2018-05-31 | HD grad B |
2018-07-04 | Öga UA |
2019-09-10 | Öga UA |
2021-02-23 | Öga UA |
2022-03-15 | Öga UA |
2023-03-28 | Öga UA |
2018-01-04 | Exc junkl 2 junkk - SKK Göteborg, Hjorth Leif Ragnar |
2018-01-05 | Exc junkl 1 junkk Ck - SKK Göteborg, Ericsson Dan |
2018-05-12 | Exc junkl 1 junkk Cert Ck 2 bhkl R-NORDC - SKK Lidköping, Johansson Theres |
2018-06-10 | Exc junkl 1 junkk Ck - SKK Vänersborg, Siil Inga |
2018-07-01 | Exc junkl 2 junkk R-Cert Ck - SKK Borås, Stepinski Andrzej |
2018-07-06 | Exc junkl 1 junkk Cert Ck 3 bhkl - SKK Tvååker, Haapaniemi Elina |
2018-07-07 | Exc junkl 3 junkk - SKK Tvååker, Ek Jan-Erik |
2018-07-21 | Exc junkl 3 junkk Ck - SKK Västerås, Pichard Laurent |
2018-07-22 | Exc junkl 1 junkk Cert Ck 1 bhkl BIR - SLRK Västerås, Mondo Gabrielli M |
2018-07-28 | Exc junkl 1 junkk Cert Ck 1 bhkl BIR NORDC - SKK Ransäter, Pamp Agneta |
2018-08-11 | Exc ukl 1 ukk Cert Ck 3 bhkl - SKK Askersund, Skallman Gunilla |
2018-08-18 | Exc ukl 1 ukk R-Cert Ck - SKK Norrköping, Nordin Sara |
2018-12-08 | Exc ukl 1 ukk - SKK Älvsjö, Edoff Anne-Chaterine |
2019-01-05 | Exc ukl 2 ukk R-Cert Ck 2 bhkl R-NORDC - SKK Göteborg, Doedijns Rony |
2019-01-06 | Exc ukl 1 ukk Cert Ck 1 bhkl BIM CACIB - SKK Göteborg, Teixeira Luis Pinto |
2019-03-30 | Exc ukl 1 ukk Cert Ck 2 bhkl CACIB - SKK Malmö, Schogol George |
2019-04-28 | Exc ökl 4 ökk - SKK Västerås, Fröding Anderson Åsa |
2019-05-19 | Exc ökl 4 ökk Ck - SKK Hässleholm, Agostini Rosa |
2019-06-01 | Exc ökl 1 ökk Ck 1 bhkl BIG 2 BIR - SKK Norrköping, Cronander Åke |
2019-06-09 | Exc chkl 3 chkk Ck 4 bhkl - SKK Vänersborg, Karlsson Camilla |
2019-06-30 | Exc chkl 1 chkk Ck 1 bhkl BIM - SKK Borås, Heinesche Laurent |
2019-07-12 | Exc chkl 2 chkk Ck 2 bhkl R-NORDC - SKK Tvååker, Skallman Gunilla |
2019-07-13 | Exc chkl Ck - SKK Tvååker, Östlund-Holmsten M |
2019-07-20 | Exc chkl 1 chkk Ck 2 bhkl Mankhöjd:460 - SLRK Västerås, Pamp Agneta |
2019-07-21 | Exc chkl 2 chkk Ck 4 bhkl - SKK Västerås, Bäckman Camilla |
2019-07-28 | Exc chkl 1 chkk Ck 1 bhkl BIR NORDC - SKK Ransäter, Liljeqvist Liz-Beth |
2019-08-10 | Exc chkl 4 chkk Ck - SLRK Ronneby, Molin Nils |
2019-08-11 | Exc chkl 3 chkk Ck - SKK Ronneby, Borregaard Madsen J |
2019-08-17 | Exc chkl 2 chkk Ck 2 bhkl R-NORDC - SKK Norrköping, Skallman Gunilla |
2019-08-18 | Exc chkl 3 chkk Ck 3 bhkl - SKK Eskilstuna, Östlund-Holmsten M |
2020-01-03 | Exc chkl 4 chkk Ck - SKK Göteborg, Johansson Karl-Erik |
2020-01-04 | Exc chkl Ck - SKK Göteborg, Cronander Åke |
2021-07-31 | Exc chkl Ck - SLRK Gävle, Nilsson Mikael |
2021-08-01 | Exc chkl - SLRK Gävle, Ragnarson Patric |
2021-09-19 | Exc chkl 1 chkk Ck 1 bhkl BIM NORDC - SKK Vänersborg, Lönner-Anderson Nina |
