Information om Jaktcocker från Rasdata.nu Information om SSRK:s raser från Rasdata.nu

AGD II AGHD II BANNOCKFIELD BRIENNE

Reg.nr/Reg.no SE50113/2012
Kön/Sex tik/bitch
Födelsedatum/Born 2012-06-12
Färg/Colour blue roan/blue roan
Inavelsgrad/Inbreeding 1.0% ( 5 gen., 37 av 63 hundar finns)
Efter/Sire Carydan Flint of Woodabudge KCAH02232801   2007-04-29      
Undan/Dam NO JCH Scooterbrook Black Pearl of Bannock N20965/07   2007-05-05   svart & vit    

Stamtavla / Pedigree


VETERINÄRRESULTAT / VETERINARY RESULTS
2014-03-13 HD grad B


JAKTPROV / FIELD TRIALS
2014-08-16 Ordinarie vattenprov: godkänt - SSRK Gävle, Skog Eva
2014-09-13 Nybörjarprov B: godkänt - SSRK Sorunda/Nynäsha, Schwermer-Herngren Y


AGILITY
2014-03-08 3 hoppklass I Medium Noll fel - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2014-03-08 D hoppklass I Medium - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2014-03-30 D agility klass I Medium - SKK Strängnäs, Bergvall Kristiansso
2014-03-30 D hoppklass I Medium - SKK Strängnäs, Bergvall Kristiansso
2014-05-03 D agility klass I Medium - SKK Västerås, Andersson Fredrik
2014-05-03 D agility klass I Medium - SKK Västerås, Andersson Fredrik
2014-05-04 3 hoppklass I Medium Noll fel - SKK Västerås, Andersson Fredrik
2014-05-04 D hoppklass I Medium - SKK Västerås, Andersson Fredrik
2014-05-17 1 agility klass I Medium Noll fel - SBK Lindesberg, Lundin Ewa
2014-05-17 D hoppklass I Medium - SBK Lindesberg, Lundin Ewa
2014-06-28 1 agility klass I Medium Noll fel - SBK Hällefors, Lundin Ewa
2014-06-28 D hoppklass I Medium - SBK Hällefors, Lundin Ewa
2014-07-03 D agility klass I Medium - SBK Kalmar, Silfverberg Andreas
2014-07-03 D hoppklass I Medium - SBK Kalmar, Eriksson Louise
2014-07-04 D agility klass I Medium - SBK Kalmar, Silfverberg Andreas
2014-07-04 12 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Kalmar, Juréhn Thomas
2014-07-05 D hoppklass I Medium - SBK Kalmar, Berg Emma
2014-07-19 D agility klass I Medium - SKK, Fernström Marianne
2014-07-19 4 hoppklass I Medium Noll fel - SKK, Henriksen Eric
2014-07-20 D agility klass I Medium - SKK, Fernström Marianne
2014-07-20 9 hoppklass I Medium Noll fel - SKK, Henriksen Eric
2014-07-26 D agility klass I Medium - SBK Dala Floda, Pettersson Kjell
2014-07-26 11 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Dala Floda, Henriksen Eric
2014-07-27 D agility klass I Medium - SBK Dala Floda, Pettersson Kjell
2014-07-27 D hoppklass I Medium - SBK Dala Floda, Pettersson Kjell
2014-08-02 D agility klass I Medium - SBK Ludvika, Pettersson Kjell
2014-08-02 5 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Ludvika, Dyrsmeds Lena
2014-08-03 5 agility klass I Medium Noll fel - SBK Ludvika, Dyrsmeds Lena
2014-08-03 D hoppklass I Medium - SBK Ludvika, Ahlin Yvonne
2014-08-20 4 agility klass I Medium Noll fel - SBK Dala Floda, Dyrsmeds Lena
2014-08-20 1 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Dala Floda, Dyrsmeds Lena
2014-08-27 D agility klass I Medium - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2014-08-27 D hoppklass I Medium - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2014-08-30 D agility klass I Medium - SBK Alunda, Svartberg Kenth
2014-08-30 D agility klass I Medium - SBK Alunda, Svartberg Kenth
2014-08-30 4 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Alunda, Svartberg Kenth
2014-09-14 D agility klass II Medium - SHU Avesta, Ahlin Yvonne
2014-09-14 5 hoppklass II Medium Noll fel - SHU Avesta, Pettersson Kjell
2014-11-23 3 agility klass II Medium Noll fel - SBK Kungsör, Sassner Lars
2014-11-23 D agility klass II Medium - SBK Kungsör, Sassner Lars
2014-11-23 D hoppklass II Medium - SBK Kungsör, Sassner Lars
2014-11-30 D agility klass II Medium - SBK Karlstad, Brundin Camilla
2014-11-30 D hoppklass II Medium - SBK Karlstad, Brundin Camilla
