Information om jaktavlade labradorer från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2018

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2018-12-30 Labdom Pochard Skutta Av Sunnanvind 2 1
2018-12-29 Viltvårdarns Åboy Duckstream Grynet's Saga 4 5
2018-12-29 C.I.T. Ardmuir Earl Willowridge Four Reasons 4 1 6
2018-12-28 SE J(J)CH Glenbriar Anchor Pilens Banzai 2 2
2018-12-28 Meadowlark Memento Vivere Drumgoose Diawl Bach 2 8
2018-12-24 Saxaphone May Thorn Masterkey's Fax Stråla 1
2018-12-23 Cynhinfa Nabil Stenbury Black Stingray 1 7
2018-12-22 Copperbirch Lancelot Lill Huldas Judith 3 4
2018-12-19 Team Timberline Victory Caper Cailie's Sirocco 2 3 1 2
2018-12-15 DK BRCH SE J(A)CH DK JCH DK WTCH Frank in Greenwood SE J(J)CH SE J(A)CH Pilens Dione 3 1 2
2018-12-13 C.I.T. Ardmuir Earl Carmal's Fame 2 3 2 3
2018-12-08 Drumgoose Magneto Anniegetyourgun Nellie Oakley 1 3 2
2018-12-08 SE J(J)CH Flick SE VCH Minnows Aileen 4
2018-12-04 Silversnipe Vectra Kullaholm's Sunni 4 2
2018-12-03 SE J(A)CH Carmal's Keen Art Delfleet Auris 4 1 2
2018-11-24 Hektor Sibbofjärdens Lisa 2
2018-11-08 Copperbirch Lancelot Twigg's All Time High 1 4 1
2018-11-06 SE J(J)CH Reedsweeper's Red Devil Designerline Blizz Lilja 2 1 3 1
2018-11-06 SE J(J)CH SE J(A)CH Conover's Prins Valiant Reedsweeper's Red Rose 2 1 1 2
2018-11-02 SE J(J)CH Castlemans Tonga Meadowlark Kilkenny 5 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2018-10-17 Glenbriar Play Korpklons Twill 2 1 3 1
2018-10-09 Copperbirch Lancelot Reedsweeper's Milos Needle 2 4 1 3
2018-10-06 Searover Copy Dodge Karriärs Dancing in The Dark 2 1
2018-10-03 Silversnipe Vectra RLD N RLD F Kullaholm's Ylva 5 3
2018-10-02 Labdom Pochard Glimma Av Sunnanvind 1
2018-09-22 Abergowan's Glenmorangie Adore's Blåsippa 2 2 1 1
2018-09-21 Bobo Greenview Countess 2 3 1
2018-09-18 Silversnipe Vectra Searover All in Queens Pr 1 3 1
2018-08-23 Copperbirch Lancelot Caloan's Mirabell Von Flotow 3 2
2018-08-21 Reedsweeper's Red Bull Gullarps Minerva 2 3 1 1
2018-08-18 Silversnipe Vectra SE J(J)CH Korpklons Vessla 4 2 1
2018-08-12 Copperbirch Lancelot Belle 1 1 3
2018-08-04 Hakuna Matatas Pride Ardhi Wildspirit Malou 2 1 4
2018-07-22imp Tarnedge Out of The Blue Killyrudden Faeroe 1
2018-07-20 GB FTCH Leacaz Ricky of Caytonfell Bivråkens Gayle 2 2 2 2
2018-07-20 Copperbirch Lancelot Minnows Gem On A Pin 6
2018-07-07 Silversnipe Vectra Minnows Gillian 1 5
2018-07-04 Mandylike's Devoted Dewon Meadowlark Bonnie Lass of Fenario 2 1 2 1
2018-07-04 Searover Pegs Riley Jaktlågans Florence 2 6
2018-07-01 SE J(A)CH DK JCH Lakedown Diawl Bach Strandavat Holabhat 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2018-07-01 Patanavac Jesus Gamegainer Chevalier 2 1 4 2
