Registrerade kullar 2020
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2020-12-31
Hedgehog's Thrill
Beechbrook Versa Brewing
3
2
1
2020-12-30
Labdom Nuthatch
Mandylike's Dancing Queen
1
1
1
3
2020-12-27
Willowridge Four Seasons
Blackbound Yarlet
1
2
3
2
2020-12-26
Annaloughan Ace
Searover Fames Light
4
3
2020-12-26
Ettems Frode
Iliadens Afli
3
6
2020-12-23
Carmal's Keen Art
Wildlife Manager's Rosemary
2
4
2020-12-21
Capandus G O T Lord Jaime Lannister
Willowridge Four For Insperation
8
3
2020-12-19
Seascellas Mile-Marvel
Woodhunt's Leja
1
4
2020-12-19
Frank in Greenwood
Fågelfinnarens Fjorgyn
3
3
2020-12-18
Ffynongain Buzzard of Wauniago
Troddenmills Goes For Glory
1
2020-12-17
Hegnsager Great Gambler
Streamlight's Charlies Awenda
2
2
2
4
2020-12-16
Twigg's Touch and Go
Bergsandens Pennys Månviva
1
2020-12-14
Castlemans Tonga
Duckedups Artemis
7
1
2020-12-11
Squareclose West
Delfleet Auris
5
1
1
2020-12-10
Gracehunters Win's Irish Keiran
Duckstream Axas Paxa
3
3
2020-12-05
Hegnsager Great Gambler
Pilens Madonna
3
7
2020-12-03
Carmal's K's Joyride
Cosmic Cover's Mill's Jetset
2
2020-12-03
Söders Broadwalk
Cosmic Cover's Endless Dramaqueen
2
3
2020-11-29
Drumgoose Daredevil
Minnows Astra Et Luna
1
1
2
1
2020-11-27
Hegnsager Great Gambler
Djurbergas Be Nice
6
2
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2020-11-25
Capandus Skye Loch Bracadale
Götahund Fröken Fräken
6
1
3
2020-11-25
Annaloughan Ace
Meadowlark River Dee
2
6
2020-11-24
Carmal's K's Danny
Carmal's Q's Eclaire
2
2
2020-11-23
Bellspaddle Gallant
Stenbury Black Kinness
2
1
2020-11-20
Killyrudden Blueberry
Woodhunt's Asta
3
1
5
2020-11-19
Astraglen Bailey
Cosmic Cover's Race All In
5
3
2020-11-08
Copperbirch Lancelot
Derivas Craic Always-Playful
5
4
2020-11-01
Northline's Outstanding Dallas Dhu
Caper Cailie's Fata Morgana
2
1
3
2020-10-31
Levenghyl Monza
Öljersjös Gnista Joy of Java
4
3
2020-10-30
Killyrudden Blueberry
Askrikes Maple
3
4
2020-10-28
Searover Lizz Sherry
Searover Aylas Hazel
5
2020-10-27
Bellspaddle Gallant
Searover Busy Boadicea
1
1
1
2020-10-22
Perdix Gundogs One-Step
Korpklons Twill
2
1
4
4
2020-10-21
Hegnsager Great Gambler
Rockdove's You Only Live Twice
3
1
4
2020-10-16
Copperbirch Lancelot
Vagndalas Maja
3
3
2020-10-14
Miss Bossings Master of The House
Ejderns Björk
1
2
2020-10-13
Breamsdown Benjamin
Silvergruvans Miss Lexie
7
1
2020-10-13
Verbascum Nigrum Sambucus
Farbax Happy Sunshine
1
2
1
3
2020-10-09
Stenbury Black Stargazer
Pilens Tellus
1
2020-10-03
Gamegainer Dragon
Gamegainer Granit
1
4
2
1
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2020-09-29
Copperbirch Lancelot
Lachawes The Sweetnes of Harmony
2
1
1
2
2020-09-29
