Information om jaktavlade labradorer från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2019

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2019-12-31imp Blackthorn Ilmarinen of Drakeshead Maggi 1 1
2019-12-30 Viltvårdarns Vigg Viltvårdarns Åttan 2 2 1 2
2019-12-30 Annaloughan Ace Minnows Astra Et Luna 3 1 1
2019-12-27 Abergowans Conner Meadowlark River Dee 6 1
2019-12-23 Annaloughan Ace Liw's Gundog Lucky Se 3 6
2019-12-23 Breamsdown Benjamin Roekull Mayas Yackie 3 7
2019-12-21 Astraglen Bailey Mandylike's Dancing Queen 1 1
2019-12-15 Wicketwood Adney Jippikajejs Aja Baja 1
2019-12-14 Ettems Tass Sibbofjärdens Märta 5 3
2019-12-12 Like'ims Qilkenny Huntsman's Choise Kessie 3 2 2
2019-12-10imp Jocksburn Jock Tullyah Izzy 1 1
2019-12-03 Reedsweeper's Rowanberry Sea-Croft Damselfly 1 1
2019-11-25 Mandylike's Double Drake Twigg's Fix It 1 4
2019-11-14 Hektor Kicki 3 1 3 2
2019-11-06 Annaloughan Ace Reedsweeper's Milos Chillie 1 1 3
2019-11-04 Tullyah Jake Korpklons Twill 3 4
2019-11-01 Stenbury Black Warlock Alsnäsets Hagla's Dugga 4 4
2019-10-27 Glenbriar Play Stenbury Black Morgan Le Fay 4 3 1
2019-10-24 Willowridge Four Points Stargolds Vouge 1 1 3
2019-10-18 Askrikes Snöboll Bergsandens Pennys Månviva 4 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2019-10-18 Baloo Leia 3 1 2 1
2019-10-17 Copperbirch Lancelot Silvergruvans Miss Lexie 2 1 2
2019-10-15 Laichsands Ernest Mulatorp's Moonlight 1 3 2 2
2019-10-14 Caper Cailie's Challenger Go Great Guns Golden Glory 1 4
2019-10-13 Breamsdown Benjamin Twigg's Hoppsan 7 1
2019-10-11 Blackthorn Attack Glen Louch Irish Spring 6 1
2019-10-10 Labdom Pochard Beechbrook Abbey Brewing
2019-10-06 Carmal's Keen Art Sjövillans Polstjärna 4
2019-10-05 Copperbirch Lancelot Airotkivs Queen 2
2019-09-28 Breamsdown Benjamin Labbret's Rio Grande 2 1 2 3
2019-09-25 Minnows Quince Lilla Hagatorpets Fixa 1
2019-09-12 Gamegainer Caterpillar Patanavac Joanna 2
2019-09-09 Svärtmo Dino Sibbofjärdens Penny 1 1 1 1
2019-09-03 Ettems Frode Rainstone Birthday Candle 2 2 4
2019-08-29 Searover Pegs Riley Iza-Af-Ina 4 3
2019-08-23 Stenhöjgårds Frank Carmal's Forever 1
2019-08-17 Killyrudden Lionheart Askrikes Maple 5 1
2019-08-14 Meadowlark Monkfish Ejderns Björk 1
2019-08-10 Meadowlark Victory Killeboda Ziva 5 1 2
2019-08-09 Hektor Bohlsta Trollets Kassiopeja 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2019-08-06 Drumgoose Daredevil Meadowlark Water of Leith 5 6
2019-08-03 Drumgoose Daredevil Northline's Hot N'fast Red Savina 1 1 2 1
2019-08-01 Frank in Greenwood Skummarängens Purdey 3 2 1 2
2019-08-01 Tullyah Jake Pilens Lejon 1 1 1 2
2019-07-31 Gullarps Dudly Cia 5 6
2019-07-27 Kullaholm's Aramis Kullaholm's Liath 2 5 1
2019-07-25 Burrendale Fergie of Caytonfell Meadowlark Water of Ae 2 1 4 3
2019-07-25imp Astraglen Vardy of Wedgnock Farthorpe Amber of Haverholme 1 1
2019-07-21 Roekull Kayos Quatro Gullarps Bellatrix 4 5
2019-07-21 Silversnipe Vectra Heading's Mrs Patmore 4 3
2019-07-19 Labbret's Alicante Labbret's Black Canyon 1 1
2019-07-18 Breamsdown Benjamin Minnows Gillian 3 3
