Information om Lagotto Romagnolo från Rasdata.nu

MH-beskrivning

Resultat i namnordning


2020-11-01 Uddevalla SBK
RLD N Lord Nelson's Kisen Johansson Lasse

2020-10-08 Östervåla SBK
Graceline's Caffe' Freddo Holmertz Tommy

2020-09-12 Visby SBK
Roma Tartuffs Figlia Engström Cecilia

2020-08-19 Ockelbo SBK
SE VCH SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH Tufflaz Buon Baciatore Lindgren Laila

2020-05-09 SBK
Järnklevs Ardunio Kihl Susanne

2019-08-11 Skövde SBK
SE VCH Tryffelhunden's Arezzo Hampuzin'i Laurén Maria

2018-09-16 Mönsterås SBK
Sallmunds Ragazza-Dura Ståhl Roth Gunborg

2018-06-02 Täby SBK
RLD N&F&A SE RALLYCH Tre Pe's Donna-Lee Larsson Ingalill
RLD N Hesiodos Vild Vittra Da Carletto Larsson Ingalill
RLD N RLD F RLD A Lapinlumon Xander Larsson Ingalill
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH LD STARTKLASS Bay of Fundys Felix Larsson Ingalill
RLD N Lord Nelson's Calinda Larsson Ingalill
La Gottis Clemenza Larsson Ingalill
Porsabyggets E Doris Days Serena Larsson Ingalill
RLD F Mega Terra Mr Alonzo Larsson Ingalill

2018-05-20 Täby SBK
One Hands Iso Utas Wiklund Tiina
Updates Zenitha Utas Wiklund Tiina
Galottens Calor Utas Wiklund Tiina
Truffelnose Daniele Utas Wiklund Tiina
Mirabella Utas Wiklund Tiina

2017-05-14 Götene SBK
La Tina Bella Grim Wadström Mikael

2017-04-09 Östervåla SBK
Graceline's Sesto San Giovanni Ström Sonny

2016-10-16 Mönsterås SBK
RLD N Lingotto D'oro Hallifax Hill Ståhl Roth Gunborg

2016-10-15 Tranås SBK
Encos Sune Ragnar Susanne

2016-10-02 Säffle SBK
Charmkuben's Pinoccio Pålblad Mikael

2016-07-22 Södertälje SBK
Updates Yesenia Brink Yvonne

2016-04-23 Norrtälje SBK
Lord Nelson's Simpatica Rainsson Agneta
Tobia Della Cascinetta Rainsson Agneta

2015-10-11 Borås SBK
Locatella Nesta Borg Eva

2015-10-04 Karlstad SBK
Lykkernas Chapplin Pålblad Mikael

2015-09-19 Uddevalla SBK
Encos Hera Russberg Inger

2015-05-16 Höganäs SBK
Månmyrans Isidor Almqvist Lars

2014-09-06 Skutskär SBK
SE VCH RLD N RLD F RLD A Rowntree Pescatore Lindgren Laila

2014-08-30 Södertälje SBK
Updates Oprah Lamminen Juhani

2014-08-10 Sjöbo SBK
SE VCH Merlino Von Gegerfeldt C
Emilio Von Gegerfeldt C

2014-07-06 Norrtälje SBK
Lord Nelson's Candela Rainsson Agneta

2014-06-15 Olofström SBK
Ambrosi Persson Pernilla

2014-05-24 Arlöv SBK
Pinon Malva Di Pinon Klein Christer

2014-05-18 Norrtälje SBK
Ängstalund's Angelo Axelsson Roberto

2014-05-08 Matfors SBK
Updates Rosalina Nyman Anders

2014-04-13 Falkenberg SBK
Bay of Fundys Domenico Bengtsson Thomas

2014-04-12 Olofström SBK
Gillenias Rosamunda Hemmingsson Bertil

2013-10-19 Mölntorp SBK
Graceline's Simona Edlund Marie

2013-09-28 Gnesta SBK
Azzurra Stangvik Stig

2013-09-08 Södertälje SBK
Riding's Ella Stellberg Benita

2013-06-02 Falkenberg SBK
LPII Marolinn's Vesuvio Bengtsson Thomas

2013-05-19 Järvsö SBK
SE VCH Rowntree Isacco Ispido Melin Gerd

2013-05-04 Tranås SBK
Lord Nelson's Derbi Wall Krister

2013-04-28 Laröd SBK
Lord Nelson's Nevoso Lundin Maria

2013-04-27 Gsbybk SBK
Tiny Tuft's Livia Di Giuggio Karlström Alf

2013-04-14 Gnesta SBK
La Gottis Forze Hjälm Leif

2012-11-10 Södertälje SBK
Updates Nigella Lamminen Juhani

2012-11-03 Färjestaden SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Nostryffelns Karmelo Melanoz Carina