Conover's Pringles Pound
Meadowlark Sheena Is A Punkrocker
5
1
1
2
2020-09-28
Flashabou's Vilde Bill
Bettan
2
4
3
2020-09-25
Twigg's Touch and Go
Jippikajejs Atchi Prosit
1
1
2
3
2020-09-23
Annaloughan Ace
Jaktvindens Rihanna
6
1
2
2020-09-18
Copperbirch Lancelot
Full Blast's Fantasi
4
1
2
1
2020-09-17
Söders Broadwalk
Topgrade Pandoras Quest
8
2020-09-07
Twigg's Do It Yourself
Kihlhöjdens Joys Salt Liqcourice
2
5
2020-09-03
imp
Corrib Darcy
Aneeterbeg Brook
1
2020-08-31
Minnows Irish Earl
Airotkivs Queen
5
5
2020-08-30
Meadowlark Humpty Dumpty
Meadowlark Pro Patria
3
2
3
2020-08-29
Drumgoose Magneto
Caper Cailie's Adventuress
3
4
2020-08-26
Willowridge Four Seasons
Pilens Titan
2
3
3
2
2020-08-24
Killyrudden Blueberry
Woodhunt's Svea
5
3
2020-08-22
Perdix Gundogs One-Step
Brufinn Ice Lady
3
2
1
4
2020-08-21
Turpingreen Barrera of Labdom
Minnows Ceili Shebeen
1
2020-08-21
Seahill High Wind Taff Ninja
Skummarängens Purdey
1
2
1
2
2020-08-17
Hunting Six Senses Athos
Heading's Skräcka
2
1
2020-08-16
Meadowlark Humpty Dumpty
Meadowlark Offaly
1
2
2
2020-08-15
Wildlife Manager's Wave
Cia
2
1
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2020-08-14
Bellspaddle Gallant
Pilens Dione
1
1
1
2020-08-13
Annaloughan Ace
Meadowlark Faverolle
1
2
2020-08-13
Castlemans Tonga
Meadowlark Water of Leith
6
2
2020-08-10
Rosebird Bermuda King Rose
Rosebird Yin Rose
3
2
3
1
2020-08-10
Seahill High Wind Taff Ninja
Stenbury Black Governess
3
2
2020-08-07
Killyrudden Lionheart
Varenius Madicken
1
5
2
2020-07-31
Djurbergas Second Ess For Brave
Hegnsager Great Georgina
2
4
2
2
2020-07-29
Searover Lizz Sherry
Pilens Lejon
3
1
3
1
2020-07-27
Skummarängens Blaser
Jaktkulans Skye
1
2020-07-23
Meadowlark Humpty Dumpty
Meadowlark Pergite
1
2
2020-07-13
Rainstone Aries
Rosebird Salita Rose
1
2020-07-11
Carmal's Pathfinder
Carmal's K's Jolly
6
3
2020-07-09
Ambrosdalens Flax
Small Miracles Hathor
2
4
2020-07-04
Turpingreen Barrera of Labdom
Roekull Kayos Zelma
2
2020-07-02
Huntrets Kejsarbeckasin
Kicki
3
4
2020-07-01
Laichsands Ernest
Torbjörnahults Nellie
2
1
4
2020-06-30
Drumgoose Daredevil
Perdix Gundogs Singstar
3
5
2020-06-24
Patanavac Jesus
Gamegainer Bugatti
1
2020-06-23
Meadowlark Monkfish
Drumgoose Diawl Bach
2
3
2
2020-06-21
Labdom Nuthatch
Capandus Branch of Apple
1
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2020-06-10
Loke
Sia
4
3
2020-06-05
Golden Rain Sable Blues
Kustmarken's Hanni
1
2020-06-05
Tealshead Black Purdey
Caloan's Malvina
2
5
2020-06-04
Team Timberline Benji The Bodyman
Like'ims Quality
4
1
2020-06-02
Quarypool Henery
Carmal's Keep On Rockin'
2
2
1
3
2020-06-01
Starsholma Good Boy
Icefyre Renettles Tintaglia
3
4
