Information om Springer spaniel från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2000

Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-12-16imp Tasa Northern Conquest Tasa Princess Pebbles 1
2000-12-12 Goldmoore's Good As Gold SE VCH SE V-99 SE U(U)CH NO UCH Barecho Pretty Picture 4 6
2000-12-12imp GB SHCH Tasa Baron Knight Tasa Topaz 1 1
2000-12-12imp GB SHCH Elimvek Earthbound GB SHCH Eastriding Aphrodite 1
2000-12-10 Cleavehill Hocus Pocus LPI LPII Springlet Jumping For Joy 3 3
2000-12-07 NO V-02 NO UCH Mompesson Have Fun NO V-99 NO UCH Salix at Last 1
2000-12-04 SE U(U)CH Inu-Goya Salutation Springlet Blowing in The Wind 4 4
2000-12-02 SE UCH Tailwind's Elliot Orrlyran's Zentha 3 5
2000-11-24 NORD V-01 SE U(U)CH C.I.E. NORD UCH WW-00 LU CH Whisborne Angus Og Springlet Strawberry Fields Forever 4
2000-11-23 Bivråkens Orion Bivråkens Ranka 1
2000-11-19 Westbound Wise Guy SE U(U)CH NO UCH Trollängens Next Trip 4 4
2000-11-13 SE U(U)CH NO UCH Creebay Highland Pipes Mompesson Breaking The Ways 3 6
2000-11-13imp Blaydon Racer Garregllwyd Sara 1
2000-11-11 FI UCH Strathnaver Hells Angel DK UCH FI UCH INT UCH IT CH Adamant's Estee Lauder 1
2000-11-03 SE J(J)CH Birdrowe Shane Fanny 2 3
2000-11-02 Tralay Tartan Ambassador Miss-Sophie 4 3
2000-10-30imp Hightide's Best Vision EE CH FI UCH INT UCH Hightide's Ocean Mist 1
2000-10-28imp Tyneview Welsh's Diplomat Cleavehill Weave-A-Spell 1
2000-10-24 Centennial's Bacchus Hazelwoods Dee Dee Lee 2
2000-10-19 NO UCH Inu-Goya Huckleberry Finn SE U(U)CH Goldmoore's Angel-In-Black 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-10-18 Gamekeeper's Sinbad Gamekeeper's Jeopardizing It All 1
2000-10-17 SE U(U)CH NO UCH Gorse Halloween Pumpkin Lad SE VCH Deming's Limelight Lizz 4 1
2000-10-07 SE U(U)CH Feorlig Proud Spector Trollängens Jitterbug 6 2
2000-09-28 Pygmalia's Rosenkavaljer Elgentorpets Makalös 1
2000-09-23 NO V-02 NO UCH Mompesson Have Fun NORD V-98 NO V-95 NO UCH Inu-Goya Lady'sings The Blues 1
2000-09-22 NO UCH Nimblewhit Flower Power SE U(U)CH Mistily's Waltzing Matilda 5
2000-09-20 SE V-99 Trimere Tribesman Whisborne Fire'n Ice 1
2000-09-14 SE UCH Trollängens Bullit LPI Sanque's Sharon Stone 2
2000-09-11 SE U(U)CH NO UCH Creebay Highland Pipes Windsongs Klarinette 4 2
2000-09-10 SE VCH SE U(U)CH NO UCH Rindi's Triumph Trophy SE VCH SE U(U)CH Calvdale Gorse Swallow 4 3
2000-09-09 Calvdale Contraband Hawkhill Honesty 1
2000-09-04 SE VCH Calvdale Collowin's Beau SE VCH Cleavehill Ella Louise 3 2
2000-08-28 NORD UCH Adamant's Brilliant Chance Trollängens Autumn Leaf 4 2
2000-08-27 Emil Traian's Treasure 4 2
2000-08-21imp Eastriding Paco Rabanne Cleavehill Wizadora 1
2000-08-20 SE VCH SE U(U)CH Nimblewhit Hot Spot SE U(U)CH Barecho Three Times A Lady 1 8
2000-08-16 SE U(U)CH Mistily's Wizard From Oz Mistily's Pink Champagne 4 1
