Information om Springer spaniel från Rasdata.nu Information om SSRK:s raser från Rasdata.nu

AGHD II ZETASTAR ORION TEN-THEA

Reg.nr/Reg.no SE44446/2011
Kön/Sex tik/bitch
Födelsedatum/Born 2011-06-14
Färg/Colour brun & vit
Inavelsgrad/Inbreeding 0.2% ( 5 gen., 63 av 63 hundar finns)
Efter/Sire SE J(J)CH Fågeljägarens Merlin S56945/2006   2006-07-29   brun & vit    
Undan/Dam Zetastar Intensive Busy S25893/2009   2009-03-01   brun & vit    

Stamtavla / Pedigree


VETERINÄRRESULTAT / VETERINARY RESULTS
2012-11-22 HD grad A
2012-11-22 ED ua (0)


AGILITY
2014-05-17 2 agility klass I Large Noll fel - SBK Mora, Dyrsmeds Lena
2014-05-17 5 agility klass I Large Noll fel - SBK Mora, Dyrsmeds Lena
2014-05-29 D agility klass I Large - SHU Malung, Dyrsmeds Lena
2014-05-29 D agility klass I Large - SHU Malung, Dyrsmeds Lena
2014-06-28 11 agility klass I Large Noll fel - SBK Hällefors, Lundin Ewa
2014-06-28 1 hoppklass I Large Noll fel - SBK Hällefors, Lundin Ewa
2014-07-19 D agility klass I Large - SBK Torsby, Sassner Lars
2014-07-19 D hoppklass I Large - SBK Torsby, Sassner Lars
2014-07-26 5 agility klass I Large Noll fel - SBK Dala Floda, Dyrsmeds Lena
2014-07-26 12 hoppklass I Large Noll fel - SBK Dala Floda, Pettersson Kjell
2014-07-27 10 agility klass I Large Noll fel - SBK Dala Floda, Mähler Johan
2014-07-27 D hoppklass I Large - SBK Dala Floda, Ahlin Yvonne
2014-08-02 2 agility klass I Large Noll fel - SBK Ludvika, Pettersson Kjell
2014-08-02 D agility klass I Large - SBK Ludvika, Ahlin Yvonne
2014-08-02 14 hoppklass I Large Noll fel - SBK Ludvika, Dyrsmeds Lena
2014-08-02 3 hoppklass I Large Noll fel - SBK Ludvika, Dyrsmeds Lena
2014-08-16 D agility klass I Large - SBK Frövi, Fernström Marianne
2014-08-16 D hoppklass I Large - SBK Frövi, Dyrsmeds Lena
2014-08-23 2 agility klass I Large Noll fel - SBK Mora, Lindvall Ninnie
2014-08-23 D hoppklass I Large - SBK Mora, Lindvall Ninnie
2014-08-23 D hoppklass I Large - SBK Mora, Lindvall Ninnie
2014-08-27 4 agility klass I Large Noll fel - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2014-08-27 12 hoppklass I Large Noll fel - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2014-09-03 7 agility klass I Large Noll fel - SBK Rättvik, Ekström Per-Inge
2014-09-03 3 hoppklass I Large Noll fel - SBK Rättvik, Ekström Per-Inge
2014-09-10 9 agility klass I Large Noll fel - SBK Rättvik, Ekström Per-Inge
2014-09-10 4 hoppklass I Large Noll fel - SBK Rättvik, Ekström Per-Inge
2014-09-14 2 agility klass I Large Noll fel - SHU Avesta, Pettersson Kjell
2014-09-14 3 hoppklass I Large Noll fel - SHU Avesta, Ahlin Yvonne
2014-09-21 3 hoppklass I Large Noll fel - SBK Sandviken, Mähler Johan
2014-09-21 11 hoppklass I Large Noll fel - SBK Sandviken, Mähler Johan
2014-09-27 4 agility klass II Large Noll fel - SBK Bollnäs, Brickman Carina
2014-09-27 D hoppklass II Large - SBK Bollnäs, Tangfelt Pär
2014-10-04 D agility klass II Large - SBK Dala Floda, Dyrsmeds Lena
2014-10-04 9 hoppklass II Large Noll fel - SBK Dala Floda, Dyrsmeds Lena
2015-05-31 D hoppklass II Large - SBK Mora, Andersson Fredrik
2015-05-31 D hoppklass II Large - SBK Mora, Andersson Fredrik
2015-06-07 D agility klass II Large - SBK Falun, Andersson Fredrik
2015-06-07 D hoppklass II Large - SBK Falun, Andersson Fredrik
2015-07-04 D hoppklass II Large - SKK, Lundin Ewa
2015-07-08 D agility klass II Large - SBK Dala Floda, Dyrsmeds Lena
2015-07-08 D hoppklass II Large - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2015-07-08 D hoppklass II Large - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2015-09-20 D agility klass II Large - SBK Bollnäs, Jonasson Fredrika
2015-09-20 D agility klass II Large - SBK Bollnäs, Jonasson Fredrika
