Information om Lagotto Romagnolo från Rasdata.nu

Bruksprov

Resultat i namnordning


2020-10-03 Skellefteå SBK
LPI RLD N RLD F SPH I SPH II SPH III Future's Di Albaekl spår0 poäng Ej godkänd Dahlberg Peder och Lindström Carina

2020-08-29 Vänersborg SBK
RLD N Lord Nelson's Kisenakl spår215.7 poäng Uppflyttad Andersson Jan och Samuelsson Ingvar
Järnklevs Ardunioakl spår197.7 poäng Uppflyttad Andersson Jan och Samuelsson Ingvar

2020-03-14 Varberg SBK
LPII SE LCH RLD N&F&A SPH I SPH II Salsahkl spår435.5 poäng Godkänd Brolén Lars och Gustafsson Bo

2019-10-06 Katrineholm SBK
RLD N LD STARTKLASS One Hands Pixelakl spår91 poäng Ej godkänd Svensson Mikael och Nilsson Elsmari

2019-08-11 Gällivare SBK
LPI RLD N RLD F SPH I SPH II SPH III Future's Di Albaekl spår501.5 poäng Godkänd Wallbing Jessica och Lundgren David

2019-08-10 Gällivare SBK
LPI RLD N RLD F SPH I SPH II SPH III Future's Di Albaekl spår441 poäng Godkänd Sjölin Maud och Sundberg Peter

2019-08-03 Piteå SBK
LPI RLD N RLD F SPH I SPH II SPH III Future's Di Albaekl spår0 poäng Ej godkänd Sejnell Karin och Lindkvist Dan

2019-04-06 Falkenberg SBK
LPII SE LCH RLD N&F&A SPH I SPH II Salsahkl spår416.2 poäng Godkänd Andersson Yvonne och Gustafsson Bo

2018-11-25 Norrköping SBK
RLD N LD STARTKLASS One Hands Pixelakl spår94.5 poäng Ej godkänd Hultberg Jörgen och Ek Lena

2018-10-20 Linköping SBK
RLD N LD STARTKLASS One Hands Pixelakl spår100.5 poäng Ej godkänd Axelsson Mats och Rönnlund Susanne

2018-10-07 Skellefteå SBK
LPI RLD N RLD F SPH I SPH II SPH III Future's Di Albahkl spår555.5 poäng Uppflyttad Lindkvist Dan och Sjölin Maud

2018-09-30 Umeå SBK
LPI RLD N RLD F SPH I SPH II SPH III Future's Di Albahkl spår0 poäng Ej godkänd Asplund Rolf Göran och Wiklund Lena

2018-06-16 Kalix SBK
RLD N RLD F RLD A Chicabeams X-Oticaakl spår194 poäng Uppflyttad Fredriksson Mia och Lindkvist Dan

2017-11-26 Norrköping SBK
RLD N LD STARTKLASS One Hands Pixelakl spår138 poäng Godkänd Widén Marie och Hultberg Jörgen

2017-10-08 Skellefteå SBK
LPI RLD N RLD F SPH I SPH II SPH III Future's Di Albahkl spår416 poäng Godkänd Lindkvist Dan och Sejnell Karin

2017-10-01 Umeå SBK
LPI RLD N RLD F SPH I SPH II SPH III Future's Di Albahkl spår429.5 poäng Godkänd Ahlqvist Elisabet och Lindström Carina

2017-09-09 Mjölby SBK
RLD N LD STARTKLASS One Hands Pixelakl spår0 poäng Ej godkänd Rönnlund Susanne och Flachsbinder Ronny

2017-08-27 Haninge SBK
SE UCH SPH II Risungs Rolle Rusticohkl spår406.2 poäng Godkänd Borgström Roger och Syrén Bengt

2017-08-19 Luleå SBK
RLD N RLD F RLD A Chicabeams X-Oticaakl spår164.5 poäng Godkänd Nilsson Håkan och Sundberg Peter
SE UCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Peppino Del Monte Della Deaakl spår80 poäng Ej godkänd Nilsson Håkan och Sundberg Peter

2017-07-02 Flen SBK
RLD N LD STARTKLASS One Hands Pixelakl spår0 poäng Ej godkänd Rönnbäck Peter och Larsson Kjell

2017-07-01 Gällivare SBK
LPI RLD N RLD F SPH I SPH II SPH III Future's Di Albalkl spår486.2 poäng Uppflyttad Axelsson Vannestål A och Lindström Monica

