Information om Lagotto Romagnolo från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2009

Kull född EfterUndanHanarTikar
2009-12-23 Flash Puzzola 1
2009-12-16 Hesiodos Gordon Di Jazz Tiarella's Tass Linnea 1 5
2009-12-13 Mirto Della Cascinetta Sanu' 1
2009-12-09 Scheffelfältets Ninnolo Neotro Cobby's Indiavolata 4 2
2009-12-08imp Toshiko's Tru-Mu Jåppe Vanessa Av Nr 35 1
2009-12-07 Tiny Tuft's Corrado Di Spartaco Galottens Viva Venus 3 4
2009-12-06 Mirto Della Cascinetta Dida 2 5
2009-12-03 Tiny Tuft's Corrado Di Spartaco Chicabeams Belezza 5 4
2009-12-01 Giuggiolo Toffy Delle Farnie 4 2
2009-11-27 FI UCH Hopenuolen Gradi Tivoli Hopeanuolen Nuudeli 1
2009-11-25 Scheffelfältets Ninnolo Neotro Updates Contessa 7 2
2009-11-25 IE SHCH EUW-09 DK UCH FI UCH NL CH Dario Di Casa Cleo Foogel Stefania 2 3
2009-11-21 SE UCH Toshiko's Tru-Ca Gottfrid LPII C.I.B. NORD UCH RLD N&F&A&M Bonebreakers Vin'cita 3 4
2009-11-19 SE UCH Lapinlumon Gabriel SE UCH Sweeping La Primavera 3 1
2009-11-19 Hesiodos Barras Di Bart Qärnax Charlotta Ricotta 3 1
2009-11-18 Imperie's Nimo Norberto Imperie's Peghi Palm 1 4
2009-11-02 Xenon Av Nr 35 NO UCH Willa Lavollen's Vår Daniela 1
2009-10-28 Black Delmina 1
2009-10-24 Vieni Qui Sole Dal Nord Toshiko's Mi-Bi Prinsesse Mo I Rana 3 6
2009-10-05imp FI UCH Quasimodo Del Monte Della Dea Foogel Dolcezza 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2009-10-02 SE V-10 NO V-08 C.I.B. FI UCH NORD UCH SE VV-16 Bonebreakers Tentatore SE VCH Rowntree Jizzena 5 2
2009-10-02 Mirto Della Cascinetta Nostryffelns Cassandra Di Vagabondo 4 4
2009-09-30 SE V-10 NO V-08 C.I.B. FI UCH NORD UCH SE VV-16 Bonebreakers Tentatore LPI Kråkslottets Donna 4 4
2009-09-26 Ettore Whoopi's Wait'n See 5 2
2009-09-25imp DK UCH NO UCH VDH CH INT UCH RO CH Cry Out Bubba Nilahs Bertha Av Nr 35 1
2009-09-16 Galottens in Absurdum Davinas Caramel 3 4
2009-09-15 De E'la Gott Peschine Sara 4 2
2009-09-14 SE UCH High Score Alphonzo Tiny Tuft's Elza Di Fabio 2 4
2009-09-08 NORD V-06 NORD UCH INT UCH Lapinlumon Diamante SE UCH DK UCH NO UCH Scheffelfältets Z Me En Gnutta Flax 3 3
2009-09-06 Ettore Updates Colombina 5 2
2009-09-06 Izor Knyttas Mimande Mira 1 1
2009-09-04 Flaxstams Zs Bel Milou Scheffelfältets Silvana Solenne 2 2
2009-09-03 NORD V-06 NORD UCH INT UCH Lapinlumon Diamante SE UCH DK UCH Barista's Amore Coccolina 4 1
2009-09-02 Encos Eros Encos Monuiqe 5 3
2009-09-01 Porques Douglas Xantippa 4
2009-08-28 Abildfarm's X-Mas Soul Scheffelfältets Wanilla Vigorosa 4 4
2009-08-17 Mandaraban Abbraccio Gewitter La Fausta 1
2009-08-11 IT CH Diabolik Delle Farnie Encos Misty 3 3
2009-08-05imp IT CH Friz Quana 2
2009-07-29 Magic Storm's Brigante Di Florence Mathoaka's Susa 1 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2009-07-28 Mars Kajs Vita Björnens Mymlan 2 2
2009-07-27 Magic Storm's Fioretto Di Romagna Tiny Tuft's Rizia Di Leon 3 3
2009-07-27 FI UCH NORD UCH Hesiodos Pascal Di Fiocco Nittini's Opera Aida 3
2009-07-22 Encos Eros Angela 4 2
