Alessa-Di-Soul | 2010-10-09 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
RLD N RLD F RLD A RLD M Alessio | 2009-08-14 | Ronneby | SBK | Sjösten Roland | ||
Ambra | 2012-05-06 | Jyckebo | SBK | Ljunggren Felicia | ||
Ambrosi | 2014-06-15 | Olofström | SBK | Persson Pernilla | ||
Antina | 2009-05-10 | Lycksele | SBK | Wallin Gertrud | ||
Armonia | 2008-06-07 | Uppsala | SBK | Ericsson Hanna | ||
Aroscas Marcello Mastroianni | 2004-10-09 | Eskilstuna | SBK | Strömbäck Marie-Loui | ||
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sica | 2007-04-22 | Romelanda | SBK | Edoff Anne-Chaterine | ||
Aurora | 2010-05-09 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Azzurra | 2013-09-28 | Gnesta | SBK | Stangvik Stig | ||
SE UCH DK UCH Barista's Amore Coccolina | 2006-05-25 | Torsås | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
Batman | 2010-05-09 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Bay of Fundys Domenico | 2014-04-13 | Falkenberg | SBK | Bengtsson Thomas | ||
SE VCH Bay of Fundys Donatella | 2010-04-17 | Lillkedet | SBK | Andersson Owe | ||
Bay of Fundys Donatella Versace | 2007-05-06 | Toröd | SBK | Nilsson Benny | ||
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH LD STARTKLASS Bay of Fundys Felix | 2018-06-02 | Täby | SBK | Larsson Ingalill | ||
LPI Bellona Cameron Diaz | 2003-09-20 | Böda Öland | ÖLAND BRUKSHUND | Von Krusenstjerna U | ||
Bellona Chavy Chase | 2002-11-09 | Gällivare | MALMEN BRUKSHUN | Holm Kitty | ||
Bellona Dancing Force | 2004-09-05 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
Bellona Daniella Gem | 2004-09-05 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
Björknä Chili | 2005-08-13 | Falkenberg | SBK | Dahlberg Göran | ||
LPI SE UCH NO UCH RLD N RLD F Björknä Skrållan | 2009-04-18 | Vänersborg | SBK | Russberg Inger | ||
Bobby-Bagheera | 2022-06-05 | Skövde | SBK | Wadström Mikael | ||
Bonbons Lr Bella Donna | 2005-09-18 | Lilla Edet | SBK | Dahlstedt Ingela | ||
Bonbons Lr Disa Di Diamante | 2011-04-09 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Bonebreakers Esclamativo | 2005-11-20 | Saxnäs | SBK | Svensson Peter | ||
SE UCH DK UCH Bonebreakers Giardiniere | 2011-05-28 | Uddevalla | SBK | Russberg Inger | ||
Bonebreakers Paparazzi | 2003-06-24 | Timrå | TIMRÅ BRUKSHUND | Persson Kerstin | ||
SE UCH Bonebreakers Tiramisù | 2007-05-06 | Olofsfors | SBK | Johansson Maj | ||
LPII C.I.B. NORD UCH RLD N&F&A&M Bonebreakers Vin'cita | 2006-05-06 | Vallentuna | SBK | Ferm Gunnel | ||
Boopies Lockiga Guldkremla | 2008-10-04 | Uppsala | SBK | Tapper Kjell | ||
LPI Boopies Lockiga Timo | 2012-05-06 | Kunila | SBK | Gustavsson Bengt | ||
RLD F Bryony's Alberto Divertito | 2005-04-03 | Örby | SBK | Borg Eva | ||
SE UCH Bryony's Armano Galantuomo | 2004-04-24 | Visby | SBK | Boberg Urban | ||
Cane Riccio Alfred Manfredi | 2010-04-25 | Uddevalla | SBK | Edoff Anne-Chaterine | ||
Cane Riccio Allan Smiley | 2010-04-25 | Uddevalla | SBK | Edoff Anne-Chaterine | ||
Cane Riccio Antonio Totti | 2010-05-09 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Cane Riccio Attilio Teo | 2010-04-25 | Uddevalla | SBK | Edoff Anne-Chaterine | ||
Cane Riccio Camomilla | 2011-04-10 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Per-Arne | ||
Charmkuben's Beniamina Bonaria | 2007-09-08 | Björsta | SBK | Pettersson Bengt | ||
Charmkuben's Pinoccio | 2016-10-02 | Säffle | SBK | Pålblad Mikael | ||
RLD N RLD F Chicabeams Bella Donna | 2008-10-04 | Uppsala | SBK | Tapper Kjell | ||
Chicabeams Ella | 2011-05-21 | Skövde | SBK | Olsson Anders | ||
Chicabeams Epifanio | 2008-06-01 | Södertälje | SBK | Lamminen Juhani | ||
Chicabeams Gismondo | 2009-05-02 | Löttingelund | SBK | Ogebjer Lorentz | ||
Chicabeams Ilario | 2010-10-09 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
Chicabeams Jenna | 2010-08-28 | Tjörn | SBK | Hansson Daniel | ||
Cobby's Accento | 2004-09-04 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
Cobby's Clementina | 2003-09-20 | Böda Öland | ÖLAND BRUKSHUND | Von Krusenstjerna U | ||
LPI Cobby's Compagno | 2001-09-23 | Sundsvall | SBK | Genomförd MH-beskrivning | Wounder Monika | |