2019-07-14 Drumgoose Daredevil Caper Cailie's Fata Morgana 6
2019-07-12 Minnows Quince Huntley's Kalas-Kerstin 1
2019-07-09 Copperbirch Lancelot Capandus Skye Roslin Castle 1 2 2 2
2019-07-09imp Derrity Mustard of Balswad Fendale Celtic Clover of Balswad 1
2019-07-08 Abergowans Conner Daisy 3 4 2
2019-07-06 Copperbirch Lancelot Minnows Gem On A Pin 3 2
2019-07-04 Amazing Work Yrhult's Victor Rosebird Susan Rose 2 5 2
2019-07-03 Willowridge Four Points Viljestyrkans Snow-Drop 6 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2019-07-01 Levenghyl Monza Amazing Work Thia 2 1
2019-06-28 Drumgoose Magneto Liljevilts Alma 3 4 2
2019-06-28 Copperbirch Mandella Drumgoose Rene of Altiquin 1
2019-06-21 Bjoljahnchief Ringlets Morel 4 5
2019-06-19 Searover Loading Kilroy Jaktlågans Bonne De Bry 2 2 1
2019-06-19 Burrendale Fergie of Caytonfell Roekull Kayo 2 3
2019-06-18 Lycik Bishop Raevsager Tess Lina 3 4
2019-06-18 Minnows Aquatic Lill-Jeppas Allie 2 1 3
2019-06-17 Searover Lizz Sherry Conover's Pringles Penny 1 2 2
2019-06-11 Copperbirch Lancelot Capandus Skye Kellie Castle 1 1 1
2019-06-09 Levenghyl Phoenix Ringlets Jet 1 3 2 1
2019-06-08 Vesiketun Chili Namusillan Jossu 1 1 3
2019-06-06 Mandylike's Concorde Jippikajejs Atchi Prosit 2 3 1 1
2019-06-04 Reedsweeper's Red Bull Västibergets Mynta 3 2
2019-06-03imp Highwalk Galway Corrib Harper 1
2019-05-28 Team Timberline Benji The Bodyman Anniegetyourgun Annie Oakley 3 6
2019-05-27 Copperbirch Lancelot Minnows Luna of Labbås 6 2
2019-05-26 Oakleaf Drogba Kullaholm's Sarabi 4 5
2019-05-26 Seahill High Wind Taff Ninja Balbirnie Happy 1
2019-05-24 Minnows Irish Earl Minnows Saaga 3 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2019-05-24 Beileys Aguzannis of Fendawood Grebulons Hydra 2 3 3 1
2019-05-24 Breamsdown Benjamin Minnows Bewitching 3 1 2 2
2019-05-22 Levenghyl Monza Torbjörnahults Nanna 2 1
2019-05-21 Weddingcake Bergsandens Eldas Verity 3
2019-05-20 Frank in Greenwood Mandylike's Dancing Queen 1 2 2 2
2019-05-19imp Michnos Izar Old Inn Irish Rose 2
2019-05-17 Reedsweeper's Milos Ice High Dreams Anacostia 2 3
2019-05-16 Breamsdown Benjamin Twigg's Best of All 1 1 2 1
2019-05-15 Kullaholm's Copper Alsnäsets Hagla's Snöa 2 4
2019-05-13 Glenbriar Anchor Rockdove's All The Way 6 3
2019-05-13 Levenghyl Phoenix Roekull Lowes Olga 3 5
2019-05-12 Carmal's Keen Art Ekdala Mayfly Cherokee 1 3
2019-05-11 Kullaholm's Riddar Kato Minnows Bewitchingly 2 5
2019-05-11imp Brocklebank Navigator of Chatsworth Drakeshead Casey 1
2019-05-10 Labdom Pochard Glimma Av Sunnanvind 6 3
2019-05-10 Frank in Greenwood Mandylike's Zola 5 1
2019-05-10 Waterfriend Cornet Gamegainer Adidas 3 1
2019-05-09 Mandylike's Emperor Meadowlark Offaly 4 2
2019-05-09 Carmal's Lone Ranger Djurbergas Fashion Esprit 1
2019-05-07 Meadowlark Morton Ejderns Nellie 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2019-05-06 Twigg's Handyman Rosebird Tummelisa Rose 6 3
2019-05-06 Burrendale Fergie of Caytonfell Cosmic Cover's Race All In 2 3 1 2
2019-05-05 Ettems Tass Sibbofjärdens Pixie 2 1 1 3
2019-05-03imp Nettle Brae Andy of Fendawood Burrendale Lucy 1
