Information om Jaktspringer från Rasdata.nu

Registrerade kullar

Kull född EfterUndanHanarTikar
2020-09-05 Fågeljägarens Marsh Harrier Centennial's Cobra 6 3
2020-07-20 Hagghouse Racer Fågeljägarens Little Swift 7 2
2020-06-10 Edgegrove Tiff Flaggberget's Molly 4 4
2020-05-05 Racing Giants Birk Hollyoaks Emy 4 5
2020-04-25 Glengoole King Sliabh Sky 5 2
2020-04-15 SE J(J)CH Thoras Troy SE J(J)CH Rothievale Maple of Edgegrove 4 2
2020-04-11 Rothievale Privet of Cindersash Thoras Joyce 2 4
2020-03-25 SE J(J)CH Thoras Jones SE J(J)CH Muldegarden Lily of The Valley 3 2
2020-03-15 Tarriq's Advancing Aaron Rollobox Springer Dream 3 1
2020-02-14 Ontrack Broun Jaktviljans Gracie 4 1
2020-01-28 Victory Minväns Krikon 1 6
2020-01-18 Hagghouse Racer SE J(J)CH Jägarfamiljens Cookie 3 4
2019-12-30 Hagghouse Racer SE J(J)CH Thoras Ellen 5 2
2019-05-26 GB FTCH Bishwell Black Magic of Breckmarsh SE J(J)CH Thoras Ellen 4 4
2019-05-19 Flaxdale Kearney SE J(J)CH Oppi Orra's Hottu 2 3
2019-05-03 Flaxdale Kearney Flaxdale Mist 5 3
2019-03-26imp Bysvykken Me Ansome Trewonnal Galaxy Over Rollobox 1
2019-03-15 Boundarymoor Druid SE J(J)CH Jägarfamiljens Elektra 3 6
2019-03-05imp Mcridgeness Storm Dinnabroad Bluebell 1
2019-02-15 Fågeljägarens Crane SE J(J)CH Fågeljägarens Black Kite 6 8
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2019-01-31 Hollydrive Defoe IE FTCH Colcourt Firecrest 1 1
2019-01-28imp Syncerus Seamus NO JCH SE JCH Streamside's X-Belle 1
2019-01-27 Victory Hollyoaks Liz 2 1
2019-01-12imp Bramblelane Slim Saknas 1
2018-10-29 GB FTCH Rothievale Medlar of Edgegrove SE J(J)CH Elderdale Edge 2 2
2018-07-28 Edgegrove Royale Featherfinders Prinsess 3 3
2018-07-13 SE J(J)CH Elderdale Ace Jägarfamiljens Ruthless 1 1
2018-07-08imp Syncerus Seamus Ometyst's Lilo Pelekai 1
2018-06-29imp GB FTCH Helmsway Hellraiser Brookmoor Super Liz 1
2018-06-16 GB FTCH Bishwell Black Magic of Breckmarsh SE J(J)CH Rothievale Maple of Edgegrove 1
2018-06-02 Boundarymoor Druid SE J(J)CH Jägarfamiljens Elektra 7
2018-05-10imp Boothys Bomber of Belvden Little Polly Pocket 1
2018-05-04 Woodcocks North British Iris Elizabeth 2 2
2018-04-25imp Syncerus Seamus Orissa Van Het Bramendal 1
2018-02-20 Fawito Chiva King's Regal Daisy 3 1
2018-02-17 Ffrwdgrech Finn Corvedale Abi 1
2018-02-12 SE J(J)CH Glenlaggan Goshawk Zetastar Razzle-Dazzle 6 4
2018-01-19imp Zero One's Smokehead Ometyst's Ac 1
2017-11-17 PH Elderdale Lust Hollyoaks Maja 2 1
2017-10-05imp GB FTCH Murrayeden Boss of Poolgreen Edgegrove Orb 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2017-07-22 Guns & Game Fever Centennial's Cobra 4 5
2017-07-21imp GB FTCH Rothievale Medlar of Edgegrove Bryngwrhyd Bron at Talyclun 1
2017-06-09 SE J(J)CH Elderdale Tiree Elderdale Amy 1 2
2017-06-07 Fawito Chiva Iris Elizabeth 6 1
2017-05-26imp Saknas Saknas 1
2017-05-22 PH Rothievale Mint Windcatcher Butterfly Effect 2 4
2017-05-06 SE J(J)CH Jaktviljans Fenton Jägarfamiljens Ruthless 5 3
2017-05-03 Edgegrove Royale SE J(J)CH Jägarfamiljens Priceless 5 4
2017-04-17imp Saknas Saknas 1
2017-04-09 Woodcocks North British Zetastar Razzle-Dazzle 6 2
2017-04-01 PH Rothievale Mint Fågeljägarens Green-Winged Teal 2 5
2017-03-31 Saknas Woodcocks Nadurra 4 4
2017-03-13 SE J(J)CH Glenlaggan Goshawk Flaxdale Mist 3 4
2017-03-10 Boothys Bomber of Belvden SE J(J)CH Flaggberget's Lisen 2 5
2017-03-03 Shacklbridge Artem SE J(J)CH Oppi Orra's Hottu 2 4
2017-02-13 Streamside's X-Sheriff Winton I Vildensky 1
2017-02-08 GB FTCH Bishwell Black Magic of Breckmarsh SE J(J)CH Thoras Ellen 5 4
2017-02-01 SE J(J)CH Elderdale Aaron Jaktviljans Gracie 2 6
2016-08-26 NO JCH Streamside's Kill Devil Woodash Nikita 1
2016-08-09 SE J(J)CH Elderdale Ace SE J(J)CH Fågeljägarens Common Tern 6 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2016-08-01imp Clodahill Jake Clodahill Nell 1
2016-07-14 GB FTCH Buccleuch Pepper SE J(J)CH Fågeljägarens Bearded-Tit 3 3
2016-06-20 Flaxdale Kearney Pricka 3 5
2016-06-17 Lisgarvagh's Jet Flaxdale Mist 2 6
2016-06-14imp Flushmore Pepper Saknas 2 1
2016-05-30imp GB FTCH Flaxdale Jamie Wyndhill Shona of Sliabh 1
2016-05-15 Jaktfalkens Eagle SE J(J)CH Clonyn Aggie 5 2
2016-05-12 Woodcocks North British Saknas 5 5
2016-05-10 Flaxdale Kearney Windarra Luna 4 3
2016-05-10 SE J(J)CH Elderdale Ace Elderdale Skye 3 1
2016-05-03imp Glengoole Tiger Liscleary Matilda of Glengoole 1
2016-04-25imp Fågeljägarens Crane Winton I Vildensky 1 1
2016-04-16 Skronedale Alvar NO JCH SE JCH Streamside's X-Belle 1
2016-04-09 Syncerus Seamus Ometyst's Indi 3 1
2016-03-31imp Flushmore Pepper Saknas 1
2016-03-20 Flaxdale Kearney Zetastar Razzle-Dazzle 3 6
2016-02-20 SE J(J)CH Elderdale Aaron SE J(J)CH Streamside's X-Etera 5 2
2016-01-24 GB FTCH Helmsway Hellraiser SE J(J)CH Elderdale Edge 2 4
2016-01-01 Skronedale Alvar Ometyst's Ran 1
2015-12-27 PH Elderdale Lust Windcatcher Butterfly Effect 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2015-12-23imp Edwardiana Blackmagic GB FTCH Rothievale Maple of Edgegrove 2
2015-11-09 GB FTCH Clearmeadow Flash of Countryways Iris Elizabeth 1