LPI Cobby's Corallino | 2007-07-20 | Brotorp | SBK | Halvarsson Sune | ||
LPI Cobby's Corona | 2003-09-20 | Kumla | KUMLA BRUKSHUND | Pettersson Elisabeth | ||
Curry | 2007-04-21 | Hammarö | SBK | Nordblom Klas | ||
LPI LPII Dafne | 2007-07-09 | Tåme | SBK | Holm Kitty | ||
Dalceo | 2004-04-03 | Kungsbacka | SBK | Andersson Anna-Carin | ||
Davinas Aramis | 2003-09-21 | Böda Öland | KALMAR BRUKSHUN | Von Krusenstjerna U | ||
Davinas Biscotti | 2004-08-03 | Karöd | SBK | Persson Kerstin | ||
Davinas Bocelli | 2004-09-04 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
Debbie | 2008-06-02 | Njurunda | SBK | Nyman Anders | ||
LPII Delicat's Collard | 2012-10-06 | Skara | SBK | Laurén Maria | ||
Eccolo Belluno | 2003-09-20 | Böda Öland | ÖLAND BRUKSHUND | Von Krusenstjerna U | ||
Elfvesta's Mini | 2008-08-31 | Örkelljunga | SBK | Persson Pernilla | ||
Emilio | 2014-08-10 | Sjöbo | SBK | Von Gegerfeldt C | ||
SE VCH LV CH EE CH SE UCH FI UCH Enando's Regina | 2023-06-04 | Gävle | SBK | Brandt Bengt-Olof | ||
Encos Foxy | 2011-05-21 | Skövde | SBK | Olsson Anders | ||
Encos Hera | 2015-09-19 | Uddevalla | SBK | Russberg Inger | ||
Encos Jasmine | 2011-04-03 | Bjuv | SBK | Lundahl Ken | ||
Encos Sune | 2016-10-15 | Tranås | SBK | Ragnar Susanne | ||
Fireblaze L'angelo Dal Nord | 2009-05-31 | Luleå | SBK | Lundgren David | ||
SE VCH Foogel Delfino | 2010-11-06 | Södertälje | SBK | Stellberg Benita | ||
Foogel Stefania | 2008-10-18 | Veberöd | SBK | Von Gegerfeldt C | ||
Frida | 2023-04-29 | Degerfors | SBK | Keskinen Martti | ||
C.I.B. SE UCH DK UCH NO UCH EUW-11 Galottens Alter Ego | 2009-04-19 | Lerum | SBK | Tjärnström Stellan | ||
Galottens Althea Rosea | 2009-11-08 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
Galottens Anno Domino | 2011-04-10 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Per-Arne | ||
Galottens Ave Silvanus | 2009-10-24 | Kungsbacka | SBK | Andersson Anna-Carin | ||
Galottens Ave Vulcanus | 2009-06-13 | Järvsö | SBK | Melin Gerd | ||
Galottens Bellis Perennis | 2010-04-17 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
Galottens Calor | 2018-05-20 | Täby | SBK | Utas Wiklund Tiina | ||
Galottens Coloratus | 2012-09-22 | Norrköping | SBK | Andersson Lars | ||
Galottens Humulus Lupulus | 2010-04-17 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
Galottens in Absurdum | 2010-04-17 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
Galottens Mea Culpa | 2011-04-10 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Per-Arne | ||
Galottens Nonus | 2010-10-09 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
AH Galottens Octavus | 2010-10-09 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
RLD N Galottens Pax Vobiscum | 2011-04-10 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Per-Arne | ||
Galottens Pigmentum | 2011-04-10 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Per-Arne | ||
Galottens Quartus | 2010-10-09 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
Galottens Secundus | 2011-04-10 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Per-Arne | ||
Galottens Septimus | 2010-10-09 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
RLD N RLD F Galottens Singularis | 2009-08-02 | Varberg | SBK | Sannum Gullan | ||
Galottens Tertius | 2011-04-10 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Per-Arne | ||
RLD N RLD F Galottens Tinctura | 2011-04-10 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Per-Arne | ||
Galottens Viola Odorata | 2010-04-17 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
NW 1 Gillenias Grassland Gideon | 2022-09-04 | Skövde | SBK | Wadström Mikael | ||
Gillenias Leia | 2005-10-16 | Växjö | SBK | Gunneriusson I | ||
Gillenias Ockra | 2011-08-13 | Örkeljunga | SBK | Carlsson Stellan | ||
LPI LPII Gillenias Quarterback | 2012-09-08 | Olofström | SBK | Persson Pernilla | ||
Gillenias Rosamunda | 2014-04-12 | Olofström | SBK | Hemmingsson Bertil | ||
Giove | 2003-09-20 | Gnesta | GNESTA-TROSA BR | Kinn Hans | ||
Gleska Good Golly | 2010-04-17 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
