Information om Springer spaniel från Rasdata.nu

Registrerade kullar 2019

Kull född EfterUndanHanarTikar
2019-12-30 Hagghouse Racer SE J(J)CH Thoras Ellen 5 2
2019-12-28 SE VCH RLD N Glamorly Ginger Ale SE VCH Big Brazzel Xtra Gorgeous 3
2019-12-20 Quality Design Only Here For Love SE VCH RLD N Quality Design Join The Deco Art 4 5
2019-12-15 SE VCH RLD N Glamorly Ginger Ale SE U(U)CH Wilmio's I Live For The Applause 4
2019-12-14 SE VCH Fire 'n Ice Dreams R Free RLD N RLD F Lizziardhs Greta Garbo 5 6
2019-12-09 NORD UCH SE JV-17 Art-Wave's Cash in Hand Art-Wave's Corn Poppy 2 2
2019-12-09 NORD UCH SE JV-17 Art-Wave's Cash in Hand Barecho Don't Talk Just Kiss 3 3
2019-12-06 LV CH LT CH SE U(U)CH EE CH FI UCH C.I.B. & C.I.E. Ocean Pitfal Orang-A-Tang Kahdensiskon Ini Mini Miny Mo 1
2019-11-27 Peasblossom Xanti Picabo's Cinderella Girl 4 2
2019-11-25 Goldmoore's All Time High Big Brazzel Midsummer Crush 1 2
2019-11-20 RLD N RLD F RLD A Hoffedalens Goliath Soda 7 1
2019-11-01 SE U(U)CH Cloette's Don't Ask Me Why SE VCH Lost'n Found Eevee 4 3
2019-10-28 SE U(U)CH Lizziardhs Laphroaig Bogaloo's Happy in My Heart 4 1
2019-10-24imp Ziphill Thunderflash Daenerys Winds of Winter 1
2019-10-23 C.I.B. NORD UCH SE JV-15 Cocoline Catching Fire NORD JV-18 Barecho Beyond Compare 1
2019-10-17 NORD UCH GB SHCH Art-Wave's Standing Ovation Beeline Run to The Sun 5 5
2019-10-17 SE VCH RLD N Glamorly Ginger Ale SE U(U)CH PT CH Big Brazzel Xtra Outstanding 5 1
2019-10-17imp C.I.E. NORD UCH WW-14 Art-Wave's Topdog DK CH(U) Sieger's Miles of Smiles 1 1
2019-10-16 NORD UCH GB SHCH Art-Wave's Standing Ovation SE VCH NO VCH Blubby's Blissful Blissy 1
2019-10-15 C.I.E. NORD UCH WW-14 Art-Wave's Topdog Baggbo Taj Mahal 3 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2019-10-12imp GB FTCH Bishwell Black Magic of Breckmarsh Breckmarsh Dottie 1
2019-09-28 SE VCH RLD N Glamorly Ginger Ale SE VCH Picabo's Night Wish 2 3
2019-09-13 Hitorps Enzo Springdust's Connected to You 1 2
2019-09-03 SE VCH RLD N Glamorly Ginger Ale Cayenne 2 1
2019-09-03 SE VCH C.I.E. NORD UCH Springdust's About-Rhythm SE U(U)CH Big Brazzel Hot and Wild 3 2
2019-09-01imp Balder Zima's Girl Power 1
2019-08-31 Goldmoore's All Time High Goldmoore's Sweet Dream 1 1
2019-08-22 RLD N RLD F Cloette's Secret PleasurÚ Ziridas Flawless Fira Av Paco 5 2
2019-08-21 Peasblossom Shadow Goldmoore's Are You Ready 2 5
2019-08-15imp Glamorly Ginnie The Pooh Nasturcja Tamaam 1
2019-08-10 LT CH C.I.E. NORD UCH NORDIC CH FI V-18 Melverly Top Scorer Zkatans Maybe A Winner 2 1
2019-08-09 NORD UCH GB SHCH Art-Wave's Standing Ovation Hollivera's A'int Missbehaven 4 7
2019-08-02 NORD UCH GB SHCH Art-Wave's Standing Ovation SE U(U)CH DK CH(U) Beeline Iced Chiffon 2
2019-07-20 Bobwhite's Stay SE VCH NO VCH Amazing Amy 1
2019-07-19 SE U(U)CH DK CH(U) NO UCH Lordsett Truly Madly Deeply SE VCH RLD N Mountjoy Unclouded Unity 5 2
2019-07-08 SE U(U)CH Lizziardhs Laphroaig Fairley Hill's Black Edition 1 1
2019-06-30 NORD VCH RLD N DK ESCH (B) Desperados Gunpowder SE VCH Angelmoores Lovesong 1 4
2019-06-29 DK CH(U) C.I.B. C.I.E. NORD UCH Finnlidens His Majesty Klovstamons Fidelity 2 3