2022-04-17 | Exc chkl 3 chkk Ck 3 bhkl - SKK Malmö, Brunnström Gudrun |
2022-04-24 | Exc chkl 2 chkk Ck 2 bhkl - SKK Västerås, Stanton Paul |
2022-04-30 | Exc chkl 2 chkk Ck 3 bhkl - SKK Ljungskile, Nilsson Mikael |
2022-05-07 | Exc chkl 3 chkk Ck 4 bhkl - SKK Skara, Bäckman Camilla |
2022-05-22 | Exc chkl 2 chkk Ck 3 bhkl - SKK Hässleholm, Nordin Sara |
2022-06-04 | Exc chkl 2 chkk Ck - SKK Norrköping, Ulltveit-Moe Annika |
2022-06-11 | Exc chkl 2 chkk Ck 4 bhkl - SLRK Vänersborg, Van Gemert Katrien |
2022-06-12 | Exc chkl 2 chkk Ck - SKK Vänersborg, Zeppi Alessandro |
2022-07-03 | Exc chkl 4 chkk Ck - SKK Borås, Frisk Svante |
2022-07-08 | Exc chkl 2 chkk Ck - SKK Tvååker, Bonnez Inga |
2022-07-09 | Exc chkl 1 chkk Ck 1 bhkl BIR CACIB - SKK Tvååker, Lönner-Anderson Nina |
2022-07-30 | Exc chkl 3 chkk Ck 4 bhkl - SKK Ransäter, Engh Espen |
2022-08-14 | Exc chkl 2 chkk Ck - SKK Askersund, Nilsson Mikael |
2022-08-20 | Exc chkl 2 chkk Ck - SKK Norrköping, Miranda Saucedo Juan |
2022-08-21 | Exc chkl 3 chkk - SKK Eskilstuna, Tast Harry |
2022-08-27 | Exc chkl 1 chkk Ck 1 bhkl BIR - SKK Ljungskile, Cronander Åke |
2023-01-07 | Exc chkl 1 chkk Ck 1 bhkl BIR CACIB - SKK Göteborg, Westin Cahtrin L |
2023-01-08 | Exc chkl 2 chkk Ck - SKK Göteborg, Rajic Branislav |
2023-04-08 | Exc chkl 3 chkk - SKK Malmö, Wilberg Leif-Herman |
2023-05-07 | Exc chkl 4 chkk Ck 4 bhkl 1 avelskl - SKK Skara, Widén Lars |
2023-05-14 | VG chkl - SKK Hässleholm, Stanton Paul |
2023-06-03 | Good chkl - SKK Norrköping, Blake Eugene |
2023-06-10 | Exc chkl 2 chkk Ck 3 bhkl - SKK Vänersborg, Ragnarson Patric |
2023-07-02 | Exc chkl 4 chkk Ck - SKK Borås, Johansson Börje |
2023-07-07 | Exc chkl - SKK Tvååker, Scarpellini Sergio |
2023-07-08 | Exc chkl 3 chkk Ck - SKK Tvååker, Andersson Johnny |
2023-07-23 | Exc chkl 4 chkk - SKK Märsta, Antonopoulos Dimitri |
2023-07-30 | Exc chkl 1 chkk Ck 2 bhkl R-CACIB - SKK Ransäter, Johansson Theres |
2023-08-13 | Exc chkl Ck - SKK Askersund, Östlund-Holmsten M |
2023-08-19 | VG chkl 3 chkk - SKK Norrköping, Ohlsson Joakim |
2023-08-20 | Exc chkl 4 chkk Ck - SKK Eskilstuna, Draganescu Marian |
2023-08-26 | Exc chkl 3 chkk Ck - SKK Ljungskile, Andersson Johnny |
2023-09-16 | Exc chkl 1 chkk Ck 1 bhkl BIR - SKK Tomelilla, Lönner-Anderson Nina |
2023-11-03 | Exc chkl - SKK Växjö, Wilberg Leif-Herman |
2020-06-24 | Godkänd anl kl - SDK Dalsland, Andersson Brittmarie |
2020-07-24 | 1 HP ökl - SÄK Östsvenska Äk, Sundequist Lars |
2020-07-25 | 1 ökl - SÄK Östsvenska Äk, Sundequist Lars |
2020-07-26 | 1 HP ökl - SÄK Östsvenska Äk, Lundin Lena |
2018-08-12 | Nybörjarklass 71 poäng - SBK Forserum, Sävner Pia |