2000-08-16 Elgentorpets Mr Super Man Pygmalia's Dark Sweet Carola 3 4
2000-08-14 Akke Ässet's Oncoming Star 3 4
2000-08-08 FI UCH Strathnaver Hells Angel JWW-98 Adamant's Diana Look 2 5
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-08-05 Bivråkens Mullan Jaktvet Stella 1 7
2000-08-03 Tralay Tartan Ambassador Achieves Felicea 3 3
2000-08-02 SE VCH LPI Rowntree Ziggy Marley Orraflyets Isabell 2 3
2000-08-02 SE U(U)CH NO UCH Collowin Companion of Cowthorpe SE U(U)CH Bellehall Bright Vision 4 3
2000-07-30 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Idun 5 4
2000-07-28 SE U(U)CH Inu-Goya Turning The Page Trollängens Clara Curtis 2
2000-07-28 SE U(U)CH Plaiglen Mystical Moon SE U(U)CH Rowntree Tinkerbell 2 5
2000-07-26 SE U(U)CH Trimere Tribbiani FI UCH Adamant's Dancing Queen 1
2000-07-25 SE U(U)CH VDH CH Whisborne Rebellion Nobhill Steal A Kiss 1 5
2000-07-24 NO UCH Rowntree You Got It SE VCH SE U(U)CH NO UCH Teasel's Night'n Nacre 3 1
2000-07-23 Fantins Dirty Trick Fantins Fiona Hart 1
2000-07-23 NO UCH Nimblewhit Flower Power Sweetie-Pie Buona Sera 1
2000-07-22 SE U(U)CH NO UCH Collowin Companion of Cowthorpe SE VCH Brigadoon Sunniva From My 3 2
2000-07-19 Teesview Teleman Urja's Alma-Athene 1
2000-07-17 SE UCH Trollängens Bullit Kimbusgårdens Augusta 1 2
2000-07-15 Westbound Wise Guy Hazelwoods Mistletoe 3 1
2000-07-12 Mainyard's Henry The Eight Lyndora Crystal Maze 2 3
2000-07-11 Sontocs Crimson Cox Ambient Illusive Dream 6 3
2000-07-11 SE UCH Trollängens Bullit SE U(U)CH Trollängens Ann of Green Gable 4 3
2000-07-10imp GB SHCH Mompesson Blinking Hell GB SHCH Trimere Time to Remember From Mompe 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-07-08 SE U(U)CH Feorlig Proud Spector LPI With Touch Blend-Of-Touch 3 3
2000-06-30 Mompesson Playboy Mistily's Funny Girl 1
2000-06-29 Springertorpets Jackpot Springertorpets Eloise 1
2000-06-25 SE U(U)CH PT CH LU CH IT CH Rowntree Sense of Taste Tailwind's Alva 2 6
2000-06-24 SE UCH Trollängens Bullit Diana 2 6
2000-06-23 Rowntree Archibald Trajens Kornelia 4 3
2000-06-20 SE U(U)CH Mistily's Wizard From Oz Ringleader's Piu Bella Cosa 3 5
2000-06-19 Centennial's Badger Mighty Fox Malva 1 2
2000-06-18 SE U(U)CH VDH CH Whisborne Rebellion SE U(U)CH Bogaloo's Seduce You All 3 4
2000-06-14 SE VCH SE U(U)CH LPI Astrospring's Deep Space Giffels Fanny 3 3
2000-06-12 Mainyard's Duke Cheri 3 3
2000-06-12 Pygmalia's Rosenkavaljer Sörtå's Estrella 5 4
2000-06-11 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Clarburgh Ann 2 8
2000-06-10imp GB FTCH Nant-Y-Bwla Ricky Laurel Basher 1
2000-06-06 Deb's Marco Polo Hazelwoods Cheerful Sally 3 2
2000-06-03imp Pygmalia's Sweet Mr Black Wildtrack's Pink Perfection 2
2000-06-02 Jack Centennial's Gloria's Eyes 2 1
2000-05-31 Centennial's Roderick Centennial's Belle 5 5
