Information om Springer spaniel från Rasdata.nu

Bruksprov 2000

Resultat i namnordning


2000-11-26 Ängelholm SBK
SE LCH LP SE BCH Gofields Happy Murielekl sök450.5 poäng Godkänd Johannesson Anders och Prahl Leif

2000-11-25 Hässleholm SBK
Hazelwoods Black Velvetlkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson A-K och Pallesen Tove

2000-11-19 Söderåsen SBK
Hornlakes Fantabulous Filippaakl spår174.7 poäng Godkänd Brandin Thomas och Nilsson Ingvar

2000-11-19 Göteborgsavd SBK
Tailwind's Every Each Wayakl spår158 poäng Ej godkänd Gillberg Bo och Hildebrand Lars

2000-11-18 Lesseboorten SBK
Mistily's West Side Storyakl spår0 poäng Ej godkänd Karlsson Valdemar och Lindholm Lars

2000-11-12 Markaryd SBK
Tailwind's Every Each Wayakl spår173.5 poäng Godkänd Nilsson Ewa och Svensson A-K

2000-11-12 Landskrona SBK
SE LCH LP SE BCH Gofields Happy Murielekl spår514.5 poäng Godkänd Bengtsson Sten och Frid Crispin

2000-10-29 Sölvesborg SBK
SE LCH LP SE BCH Gofields Happy Murielekl sök521 poäng Godkänd Johansson Lars och Jönsson Kjell

2000-10-29 Malmö SBK
LPI LPII Hallavaras Active Yankeehkl spår431.2 poäng Godkänd Losell Bengt och Johansson Hans
Hazelwoods Winnie The Poohhkl spår320.5 poäng Godkänd Losell Bengt och Johansson Hans

2000-10-22 Tyresö SBK
LPI De Soto's Tolvonlkl spår0 poäng Ej godkänd Rosendahl Sonja och Dahlström Catharina

2000-10-22 Sundsvall SBK
LPI Periwinkle's Miss Bogglehkl rph0 poäng Ej godkänd Åhlén Kenth och Forslund Lars-Göran

2000-10-22 Höganäs SBK
Springmoon's Alexander Lukashkl spår0 poäng Ej godkänd Ekberg Stig och Hanson Michael

2000-10-15 Ljungby SBK
Mistily's Maverick of Markakl spår249.7 poäng Uppflyttad Herdy Franz och Hjelm Magnus

2000-10-14 Hultsfred SBK
LPI LPII Beeline African Whistlerhkl sök292.7 poäng Ej godkänd Danielsson Lars och Johansson Per Anders

2000-10-08 Oxie SBK
Hazelwoods Winnie The Poohhkl spår384 poäng Godkänd Cronhamn Eva-Lena och Nilsson Leif

2000-10-07 Roslagen SBK
LPI LPII LPIII Bogaloo's Fashion Manakl spår255.5 poäng Uppflyttad Sigfridsson Alf och Löfström Torbjörn

2000-10-01 Umeå SBK
Lavrevikens Rin Tin Tanakl spår229 poäng Uppflyttad Säfvenberg Pia och Lundström Richard

2000-10-01 Kungälv SBK
LPI Goldmoore's Oliverlkl spår440 poäng Godkänd Persson Kenneth och Segerdahl Lennart

2000-09-17 Ystad SBK
LPI LPII Hallavaras Active Yankeehkl spår356.5 poäng Godkänd Nilsson Ingvar och Nilsson Ewa

2000-09-17 Vänersborg SBK
SE U(U)CH Tailwind's Lucky Charmakl spår286 poäng Uppflyttad Fransson Claes-Göran och Wasteson Gunnel

2000-09-10 Värnamo SBK
Tailwind's Daughter of Dorislkl spår471.7 poäng Uppflyttad Gustavsson Staffan och Herdy Peter
Springmoon's Alexander Lukashkl spår0 poäng Ej godkänd Gustavsson Staffan och Herdy Peter

2000-09-10 Njudung SBK
LPI LPII Beeline African Whistlerhkl sök390 poäng Godkänd Furuskog Lars-Erik och Leo Jan-Egon

2000-09-10 Mora SBK
Nadjahkl spår0 poäng Ej godkänd Gustafsson Lars-G och Hellberg Roland

2000-09-09 Sydöstra Skåne SBK
LPI LPII Hallavaras Active Yankeehkl spår221.5 poäng Ej godkänd Klang Ingvar och Persson Stig

2000-09-03 Botkyrka SBK
Primulahkl spår0 poäng Ej godkänd Bergquist Ulrik och Malmström Christer

2000-08-20 Umeå SBK
Lavrevikens Rin Tin Tanakl spår205.7 poäng Godkänd Nordström Lena och Asplund Rolf Göran

2000-08-12 Kramfors SBK
LPI Periwinkle's Miss Bogglelkl rph487.5 poäng Uppflyttad Myrén Karin och Lübeck Björn

2000-07-15 Åsele SBK
LPI Periwinkle's Miss Bogglelkl rph0 poäng Ej godkänd Jonsson Allan och Berglund Thure

2000-07-09 Nora SBK
SE VCH LPI LPII NO VCH Sontocs Baywatchakl spår235.5 poäng Uppflyttad Sääf Rolf och Dahlin Bo-Lennart