2015-10-27 GB FTCH Hollydrive Kurt Kirstzo Wiggle of Miskinfern 1
2015-09-23 AGHD II Workingwess Action Gamlegård's Aguila 1
2015-09-14 Windmillwood Max Corvedale Abi 1
2015-08-01 SE J(J)CH Hollyoaks Lloyd Finno Dancer 2 4
2015-07-31 SE J(J)CH Elderdale Ace Zetastar Intensive Busy 5 6
2015-07-22 GB FTCH Balmuir Skylark GB FTCH Kilhopemoss Melody 1
2015-07-14 SE J(J)CH Elderdale Aaron Fågeljägarens Green-Winged Teal 3 1
2015-07-04 Fawito Chiva Workable's Continued Silence 3 1
2015-06-19 Windmillwood Max SE J(J)CH FI JCH Field's End Black Seal 1
2015-06-16 GB FTCH Rothievale Medlar of Edgegrove Poolgreen Beau of Cindersash 1
2015-06-14imp Aregate Buster at Gamekeeper Gatekeeper Lola 1
2015-05-26 Vero Zetastar Intensive Sally 2 3
2015-05-23 SE J(J)CH Elderdale Ace Joy's-Lady 3 4
2015-05-03 SE J(J)CH Hollyoaks Lloyd Fågeljägarens Red Kite 3 2
2015-05-01 SE J(J)CH Glenlaggan Goshawk SE J(J)CH Fågeljägarens Common Tern 4 4
2015-04-28 SE J(J)CH Streamside's Puch SE J(J)CH Jägarfamiljens Priceless 4 4
2015-04-21 Laganmill Gilpin SE J(J)CH Via-Edsbergs Cindy 3 3
2015-04-19imp Elderdale Patience Saknas 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2015-04-04 Syncerus Seamus Ometyst's Stella 1
2015-04-01imp SE J(J)CH Elderdale Ace Woodash Nikita 2 1
2015-02-27 BE JCH French-Je-Gor D'hurtevent Streamside's White Moth 1
2015-02-21imp Flushmore Pepper Saknas 1
2015-02-03 Zetastar Loyal Wizard Zetastar Razzle-Dazzle 4 4
2015-02-03imp GB FTCH Helmsway Hellraiser GB FTCH Rothievale Ling of Edgegrove 1
2014-11-26 SE J(J)CH Hollyoaks Lloyd Fågeljägarens Green-Winged Teal 3 3
2014-07-19 Fawito Chiva Centennial's Merry 7 5
2014-06-20 GB FTCH Bishwell Black Magic of Breckmarsh GB FTCH Boundarymoor Pearl 1
2014-06-13 Scroggwood Cobber Buccleuch Liberty 1
2014-05-28 Caper Cailie's Vodoo Spot SE J(J)CH Fågeljägarens Bearded-Tit 1 3
2014-05-21 PH Rothievale Mint SE J(J)CH Elderdale Edge 2 2
2014-05-11imp IE FTCH Drumreenagh De Vitry Clonduff Delilah 1
2014-04-28imp Quickaway Comet Lady Mckenzie 1
2014-04-26 SE J(J)CH Glenlaggan Goshawk Zetastar Intensive Busy 1 2
2014-03-25imp GB FTCH Helmsway Heath Edwardiana Piece of Drury 1
2014-03-20 SE J(J)CH Elderdale Aaron Edgegrove Java 2 1
2014-03-14 Bivråkens Van The Man Elderdale Charity 3 2
2014-02-19 SE J(J)CH Glenlaggan Goshawk Marshbrook Spirit 1 5
2013-12-29 SE J(J)CH Streamside's Puch Ometyst's Ran 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2013-11-15 SE J(J)CH Chinachgook Galileo Liechryd Ria 1 7
2013-09-27 PH Elderdale Lust Windcatcher Butterfly Effect 3 5
2013-08-27imp GB FTCH Buccleuch Pepper Windarra Tess 1
2013-08-02 Witchwillow Warrior SE J(J)CH Jaktviljans Fenlizzie 4 4
2013-06-23imp GB FTCH Helmsway Hawk of Witchwillows Carlotta's Choise 1
2013-06-16 Macmather Horatio Minväns Trolla 5 5
2013-06-01imp Edgegrove Karva GB FTCH Rothievale Ling of Edgegrove 1
2013-05-24 SE J(J)CH Jaktviljans Fenton Streamside's Penelope 4 2
2013-04-28 PH Rothievale Mint Workable's to Be Continued 4 1
2013-04-23 SE J(J)CH Streamside's Puch SE J(J)CH Clonyn Aggie 4
2013-04-05 Bivråkens Van The Man Caper Cailie's Vodoo Perfection 5 5
2013-04-05 GB FTCH Dawnsonlee Chance Finno Dancer 1 4
2013-04-04imp SE J(J)CH Streamside's Puch Woodash Nikita 1 2
2013-04-01 Skronedale Alvar FI JCH Streamside's Reippu 1
2013-03-22 NO JCH Streamside's Kill Devil Fantins Vilja 1
2013-02-26 Jägarfamiljens Fearless SE J(J)CH Fågeljägarens Bearded-Tit 4 1
2013-02-10 SE JCH Huntsman Lance Edgegrove Java 3 2
2013-02-06imp GB FTCH Carvear Gwalather of Underway Beanhill Fair Ground 1
2013-01-15imp GB FTCH Hollydrive Kurt Laganmill Dolly 1
2013-01-09imp Saknas Saknas 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2013-01-02 GB FTCH Belvden Collingwood Kendeci A Day in The Life 1
2012-12-12 Zetastar Loyal Wizard Fågeljägarens Wagtail 2 2
2012-11-28 Bivråkens Van The Man Zetastar Intensive Busy 4 4
2012-11-12imp Edwardiana Gigolo of Drury Snowdrop Gypsy 1
2012-09-21imp Butlers Mate Corrib Sally 1
2012-08-17 GB FTCH Buccleuch Pepper Saknas 1
2012-08-16imp Fågeljägarens Mallard Snow Wood Afrodite 1
2012-08-06 SE J(J)CH Jaktviljans Fenton Zetastar Knights Queen 4 3
2012-08-03 GB FTCH Helmsway Henry Edwardiana Holly of Bishwell 1
2012-08-02 Skronedale Alvar Iliadens Mega 4
2012-07-09 SE J(J)CH Towerbird Archer of Edgegrove Flaggberget's Laala 3 3
2012-06-23imp Huntersview Jackal Magheralone's Puella 1
2012-06-18 NO JCH Streamside's Kill Devil Woodash Nikita 1
2012-06-07 Saknas Joy 1
2012-06-07 Bivråkens Van The Man SE J(J)CH Fågeljägarens Bearded-Tit 4 3
2012-06-04 SE J(J)CH Streamside's Puch Edgegrove Java 2 2
2012-05-24 SE J(J)CH Towerbird Archer of Edgegrove Marshbrook Jenny 1
2012-05-23 Windcatcher Arrow Maple Leaf Av Gamlegård's 3 1
2012-05-15imp IE FTCH GB FTCH Hollydrive Theo Flaxdale Holly 1
2012-05-11 SE J(J)CH Jaktviljans Fenton Milton Misty Maiden 2 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2012-05-10 SE J(J)CH Glenlaggan Goshawk Lobbie 2 5
2012-05-05 IE FTCH GB FTCH Hattonswood Broc GB FTCH Syncerus Sally 1
2012-04-16imp Rockfall Celt Fronlwyd Lucy 1
2012-04-14 GB FTCH Clearmeadow Flash of Countryways SE J(J)CH Edgegrove Hail 5 3