2017-06-17 Överkalix SBK
SE UCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Peppino Del Monte Della Deaakl spår119.5 poäng Ej godkänd Lindkvist Dan och Sjölin Maud

2017-05-18 Ljusdal SBK
LPI RLD N RLD F SPH I SPH II SPH III Future's Di Albaakl spår214.2 poäng Uppflyttad Dahlin Marianne och Dahlberg Christer

2017-04-02 Falkenberg SBK
LPII SE LCH RLD N&F&A SPH I SPH II Salsalkl spår461 poäng Uppflyttad Hedenberg Birgitta och Johansson Morgan

2017-03-18 Norrköping SBK
RLD N LD STARTKLASS One Hands Pixelakl spår114 poäng Ej godkänd Hagvall Bertil och Fogelberg Helene

2016-11-20 Norrköping SBK
RLD N LD STARTKLASS One Hands Pixelakl spår153 poäng Ej godkänd Johansson Tomas och Widén Marie

2016-10-01 Skellefteå SBK
LPI RLD N RLD F SPH I SPH II SPH III Future's Di Albaakl spår176.2 poäng Godkänd Åström Maria och Eriksson Pether

2016-09-18 Svedala SBK
Sofiehill's Hilda Dream Girlakl spår256 poäng Uppflyttad Rydén Ruby och Petersson Lars

2016-09-18 Karlskoga SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår490.2 poäng Godkänd Andersen Jörn och Hedberg Göran

2016-09-18 Ludvika SBK
Magic Storm's Rosalita Roseakl sök184.2 poäng Godkänd Östling Anders och Ollars Stefan

2016-08-28 Haninge SBK
SE UCH SPH II Risungs Rolle Rusticolkl spår485 poäng Uppflyttad Borgström Roger och Hansson Ola

2016-08-06 Hagfors SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Karlsson Kristina och Lundström Lars

2016-07-24 Kalix SBK
RLD N RLD F RLD A Chicabeams X-Oticaakl spår0 poäng Ej godkänd Lindkvist Dan och Norén Thorbjörn

2016-06-04 Falun SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Ollars Stefan och Hallin Annica

2016-05-21 Söderhamn SBK
RLD N Rowntree Kittiwakeakl spår0 poäng Ej godkänd Arvelin Bengt och Norrman Roland

2016-04-24 Lidingö SBK
SE VCH SE UCH RLD N&F&A SE RALLYCH LD STARTKLASS Mattisbackens Claudiusakl spår0 poäng Ej godkänd Deckel Cecilia och Skantz Elizabeth

2016-04-09 Karlskrona SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Nostryffelns Karmeloakl spår231.5 poäng Uppflyttad Hällgren Nils och Johnsson Marianne

2015-11-07 Lessebo SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Nostryffelns Karmeloakl spår211 poäng Godkänd Bäckman Sonny och Truedsson Christian

2015-10-31 Säffle SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår456.5 poäng Godkänd Melander Jansson Eva och Nordström Sven-Inge

2015-10-11 Lidingö SBK
SE VCH SE UCH RLD N&F&A SE RALLYCH LD STARTKLASS Mattisbackens Claudiusakl spår137.5 poäng Ej godkänd Axell Sylvia och Gehnich Susanne

2015-08-22 Forshaga SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Nordström Sven-Inge och Åkerlund Milton

2015-08-02 Hagfors SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår530.5 poäng Godkänd Jansson Björn-Åke och Melander Jansson Eva

2015-08-01 Hagfors SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Axelsson Stefan och Axelsson Dolores

2015-06-06 Falun SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Hallin Annica och Ollars Stefan

2015-05-31 Kristinehamn SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår440 poäng Godkänd Hübinette Christin och Backman Lena

2015-05-30 Njurunda SBK
RLD N Rowntree Kittiwakeakl spår131.2 poäng Ej godkänd Filin Larry och Forslund Eva

2015-05-30 Hällefors SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Thiderman Sören och Karlsson Kristina

2015-05-24 Rättvik SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår511.2 poäng Godkänd Hellberg Roland och Gunnarsson Sonny

2015-05-23 Färgelanda SBK
LPII Delicat's Collardlkl spår497.2 poäng Uppflyttad Samuelsson Ingvar och Augustsson Roland

2015-04-25 Skutskär SBK
RLD N Rowntree Kittiwakeakl spår196 poäng Godkänd Axenvik Mats och Gunnarsson Sven Ever