Graceline's Bello | 2007-09-22 | Bergby | SBK | Söderström Monica | ||
Graceline's Caffe' Freddo | 2020-10-08 | Östervåla | SBK | Holmertz Tommy | ||
Graceline's Rosella | 2011-04-09 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Kristina | ||
LD STARTKLASS NW 1 Graceline's Sesto San Giovanni | 2017-04-09 | Östervåla | SBK | Ström Sonny | ||
Graceline's Simona | 2013-10-19 | Mölntorp | SBK | Edlund Marie | ||
Guldlövets Atlas-Marrone | 2010-06-29 | Våsterås | SBK | Edlund Marie | ||
Guldlövets Aurora-Marrona | 2010-05-09 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Happy | 2006-09-24 | Eneby | SBK | Smedin Fredrik | ||
Hera-Sv | 2007-05-13 | Hällefors | SBK | Axelsson Stefan | ||
Hesiodos Drex Di Bart | 2009-05-16 | Vallentuna | SBK | Lindgren Thomas | ||
PL CH Hesiodos Gas Di Jazz | 2009-05-09 | Västerås | SBK | Edlund Marie | ||
LPI LPII Hesiodos Kiss Me Kate | 2010-07-09 | Ebkilstuna | SBK | Stangvik Stig | ||
Hesiodos Kiss Me Quick | 2010-04-25 | Gävle | SBK | Brandt Bengt-Olof | ||
RLD N Hesiodos Vild Vittra Da Carletto | 2018-06-02 | Täby | SBK | Larsson Ingalill | ||
High Score Armani | 2007-06-20 | Kalix | SBK | Holm Kitty | ||
LPI LPII High Score Carizma | 2009-09-06 | Piteå | SBK | Fredriksson Mia | ||
Hopeanuolen Nurmen Nukka | 2011-08-17 | Kalix | SBK | Fredriksson Mia | ||
Hunky-Dory Bionda Farfalla | 2009-10-17 | Nyköping | SBK | Grönfelt Patrik | ||
LPI Hunky-Dory Corallina Preziosa | 2002-04-04 | Botkyrka | SBK | Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning | Tapper Ingrid | |
TJH SE&NO VCH NO UCH NORD UCH SE LCH Hunky-Dory Correndo Pensatore | 2002-10-06 | Hällefors | HÄLLEFORS BRUKS | Gullberg Ulf | ||
SE UCH NO UCH Hunky-Dory Floria Tosca | 2006-04-02 | Märsta | SBK | Färnefors Agnetha | ||
Hunky-Dory Pervinca Benamata | 2004-09-05 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
LPI Hut's Putzer | 2007-05-20 | Rättvik | SBK | Lamminen Juhani | ||
SE VCH SE UCH Hut's Recchia | 2006-10-29 | Basta Nykvarn | SBK | Lamminen Juhani | ||
LPI Imperie's La'toya-Lane | 2005-10-01 | Nyköping | SBK | Blixt Curt | ||
Imperie's Ozofina Ottilia | 2022-11-06 | Linköping | SBK | Bark Ingemar | ||
C.I.B. SE UCH NO UCH Imperie's Pablo Picasso | 2007-04-09 | Trollhättan | SBK | Andersson Per-Olof | ||
Imperie's Passo Perfetto | 2008-06-01 | Södertälje | SBK | Lamminen Juhani | ||
Imperie's Quattro-Qupido | 2008-06-01 | Södertälje | SBK | Lamminen Juhani | ||
Imperie's Quintus QamÚ | 2008-06-01 | Södertälje | SBK | Lamminen Juhani | ||
SE UCH Imperie's Ragazza Romantica | 2008-06-01 | Södertälje | SBK | Lamminen Juhani | ||
LPI Imperie's Trockla Tamara | 2011-05-09 | Nyköping | SBK | Blixt Curt | ||
Inizio'z Cinamon | 2011-08-17 | Kalix | SBK | Fredriksson Mia | ||
C.I.B. NORD UCH Inizio'z Michellangelo | 2010-05-22 | Skellefteå | SBK | Örnkloo Torsten | ||
Inwillerie's Diodoro D'figo | 2011-10-08 | Finspång | SBK | Kronqvist Anders | ||
Jowiks Gioiello Di Labellatotti | 2011-08-17 | Kalix | SBK | Fredriksson Mia | ||
SE VCH RLD N RLD F Järnklevs Ardunio | 2020-05-09 | SBK | Kihl Susanne | |||
Järnklevs Rubino | 2011-04-09 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Killinge's Mapema | 2009-08-29 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Kimberlykevins Bonita | 2007-09-09 | Ågesta | SBK | Björklund Pernilla | ||
Klofnor's Lieto | 2003-09-21 | Böda Öland | KALMAR BRUKSHUN | Von Krusenstjerna U | ||
Klofnor's Lingotto D'oro | 2003-09-21 | Böda Öland | KALMAR BRUKSHUN | Fält Lars | ||
TJH(FM) Krasse | 2007-05-20 | Hammarö | SBK | Nordblom Klas | ||
Kryllans Guzzi | 2011-09-18 | Veberöd | SBK | Wrambeck Monique | ||
Kråkslottets Amarone | 2010-05-08 | Torsås | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
LPI Kråkslottets Donna | 2008-09-27 | Torsås | SBK | Gustafsson Mikael | ||
Kråkslottets Gina | 2010-05-08 | Torsås | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
KBH V-08 NORD V-08 NO V-08 C.I.B. NORD UCH Kråkslottets Pelago | 2008-05-17 | Burlöv | SBK | Ljunggren Felicia | ||
Kråkslottets Rusa Med Vinden | 2023-05-21 | Sölvesborg | SBK | Ljunggren Felicia | ||