2000-05-28 SE U(U)CH Eastriding Black Tuxedo Rowntree Notorious Spell 2 5
2000-05-25 Ruel's Kamratlige Kenneth Beresford Be Mine 1 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-05-21 SE U(U)CH Inu-Goya Salutation Inu-Goya Blue Horizon 1
2000-05-18 Centennial's Bacchus Centennial's I'm On Fire 2 4
2000-05-12 NO V-02 NO UCH Mompesson Have Fun Mistily's Memory Waltz 2 7
2000-05-12 Emil Spanters Purdey 5 1
2000-05-11 SE U(U)CH NO UCH Whisborne Inferno Adamant's Special Colours 2 4
2000-05-09 Whisborne Real Deal Springlet Girl-Power 2 2
2000-05-09imp GB FTCH Willowbay Sandpiper Chilview Angel 1
2000-05-08 Mompesson Playboy Mistily's Magic Waltz 2 5
2000-05-06 Centennial's Rover Ronja 6 3
2000-05-04 Mompesson Playboy SE U(U)CH Rowntree Forbidden Fruit 8 4
2000-05-03 Stjärnamo's Summer Tan Maja 1 5
2000-05-02 Sammart Lad Sportsmans Miss Penny 4 3
2000-05-01imp SE V-99 Trimere Tribesman EE CH FI UCH Juurilehdon Zarah 1 4
2000-04-30 SE VCH SE V-00 SE U(U)CH Barecho Attractive Looks Sörtå's Dibha 3
2000-04-30 Sammart Lad Spanters Pheasant-Tail 4 3
2000-04-26 SE U(U)CH Melverly Mystery Maker SE U(U)CH Lelica's Photogenique 5 3
2000-04-26imp GB SHCH Mompesson Blinking Hell Mompesson Duty Free 1
2000-04-25 Hazelwoods Kim Christofte Hazelwoods Robyn 1 5
2000-04-24 Cleavehill Hocus Pocus SE VCH NO VCH NO UCH Springmoon's Duchess of Heart 5 3
2000-04-23 SE U(U)CH Melverly Mystery Maker SE U(U)CH Barecho Whatever It Takes 3 4
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-04-22 Brigadoon Tarjei From My Birdhunter's Rose 2 3
2000-04-22 Cleavehill Hocus Pocus Periwinkle's Meg 1 5
2000-04-20 SE VCH SE U(U)CH NO UCH Rowntree Country Style Lord Caalveert's Isabel 4 4
2000-04-19 SE VCH NO UCH Calvdale Crimewave SE VCH Brigadoon Zazu From Elfi 5 1
2000-04-19 SE U(U)CH Feorlig Proud Spector Stall Mjösjös Öschla 3 5
2000-04-18 Ruel's Nostalgiske Norton Cous-Cous Fröken Britta 3 3
2000-04-18 Centennial's Rover Ekåtans Sandy 6 1
2000-04-18 SE UCH Tailwind's Elliot Orrlyran's Yakima 4 2
2000-04-17 Barecho X-Clusive Legacy Barecho Cosmic Girl 1 1
2000-04-16 Tralay Dream Catcher Springovisslas Hoppetussla 1 3
2000-04-14 SE VCH Rowntree Court Jester Rowntree Deep Devotion 5 3
2000-04-11 Sanque's Mel Gibson Kastanjegården's Carmen 4
2000-04-11 FI JCH Rytex Romio Allinsons Mate 2
2000-04-11 Picabo's Icing On The Cake SE VCH Periwinkle's Annie Moffat 4 4
2000-04-08 SE U(U)CH Melverly Mystery Maker Masgårdens Up Side Down 2 4
2000-04-08 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale SE JCH Kelmscott Belize of Brackendale 2 3
2000-04-08 SE U(U)CH NO UCH Alhambra Larry Olivier Lajban's One Vision 1
2000-04-08 NORD V-01 SE U(U)CH C.I.E. NORD UCH WW-00 LU CH Whisborne Angus Og KBH V-98 KBH V-99 DK UCH Adamant's Export Quality 1 2
2000-04-07 Sanque's Tony Curtis Kastanjegården's Boonvonvos 3 3