2012-04-01imp GB FTCH Dawnsonlee Chance GB FTCH Gorzone Grafter 1
2012-03-28 SE J(J)CH Glenlaggan Goshawk Liechryd Ria 3 4
2012-03-08 SE J(J)CH Chinachgook Galileo SE J(J)CH Fågeljägarens Gold Finch 2 1
2012-02-01 SE J(J)CH Towerbird Archer of Edgegrove Gamlegård's Aguila 1 5
2012-01-31 SE J(J)CH Glenlaggan Goshawk Zetastar Sense of Style 1
2011-11-19imp Blueberry Sherbet of Commonshall Hollydrive Kylie 1
2011-08-19 Blueberry Sherbet of Commonshall IE FTCH Poppet Rocket 1
2011-07-14 Fågeljägarens Mallard FI JCH Snow Wood Snow White 2
2011-07-03 Elderdale Sloth SE J(J)CH Jaktviljans Cayenne 2 5
2011-07-02 SE JCH Huntsman Lance Fantins Sooth 1 5
2011-07-02 GB FTCH Helmsway Hawk of Witchwillows Brackenro Fern of Witchwillows 1
2011-06-24 GB FTCH Maesyronen Markettrader Clonduff Delilah 1
2011-06-18 SE JCH Huntsman Lance SE J(J)CH Pt Lina 4 4
2011-06-14 SE J(J)CH Fågeljägarens Merlin Zetastar Intensive Busy 6 3
2011-05-27 Bivråkens Ryan Essi 1
2011-05-24 SE J(J)CH Glenlaggan Goshawk Bivråkens SinÚad 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2011-05-24 Bivråkens Van The Man Workable's to Be Continued 2 2
2011-05-17imp Halaze Hickory of Edgegrove Rothievale Gentian 1 1
2011-05-10 SE J(J)CH Streamside's Kilwell Amethyst 2 4
2011-04-21 SE J(J)CH Glenlaggan Goshawk SE J(J)CH Fågeljägarens Common Tern 3 4
2011-04-17 Larford Cannon Skronedale Brigette 1
2011-04-09 SE J(J)CH Glenlaggan Goshawk Caper Cailie's Aquene 2 3
2011-04-02imp GB FTCH Kidnais Saxon of Birdrowe Flaxdale Fizz 1
2011-03-21 Jaktviljans Easy Iliadens Mega 1
2011-03-19 Nithvalley Voodoo Ray SE J(J)CH Caper Cailie's Wind Talker 2 5
2011-03-13 SE J(J)CH Chinachgook Galileo SE J(J)CH Fågeljägarens Bearded-Tit 4 6
2011-03-07 SE J(J)CH Towerbird Archer of Edgegrove SE J(J)CH Edgegrove Hail 3 2
2011-02-24 SE JCH Huntsman Lance Fantins Vidda 1
2010-11-07 SE JCH Huntsman Lance Brambledash Aalid 3 4
2010-09-27 Nithvalley Voodoo Ray Buccleuch Liberty 4 5
2010-07-17 Edgegrove Flax SE J(J)CH Edgegrove Hail 5
2010-07-05imp Mimosa Puddle Beechwood Bramble 1
2010-07-03 Saknas Saknas 1
2010-06-27 Woodcocks Macduff Fågeljägarens Ärla 4 4
2010-06-18 SE JCH Huntsman Lance Edgegrove Java 1 1
2010-06-02 Nithvalley Voodoo Ray SE J(J)CH Simonside Snipe 6 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2010-05-26 Bivråkens Van The Man Jaktfalkens Guzzi 2 3
2010-05-20 Laganmill Comet Awbeg Muffin 1
2010-05-19 SE J(J)CH Fågeljägarens Merlin Zetastar Sense of Style 6 3
2010-05-15 SE JCH Huntsman Lance Bivråkens Bonnie 4 4
2010-05-05imp Tynywaun Samson Edwardiana Rainbow 1
2010-05-02 Cippyn Copper King's Regal Zirpa 4 2
2010-04-13 Brackendale Tab Sally 2
2010-03-27imp GB FTCH Misselchalke Lad of Halaze Cullybracken Blooming 2 3
2010-03-10 Fågeljägarens Brambling Fågeljägarens Wagtail 4 2
2010-01-24 SE J(J)CH Glenlaggan Goshawk SE J(J)CH Edwardiana Thriller 4 1
2009-10-01imp GB FTCH Misselchalke Lad of Halaze GB FTCH Fernbergha Starlight 1
2009-09-27imp SE J(J)CH Towerbird Archer of Edgegrove Cullybracken Blooming 1
2009-08-02 Centennial's Skipper Centennial's Needle 1 3
2009-07-29imp SE J(J)CH Towerbird Archer of Edgegrove Cullybracken Blooming 1
2009-07-11imp GB FTCH Misselchalke Lad of Halaze Rosebay Cassie 1
2009-07-10 Squareclose Chic SE J(J)CH Jaktviljans Bright Dawn 4 1
2009-06-28 SE J(J)CH Towerbird Archer of Edgegrove SE J(J)CH Jaktviljans Cayenne 4 8
2009-06-16 SE J(J)CH Tobyhill Quickthorn Donna 6 1
2009-06-09imp GB FTCH Belvden Collingwood Tygore Asp 1
2009-04-22 Whiznic Waker of Morgannwg Woodash Roxanne 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2009-04-16 GB FTCH Maesyronen Markettrader GB FTCH Helmsway Holly 1
2009-04-15imp IE FTCH GB FTCH Hattonswood Broc GB FTCH Kidnais Successor 1
2009-04-07imp Saknas Saknas 1
2009-03-28imp Parkbreck Agnen GB FTCH Hattonswood Wren 1
2009-03-21 Bivråkens Van The Man SE J(J)CH Misty Sian 3 5
2009-03-14imp IE FTCH Skronedale Remus Clodahill Enya 1
2009-03-01 SE J(J)CH Minväns Moppe Bivråkens Bonnie 2 5
2009-03-01imp GB FTCH Clarburgh Art GB FTCH Clover Amethsyt 1
2009-02-27 Bivråkens Van The Man Bivråkens China Girl 6
2009-02-20 Edgegrove Flax SE J(J)CH Edgegrove Elate 6 1
2009-01-17 Thornycourt Fireflicker Fågeljägarens Ärla 5 3
2008-09-06 Cippyn Copper Workable's Viennetta 1
2008-06-28 Bivråkens Human Nature Offspring Gullane of Welladays 4 3
2008-06-17imp GB FTCH Cheweky Wolf GB FTCH Annickview Carina 1
2008-05-12 SE J(J)CH Minväns Moppe King's Regal Zirpa 2 5
2008-05-11 Brackendale Sweep Brackendale Stella 1 2
2008-05-06 GB FTCH Rytex Rolex GB FTCH Rosebay Tara 1
2008-04-27 SE J(J)CH Towerbird Archer of Edgegrove SE J(J)CH Fågeljägarens Snäppa 2 1
2008-04-19 SE J(J)CH Towerbird Archer of Edgegrove SE J(J)CH Edgegrove Elate 3 4
2008-04-09 SE J(J)CH Edwardiana Gershwin SE J(J)CH Edwardiana Thriller 3 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2008-04-08 Bivråkens Human Nature Offspring Luffness 3 4
2008-03-12 SE J(J)CH Tobyhill Quickthorn SE J(J)CH Misty Sian 2 3
2008-02-29 SE J(J)CH Towerbird Archer of Edgegrove SE J(J)CH Edgegrove Hail 3 3
2008-02-27 Edgegrove Flax SE J(J)CH Simonside Snipe 5 4