La Gottis Clemenza | 2018-06-02 | Täby | SBK | Larsson Ingalill | ||
La Gottis Forze | 2013-04-14 | Gnesta | SBK | Hjälm Leif | ||
La Rizziolo's Leonessa Lana | 2008-04-26 | Bergby | SBK | Söderström Monica | ||
La Tina Bella Grim | 2017-05-14 | Götene | SBK | Wadström Mikael | ||
Lago Nette's Lyza | 2011-08-10 | Kalix | SBK | Fredriksson Mia | ||
SE&FI UCH RLD M RLD N&F&A SE RALLYCH LD STARTKLASS Lago Nette's Mizzie | 2012-08-25 | Piteå | SBK | Fredriksson Mia | ||
SE UCH RLD N RLD F Lagottessa Cassata | 2011-04-09 | Vallentuna | SBK | Magnuson Lars | ||
Lagottessa Ciliegia | 2009-09-26 | Vallentuna | SBK | Berglund Stefan | ||
Lagottessa Fragola | 2008-10-11 | Vallentuna | SBK | Johansson Pia | ||
Lagottessa Gelataio | 2011-10-15 | Bollnäs | SBK | Kinn Hans | ||
Lagottessa Gianduia | 2011-04-09 | Vallentuna | SBK | Magnuson Lars | ||
Lagottessa Granita Di Mandorla | 2011-10-08 | Vallentunh | SBK | Hult Ingrid | ||
Lagottessa Lampone | 2009-10-04 | Jönköping | SBK | Larsson Birger | ||
SE UCH NORD VV-15 Lagottessa Mirtilla | 2008-10-11 | Vallentuna | SBK | Johansson Pia | ||
C.I.B. SE UCH DK UCH NO UCH SE V-12 Lagottessa Semifreddo | 2011-05-07 | Vallentunå | SBK | Ferm Gunnel | ||
Lagottessa Sorbetto | 2011-04-09 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Lagottessa Stracciatella | 2011-09-24 | Vallentuna | SBK | Färnefors Agnetha | ||
Lamier's Cloetta | 2006-10-21 | Skövde | SBK | Lindh Pär | ||
Lamier's Stardust | 2010-05-09 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
SE UCH Lapinlumon Fiocco | 2011-04-09 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Kristina | ||
SE UCH Lapinlumon Hilarius | 2010-05-22 | Lomma Bk | SBK | Ljunggren Felicia | ||
RLD N RLD F RLD A Lapinlumon Xander | 2018-06-02 | Täby | SBK | Larsson Ingalill | ||
Lattimos Manicaretto | 2009-08-02 | Varberg | SBK | Sannum Gullan | ||
RLD N LD STARTKLASS NW 1 Lingotto D'oro Hallifax Hill | 2016-10-16 | Mönsterås | SBK | Ståhl Roth Gunborg | ||
NO UCH Lingotto D'oro Pamina | 2010-05-08 | Torsås | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
Lingotto D'oro Tosca | 2010-05-08 | Torsås | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
SE UCH DK UCH RLD N RLD F RLD A Locatella Mondovi | 2010-04-25 | Uddevalla | SBK | Edoff Anne-Chaterine | ||
Locatella Nesta | 2015-10-11 | Borås | SBK | Borg Eva | ||
Locatella Savona | 2010-04-25 | Uddevalla | SBK | Edoff Anne-Chaterine | ||
Lord Nelson's Bellezza | 2011-11-20 | Österåkersbk | SBK | Ahlén Ib | ||
LV CH EE CH C.I.B. FI UCH NORD UCH Lord Nelson's Burrascoso | 2008-06-01 | Södertälje | SBK | Brink Yvonne | ||
RLD N Lord Nelson's Calinda | 2018-06-02 | Täby | SBK | Larsson Ingalill | ||
Lord Nelson's Candela | 2014-07-06 | Norrtälje | SBK | Rainsson Agneta | ||
Lord Nelson's Derbi | 2013-05-04 | Tranås | SBK | Wall Krister | ||
RLD N Lord Nelson's Kisen | 2020-11-01 | Uddevalla | SBK | Johansson Lasse | ||
Lord Nelson's Nevoso | 2013-04-28 | Laröd | SBK | Lundin Maria | ||
Lord Nelson's Simpatica | 2016-04-23 | Norrtälje | SBK | Rainsson Agneta | ||
Lord Nelson's Vici | 2011-10-02 | Österåker | SBK | Mellström Jill | ||
Lucky Bear's Danny | 2009-05-10 | Järvsö | SBK | Melin Gerd | ||
Ludmilla Del Pesco | 2007-09-15 | Riseberga | SBK | Björkqvist Cronje | ||
Lundens Bellagotto Bibilina | 2009-09-05 | Gyttorp | SBK | Guhrén Stellan | ||
Lykkernas Chapplin | 2015-10-04 | Karlstad | SBK | Pålblad Mikael | ||
Lägdens Chocolatecake | 2003-09-20 | Böda Öland | ÖLAND BRUKSHUND | Von Krusenstjerna U | ||
Lägdens Creamcake | 2000-05-28 | Norrköping | SBK | Avbryter | Widén Marie | |
Lägdens Macaroni | 2003-09-20 | Böda Öland | ÖLAND BRUKSHUND | Von Krusenstjerna U | ||
Magic Storm's Aquila Di Romagna | 2009-09-27 | Linköping | SBK | Sundberg Leif | ||
Magic Storm's Asti Di Romagna | 2006-05-11 | Sandviken | SBK | Andersson Leif | ||
Magic Storm's Bennato Di Florence | 2008-11-08 | Landskrona | SBK | Björkqvist Cronje | ||
LPI Magic Storm's Dolce Diaz | 2008-09-27 | Sandviken | SBK | Enblom Eva | ||
Magic Storm's Izidor Af Florence | 2010-10-02 | Mjölby | SBK | Hansson Hans-Erik | ||
