Information om Lagotto Romagnolo från Rasdata.nu

Kennelstatistik höfter och armbågar

Kennel Antal
röntg.bara
Höfter Armbågar
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
HD
antal
HD
%
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
Artros
antal
Artros
%
Scheffelfältets5512264112799444073913
Lord Nelson's4451302983473621519210
Encos41887213453611431317
Rowntree381174469975432872800
Riding's339118358929252992813
Graceline's242953969262715612320
Updates2231275790372929132900
Hesiodos217141659249351671516
Chicabeams1921357095403020102000
Tiny Tuft's172834859242923132300
Truffelnose15463414518291381300
Imperie's150147989849331419413475
Galottens1491298710227211491400
Cobby's141735246273796900
Magic Storm's1411258991342719131900
Future's1353828271129978111
Semenzinas128886977111386800
Nostryffelns127846659253022200
Gillenias1091029473292887800
Enando's1072826131554987222
 
Kennel Antal
röntg.bara
Höfter Armbågar
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
HD
antal
HD
%
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
Artros
antal
Artros
%
Lundens Bellagotto103535128254716161516
Varpelidens10325241872844400
Hundhuset's941213665011100
Kråkslottets925863451322910900
Téte Noir90313414175511121100
Wich Hound's86293418113811100
Björknä8420241552534300
Risungs80384826123279700
Yllegårdens80536645815151913213
T-Cart79364624123345400
Nikes77374825123212161118
Sörgårdskullens7619259105311100
Bonbons75344524102945400
Lapinlumon74283814145057500
Lykkernas739126333710700
Bonebreakers69618839223637543525
Killinge's6948704081769600
Lagoroma68365321154269600
Gleska673349231030710700
Riccadonna6443673211267116114
 
Kennel Antal
röntg.bara
Höfter Armbågar
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
HD
antal
HD
%
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
Artros
antal
Artros
%
Hunky-Dory6225401693623200
Goldwork6141673382047400
La Tina Bella58591480231150
Belizia56529345713611600
Mathoaka's5625451783216291600
Kimberlykevins5326491412469178111
Kimovikens50336625824714700
Flaxstams4816331242536300
Fedderet's47183815317817800
Lucky Bear's4719405147436300
Pinon4349312500000
Qärnax43276312155625200
Roma Tartuffs42235519417512500
Lingotto D'oro40358829617923900
Delindas37154112320411400
Inizio'z37267012145438300
Soul to Soul3737100271027616600
Cane Riccio36164410638261150
Dogo Vita's36925544400000
Gurdon36514324013100
 
Kennel Antal
röntg.bara
Höfter Armbågar
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
HD
antal
HD
%
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
Artros
antal
Artros
%
Lindas Tassar36925722213100
Marolinn's369254556514500
Lagottessa35329122103121602100
Quintinos35308618124010299110
Blixtra34329420123817501700
Hut's341647974413100
Järnklevs34247116833412400
La Gottis3430882282727792700
Lamier's341441953626200
Pos34236819417412400
Ässtorps341132565513100
Barista's33226719314261150
Charmkuben's331133476413100
Delicat's33164813319927900
Shibumi's3318556126726200
Sofiehill's332679188315154120
Topline33721168613100
Tufflaz3326792151921642100
Aroscas32928722226200
Prodigious3230942641327842527
 
Kennel Antal
röntg.bara
Höfter Armbågar
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
HD
antal
HD
%
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
Artros
antal
Artros
%
Vangarion31206515525619600
Whoopi's3018609950310300
Fröjdadals29269019727517500
Tryffelhunden's291966118427246114
Ca-La-Westie's28621158300000
Lattimos28414225014100
Porques2821751652414100
Rusagårdens2822791931427200
Guldlövets261350586214100
Knyttas261454596428200
Kärleksberget's26727700312300
Oliem's26623246728200
One Hands262077191515581500
Amazing-Grey25936188928200
Bay of Fundys2411461019417400
Boopies2412501200938900
Engelnosens2310433770313300
Femmyshus231410014100
Bollamo22941811115100
Doggmasters22836622515100
 
