Information om RŲd och vit irlšndsk setter frŚn Rasdata.nu

Lydnadsprov

Resultat i namnordning


2017-06-14 Waxholm SBK
Rastorps Paddy Ej godkšnd startklass0 pošng Larsson Anne

2008-06-16 TimrŚ SBK
SE V-06-07 SE V-10 C.I.E. SE V-12-13 SE V-14 NO V-08-09 PŚtŚ Barbara 2 kl.I143 pošng Hallberg Susann

2008-04-26 ÷rnskŲldsvik SBK
SE V-06-07 SE V-10 C.I.E. SE V-12-13 SE V-14 NO V-08-09 PŚtŚ Barbara 0 kl.I0 pošng Hamberg Gunno

2004-07-14 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.II114.5 pošng Moberg Ragnar

2002-12-15 ÷sterŚker SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.II93 pošng Ek Lennart

2001-09-23 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.II122 pošng Backevik Jan

2001-06-30 Knivsta SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.II98 pošng Tofthagen Mikael

2001-05-29 ÷sterŚker SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 1 kl.I167 pošng Detlefsen-DahlstrŲm

2000-10-28 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 2 kl.I148 pošng Borgquist TorbjŲrn

2000-10-01 Všsby SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.I131 pošng Persson Lars

2000-07-22 Knivsta SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.I108 pošng Bodin Birgitta

2000-07-20 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I0 pošng Berglund Curt

2000-06-18 Danderyd/Tšby SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I0 pošng Nyberg Jan-Ola

2000-06-11 ÷sterbybruk SKK/UKK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.I135 pošng Neteborn Marita

2000-05-30 ÷sterŚker SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.I129.5 pošng Berglund Curt

2000-04-09 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 2 kl.I149.5 pošng

2000-03-18 ÷sterŚker SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 2 kl.I141.5 pošng Detlefsen-DahlstrŲm

1999-11-06 Ňtvidaberg ÷KK/ŇHK
SE V-94 Astarte Oswald 1 kl.I183 pošng Lundholm Lars

1999-10-23 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.I116 pošng

1999-10-16 Gnesta/Trosa SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I0 pošng BjŲrk Eva

1999-09-19 Danderyd/Tšby SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.I129 pošng Nyberg Jan-Ola

1999-09-11 Ňtvidaberg ÷KK/ŇHK
SE V-94 Astarte Oswald 2 kl.I159 pošng Johansson Anders

1999-08-25 Všsby SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I0 pošng Persson Lars

1999-07-24 Knivsta SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 2 kl.I158 pošng Berg Marita

1999-07-21 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 2 kl.I155.5 pošng Borgquist TorbjŲrn

1999-07-09 Kinda SBK
SE V-94 Astarte Oswald 0 kl.I0 pošng Johansson Anders

1999-07-01 ÷sterŚker SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I89 pošng Svahn Inga-Lill

1999-06-30 Uppsala SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.I122 pošng Eriksson TorbjŲrn

1999-06-20 Ňtvidaberg ÷KK/ŇHK
SE V-94 Astarte Oswald 1 kl.I160.5 pošng Ljunggren Susanna

1999-06-05 Falkenberg SBK
Astarte Quasimodo 0 kl.II0 pošng Rolfsson Tom

1999-05-14 Laholm SBK
Astarte Quasimodo 0 kl.II60.5 pošng Claus Bo

1999-05-09 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I99 pošng Johansson Mats

1999-04-24 Kinda SBK
SE V-94 Astarte Oswald 2 kl.I141 pošng Lundholm Lars

1999-04-18 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I85 pošng Berglund Curt

1999-04-11 Ňtvidaberg ÷KK/ŇHK
SE V-94 Astarte Oswald 2 kl.I147.5 pošng Klasson GŲran

1998-11-22 ńngelholm SBK
Astarte Quasimodo 1 kl.I175 pošng Brandin Thomas

1998-11-14 Solna/Sundbyber SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I0 pošng Stjernborg Carina

1998-09-27 Laholm SBK
Astarte Quasimodo 3 kl.I126 pošng SŲderqvist Bengt

1998-09-20 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 2 kl.I143 pošng Rasmussen Leif

1998-09-05 Sandviken SKK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.I121 pošng Axenvik Catarina

1998-07-19 VšsterŚs SKK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.I139 pošng Eriksson Kent

1998-07-15 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 2 kl.I152 pošng Karlsson Bengt

1998-05-10 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 2 kl.I141 pošng Svahn Inga-Lill

1998-04-11 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I99 pošng Axell Sylvia

1997-12-13 ÷sterŚker SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I92 pošng Hansen Erik

1997-12-06 Varberg SBK
Astarte Quasimodo 3 kl.I113.5 pošng Brorsson Kenneth

1997-11-16 ńngelholm SBK
Astarte Quasimodo 2 kl.I151.5 pošng SjŲstrand Yvonne

1997-11-15 Solna/Sundbyber SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I89 pošng Stjernborg Carina