2015-09-20 D hoppklass II Large - SBK Bollnäs, Brickman Carina
2015-09-20 D hoppklass II Large - SBK Bollnäs, Brickman Carina
2015-09-27 D agility klass II Large - SBK Sandviken, Ekström Per-Inge
2015-09-27 D agility klass II Large - SBK Sandviken, Ekström Per-Inge
2015-09-27 D hoppklass II Large - SBK Sandviken, Ekström Per-Inge
2015-09-27 1 hoppklass II Large Noll fel - SBK Sandviken, Ekström Per-Inge
2016-05-10 D hoppklass II Large - SBK Gävle, Tangfelt Joakim
2016-05-10 D hoppklass II Large - SBK Gävle, Tangfelt Joakim
2016-05-18 D agility klass II Large - SBK Falun, Ekström Per-Inge
2016-05-18 D hoppklass II Large - SBK Falun, Ekström Per-Inge
2016-05-18 D hoppklass II Large - SBK Falun, Ekström Per-Inge
2016-05-24 D agility klass II Large - SBK Gävle, Brickman Carina
2016-05-24 D agility klass II Large - SBK Gävle, Brickman Carina
2016-06-04 D agility klass II Large - SHU Malungsfors, Uhlan Renée
2016-06-04 4 agility klass II Large Noll fel - SHU Malungsfors, Uhlan Renée
2016-06-05 1 hoppklass II Large Noll fel - SHU Malungsfors, Uhlan Renée
2016-06-05 D hoppklass II Large - SHU Malungsfors, Uhlan Renée
2016-06-18 D agility klass II Large - SKK Karlskoga, Uhlan Renée
2016-06-18 D agility klass II Large - SKK Karlskoga, Uhlan Renée
2016-06-18 7 hoppklass II Large Noll fel - SKK Karlskoga, Uhlan Renée
2016-06-18 11 hoppklass II Large Noll fel - SKK Karlskoga, Uhlan Renée
2016-07-10 D agility klass II Large - SBK Mora, Ahlin Yvonne
2016-07-10 D agility klass II Large - SBK Mora, Ahlin Yvonne
2016-07-10 D hoppklass II Large - SBK Mora, Pettersson Kjell
2016-07-10 D hoppklass II Large - SBK Mora, Pettersson Kjell
2016-07-23 D agility klass II Large - SBK Munkfors, Lundin Ewa
2016-07-23 D hoppklass II Large - SBK Munkfors, Sassner Lars
2016-07-30 6 agility klass II Large Noll fel - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2016-07-30 D hoppklass II Large - SBK Dala Floda, Pettersson Kjell
2016-07-31 D agility klass II Large - SBK Dala Floda, Pettersson Kjell
2016-07-31 D hoppklass II Large - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2016-08-14 D agility klass II Large - SBK Åkersberga, Tångring Malin
2016-08-14 D hoppklass II Large - SBK Åkersberga, Pettersson Kjell
2016-08-27 D agility klass II Large - SHU Avesta, Sundqvist Hans
2016-08-27 D agility klass II Large - SHU Avesta, Sundqvist Hans
2016-08-27 D hoppklass II Large - SHU Avesta, Sundqvist Hans
2016-09-10 8 agility klass II Large Noll fel - SBK Gävle, Tangfelt Pär
2016-09-10 D agility klass II Large - SBK Gävle, Tangfelt Pär
2016-09-10 D hoppklass II Large - SBK Gävle, Broberg Emma
2016-09-11 D hoppklass II Large - SBK Gävle, Broberg Emma
2016-09-18 D agility klass II Large - SBK Sandviken, Mähler Johan
2016-09-18 5 agility klass II Large Noll fel - SBK Sandviken, Mähler Johan
2016-09-18 D hoppklass II Large - SBK Sandviken, Mähler Johan
2016-09-18 2 hoppklass II Large Noll fel - SBK Sandviken, Mähler Johan
2016-11-12 D agility klass II Large - SBK Mora, Uhlan Renée
2016-11-12 8 agility klass II Large Noll fel - SBK Mora, Sassner Lars
2016-11-13 1 hoppklass II Large Noll fel - SBK Mora, Uhlan Renée
2016-11-13 D hoppklass II Large - SBK Mora, Sassner Lars
2017-02-18 D agility klass II Large - SKK Fagersta, Olsen Leif
2017-02-18 D agility klass II Large - SKK Fagersta, Olsen Leif
2017-02-19 D hoppklass II Large - SKK Fagersta, Olsen Leif
2017-02-19 5 hoppklass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Olsen Leif
2017-03-11 1 agility klass II Large Noll fel - SKK Njurunda, Svanered Erica
2017-03-11 D agility klass II Large - SKK Njurunda, Svanered Erica
2017-03-12 D hoppklass II Large - SKK Njurunda, Svanered Erica
2017-03-12 1 hoppklass II Large Noll fel - SKK Njurunda, Svanered Erica
