Like'ims Coffee 1 2
2016-05-19 Silversnipe Ranger Caper Cailie's Moonshine 5
2016-05-18 Seahill High Wind Gunner's Twig Justlike Maypearl 1 3 1 1
2016-05-18 Glenbriar Fresco SE J(J)CH Rockdove's Sparkling Tide 1 4
2016-05-17 Cynhinfa Hamik Sjöråets Norrsken 4 6
2016-05-16 SE J(A)CH DK JCH Bierspool Blackbill of Lakedown Carmal's Heroine Quest 4 4
2016-05-14 DK BRCH SE J(J)CH DK JCH Bjoljahnchief Söders Broadbean 5 2
2016-05-13 IE FTCH Copperbirch Roosky SE VCH Minnows Aileen 5 2
2016-05-10 SE J(A)CH Carmal's Keen Art Stargolds Dt Abbey Countess Violet 2 1 4 1
2016-05-07 SE J(A)CH Carmal's Keen Art Carmal's Enyas Waterlily 1 4 2
2016-05-07 SE J(J)CH Searover Twinkle Liquorice Reedsweeper's Red Maple 3 1
2016-05-04 Minnows Irish Brand Capandus Skye Leslie Castle 3 2
2016-05-04 SE J(J)CH Searover Twinkle Liquorice Searover Pumas Fame 4 1
2016-05-04 INT JCH Ragweed's Travel of Craighorn Meadowlark Barrow 1 1 2 4
2016-05-03 Ackers Urban Bertha 6 4
2016-05-03imp GB FTCH Gosberry Governor Swiftbrook Alula of Garrenwell 1
2016-05-02 Cynhinfa Hamik SE VCH High Dreams Anacostia 2 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2016-05-01 DK BRCH SE J(A)CH NO JCH DK JCH Bjoljahn Maddox SE J(J)CH NO JCH Zetastar Mighty Cheyenne 3
2016-05-01 SE SPCH SE LCH Mandylike's Ripper Zetastar Mighty Cherokee 3 3
2016-04-29 SE U(U)CH Lab Lodur's Kick Off Iliadens Foústani 1
2016-04-29 Carmal's Enyas Noble Carmal's Unbeatable 1 1 2
2016-04-28 SE J(J)CH Batmoors' Wallace Angus Edith 4 2
2016-04-26 Gravel's Bright Rigel Moorman's Midnight Star 3 6
2016-04-25 Killyrudden Lionheart Woodhunt's Maja 4 6
2016-04-25 Searover Pearl Jam Silvergruvans Miss Minna 3 1
2016-04-24 SE J(A)CH DK JCH Lakedown Diawl Bach Beda Av Sunnanvind 6 3
2016-04-23 SE JCH Kullaholm's Riddar Kato Airotkivs Ikea 2 1 1 4
2016-04-22 Full Blast's Udd AH Act's For Mission Charm 1 3 2
2016-04-22 Abergowan's Glenmorangie Minnows Lavendel 5 2
2016-04-22imp GB FTCH Waterford Featherman Shimnavale Gem 1
2016-04-21 GB FTCH Ferbury Lancelot of Smithsteads Brocklebank Net 3 2
2016-04-21 Askrikes Pep All Tuffa 4 2
2016-04-21imp Ellijas Dudley Yellowstone Gundogs 1 1
2016-04-20 SE SPCH SPH III Mandylike's Wishful LPI Black Angus Martha 1 3 3 2
2016-04-17 SE J(A)CH Carmal's Keen Art Duvkullans Felicitas 2 4 2
2016-04-16 IE FTCH Copperbirch Roosky Iliadens Alexia 1 1
2016-04-14imp Caper Cailie's Art INT JCH Blackthorn Kallisto 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2016-04-12 Labdom Pochard SE J(J)CH SE J(A)CH Reedsweeper's Elderberry 2 4
2016-04-09 Stenbury Askrike Black Nash Hackihäls Idun 2 2
2016-04-08 Team Timberline Boss Vilda 4 1
2016-04-08 DK JCH Thirsgaards Tjegge SE J(A)CH Roekull Kayo 4 2
2016-04-07imp INT JCH GB FTCH Beileys Aguzannis of Fendawood Cynhinfa Kim 1
