Information om Labrador retriever från Rasdata.nu Information om SSRK:s raser från Rasdata.nu

AGD II AGHD II STREAMLIGHT'S ANN'S KATE

Reg.nr/Reg.no S33250/2009
Kön/Sex tik/bitch
Födelsedatum/Born 2009-04-11
Färg/Colour svart/black
Inavelsgrad/Inbreeding 1.6% ( 5 gen., 49 av 63 hundar finns)
Efter/Sire Prideline Krispin KCSB4552CN     svart    
Undan/Dam SE J(J)CH Streamlight's Anna Holt S14578/2002   2002-01-18   svart    

Stamtavla / Pedigree


VETERINÄRRESULTAT / VETERINARY RESULTS
2010-11-16 HD grad C
2010-11-16 ED ua (0)
2011-01-14 PRA-prcd hereditärt fri


RALLYLYDNAD
2014-05-01 Nybörjarklass 49 poäng - SKK Gårdskär Älvka, Hag Carola
2014-05-01 Nybörjarklass 57 poäng - SKK Gårdskär Älvka, Penttilä Linda


AGILITY
2014-03-08 7 hoppklass I Large Noll fel - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2014-03-08 25 hoppklass I Large Noll fel - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2014-05-18 13 agility klass I Large Noll fel - SBK Tierp, Dyrsmeds Lena
2014-05-18 3 hoppklass I Large Noll fel - SBK Tierp, Dyrsmeds Lena
2014-05-18 1 hoppklass I Large Noll fel - SBK Tierp, Dyrsmeds Lena
2014-07-19 6 agility klass I Large Noll fel - SKK, Mähler Johan
2014-07-19 4 hoppklass I Large Noll fel - SKK, Henriksen Eric
2014-07-20 13 agility klass I Large Noll fel - SKK, Tangfelt Pär
2014-07-20 25 hoppklass I Large Noll fel - SKK, Tangfelt Pär
2014-08-05 2 agility klass I Large Noll fel - SBK Hudiksvall, Mähler Johan
2014-08-05 5 agility klass I Large Noll fel - SBK Hudiksvall, Mähler Johan
2014-08-24 12 agility klass I Large Noll fel - SHU Köping, Dyrsmeds Lena
2014-08-24 2 hoppklass I Large Noll fel - SHU Köping, Dyrsmeds Lena
2014-09-07 2 agility klass I Large Noll fel - SBK Gävle, Sundqvist Hans
2014-09-07 3 hoppklass I Large Noll fel - SBK Gävle, Sundqvist Hans
2014-09-07 3 hoppklass I Large Noll fel - SBK Gävle, Sundqvist Hans
2014-09-10 D agility klass I Large - SBK Rättvik, Ekström Per-Inge
2014-09-10 2 hoppklass I Large Noll fel - SBK Rättvik, Ekström Per-Inge
2014-09-14 1 agility klass I Large Noll fel - SHU Avesta, Pettersson Kjell
2014-09-14 1 hoppklass I Large Noll fel - SHU Avesta, Ahlin Yvonne
2014-09-21 1 agility klass I Large Noll fel - SBK Sandviken, Mähler Johan
2014-09-21 D hoppklass I Large - SBK Sandviken, Mähler Johan
2014-09-21 1 hoppklass I Large Noll fel - SBK Sandviken, Mähler Johan
2014-10-12 2 agility klass I Large Noll fel - SKK Norberg, Andersson Fredrik
2014-10-12 D agility klass I Large - SKK Norberg, Andersson Fredrik
2014-11-09 2 agility klass II Large Noll fel - SBK Mora, Lindvall Ninnie
2014-11-09 D agility klass II Large - SBK Mora, Lindvall Ninnie
2014-11-09 4 hoppklass II Large Noll fel - SBK Mora, Lindvall Ninnie
2014-11-09 D hoppklass II Large - SBK Mora, Lindvall Ninnie
2015-01-04 D agility klass II Large - SBK Kista, Berglund Eija
2015-02-21 D agility klass II Large - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2015-02-21 2 agility klass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2015-02-21 D hoppklass II Large - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2015-02-21 5 hoppklass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2015-03-01 D agility klass II Large - SBK Knivsta, Karlsson Tina
2015-03-01 7 hoppklass II Large Noll fel - SBK Knivsta, Karlsson Tina
2015-03-28 D agility klass II Large - SKK Strängnäs, Sundqvist Hans
2015-03-28 3 hoppklass II Large Noll fel - SKK Strängnäs, Karlsson Tina
2015-05-01 21 agility klass II Large Noll fel - SKK Västerås, Olsen Leif
2015-05-01 D agility klass II Large - SKK Västerås, Olsen Leif
2015-05-01 D hoppklass II Large - SKK Västerås, Sundqvist Hans
2015-05-01 13 hoppklass II Large Noll fel - SKK Västerås, Sundqvist Hans
2015-05-15 D agility klass II Large - SBK Märsta, Broberg Emma
2015-05-15 D hoppklass II Large - SBK Märsta, Broberg Emma
2015-05-15 D hoppklass II Large - SBK Märsta, Broberg Emma