2000-04-07 Simson Mighty Fox Marilyn 3 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-04-07 NORD V-01 SE U(U)CH C.I.E. NORD UCH WW-00 LU CH Whisborne Angus Og Sieger's Mixed Emotion 1
2000-04-06 SE U(U)CH NO UCH Barecho Royal Showcase Trollängens Running Up 3 5
2000-04-04 SE U(U)CH Feorlig Proud Spector Kvistagrans Härliga Hazel 3 4
2000-04-03 Keserina Clermont Keserina Chato 2 3
2000-04-02 Mebabie's Digger Trampas Qwickstep 3 3
2000-04-01 Cleavehill Hocus Pocus Trollängens Turning Leaf 1
2000-04-01 Red Gable's Larry Mac Kay Trollängens Contessa 3 3
2000-03-28 Deb's Marco Polo Brigadoon Sol Angelica From My 3 7
2000-03-26 Deb's Marco Polo Beeline Alive'n Kicking 2 6
2000-03-26 SE VCH NO UCH Calvdale Crimewave Calvdale Moon and The Stars 2 2
2000-03-25 SE VCH NO UCH Calvdale Crimewave NO UCH Hunting Habit's Qs Miss Bonney 5 4
2000-03-22 Ruel's Busige Bosse Ruel's Hulda Hulda 7
2000-03-21 Tralay Tartan Ambassador LPI Qvarnhill Drambui 3 4
2000-03-21 Hazelwoods Brown Bomber Hazelwoods Bristol Cream 4 6
2000-03-21 Brigadoon Chancellor Masgårdens Right Side Up 3 2
2000-03-21 SE UCH Barecho Question of Art Silverängens Summerqueen 2 4
2000-03-21 SE U(U)CH Springertorpets Hassan Three Hill's Fascinating Love Kick 2
2000-03-21 SE VCH SE U(U)CH Nimblewhit Hot Spot Ringleader's Take The Heat of Me 2 5
2000-03-21 SE U(U)CH Feorlig Proud Spector Happymind Cool Girl Working Out 3 1
2000-03-21 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Trajens Lovis 6 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-03-20 SE U(U)CH Eastriding Black Tuxedo Kvistagrans Flitiga Flisa 5 2
2000-03-20 Cleavehill Hocus Pocus SE VCH Ringleader's From Dusk to Dawn 4 4
2000-03-19 SE VCH LPI NO VCH NO UCH Chaigmarsh Labour Day Picabo's Sight of Spring 4 3
2000-03-18 Tailwind's Walnut-Maple Tuffa-Millan 3
2000-03-18 Lord Caalveert's Kelvington Ruel's Lekfulla Lena 4 7
2000-03-17 Sanque's Tony Curtis Beeline Memory Lane 3 4
2000-03-16 Centennial's Bacchus Knallhatten's Goldie 6 2
2000-03-15 SE U(U)CH Mompesson True Glory Trimere Tristar at Art-Wave's 5 3
2000-03-15 SE U(U)CH NO UCH Creebay Highland Pipes Springlet Traditional Art-Wave's 3 2
2000-03-14 NORD UCH Adamant's Bestseller Mainyard's Elfchild 4 4
2000-03-14 Periwinkle's Clever Endever SE VCH LPI Hornlakes Femme Fatale Fabiola 4 2
2000-03-14 Barbeque Ace of Hearts Mainyard's Colette 3 1
2000-03-13 Rowntree Great Performer Rowntree Vanessa 7 3
2000-03-13 SE VCH SE U(U)CH Nimblewhit Hot Spot SE VCH SE U(U)CH Springertorpets Enya 4 3
2000-03-09 SE J(J)CH Birdrowe Shane Guns Choice Pollys Pruta 3 1
2000-03-08 SE J(J)CH Birdrowe Shane Fågeljägarens Fjällripa 2 3
2000-03-07 SE UCH Tailwind's Elliot Tailwind's Lady Be Good 4 3
2000-03-06 SE JCH Wakemans Risk of Brackendale Flintmountain May 6 2