2020-05-28
Designerline Blizz Lego
Jummi-Jammin Gyrfalcon
1
2
2
3
2020-05-26
Tyron Missouri at Drumgoose
Roekull Inkas Pearl
1
3
2020-05-25
Highhut's Lynx-Lynx
Like'ims Queen Ash
5
3
2020-05-24
Copperbirch Lancelot
Kullaholm's Ylva
1
1
2020-05-24
Rosebird Texas Rose
Rosie
3
5
2020-05-21
Copperbirch Lancelot
Twigg's Guld-Ingmarsdotter
1
1
1
4
2020-05-21
Bohlsta Trollets Herkules
Lill-Jeppas Asta
1
2020-05-20
Breamsdown Benjamin
Capandus Skye Kellie Castle
1
2020-05-17
Caper Cailie's Challenger
Anniegetyourgun Nellie Oakley
1
2
1
3
2020-05-16
Stenbury Black Warlock
Alsnäsets Hagla's Dugga
1
6
2020-05-15
Helge
Amazing Work Toka
5
3
2020-05-15
Laurinco Red Flame of Hollowgate
Work Sidebyside Redumbrae
2
2020-05-15
Minnows Bilberry
Minnows Greenwood
1
4
2020-05-13
Torbjörnahults Ove
Boställeskogens Älva
4
3
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2020-05-12
Copperbirch Lancelot
Silvergruvans Miss Ninja
4
2
1
2020-05-11
Sweetness of Jasmin Star
Northline's Grana Padano
2
1
3
2
2020-05-10
Skummarängens Blaser
Lochmuir Veracity
1
3
1
1
2020-05-10
Killyrudden Blueberry
Woodhunt's Askrike Brownie
1
2
1
1
2020-05-06
Drakeshead Calico
Sea-Croft Mayfly
3
1
2020-05-06
Kullaholm's Copper
Cosmic Cover's Polly's Aristocrat
3
2
2
2
2020-05-05
Searover Pegs Riley
Karriärs Cirkle of Life
4
2
2020-05-04
Streamlight's Cassies Angus
Av Melica Nova
3
5
2020-05-04
Team Timberline Benji The Bodyman
Carmal's Little Miss Sunshine
3
2
2020-04-30
Tealshead Black Purdey
Caloan's Malling Jewel
3
4
2020-04-27
Bergqvistens Best of My Friend
Mölnbackalabbens Ceres
1
2020-04-27
Copperbirch Lancelot
Caloan's Belle De Louvain
2
2
2020-04-27
Kelebek's Alex
Streamlight's Charlies Beah
2
1
1
1
2020-04-26
Stenhöjgårds Frank
Willowridge Four Reasons
2
2
6
2020-04-25
Sweetness of Jasmin Star
Northline's Grand Riserva Casa
1
4
2020-04-23
Killyrudden Blueberry
Woodhunt's Besy
3
1
2020-04-23
Bobo
Cosmic Cover's Polly's Be Wild
1
1
2
2020-04-17
Ffynongain Buzzard of Wauniago
Meadowlark Travel The World
5
1
1
2020-04-15
Stenbury Black Emperor
Ledsagarens Luna
4
1
3
2020-04-15
Copperbirch Lancelot
Minnows Nancy Nora
4
3
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2020-04-15
Team Timberline Drummer
Caper Cailie's Sirocco
3
6
2020-04-14
Kullaholm's Copper
Verbascum Nigrum Rhoeas
4
3
2020-04-14
Minnows Irish Earl
Lill Huldas Kompis
9
2
2020-04-13
Copperbirch Lancelot
Önum Lyckebo Bonita
5
1
3
2020-04-13
Perdix Gundogs One-Step
Caper Cailie's Ocean
2
3
2020-04-12
Frank in Greenwood
Mandylike's Zola
3
2
2
2020-04-11
Michnos Friend Chandler Bing
Stenbury Black Alba
5
2
2020-04-11
Glenbriar Anchor
Lönnvattnets Inspace Princess Leia
4
1
2020-04-11
imp