2015-02-21 6 agility klass II Medium Noll fel - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2015-02-21 D agility klass II Medium - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2015-02-21 D hoppklass II Medium - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2015-03-28 7 agility klass II Medium Noll fel - SKK Strängnäs, Karlsson Tina
2015-03-28 D hoppklass II Medium - SKK Strängnäs, Olsen Leif
2015-05-16 1 agility klass II Medium Noll fel - SBK Dala Floda, Dyrsmeds Lena
2015-05-16 D agility klass II Medium - SBK Dala Floda, Dyrsmeds Lena
2015-05-16 D hoppklass II Medium - SBK Dala Floda, Dyrsmeds Lena
2015-05-31 D agility klass II Medium - SBK Mora, Andersson Fredrik
2015-05-31 3 agility klass II Medium Noll fel - SBK Mora, Andersson Fredrik
2015-05-31 D hoppklass II Medium - SBK Mora, Andersson Fredrik
2015-05-31 D hoppklass II Medium - SBK Mora, Andersson Fredrik
2015-06-07 1 agility klass II Medium Noll fel - SBK Falun, Andersson Fredrik
2015-06-07 D hoppklass II Medium - SBK Falun, Andersson Fredrik
2015-06-13 D hoppklass II Medium - SKK Uppsala, Tangfelt Pär
2015-06-13 D hoppklass II Medium - SKK Uppsala, Tangfelt Pär
2015-06-24 D agility klass II Medium - SBK Dala Floda, Olsen Leif
2015-06-24 10 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Dala Floda, Olsen Leif
2015-06-24 D hoppklass II Medium - SBK Dala Floda, Olsen Leif
2015-07-08 D hoppklass II Medium - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2015-07-08 8 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2015-07-19 D hoppklass II Medium - SKK, Mähler Johan
2015-07-19 D hoppklass II Medium - SKK, Mähler Johan
2015-07-19 9 hoppklass II Medium Noll fel - SKK, Mähler Johan
2015-07-23 D agility klass II Medium - SBK Ludvika, Lundström Anna
2015-07-23 D hoppklass II Medium - SBK Ludvika, Andkvist Magnus
2015-07-24 D hoppklass II Medium - SBK Mora, Karlsson Tina
2015-07-25 D hoppklass II Medium - SBK Dala Floda, Brundin Camilla
2015-07-25 D hoppklass II Medium - SBK Dala Floda, Andkvist Magnus
2015-08-15 D hoppklass II Medium - SBK Frövi, Juréhn Thomas
2015-08-16 D hoppklass II Medium - SBK Frövi, Uhlan Renée
2015-08-23 4 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Haninge, Fernström Marianne
2015-08-23 1 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Haninge, Fernström Marianne
2015-08-29 D hoppklass II Medium - SBK Nynäshamn, Bereflod Madeleine
2015-08-29 D hoppklass II Medium - SBK Nynäshamn, Lundin Ewa
2015-09-12 D hoppklass II Medium - SBK Kumla, Olsen Leif
2015-09-12 D hoppklass II Medium - SBK Kumla, Olsen Leif
2015-11-08 10 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Mora, Ekström Per-Inge
2015-11-08 D hoppklass II Medium - SBK Mora, Ekström Per-Inge
2016-05-06 1 hoppklass II Medium Noll fel - SKK Västerås, Andersson Fredrik
2016-06-06 1 hoppklass II Medium Noll fel - SKK Strängnäs, Olsen Leif
2016-06-12 D agility klass II Medium - SBK Häverö, Tångring Malin
2016-06-12 1 agility klass II Medium Noll fel - SBK Häverö, Tångring Malin
2016-06-12 6 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Häverö, Tångring Malin
2016-06-12 6 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Häverö, Tångring Malin
2016-07-10 D hoppklass II Medium - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2016-07-17 D agility klass II Medium - SBK Strömstad, Schjelderup Harald
2016-07-17 D agility klass II Medium - SBK Strömstad, Lehtinen Jenni
2016-07-17 D hoppklass II Medium - SBK Strömstad, Lehtinen Jenni
2016-07-17 D hoppklass II Medium - SBK Strömstad, Schjelderup Harald
2016-07-23 D agility klass II Medium - SBK Munkfors, Lundin Ewa
2016-07-23 D hoppklass II Medium - SBK Munkfors, Sassner Lars
2016-07-24 D agility klass II Medium - SBK Munkfors, Lundin Ewa
2016-07-24 2 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Munkfors, Sassner Lars
2016-07-30 D agility klass II Medium - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2016-07-30 D hoppklass II Medium - SBK Dala Floda, Fernström Marianne
