Information om Lagotto Romagnolo från Rasdata.nu

Rallylydnad 2012

Resultat i namnordning


2012-12-01 SKK
Lord Nelson's Casulana Nybörjarklass0 poäng Björklund Emma
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Avancerad klass83 poäng Berg Emma

2012-11-17 Fagersta SBK
LPI LPII LPIII RLD N RLD F RLD A Tiny Tuft's Santina Di Febo Fortsättningsklass95 poäng Åström Ulrica
LPI LPII LPIII RLD N RLD F RLD A Tiny Tuft's Santina Di Febo Fortsättningsklass95 poäng Strömberg Katarina
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sica Fortsättningsklass0 poäng Åström Ulrica
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sica Fortsättningsklass0 poäng Strömberg Katarina

2012-10-28 Fagersta SKK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Hesiodos Isafarnie Fortsättningsklass92 poäng Strömberg Katarina
LPI LPII LPIII RLD N RLD F RLD A Tiny Tuft's Santina Di Febo Fortsättningsklass80 poäng Strömberg Katarina
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sica Fortsättningsklass58 poäng Strömberg Katarina
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Avancerad klass80 poäng Strömberg Katarina

2012-10-27 Eslöv SBK
RLD N Pearly Way All Wondrous Julie Fortsättningsklass77 poäng Eberhard Martina

2012-10-20 Vallentuna SBK
SE VCH SE UCH DK UCH FI UCH RLD N Scheffelfältets Paggio-Totti Fortsättningsklass67 poäng Berg Emma
LPI RLD N Cobby's Carmine Fortsättningsklass66 poäng Berg Emma
RLD N Hundboden's Browallia Fortsättningsklass62 poäng Berg Emma

2012-10-14 Helsingborg SBK
RLD N RLD F Galottens Singularis Fortsättningsklass80 poäng Sigsgaard Jytte

2012-10-13 Visättra SKK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Avancerad klass83 poäng Strömberg Katarina

2012-10-07 Norrtälje SKK
LPI RLD N Cobby's Carmine Fortsättningsklass85 poäng Berg Emma
RLD N Hundboden's Browallia Fortsättningsklass68 poäng Berg Emma
Atlas-Arancione Nybörjarklass96 poäng Angleby Sofia
Krullets Elsa Nybörjarklass66 poäng Strömberg Katarina
LPII C.I.B. NORD UCH RLD N&F&A&M Bonebreakers Vin'cita Avancerad klass85 poäng Angleby Sofia
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Avancerad klass55 poäng Angleby Sofia

2012-09-29 Norrtälje SBK
Atlas-Arancione Nybörjarklass45 poäng Gerdlind Lise Lott

2012-09-29 Lund SBK
Lingotto D'oro Papageno Fortsättningsklass89 poäng Persson Madeleine
RLD N Pearly Way All Wondrous Julie Fortsättningsklass89 poäng Mårtensson Christer
RLD N Pearly Way All Wondrous Julie Fortsättningsklass0 poäng Persson Madeleine

2012-09-29 Sölvesborg SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Alessio Fortsättningsklass81 poäng Hansson Gitte
Chicabeams Jacopo Fortsättningsklass75 poäng Hansson Gitte

2012-09-23 Olofström SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Alessio Fortsättningsklass83 poäng Nilsson Petra
Chicabeams Jacopo Fortsättningsklass68 poäng Nilsson Petra

2012-09-22 Falkenberg SBK
RLD N RLD F Galottens Singularis Fortsättningsklass66 poäng Persdotter Hildur
LPII SE LCH RLD N&F&A SPH I SPH II Salsa Nybörjarklass62 poäng Sigsgaard Jytte

2012-09-22 Dala Floda SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Hesiodos Isafarnie Fortsättningsklass96 poäng Falk Emil
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Hesiodos Isafarnie Fortsättningsklass74 poäng Falk Emil
Goldwork Signora Giovanna Fortsättningsklass72 poäng Falk Emil
LPI LPII LPIII RLD N RLD F RLD A Tiny Tuft's Santina Di Febo Nybörjarklass94 poäng Strömberg Katarina