2000-07-01 Motala SBK
LPI LPII Beeline African Whistlerhkl sök432.5 poäng Godkänd Lundholm Lars och Nilsson Berth

2000-06-17 Holmsund SBK
Lavrevikens Rin Tin Tanakl spår162 poäng Godkänd Grehn Anette och Renström Lars-Gunnar

2000-06-10 Skutskär SBK
Nadjahkl spår0 poäng Ej godkänd Westman Anne och Edin Tord

2000-06-09 Örnsköldsvik SBK
LPI Periwinkle's Miss Bogglelkl rph451.5 poäng Godkänd Berglund Thure och Svensson Lena

2000-06-04 Roslagen SBK
Morkullans Orkanakl rph233.2 poäng Uppflyttad Fredriksson Mette och Hellström Eva

2000-06-04 Gbg/Mölndal SBK
SE VCH LPI LPII Springmoon's Duke of Heartakl spår244.7 poäng Uppflyttad Horonyi Anders

2000-06-03 Sthlm Sö SBK
Nadjahkl spår0 poäng Ej godkänd Lundin Lena och Dahlström Catharina

2000-06-01 Hörby SBK
Hornlakes Fantabulous Filippaakl spår196 poäng Godkänd Rylander Lars och Pallesen Tove

2000-05-28 Vetlanda SBK
LPI LPII Beeline African Whistlerhkl spår425.2 poäng Godkänd Ingemarsson Christin och Lindberg Dennis

2000-05-27 Borlänge SBK
Nadjahkl spår393.5 poäng Godkänd Lindfors Kurt och Gunnarsson Sonny

2000-05-21 Järfälla SBK
LPI De Soto's Tolvonakl spår240.5 poäng Uppflyttad Berglund Curt och Nyberg Jan-Ola

2000-05-21 Höör SBK
Hornlakes Fantabulous Filippaakl spår205.7 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Björkman Claes

2000-05-20 Gävle SBK
Nadjahkl spår485.5 poäng Godkänd Nygren Håkan och Skoog Lennart

2000-05-13 Botkyrka SBK
Morkullans Orkanakl rph238 poäng Ej godkänd Westman O och Norman Leif

2000-05-07 Kalmar SBK
Hazelwoods Black Velvetlkl spår416 poäng Godkänd Ottosson May och Lundgren Peter

2000-05-06 Enköping SBK
Nadjahkl spår0 poäng Ej godkänd Nyman Kjell och Christiansson Kriste
Primulahkl spår0 poäng Ej godkänd Nyman Kjell och Christiansson Kriste

2000-04-30 Västerås SBK
Nadjahkl spår0 poäng Ej godkänd Wilén Hilding och Eriksson Kent
Primulahkl spår0 poäng Ej godkänd Wilén Hilding och Eriksson Kent

2000-04-30 Nässjö SBK
LPI LPII Beeline African Whistlerhkl sök0 poäng Ej godkänd Bogmark Lars och Erlandsson Ebbe

2000-04-30 Karlshamn SBK
LP Scottekl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Lars

2000-04-29 Tierp SBK
Nadjahkl spår0 poäng Ej godkänd Ivarsson Tomas och Snögren Enar

2000-04-16 Veberöd SBK
New Mill's Black Scottlkl spår379.2 poäng Godkänd Björkqvist Cronje och Brorsson Anders

2000-04-16 Tyresö SBK
LPI De Soto's Tolvonakl spår178.5 poäng Ej godkänd Broms Liselotte och Moberg Gösta

2000-04-16 Hörby SBK
LPI LPII Hallavaras Active Yankeehkl spår447.5 poäng Godkänd Hansson Mikael och Ekberg Stig

2000-04-15 Varberg SBK
LPI Goldmoore's Oliverlkl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Mats och Gustafsson Inger

2000-04-15 Lesseboorten SBK
LPI Mistily's Summertime Bluesakl spår239.2 poäng Uppflyttad Karlsson Valdemar

2000-04-08 Valdemarsvik SBK
Deming's Dazzling Davelkl spår396 poäng Godkänd Sjökvist Johan och Johansson Anders

2000-04-08 Kungsbacka SBK
LPI Goldmoore's Oliverlkl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Yvonne och Gustavsson Willy

2000-04-08 Bro/Håbo SBK
All-Of-Mehkl spår412.2 poäng Godkänd Landfors Olov och Karlsson Bo

2000-04-01 Eslöv SBK
New Mill's Black Scottlkl spår380.5 poäng Godkänd Andersson Maria och Ahlberg Alf

2000-03-26 Väsby SBK
SE VCH LPI Windsongs Tromboneakl spår243.2 poäng Uppflyttad Andersson B-M och Thulin Olle
Windsongs Sermonetteakl spår226.7 poäng Uppflyttad Andersson B-M och Thulin Olle

2000-03-26 Lund SBK
Hazelwoods Winnie The Poohhkl spår0 poäng Ej godkänd Borgenlöv Leif och Brorsson Anders

2000-03-12 Malmö SBK
Hazelwoods Winnie The Poohhkl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Kenneth och Cronhamn Eva-Lena

2000-03-05 Landskrona SBK
LPI LPII Hallavaras Active Yankeehkl spår456.7 poäng Godkänd Mortenssen Per och Nilsson Leif


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-07-26 / Page updated 26 Jul 2020: springer@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-07-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Jul 2020