Information om Jaktcocker från Rasdata.nu Information om SSRK:s raser från Rasdata.nu

AGD I AGHD I AH-TIB'S VILMERS HARRY POTTER

Reg.nr/Reg.no SE50409/2016
Kön/Sex hane/dog
Födelsedatum/Born 2016-08-22
Färg/Colour svart/black
Inavelsgrad/Inbreeding 1.8% ( 5 gen., 63 av 63 hundar finns)
Efter/Sire SE J(J)CH Olica's Gad SE41640/2013   2013-06-10   svart    
Undan/Dam Ah-Tib's Rhiannon SE12252/2011   2010-12-12   röd m vita tecken    

Stamtavla / Pedigree


VETERINÄRRESULTAT / VETERINARY RESULTS
2017-09-11 HD grad B
2017-09-11 ED ua (0)


AGILITY
2018-06-09 D hoppklass I Medium - SBK Kista, Tångring Malin
2018-06-09 D hoppklass I Medium - SBK Kista, Tångring Malin
2018-09-08 D hoppklass I Medium - SBK Kista, Tangfelt Joakim
2018-09-08 D hoppklass I Medium - SBK Kista, Tangfelt Joakim
2018-09-23 D hoppklass I Medium - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2018-09-23 1 hoppklass I Medium Noll fel - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2018-10-20 D hoppklass I Medium - SBK Upplands Väsby, Pettersson Kjell
2019-02-09 D hoppklass I Medium - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2019-02-09 2 hoppklass I Medium Noll fel - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2019-02-09 1 hoppklass I Medium Noll fel - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2019-03-23 D agility klass I Medium - SBK Upplands Väsby, Ahlin Yvonne
2019-03-23 D hoppklass I Medium - SBK Upplands Väsby, Ahlin Yvonne
2019-03-23 D hoppklass I Medium - SBK Upplands Väsby, Ahlin Yvonne
2019-04-22 D agility klass I Medium - SBK Nynäshamn, Jansson Maria
2019-04-22 D hoppklass I Medium - SBK Nynäshamn, Jansson Maria
2019-04-27 D agility klass I Medium - SBK Nacka, Tångring Malin
2019-04-27 7 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Nacka, Tångring Malin
2019-04-28 D agility klass I Medium - SBK Kista, Hermansson Annelie
2019-04-28 D agility klass I Medium - SBK Kista, Hermansson Annelie
2019-04-28 D hoppklass I Medium - SBK Kista, Hermansson Annelie
2019-05-05 2 hoppklass I Medium Noll fel - SKK Västerås, Andersson Fredrik
2019-05-05 1 hoppklass I Medium Noll fel - SKK Västerås, Andersson Fredrik
2019-05-11 D agility klass I Medium - SBK Farsta, Bereflod Madeleine
2019-05-11 2 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Farsta, Bereflod Madeleine
2019-05-12 D agility klass I Medium - SBK Alunda, Broberg Emma
2019-05-12 2 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Alunda, Broberg Emma
2019-05-12 1 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Alunda, Broberg Emma
2019-05-16 6 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Uppsala, Tångring Malin
2019-05-16 1 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Uppsala, Tångring Malin
2019-05-18 D agility klass I Medium - SBK Farsta, Ahlin Yvonne
2019-05-18 D hoppklass I Medium - SBK Farsta, Bereflod Madeleine
2019-06-09 D agility klass I Medium - SBK Frövi, Uhlan Renée
2019-06-09 D hoppklass I Medium - SBK Frövi, Uhlan Renée
2019-06-09 D hoppklass I Medium - SBK Frövi, Uhlan Renée
2019-08-10 D hoppklass I Medium - SBK Upplands Väsby, Tångring Malin
2019-09-14 D agility klass I Medium - SBK Märsta, Pettersson Kjell
2019-09-14 D hoppklass I Medium - SBK Märsta, Ahlin Yvonne
2019-10-05 D agility klass I Medium - SAGIK Vallentuna, Jansson Maria
2019-10-05 2 hoppklass I Medium Noll fel - SAGIK Vallentuna, Jansson Maria
2019-11-02 2 agility klass I Medium Noll fel - SBK Värnamo, Tuomisto Catharina
2019-11-02 D agility klass I Medium - SBK Värnamo, Tuomisto Catharina
2019-11-02 1 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Värnamo, Tuomisto Catharina
2019-11-02 1 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Värnamo, Tuomisto Catharina
2019-11-09 D agility klass I Medium - SAGIK Söråker, Broberg Emma
2019-11-09 D agility klass I Medium - SAGIK Söråker, Broberg Emma
2019-11-09 D agility klass I Medium - SAGIK Söråker, Broberg Emma
2019-11-10 D hoppklass I Medium - SAGIK Söråker, Broberg Emma
2019-11-10 1 hoppklass I Medium Noll fel - SAGIK Söråker, Broberg Emma
2019-11-10 1 hoppklass I Medium Noll fel - SAGIK Söråker, Broberg Emma
2019-12-01 2 agility klass I Medium Noll fel - SBK Upplands Väsby, Tångring Malin
2019-12-01 1 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Upplands Väsby, Tångring Malin
2020-01-25 13 hoppklass I Medium Noll fel - SAGIK Landvetter, Wrede Åsa
2020-01-25 8 hoppklass I Medium Noll fel - SAGIK Landvetter, Lindqvist Nils
2020-01-25 11 hoppklass I Medium Noll fel - SAGIK Landvetter, Lindqvist Nils
2020-01-25 3 hoppklass I Medium Noll fel - SAGIK Landvetter, Lindqvist Nils
2020-01-26 3 agility klass I Medium Noll fel - SAGIK Landvetter, Lindqvist Nils
2020-01-26 D agility klass I Medium - SAGIK Landvetter, Wrede Åsa
2020-01-26 4 agility klass I Medium Noll fel - SAGIK Landvetter, Wrede Åsa
2020-01-26 D agility klass I Medium - SAGIK Landvetter, Wrede Åsa
2020-02-29 1 agility klass I Medium Noll fel - SBK Upplands Väsby, Broberg Emma
2020-02-29 1 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Upplands Väsby, Juréhn Thomas
2020-02-29 1 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Upplands Väsby, Juréhn Thomas
2020-03-01 D agility klass II Medium - SBK Upplands Väsby, Ahlin Yvonne
2020-03-01 D agility klass II Medium - SBK Upplands Väsby, Ahlin Yvonne
2020-03-01 1 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Upplands Väsby, Ahlin Yvonne
2020-03-01 D hoppklass II Medium - SBK Upplands Väsby, Ahlin Yvonne
2020-03-07 12 hoppklass II Medium Noll fel - SKOOI Arninge Täby, Dyrsmeds Lena
2020-03-07 D hoppklass II Medium - SKOOI Arninge Täby, Dyrsmeds Lena


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-05-05 / Page updated 5 May 2020: jaktcocker@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-04-16 / Information from the Swedish Kennel Club 16 Apr 2020