Magic Storm's Kozmos Af Contezza | 2010-08-07 | Södertälje | SBK | Brink Yvonne | ||
Marisa-Di-Soul | 2011-05-21 | Skövde | SBK | Olsson Anders | ||
Marolinn's Lewis | 2009-10-25 | Kungsbacka | SBK | Lindqvist Göran | ||
Marolinn's Nhaala | 2011-10-02 | Kungsbacka | SBK | Lindqvist Göran | ||
Marolinn's Turi | 2011-04-24 | Hörby | SBK | Rydén Ruby | ||
LPII Marolinn's Vesuvio | 2013-06-02 | Falkenberg | SBK | Bengtsson Thomas | ||
Mathoaka's Another Surprise | 2004-09-04 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
SE UCH Mathoaka's Mäster Merlin | 2004-09-04 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
Mathoaka's Strozzapreti Il Pido | 2001-09-30 | Visby | SBK | Genomförd MH-beskrivning | Boberg Urban | |
Mathoaka's Susa | 2006-10-15 | Osby | SBK | Jönsson Inge | ||
LPI Matteo Av Nr 35 | 2006-07-01 | Tierp | SBK | Rietz Cecilia | ||
SE VCH SE UCH RLD N&F&A SE RALLYCH LD STARTKLASS Mattisbackens Claudius | 2010-05-22 | Lomma Bk | SBK | Ljunggren Felicia | ||
Mattisbackens Octavia | 2010-05-22 | Lomma Bk | SBK | Ljunggren Felicia | ||
Mc Bin's Impuls | 2004-09-05 | Trollhättan | SBK | Andersson Per-Olof | ||
RLD F Mega Terra Mr Alonzo | 2018-06-02 | Täby | SBK | Larsson Ingalill | ||
SE VCH Merlino | 2014-08-10 | Sjöbo | SBK | Von Gegerfeldt C | ||
Mirabella | 2018-05-20 | Täby | SBK | Utas Wiklund Tiina | ||
Mjölnartorpets Brunello | 2011-06-18 | Österåker | SBK | Ferm Gunnel | ||
Månmyrans Isidor | 2015-05-16 | Höganäs | SBK | Almqvist Lars | ||
Nikes Aurora | 2008-06-01 | Södertälje | SBK | Lamminen Juhani | ||
Nikes Muskot | 2004-10-09 | Eskilstuna | SBK | Strömbäck Marie-Loui | ||
Nikes Salvia | 2004-10-09 | Eskilstuna | SBK | Strömbäck Marie-Loui | ||
Nikes Yalla | 2008-03-29 | Visby | SBK | Johansson Andreas | ||
Nillatorps Focaccio | 2008-05-10 | Hörby | SBK | Björkqvist Cronje | ||
Nillatorps Focaccio | 2009-08-08 | Höganäs | SBK | Adamsson Louise | ||
Nillatorps Panella | 2007-09-09 | Örby | SBK | Dahlberg Göran | ||
Nittini's Mocca Vanilli | 2004-05-01 | Avesta | SBK | Ström Sonny | ||
Nostryffelns Diamante-Donato | 2010-04-25 | Uddevalla | SBK | Edoff Anne-Chaterine | ||
Nostryffelns Emtica | 2011-05-22 | Borås | SBK | Olsson Anders | ||
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Nostryffelns Karmelo | 2012-11-03 | Färjestaden | SBK | Melanoz Carina | ||
One Hands Iso | 2018-05-20 | Täby | SBK | Utas Wiklund Tiina | ||
SE UCH FI UCH Orfeo | 2000-11-11 | Gnesta/Trosa | SBK | Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning | Larsson Ingalill | |
Pinon Malva Di Pinon | 2014-05-24 | Arlöv | SBK | Klein Christer | ||
Porques Cerco | 2004-10-09 | Eskilstuna | SBK | Strömbäck Marie-Loui | ||
Porques Cerix | 2005-05-07 | Luleå | SBK | Öhman Dick | ||
Porques Cesar | 2004-10-09 | Eskilstuna | SBK | Strömbäck Marie-Loui | ||
Porques Charlie | 2004-10-09 | Eskilstuna | SBK | Strömbäck Marie-Loui | ||
Porques Chilli | 2004-10-09 | Eskilstuna | SBK | Strömbäck Marie-Loui | ||
Porques Cilla | 2005-03-06 | Eskilstuna | SBK | Stangvik Stig | ||
Porques Dexter | 2005-11-12 | Eskilstuna | SBK | Strömbäck Marie-Loui | ||
Porques Dino | 2006-10-21 | Eskilstuna | SBK | Strömbäck Marie-Loui | ||
Porques Douglas | 2005-10-29 | Karlstad | SBK | Gustavsson Bengt | ||
Porques Eddie | 2007-05-13 | Hällefors | SBK | Axelsson Stefan | ||
Porques Eliot | 2007-03-25 | Örebro | SBK | Kamleitner Barbro | ||
Porques Emil | 2007-05-13 | Hällefors | SBK | Axelsson Stefan | ||
Porques Erlot | 2007-05-13 | Hällefors | SBK | Axelsson Stefan | ||
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi | 2007-04-07 | Flen | SBK | Lind Åsa | ||
SE VCH LPI LPII RLD N RLD F Porques Ester | 2006-09-17 | Flen | SBK | Lind Åsa | ||
Porques Fixa | 2007-05-13 | Hällefors | SBK | Axelsson Stefan | ||
Porques Flora | 2007-10-07 | Hällefors | SBK | Nilsson Odd Eva | ||
Porques Gilda | 2009-10-17 | Nyköping | SBK | Grönfelt Patrik | ||
Porques Gina | 2009-10-17 | Nyköping | SBK | Grönfelt Patrik | ||
Porques Guiness | 2009-10-17 | Nyköping | SBK | Grönfelt Patrik | ||
Porques Gunilla Garbo | 2009-10-17 | Nyköping | SBK | Grönfelt Patrik | ||