2008-02-14 Bivråkens Human Nature Bivråkens Mallorie 3 4
2008-01-26 GB FTCH Glancarw Rhys Skronedale Hoodoo of Underway 1
2007-12-21 Bivråkens Human Nature Bivråkens China Girl 4 3
2007-12-13 SE J(J)CH Minväns Moppe Littlemillie 3 5
2007-11-17imp Jaktviljans Easy Fantins Unicum 1 1
2007-10-16imp GB FTCH Flashy Wanderer Housty Free Spirit 1
2007-10-15 IE FTCH GB FTCH Hattonswood Broc Edwardiana Gigi of Sliabh 1
2007-10-13imp GB FTCH Saturn's Spirit Marshbrook Jenny 1
2007-09-07 Windcatcher Archie Södersjöns Purdey 4 2
2007-08-22 GB FTCH Craighaar Boris Lunar Star of Beggarbush 1
2007-08-06 Bivråkens Human Nature SE J(J)CH Fågeljägarens Glada 5 3
2007-07-09imp GB FTCH Craighaar Boris Lunar Star of Beggarbush 1
2007-06-29 IE FTCH GB FTCH Hattonswood Broc SE J(J)CH Edwardiana Thriller 3 1
2007-06-22imp GB FTCH Breckswood Brock Cullybracken Blooming 2 2
2007-06-12imp GB FTCH Craighaar Boris INT JCH GB FTCH Annickview Breeze 1
2007-05-28 Cippyn Copper Fawito Whoopi 3 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2007-05-18 Bivråkens Ziggy Brackendale Shandy 4
2007-05-18 Saknas Minväns My 1
2007-05-13 SE JCH Fantins Pavarotti Via-Edsbergs Anja 1
2007-04-22 Cippyn Copper Sissi 4 3
2007-03-16imp IE FTCH Millshadow Aster Nora of Castlemanor 1
2007-03-08 Bivråkens Human Nature Offspring Gullane of Welladays 3 2
2007-03-07 Bivråkens Human Nature SE J(J)CH Fågeljägarens Snäppa 2 3
2007-02-20imp Halaze Hickory of Edgegrove Edgegrove Elate 2
2007-02-13 Bivråkens Human Nature SE J(J)CH Misty Sian 4 3
2006-08-19 Bivråkens Argo Salsa 5 2
2006-07-29 SE J(J)CH Åkerbönans Chick SE J(J)CH Fågeljägarens Glada 7 2
2006-07-07 GB FTCH Whitehope Liquorice of Gannowfell SE J(J)CH Misty Sian 6 1
2006-06-24 Brackendale Sweep SE J(J)CH Jaktviljans Cayenne 7 2
2006-06-20 SE J(J)CH Tobyhill Quickthorn Dolgarreg Celyn 3 1
2006-06-12 SE J(J)CH Minväns Moppe King's Regal Zirpa 6 1
2006-06-09 Hugo Tilda 3 7
2006-06-06 Haggisbank Hector of Berrybrae Huntersview Agent 1
2006-05-17imp GB FTCH Denford Danny of Belvden Simonside Flick 1 1
2006-05-16 SE J(J)CH Iliadens Tyfon Via-Edsbergs Anja 1 1
2006-05-16 PH Snow Wood Juniper Åskbergets Lady 6 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2006-05-11 Sammart Lad Bäckhalladalens Teal 8
2006-05-06imp GB FTCH Laganmill Maestro Kooky Candy 1
2006-05-04 Brackendale Sweep SE J(J)CH Jaktviljans Bright Dawn 5 3
2006-04-25 GB FTCH Edwardiana Rob GB FTCH Edwardiana Gypsy 1
2006-04-17 Brackendale Scott Sheena's Blacknose Dace 1
2006-04-17imp Saknas Saknas 1
2006-04-11 Woodcocks Laphroaig Workable's Minty 1 3
2006-03-27 SE J(J)CH Tobyhill Quickthorn Bivråkens Bonnie 4 3
2006-03-21 Brackendale Tab Birdmasters Emma 2 3
2006-01-28 SE J(J)CH Edwardiana Gershwin Swallowlaw Dove 6 2
2006-01-03 PH Södersjöns Aias Laganmill Yippy 1
2005-11-14 SE J(J)CH Minväns Moppe Iliadens Kula 3 3
2005-08-14 Lodegårdens Trigger Bölsåkras Cherry 6 4
2005-07-31 GB FTCH Clarburgh Art GB FTCH Rytex Riffs 1
2005-07-17 SE J(J)CH Minväns Moppe Lady-Bourbon 3 2
2005-07-01imp Halaze Hickory of Edgegrove Edgegrove Elder 1
2005-06-20imp SE J(J)CH Tobyhill Quickthorn Saknas 1
2005-06-03 Emil Tulla 3 6
2005-06-02 Flowbog Yank of Brackendale Isabella 4 3
2005-06-02imp GB FTCH Glynvilla Griffin GB FTCH Rydanlue Breeze 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2005-06-01imp Innislusky Monty Edgegrove Elen of Badgercourt 1
2005-05-05 Brackendale Sweep SE J(J)CH Fågeljägarens Glada 3 3
2005-04-17 Bivråkens Austin Jr Woodcocks Lagavulin 1
2005-04-09 GB FTCH Cheweky Wolf SE J(J)CH Edwardiana Thriller 1 3
2005-03-31imp Saknas Saknas 1
2005-02-07 Emil Centennial's Ivy 2 1
2005-01-21 Saknas Birdmasters Emma 1
2005-01-21imp Saknas Saknas 1
2004-11-02imp Sirbenfro Arrow Towerbird Lily 1
2004-09-09 Flowbog Yank of Brackendale Brackendale Bramble 5
2004-08-18 Brackendale Sweep Fågeljägarens Fjällripa 5
2004-07-15 Thornycourt Fireflicker Spanters Snipe-Tail 3 2
2004-07-11 Saknas Saknas 1
2004-06-19imp GB FTCH Cheweky Wolf Simonside Snow Dreamer 1
2004-06-13 SE J(J)CH Birdrowe Shane Workable's Girl Friend 2 1
2004-06-05 SE J(J)CH Birdrowe Shane Cragton Crest 4 7
2004-06-01 Bäckhalladalens Falco Woodcocks Lauder's 3 4
2004-05-27 Flowbog Yank of Brackendale SE J(J)CH Fågeljägarens Glada 1 5
2004-05-15imp PH Fågeljägarens Duvhök Snow Wood Morass 1
2004-05-12 Rynninges Douglas Darlene 6 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2004-05-05 Woodcocks Laphroaig Jaktfalkens Leia 2 2
2004-05-03 Sammart Lad Joyhunt's Prick 5 3
2004-04-29 SE J(J)CH Birdrowe Shane SE J(J)CH Jaktviljans Duck Fly 2
2004-04-28imp GB FTCH Catleylane Predator Marshbrook Peggaty 1
2004-04-10 Jaktfalkens Klämtare Ärla 2
2004-03-23 SE J(J)CH Birdrowe Shane Pt Cessan 1 5
2004-03-20 Bivråkens Mullan Sheena's Pheasant Tail 3
2004-03-05 Thornycourt Fireflicker Workable's Viennetta 3
2004-02-28 SE J(J)CH Birdrowe Shane SE JCH Rynninges Bessie 4 5
2004-02-28 Aquilos Chip Diva 3 3
2004-02-18 Salming Guns Choice Pollys Pruta 3 3
2004-01-20 Sammart Lad Hällagården's Yrsa 3 2
2004-01-11 Thornycourt Fireflicker Woodcocks Longmorn 1 6