2018-08-12 | Nybörjarklass 73 poäng - SBK Forserum, Krüger Anna |
2018-09-01 | Nybörjarklass 85 poäng - SBK Jönköping, Himmel Jana |
2018-09-01 | Nybörjarklass 82 poäng - SBK Jönköping, Himmel Jana |
2018-11-10 | Nybörjarklass 82 poäng - SBK Ulricehamn, Jensen Lisa |
2018-11-10 | Nybörjarklass 64 poäng - SBK Ulricehamn, Klug Susanne |
2018-11-11 | Nybörjarklass 68 poäng - SBK Värnamo, Ljungberg Carina |
2018-11-11 | Nybörjarklass 68 poäng - SBK Värnamo, Mattsson Lena |
2019-02-03 | Fortsättningsklass 79 poäng - SBK Ulricehamn, Svanstedt Eva |
2019-02-03 | Fortsättningsklass 60 poäng - SBK Ulricehamn, Andersson Jan-Olof |
2019-04-07 | Fortsättningsklass 97 poäng - SBK Ulricehamn, Wendel Kristin |
2019-04-07 | Fortsättningsklass 63 poäng - SBK Ulricehamn, Arvestrand Therese |
2019-04-14 | Fortsättningsklass 82 poäng - SBK Skillingaryd, Ertzinger Sofie |
2019-04-14 | Fortsättningsklass 82 poäng - SBK Skillingaryd, Ertzinger Filip |
2019-07-09 | Fortsättningsklass 55 poäng - SKK Ödeshög, Arvestrand Therese |
2019-07-09 | Fortsättningsklass 71 poäng - SKK Ödeshög, Wessberg Ida |
2019-07-16 | Avancerad klass 49 poäng - SKK Ödeshög, Arvestrand Therese |
2019-07-16 | Avancerad klass 0 poäng - SKK Ödeshög, Mattsson Lena |
2019-08-24 | Avancerad klass 91 poäng - SBK Jönköping, Österlund Camilla |
2019-08-24 | Avancerad klass 79 poäng - SBK Jönköping, Mårtensson Christer |
2019-08-25 | Avancerad klass 84 poäng - SBK Jönköping, Thorsén Mona |
2019-08-25 | Avancerad klass 67 poäng - SBK Jönköping, Thorsén Mona |
2020-07-19 | Avancerad klass 17 poäng - SBK Ulricehamn, Friis Hansen Eva |
2020-07-19 | Avancerad klass 65 poäng - SBK Ulricehamn, Österlund Camilla |
2020-07-21 | Avancerad klass 0 poäng - SKK Ödeshög, Arvestrand Therese |
2020-07-21 | Avancerad klass 0 poäng - SKK Ödeshög, Arvestrand Therese |
2020-07-29 | Avancerad klass 0 poäng - SBK Jönköping, Arvestrand Therese |
2020-10-03 | Avancerad klass 88 poäng - SBK Mariestad, Strandli Chatrine |
2020-10-03 | Avancerad klass 96 poäng - SBK Mariestad, Strandli Chatrine |
2020-10-10 | Avancerad klass 91 poäng - SBK Ulricehamn, Österlund Camilla |
2020-10-10 | Avancerad klass 35 poäng - SBK Ulricehamn, Sävner Pia |
2020-11-07 | Mästarklass 48 poäng - SBK Ulricehamn, Ortscheid Günter |
2020-11-07 | Mästarklass 62 poäng - SBK Ulricehamn, Mattsson Lena |
2021-07-27 | Mästarklass 83 poäng - SKK Ödeshög, Arvestrand Therese |
2021-07-27 | Mästarklass 20 poäng - SKK Ödeshög, Wessberg Ida |
2021-08-15 | Mästarklass 85 poäng - SBK Varberg, Jensen Lisa |
2021-08-22 | Mästarklass 67 poäng - SBK Vintrosa, Andersson Jan-Olof |
2021-08-22 | Mästarklass 86 poäng - SBK Vintrosa, Skogström Mia |