Porques Gusten | 2009-10-17 | Nyköping | SBK | Grönfelt Patrik | ||
Porsabyggets E Doris Days Serena | 2018-06-02 | Täby | SBK | Larsson Ingalill | ||
Prästbacka Primadonna | 2009-08-22 | Göteborg | SBK | Olsson Anders | ||
RLD N Riccadonna Letitzia Af Olly | 2021-09-04 | Oskarshamn | SBK | Melanoz Carina | ||
Riding's Ella | 2013-09-08 | Södertälje | SBK | Stellberg Benita | ||
Riding's Esmondo | 2011-08-10 | Kalix | SBK | Fredriksson Mia | ||
Riding's Gorgonzola | 2011-10-09 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
Risungs Lydia Sobria | 2012-04-29 | Gnesta | SBK | Brink Yvonne | ||
SE UCH SPH II Risungs Rolle Rustico | 2012-04-29 | Gnesta | SBK | Brink Yvonne | ||
Risungs Tesina | 2003-09-20 | Böda Öland | ÖLAND BRUKSHUND | Von Krusenstjerna U | ||
Risungs-Gotte | 2004-04-03 | Kungsbacka | SBK | Andersson Anna-Carin | ||
Roma Tartuffs Cesario | 2009-08-23 | Skara | SBK | Olsson Anders | ||
Roma Tartuffs Figlia | 2020-09-12 | Visby | SBK | Engström Cecilia | ||
Roughrider's Leroy Vinnegar | 2006-08-13 | Visby | SBK | Johansson Andreas | ||
Rowntree Alessia Aquilani | 2011-05-15 | Gävle | SBK | Westman Anne | ||
Rowntree Amato Primo | 2010-05-02 | Faringe Edsberg | SBK | Tapper Kjell | ||
Rowntree Danilo Ercole | 2012-08-04 | Gävle | SBK | Lindgren Laila | ||
Rowntree Gaiezza | 2004-09-05 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Rowntree Guido Reni | 2012-06-09 | Skutskär | SBK | Westman Anne | ||
Rowntree Il Spirito | 2005-07-31 | Östhammar | SBK | Lindgren Thomas | ||
SE VCH Rowntree Isacco Ispido | 2013-05-19 | Järvsö | SBK | Melin Gerd | ||
SE VCH RLD N RLD F RLD A Rowntree Pescatore | 2014-09-06 | Skutskär | SBK | Lindgren Laila | ||
Rowntree Verrocchio | 2008-06-07 | Sandviken | SBK | Enblom Eva | ||
SE VCH Rowntree Zirocco | 2010-04-25 | Gävle | SBK | Brandt Bengt-Olof | ||
Sallmunds Ragazza-Dura | 2018-09-16 | Mönsterås | SBK | Ståhl Roth Gunborg | ||
LPII SE LCH RLD N&F&A SPH I SPH II Salsa | 2012-06-11 | Varberg | SBK | Andersson Anita | ||
Santo-Di-Soul | 2010-10-09 | Svenljunga | SBK | Olsson Anders | ||
Savina-Di-Soul | 2011-05-21 | Skövde | SBK | Olsson Anders | ||
SE V-08 KBH V-04 SE UCH DK UCH NO UCH Scheffelfältets Bimbo Bravo | 2004-04-03 | Kungsbacka | SBK | Andersson Anna-Carin | ||
SE UCH Scheffelfältets Crispiero Carino | 2002-04-27 | Solna/Sundbyber | SBK | Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning | Skarin Bengt | |
JWW-00 WW-02 EUW-02 DK UCH NORD UCH LU CH Scheffelfältets Daccapo Doro | 2004-04-03 | Kungsbacka | SBK | Andersson Anna-Carin | ||
SE VCH LPI HTM I RLD N Scheffelfältets Demis Dundl• | 2007-08-05 | Mjölby | SBK | Hansson Hans-Erik | ||
Scheffelfältets Devoto Da Gucci | 2003-09-20 | Böda Öland | ÖLAND BRUKSHUND | Von Krusenstjerna U | ||
Scheffelfältets Dino Diletto | 2006-05-13 | Kungsbacka | SBK | Lindqvist Göran | ||
JWW-03 SE UCH Scheffelfältets Don Dinamico | 2004-04-03 | Kungsbacka | SBK | Andersson Anna-Carin | ||
Scheffelfältets Gabriele Galante | 2010-05-09 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Scheffelfältets Ilona Interessante | 2002-07-27 | Gnesta | GNESTA-TROSABK | Larsson Ingalill | ||
Scheffelfältets Lasco Lecito | 2006-05-06 | Kungsbacka | SBK | Lindqvist Göran | ||
SE UCH DK UCH Scheffelfältets Mio Frattelinoricco | 2007-05-13 | Hällefors | SBK | Axelsson Stefan | ||
Scheffelfältets Niclas Nipote Nico | 2006-05-13 | Kungsbacka | SBK | Lindqvist Göran | ||
Scheffelfältets Niko Novizio | 2004-09-04 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
Scheffelfältets Ninnolo Neotro | 2008-04-19 | Vallentuna | SBK | Hawée Göran | ||
LPI Scheffelfältets Ottima Orchidea | 2005-05-21 | Romelanda | SBK | Edoff Anne-Chaterine | ||
SE VCH SE UCH DK UCH FI UCH RLD N Scheffelfältets Paggio-Totti | 2009-08-29 | Lidingö | SBK | Ogebjer Lorentz | ||
Scheffelfältets Premio Perfetto | 2004-04-03 | Kungsbacka | SBK | Andersson Anna-Carin | ||
Scheffelfältets Re'enzo | 2006-05-21 | Lomma | SBK | Borg Conny | ||
Scheffelfältets Sirena Sana | 2005-05-21 | Lidköping | SBK | Lindh Pär | ||
Scheffelfältets Sirena Sana | 2005-05-21 | Lidköping | SBK | Lindh Pär | ||