2012-09-22 Skövde SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass91 poäng Bratt Mona
RLD M Flaxstams Hd Vilda Matilda Mästarklass0 poäng Bratt Mona

2012-09-16 Uppsala SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Hesiodos Isafarnie Nybörjarklass95 poäng Hjelm Agneta
LPI SE UCH Gillenias Merta Nybörjarklass94 poäng Hjelm Agneta
LPI LPII LPIII RLD N RLD F RLD A Tiny Tuft's Santina Di Febo Nybörjarklass0 poäng Hjelm Agneta
LPII C.I.B. NORD UCH RLD N&F&A&M Bonebreakers Vin'cita Avancerad klass84 poäng Elegård Liss-Britt
Mrx Avancerad klass78 poäng Elegård Liss-Britt
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Avancerad klass48 poäng Elegård Liss-Britt

2012-09-15 Hallstavik SBK
LPI RLD N Cobby's Carmine Fortsättningsklass67 poäng Strömberg Katarina
Krullets Elsa Nybörjarklass79 poäng Elegård Liss-Britt
SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Rowntree Guido Reni Nybörjarklass31 poäng Elegård Liss-Britt

2012-09-09 Nacka SBK
LPI Boopies Lockiga Timo Nybörjarklass65 poäng Hjelm Agneta
Rowntree Yellow Gold Nybörjarklass57 poäng Hjelm Agneta

2012-09-07 Göteborg SBK
LPII SE LCH RLD N&F&A SPH I SPH II Salsa Nybörjarklass66 poäng Arvestrand Therese

2012-09-02 Jönköping SBK
Locatella Canella Nybörjarklass95 poäng Jansson Ingegerd
Nillatorps Panella Nybörjarklass73 poäng Jansson Ingegerd

2012-09-02 Hölö SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Fortsättningsklass65 poäng Strömberg Katarina

2012-09-01 Ekerö SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Fortsättningsklass87 poäng Strömberg Katarina

2012-08-26 Skarpnäck SHU
La Gottis Forze Nybörjarklass73 poäng Hjelm Agneta

2012-08-26 Mönsterås SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Nostryffelns Karmelo Nybörjarklass58 poäng Sandström Peter
RLD N AGD I AGHD I Nostryffelns Kamillo Nybörjarklass0 poäng Sandström Peter

2012-08-25 Arlöv SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass84 poäng Dahlstedt Anna Karin

2012-08-25 Haninge SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Fortsättningsklass89 poäng Strömberg Katarina

2012-08-20 Olofström SHU
Semenzinas Dorato Dio Nybörjarklass0 poäng Hansson Gitte

2012-08-19 Borås SBK
RLD M Flaxstams Hd Vilda Matilda Mästarklass66 poäng Eliasson Thulin Cari
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass0 poäng Eliasson Thulin Cari
Locatella Canella Nybörjarklass93 poäng Eliasson Thulin Cari
Nillatorps Panella Nybörjarklass92 poäng Johansson Jan

2012-08-12 Mark SBK
RLD M Flaxstams Hd Vilda Matilda Mästarklass89 poäng Sigsgaard Jytte
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass82 poäng Sigsgaard Jytte
Locatella Canella Nybörjarklass100 poäng Persdotter Hildur
Nillatorps Panella Nybörjarklass72 poäng Persdotter Hildur

2012-08-11 Katrineholm SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Fortsättningsklass0 poäng Sandström Peter

2012-08-05 Fagersta SKK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Fortsättningsklass76 poäng Strömberg Katarina
Mrx Avancerad klass74 poäng Strömberg Katarina

2012-08-05 Ljungbyhed SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass94 poäng Sigsgaard Jytte
Lingotto D'oro Papageno Fortsättningsklass93 poäng Jansson Mats