2016-07-31 D hoppklass II Medium - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2016-08-20 D agility klass II Medium - SBK Frövi, Mähler Johan
2016-08-20 D hoppklass II Medium - SBK Frövi, Juréhn Thomas
2016-08-21 D hoppklass II Medium - SBK Frövi, Juréhn Thomas
2016-09-17 D agility klass II Medium - SBK Tierp, Broberg Emma
2016-09-17 D hoppklass II Medium - SBK Tierp, Broberg Emma
2016-09-18 D agility klass II Medium - SBK Sala, Olsen Leif
2016-09-18 D hoppklass II Medium - SBK Sala, Olsen Leif
2017-04-08 3 agility klass II Medium Noll fel - SBK Leksand, Bäck Stina
2017-04-08 D agility klass II Medium - SBK Leksand, Sundvall Jörgen
2017-04-08 D hoppklass II Medium - SBK Leksand, Ekström Per-Inge
2017-05-25 D agility klass II Medium - SBK Timrå, Broberg Emma
2017-05-25 D hoppklass II Medium - SBK Timrå, Juréhn Thomas
2017-05-27 D agility klass II Medium - SBK Timrå, Juréhn Thomas
2017-05-27 D hoppklass II Medium - SBK Timrå, Karlsson Tina
2017-06-04 D agility klass II Medium - SBK Häverö Hallstav, Tångring Malin
2017-06-04 D agility klass II Medium - SBK Häverö Hallstav, Tångring Malin
2017-06-04 D hoppklass II Medium - SBK Häverö Hallstav, Tångring Malin
2017-06-04 D hoppklass II Medium - SBK Häverö Hallstav, Tångring Malin
2017-06-10 3 agility klass II Medium Noll fel - SBK Örebro, Uhlan Renée
2017-06-17 D agility klass II Medium - SBK Uppsala, Fernström Marianne
2017-06-17 D agility klass II Medium - SBK Uppsala, Fernström Marianne
2017-06-17 D hoppklass II Medium - SBK Uppsala, Olsen Leif
2017-06-17 D hoppklass II Medium - SBK Uppsala, Olsen Leif
2017-07-07 D agility klass II Medium - SKK Kalix, Flanagan Michael
2017-07-07 D hoppklass II Medium - SKK Kalix, Karlsson Tina
2017-07-09 D agility klass II Medium - SKK Kalix, Flanagan Michael
2017-07-09 D hoppklass II Medium - SKK Kalix, Karlsson Tina
2017-07-22 D agility klass II Medium - SBK Munkfors, Lundin Ewa
2017-07-22 D hoppklass II Medium - SBK Munkfors, Sassner Lars
2017-07-22 D hoppklass II Medium - SBK Munkfors, Sassner Lars
2017-07-23 2 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Munkfors, Sassner Lars
2017-07-29 D agility klass II Medium - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2017-07-29 D hoppklass II Medium - SBK Dala Floda, Ahlin Yvonne
2017-07-30 4 agility klass II Medium Noll fel - SBK Dala Floda, Ahlin Yvonne
2017-07-30 7 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Dala Floda, Pettersson Kjell
2017-08-19 D agility klass II Medium - SBK Örebro, Karlsson Tina
2017-08-19 D hoppklass II Medium - SBK Örebro, Tångring Malin
2017-09-23 D agility klass II Medium - SBK, Olsen Leif
2017-09-23 5 hoppklass II Medium Noll fel - SBK, Olsen Leif
2018-02-18 D hoppklass II Medium - SBK Karlstad, Sassner Lars
2018-02-18 D hoppklass II Medium - SBK Karlstad, Sassner Lars
2018-04-21 D hoppklass II Medium - SBK Mockfjärd, Ahlin Yvonne
2018-04-21 D hoppklass II Medium - SBK Mockfjärd, Thorén Martin
2018-05-13 2 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Härnösand, Bergqvist Anders
2018-06-03 D agility klass II Medium - SBK Häverö, Sassner Lars
2018-06-03 2 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Häverö, Sassner Lars
2018-06-17 D agility klass II Medium - SBK Bålsta, Jansson Maria
2018-07-06 D hoppklass II Medium - SKK Kalix, Berglund Eija
2018-07-07 D hoppklass II Medium - SKK Kalix, Berglund Tomas
2018-07-08 D hoppklass II Medium - SKK Kalix, Gabi Steppan


Uppfödare/Breeder
Kennel Bannockfield Gundogs
Anine och Tore Imset
Lökholmsvg 15 Strand
452 91 Strömstad
Tel: +47 41 55 90 00 Mob: +47 93 49 99 96
Email: tore@bannockfield.no

Hemsida/Homepage: http://www.bannockfield.no


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-12-11 / Page updated 11 Dec 2019: jaktcocker@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-11-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Nov 2019