2003-10-02 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Welladays Lussebulle of Offspring 3 3
2003-09-04imp GB FTCH Nant-Y-Bwla Ricky Cippyn Celyn 1
2003-07-27 GB FTCH Kettlestang Clipper Maesydderwen Whisper 1
2003-07-21 Woodcocks Laphroaig Workable's Viennetta 1 2
2003-07-21imp Halaze Hickory of Edgegrove Rhyddcastle Dusty 1
2003-07-09 Thornycourt Fireflicker Woodcocks Lagavulin 4 1
2003-06-14imp GB FTCH Kettlestang Comet GB FTCH Edwardiana Topsy 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2003-06-14 Saknas Saknas 1
2003-06-07 Sammart Lad Spanters Pheasant-Tail 4 4
2003-05-29 Emil Tulla 4 4
2003-05-21 GB FTCH Moonreed Flush Hollinedge Donna 1
2003-05-08 Fantins Dirty Trick Via-Edsbergs Anja 1
2003-04-13 Bivråkens Argo Ronja 3 4
2003-03-27imp Castlepride Bracken GB FTCH Ravensgrove Jessie of Edgegrove 1
2003-03-15 SE J(J)CH Åkerbönans Chick Saknas 1 1
2003-03-08 SE J(J)CH Birdrowe Shane Swallowlaw Dove 6 2
2003-03-05imp Castlepride Bracken Edgegrove Exeat of Woodash 1
2003-03-04 Flowbog Yank of Brackendale Brackendale Shadow 1 3
2003-03-03 Sammart Lad Spanters Woodcock-Tail 4 4
2003-03-01 Flowbog Yank of Brackendale SE J(J)CH Jaktviljans Duck Fly 2
2003-02-01 SE J(J)CH Birdrowe Shane Cragton Crest 7 4
2003-01-07 Lad Åkerbönans Yammie 5 3
2002-12-09 Fågeljägarens Capercailie SE J(J)CH Fågeljägarens Glada 1 1
2002-11-18 Sammart Lad Centennial's Witch 4 3
2002-10-18 SE J(J)CH Birdrowe Shane Pt Cessan 5 2
2002-09-29 Sportsmans Purdey Centennial's Ivory 5 5
2002-09-08 Lad Fågeljägarens Split 2 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2002-09-05imp GB FTCH Knockmany Jumbo GB FTCH Toonarmy Torrent 1
2002-08-30imp GB FTCH Knockmany Jumbo Coed Ddu Spritzer 1
2002-08-28 GB FTCH Knockmany Jumbo Edwardiana Bella of Ringsper 1
2002-08-10 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Moykiri Siskin 2 6
2002-08-10imp GB FTCH Moonreed Flush Simonside Elm at Patanavac 1
2002-08-01 Flowbog Yank of Brackendale Sheena's Blacknose Dace 4 4
2002-07-22 Brackendale Taz Welladays Lussebulle of Offspring 4 2
2002-07-16 PH Södersjöns Aias Laganmill Yippy 2 1
2002-06-21 SE J(J)CH Åkerbönans Chick SE J(J)CH Bivråkens Lisburn 7 3
2002-05-31 Woodcocks Laphroaig Spanters Snipe-Tail 4 2
2002-05-30 Emil Tulla 6 1
2002-04-30 Lad Bäckhalladalens Addie 3 4
2002-04-26 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Yba Pets Gina 1 4
2002-04-26 Zappo Åkerbönans Chili 1 5
2002-04-20 Lad Molly 3 5
2002-04-18 Sammart Lad SE JCH Rynninges Bessie 2 5
2002-04-06 Zappo Isa 3 2
2002-03-19 Flowbog Yank of Brackendale SE JCH Kelmscott Belize of Brackendale 3 2
2002-03-15 Sammart Lad Spanters Beesley 1 4
2002-03-06 Bivråkens Mullan Ärla 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2002-03-03 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Bivråkens Ranka 3 3
2002-01-10 Zappo Jaktfalkens Leia 4 2
2002-01-10imp Faithful Juke Nicki 2 1
2002-01-06imp GB FTCH Rascal Risk of Parkbreck Parkbreck Mclady 1
2001-11-29 Sammart Lad SE J(J)CH Jaktfalkens Dämba 3 4
2001-10-21 Bivråkens Pomeroy Åkerbönans Yammie 2 4
2001-09-23 Daimon Fågeljägarens Fjällripa 3
2001-09-21 Sammart Lad Sportsmans Miss Penny 2 2
2001-09-17 SE J(J)CH Åkerbönans Chick Aquilos Curry 5 1
2001-09-02 Södersjöns Hector Idun 1 1
2001-07-25imp Catleylane Ghost of Badgercourt Parkbreck Acorn 1
2001-07-23 Flowbog Yank of Brackendale Clarburgh Ann 5 4
2001-07-14imp GB FTCH Killmerran Drummer Megstone Skirl 1
2001-06-20 Sammart Lad Bivråkens Sirius 5 4
2001-05-25 Emil Yba Pets Rumba 2 5
2001-05-08 Jaktfalkens Klämtare Welladays Sparkle 2 5
2001-05-02 SE J(J)CH Birdrowe Shane Fågeljägarens Split 3 2
2001-04-30imp Blackwood Moss Liosdereen Buzzar 2
2001-03-29 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Welladays Lussebulle of Offspring 2 4
2001-03-24 SE J(J)CH Birdrowe Shane Flintmountain May 4 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2001-03-22 Frej Tanja 2 2
2001-03-17 Emil Aquilos Cherry 4 1
2001-03-14 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Anahoe Ena of Brackendale 1
2001-02-01 Bivråkens Pomeroy Alfa of Almgren 6 3
2000-11-23 Bivråkens Orion Bivråkens Ranka 1
2000-11-13imp Blaydon Racer Garregllwyd Sara 1
2000-11-03 SE J(J)CH Birdrowe Shane Fanny 2 3
2000-08-27 Emil Traian's Treasure 4 2
2000-08-05 Bivråkens Mullan Jaktvet Stella 1 7
2000-07-30 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Idun 5 4
2000-06-11 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Clarburgh Ann 2 8
2000-06-10imp GB FTCH Nant-Y-Bwla Ricky Laurel Basher 1
2000-05-12 Emil Spanters Purdey 5 1
2000-05-09imp GB FTCH Willowbay Sandpiper Chilview Angel 1
2000-05-02 Sammart Lad Sportsmans Miss Penny 4 3
2000-04-30 Sammart Lad Spanters Pheasant-Tail 4 3
2000-04-11 FI JCH Rytex Romio Allinsons Mate 2
2000-04-08 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale SE JCH Kelmscott Belize of Brackendale 2 3
2000-03-09 SE J(J)CH Birdrowe Shane Guns Choice Pollys Pruta 3 1
2000-03-08 SE J(J)CH Birdrowe Shane Fågeljägarens Fjällripa 2 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-03-06 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Flintmountain May 6 2