Troddenmills Full Throttle of Leaca
Sagnlandets Glory Zippo
1
2020-04-09
Caper Cailie's Drake
Big Bay Nova
2
3
3
1
2020-04-09
Tyron Missouri at Drumgoose
Roekull Xantippa
6
2
2020-04-09
Stenhöjgårds Frank
Reedsweeper's Elderberry
2
4
1
2020-04-09
Twigg's Touch and Go
Full Blast's Confetti
3
6
2020-04-08
Minnows Irish Earl
Månstorps Indigofera
4
2020-04-08
Sunnanlids Tmorris-Elvan
Birdie
1
1
2
2020-04-08
Annaloughan Ace
Stargolds Honey Honey
3
3
1
2
2020-04-07
Killyrudden Blueberry
Woodhunt's Asta
3
2
2
1
2020-04-06
Bellspaddle Gallant
Roekull Mayas Svarta Stina
2
1
3
1
2020-04-05
Turpingreen Barrera of Labdom
Sea-Croft Ladybird
2
4
2020-03-30
Turpingreen Barrera of Labdom
Perdix Gundogs Yamaha
6
2
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2020-03-30
Viltvårdarns Åkey
Vettisens Ester
1
3
2020-03-29
Dimhöjdens Pico Af Lynx
Allez Mrs Twigg
3
1
1
2020-03-29
Amazing Work Yrhult's Victor
Rosebird Susan Rose
2
3
5
2020-03-29
Glenbriar Anchor
Workable's Moinette
2
2020-03-28
Västibergets Hemmingway
Liw's Gundog Loka Västiberget
1
7
2020-03-28
Breamsdown Benjamin
Full Blast's Visa Vera
2
4
2020-03-27
Killyrudden Blueberry
Bettan
5
1
3
1
2020-03-27
Annaloughan Ace
Masterkey's Fax Dice
6
2
2020-03-27
Searover Lizz Sot
Searover Fames Sky
4
2020-03-26
Gamegainer Camaro
Patanavac Joanna
4
2
2
2020-03-26
Stenhöjgårds Frank
Rockdove's Let Sally Drive
2
1
2020-03-23
Castlemans Syrian
Meadowlark Hop Jog
1
2
2020-03-23
Reedsweeper's Red Devil
Vettisens Hjördis
4
4
2020-03-22
Turpingreen Barrera of Labdom
Batmoors' Severn Duffy
5
3
2020-03-22
Abergowans Conner
Daisy
1
2
4
2020-03-21
Maighmor Jagger
Capandus Posh Spice
2
3
2020-03-20
Copperbirch Lancelot
Fräkenvassens Debutant Selma
2
2
4
1
2020-03-19
Stenhöjgårds Frank
Wildlife Manager's Rhu-Barb
1
2
2
2
2020-03-19
Roekull Kayos Quatro
Gullarps Rain
4
2
2
2020-03-19
Tullyah Jake
Perdix Gundogs Bess
3
4
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2020-03-18
Drumgoose Magneto
Caper Cailie's Moonshine
5
3
2020-03-17
Breamsdown Benjamin
Minnows Leprechaun
4
4
2020-03-17
Breamsdown Benjamin
Full Blast's Blåtira
3
4
1
2
2020-03-12
Silversnipe Vectra
Billowhiz Dox Sierra
2
2
2020-03-11
Annaloughan Ace
Wijmas Springflower
3
2
3
2020-03-10
Astraglen Bailey
Broadlaw Millie
3
2020-03-09
Drumgoose Daredevil
Jaktyrans Gale Winja
4
2020-03-09
Meadowlark Humpty Dumpty
Djurbergas Wij Beet
2
1
1
2
2020-03-07
Copperbirch Lancelot
Caloan's Haida
4
2
2020-03-06
Levenghyl Monza
Torbjörnahults Nästa Diva
3
4
2020-03-05
Stenhöjgårds Frank
Searover Star Happy
4
1
2020-03-04
Djurbergas First Ess For Super G
Aneeterberg Katie
1
2020-03-03
Meadowlark Starstrucked
Twigg's in A Nutshell
4
6
2020-03-03
Stenhöjgårds Frank