2000-03-06 Ässet's Not Bad at All Three Hill's Great-Granddaughter 2 2
2000-03-05 SE UCH NO UCH INT UCH Orrlyran's Hunter SE U(U)CH Mistily's Moonlight Serenade 2 7
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-03-04 SE U(U)CH Melverly Mystery Maker Stavsgood Betty Boop 1 6
2000-02-27 Tralay Dream Catcher SE VCH LPI Windsongs Shane Gould 1 3
2000-02-26 Mistily's Wistful Wizard Mistily's Always A Lady 2
2000-02-22 SE U(U)CH NO UCH Whisborne Inferno Lelica's This Is Style 1 6
2000-02-20 SE U(U)CH Tailwind's Lucky Charm Goyas Betty Boop 3 3
2000-02-14 SE VCH Calvdale Collowin's Beau SE VCH LPII Collowin Carafino of Catterick 5 1
2000-02-13 SE VCH SE U(U)CH NO UCH Rindi's Triumph Trophy SE U(U)CH Tailwind's Talk About Love 3 4
2000-02-12 SE U(U)CH Nobhill Follow The Leader Masgårdens Splendid Sundance 7 1
2000-02-11 SE U(U)CH Melverly Mystery Maker Rowntree Grace N'glory 2 3
2000-02-11 SE U(U)CH Wallstoons Bullshot Wallstoons Old Fashioned Shot 2 4
2000-02-08 NORD V-01 SE U(U)CH C.I.E. NORD UCH WW-00 LU CH Whisborne Angus Og EUW-97 KBH V-97 WW-98 NORD V-99 SE U(U)CH NO UCH Whisborne Poco Loco 2 3
2000-02-07 Hazelwoods Brown Bomber Hazelwoods Thekla 1
2000-02-07 NORD V-01 SE U(U)CH C.I.E. NORD UCH WW-00 LU CH Whisborne Angus Og SE VCH SE U(U)CH Winner Ghost's Ace of Liberty 2 3
2000-02-06 NORD UCH Adamant's Bestseller SE U(U)CH Täljövikens Kiss-Of-Fire 1 1
2000-02-04 Red Gable's Larry Mac Kay Pirandas Oltina 4 6
2000-01-30 NORD UCH Adamant's Bestseller SE VCH Winner Ghost's Winter Chrystal 6
2000-01-27 Vipans Asterix Knallhatten's Let's Go 2 2
2000-01-20 Red Gable's Larry Mac Kay Ruel's Eldiga Eivor 6 2
2000-01-19 SE U(U)CH Eastriding Black Tuxedo Windsongs Okarina 3 4
2000-01-17 NO V-02 NO UCH Mompesson Have Fun NO UCH Inu-Goya Royal Tea 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2000-01-16 Qvarnhill Chivas Regal Key to Success Sunlight 4 9
2000-01-16 Birdhunter's Gunfighter Birdhunter's Mindy 4 3
2000-01-14 NORD V-01 SE U(U)CH C.I.E. NORD UCH WW-00 LU CH Whisborne Angus Og SE VCH SE V-99 SE U(U)CH NO UCH Barecho Pretty Picture 6 4
2000-01-12imp Simonside Flank of Catleylane Simonside Elm at Patanavac 1
2000-01-10 Windsongs Stravinsky Angel-Of-Mercy 3 5
2000-01-07 Tralay Dream Catcher Springlet Power of Love 3 4
2000-01-07 SE U(U)CH Feorlig Proud Spector LPI Fairley Hill's Pretty Primrose 2 3
2000-01-06 TJH NORD UCH INT UCH Windsongs Pralin Mistily's Sound of Music 4 3
2000-01-04 SE VCH SE U(U)CH Nimblewhit Hot Spot Rigstagårdens Hilda 3 7
2000-01-02 Eastriding Highlander Rowntree Zest For Life 1
2000-01-01 SE VCH SE U(U)CH NO UCH Rowntree Country Style Birdmountains Astaris 4 1


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-07-26 / Page updated 26 Jul 2020: springer@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-07-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Jul 2020