Information om Springer spaniel från Rasdata.nu

Registrerade kullar 1980

Kull född EfterUndanHanarTikar
1980-12-18 De Soto's Fireball De Soto's Zofia 1 4
1980-12-16 NO UCH Brigadoon Armagnac NO UCH GB SHCH Cliffhill Juliet 5 3
1980-12-03 Cleavehill Wilde Alliance NORD V-79 Shadon 2 1
1980-11-25 Solbergs Douglas Solbergs Amanda 4 3
1980-11-23 Exelent Lottie 4 1
1980-11-05 Revirets King of Club Adriette 1
1980-10-23imp GB SHCH Teesview Top Notch Skilleigh Tan Cam 1
1980-10-20 Gimmicks All-Attraction Kelvedon Early-Grace 6 4
1980-10-16 NO UCH Woodbay Dilly's Jeramy NO UCH Woodbay Wigeons Plume 2
1980-10-05 De Soto's Fireball Kelvedon Derby-Line 2 4
1980-09-30 NO UCH Solbergs Hoss Dance Forever 4 3
1980-09-29 SE UCH NO UCH INT UCH Beyaz Son of Vasall Mustela I. Entusiast 7 2
1980-09-29 FI UCH FI JCH Buua SE UCH FI JCH SE JCH Orrlyran's Amica 2 3
1980-08-25 NO UCH NORD V-81 Brigadoon Traveller's Troubadix NO UCH Woodbay Fleur's Style 2
1980-08-22 LP Brigadoon Jambok LP Brigadoon Irish Mist 2
1980-08-21 Nils-Andersson Afrodite 6 1
1980-08-18 Törnåkras Nobleman Törnåkras Regina 2 3
1980-08-17 Of Irac Aleck Celebration of Finnline 3 5
1980-08-16 Cleavehill Wilde Alliance Törnåkra Cinderella 4 5
1980-08-13 NO UCH Brigadoon Njal Basteruds Birdy 2 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1980-08-09 NO UCH Woodbay Dilly's Jeramy NO UCH Brigadoon Jolie Madame 3 1
1980-08-07 Cesar Solbergs Amalia 4 2
1980-07-29 Huntersmoon Cleavehill September Nosegay 2 2
1980-07-12 NORD UCH SE JCH Springstar's Silverstar Perita 4 3
1980-07-12 Mingo Barbara 2 3
1980-07-07 NO UCH Mr.-Strangelove Sunmaid Russian-Rose 3 5
1980-06-29 Parkmaple Don Fordcreek Miss Kent 2 3
1980-06-24 NO UCH NORD V-81 Brigadoon Traveller's Troubadix Cleavehill Scotch Isla 1 3
1980-06-21 Revirets Goodwill Revirets May-Queen 5 2
1980-06-20 Airyknowe Heilan Laddie Windsongs Roseanna 5 2
1980-06-16 SE UCH Niepolpointear Fanny-Fox 5 4
1980-06-09 SE UCH SE JCH Revirets Smuggler Fina 1 4
1980-06-07 NO UCH Woodbay Dilly's Jeramy NO UCH GB SHCH Cliffhill Juliet 1 5
1980-05-31 Jocke Örnessa 2 3
1980-05-28 NO UCH LP Aeris Amor Picardie 2 5
1980-05-28 NO UCH Mr.-Strangelove Solbergs Tova 4 3
1980-05-22 Revirets Lucas Solbergs Babs 6 2
1980-05-16 Defy-Sire SE UCH Orrlyran's Passgirl 2 6
1980-05-16 Törnåkras Nobleman Törnåkras Serenade 3 2
1980-05-15 NO UCH Sunmaid That Man Mustela W. Bellona 5 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1980-05-14 Dewfield Freckles Copford Vessla 2 4
1980-05-09imp Revirets Alphonso Adamant's Girl of Irac 3 3
1980-05-08 Arrac Apelgårdens Jackie 3
1980-05-04 Pygmalia's Pygmalion Celebration of Cleavehill 3 2
1980-05-03 Bandit Solbergs Corina 6 5
1980-05-02 SE UCH NO UCH INT UCH Beyaz Son of Vasall SE UCH Stall Mjösjös Ida 3 5