2018-07-01 SE J(J)CH Duckstream Nian's Cimbasso Tale Charity Burbage 3 4 2 1
2018-06-30 Rosebird Texas Rose Rosebird Yacht Rose 1
2018-06-29 GB FTCH Leacaz Ricky of Caytonfell SE VCH Mölnbackalabbens Freja 7 2
2018-06-23 SE J(J)CH AH Northline's The Winning Jamerson SE VCH Fransros Kåda 3 2
2018-06-22 Copperbirch Lancelot Minnows Bewitching 4 1 4 2
2018-06-20 Caper Cailie's Art Jaktlågans Elsanta 5 2
2018-06-17 Burrendale Ace Capandus G O T Q Daenerys Targaryen 1
2018-06-13 Copperbirch Lancelot Twigg's Time Out 1 2 1
2018-06-13 SE J(A)CH SE JCH Söders Broadwalk Northline's Hot N'fast Red Savina 4 2
2018-06-11 GB FTCH Leacaz Ricky of Caytonfell Bramblefields Adelphi 2 2 2
2018-06-11 Burrendale Ace SE J(A)CH Roekull Kayo 3 3
2018-06-10 Team Timberline Amos Ettinsmoor Caper Cailies 4 4
2018-06-09 Minnows in Woods and Fields Djurbergas Nordic Firejazz 1 1 3
2018-06-04 Silversnipe Vectra Askrikes One Willow 3 3
2018-06-03 Agapanthus Brim Brim Nelly 4 3
2018-06-01 Roekull Rajas M-Porthos Rejah 1 2 4 2
2018-06-01 SE JCH Duvskogens Ben Deco Zetastar Taste of Astrakan 2 3
2018-05-30 Burrendale Ace SE VCH Twigg's Hoppsan 3 2
2018-05-29 Ugerups Urban Tessie 1 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2018-05-22 GB FTCH Leacaz Ricky of Caytonfell Vajali Mindenes Aisha From The Hool 2 2 2
2018-05-20 Burrendale Ace Minnows Greenwood 1 3
2018-05-19 Burrendale Ace Vettisens Elsa 3 5
2018-05-17imp DK BRCH SE J(A)CH DK JCH DK WTCH Frank in Greenwood Blaze 1 1
2018-05-16 Gravel's Bright Rigel Verbascum Nigrum Rhoeas 2 1
2018-05-14 Willowridge Four Seasons Pilens Banzai 3 2 4
2018-05-11 Burrendale Ace Meadowlark Space Travel 3 4
2018-05-11 Drakeshead Calico Cosmic Cover's Sophisticated Dust 3 1 3 1
2018-05-08 Levenghyl Monza RLD N Boställeskogens Astrid 2 6
2018-05-06 Levenghyl Monza Torbjörnahults Nova 5 3
2018-05-05 Burrendale Ace Minnows Bewitchingly 5 3
2018-05-02 Silversnipe Vectra SE J(J)CH SE J(A)CH Pilens Dione 5 1
2018-05-02 Team Timberline Drummer Caper Cailie's Moonshine 4 4
2018-04-29 Meadowlark Morton Meadowlark Per Aspera Ad Astra 3 2 1
2018-04-28 Brackenbird True Grit Starsholma Korloff Noir 2 2 3 1
2018-04-28imp GB FTCH Kestrelway Freddie Maldrake Anya of Highwalk 1
2018-04-25 Aspijana Qute Nerogialle Addolorata 6 3
2018-04-25 Team Timberline Boss Vilda 1 3 1
2018-04-24 Minnows Irish Brand Grolunds Carneole 2 6
2018-04-23 Twigg's Do It Yourself Ettems Tscilla 5 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2018-04-22 Roekull Rajas M-Porthos Caper Cailie's Nevada 5 2
2018-04-19 DK BRCH NO JCH Michnos Izar Roekull Inkas Pearl 2 5
2018-04-19imp Fernshot Cricket Chantel 1
2018-04-18 Gravel's Bright Rigel Kullaholm's Sarabi 4 1