2019-06-24 Centennial's Cactus Pittsen På Ven's Spria 4 2
2019-06-22 Znitz Ferrari Enzo Zolannes Jewel of Spring 1 2
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2019-06-18 NORD UCH GB SHCH Art-Wave's Standing Ovation RLD N Mi-Mio's Anemone 5
2019-06-09 NORD VCH RLD N DK ESCH (B) Desperados Gunpowder SE VCH NO VCH Kristaras Happy Hilja 5 4
2019-06-08 SE U(U)CH DK CH(U) Big Brazzel Right Look of Love LT CH SE U(U)CH C.I.E. Big Brazzel Born to Win 4 4
2019-06-07 BY CH Nostradamus Hebanowa Sfora NORD&FI UCH C.I.E. EUW-13 FI V-13 WW-14 NORD V-15 Barecho Glint of Gold 2 1
2019-06-06 NORD UCH GB SHCH Art-Wave's Standing Ovation Berkenbar Bellissima 5 6
2019-06-02 Sieger's Your're My Hero Mountjoy Xweet Xaffie 2 4
2019-05-29 Centennial's Cactus Pittsen På Ven's Qlippa 3 3
2019-05-26 GB FTCH Bishwell Black Magic of Breckmarsh SE J(J)CH Thoras Ellen 4 4
2019-05-25imp SE U(U)CH NO UCH Sieger's Look Who's Talking SE U(U)CH DK CH(U) Sieger's Never Walk Alone 1 1
2019-05-23 PL CH Only You Avendesora Poland Charlescroft Tinseltown 2
2019-05-20 SE U(U)CH DK CH(U) C.I.E. DK V-11 Goldmoore's Gold Dreamer Goldmoore's I Shall Be Released 2 6
2019-05-19 Flaxdale Kearney SE J(J)CH Oppi Orra's Hottu 2 3
2019-05-17 SE U(U)CH Deming's Arthur Art Deming's Liquorice Lucy 3 2
2019-05-16 Goldmoore's All Time High Springdust's Fancy Hope Diamond 5 3
2019-05-10 NORD UCH NORDIC CH FI JV-18 JEUW-18 NORD V-19 NO JV-18 & NO V-18 Barecho Bring The Gold NORD UCH SE JV-16 JEUW-16 FI V-16 FI JV-16 Barecho U Must Be The One 5 3
2019-05-10 LT CH C.I.E. NORD UCH NORDIC CH FI V-18 Melverly Top Scorer SE VCH SE UCH Elgentorpets Joyride 4 2
2019-05-09 Goa-Gusten Sanque's Chic Fashion 3
2019-05-08 Barecho Don't Tell Mama SE U(U)CH Wilmio's Key to Unlock My Heart 3
2019-05-03 Flaxdale Kearney Flaxdale Mist 5 3
2019-04-17imp NORD VCH RLD N DK ESCH (B) Desperados Gunpowder Pitlochry 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2019-04-15imp Lordsett No One Else Black Pearl Veil Elza 1
2019-04-11 C.I.E. NORD UCH WW-17 SE V-19 Barecho You Rock My World Klovstamons I Will Wait 1 4
2019-04-10imp PL CH Only You Avendesora Poland Just Dance Avendesora Poland 1
2019-04-09 SE VCH Happymind Mountain Shadow Curricos My Dream 4 1
2019-04-07 NORD UCH Lizziardhs Valentino Big Brazzel Nothing Compares to You 4 2
2019-04-07 Meadowdale Storm Trooper SE VCH Lelica's Sweet Sweet Smile 3 3
2019-04-05 SE VCH NORD UCH RLD N RLD F C.I.B. & C.I.E. JEUW-15 Fire 'n Ice Magic Rhythm SE VCH SE U(U)CH RLD N Hoffedalens Fia 4 5
2019-04-04 NORD VCH RLD N DK ESCH (B) Desperados Gunpowder Mountjoy Xublime Xydney 3 1
2019-04-04 SE U(U)CH DK CH(U) DK JV-15 NORD V-16 DK V-16 SE V-17 Sieger's Money Talks SE U(U)CH Big Brazzel Candy Crush 4 3
2019-04-03 Goldmoore's Nobody's Business Zkatans Sweetromantic Face 4
2019-04-03 SE VCH NORD UCH RLD N RLD F C.I.B. & C.I.E. JEUW-15 Fire 'n Ice Magic Rhythm SE VCH Kristaras Incredible Isabell 3 2
2019-04-03 Goldmoore's All Time High Zkatans Alleyeson A Winner 4 4
2019-03-30 SE VCH C.I.E. NORD UCH Springdust's About-Rhythm Next Nickel Back Sunset 1 4
2019-03-26imp Bysvykken Me Ansome Trewonnal Galaxy Over Rollobox 1