2019-05-02 Breamsdown Benjamin Capandus Skye Leslie Castle 1 1 1
2019-05-02 Highhut's Lynx-Lynx Roekull Rajas Rioja 2 2 2 2
2019-05-01 Meadowlark Monkfish Meadowlark Travel The World 5 3
2019-04-30 Team Timberline Amos Caper Cailie's Moonshine 2 5
2019-04-29 Carmal's Keen Art Wildlife Manager's Rhu-Barb 1 2 1
2019-04-26 Blackbound Morris Minor Rockdove's Full Circle 7 1
2019-04-23 Copperbirch Lancelot Lachawes Arka 1 2 1
2019-04-22 Capandus G O T Lord Jaime Lannister Minnows Ceili Shebeen 6 3
2019-04-22 Levenghyl Monza Meliss 7 2
2019-04-22imp Turpingreen Barrera of Labdom Stauntonvale Wild Clary at Jobeshil 1 1
2019-04-21 Twigg's Jack of All Trades Pony Tail's Co-Co 4 5
2019-04-20 Minnows Unique Summernight Story Molyckans Nova 5
2019-04-19 Aspijana Qute Perdix Gundogs Dancing Queen 2 2 3 2
2019-04-16 Birdsgreen Cluedo of Wedgnock Beechdale's Dusty Hazel 1
2019-04-16 Fernshot Cricket Kullaholm's Muirne 3 1 2 1
2019-04-16imp Drumgoose Klinkhammer Cynhinfa Rebel of Silvafern 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2019-04-11 Glenbriar Anchor Duckstream Axa's Gripa 6 2
2019-04-11 Lesser Burdock Forest Roekull Rajas Maya 3 4
2019-04-11 Silversnipe Vectra Pilens Theia 2 3 3
2019-04-10 Meadowlark Humpty Dumpty Meadowlark Salve Regina 3 3 1
2019-04-10 Copperbirch Lancelot Full Blast's CamÚ 3 5
2019-04-08 Abergowans Conner Line Up Jackie Onassis 2 1 4
2019-04-07imp Highwalk Galway Aneeterberg Katie 1 2
2019-04-04 Birdsgreen Cluedo of Wedgnock Priesthill Capri
2019-04-03 Michnos Friend Chandler Bing Djurbergas Be Meek 1
2019-04-02 Maighmor Jagger Bergsandens Annies Fiona 1 2
2019-04-01 Carmal's Keen Art Go Great Guns Golden Glory 1 2 1
2019-03-31 Breamsdown Benjamin Like'ims Sookie 5 1 1
2019-03-31 Breamsdown Benjamin Månstorps Halesia 3 1 1
2019-03-31 Ardmuir Earl Roekull Mayas Svarta Stina 3 3
2019-03-30 Aspijana Qute Roekull Lowes Offa 3 2
2019-03-30 Castlemans Tonga Maxjan's Edes 1
2019-03-29 Team Timberline Benji The Bodyman Skoglösa Pralin 1 1
2019-03-28 Copperbirch Lancelot Granda Forest and River 1 2 5 1
2019-03-27 Turpingreen Barrera of Labdom Ragweeds Annie 4 1 1
2019-03-27 Drumgoose Magneto Sloeberry Bay Akinas Chouko 4 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2019-03-26 Patanavac Jesus Gamegainer Bugatti 4 1 3
2019-03-25 Killyrudden Lionheart Bettan 4 5
2019-03-24 Ugerups Urban Cessie 3 5
2019-03-22 Capandus Skye Loch Bracadale Ettems Rabarber Grädd 3 1 3 1
2019-03-22 Ardmuir Earl Streamlight's Aquas Meadow 1 3 2
2019-03-22 Copperbirch Lancelot Full Blast's Visa Vera 6 2
2019-03-21 Carmal's Keen Art Streamlight's Minnas Salt 1 1 2 2
2019-03-18 Squareclose Nathan of Cardy Perdix Gundogs Bess 1 2 3 1
2019-03-16 Conover's Prins Valiant Pilens Hydra 4 1 2 3
2019-03-15 Ardmuir Earl Searover Twinkle Lizz 2 3
2019-03-15 Huntrets Värmlands-Bengt Huntrets Meireles 2 4
2019-03-15 Searover Max Chase Searover Kellys Sweet 1
2019-03-15imp Astraglen Bailey Team Timberline Dimple 2
2019-03-14 Silversnipe Vectra Askrikes Elm 1 6
2019-03-13 Reedsweeper's Red Devil Vettisens Hjördis 3
2019-03-12 Copperbirch Lancelot Minnows Nancy Nora 3 3