2016-04-05imp Old Inn Smoking Gun Amelie Aguzannis 1
2016-04-03imp IT JCH Waterfriend Cornet Norbeck Fiona of Tweedshot 1
2016-04-01 DK BRCH SE J(A)CH NO JCH DK JCH Bjoljahn Maddox SE J(J)CH Streamlight's Dana's Grappa 2 1 2 3
2016-03-31 IE FTCH Shimnavale Excalibur Kullaholm's Lassie 1 4 1
2016-03-31 Kayteens Star at Meadowlark SE VCH Brown Hunt's Ketchup
2016-03-30imp INT JCH Blackthorn Racer Nuthatch Blue Sky Pipa 1 1
2016-03-29 DK BRCH SE J(A)CH NO JCH DK JCH Bjoljahn Maddox Streamlight's Jackies Aqua 4 1
2016-03-29 IE FTCH Copperbirch Roosky Sea-Croft Tara 6 5
2016-03-28imp Laurinco Red Flame of Hollowgate Stauntonvale Sangiovese at Jobeshil 1
2016-03-27 SE VCH Minnows Aran SE VCH LPI RLD N RLD F Lachawes Adina 4 1
2016-03-26 Carmal's Enyas Noble Dams Asti 4 2
2016-03-26 Thirsgaards Eyes On Fire Delesk Scottish Thistle 1
2016-03-25 Stenbury Askrike Black Nash SE J(J)CH Willowridge Two For Tea 4 5
2016-03-25 Gravel's Bright Rigel Twigg's Time Zone 1 2 2
2016-03-22 Namusillan Isomyrskyliitäjä Namusillan Jossu 3 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2016-03-21imp Ballylaffin Bailey of Rockenhart Batmoors' Chasing Kate 2
2016-03-19 Conneywarren Brooklin Dalagårdens Vildvittra 3 1 4
2016-03-19 Boställeskogens Mowitz Meliss 3 2 4
2016-03-18 NO JCH Meadowlark Ballyrush Meadowlark Suir 4 1
2016-03-16 IE FTCH Copperbirch Roosky SE VCH Rainstone Huldas Karin 2 5
2016-03-16 Stenbury Askrike Black Nash SE J(J)CH Streamlight's Cayos Gillie 5
2016-03-13imp Kelmagra Cruise DK BRCH DK JCH Stenhöjgårds Brit 1 2
2016-03-12 Janrod's Firecracker at Navigo One Yellow Pudding Gorska Fantazja 1
2016-03-11imp IE FTCH GB FTCH Miller Mcduff Batmoors' Leadhills Mennock 3 1
2016-03-10 IE FTCH Copperbirch Roosky Full Blast's Visa Vera 4 4
2016-03-09 Järabackens Jive Minnows Bewitchingly 3 4
2016-03-07 Silversnipe Ranger Ettems Tscilla 4 4
2016-03-06imp GB FTCH Levenghyl Malusi IE FTCH GB FTCH The Newcam Boss 2
2016-03-05 Minnows Irish Brand SE VCH Like'ims Cayenne 2 1
2016-03-04 SE J(J)CH Duckstream Nian's Cimbasso LD 2 Rockdove's Mandolina 3 6
2016-03-04imp Copperbirch Utah Darfys Crak 1
2016-03-03 SE J(J)CH Reedsweeper's Red Devil Happy Birdhunter's Dots Cox Pomona 2 3 2 2
2016-03-02imp INT JCH GB FTCH Beileys Aguzannis of Fendawood Labdom Mandarin of Omachie 1
2016-03-01 NO JCH SE JCH Djurbergas Fashion Gant SE JCH Reedsweeper's Mirage 2 2 1 2
2016-02-27 Fågeltorps Mille Hojt Senna 3 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2016-02-26 Minnows Irish Brand NORD JCH Masterkey's Fix Faxa 4 4
2016-02-25 GB FTCH Copperbirch Paddy of Leadburn SE J(J)CH Searover All in Peg 1
2016-02-24 Ballylaffin Bailey of Rockenhart Meadowlark Bethany 3 2 2 1
2016-02-24 Rainstone Aries Rosebird Angel Face Rose 5 5