2021-08-28 | Mästarklass 62 poäng - SBK Nossebro, Wendel Kristin |
2021-08-28 | Mästarklass 67 poäng - SBK Nossebro, Bratt Mona |
2021-08-29 | Mästarklass 74 poäng - SBK Uddevalla, Moberg Örn Louise |
2021-08-29 | Mästarklass 76 poäng - SBK Uddevalla, Bergström Diana |
2021-09-05 | Mästarklass 0 poäng - SBK Vetlanda, Krüger Anna |
2021-09-05 | Mästarklass 64 poäng - SBK Vetlanda, Krüger Anna |
2021-09-18 | Mästarklass 0 poäng - SBK Jönköping, Sävner Pia |
2021-09-18 | Mästarklass 71 poäng - SBK Jönköping, Krüger Anna |
2021-10-17 | Mästarklass 0 poäng - SBK Värnamo Hundare, Ortscheid Günter |
2021-10-17 | Mästarklass 75 poäng - SBK Värnamo Hundare, Krüger Anna |
2021-10-30 | Mästarklass 0 poäng - SKK Ödeshög, Wendel Kristin |
2021-10-30 | Mästarklass 0 poäng - SKK Ödeshög, Arvestrand Therese |
2021-11-13 | Mästarklass 77 poäng - SBK Ulricehamn, Wessberg Ida |
2021-11-13 | Mästarklass 54 poäng - SBK Ulricehamn, Arvestrand Therese |
2022-08-28 | Mästarklass 0 poäng - SBK Jönköping, Mattsson Lena |
2022-08-28 | Mästarklass 27 poäng - SBK Jönköping, Johansson Karin |
2022-09-03 | Mästarklass 0 poäng - SBK Skillingaryd, Klug Susanne |
2022-09-03 | Mästarklass 0 poäng - SBK Skillingaryd, Friis Hansen Eva |
2022-09-04 | Mästarklass 0 poäng - SBK Vetlanda, Sävner Pia |
2022-09-04 | Mästarklass 0 poäng - SBK Vetlanda, Friis Hansen Eva |
2022-09-10 | Mästarklass 70 poäng - SBK Forserum, Arvestrand Therese |
2022-09-10 | Mästarklass 74 poäng - SBK Forserum, Mattsson Lena |
2020-08-06 | Doftprov I - Godkänd - SNWK Bankeryd, Den Braver Anna och Florin Helena |
2021-07-04 | NW1 Behållare: 25 Inomhus: 25 Utomhus: 0 Fordon: 0 Utomhus: 2 fel Fordon: 2 fel Total: 50 poäng 4 fel - SNWK Bankeryd, Den Braver Anna och Andersson Brittmarie |
2021-08-14 | NW1 Behållare: 0 Inomhus: 0 Utomhus: 25 Fordon: 25 Behållare: 2 fel Inomhus: 2 fel Fordon: 1 fel Total: 50 poäng 5 fel - SNWK Jönköping, Den Braver Anna och Andersson Brittmarie |
2022-10-15 | NW1 Inomhussök Mom.1: 25 Mom.2: 25 Mom.3: 25 Mom.4: 25 Total: 100 poäng 0 fel Diplom - SNWK Tidaholm, Andersson Brittmarie och Sondell Birgitta, Ohlin Alma, Ihrén Maria |
2022-10-16 | NW1 Utomhussök Mom.1: 0 Mom.2: 25 Mom.3: 25 Mom.4: 25 Mom.1: 3 fel Total: 75 poäng 3 fel - SNWK Tidaholm, Andersson Brittmarie och Sondell Birgitta, Ekland Elisabeth, Ihrén Maria |
2022-11-25 | NW1 Behållare: 25 Inomhus: 25 Utomhus: 25 Fordon: 25 Total: 100 poäng 0 fel Diplom - SNWK Habo, Den Braver Anna och Andersson Brittmarie |
2022-11-26 | NW1 Behållarsök Mom.1: 0 Mom.2: 0 Mom.3: 25 Mom.4: 25 Mom.1: 2 fel Mom.2: 2 fel Mom.4: 1 fel Total: 50 poäng 5 fel - SNWK Habo, Den Braver Anna och Gustafsson Nina |