2012-10-06 Skara SBK
LPII Delicat's Collard Laurén Maria

2012-09-22 Norrköping SBK
Galottens Coloratus Andersson Lars

2012-09-08 Olofström SBK
LPI LPII Gillenias Quarterback Persson Pernilla

2012-08-25 Piteå SBK
SE&FI UCH RLD N RLD F RLD A RLD M LD STARTKLASS Lago Nette's Mizzie Fredriksson Mia

2012-08-04 Gävle SBK
Rowntree Danilo Ercole Lindgren Laila

2012-06-11 Varberg SBK
LPII SE LCH RLD N&F&A SPH I SPH II Salsa Andersson Anita

2012-06-09 Skutskär SBK
SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Rowntree Guido Reni Westman Anne

2012-05-26 Tollarp SBK
C.I.B. VDH CH NORD UCH RLD N&F Soul to Soul Ts Belezza Almqvist Lars

2012-05-06 Kunila SBK
LPI Boopies Lockiga Timo Gustavsson Bengt

2012-05-06 Jyckebo SBK
Ambra Ljunggren Felicia

2012-04-29 Gnesta SBK
SE UCH SPH II Risungs Rolle Rustico Brink Yvonne
Risungs Lydia Sobria Brink Yvonne

2012-03-31 Landskrona SBK
Tildas-Vilja Lundin Maria

2011-11-20 Österåkersbk SBK
Lord Nelson's Bellezza Ahlén Ib

2011-11-13 Örkelljunga SBK
Semenzinas Dea Desideria Carlsson Stellan

2011-10-15 Bollnäs SBK
Lagottessa Gelataio Kinn Hans

2011-10-09 Svenljunga SBK
Riding's Gorgonzola Olsson Anders

2011-10-08 Finspång SBK
Inwillerie's Diodoro D'figo Kronqvist Anders

2011-10-08 Vallentunh SBK
Lagottessa Granita Di Mandorla Hult Ingrid

2011-10-02 Österåker SBK
Lord Nelson's Vici Mellström Jill

2011-10-02 Kungsbacka SBK
Marolinn's Nhaala Lindqvist Göran

2011-09-24 Vallentuna SBK
Lagottessa Stracciatella Färnefors Agnetha

2011-09-18 Veberöd SBK
Kryllans Guzzi Wrambeck Monique

2011-08-17 Kalix SBK
Hopeanuolen Nurmen Nukka Fredriksson Mia
Jowiks Gioiello Di Labellatotti Fredriksson Mia
Inizio'z Cinamon Fredriksson Mia

2011-08-13 Örkeljunga SBK
Gillenias Ockra Carlsson Stellan

2011-08-10 Kalix SBK
Lago Nette's Lyza Fredriksson Mia
Riding's Esmondo Fredriksson Mia

2011-06-18 Österåker SBK
Mjölnartorpets Brunello Ferm Gunnel

2011-06-06 Såvsjö SBK
Tiny Tuft's Alfeo Di Fioretto Ryberg Mikael

2011-05-28 Uddevalla SBK
Soul to Soul Ts Binella Russberg Inger
C.I.B. VDH CH NORD UCH RLD N&F Soul to Soul Ts Belezza Russberg Inger
Soul to Soul Ts Briccone Russberg Inger
Soul to Soul Ts Bronzone Russberg Inger
NORD UCH Soul to Soul Ts Biscotti Russberg Inger
Soul to Soul Ts Barbaresco Russberg Inger
SE UCH DK UCH Bonebreakers Giardiniere Russberg Inger

2011-05-22 Borås SBK
Nostryffelns Emtica Olsson Anders

2011-05-21 Skövde SBK
Semenzinas Enzo Erotico Olsson Anders
Encos Foxy Olsson Anders
Marisa-Di-Soul Olsson Anders
Savina-Di-Soul Olsson Anders
Chicabeams Ella Olsson Anders