2012-08-04 Fagersta SKK
LPI LPII LPIII RLD N RLD F RLD A Tiny Tuft's Santina Di Febo Nybörjarklass99 poäng Strömberg Katarina
LPI LPII LPIII RLD N RLD F RLD A Tiny Tuft's Santina Di Febo Nybörjarklass97 poäng Elegård Liss-Britt
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Hesiodos Isafarnie Nybörjarklass89 poäng Strömberg Katarina
LPI LPII RLD N RLD F RLD A Hesiodos Isafarnie Nybörjarklass86 poäng Elegård Liss-Britt

2012-08-03 Falkenberg SBK
Nillatorps Panella Nybörjarklass84 poäng Persdotter Hildur

2012-07-29 Norrtälje SKK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Fortsättningsklass18 poäng Björklund Emma
SE VCH RLD N&F&A&M SE RALLYCH Rowntree Guido Reni Nybörjarklass53 poäng Strömberg Katarina

2012-07-29 Torsås SBK
LPI LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Nostryffelns Karmelo Nybörjarklass63 poäng Johansson Jan

2012-07-27 Uppsala SBK
Mrx Avancerad klass62 poäng Berg Emma

2012-07-21 Varberg SBK
RLD N RLD F Galottens Tinctura Nybörjarklass88 poäng Nilsson Petra

2012-07-21 Karlshamn SBK
Chicabeams Jacopo Nybörjarklass89 poäng Eberhard Martina

2012-07-13 Piteå SBK
LPI LPII High Score Carizma Fortsättningsklass77 poäng Berg Emma

2012-07-08 Linköping SHU
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass75 poäng Johansson Jan
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass64 poäng Johansson Karin

2012-07-01 Gnesta SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass69 poäng Strömberg Katarina
LPI Boopies Lockiga Timo Nybörjarklass45 poäng Gerdlind Lise Lott
Mrx Avancerad klass61 poäng Gerdlind Lise Lott

2012-07-01 Eskilstuna SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Nybörjarklass95 poäng Björklund Emma

2012-06-30 Olofström SBK
Chicabeams Jacopo Nybörjarklass84 poäng Langefors Barbro
RLD N RLD F RLD A RLD M Alessio Nybörjarklass82 poäng Langefors Barbro

2012-06-17 Höganäs SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass36 poäng Lindgren Ida
Semenzinas Dea Desideria Nybörjarklass61 poäng Lindgren Ida

2012-06-16 Brunflo SBK
RLD N Hunky-Dory Badessa Dorata Nybörjarklass84 poäng Falk Emil
RLD N Hunky-Dory Talenta Sincera Nybörjarklass79 poäng Falk Emil

2012-06-16 Karlstad SBK
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Nybörjarklass91 poäng Sigsgaard Jytte

2012-06-16 Nacka SBK
LPII C.I.B. NORD UCH RLD N&F&A&M Bonebreakers Vin'cita Fortsättningsklass90 poäng Gerdlind Lise Lott

2012-06-06 Sala SBK
LPII C.I.B. NORD UCH RLD N&F&A&M Bonebreakers Vin'cita Fortsättningsklass86 poäng Berg Emma
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sica Fortsättningsklass0 poäng Berg Emma

2012-06-03 Göteborg SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass0 poäng Johansson Karin
Locatella Canella Nybörjarklass80 poäng Elgh Birgitta

2012-05-27 Nordmaling SBK
LPI LPII High Score Carizma Nybörjarklass100 poäng Falk Emil

2012-05-26 Nordmaling SBK
LPI LPII High Score Carizma Nybörjarklass97 poäng Falk Emil

2012-05-20 Falkenberg SBK
RLD N RLD F Galottens Singularis Fortsättningsklass92 poäng Persdotter Hildur
LPII SE LCH RLD N&F&A SPH I SPH II Salsa Nybörjarklass73 poäng Persdotter Hildur