2015-04-19 Lidköping SBK
LPII Delicat's Collardlkl spår418.7 poäng Godkänd Abrahamsson Christin och Holm Jan

2015-04-18 Gnesta SBK
Azzurraakl spår226.5 poäng Uppflyttad Lind Thomas och Alfredsson Jan

2015-04-11 Falköping SBK
LPII Delicat's Collardlkl spår0 poäng Ej godkänd Fransson Thomas och Mandorsson Anders

2015-04-11 Stenkullen SBK
Marolinn's Lewisakl spår222 poäng Godkänd Klavenes Mette och Persson Kenneth

2014-11-09 Matfors SBK
RLD N Rowntree Kittiwakeakl spår161 poäng Godkänd Andersson Reidar och Åhlén Kenth

2014-11-01 Säffle SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Nordström Sven-Inge och Axelsson Dolores

2014-10-18 Bollebygd SBK
Marolinn's Lewisakl spår195.5 poäng Godkänd Fröjd Bengt och Hernvall Leif

2014-09-27 Järvsö SBK
RLD N Rowntree Kittiwakeakl spår0 poäng Ej godkänd Strandberg Siv och Dahlin Marianne

2014-09-21 Karlskoga SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Sanfridsson Lennarth och Hedberg Göran

2014-09-20 Borlänge SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Sjödén Curt och Nordin Anna

2014-08-02 Hagfors SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Gillå Urban och Sanfridsson Lennarth

2014-07-08 Gnesta SBK
Azzurraakl spår211.2 poäng Godkänd Gabrielsson Maria och Lind Thomas

2014-06-15 Ludvika SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår514 poäng Godkänd Jespersen Alf och Östling Anders

2014-06-08 Malungsfors SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Nordin Anna och Sjödén Curt

2014-06-01 Kristinehamn SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår458 poäng Godkänd Backman Lena och Kristoffersson Ylwa

2014-05-31 Hällefors SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Lönnberg Anders och Karlsson Kristina

2014-05-29 Laholm SBK
Semenzinas Dea Desiderialkl sök443.5 poäng Uppflyttad Johansson Morgan och Karlsson Carina

2014-05-24 Söderhamn SBK
RLD N Rowntree Kittiwakeakl spår192.7 poäng Godkänd Arvelin Bengt och Järsand Kjell

2014-05-24 Rättvik SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Hellberg Roland och Gunnarsson Sonny

2014-05-18 Katrineholm SBK
Azzurraakl spår164 poäng Godkänd Svensson Mikael och Rönnbäck Peter

2014-05-11 Gyttorp SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår526 poäng Certpoäng Dahlin Bo-Lennart och Sääf Rolf

2014-05-11 Haninge SBK
SE UCH SPH II Risungs Rolle Rusticoakl spår294.5 poäng Uppflyttad Björkström Weine och Persson Maria

2014-05-10 Grums SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Jansson Björn-Åke och Axelsson Stefan

2014-05-03 Dals Långed SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår441.5 poäng Godkänd Andreasson Laila och Larsson Inge

2014-04-27 Sölvesborg SBK
LPI LPII Gillenias Quarterbackakl spår294.5 poäng Uppflyttad Sjösten Roland och Persson Mia

2013-12-01 Varberg SBK
LPII SE LCH RLD N&F&A SPH I SPH II Salsaakl spår250.5 poäng Uppflyttad Johansson Mats och Gustafsson Inger

2013-11-17 Knislinge SBK
LPI LPII Gillenias Quarterbackakl spår0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Eriksson Lennart

2013-11-02 Säffle SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Nordström Sven-Inge och Jansson Björn-Åke

2013-09-29 Falun SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår511 poäng Godkänd Fors Gunnar och Ollars Stefan

2013-09-28 Kil SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår452.2 poäng Godkänd Lundström Lars och Larsson Kjell

2013-09-07 Forshaga SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår451.5 poäng Godkänd Lundström Lars och Åkerlund Milton

2013-08-10 Töreboda Bruksh SBK
LPII Delicat's Collardlkl spår324.7 poäng Godkänd Wennerberg Anders och Simmingsköld Hans

2013-05-26 Kopparbergs Bk SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Melin Bo och Karlsson Marie

2013-05-12 Nora Bhk SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår555.7 poäng Certpoäng Dahlin Bo-Lennart och Broström Hans