2011-05-15 Gävle SBK
Rowntree Alessia Aquilani Westman Anne

2011-05-09 Nyköping SBK
LPI Imperie's Trockla Tamara Blixt Curt

2011-05-07 Vallentunå SBK
C.I.B. SE UCH DK UCH NO UCH SE V-12 Lagottessa Semifreddo Ferm Gunnel

2011-05-07 Ronneby SBK
RLD N Semenzinas Zappa Zvedeze Lindfalk Ingrid

2011-04-24 Hörby SBK
T-Cart Break Away Rydén Ruby
Marolinn's Turi Rydén Ruby

2011-04-10 Svenljunga SBK
Galottens Pigmentum Jadepalm Per-Arne
RLD N RLD F Galottens Tinctura Jadepalm Per-Arne
Galottens Anno Domino Jadepalm Per-Arne
RLD N Galottens Pax Vobiscum Jadepalm Per-Arne
Galottens Mea Culpa Jadepalm Per-Arne
Galottens Tertius Jadepalm Per-Arne
Galottens Secundus Jadepalm Per-Arne
Cane Riccio Camomilla Jadepalm Per-Arne

2011-04-09 Svenljunga SBK
Lagottessa Sorbetto Jadepalm Kristina
SE UCH Lapinlumon Fiocco Jadepalm Kristina
Bonbons Lr Disa Di Diamante Jadepalm Kristina
Järnklevs Rubino Jadepalm Kristina
Topline Moscato D'asti Jadepalm Kristina
Topline Masi Campofiorin Jadepalm Kristina
Graceline's Rosella Jadepalm Kristina

2011-04-09 Vallentuna SBK
SE UCH RLD N RLD F Lagottessa Cassata Magnuson Lars
Lagottessa Gianduia Magnuson Lars

2011-04-03 Bjuv SBK
Encos Jasmine Lundahl Ken

2010-11-06 Södertälje SBK
SE VCH Foogel Delfino Stellberg Benita

2010-10-09 Svenljunga SBK
Alessa-Di-Soul Olsson Anders
Santo-Di-Soul Olsson Anders
Galottens Nonus Olsson Anders
Galottens Quartus Olsson Anders
AH Galottens Octavus Olsson Anders
Galottens Septimus Olsson Anders
Chicabeams Ilario Olsson Anders

2010-10-09 Bobås SBK
Tiarella's Tass Dianthus Claesson Marianne

2010-10-02 Mjölby SBK
Magic Storm's Izidor Af Florence Hansson Hans-Erik

2010-09-05 Kungsbacka SBK
Trolldalens Verona Lindqvist Göran

2010-08-28 Tjörn SBK
Chicabeams Jenna Hansson Daniel

2010-08-07 Södertälje SBK
Magic Storm's Kozmos Af Contezza Brink Yvonne

2010-07-09 Ebkilstuna SBK
LPI LPII Hesiodos Kiss Me Kate Stangvik Stig

2010-06-29 Våsterås SBK
Guldlövets Atlas-Marrone Edlund Marie

2010-05-30 Kumla SBK
Topline Granita Di CaffÚ Gustavsson Bengt

2010-05-22 Skellefteå SBK
C.I.B. NORD UCH Inizio'z Michellangelo Örnkloo Torsten

2010-05-22 Lomma Bk SBK
SE VCH SE UCH RLD N&F&A SE RALLYCH LD STARTKLASS Mattisbackens Claudius Ljunggren Felicia
Mattisbackens Octavia Ljunggren Felicia
SE UCH Lapinlumon Hilarius Ljunggren Felicia

2010-05-09 Uddevalla SBK
Scheffelfältets Gabriele Galante Jadepalm Kristina

2010-05-09 Uddevalla SBK
Batman Jadepalm Kristina
Guldlövets Aurora-Marrona Jadepalm Kristina
Cane Riccio Antonio Totti Jadepalm Kristina
Aurora Jadepalm Kristina
Lamier's Stardust Jadepalm Kristina

