Information om jaktavlade labradorer från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2020

Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2020-04-10 Fireco Cesar Frost Ill Snowlingx Mickelina 3 1 2 5
2020-03-30 Viltvårdarns Åkey Vettisens Ester 1 3
2020-03-28 Västibergets Hemmingway Liw's Gundog Loka Västiberget 1 7
2020-03-22 Abergowans Conner Daisy 1 2 4
2020-03-19 SE J(J)CH SE J(A)CH Stenhöjgårds Frank Wildlife Manager's Rhu-Barb 1 2 2 2
2020-03-19 Roekull Kayos Quatro Gullarps Rain 6 2
2020-03-10 Astraglen Bailey SE J(J)CH SE J(A)CH Broadlaw Millie 3
2020-03-09 GB FTCH Meadowlark Humpty Dumpty Djurbergas Wij Beet 2 1 1 2
2020-03-05 SE J(J)CH SE J(A)CH Stenhöjgårds Frank Searover Star Happy 4 1
2020-03-03 Meadowlark Starstrucked SE VCH Twigg's in A Nutshell 4 6
2020-03-03 SE J(J)CH SE J(A)CH Stenhöjgårds Frank Gravel's Billinge Zone 3 1 1 1
2020-03-01 Ugerups Urban Cessie 5 3
2020-03-01 Glenbriar Play Pilens Scar 3 1 2 1
2020-02-29 Ettermyrans Melvin Skoglösa Mercedes 3 6
2020-02-28 Viltvårdarns Åkey Torbjörnahults Nora 2 3
2020-02-27 Labdom Pochard Cosmic Cover's Legal Love 3 1
2020-02-26 Viarps Bagheera Capandus Skye Loch An Eilean 2 3
2020-02-22 DK JCH Seahill High Wind Taff Ninja Skoglösa Pralin 5 2
2020-02-21 Drumgoose Connemara Ringlets Hickory 1 1 1
2020-02-19 SE J(J)CH Castlemans Tonga Tale Charity Burbage 6 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2020-02-18 Searover Lizz Sherry Pilens Neptunus 2 1 2 2
2020-02-14 DK BRCH Partridge Happy Viper Fågelfinnarens Fridälv 4 2
2020-02-13 Hedgehog's Thrill Beechbrook Versa Brewing 2 1 3 1
2020-02-10 Rainstone Aries Woodhunt's Mia 2 3
2020-02-10 SE J(J)CH NO JCH Michnos Friend Chandler Bing Gracehunters Win's Pirate Tide 3 5
2020-02-05 Copperbirch Lancelot Minnows Morning Breeze 3 5
2020-02-05 Streamlight's Aquas Mr Bingley Sjövillans Casiopeia 2 3
2020-02-04 GB FTCH Turpingreen Barrera of Labdom Skutta Av Sunnanvind 3 7
2020-02-02 SE J(J)CH Castlemans Tonga Reedsweeper's Milos Needle 3 4
2020-02-02 SE J(J)CH Castlemans Tonga Meadowlark Surprise 7
2020-02-02 Meadowlark Victory Sloeberry Bay Akinas Chouko 1 6
2020-02-01 Searover Fames Lord Nelson Draken 6 1
2020-01-31 Drumgoose Daredevil Stenbury Black Huntress of Windsor 2 1 2 2
2020-01-29 Copperbirch Lancelot Wingpennans Elza 5 4
2020-01-29 Bellspaddle Gallant Askrikes Whirlwind 2 6
2020-01-26 LD STARTKLASS Öljersjös Knox Spirit of Java Carmal's Waterlily's Holly 1 1
2020-01-25 Blackthorn Attack SE VCH RLD N RLD F Icefyre Renettles Kettricken 2 2 1 3
2020-01-24 Breamsdown Benjamin Minnows Deriva 1 1
2020-01-23 Annaloughan Ace Djurbergas Second Ess For Lara 1 4 1 2
2020-01-22 Fågeltorps Mille Hojt Nerogialle Diana 4 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
 svartagulabrunasvartagulabruna
2020-01-20 Twigg's in A Hurry Nerogialle Addolorata 1 6
2020-01-20 SE J(J)CH Castlemans Tonga Meadowlark Sneezy 5 2
2020-01-19 Drumgoose Connemara Järabackens Tipperary 2 4
2020-01-18 Bobo Greenview Countess 2 3 1 2
2020-01-16 SE J(J)CH Reedsweeper's Rowanberry Line Up Jackie Onassis 4 2 2 1
2020-01-14 Meadowlark Morton Meadowlark Ma Baker 5 4
2020-01-11 Killyrudden Blueberry Woodhunt's Svea 1 1
2020-01-06 Bellspaddle Gallant Sjövillans Windy 4 7


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-06-26 / Page updated 26 Jun 2020: jaktavlad_labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-04-16 / Information from the Swedish Kennel Club 16 Apr 2020