2009-07-20 Kimberlykevins Lewis Yduns Blue's Angela 4 3
2009-07-20 SE UCH Bryony's Armano Galantuomo Scheffelfältets Ocra Di Risungs 2 5
2009-07-17imp FI UCH Quasimodo Del Monte Della Dea Hopeanuolen Gina Piperina 2
2009-07-14 Kimberlykevins Lewis Lindas Tassar Zita 4 2
2009-06-28 Lord Nelson's Caprino Romano EE CH FI UCH Fungo Arancione 1
2009-06-27 Lapinlumon Cristallo SE UCH NO UCH Sweeping Viva Galottiva 5 3
2009-06-23 IT CH Full Dei Colli Irpini Fox 1
2009-06-18 IT CH Diabolik Delle Farnie Agnes Delle Farnie 4 2
2009-06-18 Lapinlumon Cristallo Bonbons Lr Sia Di Domino 1
2009-06-17 IT CH Full Dei Colli Irpini Dida 3 6
2009-06-16 Yduns Blue's Itaco Scheffelfältets Ragazza Di Banka 3 2
2009-06-15 SE UCH Bryony's Armano Galantuomo SE UCH FI UCH Magic Storm's Contessa Di Felicia 5 1
2009-06-12 Encos Eros Encos Muskot 3 4
2009-06-12 Iork Scheffelfältets Zara Riccia 4 2
2009-06-10 Hesiodos Gordon Di Jazz Riding's Creme Caramel 2 5
2009-06-07 Ettore Rowntree Jevidezza 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2009-06-04 Rowntree Romulus Kärleksberget's Santa Lucia 3 4
2009-06-03 Demon Della Cascinetta Frasca 1
2009-05-30 NO V-07 NORD JV-03 NORD UCH SE VV-14 Rowntree Fabrizio Hesiodos Belissa Bravo 3 3
2009-05-30 Ettore Graceline's Perla 4 4
2009-05-29 Fedderet's Didymos Galottens Ex Animo 1 1
2009-05-28 DK UCH NO UCH VDH CH INT UCH RO CH Cry Out Bubba Galottens Pro Viva 2 5
2009-05-28 PL CH Hesiodos Gas Di Jazz Cobby's Averna 2 4
2009-05-27 Juliano Av Nr 35 Rowntree Michetta 3 3
2009-05-26 Vieni Qui Sole Dal Nord Speranza 2 4
2009-05-26 Ettore Graceline's Tatiana 2 4
2009-05-25 INT UCH IT CH Ioris Delle Farnie Violetta Delle Farnie 1
2009-05-20 AU CH Budoar Walsh Balu' 2
2009-05-16 SE UCH FI UCH Imperie's Maxel-Maranello SE UCH FI UCH Toshiko's Pe-Ma Rosa 1 2
2009-05-13 IT CH Diabolik Delle Farnie Encos Spinell 5 4
2009-05-13imp Pillo Kelly 1
2009-05-12 Risberget's Uno-Quattro Terror Nostryffelns Bokanina 1
2009-05-11 Bul Scheffelfältets Questa Tamara 2 1
2009-05-09 Scheffelfältets Wictor Vegeto SE UCH Rowntree Vaso Di Pandora 1 6
2009-05-08 Toshiko's Pe-Ma Milton Duff Lord Nelson's Robiola 1 7
2009-05-07 Shibumi's Milan Sörgårdskullens Stella 1 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2009-05-04 Saknas Saknas 1
2009-04-30 DK UCH NO UCH VDH CH INT UCH RO CH Cry Out Bubba Bonbons Lr Ticka 4 3
2009-04-21 IT CH Elliot Della Cascinetta SE UCH IT CH Scheffelfältets Regina Di Koitjärve 2 4
2009-04-20 Erio Risungs Teresina 3 5
2009-04-18 Rowntree Romulus Graceline's Cotoletta 3 3
2009-04-18imp Figaro Ashley L.r.z Machova Kraje 1
2009-04-18imp Ernestoespresso Hopeanuolen Jelousubmarine 1 1
2009-04-16 DK UCH Tiny Tuft's Fabio Di Rudi Skjervtorpet's Bella Bondita 3 1
2009-04-12 Erio GI CH IT CH Liquerizia Del Pesco 2 5
2009-04-07 Hundboden's Giannini Agipa L.r Z Máchova Kraje 5 3
2009-04-06 SE VCH SE UCH DK UCH FI UCH RLD N Scheffelfältets Paggio-Totti KBH V-08 NORD V-08 NO V-08 C.I.B. NORD UCH Kråkslottets Pelago 4 3