2000-01-12imp Simonside Flank of Catleylane Simonside Elm at Patanavac 1
1999-11-16 Fantins Dirty Trick Skättekärrs Date 2 1
1999-09-11 SE J(J)CH Birdrowe Shane SE J(J)CH Bivråkens Lisburn 7 3
1999-09-10imp Laganmill Comet Laganmill Lorna of Woodington 1
1999-08-12 Housty Entertainer Fågeljägarens Fjällripa 4 1
1999-08-06 Fantins Dirty Trick Jaktfalkens Penny 1
1999-07-20 GB FTCH Rytex Rod Clarburgh Ann 4 2
1999-07-11 Vekaboda's Ceasar Killeboda White-Flash 6 1
1999-06-19 SE J(J)CH Birdrowe Shane Fågeljägarens Split 4
1999-06-17 Bivråkens Mullan Jaktvet Stella 4 2
1999-06-15 Shotquester Samurai Alfa of Almgren 3 3
1999-05-31 Saknas Saknas 1
1999-05-29 Aquilos Chip Lodegårdens Natasja 1 5
1999-05-20 Emil Spanters Beesley 4
1999-05-16 Sportsmans Mr Pimm Jaktfalkens Pulting 8 2
1999-05-03 Rågy Fjällrenens Bessi 3 4
1999-04-21 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale SE JCH Kelmscott Belize of Brackendale 2 2
1999-04-20 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Idun 3 4
1999-04-05 SE J(J)CH Birdrowe Shane Hallegårdas Yra 5 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1999-04-01 Offspring Larry-Bird Woodcocks Irish Cooffie 1 4
1999-04-01imp GB FTCH Webbswood Hornpipe Windbush Snipe 1
1999-03-17 Woodcocks Galliano Centennial's Fly 1 5
1999-03-08imp GB FTCH Clarburgh Art Summerwine Daisy 1
1999-03-04 Emil Sportsmans Tikka 3 1
1999-02-28 SE J(J)CH Birdrowe Shane Bivråkens Sara 3 6
1999-02-25 Stoj Rapsy 4 3
1999-02-11imp Drumagrove Bruce Saknas 1
1999-01-18 Sportsmans Mr Pimm Offspring Shan-Zhang 4 3
1998-11-27 Field-Duty Blak Bailey 2 3
1998-10-14 Emil SE JCH Sportsmans Miss Peggy 2
1998-09-24 Killeboda Coxy Vekaboda's Cookie 2 5
1998-09-10 Dino Alfa of Almgren 6 1
1998-08-23 Bivråkens Mullan Curry 5 2
1998-08-13imp Bridevalley Hothead Housty Fergie 1
1998-07-01 Dino Kvisten 2 3
1998-06-27imp GB FTCH Clarburgh Art Cressett Probe of Shotquester 1
1998-06-16 Jaktfalkens Jazz LPI Arran 3 1
1998-06-13imp Bridevalley Hothead Orgest Enfys 1
1998-05-29imp GB FTCH Clarburgh Art Maesydderwen Needle 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1998-05-15 PH Fågeljägarens Duvhök Raidi 1
1998-05-02 Shotquester Samurai Fågeljägarens Split 1 3
1998-04-28 Bivråkens Mullan Filippa 2
1998-04-17imp Bridevalley Hothead Silent Dingle Lass 1
1998-04-17imp GB FTCH Trawsgoed Lad of Caldyview GB FTCH Springcarrie Shadow 1
1998-04-09 SE J(J)CH Birdrowe Shane Offspring Lucinda-Green 1
1998-03-29 Emil Jaktfalkens Pulting 4 3
1998-03-29imp GB FTCH Kenine Robb of Rytex Moykiri Fidget 1
1998-03-28 Shotquester Samurai Idun 2 2
1998-03-17 SE J(J)CH Birdrowe Shane Birdrowe Zara 9 2
1998-02-16 Hedåsgårdens Ali Lucky-Dribbler 2 2
1998-02-14 Rapp Centennial's Witch 1
1998-02-11 Hunter Bäckhalladalens Lady 2 3
1998-02-07 Emil Spanters Purdey 2 5
1997-11-19 Vekaboda's Ceasar Skättekärrs Date 3 4
1997-07-28 Frej Tanja 2 2
1997-06-23 Kenine Loui Actionhill Agent 1 3
1997-06-12 GB FTCH Rytex Rod GB FTCH Rytex Rime 1
1997-06-05imp GB FTCH Trebornil Tact GB FTCH Rachel Ellen 1
1997-05-30imp GB FTCH Laganmill Malvern Pearl The Singer 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1997-05-27 Woodcocks Galliano Meja 4
1997-05-24 Hunter Bäckhalladalens Lady 3 1
1997-04-21 Bivråkens Mullan Fanny 3 2
1997-04-10 Bivråkens Mullan Filippa 1
1997-03-11 Vigilant Vandle Jaktfalkens Pasing 1 6
1997-02-03 Hunter Raidi 2 5
1997-01-06 Sportsmans Mr Pimm Ore A-Dash of Cent 4 2
1996-11-26imp Saknas Saknas 1
1996-11-25imp Shotquester Bravo Clarburgh Ann 1
1996-11-03 Dino Jaktfalkens Tåilu 1 1
1996-09-22 Solbergs Trigger Flecky 1 1
1996-09-12 Welladays Bruce Willis Alfa of Almgren 5 3
1996-08-19 Bivråkens Mullan Runner at Dawn of Kenmar 5 3
1996-08-04 Bivråkens Mullan Sportsmans Honey-Buzzard 3 4
1996-07-31 Dino Kvisten 4
1996-07-22imp Master of Badgercourt Housty Joysam 1
1996-06-23 Drumtarsey Dash Poolhead Polly 6
1996-06-18 Fantins Dirty Trick Skättekärrs Date 3 2
1996-06-09 Austin Bivråkens Sara 1 3
1996-05-31 Jaktfalkens Raggie Vekaboda's Cookie 3 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1996-05-28imp Frano Bottica of Rytex GB FTCH Poppet of Balscote 1
1996-05-02 Jaktfalkens Dab Aquilos Tess 5 4
1996-04-19 Vigilant Vandle Jaktfalkens Pulting 6 4
1996-04-05 Emil Rypsy 5 2
1996-02-16 Sheena's Major SE JCH Sheena's Sheenas-Nanny 2
1995-12-29imp GB FTCH Skipper of Arford Glynvilla Kestrel 1
1995-09-30 Welladays Shot Saknas 1
1995-09-19 Deflons Emrik Vresrosens Jaxa 1
1995-08-31imp Regulusknowe Blue Diamond of Actonh Regulusknowe Temple Bell of Actionh 1
1995-06-24 Birdrowe Wizard Birdrowe Zara 5 2
1995-06-22imp Trebornil Gyp Flintmountain Bee 1
1995-06-14imp GB FTCH Kenine Robb of Rytex GB FTCH Sunnybrae Siskin 1
1995-06-13 Bivråkens Calle Vekaboda's Cookie 3 2
1995-06-01 Housty Mad Max Becky's Folly 6 1
1995-05-28 Hunter Raidi 3 4
1995-05-16 Walnut Piper Saknas 3 3
1995-05-16imp GB FTCH Readhead Riley GB FTCH Birdrowe Miss O'lene 1
1995-05-12 Deflons Fräck Killeboda Suprise 5 3
1995-05-12 Sportsmans Mr Pimm Offspring Shan-Zhang 3 2
1995-04-23 Austin Filippa 5 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1995-04-02imp Barmag Briskey Go Get It Ivy 1