Kennel Antal
röntg.bara
Höfter Armbågar
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
HD
antal
HD
%
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
Artros
antal
Artros
%
Krullets22627423300000
Månmyrans22523324029200
Wildandmagics228367113418400
Diggy Loo's21314126700000
Eccolo2115719640419400
Goldies Prima210000000000
Ängstalund's219438111629600
Bullhard's204204001501100
High Score2010502880315300
Hundboden's20630423300000
Lag Otto20168012425210200
Långazandz20945455615100
Lägdens209457222210200
Mc Bin's20630511700000
Davinas19178915212632600
Fireblaze1917898953421400
Ponpacia's1963242335264120
Porsabyggets19150110015100
Lago Nette's1814781221400000
Mjölnartorpets179537222318300
 
Kennel Antal
röntg.bara
Höfter Armbågar
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
HD
antal
HD
%
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
Artros
antal
Artros
%
Prime Mover's176351583318300
Tiarella's Tass17318213316100
Bryony's1615949640638600
Don Curlyones161063911016100
Locatella16148810429213200
De E'la Gott15320213300000
Mattisbackens15128075424272250
Ostabergs15853445000000
Pelinas1512807542533500
Sju Tassar15853178817100
Svartarps15640335017100
Sweeping151510011427213200
Altissimo's149646333214200
Flor P lidas1432112671701100
Kajs Vita Björnens1464360000000
Lanegotte's146435117536500
Snus Stinas14214115017100
Blushing1332330018100
Brygghusets13538236018100
Inwillerie's13131006754131009431
 
Kennel Antal
röntg.bara
Höfter Armbågar
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
HD
antal
HD
%
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
Artros
antal
Artros
%
Prästbacka13538412018100
Reale Ess131810018100
Roughrider's13431225000000
Cavatelli121210012006505117
Öxatorpets12433312500000
Bellona1154550019100
Carlsten's111910019100
Floor Filler's111910000000
Jowiks11109182202181150
Lyckänge G118735338218200
Skonfeldt's1187326757646114
Temikas11982811100000
Happymind10550412000000
Margoschas10440312500000
Matematikens10990633300000
Redéns Lagotto10330213300000
Tre Pe's10220200110100
Boccolo's9222200111100
Höglidas90000000000
La Rizziolo's991005444667600
 
Kennel Antal
röntg.bara
Höfter Armbågar
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
HD
antal
HD
%
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
Artros
antal
Artros
%
Mega Terra94443125222200
Rocky Hill944440000000
Trolldalens90000000000
Brown Hill's80000000000
No Combs88100800675600
Rixan's83382133225200
Small Miracles811310000000
Elfvesta's70000000000
Isa Pistacia70000000000
Litla Lee's75712360229200
Pearly Way7114100114100
Sontocs76862467686600
Stellaforesta's7710070000000
Tuskelum's711410000000
Belwact's62330210000000
Comaccio's65832360467400
Giradino's623320000000
Klofnor's635030000000
Lord Moonshine's62331150117100
Meahcci's62330210000000
 
Kennel Antal
röntg.bara
Höfter Armbågar
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
HD
antal
HD
%
Röntg
antal
Röntg
%
ua
antal
Artros
antal
Artros
%
Nillatorps6583500117100
Viskarhults64672250233200
Angelison's50000000000
Hungrans55100412000000
Näktergalens50000000000
Stormossens50000000000
Terriccio's512010000000
Eastcoast's412501100125100
Rajfax441003125375300
Sallmunds42501150250200
Cuneo's33100031003100300
Kryllans3310021333100300
Lakelover's33100213300000
Riptryffelns2210020000000


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-02-09 / Page updated 9 Feb 2021: lagotto@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-02-08 / Information from the Swedish Kennel Club 8 Feb 2021