2010-05-08 Torsås SBK
Kråkslottets Amarone Von Krusenstjerna U
Kråkslottets Gina Von Krusenstjerna U
NO UCH Lingotto D'oro Pamina Von Krusenstjerna U
Lingotto D'oro Tosca Von Krusenstjerna U

2010-05-02 Faringe Edsberg SBK
Rowntree Amato Primo Tapper Kjell

2010-04-25 Gävle SBK
SE VCH Rowntree Zirocco Brandt Bengt-Olof
Hesiodos Kiss Me Quick Brandt Bengt-Olof

2010-04-25 Uddevalla SBK
SE UCH DK UCH RLD N RLD F RLD A Locatella Mondovi Edoff Anne-Chaterine
Locatella Savona Edoff Anne-Chaterine
Cane Riccio Attilio Teo Edoff Anne-Chaterine
Cane Riccio Allan Smiley Edoff Anne-Chaterine
Cane Riccio Alfred Manfredi Edoff Anne-Chaterine
Nostryffelns Diamante-Donato Edoff Anne-Chaterine
Tiarella's Tass Asparagus Edoff Anne-Chaterine
Varpelidens E-Pretty Poppet Edoff Anne-Chaterine
Scheffelfältets Wanilla Vigorosa Edoff Anne-Chaterine

2010-04-17 Lillkedet SBK
SE VCH Bay of Fundys Donatella Andersson Owe

2010-04-17 Svenljunga SBK
Galottens Humulus Lupulus Olsson Anders
Galottens Bellis Perennis Olsson Anders
Galottens Viola Odorata Olsson Anders
Galottens in Absurdum Olsson Anders
Gleska Good Golly Olsson Anders

2009-11-08 Svenljunga SBK
Galottens Althea Rosea Olsson Anders

2009-10-25 Kungsbacka SBK
Marolinn's Lewis Lindqvist Göran

2009-10-24 Kungsbacka SBK
Galottens Ave Silvanus Andersson Anna-Carin

2009-10-17 Nyköping SBK
Porques Gusten Grönfelt Patrik
Porques Gunilla Garbo Grönfelt Patrik
Porques Guiness Grönfelt Patrik
Porques Gilda Grönfelt Patrik
Porques Gina Grönfelt Patrik
Hunky-Dory Bionda Farfalla Grönfelt Patrik

2009-10-04 Jönköping SBK
Lagottessa Lampone Larsson Birger

2009-09-27 Linköping SBK
Magic Storm's Aquila Di Romagna Sundberg Leif

2009-09-26 Vallentuna SBK
Lagottessa Ciliegia Berglund Stefan

2009-09-06 Piteå SBK
LPI LPII High Score Carizma Fredriksson Mia

2009-09-05 Gyttorp SBK
Lundens Bellagotto Bibilina Guhrén Stellan

2009-08-29 Lidingö SBK
SE VCH SE UCH DK UCH FI UCH RLD N Scheffelfältets Paggio-Totti Ogebjer Lorentz

2009-08-29 Uddevalla SBK
Soul to Soul Donna Marzia Jadepalm Kristina
Soul to Soul Rocca Bella Jadepalm Kristina
SE VCH SE UCH NO UCH RLD N NORD VV-16 DK VV-16 Soul to Soul Riccadonna Bianca Jadepalm Kristina
Soul to Soul Brunello Jadepalm Kristina
SE VCH NO VCH Soul to Soul Copertino Rosso Jadepalm Kristina
Soul to Soul Perlino Bianco Jadepalm Kristina
Soul to Soul Cinzano Orancio Jadepalm Kristina
Killinge's Mapema Jadepalm Kristina

2009-08-23 Skara SBK
Roma Tartuffs Cesario Olsson Anders

2009-08-22 Göteborg SBK
Prästbacka Primadonna Olsson Anders

2009-08-14 Ronneby SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Alessio Sjösten Roland

2009-08-08 Höganäs SBK
Nillatorps Focaccio Adamsson Louise

2009-08-02 Varberg SBK
Lattimos Manicaretto Sannum Gullan
RLD N RLD F Galottens Singularis Sannum Gullan