1995-03-29imp GB FTCH Barmag Brough Hardill Donna 1
1995-03-17 Chaser Poker Floss of Sunstar 1
1995-02-28imp GB FTCH Laganmill Maestro GB FTCH Cindy of Antrim 1
1995-02-10 Mickey Jaktfalkens Pulting 5 3
1995-02-06 Vigilant Vandle Ore A-Dash of Cent 5 2
1995-01-20 Austin Bivråkens Sara 3 5
1995-01-16 Rapp Margarita 5 3
1994-12-21 Dino Offspring Lucinda-Green 4 4
1994-11-02 Walnut Piper Vresrosens Kaxa 3 5
1994-09-16 Lerskallet's Driver Skättekärrs Date 2 3
1994-09-05 Ammerdown Skipper of Halkmoor Becky's Folly 2
1994-08-16imp GB FTCH Badgercourt Moss Kelmscott Penny Lane 1
1994-06-22 Harrocks Flick Woodcocks Heaven Hill 3 3
1994-06-16 Vekaboda's Casper Killeboda Crisbee 3 5
1994-06-15 Woodcocks Fragal Skättekärrs Della 2 6
1994-06-02 Woodcocks Johnnie Walker LP Sheena's -Teal-Of-Nanny 4 1
1994-05-28 Vekaboda's Ceasar Killeboda White-Flash 4 3
1994-05-01 Drumtarsey Dash Poolhead Polly 6 4
1994-04-24 Hobo Poolhead Holly 2 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1994-04-23imp Theis Bailey 1
1994-04-17 Deflons Emrik Raidi 3 3
1994-03-10 Harrocks Flick Filippa 1 2
1994-03-06 Harrocks Flick Vekaboda's Jacky 2 3
1994-01-19 Deflons Emrik Kvisten 4 1
1994-01-13 Vresrosens Rex Sportsmans Teal-Of-Faye 3 3
1994-01-04 Deflons Emrik Sportsmans Honey-Buzzard 3 2
1993-12-11 Walnut Piper Vresrosens Kaxa 4 4
1993-09-27imp GB FTCH Readhead Rex Reabrook Pebble 1
1993-08-09imp GB FTCH Badgercourt Moss Mahogany Bitern 1
1993-07-21 Drumtarsey Dash Deflons Cheeko 4 4
1993-06-13 Woodcocks Galliano Skättekärrs Date 6 3
1993-06-04 Woodcocks Fragal Offspring Lucinda-Green 5 4
1993-05-17 Sheena's Major Sportsmans Sally 2 4
1993-04-25 Deflons Fräck Ore A-Dash of Cent 2 3
1993-04-23 Jack Vekaboda's Shandy 2 6
1993-04-01 Woodcocks Fragal Butterstone Ivy 7 2
1993-03-12 Vresrosens Rex Sportsmans Teal-Of-Faye 3 3
1993-03-07 Woodcocks Galliano Sheena's Donna 5 3
1993-03-05 Dolycoed Huntsman Quarrybrae Dazler 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1993-01-07 Drumtarsey Dash Sportsmans Honey-Buzzard 1 2
1992-12-26imp Spioncop Havoc Burnhatch Breeze 1
1992-11-19 Lerskallet's Driver Saknas 1
1992-09-11 Vresrosens Rex Sheena's Dainty 5 1
1992-08-18 Drumtarsey Dash Aquilos Fly-Of-Lady 3 4
1992-08-06 Walnut Piper Poolhead Holly 5 3
1992-07-26 Saknas Lisa 2 1
1992-06-09 Saknas Gun-Britt's Lilli-Q 1 1
1992-06-07 Woodcocks Galliano Vresrosens Gixa 4 5
1992-05-22 GB FTCH Badgercourt Moss GB FTCH Birdrowe Miss O'lene 1
1992-05-15imp Del Boy Just A Second 1
1992-04-26 Drumtarsey Dash Aquilos Shandy 6 2
1992-03-24imp Foelgoch Maestro of Rathfillan Cocklebarrow Cilla 1
1992-03-23 Drumtarsey Dash Quarrybrae Dribbler 1 2
1992-03-22 Deflons Fräck Flintmountain Bess 4 2
1992-03-13 Butterstone Ingot Ore A-Dash of Cent 5 4
1992-03-02imp Bridgestone Dale Fjeldsöes Kitti 1
1991-11-23imp Chasers Hotspot Chaser Mademoiselle 1
1991-10-04 Hunter Chess 4 3
1991-08-07 Walnut Piper Poolhead Holly 5 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1991-07-11 Solbergs Rex Lina 2 1
1991-05-29 Ammerdown Aragon Jenoren Milly 1
1991-05-27 Woodcocks Fragal Butterstone Iris 2
1991-05-16 Ben of Kenee Aquilos Fly-Of-Lady 1
1991-04-26 Qwibernant Orm SE JCH Woodcocks Cointreau 4 1
1991-04-09 SE JCH Solbergs Brandy Driftalong Yahoo 4 2
1991-04-07 Ben of Kenee Sportsmans Honey-Buzzard 2
1991-04-06 Housty Mad Max Undis 1 4
1991-04-04 Woodcocks Fragal Butterstone Ivy 6 4
1991-04-02imp GB FTCH Rytex Rod GB FTCH Cressett Melody of Birdrowe 1
1991-03-22 Drumtarsey Dash Vekaboda's Jessy 3 2
1991-03-16 Sheena's Bramble Vekaboda's Shandy 5 2
1990-10-21 Woodcocks Fragal Copford Merlymeet 2 6
1990-08-27 Ben of Kenee Aquilos Shandy 4 4
1990-06-29 Butterstone Ingot Flintmountain Bess 4 1
1990-06-21 Aquilos Fuzz SE JCH Sheena's Sheenas-Nanny 1 5
1990-06-11 Drumtarsey Dash Quarrybrae Dribbler 5 2
1990-06-09 Butterstone Ingot Woodcocks Fleur De Province 1
1990-06-06 Vresrosens Rex Butterstone Ivy 3 3
1990-06-02 Butterstone Ingot Vekaboda's Jacky 5 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1990-05-02 Vresrosens Rex Solbergs Dusty 2 6
1990-04-03 Aquilos Fuzz Sheena's Scilla 1 1
1990-03-21 Harrocks Flick Aquilos Lady's-Faye 3 4
1990-03-20 Woodcocks Xerxes Solbergs Crest 1 3
1990-03-16 Vresrosens Rex Woodcocks Wendy 1
1990-02-19 Butterstone Ingot Kirkford Jane 4 2
1990-02-13 Vresrosens Rex Deflons Bissie 3 3
1990-02-10imp GB FTCH Barrowden Willow Cortman Dollar 1
1990-01-23 SE JCH Solbergs Brandy Sheena's Donna 3 4
1989-12-30 Qwibernant Rovdjur Malbarry Kayleigh 2 1
1989-06-08 Vresrosens Rex NO JCH SE JCH Sheena's Sherrys-Sheena 4 4
1989-06-02 Aquilos Fuzz SE JCH Sheena's Sheenas-Nanny 5 5
1989-05-21imp GB FTCH Badgercourt Moss Diamond Bright 1
1989-05-03 Black Pearl of Windmillwood Dash Damsel of Abshot 1
1989-04-20 Butterstone Ingot Aquilos Fly-Of-Lady 6 1
1989-04-18 Qwibernant Orm SE JCH Woodcocks Cointreau 4 1
1989-04-01 Vresrosens Rex Butterstone Iris 2 2
1989-03-31 SE JCH Solbergs Brandy Llanoverdewy Juno 5
1989-03-26 Vresrosens Rex Butterstone Ivy 4 4