2013-05-04 Mariestad Bhk SBK
LPII SE LCH RLD N&F&A SPH I SPH II Salsaakl sök128.5 poäng Ej godkänd Jacobsson Ulf och Våring Arne

2013-04-21 Lidköping Bk SBK
LPII Delicat's Collardakl spår239.5 poäng Uppflyttad Abrahamsson Christin och Våring Arne

2012-10-07 Kalix SBK
LPI LPII Dafnehkl spår330 poäng Godkänd Vesterlund Nicklas och Aspnér Jonny

2012-10-07 Hörby SBK
Semenzinas Dea Desideriaakl sök253 poäng Uppflyttad Frid Crispin och Klang Ingvar

2012-09-30 Linköping SBK
Tiny Tuft's Alessia Di Leonakl spår134 poäng Ej godkänd Rönnlund Susanne och Axelsson Mats

2012-09-23 Landskrona SBK
Nillatorps Focaccioakl sök0 poäng Ej godkänd Bonder Mikael och Therup Anders

2012-09-09 Ösmo SBK
LPI Imperie's La'toya-Lanelkl spår268.5 poäng Ej godkänd Hansson Ola och Strömbäck Marie-Loui

2012-09-08 Eskilstuna SBK
LPI Imperie's La'toya-Lanelkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Nils-Göran och Norman Leif

2012-06-16 Avesta SBK
SE UCH SPH II Risungs Rolle Rusticoakl spår174 poäng Godkänd Larsson Toni och Fors Gunnar

2012-06-10 Ludvika SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår300 poäng Ej godkänd Edin Tord och Ollars Stefan

2012-06-02 Hällefors SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår479.5 poäng Godkänd Zaring Åke och Broström Hans

2012-05-20 Filipstad SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Jansson Richard och Bad Inga-Lill

2012-05-19 Filipstad SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår800 poäng Ej godkänd Bad Inga-Lill och Jansson Richard

2012-05-13 Gyttorp SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår582.7 poäng Cert Dahlin Bo-Lennart och Broström Hans

2012-05-05 Grums SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår394.2 poäng Godkänd Jansson Björn-Åke och Axelsson Stefan

2012-04-29 Flen SBK
LPI Imperie's La'toya-Lanelkl spår239 poäng Ej godkänd Persson Maria och Lundin Robert

2012-04-22 Grödinge SBK
LPI Imperie's Trockla Tamaraakl sök216 poäng Godkänd Larsson Lennart och Carlson Robert

2012-04-15 Svalöv SBK
Tildas-Viljaakl spår133 poäng Ej godkänd Therup Anders och Johansson Kenneth

2011-10-30 Olofström SBK
Mathoaka's Susaakl spår225 poäng Uppflyttad Karlsson Göte och Larsson Jan

2011-10-15 Alingsås SBK
Marolinn's Lewisakl spår156 poäng Ej godkänd Morenius Johny och Bergstedt Eva

2011-09-25 Kalix SBK
SE&FI UCH RLD N RLD F RLD A RLD M LD STARTKLASS Lago Nette's Mizzieakl spår95.7 poäng Ej godkänd Nilsson Kjell och Johansson Lars-Göran

2011-09-25 Karlskoga SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår503.2 poäng Godkänd Engström Tommy och Karlsson Kristina

2011-09-11 Rättvik SBK
LPI Hut's Putzerakl spår246.2 poäng Uppflyttad Gustafsson Lars-G och Gunnarsson Sonny

2011-06-04 Hällefors SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår488.2 poäng Godkänd Thiderman Sören och Karlsson Kristina

2011-06-02 Falun SBK
SE VCH LPI HTM I RLD N Scheffelfältets Demis Dundl•akl spår237 poäng Uppflyttad Ollars Stefan och Edbäck Mats

2011-05-22 Trollhättan SBK
Marolinn's Lewisakl spår0 poäng Ej godkänd Henriksson Eva och Henriksson Göran

2011-05-08 Grums SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Jansson Björn-Åke och Axelsson Stefan

2011-05-08 Värnamo SBK
Tiny Tuft's Savina Di Nicolkl sök440.7 poäng Uppflyttad Gustafsson-Krafft Ko och Selin Gertz

2011-05-07 Nyköping SBK
LPI Imperie's La'toya-Lanelkl spår390.2 poäng Godkänd Svanborg Yvette och Lundin Robert

2011-05-07 Bengtsfors SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår476.5 poäng Godkänd Johansson Kjell och Larsson Inge