2009-07-19 Olofström SBK
Tiny Tuft's Savina Di Nico Persson Pernilla

2009-06-13 Järvsö SBK
Galottens Ave Vulcanus Melin Gerd

2009-06-06 Mjölby SBK
Tiny Tuft's Alessia Di Leon Hansson Hans-Erik

2009-05-31 Luleå SBK
Fireblaze L'angelo Dal Nord Lundgren David

2009-05-16 Vallentuna SBK
Hesiodos Drex Di Bart Lindgren Thomas

2009-05-10 Lycksele SBK
Antina Wallin Gertrud

2009-05-10 Järvsö SBK
Lucky Bear's Danny Melin Gerd

2009-05-09 Västerås SBK
PL CH Hesiodos Gas Di Jazz Edlund Marie

2009-05-02 Löttingelund SBK
Chicabeams Gismondo Ogebjer Lorentz

2009-04-19 Lerum SBK
C.I.B. SE UCH DK UCH NO UCH EUW-11 Galottens Alter Ego Tjärnström Stellan

2009-04-18 Vänersborg SBK
LPI SE UCH NO UCH RLD N RLD F Björknä Skrållan Russberg Inger

2009-03-01 Vallentuna SBK
SE VCH Updates Feliza Blixt Curt

2009-02-28 Vallentuna SBK
Updates Fortuna Blixt Curt

2008-11-08 Landskrona SBK
Magic Storm's Bennato Di Florence Björkqvist Cronje

2008-10-18 Veberöd SBK
Foogel Stefania Von Gegerfeldt C

2008-10-18 Nyköping SBK
SE VCH Varpelidens E-Di Allora Mia Blixt Curt

2008-10-11 Vallentuna SBK
Lagottessa Fragola Johansson Pia
SE UCH NORD VV-15 Lagottessa Mirtilla Johansson Pia

2008-10-04 Uppsala SBK
Boopies Lockiga Guldkremla Tapper Kjell
RLD N RLD F Chicabeams Bella Donna Tapper Kjell

2008-10-04 Mjölby SBK
Tiny Tuft's Primo Di Leon Ragnar Susanne

2008-10-04 Åhus SBK
Yllegårdens Ot-Ci Carlo Björkqvist Cronje

2008-09-27 Värmdö SBK
Vieni Qui Sole Dal Nord Johansson Pia

2008-09-27 Torsås SBK
LPI Kråkslottets Donna Gustafsson Mikael

2008-09-27 Sandviken SBK
LPI Magic Storm's Dolce Diaz Enblom Eva
LPI LPII Shibumi's Verona Enblom Eva

2008-08-31 Örkelljunga SBK
Elfvesta's Mini Persson Pernilla

2008-06-07 Uppsala SBK
Armonia Ericsson Hanna

2008-06-07 Sandviken SBK
Rowntree Verrocchio Enblom Eva

2008-06-02 Njurunda SBK
Debbie Nyman Anders

2008-06-01 Södertälje SBK
SE UCH Imperie's Ragazza Romantica Lamminen Juhani
Imperie's Passo Perfetto Lamminen Juhani
Nikes Aurora Lamminen Juhani
Chicabeams Epifanio Lamminen Juhani
Imperie's Quintus QamÚ Lamminen Juhani
Imperie's Quattro-Qupido Lamminen Juhani

2008-06-01 Södertälje SBK
LV CH EE CH C.I.B. FI UCH NORD UCH Lord Nelson's Burrascoso Brink Yvonne
Updates Contessa Brink Yvonne

2008-05-17 Burlöv SBK
KBH V-08 NORD V-08 NO V-08 C.I.B. NORD UCH Kråkslottets Pelago Ljunggren Felicia

2008-05-10 Hörby SBK
Nillatorps Focaccio Björkqvist Cronje

2008-04-26 Bergby SBK
La Rizziolo's Leonessa Lana Söderström Monica

2008-04-19 Vallentuna SBK
Scheffelfältets Ninnolo Neotro Hawée Göran

2008-04-13 Hofors SBK
Sweeping Monello Galottello Enblom Eva

2008-03-29 Visby SBK
Nikes Yalla Johansson Andreas

2008-03-15 Bjuv SBK
LPI Topline Montepulciano D'abruzzo Ljunggren Felicia

2007-11-11 Degerfors SBK
Sörgårdskullens Mazetti Holmsten Sven-Einar

2007-10-07 Hällefors SBK
Porques Flora Nilsson Odd Eva

2007-09-22 Bergby SBK
Graceline's Bello Söderström Monica

2007-09-15 Riseberga SBK
Ludmilla Del Pesco Björkqvist Cronje

2007-09-09 Örby SBK
Nillatorps Panella Dahlberg Göran

2007-09-09 Ågesta SBK
Kimberlykevins Bonita Björklund Pernilla

2007-09-08 Björsta SBK
Charmkuben's Beniamina Bonaria Pettersson Bengt

2007-08-11 Forshaga SBK
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleone Lind Peter