2018-04-14 INT JCH GB FTCH Beileys Aguzannis of Fendawood Grebulons Hydra 3 3 1
2018-04-14 Oakleaf Drogba Moorman's Midnight Star 1
2018-04-12 Burrendale Ace Like'ims Sookie 4 4
2018-04-12 DK BRCH SE J(A)CH DK JCH DK WTCH Frank in Greenwood Vilendal Infant Eyes Kay 2 3
2018-04-12imp Izackvu Catcher Star Roxhart Aquene 1
2018-04-11 Patanavac Jesus Gamegainer Bugatti 3 1 2 2
2018-04-10 GB FTCH Leacaz Ricky of Caytonfell Meadowlark Hornpipe 1 3
2018-04-08 Labdom Pochard Beda Av Sunnanvind 4 5
2018-04-08 Levenghyl Monza RLD N RLD F LD STARTKLASS Chilihunters Cap Zea 6 3
2018-04-07 GB FTCH Cynhinfa John Sea-Croft Cheetah 4 2 1 1
2018-04-07 Levenghyl Monza SE VCH Stenbury Black Witch of Endor 1 5
2018-04-04 Minnows Irish Brand Minnows Saaga 3 3
2018-04-03 Minnows Unique Summernight Story Molyckans Nova 3 3
2018-04-01 SE J(J)CH Glenbriar Anchor Sjöråets Norrsken 1 6
2018-03-31 Burrendale Ace Minnows Must Be Enya 3 2
2018-03-29 Darogas Masterpiece Pablo Ringlets Ivory 5 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2018-03-29 Stenbury Askrike Black Nash Djurbergas Fashion Desigual 3 2
2018-03-28 Capandus Skye Loch Bracadale SE VCH Ringlets Goldeneye 4 1 4
2018-03-27 Burrendale Ace Streamlight's Wildys Black Magic 8 1
2018-03-25 Silversnipe Vectra Askrikes Maple 8 2
2018-03-23 SE J(J)CH SE J(A)CH Conover's Prins Valiant Like'ims Queen Ash 4 2
2018-03-23 SE J(J)CH Glenbriar Anchor LD 2 Rockdove's You Only Live Twice 3 5
2018-03-23 MD CH Lab'spb Yu-Piter RU CH Cherry Hit of Hit 1
2018-03-23imp Laurinco Red Flame of Hollowgate Snowdell Skye 1
2018-03-20 Workable's L Figo Workable's Früli 5 6
2018-03-20 Annaloughan Ace SE J(J)CH Masterkey's Fax Wissla 3
2018-03-19 Caper Cailie's Art Designerline Glitter Blizz 2 4
2018-03-19 Burrendale Ace Copperbirch Gill 3 5
2018-03-19 GB FTCH Gosberry Governor SE JCH Stenbury Black Bellatrix 5 1
2018-03-17imp SE J(A)CH DK JCH Batmoors' Gentle George Will Batmoors' Artistic Pixie Lott 1
2018-03-16 Rooney at Tredinock Glen Louch Irish Spring 3 2
2018-03-15 Castlemans Syrian Roekull Mayas Svarta Stina 2 1 4
2018-03-15 DK BRCH SE J(A)CH DK JCH DK WTCH Frank in Greenwood Carmal's Forever 3 1 2 2
2018-03-14 Minnows Irish Brand Full Blast's Blåtira 3 5
2018-03-14 Abergowan's Glenmorangie Ugerups Esther 3 2
2018-03-10 Castlemans Syrian SE J(J)CH Batmoors' Severn Duffy 4 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2018-03-10 Killyrudden Lionheart Bettan 5 3
2018-03-06 SE VCH TJH SE JCH SÖKH II Northline's Outstanding Dallas Dhu Caper Cailie's Fata Morgana 4 1 1 2
2018-03-06 Glenbriar Play Perdix Gundogs Singstar 1 4 1 3
2018-03-05 SE J(A)CH Carmal's Keen Art Dams Asti 2 1 2 2