2011-04-16 Älmhult SBK
Tiny Tuft's Savina Di Nicolkl sök343.5 poäng Godkänd Gustafsson-Krafft Ko och Rosander Erik

2011-04-03 Växjö SBK
Tiny Tuft's Savina Di Nicolkl sök451.7 poäng Godkänd Nyström Thomas och Engström Ingemar

2010-11-14 Osby SBK
Mathoaka's Susaakl spår218 poäng Godkänd Nielsen Tommy och Johnsson Lars

2010-10-03 Vännäs SBK
SE UCH Bonebreakers Tiramisùakl spår250.5 poäng Uppflyttad Palmqvist Maria och Laaksonen Lena

2010-10-02 Eskilstuna SBK
LPI LPII Hesiodos Kiss Me Kateakl spår252.5 poäng Uppflyttad Borgström Roger och Larsson Nils-Göran

2010-10-02 Kalix SBK
LPI LPII Dafnelkl spår428.2 poäng Uppflyttad Norén Thorbjörn

2010-09-19 Haninge SBK
Lägdens Macaroniakl sök246.7 poäng Uppflyttad Pettersson Bengt och Borgström Roger

2010-09-18 Kil SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Backman Lena och Broström Hans

2010-09-11 Forshaga SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Karlsson Kristina och Engström Tommy

2010-09-04 Norrköping SBK
LPI LPII TÚte Noir Turbineekl spår385 poäng Godkänd Jansson Bo och Hagvall Bertil

2010-08-22 Haninge SBK
LPI Cobby's Corallinolkl spår306.2 poäng Godkänd Borgström Roger och Svanborg Yvette

2010-08-14 Avesta SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår0 poäng Ej godkänd Viberg Ing-Britt

2010-08-08 Hagfors SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår545.5 poäng Godkänd Sanfridsson Lennarth och Broström Hans

2010-08-07 Hagfors SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår516.5 poäng Godkänd Gillå Urban och Karlsson Kristina

2010-07-04 Flen SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Porques Esterakl spår272 poäng Uppflyttad Rönnbäck Peter och Lundin Robert

2010-07-04 Kumla SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår448 poäng Godkänd Sahlqvist Kent och Gustavsson Bengt

2010-05-31 Lindesberg SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår465 poäng Godkänd Rikse Gunnel och Toftler Göte

2010-05-30 Malå SBK
LPI LPII High Score Carizmaakl spår245 poäng Uppflyttad Behrendtz Göran och Nilsson Håkan

2010-05-16 Norrköping SBK
LPI LPII TÚte Noir Turbinehkl spår483.2 poäng Uppflyttad Andersson Lars och Nyman Rolf

2010-05-16 Nynäshamn SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariaekl spår513.7 poäng Godkänd Pettersson Bengt och Malmström Christer

2010-05-15 Filipstad SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneekl spår480.2 poäng Godkänd Lönnberg Anders och Karlsson Kristina

2010-05-15 Norrtälje SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariaekl spår525.7 poäng Certpoäng Öjerstedt Hans och Sigfridsson Alf

2010-05-13 Hörby SBK
Tiny Tuft's Savina Di Nicoakl sök270 poäng Uppflyttad Bonder Mikael och Hansson Leif

2010-05-02 Farsta SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariaekl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Per och Lindberg Ninni

2010-05-01 Strängnäs SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariaekl spår487.5 poäng Godkänd Bahlenberg Ingrid och Larsson Nils-Göran

2010-04-25 Haninge SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariaekl spår494.2 poäng Godkänd Malmström Christer och Larsson Lennart

2010-04-25 Flen SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essilkl spår433.2 poäng Uppflyttad Rönnbäck Peter och Lundin Robert

2010-04-18 Eskilstuna SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essilkl spår0 poäng Ej godkänd Lind Thomas och Strömbäck Marie-Loui

2009-10-04 Haninge SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariahkl spår503.2 poäng Uppflyttad Borgström Roger och Hjort Mikael

2009-09-20 Tyresö SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariahkl spår0 poäng Ej godkänd Rilegård Katarina och Magnusson Claes

2009-09-20 Katrineholm SBK
LPI Imperie's La'toya-Lanelkl spår330.5 poäng Godkänd Nilsson Börje och Rönnbäck Peter

2009-09-20 Haninge SBK
Lägdens Macaroniakl sök0 poäng Ej godkänd Borgström Roger och Johansson Lars Erik