1980-04-28 SE UCH FI UCH INT UCH LP Beeline Fantan-Fantasy Revirets Memory of Scilla 3 5
1980-04-28 Revirets Alphonso Revirets Sunshine 5 1
1980-04-26imp GB CH Cliffhill Julius Tiger Lily of Cleavehill 1
1980-04-24 NO UCH Woodbay Dilly's Jeramy Mustela B. Sonat 5 3
1980-04-24imp GB FTCH Ashley Buster Abbey Tess 1
1980-04-22 NO UCH LP Aeris Amor Mustela B. Electra 5 4
1980-04-14 Solbergs Mylord Jenka 3 1
1980-04-12 Pygmalia's Pygmalion Wischspring 2 4
1980-04-09 Cleavehill Wilde Alliance Pygmalia's Tigerögat 3 1
1980-04-07 Pygmalia's Pygmalion NO UCH FI UCH INT UCH Adamant's Clarissa 1
1980-04-07 SE UCH Brigadoon Jester SE UCH Stall Mjösjös Hennie 1 4
1980-04-04 Zeb Lossiedoon Lucky Chance 3 3
1980-03-23 DK UCH Revirets Adam DK UCH Creation of Finnline 1
1980-03-21 Pelsös Erasmus Mustela B.elfenben 4 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1980-03-17 Brigadoon Plume's Recorder Pygmalia's Tigerlily 2 4
1980-03-17 Cleavehill Wilde Alliance Revirets White Lady 4 4
1980-03-17 FI UCH FI JCH Buua SE UCH FI JCH SE JCH Orrlyran's Amica 3 1
1980-03-13 Merrydawn Soda Revirets Firefly 1 2
1980-03-10 Huntersmoon SE UCH Mustela F. Hippolyte 2 3
1980-03-08 SE UCH FI UCH INT UCH SE JCH Brigadoon Johnnie Walker SE UCH FI UCH FI JCH INT UCH SE JCH Brigadoon Capercailzie Star 1 1
1980-03-04 Cliffhill Huggy Bear NO UCH Mörkmårdens Dinah-Mite 2 1
1980-03-02 SE UCH NO UCH INT UCH Fisherlad Anisette 2 3
1980-02-25 NO UCH Mörkmårdens Dart NO UCH Brigadoon Plume's Ribbon 2 1
1980-02-23 Törnåkras Heartbrake Solbergs Daisy 2 4
1980-02-23 SE UCH SE JCH Revirets Smuggler NO UCH Hazelwoods Artemis 3 4
1980-02-21 NO UCH Sunmaid That Man Brigadoon Plume's Revival 2 3
1980-02-07 Nils-Andersson Åbrisa 3 6
1980-02-03 Pygmalia's Pygmalion Brigadon Plume's Rhapsody 4 3
1980-02-01 NO UCH FI UCH INT UCH Brigadoon Traveller's Dityrambix FI UCH Brigadoon Plume's Flamenco 4 1
1980-02-01 Cliffhill Huggy Bear Brigadoon Curaqao 5
1980-01-30 Lurifax Härkilas Remi I 3 4
1980-01-29 Cliffhill Huggy Bear Brigadoon Plume's Silver Flame 1 3
1980-01-25 Addingley Black Prince Figuriane-Kattlet 6 2
1980-01-18 SE UCH Törnåkra Poppe Törnåkra Honey-Bee 4 3
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
1980-01-17imp GB SHCH Hawkhill Connaught Cherrybeck Crackling Rose 1
1980-01-09 Pygmalia's Pygmalion Cleavehill Heilan Lovelilt 1
1980-01-06 Cleavehill Wilde Alliance Cairistiona Av Simmatorp 1 3
1980-01-06 Pygmalia's Pygmalion Törnåkras Regina 2
1980-01-04 De Soto's Mc-Kinley Anemone 5 1


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-01-26 / Page updated 26 Jan 2020: springer@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-01-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Jan 2020