1989-03-07 Ben of Kenee Woodcocks Dom Perignon 3 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1989-03-04 Woodcocks Fragal Copford Merlymeet 4 6
1989-01-25imp GB FTCH Gorsty Gester Saknas 2
1988-07-30 Ben of Kenee Deflons Ambra 4
1988-07-12imp Quarrybrae Bray Meg of Quarrybrae 2
1988-06-25imp GB FTCH Barrowden Willow Raycroft Jill 1
1988-06-01imp Magnum Max Driftalong Tasha 2
1988-05-30 SE JCH Solbergs Brandy Flintmountain Bess 4 1
1988-04-24 Harrocks Flick Aquilos Lady's-Faye 2 4
1988-04-07 Harrocks Flick Urskogens Isabell 4 3
1988-04-04imp GB FTCH Parkmaple Zip Windmillwood Spinner 1
1988-03-08imp Henbury Park Apollo Salmonmyth Sporran 1
1988-02-29 Butterstone Ingot Ronja 5
1988-02-04 Qwibernant Rovdjur Malbarry Kayleigh 3 4
1988-01-29 Fordcreek Trigger Malverndale Crisp 6 2
1987-10-27 SE JCH Sheena's Muffin Rasenfeld Cringle 3 5
1987-08-29imp Rory of Windmillwood Dyfi Megan 1 1
1987-08-27 Ben of Kenee Deflons Ambra 3
1987-08-24 SE JCH Solbergs Brandy Llanoverdewy Juno 1 6
1987-06-26 Qwibernant Rovdjur Malbarry Kayleigh 4 4
1987-06-04 Qwibernant Rovdjur SE JCH Woodcocks Cointreau 4 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1987-05-22imp Hamers Helmsman Kenour Bargain 2
1987-05-20 Merrydawn Soda Copford Merlymeet 2
1987-04-14 GB FTCH Abbeyoaks Peat GB FTCH Abbeyoaks Coll 1
1986-07-28 Butterstone Ingot Woodcocks Carioca 5 3
1986-07-25 SE JCH Llanoverdewy Scamp SE JCH Woodcocks White Lady 2 4
1986-06-20imp GB FTCH Barrowden Willow Bellsmill Bramble 1 1
1986-06-18imp Quarrybrae Duster Whitlocks Tally of Dolycoed 1
1986-06-14imp GB FTCH Sandvig Triumph Henbury Park Rhoda 1
1986-05-08 Qwibernant Rovdjur NO JCH SE JCH Sheena's Sherrys-Sheena 2 7
1986-04-24imp Dixons Dazzle of Reabrook Reabrook Fran Bell 1
1986-03-20imp GB FTCH Cortman Lane Lyndor Camille 2
1986-02-18 Parkmaple Don SE JCH Woodcocks Cointreau 2 3
1986-01-19 Parkmaple Don Abbeyoaks Cara 3 2
1985-11-01 Woodcocks Cutty Sark Saknas 1
1985-07-30 SE JCH Llanoverdewy Scamp SE JCH Woodcocks White Lady 3 2
1985-07-22imp GB FTCH Parkmaple Zip Macsiccar Mindy 1
1985-07-20imp Kaspars Barney Gwibernant Shilluk 1
1985-06-14imp GB FTCH Badgercourt Flint of Sealpin Sealpin Spinnaker 1
1985-05-22imp GB FTCH Cortman Lane Midge of Flash Band 1
1985-05-21imp GB FTCH Raffle of Rytex Ezra of Kentoo 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1985-05-20imp GB FTCH Raffle of Rytex GB FTCH Cresset Mayfly of Malverndale 1
1985-05-18 SE JCH Llanoverdewy Scamp Woodcocks Wess 3 2
1985-05-17 Parkmaple Don Abbeyoaks Cara 4 1
1985-05-01imp GB FTCH Badgercourt Flint of Sealpin Rasenfeld Crest 1
1985-04-24imp GB FTCH Sandvig Triumph Harrocks Hebe 2
1985-04-22imp GB FTCH Cortman Lane Lyndor Camille 1
1985-04-17imp GB FTCH Mcleod of Jenoren Butterstone Fickle 1 2
1985-04-11imp Starward Flash Dancer's Lady 1
1985-02-18imp GB FTCH Mcleod of Jenoren Copford Merlymeet 1
1985-01-15imp Black Rod of Gwibernant Cherrystone Smut 1
1984-11-29 Merrydawn Soda Woodcocks Black and White 1 2
1984-10-18imp Gowna Spy Bramhales Holly 1
1984-09-11 Merrydawn Soda Solbergs Cissy 1
1984-06-30 Ben of Kenee Woodcocks Scamper 2
1984-06-26imp Black Rod of Gwibernant Britho Beth 1
1984-05-19 Parkmaple Don SE JCH Woodcocks Cointreau 5 3
1984-05-03imp Black Rod of Gwibernant Lollipop Lady of Castlings 1 2
1984-04-19imp Chequewood Mccoy Windmillwood Spinner 2
1983-07-16 Parkmaple Don Abbeyoaks Cara 3 6
1983-07-04 SE JCH Llanoverdewy Scamp SE JCH Woodcocks Sherry 5 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1983-06-28imp Black Rod of Gwibernant Gwibernant Shilluk 2
1983-05-16 Revirets Lucas Saknas 1
1983-03-27 Merrydawn Soda Solbergs Cissy 1 3
1982-10-09imp GB FTCH Sealpin Dan Dare Palmers Flush 1
1982-08-10imp Parkmaple Loganberry Jill of Parkmaple of Copford 1
1982-06-29imp Bellever Hamish Bellever Della 1
1982-06-01 Merrydawn Soda Solbergs Cissy 4 2
1982-04-22 Parkmaple Don Woodcocks Ursula 3 2
1981-12-12imp Brynglas Scamp Gaudins Sligal 1 1
1981-05-02 Parkmaple Don Revirets Pimpinella 5 3
1981-04-22 Merrydawn Soda Revirets Firefly 3 4
1981-04-18 Merrydawn Soda Solbergs Cissy 3 3
1981-04-09 Saknas Saknas 1
1980-06-29 Parkmaple Don Fordcreek Miss Kent 2 3
1980-04-24imp GB FTCH Ashley Buster Abbey Tess 1
1980-03-13 Merrydawn Soda Revirets Firefly 1 2
1979-08-04 Merrydawn Soda Solbergs Cissy 4 5
1979-03-05 Merrydawn Soda Revirets Firefly 2 3
1979-01-28 Foxburn Frederick Daisy 4 3
1978-06-28 Foxburn Frederick Daisy 4 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1978-02-20 Merrydawn Soda Solbergs Cissy 5 3
1977-05-26imp GB FTCH Don of Bronton Parkmaple Bisto 1
1977-04-27 Foxburn Frederick Daisy 3 4
1977-02-05 Ford Creek Pushoff Fordcreek Miss Kent 1 4
1976-07-30imp GB FTCH Concraig Rock of Dewfield Burnhatch Dill of Dewfield 1
1976-06-27imp GB FTCH Burnhatch Soda Merrydawn Teal 1
1976-03-13 Ford Creek Pushoff Fordcreek Miss Kent 5 4
1975-07-22 Foxburn Frederick Daisy 1
1973-03-24imp GB FTCH Staxigoe Swing Chrishall Nell 1


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-02-18 / Page updated 18 Feb 2021: jaktspringer@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-01-13 / Information from the Swedish Kennel Club 13 Jan 2021