2012-05-19 Märsta SBK
LPII C.I.B. NORD UCH RLD N&F&A&M Bonebreakers Vin'cita Fortsättningsklass81 poäng Berg Emma
LPI RLD N Cobby's Carmine Fortsättningsklass78 poäng Berg Emma
LPI RLD N Krullets Alva Fortsättningsklass49 poäng Berg Emma
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Bonebreakers SorridÚre Fortsättningsklass0 poäng Berg Emma
RLD N Hundboden's Browallia Fortsättningsklass0 poäng Berg Emma
C.I.B. SE UCH DK UCH NO UCH SE V-12 Lagottessa Semifreddo Nybörjarklass44 poäng Strömberg Katarina

2012-05-19 SPK
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sica Fortsättningsklass0 poäng Elegård Liss-Britt
Mrx Avancerad klass79 poäng Angleby Sofia

2012-05-18 Karlskrona SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Alessio Nybörjarklass52 poäng Sandström Peter
Chicabeams Jacopo Nybörjarklass29 poäng Sandström Peter

2012-05-17 Märsta SBK
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sica Fortsättningsklass59 poäng Elegård Liss-Britt
LPII C.I.B. NORD UCH RLD N&F&A&M Bonebreakers Vin'cita Nybörjarklass78 poäng Berg Emma
Mrx Avancerad klass57 poäng Elegård Liss-Britt

2012-05-17 Ronneby SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Alessio Nybörjarklass89 poäng Hansson Gitte
Chicabeams Jacopo Nybörjarklass74 poäng Hansson Gitte

2012-05-13 Borås SBK
RLD F Bryony's Alberto Divertito Fortsättningsklass89 poäng Johansson Karin
SE UCH DK UCH RLD N RLD F RLD A Locatella Mondovi Fortsättningsklass86 poäng Johansson Karin
RLD N RLD F Galottens Singularis Fortsättningsklass78 poäng Johansson Karin
Locatella Canella Nybörjarklass95 poäng Johansson Jan
Nillatorps Panella Nybörjarklass0 poäng Johansson Jan

2012-05-13 Eskilstuna SKK
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sica Fortsättningsklass0 poäng Carlestav Christina
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Nybörjarklass0 poäng Strömberg Katarina

2012-05-12 Dala-Floda SBK
Goldwork Signora Giovanna Nybörjarklass89 poäng Elegård Liss-Britt
Goldwork Signora Giovanna Nybörjarklass74 poäng Hansson Gitte

2012-05-12 Visättra SKK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Bonebreakers SorridÚre Fortsättningsklass77 poäng Strömberg Katarina
SE VCH LPII RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi Nybörjarklass74 poäng Strömberg Katarina

2012-05-12 Malmö SBK
RLD N Pearly Way All Wondrous Julie Nybörjarklass77 poäng Persson Madeleine

2012-05-06 Norrtälje SKK
SE VCH SE UCH DK UCH FI UCH RLD N Scheffelfältets Paggio-Totti Fortsättningsklass56 poäng Elegård Liss-Britt
SE VCH SE UCH RLD N&F&A SE RALLYCH LD STARTKLASS Mattisbackens Claudius Nybörjarklass15 poäng Strömberg Katarina

2012-05-06 Göteborg SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass0 poäng Elgh Birgitta

2012-05-01 Bjuv SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass74 poäng Eliasson Thulin Cari
Tiny Tuft's AdÚle Di Fioretto Nybörjarklass82 poäng Eliasson Thulin Cari

2012-04-29 Ljungbyhed SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass82 poäng Johansson Jan

2012-04-28 Nödinge SBK
RLD M Flaxstams Hd Vilda Matilda Mästarklass68 poäng Elgh Birgitta
SE UCH DK UCH RLD N RLD F RLD A Locatella Mondovi Fortsättningsklass98 poäng Persdotter Hildur
RLD F Bryony's Alberto Divertito Fortsättningsklass75 poäng Persdotter Hildur