Gravel's Billinge Zone
3
1
1
1
2020-03-03
Astraglen Bailey
Carmal's Forever
3
2
1
1
2020-03-02
Seahill High Wind Taff Ninja
Joy
1
2020-03-01
Ugerups Urban
Cessie
5
3
2020-03-01
Glenbriar Play
Pilens Scar
3
1
2
1
2020-02-29
Ettermyrans Melvin
Skoglösa Mercedes
3
6
2020-02-28
Viltvårdarns Åkey
Torbjörnahults Nora
2
3
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2020-02-27
Labdom Pochard
Cosmic Cover's Legal Love
3
1
2020-02-26
Viarps Bagheera
Capandus Skye Loch An Eilean
2
3
2020-02-22
Seahill High Wind Taff Ninja
Skoglösa Pralin
5
2
2020-02-21
Drumgoose Connemara
Ringlets Hickory
1
1
1
2020-02-19
Castlemans Tonga
Tale Charity Burbage
6
5
2020-02-18
Searover Lizz Sherry
Pilens Neptunus
2
1
2
2
2020-02-14
Partridge Happy Viper
Fågelfinnarens Fridälv
4
2
2020-02-13
Hedgehog's Thrill
Beechbrook Versa Brewing
2
1
3
1
2020-02-10
Rainstone Aries
Woodhunt's Mia
2
3
2020-02-10
Michnos Friend Chandler Bing
Gracehunters Win's Pirate Tide
3
5
2020-02-05
Copperbirch Lancelot
Minnows Morning Breeze
3
5
2020-02-05
Streamlight's Aquas Mr Bingley
Sjövillans Casiopeia
2
3
2020-02-04
Turpingreen Barrera of Labdom
Skutta Av Sunnanvind
3
7
2020-02-02
Castlemans Tonga
Reedsweeper's Milos Needle
3
4
2020-02-02
Castlemans Tonga
Meadowlark Surprise
7
2020-02-02
Meadowlark Victory
Sloeberry Bay Akinas Chouko
1
6
2020-02-01
Searover Fames Lord Nelson
Draken
6
1
2020-01-31
Drumgoose Daredevil
Stenbury Black Huntress of Windsor
2
1
2
2
2020-01-29
Copperbirch Lancelot
Wingpennans Elza
5
4
2020-01-29
Bellspaddle Gallant
Askrikes Whirlwind
2
6
Kull född
Efter
Undan
Hanar
Tikar
svarta
gula
bruna
svarta
gula
bruna
2020-01-26
Öljersjös Knox Spirit of Java
Carmal's Waterlily's Holly
1
1
2020-01-25
Blackthorn Attack
Icefyre Renettles Kettricken
2
2
1
3
2020-01-24
Breamsdown Benjamin
Minnows Deriva
1
1
2020-01-23
Annaloughan Ace
Djurbergas Second Ess For Lara
1
4
1
2
2020-01-22
Fågeltorps Mille Hojt
Nerogialle Diana
4
2
2020-01-20
Twigg's in A Hurry
Nerogialle Addolorata
1
6
2020-01-20
Castlemans Tonga
Meadowlark Sneezy
5
2
2020-01-19
Drumgoose Connemara
Järabackens Tipperary
2
4
2020-01-18
Bobo
Greenview Countess
2
3
1
2
2020-01-17
Waggs Second to None
Lachawes Mrs. Foxie The First
1
2020-01-16
Reedsweeper's Rowanberry
Line Up Jackie Onassis
4
2
2
1
2020-01-14
Meadowlark Morton
Meadowlark Ma Baker
5
4
2020-01-11
Killyrudden Blueberry
Woodhunt's Svea
1
1
2020-01-09
Stonesteady Scott
Caper Cailie's Bris
1
2020-01-06
Bellspaddle Gallant
Sjövillans Windy
4
7
Rasdata.nu
Sidan uppdaterad 2024-02-03 / Page updated 3 Feb 2024:
jaktavlad_labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2024-01-18 / Information from the Swedish Kennel Club 18 Jan 2024