2016-02-23 SE J(J)CH Duckstream Nian's Cimbasso Djurbergas Fashion Filippa 3 4
2016-02-23 Searover Pims Pompe Maxjan's Sally 1
2016-02-22 Roekull Rajas M-Porthos Djurbergas Fashion Desigual 2 5
2016-02-22 GB FTCH Waterford Harris of Featherfly Roughborn Charm 1 1
2016-02-21 Stenbury Askrike Black Nash Thorsvi Kintyre 4 1
2016-02-21 Labdom Pochard Lycik Sally 1
2016-02-19imp GB FTCH Ferbury Lancelot of Smithsteads Bellspaddle Intrepid 1
2016-02-18 NORD JCH Searover Pims Pirate SE J(J)CH Streamlight's Cayo's Win 1 3 2 3
2016-02-17 SE J(J)CH Duckstream Nian's Cimbasso Viltvårdarns Unika Ardbeg 1 2 4 1
2016-02-16 Glenbriar Abbott Masterkey's Fax Stråla 2 3
2016-02-15 GB FTCH Kathmandu Ruadh of Donian SE JCH Stenbury Black Bellatrix 6 5
2016-02-12 Henley Grouse of Chatsworth Roekull Ilva 4 1 1 2
2016-02-08 Henley Grouse of Chatsworth A'ria 1 3
2016-02-04 Glenbriar Play Perdix Gundogs Ebony 8 3
2016-02-01 Labdom Pochard Garagill Paris 4 3
2016-01-30 SE J(J)CH Masterkey's Ice Cracker Reminds Victoria 1 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2016-01-29 NORD JCH Searover Pims Pirate Searover D's Ayla 3 1 2 1
2016-01-28 SE J(A)CH C.I.T. DK JCH NORD JCH FI J(A)CH Blackthorn Bion NORD JCH Meadowlark Nore 2 1
2016-01-25imp DK BRCH SE J(A)CH NO JCH DK JCH Bjoljahn Maddox Batmoors' Skyfall Adele 1
2016-01-24 Happy Birdhunter's Dots Discovery Boställeskogens Mira 7 1 1
2016-01-20 Abergowan's Glenmorangie Moorman's Kellys Copper Coin 1 2 3 1
2016-01-20 Conneywarren Lennie Minnows Alltid Sodas Mint Condition 1 2
2016-01-19 SE J(A)CH DK JCH Lakedown Diawl Bach SE VCH SE J(J)CH Pilens Lejon 1 2 3
2016-01-19 Twister Herbu Zadora Navigo Gossip Girl Xoxo 2 1
2016-01-16 SE J(A)CH Carmal's Keen Art Searover Tans Limit 1 1 2
2016-01-15 Cynhinfa Flint Karriärs Working On A Dream 3 6
2016-01-14 IE FTCH Copperbirch Roosky Mandylike's Very Victrix 3 6
2016-01-14 Abergowan's Glenmorangie Carolhill Aniak of Copperbirch 2 4 3 1
2016-01-12imp Aspijana Kovo Heley Davidson 1
2016-01-10 SE J(A)CH DK JCH Lakedown Diawl Bach Meadowlark Brodie 2 1 2 2
2016-01-06 Justlike Sioux Northline's Yellow-Faced Sprite 1 3
2016-01-05 SE J(J)CH Rockdove's Top Gun Djurbergas Mineral Lapiz Lasulu 5 3 1
2016-01-05 Minnows Irish Brand Minnows Bewitching 6 6
2016-01-05 Boställeskogens Mowitz TJH(FM) PATRH III SPH III Calaisa 1 4
2016-01-05 Kayteens Star at Meadowlark Brown Hunt's Zig Zag 1
2016-01-02 Conneywarren Brooklin Wingpennans Bissie 2 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2016-01-01imp GB FTCH Eastdale Kayne Patanavac Sue 1 1


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-06-26 / Page updated 26 Jun 2020: jaktavlad_labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-04-16 / Information from the Swedish Kennel Club 16 Apr 2020