2007-08-05 Mjölby SBK
SE VCH LPI HTM I RLD N Scheffelfältets Demis Dundl• Hansson Hans-Erik

2007-07-20 Brotorp SBK
LPI Cobby's Corallino Halvarsson Sune

2007-07-09 Tåme SBK
LPI LPII Dafne Holm Kitty

2007-06-20 Kalix SBK
High Score Armani Holm Kitty

2007-05-20 Rättvik SBK
LPI Hut's Putzer Lamminen Juhani

2007-05-20 Hammarö SBK
TJH(FM) Krasse Nordblom Klas
Timjan Nordblom Klas

2007-05-13 Hällefors SBK
Porques Fixa Axelsson Stefan
Hera-Sv Axelsson Stefan
Porques Eddie Axelsson Stefan
Porques Erlot Axelsson Stefan
Porques Emil Axelsson Stefan
SE UCH DK UCH Scheffelfältets Mio Frattelinoricco Axelsson Stefan
Scheffelfältets Zara Riccia Axelsson Stefan

2007-05-06 Toröd SBK
Bay of Fundys Donatella Versace Nilsson Benny

2007-05-06 Olofsfors SBK
SE UCH Bonebreakers Tiramisù Johansson Maj

2007-04-22 Romelanda SBK
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sica Edoff Anne-Chaterine

2007-04-21 Hammarö SBK
Curry Nordblom Klas

2007-04-09 Trollhättan SBK
C.I.B. SE UCH NO UCH Imperie's Pablo Picasso Andersson Per-Olof
Yllegårdens Zampino-Otto Andersson Per-Olof

2007-04-07 Flen SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Lind Åsa

2007-03-25 Örebro SBK
Porques Eliot Kamleitner Barbro

2006-10-29 Basta Nykvarn SBK
SE VCH SE UCH Hut's Recchia Lamminen Juhani

2006-10-21 Eskilstuna SBK
Porques Dino Strömbäck Marie-Loui

2006-10-21 Skövde SBK
Lamier's Cloetta Lindh Pär

2006-10-15 Osby SBK
Mathoaka's Susa Jönsson Inge

2006-10-14 Falun SBK
LPI LPII LPIII RLD N RLD F RLD A Tiny Tuft's Santina Di Febo Knutsson Lennart

2006-09-24 Eneby SBK
Happy Smedin Fredrik

2006-09-17 Flen SBK
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Porques Ester Lind Åsa

2006-09-02 Kungsbacka SBK
Whoopi's White Linen Lindqvist Göran

2006-08-13 Visby SBK
Roughrider's Leroy Vinnegar Johansson Andreas

2006-07-01 Tierp SBK
LPI Matteo Av Nr 35 Rietz Cecilia

2006-06-11 Malmö SBK
Tiny Tuft's Carlo Di Falco Isberg Ronny

2006-06-04 Norrköping SBK
Varpelidens E-Pal Benzon Hoff Cathrine

2006-05-25 Torsås SBK
SE UCH DK UCH Barista's Amore Coccolina Von Krusenstjerna U

2006-05-21 Lomma SBK
Scheffelfältets Re'enzo Borg Conny

2006-05-13 Kungsbacka SBK
Scheffelfältets Niclas Nipote Nico Lindqvist Göran
Scheffelfältets Dino Diletto Lindqvist Göran

2006-05-11 Sandviken SBK
Magic Storm's Asti Di Romagna Andersson Leif

2006-05-06 Kungsbacka SBK
Scheffelfältets Lasco Lecito Lindqvist Göran

2006-05-06 Kungsbacka SBK
Scheffelfältets Unicamanda Lindqvist Göran

2006-05-06 Vallentuna SBK
LPII C.I.B. NORD UCH RLD N&F&A&M Bonebreakers Vin'cita Ferm Gunnel

