Information om Pointer från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2000

Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-12-12 Villestofte's Roy Stödkildes Rikke 1
2000-11-23 SE UCH NO UCH INT UCH Altegeinos Garm Red Taps Sara 1
2000-11-20 Sömslia's Angus Skärtorps Irma 3 4
2000-11-09 Embercombe Kittiwake SE UCH Jo-Kjells Gosa 5 2
2000-10-08 NO V-01 SE UCH NO UCH INT UCH SE JCH Black Luckys Copiad Vestfjorddalens Pleti 1 3
2000-10-05 SE UCH Macgyver SE UCH U-Lindys Ms-Magic 4 1
2000-09-30 NO V-01 SE UCH NO UCH INT UCH SE JCH Black Luckys Copiad Black Luckys Gu'n 3 4
2000-09-30 Chagall SE UCH Lapetits Betty 1 1
2000-09-30 SE JCH INT JCH Fågeljägarens Tjäder SE UCH SE JCH Black Luckys Ina Scot 3 5
2000-09-28 SE UCH NO UCH Agertoften Scott SE UCH Vallasdalen's Nala 1
2000-09-15 Huldreveien's Mikko Givens Zenda 1
2000-09-14 NO UCH NO JCH Ylajalis Pavo Lystingfjellet's Arrga 1 1
2000-09-08 Fugledes Tim Mostodalens X-Gro 5 2
2000-09-01 Advie Assar Agertoften Vigen 5 3
2000-08-29 Kjönik's Ringo Black Videfjällets Pica 6 2
2000-08-29 Bronspilens Kalle Lisa 5 1
2000-08-21imp Niepce Des Buveurs D'air Norka De La Betoule 1
2000-08-07 Black Luckys Lucky Luke Givens Effie-Belle 3 5
2000-07-17 Sigge Vargfots Aina 2 5
2000-07-10 Ormögas Lipton Ormögas Millennie 2 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-07-03 Fugledes Extra DK BRCH DK JCH Fugledes Yatsi 1
2000-07-01 NO JCH SE JCH Östbergets Lotus NO UCH Affern's Bubbi 1
2000-06-28 NO JCH Affern's Birk Östbergets Konnie 1
2000-06-26 SE UCH Macgyver Anåfjällets Bronja 2
2000-06-11 Hasan Rikke 1
2000-06-04 Tegews Diablo Negro Thodos Nina 6 3
2000-06-02 Duck LPI LPII Björkstubben's Catja 6 3
2000-05-09 SE V-98 NORD V-99 SE UCH INT UCH Vento Del Biondo Mostodalens Tina 4 4
2000-05-05imp Surjämtens Fighter Red Taps Omi-Sofie 4 2
2000-05-01 NO JCH Huldreveien's Molle Svarthettas Irpa 1 1
2000-04-30 Ylajalis Isak NO UCH Ylajalis La Femme 1
2000-04-26 Brown Yttergårdens Point Arja 1 1
2000-04-09 Wind Dancer Albin Av Vor-Point Stella 1
2000-04-07imp Rosenkvist's Hejouk Sönderjydens Tessa 2
2000-04-03 Eraaks Ento SE UCH Likko's Connie 2 2
2000-03-30 SE UCH SE JCH Offerdalens Cliff SE JCH Givens Isle-Of-Jura 2 7
2000-03-21 Embercombe Partridge Karacanis Lo-La 1
2000-03-21 Hesselhöj Hamlet Tikka Av Thorarinn 2 4
2000-03-21 Saknas Saknas 1
2000-03-14 DK BRCH DK JCH Texas Av Frygne Mjölners Freja 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-03-03 Av Lyngsåsa Hamlet Axelas Eira 1 3
2000-03-02 U-Lindys Nick Van Exel Skedflötens Mimmi 2
2000-02-29 Västan-Åns Turano Västan-Åns Parma 4 2
2000-02-16 Ylajalis Isak Metrinelunds Sissi 1 3
2000-02-15 NO JCH SE JCH Loke SE UCH Östbergets Katja 3 3
2000-02-15 Ormögas Lipton Västan-Åns Cortina 6 1
2000-02-12 SE UCH SE JCH Viarps Birk Härjarös Masja 3 3
2000-02-11 NO JCH SE JCH Vestfjorddalens Black Luck NO JCH Vestfjorddalens Kawa 1
2000-02-11 NO JCH SE JCH Vestfjorddalens Black Luck NO JCH Vestfjorddalens Kawa 1
2000-02-03 Hesselhöj Hamlet SE J(S)CH Bronspilens Jejja 3 4
2000-02-03 Surjämtens Fighter Farah Diba Av Vor-Point 1
2000-01-28imp Crookrise Boyne of Freebreeze Lynwater Rummy of Crookrise 1


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-02-12 / Page updated 12 Feb 2020: pointer@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-02-03 / Information from the Swedish Kennel Club 3 Feb 2020