Scheffelfältets Unicamanda | 2006-05-06 | Kungsbacka | SBK | Lindqvist Göran | ||
Scheffelfältets Wanilla Vigorosa | 2010-04-25 | Uddevalla | SBK | Edoff Anne-Chaterine | ||
Scheffelfältets Wictor Vegeto | 2004-09-04 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
LPI SE UCH Scheffelfältets Wictor Vistoso | 2002-09-28 | Göteborg | GÖTEBORG-MÖLNDA | Mellqvist Stig | ||
Scheffelfältets Zara Riccia | 2007-05-13 | Hällefors | SBK | Axelsson Stefan | ||
JWW-02 NO V-02 JEUW-02 NORD UCH Scheffelfältets Zillina Per Zempre | 2004-04-03 | Kungsbacka | SBK | Andersson Anna-Carin | ||
Semenzinas Dea Desideria | 2011-11-13 | Örkelljunga | SBK | Carlsson Stellan | ||
Semenzinas Enzo Erotico | 2011-05-21 | Skövde | SBK | Olsson Anders | ||
RLD N Semenzinas Zappa Zvedeze | 2011-05-07 | Ronneby | SBK | Lindfalk Ingrid | ||
Shibumi's Let The Sunshine In | 2002-06-16 | Umeå | SBK | Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning | Asplund Elisabet | |
Shibumi's Summertime | 2002-05-12 | Visby | SBK | Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning | Boberg Urban | |
LPI LPII Shibumi's Verona | 2008-09-27 | Sandviken | SBK | Enblom Eva | ||
SE VCH LPI LPII LPIII NO VCH SE LCH RLD F RLD N&F&A Skjervtorpet's Concurrente Corleone | 2007-08-11 | Forshaga | SBK | Lind Peter | ||
Small Miracles Albizza Chardonnay | 2002-11-03 | Visby | SBK:S GOTLANDS | Boberg Urban | ||
Soul to Soul Brunello | 2009-08-29 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Soul to Soul Cinzano Orancio | 2009-08-29 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
SE VCH NO VCH Soul to Soul Copertino Rosso | 2009-08-29 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Soul to Soul Donna Marzia | 2009-08-29 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Soul to Soul Perlino Bianco | 2009-08-29 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
SE VCH SE UCH NO UCH RLD N NORD VV-16 DK VV-16 Soul to Soul Riccadonna Bianca | 2009-08-29 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Soul to Soul Rocca Bella | 2009-08-29 | Uddevalla | SBK | Jadepalm Kristina | ||
Soul to Soul Ts Barbaresco | 2011-05-28 | Uddevalla | SBK | Russberg Inger | ||
C.I.B. VDH CH NORD UCH RLD N&F NW 1 Soul to Soul Ts Belezza | 2011-05-28 | Uddevalla | SBK | Russberg Inger | ||
C.I.B. VDH CH NORD UCH RLD N&F NW 1 Soul to Soul Ts Belezza | 2012-05-26 | Tollarp | SBK | Almqvist Lars | ||
Soul to Soul Ts Binella | 2011-05-28 | Uddevalla | SBK | Russberg Inger | ||
NORD UCH Soul to Soul Ts Biscotti | 2011-05-28 | Uddevalla | SBK | Russberg Inger | ||
Soul to Soul Ts Briccone | 2011-05-28 | Uddevalla | SBK | Russberg Inger | ||
Soul to Soul Ts Bronzone | 2011-05-28 | Uddevalla | SBK | Russberg Inger | ||
SE UCH St Druon's Destro | 2000-03-23 | Helsingborg | SBK | Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning | Borg Vogel Ingrid | |
LPI Sweeping Gina Galottina | 2004-08-22 | Örby | SBK | Borg Eva | ||
SE UCH Sweeping La Primavera | 2006-04-22 | Romelanda | SBK | Oskarsson Elisabeth | ||
Sweeping Monello Galottello | 2008-04-13 | Hofors | SBK | Enblom Eva | ||
SE UCH NO UCH Sweeping Viva Galottiva | 2005-02-19 | Romelanda | SBK | Oskarsson Elisabeth | ||
Sörgårdskullens Mazetti | 2007-11-11 | Degerfors | SBK | Holmsten Sven-Einar | ||
T-Cart Break Away | 2011-04-24 | Hörby | SBK | Rydén Ruby | ||
TÚte Noir La Rondine | 2004-09-04 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
TÚte Noir Tabasco | 2003-09-21 | Böda Öland | KALMAR BRUKSHUN | Von Krusenstjerna U | ||
TÚte Noir Tellus | 2003-09-20 | Böda Öland | ÖLAND BRUKSHUND | Von Krusenstjerna U | ||
TÚte Noir Tigger | 2003-09-21 | Böda Öland | KALMAR BRUKSHUN | Von Krusenstjerna U | ||
SE UCH TÚte Noir Timjan | 2003-09-20 | Böda Öland | ÖLAND BRUKSHUND | Von Krusenstjerna U | ||
TÚte Noir Tindra | 2003-09-21 | Böda Öland | KALMAR BRUKSHUN | Von Krusenstjerna U | ||
LPI LPII TÚte Noir Turbine | 2004-09-04 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
TÚte Noir Vaniglia | 2003-09-20 | Böda Öland | ÖLAND BRUKSHUND | Von Krusenstjerna U | ||
TÚte Noir Zafferani | 2004-09-05 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