2006-04-22 Romelanda SBK
SE UCH Sweeping La Primavera Oskarsson Elisabeth

2006-04-02 Märsta SBK
SE UCH NO UCH Hunky-Dory Floria Tosca Färnefors Agnetha

2005-11-20 Saxnäs SBK
Bonebreakers Esclamativo Svensson Peter

2005-11-12 Eskilstuna SBK
Porques Dexter Strömbäck Marie-Loui

2005-10-29 Karlstad SBK
Porques Douglas Gustavsson Bengt

2005-10-16 Växjö SBK
Gillenias Leia Gunneriusson I

2005-10-01 Nyköping SBK
LPI Imperie's La'toya-Lane Blixt Curt

2005-09-18 Lilla Edet SBK
Bonbons Lr Bella Donna Dahlstedt Ingela

2005-08-14 Bjuv SBK
DK UCH Tiny Tuft's Fabio Di Rudi Karlsson Jörgen

2005-08-13 Falkenberg SBK
Björknä Chili Dahlberg Göran

2005-07-31 Östhammar SBK
Rowntree Il Spirito Lindgren Thomas

2005-07-13 Mjölby SBK
Tiny Tuft's Mario Mi'stico Hansson Hans-Erik

2005-05-21 Lidköping SBK
Scheffelfältets Sirena Sana Lindh Pär

2005-05-21 Lidköping SBK
Scheffelfältets Sirena Sana Lindh Pär

2005-05-21 Romelanda SBK
LPI Scheffelfältets Ottima Orchidea Edoff Anne-Chaterine

2005-05-07 Luleå SBK
Porques Cerix Öhman Dick

2005-04-03 Örby SBK
RLD F Bryony's Alberto Divertito Borg Eva

2005-03-06 Eskilstuna SBK
Porques Cilla Stangvik Stig

2005-02-19 Romelanda SBK
SE UCH NO UCH Sweeping Viva Galottiva Oskarsson Elisabeth

2004-10-09 Eskilstuna SBK
Nikes Muskot Strömbäck Marie-Loui
Nikes Salvia Strömbäck Marie-Loui
Porques Charlie Strömbäck Marie-Loui
Porques Chilli Strömbäck Marie-Loui
Porques Cerco Strömbäck Marie-Loui
Porques Cesar Strömbäck Marie-Loui
Aroscas Marcello Mastroianni Strömbäck Marie-Loui

2004-09-05 Trollhättan SBK
Mc Bin's Impuls Andersson Per-Olof

2004-09-05 Bödasand SBK
Bellona Dancing Force Von Krusenstjerna U
Bellona Daniella Gem Von Krusenstjerna U
Whoopi's What's Next Von Krusenstjerna U
Rowntree Gaiezza Von Krusenstjerna U
TÚte Noir Zafferani Von Krusenstjerna U
Hunky-Dory Pervinca Benamata Von Krusenstjerna U

2004-09-04 Bödasand SBK
Scheffelfältets Wictor Vegeto Von Krusenstjerna U
Davinas Bocelli Von Krusenstjerna U
Whoopi's Willy The Weasel Von Krusenstjerna U
Cobby's Accento Von Krusenstjerna U
Varpelidens B-Ospitato Von Krusenstjerna U
Mathoaka's Another Surprise Von Krusenstjerna U
Scheffelfältets Niko Novizio Von Krusenstjerna U
SE UCH Mathoaka's Mäster Merlin Von Krusenstjerna U
LPI LPII TÚte Noir Turbine Von Krusenstjerna U
TÚte Noir La Rondine Von Krusenstjerna U

2004-08-22 Örby SBK
LPI Sweeping Gina Galottina Borg Eva

2004-08-03 Karöd SBK
Davinas Biscotti Persson Kerstin

2004-05-01 Avesta SBK
Nittini's Mocca Vanilli Ström Sonny

2004-04-24 Visby SBK
SE UCH Bryony's Armano Galantuomo Boberg Urban

2004-04-03 Kungsbacka SBK
SE V-08 KBH V-04 SE UCH DK UCH NO UCH Scheffelfältets Bimbo Bravo Andersson Anna-Carin
Toldo Andersson Anna-Carin
Risungs-Gotte Andersson Anna-Carin
Dalceo Andersson Anna-Carin
JWW-02 NO V-02 JEUW-02 NORD UCH Scheffelfältets Zillina Per Zempre Andersson Anna-Carin
JWW-03 SE UCH Scheffelfältets Don Dinamico Andersson Anna-Carin
JWW-00 WW-02 EUW-02 DK UCH NORD UCH LU CH Scheffelfältets Daccapo Doro Andersson Anna-Carin
Scheffelfältets Premio Perfetto Andersson Anna-Carin