2009-09-19 Katrineholm SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariahkl spår0 poäng Ej godkänd Rönnbäck Peter och Lundin Robert

2009-09-12 Nynäshamn SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariahkl spår0 poäng Ej godkänd Carlson Robert och Eriksson Sören

2009-09-12 Nyköping SBK
LPI Imperie's La'toya-Lanelkl spår341 poäng Godkänd Hansson Ola och Svanborg Yvette

2009-09-05 Söderköping SBK
LPI LPII TÚte Noir Turbinehkl spår326.5 poäng Godkänd Melin Rolf och Nyman Rolf

2009-08-08 Filipstad SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleonehkl spår488.2 poäng Uppflyttad Jansson Richard och Bad Inga-Lill

2009-06-06 Sala SBK
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sicaakl spår169.2 poäng Godkänd Hawée Göran och Landquist Inge

2009-05-17 Norrköping SBK
LPI LPII TÚte Noir Turbinehkl spår356.5 poäng Godkänd Johansson Tomas och Sundberg Leif

2009-05-10 Gnesta/Trosa SBK
LPI Imperie's La'toya-Lanelkl spår390.2 poäng Godkänd Pettersson Bengt och Gabrielsson Maria

2009-05-09 Gnesta/Trosa SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariahkl spår483.5 poäng Godkänd Gabrielsson Maria och Eriksson Sören

2009-04-26 Nynäshamn SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariahkl spår501 poäng Godkänd Jernström Lena och Eriksson Sören

2009-04-25 Finspång SBK
LPI LPII TÚte Noir Turbinehkl spår0 poäng Ej godkänd Erlandsson Ulf och Arkström Stefan

2009-04-18 Sthlm Sö SBK
Lägdens Macaroniakl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Per och Dahlström Catharina

2008-11-09 Söderåsen SBK
DK UCH Tiny Tuft's Fabio Di Rudiakl sök47.2 poäng Ej godkänd Nilsson Ewa och Nilsson Ingvar

2008-11-02 Södertälje SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariahkl spår0 poäng Ej godkänd Brink Yvonne och Larsson Kjell

2008-10-26 Osby SBK
DK UCH Tiny Tuft's Fabio Di Rudiakl sök123 poäng Ej godkänd Emgård Anders och Johansson Mathias

2008-10-19 Strängnäs SBK
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sicaakl spår0 poäng Ej godkänd Vesterlund Rune och Lind Thomas

2008-10-18 Flen SBK
LPI Imperie's La'toya-Laneakl spår257.5 poäng Uppflyttad Sandström Anders och Lind Thomas

2008-10-11 Hudiksvall SBK
LPI LPII Shibumi's Veronaakl spår268.7 poäng Uppflyttad Olsson Lena och Snell Karl-Evert

2008-10-05 Lindesberg SBK
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sicaakl spår185.2 poäng Godkänd Rikse Gunnel och Vretlund Christer

2008-09-28 Kalix SBK
LPI LPII Dafneakl spår255.5 poäng Uppflyttad Berglund Rune och Dahlberg Peder

2008-09-28 Haninge SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariahkl spår511 poäng Godkänd Norman Leif och Hjort Mikael

2008-09-21 Katrineholm SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essilkl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Elsmari och Perzon Maria

2008-09-20 Hölö/Mörkö SBK
LPI Imperie's La'toya-Laneakl spår216.5 poäng Godkänd Eriksson Sören och Björkström Weine

2008-08-10 Botkyrka SBK
Charmkuben's Beniamina Bonarialkl spår473.2 poäng Uppflyttad Johansson Lars Erik och Hansson Ola

2008-06-08 Skövde SBK
LPI Scheffelfältets Ottima Orchideaakl spår246.7 poäng Uppflyttad Hellberg Per-Arne och Carlén Siv Elisabeth

2008-05-18 Norrköping SBK
LPI LPII TÚte Noir Turbinelkl spår474.5 poäng Uppflyttad Widén Marie och Andersson Lars

2008-05-18 Filipstad SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleonelkl spår455.2 poäng Uppflyttad Jansson Richard och Bad Inga-Lill

2008-05-04 Åhus SBK
Mathoaka's Susaakl spår193.2 poäng Godkänd Eriksson Lennart och Jönsson Kjell

2008-04-20 Tollarp SBK
Mathoaka's Susaakl spår202 poäng Godkänd Björkqvist Cronje och Jönsson Arne