2018-03-04 SE J(J)CH Searover Twinkle Liquorice SE J(A)CH NO JCH SE JCH Reedsweeper's Tex Takida 4 4
2018-03-03 Rainstone Birthday Song Rosebird Infantastic Rose 1 1
2018-03-03 Minnows Irish Brand Wingpennans Elza 4 4
2018-03-02 SE J(J)CH Duckstream Nian's Cimbasso Watergreen Jewel 1 1
2018-02-27imp Ravenvalley Kite of Artistryn Artistryn Zoe 1
2018-02-26 GB FTCH Leacaz Ricky of Caytonfell Batmoors' Artistic Pink 1
2018-02-26 Caper Cailie's Art Reedsweeper's Milos Chillie 2 4
2018-02-25 Fågeltorps Mille Hojt Sibbofjärdens Maja 5 5
2018-02-25 SE JCH Kullaholm's Riddar Kato Brown Hunt's Nova 4 2 1 1
2018-02-23 Abergowans Conner Drumgoose Diawl Bach 3 3
2018-02-22 Oakleaf Drogba Ringlets Hickory 2 3 1
2018-02-22 Burrendale Ace Carolhill Aniak of Copperbirch 2
2018-02-21 DK BRCH SE J(A)CH DK JCH DK WTCH Frank in Greenwood Carmal's K's Dee 5 7
2018-02-21 LPI Askrikes Snöboll Bergsandens Pennys Månviva 2 3
2018-02-20 Burrendale Ace Månstorps Halesia 2 6
2018-02-13 Drumgoose Connemara Carmal's Enyas Waterlily 5 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2018-02-13 Huntrets Värmlands-Bengt Huntrets Meireles 1 5
2018-02-04 Annaloughan Ace Searover Pumas Fame 4 3
2018-02-03 Capandus Skye Loch Bracadale Airotkivs Louise 3 1
2018-02-03 Capandus Skye Loch Bracadale SE VCH SE J(J)CH Pilens Lejon 1 3 1 3
2018-01-30 Team Timberline Benji The Bodyman Skoglösa Härja 3 2 2
2018-01-27 Minnows Irish Brand SE VCH Labbret's Black Canyon 4 3
2018-01-23 GB FTCH Troddenmills Beck and Call of Leaca Meadowlark Water of Ae 3 1 3
2018-01-22 SE J(A)CH Carmal's Keen Art Sjövillans Casiopeia 4 5
2018-01-20 GB FTCH Waysgreen Barracuda SE J(A)CH Cosmic Cover's Cotton Field 4 3
2018-01-17 GB FTCH Artistryn Ulrich Meadowlark Pro Patria 3 4
2018-01-17 SE JCH Duvskogens Ben Deco Andvikens Ain't She Sweet 1 1
2018-01-16imp Abbotsleigh Juno Isleofman Grebe of Abbotsleigh 1
2018-01-09 DK JCH SE JCH Abellabbens Maersk Justlike Maypearl 4 2 3 1
2018-01-09 Searover Pims Monsieur SE J(J)CH Andvikens Twist and Shout 2 1 2 1
2018-01-07 GB FTCH Artistryn Ulrich Blackbound Hazel 3 2 3 1
2018-01-06 Glenanne Nero Guns & Game Extra 3 1 3
2018-01-05 NORD JCH Searover Pims Pirate Pilens Hydra 3 2 3 3
2018-01-05imp GB FTCH Ferbury Lancelot of Smithsteads Glenpatrick Omega 1
2018-01-02 SE J(J)CH Duckstream Nian's Cimbasso Viltvårdarns Åttan 5 2 1
2018-01-02 Willowridge Four Seasons Searover Sweet Busy 2 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2018-01-01 SE J(J)CH Searover Twinkle Liquorice Rockdove's Action 5 2


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-06-26 / Page updated 26 Jun 2020: jaktavlad_labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-04-16 / Information from the Swedish Kennel Club 16 Apr 2020