2019-03-23imp C.I.E. VDH CH NORD UCH NORD JV-15 Art-Wave's Pop A Top Again Felicitous Ijolly 1
2019-03-22 SE U(U)CH Deming's Harry Hawk Tassegårdens Ronja Rövardotter 1 4
2019-03-21 Winton Outrun The Sun SE U(U)CH NO UCH RLD N JEUW-15 Mountjoy Tainted Trudy 2
2019-03-19 LT CH C.I.E. NORD UCH NORDIC CH FI V-18 Melverly Top Scorer SE VCH RLD N RLD F Accounts Xcellent Choice 4 4
2019-03-19imp NO UCH NO JV-13 Westaway Don't You Forget About Me NO UCH Winton All In 1 2
2019-03-15 Boundarymoor Druid Jägarfamiljens Elektra 3 6
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2019-03-13 SE U(U)CH DK CH(U) DK JV-15 NORD V-16 DK V-16 SE V-17 Sieger's Money Talks Pussentorpet Xmas Bell 3 1
2019-03-12 HR CH C.I.E. NORD UCH DK JV-12 NORD JV-12 Lordsett White Track Back to Linmoo Lordsett Power of Love For Linmoor 1 2
2019-03-12 C.I.E. VDH CH NORD UCH NORD JV-15 Art-Wave's Pop A Top Again SE U(U)CH VDH CH JWW-18 Art-Wave's Penny For Your Thoughts 3 4
2019-03-11 C.I.E. NORD UCH JWW-14 WW-15 NORD V-15 SE V-16 Barecho Play Now Pay Later Barecho Too Much Is Just Perfect 4 5
2019-03-06 Mountjoy Xympatetic Xyd Centennial's Jura 8 1
2019-03-05 NORD VCH SE U(U)CH LPI RLD N&F&A SE RALLYCH Mountjoy Scurry Simon SE VCH SE U(U)CH DK CH(U) Picabo's It's My Life 2
2019-03-05imp Mcridgeness Storm Dinnabroad Bluebell 1
2019-02-28 Goldmoore's All Time High SE U(U)CH PT CH Big Brazzel Xtra Outstanding 3 5
2019-02-27 C.I.E. VDH CH NORD UCH NORD JV-15 Art-Wave's Pop A Top Again Three Hill's Unusual Blackspot 2 4
2019-02-25 SE U(U)CH Lizziardhs Laphroaig SE U(U)CH Barecho Whirl of Luck 2 5
2019-02-24 SE VCH NORD UCH Picabo's Wössner Belgarbo's Benedetta Andace Come Un 3 5
2019-02-15 Fågeljägarens Crane SE J(J)CH Fågeljägarens Black Kite 6 8
2019-02-14 Centennial's Cactus SE VCH Centennial's Black Snake 7 3
2019-02-08 SE U(U)CH AU CH Glenkinchie Royal Crown Affair Wildomar's Sata Salamaa 3 5
2019-02-05 NORD UCH SE JV-17 Art-Wave's Cash in Hand Baggbo I Love My Dog 1 4
2019-02-04 C.I.E. NORD UCH WW-14 Art-Wave's Topdog Dream Girl Three Ponds Valley 3 3
2019-01-31 Hollydrive Defoe Colcourt Firecrest 1 1
2019-01-29 DK CH(U) C.I.B. C.I.E. NORD UCH Finnlidens His Majesty SE VCH Yazzpeak's Appearing Halo 2 5
2019-01-28imp Syncerus Seamus NO JCH SE JCH Streamside's X-Belle 1
2019-01-27 Victory Hollyoaks Liz 2 1
 
Kull född EfterUndanHanarTikar
2019-01-24imp Beresford Wild West Hero C.I.E. PL CH Elite Sensation Tamaam Pl 1
2019-01-23 NORD UCH NORDIC CH FI JV-18 JEUW-18 NORD V-19 NO JV-18 & NO V-18 Barecho Bring The Gold SE U(U)CH Barecho What Dreams Are Made Of 4 4
2019-01-17 Beeline Magic Number Linmoor Hestia 4 5
2019-01-17imp Glamorly Ginnie The Pooh C.I.E. PL CH Illumination Tamaam 1
2019-01-13 NORD VCH SE U(U)CH LPI RLD N&F&A SE RALLYCH Mountjoy Scurry Simon Cayenne 3 2
2019-01-12 RLD N RLD F RLD A Hoffedalens Goliath SE VCH NO VCH RLD N RLD F Lindcroft Marvelous Marilyn 3 3
2019-01-12imp Bramblelane Slim Saknas 1


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2020-07-26 / Page updated 26 Jul 2020: springer@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2020-07-20 / Information from the Swedish Kennel Club 20 Jul 2020