2023-11-26 | NW1 Inomhussök Mom.1: 25 Mom.2: 0 Mom.3: 25 Mom.4: 25 Mom.2: 2 fel Total: 75 poäng 2 fel - SNWK Habo, Den Braver Anna och Behring Annelie |
2018-08-26 | BPH Genomförd - Sbk Aneby, Thorn Susanne |
Födda: 2019-05-14, undan: Imperie's Amira Amorina , brun | HD B | ED ua | Öga ua | BPH | u:R-CERT | avk: 14 | |||||
Imperie's Zezar Zinnamon | SE35925/2019 | hane | brun | HD B | ED ua | BPH | |||||
Imperie's Zvante Zvantino | SE35926/2019 | hane | brun | HD C | ED ua | BPH | |||||
Imperie's Zally Zarabella | SE35927/2019 | tik | brun | HD C | ED ua | ||||||
Imperie's Zenzi Zpeciale | SE35928/2019 | tik | brun | HD B | ED ua | Öga ua | BPH | ||||
Imperie's Zinnia Zelinn | SE35929/2019 | tik | brun | HD B | ED ua | BPH | u:CK | ||||
C.I.B. SE UCH DK UCH Imperie's Zoda Zuccherini | SE35930/2019 | tik | brun | HD C | ED ua | Öga ua | BPH | u:CACIB |
Födda: 2019-06-11, undan: Semenzinas Scala , vit & orange | HD A | ED ua | Öga ua | avk: 13 | |||||||
Semenzinas Zezar Zirkon | SE42343/2019 | hane | brunskimmel | ||||||||
Semenzinas Zoda Zero | SE42344/2019 | hane | brun | HD A | Öga ua | BPH | avk: 21 | ||||
Semenzinas Zip Zenit | SE42345/2019 | hane | brun | ||||||||
Semenzinas Zeus Zillion | SE42346/2019 | hane | brun | HD A | Öga ua | BPH | u:CK | ||||
Semenzinas Zoya Zucchini | SE42347/2019 | tik | brun | HD A | |||||||
Semenzinas Zola Zigzag | SE42348/2019 | tik | brun |
Födda: 2020-08-04, undan: Riccadonna Hillewi Af Svante , vit & orange | HD A | Öga ua | u:CK | avk: 14 | |||||||
Riccadonna Omar Af Max | SE51456/2020 | hane | brunskimmel | ||||||||
Riccadonna Olav Af Max | SE51457/2020 | hane | brunskimmel | ||||||||
Riccadonna Ove Af Max | SE51458/2020 | hane | brunskimmel | ||||||||
Riccadonna Odin Af Max | SE51459/2020 | hane | brun | ||||||||
Riccadonna Otto Af Max | SE51460/2020 | hane | brunskimmel | HD B | |||||||
Riccadonna Ottillia Af Max | SE51461/2020 | tik | brun | HD B | Öga ua | u:VG ökl | |||||
Riccadonna Odessa Af Max | SE51462/2020 | tik | brun | HD A | |||||||
Riccadonna Ofelia Af Max | SE51463/2020 | tik | brunskimmel | HD B |
Födda: 2022-05-25, undan: Galottens Semper Liber , brun | HD A | Öga ua | BPH | u:VG junkl | avk: 12 | ||||||
Mylittle Racing For Curls | SE41366/2022 | hane | brun | HD B | |||||||
Mylittle Dirty Strong Curls | SE41367/2022 | hane | brun | ||||||||
Mylittle Curls For President | SE41368/2022 | hane | brunskimmel | HD B | |||||||
Mylittle Can't Ctrl My Curls | SE41369/2022 | tik | brun | HD C | u:R-CACIB | ||||||
Mylittle Curls Makes You Bloom | SE41370/2022 | tik | brun | HD B | Öga ua | ||||||
Mylittle Starstrucked to Curls | SE41371/2022 | tik | brunskimmel | HD C |