2008-04-19 Kristinehamn SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleonelkl spår458.7 poäng Godkänd Lundström Lars-Ivar och Hedberg Göran

2008-03-30 Hässleholm SBK
Mathoaka's Susaakl spår0 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Emgård Anders

2007-11-18 Olofström SBK
Mathoaka's Susaakl spår183.5 poäng Godkänd Lundin Carina och Thorell Per-Arne

2007-10-21 Osby SBK
Mathoaka's Susaakl143.7 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Jonsson Linda

2007-10-21 Haninge SBK
LPI Cobby's Corallinoakl spår268 poäng Uppflyttad Björkström Weine och Malmström Christer

2007-10-20 Gislaved/Västbo SBK
Lamier's Cloettaakl spår251.7 poäng Uppflyttad Petersson Jonny och Ljungqvist Lars

2007-10-07 Smålandsstenar SBK
Lamier's Cloettaakl spår221.2 poäng Godkänd Selin Gertz och Gustafsson-Krafft Ko

2007-09-30 Tjörn SBK
LPI Scheffelfältets Ottima Orchideaakl spår144.7 poäng Ej godkänd Blom Anders och Persson Arne

2007-09-23 Ludvika SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleoneakl spår228 poäng Uppflyttad Östling Anders och Viberg Ing-Britt

2007-09-23 Göinge/Broby SBK
Mathoaka's Susaakl182.2 poäng Godkänd Persson Mårten och Krüger Carola

2007-09-22 Hagfors SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatorehkl spår0 poäng Ej godkänd Broström Hans och Karlsson Kristina

2007-09-09 Gnosjö SBK
Lamier's Cloettaakl spår202.2 poäng Godkänd Hjelm Magnus och Rosander Erik

2007-09-09 Filipstad SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatorehkl spår482.7 poäng Godkänd Kristoffersson Ylwa och Jansson Richard

2007-06-30 Flen SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essiakl spår235.5 poäng Uppflyttad Sandström Anders och Hansson Ola

2007-05-20 Norrköping SBK
LPI LPII TÚte Noir Turbinelkl spår378 poäng Godkänd Hagvall Bertil och Andersson Lasse

2007-04-15 Vällingby SBK
Charmkuben's Beniamina Bonariaakl spår265.5 poäng Uppflyttad Domeij Ulf och Brygård Pia

2007-04-09 Svalöv SBK
DK UCH Tiny Tuft's Fabio Di Rudiakl sök181.5 poäng Godkänd Bengtsson Sten och Nielsen Tommy

2006-11-12 Söderåsen SBK
DK UCH Tiny Tuft's Fabio Di Rudiakl206.7 poäng Godkänd Sjöstrand Yvonne och Therup Anders

2006-11-05 Hallsberg SBK
LPI LPII LPIII RLD N RLD F RLD A Tiny Tuft's Santina Di Feboakl spår187 poäng Godkänd Inzsöl Andersson Per och Arnesson Eva-Britt

2006-10-29 Osby SBK
Mathoaka's Susaakl0 poäng Ej godkänd Ekberg Stig och Jonsson Linda

2006-10-21 Flen SBK
LPI LPII TÚte Noir Turbineakl spår263.2 poäng Uppflyttad Ekholm Anders och Nystedt Bertil

2006-10-21 Alingsås SBK
LPI Scheffelfältets Ottima Orchideaakl spår172.5 poäng Godkänd Köster Jörgen och Bergstedt Eva

2006-10-08 Stenungsund SBK
LPI Scheffelfältets Ottima Orchideaakl121 poäng Ej godkänd Andreasson Laila och Andersson Klas-Göran

2006-09-16 Tierp SBK
LPI Matteo Av Nr 35akl spår68.2 poäng Ej godkänd Melin Tomas och Nilsson Mats

2006-08-26 Valdemarsvik SBK
LPI LPII TÚte Noir Turbineakl spår164.2 poäng Godkänd Arkström Stefan och Ryttse Katinka

2006-04-23 Mark SBK
LPI Sweeping Gina Galottinalkl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Mats och Dahlberg Göran

2006-03-19 Norrköping SBK
LPI LPII TÚte Noir Turbineakl spår221.7 poäng Godkänd Widén Marie och Hultberg Jörgen

2005-11-05 Norrköping SBK
LPI LPII TÚte Noir Turbineakl spår199.5 poäng Godkänd Ryttse Katinka och Gelland Per Olof