1997-10-18 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 2 kl.I140.5 pošng Nordin Staffan

1997-09-28 Laholm SBK
Astarte Quasimodo 2 kl.I152 pošng Rolfsson Tom

1997-07-16 Waxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I98.5 pošng Karlsson Bengt

1997-06-15 Ňtvidaberg ÷KK/ŇHK
SE V-94 Astarte Oswald 3 kl.I129 pošng Klasson GŲran

1997-06-02 Knivsta SBK
Workingdogs Albert 3 kl.I116 pošng Andersson B-M

1996-12-14 ÷sterŚker SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I72 pošng Linnerborg Jerker

1996-11-24 Nacka SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I74 pošng Jansson Lars-E

1996-11-02 Mšrsta/Sigtuna SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I89.5 pošng Ferm Gunnel

1996-09-29 Vaxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.I133 pošng Moberg Ragnar

1996-09-28 Laholm SBK
Astarte Quasimodo 0 kl.I65 pošng Brorsson Kenneth

1996-09-28 Balsta S÷KK/ELKK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I66 pošng Sten-Andersson Ulla

1996-09-28 Balsta S÷KK/ELKK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.I104 pošng Heikkilš Viljo

1996-08-03 TimrŚ SKK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.I125 pošng Gustavsson Stig

1996-07-27 Knivsta SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 3 kl.I134 pošng Thorman Staffan

1996-07-18 Vaxholm SBK
SE V-98 NORD V-99 Workingdogs Artur 0 kl.I97 pošng StrŲm Kjell

1996-06-04 Nacka SBK
Red Tails Diamond's For Ever R/W 3 kl.I123 pošng Collin Yngve

1995-11-19 ńngelholm SBK
Astarte Quasimodo 0 kl.I0 pošng Jonsson Kurt

1995-07-16 Halmstad SBK
Astarte Quasimodo 3 kl.I116 pošng Gustavsson GŲran

1995-07-15 Halmstad SBK
Astarte Quasimodo 3 kl.I128 pošng Claus Bo

1995-06-16 Laholm SBK
Astarte Quasimodo 2 kl.I149 pošng Eriksson Christer

1994-12-03 Varberg SBK
Astarte Quasimodo 2 kl.I144 pošng Andersson Frank

1994-09-11 NorrkŲping SBK
NORD V-95 Ardbraccan Bran 3 kl.I117 pošng Ryttse Katinka

1994-09-03 Knivsta SBK
NORD V-95 Ardbraccan Bran 3 kl.I133 pošng Bodin Birgitta

1994-06-17 Laholm SBK
Astarte Quasimodo 0 kl.I80 pošng Svensson Sven-Olof

1993-12-04 Varberg SBK
Astarte Quasimodo 0 kl.I77 pošng Johansson Else-Britt

1993-10-30 Všsby SHU
NO V-92 Napoleon 3 kl.I109 pošng Carlsson Anders

1993-10-10 Halmstad SBK
Astarte Quasimodo 3 kl.I118 pošng Rolfsson Tom

1993-08-21 NorrkŲping SKK
SE V-94 Astarte Oswald 0 kl.I0 pošng Ericsson Mikael

1993-07-18 Halmstad SBK
Astarte Quasimodo 0 kl.I0 pošng Johansson Else-Britt

1993-07-17 Halmstad SBK
Astarte Quasimodo 0 kl.I87 pošng Johansson Ingvar

1993-06-11 Laholm SBK
Astarte Quasimodo 3 kl.I105 pošng Eriksson Christer

1993-05-30 ÷sterbybruk SKK
NO V-92 Napoleon 3 kl.I105 pošng Melin Tomas

1993-04-30 Sthlm SŲ SBK
NO V-92 Napoleon 3 kl.I139.5 pošng Andersson Lennart

1993-04-18 Huddinge STOKK/APOLLOGR
NO V-92 Napoleon 3 kl.I114.5 pošng Elias Jaan

1993-02-07 Všsby SBK
NO V-92 Napoleon 3 kl.I134.5 pošng Swedenborg Ebba

1992-09-12 Huddinge STOKK/APOLLOGR
NO V-92 Napoleon 0 kl.I59 pošng Jonsson Johnny

1992-08-26 Botkyrka SBK
NO V-92 Napoleon 0 kl.I64.5 pošng Ivarsson Anne

1991-08-31 VšrmdŲ SHU
NO V-92 Napoleon 0 kl.I55 pošng Bergqvist Allan

1990-11-24 Uppsala SBK
Red Tails R/W Bianca 1 kl.I160 pošng Gustafson Ann-Marie

1990-11-18 Stockholm SBK
Red Tails R/W Bianca 2 kl.I155.5 pošng Berggren Lennart

1990-06-10 BorŚs SBK
Red Tails R/W Bianca 1 kl.I168 pošng Andersson Conny


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-02-19 / Page updated 19 Feb 2019: rovsetter@rasdata.nu
Information frŚn Svenska Kennelklubben 2019-02-12 / Information from the Swedish Kennel Club 12 Feb 2019