Information om Lagotto Romagnolo från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2016

Kull född EfterUndanHanarTikar
2016-12-22 Vito Della Cascinetta Graceline's Tea 4 4
2016-12-20 Delindas Steffo Rowntree Wannabee 3 3
2016-12-20 Regun Falco Riding's Mona 1 6
2016-12-19 Lord Nelson's Serra San Bruno Lord Nelson's Ghirlanda 4 3
2016-12-09 Skjervtorpet's Fritjof Toshiko's Bö-Lu Mia Pia 3
2016-12-06 Lingotto D'oro Fausto Kråkslottets Hil De Nice Nocciola 1 2
2016-11-18 Just Ioris De La Foret Des Hauts De Truffelnose Fontana 5 3
2016-11-16 Barista's Galileo SE VCH C.I.B. NORD UCH RLD N Blixtra Belladonna 2 4
2016-11-04 Bo Tea La Bella 4 4
2016-10-31 Just Ioris De La Foret Des Hauts De Truffelnose Ionessa 1 5
2016-10-24 SE UCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Peppino Del Monte Della Dea Nostryffelns Q-Mara 4 3
2016-10-24 SE UCH DK UCH NO UCH Rozebottel's Mc Steamy Tufflaz Amorosa 2 3
2016-10-20 SE UCH NO UCH Regun Mango SE UCH DK UCH NO UCH SE JV-14 Gleska Miss Behaving 1 1
2016-10-20 Regun Falco Riding's Rosabella 2
2016-10-16 SE UCH RLD N RLD F LD STARTKLASS Peppino Del Monte Della Dea Fedora Dei Boschi D'oro 3 3
2016-10-14 Ambrosi Graceline's Rocca Grimalda 3 2
2016-10-12imp Zeus Regun Ilca 1
2016-10-09 SE VCH SE UCH FI UCH Luca Della Taparina Lord Nelson's Simpatica 3 4
2016-10-09 SE UCH DK UCH FI UCH Punatassun Carlino Tito Ivonne Della Taparina 1
2016-10-08 Nostryffelns Lauro Margoschas Doris Day 1 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2016-10-06imp CH Laki King of The Truffles Frida 1
2016-10-03 La Tina Bella Conrad Femmy 5
2016-09-21 Skjervtorpet's Fritjof Delindas Kenza 3 2
2016-09-16 SE UCH FI UCH Quintinos Turbolenzo Galottens Quartus 2 3
2016-09-12 Tubero D'oro Dolce Monellino Di Villa Federici Emma 1
2016-09-09 Gillenias Svante DK UCH Lapinlumon Karlotta 3 3
2016-09-08 Truffelnose Angelo Lord Nelson's Beautiful Love 2
2016-09-07 SE UCH NO UCH Regun Mango Galottens Plurimus 3 3
2016-09-03 Quo Vadis Della Taparina Charmkuben's Chirina 1 3
2016-08-31 Sanzio Della Taparina Riding's Umbria 5 4
2016-08-30 C.I.B. FI UCH NORD UCH DE CH RLD N T-Cart Don Dino Semenzinas Farfalla Faccia 2 3
2016-08-29 SE VCH NORD UCH Galottens Nix Lapinlumon Mariella 2 3
2016-08-28 SE UCH Carletto Kwiat Morza Gorska Fantazj SE UCH Magic Storm's Roxanna Rose 4 3
2016-08-26imp Solipse Cioccolato Panforte Accompagnatore Kassandra 1
2016-08-25 Praxtar's Gianluca Rowntree Pina Pezzato 1 2
2016-08-22 SE UCH Magic Storm's Gibzon Af Contezza SE UCH Asta 3 2
2016-08-19 Encos Cream Cake Encos Mollie 1
2016-08-18 Bo Dina 3 2
2016-08-16 SE UCH Rozebottel's Boy Oh Boy SL CH C.I.B. SE UCH BE CH NL CH NORD V-11 Gleska Goody-Goody 1
2016-08-14 Hesiodos Lasko Di Jazz Bella Venazia Chantrel Gorska Fanta 4 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2016-08-10 SE UCH Gillenias Pondus Silva Della Cascinetta 2 4
2016-08-07 LT CH C.I.B. SE UCH NO UCH FI UCH DK JV-15 Wildfinn Verduzzo Pos Angel Charmienne 4 1
2016-08-07 Il Granaio Dei Malatesta Tommaso Lord Nelson's Leonora Di Luna 2 2