2003-10-18 Laröd HELSINGBORG BRU
Varpelidens K-Esso Escavatore Lundin Maria
Varpelidens K-Pivello Lundin Maria

2003-09-21 Böda Öland KALMAR BRUKSHUN
Klofnor's Lingotto D'oro Fält Lars
Klofnor's Lieto Von Krusenstjerna U
Varpelidens B-Egli Elegante Von Krusenstjerna U
Davinas Aramis Von Krusenstjerna U
TÚte Noir Tindra Von Krusenstjerna U
TÚte Noir Tigger Von Krusenstjerna U
TÚte Noir Tabasco Von Krusenstjerna U

2003-09-20 Böda Öland ÖLAND BRUKSHUND
Risungs Tesina Von Krusenstjerna U
Cobby's Clementina Von Krusenstjerna U
Scheffelfältets Devoto Da Gucci Von Krusenstjerna U
Lägdens Macaroni Von Krusenstjerna U
Eccolo Belluno Von Krusenstjerna U
SE UCH TÚte Noir Timjan Von Krusenstjerna U
TÚte Noir Tellus Von Krusenstjerna U
Lägdens Chocolatecake Von Krusenstjerna U
TÚte Noir Vaniglia Von Krusenstjerna U
LPI Bellona Cameron Diaz Von Krusenstjerna U

2003-09-20 Kumla KUMLA BRUKSHUND
LPI Cobby's Corona Pettersson Elisabeth

2003-09-20 Gnesta GNESTA-TROSA BR
Giove Kinn Hans

2003-06-24 Timrå TIMRÅ BRUKSHUND
Bonebreakers Paparazzi Persson Kerstin

2003-05-18 Solna SOLNA-SUNDBYBER
Yllegårdens Yrsnö-Isa Nyström Chatrine

2002-11-09 Gällivare MALMEN BRUKSHUN
Bellona Chavy Chase Holm Kitty

2002-11-03 Visby SBK:S GOTLANDS
Small Miracles Albizza Chardonnay Boberg Urban

2002-10-06 Hällefors HÄLLEFORS BRUKS
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatore Gullberg Ulf

2002-09-28 Göteborg GÖTEBORG-MÖLNDA
LPI SE UCH Scheffelfältets Wictor Vistoso Mellqvist Stig

2002-07-27 Gnesta GNESTA-TROSABK
Scheffelfältets Ilona Interessante Larsson Ingalill

2002-06-16 Umeå SBK
Shibumi's Let The Sunshine In Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Asplund Elisabet

2002-05-12 Visby SBK
Shibumi's Summertime Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Boberg Urban

2002-05-05 Eskilstuna SBK
Varpelidens C-Orchidea Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Stangvik Stig

2002-04-27 Solna/Sundbyber SBK
SE UCH Scheffelfältets Crispiero Carino Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Skarin Bengt

2002-04-13 Halmstad SBK
Varpelidens C-Orofino Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Berg Roger

2002-04-04 Botkyrka SBK
LPI Hunky-Dory Corallina Preziosa Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Tapper Ingrid

2001-09-30 Visby SBK
Mathoaka's Strozzapreti Il Pido Genomförd MH-beskrivning Boberg Urban

2001-09-23 Sundsvall SBK
LPI Cobby's Compagno Genomförd MH-beskrivning Wounder Monika

2000-11-11 Gnesta/Trosa SBK
SE UCH FI UCH Orfeo Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Larsson Ingalill

2000-05-28 Norrköping SBK
Lägdens Creamcake Avbryter Widén Marie

2000-03-23 Helsingborg SBK
SE UCH St Druon's Destro Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning Borg Vogel Ingrid


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-02-09 / Page updated 9 Feb 2021: lagotto@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-02-08 / Information from the Swedish Kennel Club 8 Feb 2021