2015-05-17 2 agility klass II Large Noll fel - SBK Tierp, Dyrsmeds Lena
2015-05-17 4 agility klass II Large Noll fel - SBK Tierp, Dyrsmeds Lena
2015-05-17 2 hoppklass II Large Noll fel - SBK Tierp, Dyrsmeds Lena
2015-05-17 D hoppklass II Large - SBK Tierp, Dyrsmeds Lena
2015-06-07 5 agility klass II Large Noll fel - SBK Falun, Andersson Fredrik
2015-06-07 D hoppklass II Large - SBK Falun, Andersson Fredrik
2015-06-24 5 agility klass II Large Noll fel - SBK Dala Floda, Dyrsmeds Lena
2015-06-24 1 agility klass II Large Noll fel - SBK Dala Floda, Dyrsmeds Lena
2015-06-24 D hoppklass II Large - SBK Dala Floda, Dyrsmeds Lena
2015-06-24 3 hoppklass II Large Noll fel - SBK Dala Floda, Dyrsmeds Lena
2015-07-07 D hoppklass II Large - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2015-07-07 D hoppklass II Large - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2015-07-07 1 hoppklass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2015-08-16 3 agility klass II Large Noll fel - SBK Märsta, Brickman Carina
2015-08-16 9 hoppklass II Large Noll fel - SBK Märsta, Brickman Carina
2015-09-27 1 agility klass II Large Noll fel - SBK Sandviken, Ekström Per-Inge
2015-09-27 4 agility klass II Large Noll fel - SBK Sandviken, Ekström Per-Inge
2015-09-27 1 hoppklass II Large Noll fel - SBK Sandviken, Ekström Per-Inge
2015-09-27 7 hoppklass II Large Noll fel - SBK Sandviken, Ekström Per-Inge
2015-10-03 10 agility klass II Large Noll fel - SBK Kista, Bereflod Madeleine
2015-10-03 3 agility klass II Large Noll fel - SBK Kista, Bereflod Madeleine
2015-10-03 2 hoppklass II Large Noll fel - SBK Kista, Bereflod Madeleine
2015-10-31 6 agility klass III Large Noll fel - SBK Dala Floda, Pettersson Kjell
2015-10-31 7 agility klass III Large Noll fel - SBK Dala Floda, Brickman Carina
2015-10-31 D hoppklass III Large - SBK Dala Floda, Ahlin Yvonne
2015-11-01 24 agility klass III Large Noll fel - SBK Rättvik, Olsen Leif
2015-11-01 31 hoppklass III Large Noll fel - SBK Rättvik, Ahlin Yvonne
2015-11-28 8 agility klass III Large Noll fel - SBK Upplands Väsby, Bache Veronica
2015-11-28 D hoppklass III Large - SBK Upplands Väsby, Bache Veronica
2015-11-28 D hoppklass III Large - SBK Upplands Väsby, Bache Veronica
2015-11-29 26 agility klass III Large Noll fel - SBK Upplands Väsby, Juréhn Thomas
2015-11-29 29 hoppklass III Large Noll fel - SBK Upplands Väsby, Jansson Maria
2016-05-14 3 agility klass III Large Noll fel Cert - SBK Härnösand, Fernström Marianne
2016-05-14 D agility klass III Large - SBK Härnösand, Lindahl Johan
2016-05-15 6 hoppklass III Large Noll fel - SBK Härnösand, Fernström Marianne
2016-05-15 D hoppklass III Large - SBK Härnösand, Lindahl Johan
2016-05-21 16 agility klass III Large Noll fel - SBK Halmstad, Alden Magne
2016-05-21 17 hoppklass III Large Noll fel - SBK Halmstad, Alden Magne
2016-06-04 23 agility klass III Large Noll fel - SKK Uppsala, Mähler Johan
2016-06-04 20 hoppklass III Large Noll fel - SKK Uppsala, Mähler Johan
2016-06-06 17 agility klass III Large Noll fel - SKK Uppsala, Wrede Åsa
2016-06-06 D hoppklass III Large - SKK Uppsala, Mähler Johan
2016-06-06 33 hoppklass III Large Noll fel - SKK Uppsala, Mähler Johan
2016-06-19 D agility klass III Large - SBK Tierp, Dyrsmeds Lena
2016-06-19 D agility klass III Large - SBK Tierp, Dyrsmeds Lena
2016-06-19 D hoppklass III Large - SBK Tierp, Dyrsmeds Lena


Uppfödare/Breeder
Kennel Streamlight's
Lena Westerman
Stålbåga Lövlund
640 32 Malmköping
Mob: 070-236 47 32
Email: info@streamlights.se
och
Karin Thunander
Stubbetorp 1
642 96 Malmköping
Tel: 0157-440 77 Mob: 070-576 00 76
Email: karin.thunander@telia.com

Hemsida/Homepage: http://www.streamlights.se


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-10-11 / Page updated 11 Oct 2021: labrador@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-10-04 / Information from the Swedish Kennel Club 4 Oct 2021