2016-08-07imp IT CH Otto Marsala 1
2016-07-31 Il Granaio Dei Malatesta Tommaso Truffelnose Flavia 4 3
2016-07-27 SE UCH Chicabeams Quentino Ängstalund's Angelina 3
2016-07-20 Riding's Campione Sörgårdskullens Signe 2 3
2016-07-09 C.I.B. SE UCH DK UCH NO UCH FI UCH SE V-11 Quintinos Bandito Imperie's Hella Harmonie 1 5
2016-07-04 Scheffelfältets Ipporico Per Eli Unitas Daniella Av Nr 35 3 5
2016-07-02 Regun Falco Riding's Felice 1 1
2016-07-01 Il Granaio Dei Malatesta Piersecond Tiny Tuft's Alea Di Soul 1
2016-06-24 Regun Falco Riding's Lena 2 4
2016-06-19 Lord Nelson's Serra San Bruno Adriana 1 6
2016-06-18 Bo Moj Secer 2 4
2016-06-15 Hungrans Mazarin SE UCH Rowntree Qia Regina 1 1
2016-06-14 Scheffelfältets Mauro Moscato Gillenias Quickstep 3 3
2016-06-10 Encos Cream Cake Lindas Tassar Edith Piaf 3
2016-06-08 SE UCH DK UCH Gleska Good Luck Riding's Ella 3 4
2016-06-07 Sanzio Della Taparina Riding's Fiaba 4 2
2016-06-05 Prime Mover's I Want to Break Free Tiny Tuft's Chiara Di Terenzio 1 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2016-06-04 Gillenias Svante RLD N RLD F Galottens Tinctura 1 3
2016-06-01 NORD&DK UCH SE VCH RU CH VDH CH WW-17 C.I.B. & NORDIC CH Cisco SE UCH DK UCH T-Cart Eusmeralda 3 2
2016-05-28imp CH Laki King of The Truffles Beca 1
2016-05-26 NORD UCH Rozebottel's Billionaire Yllegårdens Bi-Sa Zoega 1 3
2016-05-25 Lord Nelson's Splendere Mega Terra Miss Abrielle 1 6
2016-05-24 Quo Vadis Della Taparina Updates Kamelia 2 3
2016-05-23 SE VCH C.I.B. NORD UCH RLD N Rowntree Mazarati Il Granaio Dei Malatesta Carmen 3 3
2016-05-23 NORD UCH Rozebottel's Billionaire Quintinos Aurora 2 3
2016-05-23imp Rinaldo G¢rska Fantazja Agostina G¢rska Fantazja Chantrel 1
2016-05-22 SE UCH NO UCH Regun Mango C.I.B. SE UCH DK UCH FI UCH NL CH EUW-15 Gleska Goody Two Shoes 3 3
2016-05-18 Quo Vadis Della Taparina Nittini's Bella Coccola 4 4
2016-05-17 NORD UCH Rozebottel's Billionaire SL CH C.I.B. NO UCH NORD UCH SE JV-12 La Gottis Fortuna 4 2
2016-05-17 Just Ioris De La Foret Des Hauts De Truffelnose Hedvik 5 1
2016-05-12 Toshiko's Bö-Lu Klose Future's Conti La Stella 4 7
2016-05-10 Toshiko's Bö-Lu Klose Graceline's Monte Zova Amarone 3 3
2016-05-09 Tobia Della Cascinetta Lord Nelson's Livia 3 4
2016-05-09imp Zeus Regun Alfa 2
2016-05-05 Bo Mila 3 5
2016-05-05 Soprano Encos Italia 2 3
2016-05-01 Bo Tina La Bella 4 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2016-04-25 Killinge's Caldo Primavera Killinge's Bella Principessa 1 7
2016-04-23 Delindas Steffo Wich Hound's Claudia 3 3
2016-04-22 C.I.B. FI UCH NORD UCH DE CH RLD N T-Cart Don Dino Barista's Graziella 2 3
2016-04-22 Toshiko's Bö-Lu Klose Future's Fortuna Consolata 1
2016-04-20imp Riz Dei Re D'abruzzo Lola 1
2016-04-17 Skjervtorpet's Fritjof Lord Nelson's Candela 3 3
2016-04-17 Bruno Del Monte Della Dea Muffin 2
2016-04-17imp C.I.B. SE UCH LU CH AT CH DE CH Kan Trace Cesare HR CH INT UCH Kan Trace First Love 2
2016-04-17 Rowntree Teobaldo Katajakonnun Pretty Pixie 1
2016-04-16imp Asso Ulma Della Cascinetta 1
2016-04-13imp IT CH Otto Hiuma Del Monte Della Dea 1