2012-04-22 Uppsala SBK
Mrx Fortsättningsklass96 poäng Elegård Liss-Britt
LPII C.I.B. NORD UCH RLD N&F&A&M Bonebreakers Vin'cita Nybörjarklass97 poäng Elegård Liss-Britt
C.I.B. SE UCH DK UCH NO UCH SE V-12 Lagottessa Semifreddo Nybörjarklass71 poäng Strömberg Katarina

2012-04-21 Höganäs SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass72 poäng Lindgren Ida

2012-04-21 Vallentuna SBK
RLD N RLD F RLD A RLD M SE RALLYCH Bonebreakers SorridÚre Fortsättningsklass0 poäng Strömberg Katarina
SE&DK UCH C.I.B. FI UCH DK V-11 DK V-13 SE VV-17 Magic Storm's Gazton Af Contezza Nybörjarklass97 poäng Berg Emma
LPII C.I.B. NORD UCH RLD N&F&A&M Bonebreakers Vin'cita Nybörjarklass91 poäng Berg Emma

2012-04-15 Lund SBK
RLD N Pearly Way All Wondrous Julie Nybörjarklass86 poäng Persson Madeleine

2012-04-01 Helsingborg SBK
SE VCH LPII SE UCH RLD F RLD A RLD M Sweeping Totti Galotti Mästarklass74 poäng Eberhard Martina
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass70 poäng Eberhard Martina

2012-03-25 Kinna SBK
SE UCH DK UCH RLD N RLD F RLD A Locatella Mondovi Fortsättningsklass99 poäng Johansson Karin
RLD F Bryony's Alberto Divertito Fortsättningsklass80 poäng Johansson Karin
RLD N RLD F Galottens Singularis Fortsättningsklass79 poäng Johansson Karin

2012-03-11 Fagersta SKK
Mrx Fortsättningsklass77 poäng Björklund Emma
Mrx Fortsättningsklass60 poäng Strömberg Katarina
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sica Fortsättningsklass0 poäng Strömberg Katarina
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sica Fortsättningsklass0 poäng Björklund Emma

2012-03-04 Fagersta SKK
Mrx Fortsättningsklass91 poäng Berg Emma
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sica Fortsättningsklass50 poäng Berg Emma
Goldwork Signora Giovanna Nybörjarklass47 poäng Berg Emma
Fedderet's Athena Nybörjarklass43 poäng Berg Emma

2012-02-26 SGVK
Qärnax Salvatore Da Salerno Nybörjarklass0 poäng Strömberg Katarina

2012-02-25 Helsingborg SBK
T-Cart Break Away Nybörjarklass83 poäng Wrambeck Monique

2012-02-11 Trångsund SKK
SE VCH LPI RLD N Aroscas Vittorio De Sica Fortsättningsklass64 poäng Strömberg Katarina
SE VCH SE UCH RLD N&F&A SE RALLYCH LD STARTKLASS Mattisbackens Claudius Nybörjarklass69 poäng Angleby Sofia

2012-01-08 Kinna SBK
SE VCH LPII SE UCH RLD F RLD A RLD M Sweeping Totti Galotti Mästarklass71 poäng Johansson Karin
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass57 poäng Johansson Karin
RLD M Flaxstams Hd Vilda Matilda Avancerad klass93 poäng Johansson Jan

2012-01-07 Kinna SBK
SE VCH LPII SE UCH RLD F RLD A RLD M Sweeping Totti Galotti Mästarklass99 poäng Johansson Jan
RLD N RLD F RLD A RLD M Galottens Marino Dino Mästarklass75 poäng Johansson Jan
RLD M Flaxstams Hd Vilda Matilda Avancerad klass97 poäng Johansson Karin


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-02-09 / Page updated 9 Feb 2021: lagotto@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-02-08 / Information from the Swedish Kennel Club 8 Feb 2021