2019-03-11 Annaloughan Ace Huntrets Klara Fina Gulleborg 2 1 2 2
2019-03-10 Blackthorn Bruce Roekull Xantippa 6 1
2019-03-10 Drumgoose Connemara Cosmic Cover's Rally's Reaction 3 1 4
2019-03-10 Abergowans Conner Ringlets Hickory 1 1 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2019-03-09imp Michnos Friend Chandler Bing Brown Hunt's Punktum 1
2019-03-07 Workable's L Figo Workable's Früli 3 5
2019-03-07 Svart & Gul Black Pepper Djurbergas Wij Beet 4 2
2019-03-07 Labdom Pochard Partridge Frozen Blaze 1
2019-03-06imp Turpingreen Barrera of Labdom Labdom Ruddy 1 1
2019-03-03 Lycik Bishop Skoglösa Spica 2 4
2019-03-02 Ardmuir Earl Vattumannen Kamomill 3 2 3
2019-03-01 Capandus Skye Loch Bracadale Roekull Rajas Noomi 4 1 1
2019-02-26 Leacaz Ricky of Caytonfell Strandavat Holabhat 3 5
2019-02-25imp Ragweeds Cromwell Fendawood Dorisday 1
2019-02-24 Copperbirch Lancelot Like'ims Quality 2 2 4
2019-02-23 Killyrudden Lionheart Woodhunt's Maja 1
2019-02-23 Silversnipe Vectra Watergreen Jewel 2 1
2019-02-23 Copperbirch Lancelot Masterkey's Fax Dazzel 5 3
2019-02-21 Annaloughan Ace Pilens Titan 2 2 3
2019-02-21 Drumgoose Connemara Dams Asti 1 1
2019-02-19 Aspijana Qute Perdix Gundogs Singstar 2 4
2019-02-16 Castlemans Tonga Meadowlark Pro Patria 2 3
2019-02-15 Viljestyrkans Casino Royal Ettinsmoor Sea Eagle 6 3
2019-02-12 Korpklons Salskrake Willowridge Five Eggs For Easter 3 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2019-02-10 Silversnipe Vectra Contender Sette 5 4
2019-02-09 Copperbirch Lancelot Liw's Gundog Lucky Se 6 1
2019-02-07 Dual Mac at Artistryn Mandylike's Huntress 1
2019-02-04 Searover Max Chase Searover Aylas Peace 2 1 3
2019-02-03 Rosebird Indenpendence Rose Woodhunt's Mia 1
2019-02-03 Frank in Greenwood Stenbury Black Dace 2 6
2019-02-02imp Dual Mac at Artistryn Saknas 1
2019-01-30 Twigg's in A Hurry Full Blast's Autumnleaf 3 3
2019-01-28 Copperbirch Lancelot Masterkey's Fax Wiska 4 3 1
2019-01-26 Abergowans Conner Meadowlark Bethany 4 2 2 2
2019-01-26 Turpingreen Barrera of Labdom Stenbury Black Alba 4 1 2
2019-01-24 Twigg's Jack of All Trades Götahund Disco Debbie 1
2019-01-17 Cynhinfa John Sea-Croft Ladybird 2
2019-01-17 Copperbirch Lancelot Silvergruvans Miss Ninja 2 1 6
2019-01-15 Rooney at Tredinock Viltvårdarns Åttan 5 3
2019-01-14 Minnows Morning Coffee Verbascum Nigrum Pyrola 2 2 5
2019-01-13 Västibergets Hemmingway Liw's Gundog Loka Västiberget 5 4
2019-01-13 Minnows Alltid Unique Gip Minnows Mostly Irish 2 1 4
2019-01-11 Leacaz Ricky of Caytonfell Batmoors' Artistic Pink 3 3 1 1
2019-01-09 Carmal's Megs Tweed Meadowlark Treble Reel 2 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2019-01-04 Cynhinfa John Blackbound Chorley 7 1 1
2019-01-03 Abergowans Conner Broadlaw Millie 1
2019-01-02 Ardmuir Earl Gracehunters Win's Pirate Tide 4 1 1 1
2019-01-02 Castlemans Syrian Drumindoney Girl 2 8


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2024-05-21 / Page updated 21 May 2024: jaktavlad_labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2024-05-13 / Information from the Swedish Kennel Club 13 May 2024