2016-04-12imp VDH CH NL CH Dorbea Alnilam Star Light Rozebottel's Mc Muffin 1
2016-04-12 Bazolo Ivano Wildfinn Zolletta 1
2016-04-11imp Zeus Pallina 1
2016-04-10 SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Rowntree Guido Reni Skjervtorpet's Imelda 4 3
2016-04-09 Spino Della Cascinetta Scheffelfältets Lavinia Gioiosa 2 2
2016-04-08 Spino Della Cascinetta Scheffelfältets Nobile Bimba 3 4
2016-04-07 Il Granaio Dei Malatesta Tommaso Abrielle 3 2
2016-04-03 FI UCH Foogel Gaspare RLD N Galottens Multipla 3
2016-04-02 SE VCH C.I.B. NORD UCH RLD N Rowntree Mazarati RLD N Lundens Bellagotto Amare 2 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2016-04-01 Toshiko's Bö-Lu Klose Graceline's Simona 1 5
2016-03-31 SE UCH Riccias K-Capace Capo Chicabeams Karisma 2 5
2016-03-30 Scheffelfältets Mauro Moscato Riccadonna Fanny Af Figus 3 3
2016-03-29 Cobby's Coraggioso SE VCH Ässtorps Carona 3 3
2016-03-26 Thorin Encos Soya 3 3
2016-03-25 Chicabeams Veni Vidi Vici Future's Fortuna Dolce Vita 2 6
2016-03-24 SE VCH C.I.B. NORD UCH RLD N Rowntree Mazarati Fungo Juliet 5 1
2016-03-22 Tobia Della Cascinetta Lord Nelson's Vici 4
2016-03-22 FI JV-15 Foogel Cesare FI UCH Gleska For Fun 2
2016-03-20 Thorin Semenzinas Iris Illustra 2 6
2016-03-19imp SK CH CZ CH HR CH Picasso CZ CH Aquaterra Dogs Amorina 1
2016-03-18 Just Ioris De La Foret Des Hauts De Wich Hound's Aida 4 4
2016-03-12 Just Ioris De La Foret Des Hauts De Truffelnose Fontana 7 2
2016-03-11 SE UCH FI UCH NORD V-11 NORD VV-15 Foogel Basileo Alba Dei Boschi D'oro 1
2016-03-08 Just Ioris De La Foret Des Hauts De Qärnax Filippa Di Trippa 3 3
2016-03-06 Toshiko's Bö-Lu Klose Future's Bruschetta 3 3
2016-03-04 Scheffelfältets Mauro Moscato Gillenias Rosamunda 3 3
2016-03-02 Illico Presto De La Foret Des Hauts Riding's Gallina 1 3
2016-03-02 Katajakonnun Pretty Primo Semenzinas Nosiola 3 2
2016-02-29 Just Ioris De La Foret Des Hauts De RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Lord Nelson's Adeline 5 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2016-02-28 Risberget's Uno-Quattro Terror Lykkernas Donna 5 3
2016-02-25imp Hopeanuolen Tunnelmavalo FI UCH Hopeanuolen Fairy Flipper 1
2016-02-20imp SE UCH DE CH Cavatore Dei Boschi D'oro SE UCH RU CH Il Granaio Dei Malatesta Elide 1
2016-02-18 Nostryffelns Lauro Margoschas Doris Day 5 2
2016-02-17imp Haiduc Dei Boschi D'oro Gothica Dei Boschi D'oro 2
2016-02-08 Katajakonnun Pretty Primo Rowntree Tagliatella 2 6
2016-01-31imp IT CH Il Granaio Dei Malatesta Sauro Il Granaio Dei Malatesta Lea 1
2016-01-28imp Adam Ocrina HR CH Kan Trace Joy of My Life 1
2016-01-24 Skjervtorpet's Fritjof Kimovikens Agnese 5 2
2016-01-21 Il Granaio Dei Malatesta Giuliano Il Granaio Dei Malatesta Ilenia 1
2016-01-18 Skjervtorpet's Fritjof Lord Nelson's Balbina 3 2
2016-01-05 Hundhuset's Sedici Santino Nemis Liza Av Nr 35 1


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-02-09 / Page updated 9 Feb 2021: lagotto@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-02-08 / Information from the Swedish Kennel Club 8 Feb 2021