Tiarella's Tass Asparagus | 2010-04-25 | Uddevalla | SBK | Edoff Anne-Chaterine | ||
Tiarella's Tass Dianthus | 2010-10-09 | Bobås | SBK | Claesson Marianne | ||
Tildas-Vilja | 2012-03-31 | Landskrona | SBK | Lundin Maria | ||
Timjan | 2007-05-20 | Hammarö | SBK | Nordblom Klas | ||
Tiny Tuft's Alessia Di Leon | 2009-06-06 | Mjölby | SBK | Hansson Hans-Erik | ||
Tiny Tuft's Alfeo Di Fioretto | 2011-06-06 | Såvsjö | SBK | Ryberg Mikael | ||
Tiny Tuft's Carlo Di Falco | 2006-06-11 | Malmö | SBK | Isberg Ronny | ||
DK UCH Tiny Tuft's Fabio Di Rudi | 2005-08-14 | Bjuv | SBK | Karlsson Jörgen | ||
Tiny Tuft's Livia Di Giuggio | 2013-04-27 | Gsbybk | SBK | Karlström Alf | ||
Tiny Tuft's Mario Mi'stico | 2005-07-13 | Mjölby | SBK | Hansson Hans-Erik | ||
Tiny Tuft's Primo Di Leon | 2008-10-04 | Mjölby | SBK | Ragnar Susanne | ||
LPI LPII LPIII RLD N RLD F RLD A Tiny Tuft's Santina Di Febo | 2006-10-14 | Falun | SBK | Knutsson Lennart | ||
Tiny Tuft's Savina Di Nico | 2009-07-19 | Olofström | SBK | Persson Pernilla | ||
Tobia Della Cascinetta | 2016-04-23 | Norrtälje | SBK | Rainsson Agneta | ||
Toldo | 2004-04-03 | Kungsbacka | SBK | Andersson Anna-Carin | ||
Topline Granita Di CaffÚ | 2010-05-30 | Kumla | SBK | Gustavsson Bengt | ||
Topline Masi Campofiorin | 2011-04-09 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Kristina | ||
LPI Topline Montepulciano D'abruzzo | 2008-03-15 | Bjuv | SBK | Ljunggren Felicia | ||
Topline Moscato D'asti | 2011-04-09 | Svenljunga | SBK | Jadepalm Kristina | ||
RLD N&F&A SE RALLYCH NW 1 Tre Pe's Donna-Lee | 2018-06-02 | Täby | SBK | Larsson Ingalill | ||
Trolldalens Verona | 2010-09-05 | Kungsbacka | SBK | Lindqvist Göran | ||
Truffelnose Daniele | 2018-05-20 | Täby | SBK | Utas Wiklund Tiina | ||
SE VCH Tryffelhunden's Arezzo Hampuzin'i | 2019-08-11 | Skövde | SBK | Laurén Maria | ||
SE VCH C.I.B. SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH Tufflaz Buon Baciatore | 2020-08-19 | Ockelbo | SBK | Lindgren Laila | ||
Updates Contessa | 2008-06-01 | Södertälje | SBK | Brink Yvonne | ||
Updates Doriano | 2021-09-18 | Ekerö | SBK | Magnuson Lars | ||
SE VCH Updates Feliza | 2009-03-01 | Vallentuna | SBK | Blixt Curt | ||
Updates Fortuna | 2009-02-28 | Vallentuna | SBK | Blixt Curt | ||
Updates Nigella | 2012-11-10 | Södertälje | SBK | Lamminen Juhani | ||
Updates Oprah | 2014-08-30 | Södertälje | SBK | Lamminen Juhani | ||
Updates Rosalina | 2014-05-08 | Matfors | SBK | Nyman Anders | ||
Updates Yesenia | 2016-07-22 | Södertälje | SBK | Brink Yvonne | ||
Updates Zenitha | 2018-05-20 | Täby | SBK | Utas Wiklund Tiina | ||
Varpelidens B-Egli Elegante | 2003-09-21 | Böda Öland | KALMAR BRUKSHUN | Von Krusenstjerna U | ||
Varpelidens B-Ospitato | 2004-09-04 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
Varpelidens C-Orchidea | 2002-05-05 | Eskilstuna | SBK | Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning | Stangvik Stig | |
Varpelidens C-Orofino | 2002-04-13 | Halmstad | SBK | Godkänd skott Genomförd MH-beskrivning | Berg Roger | |
SE VCH Varpelidens E-Di Allora Mia | 2008-10-18 | Nyköping | SBK | Blixt Curt | ||
Varpelidens E-Pal Benzon | 2006-06-04 | Norrköping | SBK | Hoff Cathrine | ||
Varpelidens E-Pretty Poppet | 2010-04-25 | Uddevalla | SBK | Edoff Anne-Chaterine | ||
Varpelidens K-Esso Escavatore | 2003-10-18 | Laröd | HELSINGBORG BRU | Lundin Maria | ||
Varpelidens K-Pivello | 2003-10-18 | Laröd | HELSINGBORG BRU | Lundin Maria | ||
Vieni Qui Sole Dal Nord | 2008-09-27 | Värmdö | SBK | Johansson Pia | ||
Whoopi's What's Next | 2004-09-05 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
Whoopi's White Linen | 2006-09-02 | Kungsbacka | SBK | Lindqvist Göran | ||
Whoopi's Willy The Weasel | 2004-09-04 | Bödasand | SBK | Von Krusenstjerna U | ||
Yllegårdens Ot-Ci Carlo | 2008-10-04 | Åhus | SBK | Björkqvist Cronje | ||
Yllegårdens Yrsnö-Isa | 2003-05-18 | Solna | SOLNA-SUNDBYBER | Nyström Chatrine | ||
Yllegårdens Zampino-Otto | 2007-04-09 | Trollhättan | SBK | Andersson Per-Olof | ||
Ängstalund's Angelo | 2014-05-18 | Norrtälje | SBK | Axelsson Roberto |