2009-04-04 IT CH Elliot Della Cascinetta IT CH Gemma Della Cascinetta 1
2009-04-03imp Gianni Vom Richcastle VDH CH Lisa Dei Silvanbull 1
2009-04-01 SE VCH Willa Lavollen's Zarek Scheffelfältets Letitizia Bella 6 4
2009-04-01 Rowntree Wizzard Happymind Bassia 1 5
2009-03-31 C.I.B. SE UCH DK UCH NO UCH EUW-11 Galottens Alter Ego Lapinlumon Fortuna 1 1
2009-03-28 SE UCH Rowntree Giuseppe Toshiko's Tru-Mu Lizzie 3 5
2009-03-28 FI UCH Ciro KBH V-05 DK UCH FI UCH Lapinlumon Angelica 1
2009-03-22 FI UCH Quasimodo Del Monte Della Dea C.I.B. SE UCH DK UCH FI UCH Gleska Sweet Spot 5 3
2009-03-19 Toshiko's Tru-Mu Pronto SE UCH Shibumi's Roma 5 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2009-03-19 SE UCH Lapinlumon Gabriel Gillenias Leonora 2 3
2009-03-14 Kimberlykevins Lewis Hesiodos Pita Bella 5 2
2009-03-13imp Leo Roma Dei Silvanbull 1
2009-03-10 Leonardo Dei Silvanbull Nikes Pax 4 4
2009-03-10 Scheffelfältets Diabolik Junior Lamier's Angelini to Doggmaster 2
2009-03-08 Encos Cream Cake Encos Tosca 4 4
2009-03-07 LV CH EE CH C.I.B. FI UCH NORD UCH Lord Nelson's Burrascoso Cobby's Chiara 5 1
2009-03-03 Qärnax Luciano Da Livorno Mery Di Casa Cleo 4 1
2009-03-03 Cobby's Coraggioso Bay of Fundys Isabella Rosselini 3 2
2009-03-02 Rowntree Romulus Eli 4 3
2009-03-01 Flaxstams Zs Bel Milou Scheffelfältets Zimone Di Romagna 2 5
2009-02-28 Punatassun Gaio Tartufo Helisalon Nanabella 1
2009-02-27 Hesiodos Gordon Di Jazz Cobby's Perfezionata 3 4
2009-02-26 Kimberlykevins Lewis Björknä Lilla My 3 5
2009-02-22 Ettore Rowntree Ottimista 2 1
2009-02-19 FI UCH Buck Del Ginestreto INT UCH Tio Babe's Cantico Kira 1
2009-02-16 NORD V-03 SE V-04 LPI SE UCH Scheffelfältets Detto Kevin Hesiodos Andora Assi 2 3
2009-02-14imp NORD V-06 NORD UCH INT UCH Lapinlumon Diamante Lapinlumon Europa 1
2009-02-10 Ettore Graceline's Marcella 4 3
2009-02-09 SE UCH Rowntree Giuseppe Knyttas Zelda 3 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2009-02-09 Spartaco Delle Farnie Sörgårdskullens Eccomi-Emma 2 3
2009-02-02 Hesiodos Gordon Di Jazz SE UCH TÚte Noir Timjan 2 3
2009-01-31 SE UCH Cobby's Chinotto Rowntree Innato Bellezza 4 3
2009-01-27 DK UCH Tiny Tuft's Fabio Di Rudi Kråkslottets Miranda 1
2009-01-27 Toshiko's Pe-Ma Brunello Ricciolino Ahura Di Armano 1
2009-01-22 SE UCH Magic Storm's Gibzon Af Contezza SE V-05 SE UCH FI UCH INT UCH Hesiodos Utzi Bella 4 1
2009-01-21imp IT CH Elliot Della Cascinetta AR CH Donnarachele 2
2009-01-20imp Giove Selva 1
2009-01-16 Allegro Bellmann NORD V-06 SE UCH NO UCH NO V-09 Yllegårdens Com-Zan Zanzera 2 1
2009-01-12 Lello SE UCH Hesiodos Pascale Bella 1
2009-01-12 Cobby's Coraggioso Dora 3 4
2009-01-12 FI UCH Budoar Martini Varpelidens E-Pretty Poppet 3 2
2009-01-06imp Saknas Saknas 1


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-02-09 / Page updated 9 Feb 2021: lagotto@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-02-08 / Information from the Swedish Kennel Club 8 Feb 2021