2017-04-09 3 agility klass II Large Noll fel - SBK Mora, Tångring Malin
2017-04-09 D agility klass II Large - SBK Mora, Tångring Malin
2017-04-09 D hoppklass II Large - SBK Mora, Ekström Per-Inge
2017-04-22 D agility klass II Large - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-04-22 D agility klass II Large - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-04-23 5 hoppklass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-05-20 D agility klass II Large - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-05-20 D agility klass II Large - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-05-20 5 agility klass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-05-21 D hoppklass II Large - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-05-21 2 hoppklass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-05-21 D hoppklass II Large - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-05-25 D agility klass II Large - SBK Ludvika, Sassner Lars
2017-05-25 D hoppklass II Large - SBK Ludvika, Sassner Lars
2017-06-04 4 agility klass II Large Noll fel - SBK Häverö Hallstav, Ahlin Yvonne
2017-06-04 D agility klass II Large - SBK Häverö Hallstav, Pettersson Kjell
2017-06-04 D hoppklass II Large - SBK Häverö Hallstav, Pettersson Kjell
2017-06-04 D hoppklass II Large - SBK Häverö Hallstav, Ahlin Yvonne
2017-06-17 D agility klass II Large - SBK Uppsala, Fernström Marianne
2017-06-17 D agility klass II Large - SBK Uppsala, Fernström Marianne
2017-06-17 D hoppklass II Large - SBK Uppsala, Olsen Leif
2017-06-17 3 hoppklass II Large Noll fel - SBK Uppsala, Olsen Leif
2017-07-08 D agility klass II Large - SBK Mora, Tångring Malin
2017-07-08 6 agility klass II Large Noll fel - SBK Mora, Ahlin Yvonne
2017-07-08 4 hoppklass II Large Noll fel - SBK Mora, Ahlin Yvonne
2017-07-15 2 hoppklass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-07-15 5 hoppklass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-07-15 2 hoppklass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-07-16 D agility klass II Large - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-07-16 D agility klass II Large - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2017-07-16 5 agility klass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-09-06 D agility klass II Large - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-09-06 2 agility klass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-09-13 1 hoppklass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-09-13 D hoppklass II Large - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2017-11-05 D hoppklass III Large - SBK Askersund, Karlsson Tina
2018-04-22 D hoppklass III Large - SBK Mockfjärd, Ahlin Yvonne
2018-04-22 14 hoppklass III Large Noll fel - SBK Mockfjärd, Ahlin Yvonne
2018-05-05 12 hoppklass III Large Noll fel - SBK Torsby, Sassner Lars
2018-05-06 D hoppklass III Large - SBK Sunne, Karlsson Tina
2018-07-06 D hoppklass III Large - SKK Kalix, Berglund Tomas
2018-07-06 D agility klass II Large - SKK Kalix, Gabi Steppan
2018-07-07 7 hoppklass III Large Noll fel - SKK Kalix, Gabi Steppan
2018-07-07 D agility klass II Large - SKK Kalix, Berglund Eija
2018-07-08 6 hoppklass III Large Noll fel - SKK Kalix, Berglund Eija
2018-07-08 D agility klass II Large - SKK Kalix, Berglund Tomas


Uppfödare/Breeder
Kennel Zetastar
Suzi och Per-Erik Sundberg
Rumsättravägen 177
761 13 Riala
Tel: 0176-26 70 76 Mob: 070-530 06 61
Email: suzisundberg@gmail.com

Hemsida/Homepage: http://www.kennelzetastar.com


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-10-29 / Page updated 29 Oct 2020: springer@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-10-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Oct 2020