2005-10-23 Mark SBK
LPI Sweeping Gina Galottinaakl spår250 poäng Uppflyttad Dahlberg Göran och Furvik Gunnar

2005-10-02 Lysekil SBK
LPI Scheffelfältets Ottima Orchideaakl spår67.7 poäng Ej godkänd Samuelsson Ingvar och Augustsson Roland

2005-09-17 Söderköping SBK
LPI LPII TÚte Noir Turbineakl spår213.7 poäng Godkänd Ax Lennart och Johansson Tomas

2005-09-11 Filipstad SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatorehkl spår0 poäng Ej godkänd Kristoffersson Ylwa och Backman Lena

2005-09-04 Tjörn SBK
LPI Scheffelfältets Ottima Orchideaakl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Fred och Brocker Björn

2005-08-07 Karlskoga SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatorehkl spår0 poäng Ej godkänd Andersen Jörn och Engström Tommy

2005-06-05 Hällefors SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatorehkl spår441 poäng Godkänd Karlsson Kristina och Lönnberg Anders

2005-05-29 N:a Gotland SBK
SE UCH Bryony's Armano Galantuomoakl spår246.2 poäng Uppflyttad Lundgren Katarina och Amelid Carina

2005-05-14 Filipstad SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatorehkl spår488 poäng Godkänd Karlsson Kristina och Larsson Kjell

2005-04-24 Forshaga SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatorehkl spår0 poäng Ej godkänd Karlsson Kristina och Isebark Conny

2005-04-17 Norrköping SBK
LPI LPII TÚte Noir Turbineakl spår141.2 poäng Ej godkänd Eriksson Mikael och Widén Marie

2004-11-14 Karlskoga SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatorehkl spår490.2 poäng Godkänd Backman Lena och Hedberg Göran

2004-09-26 Lerum SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatorehkl spår428.2 poäng Godkänd Sundberg Sven-Olof och Edvardsson Stefan

2004-09-04 Njurunda SBK
Bonebreakers Paparazziakl spår261 poäng Uppflyttad Hallberg Susann och Åman Kent

2004-09-04 Mora SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatorehkl spår435.2 poäng Godkänd Gunnarsson Sonny och Ollars Stefan

2004-08-29 Ludvika SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatorehkl spår0 poäng Ej godkänd Jespersen Alf

2004-05-01 Torsby SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatorelkl spår470.7 poäng Uppflyttad Zaring Åke

2003-09-27 Hagfors SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatorelkl spår0 poäng Ej godkänd Backman Lena och Hübinette Christin

2003-08-03 Piteå SBK
Varpelidens C-Orchidealkl spår0 poäng Ej godkänd Qvarfordt Charina och Qvarfordt Kjell

2002-09-28 Hällefors SBK
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatoreakl spår247 poäng Uppflyttad Sander Karin och Tell Torbjörn

2002-09-22 Kungsör SBK
Varpelidens C-Orchidealkl spår0 poäng Ej godkänd Hulth Anders och Eriksson Kent

2002-09-21 Nordmaling SBK
Shibumi's Let The Sunshine Inakl spår77 poäng Ej godkänd Grehn Anette och Säfvenberg Pia

2002-09-07 Eskilstuna SBK
Varpelidens C-Orchidealkl spår406.7 poäng Godkänd Larsson Nils-Göran och Larsson Kjell

2002-08-18 Uppsala SBK
LPI Hunky-Dory Corallina Preziosaakl260.5 poäng Uppflyttad Olsson Bo och Nilsson Mats

2002-05-12 Kungsör SBK
Varpelidens C-Orchideaakl spår283.7 poäng Uppflyttad Högman Lars och Eriksson Kent

2002-04-27 Eskilstuna SBK
Varpelidens C-Orchideaakl spår210.5 poäng Godkänd Larsson Nils-Göran och Nystedt Bertil

2001-11-18 Växjö SBK
Mc Bin's H-PerchÚ Noakl spår159.5 poäng Ej godkänd Engström Ingemar och Nyström Thomas

2001-11-11 Tingsryd SBK
Mc Bin's H-PerchÚ Noakl spår116 poäng Ej godkänd Melin John och Nyström Thomas

1998-10-18 Karlskrona SBK
LPI Cobby's Carmeloakl spår256.5 poäng Uppflyttad Perslöv Claes och Karlsson Hardy


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-02-09 / Page updated 9 Feb 2021: lagotto@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-02-08 / Information from the Swedish Kennel Club 8 Feb 2021